PUROL bij Ruwe Handen. Doos 30 ct. föfllR'sl De Competitie-wedstrijden. BARSINGERHORN WINKEL ANNA PAULOWNA iüüüiftflflQPILLEfc! WIERINGEN HOOGWOUD Ajax de kampioensploeg! Vereeniging „Burgernut". On3 overzicht van de December-bijeenkomst besloten we met den wensch, dat het lokaal van den heer Dekker een volgende maal ook eens geheel bezet zou zijn. En werkelijk, deze wensch is in vervulling ge gaan, want de zaal was 8 Januari j.1. bijna geheel ge vuld. Zooals steeds het is bijna overbodig, 't nog eens te schrijven was het een avond van afwisselend genot: muziek, zang, tooneel enz. Te pngeveer acht uur opende de voorziter, de heer M. Middelkoop, den avond, heette allen hartelijk wel kom op deze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Van den heer KI. Dekker kregen we de lezing, ge titeld: „De Verrassing", die uitstekend werd weer gegeven. Hierna werd de aandacht gevraagd voor een een- acter: „Het verlote Landhuis aan den grooten weg", opgevoerd door 3 dames en 5 heeren. Met zeer veel genoegen hebben we dit stukje gevolgd en geconsta teerd, dat met bescheiden hulpmiddelen, nog iets heel aardigs is te bereiken. Hulde aan deze dames en heeren! De heer L. Groot van St.-Maarten was zoo vrien delijk dezen avond eenige mooie liederen te zingen met piano-begeleiding van den heer Koordes, o.a. „Moeder tje, waar blijft Vader?", ,,'t Schooiertje" en „Loop nooit je moeders deur voorbij." Mej. H. Anjema droeg voor: „Hardloopers zijn dood- loopers", een voordracht die om den inhoud nogal hiliariteit verwekte. Dan kregen we weer eens een echte militaire klucht van Mej. D. Quax en den heer J. Dekker: „Weder- gevonden, of de Inneming van Janus' Vesting". Ook dit stukje viel zeer in den smaak van de aanwezigen. Mej. P. Meijer droeg nog voor: „Een avontuurtje in de hoofdstad", terwijl we tot slot kregen een stukje door de dames Van der Klooster, Groot en Dekker: „De gefopte Mevrouw". Ook hier bleken de rollen er weer terdege in te zitten. Het geldt ook hier: „Al doende leert men". Het was intusschen half twaalf geworden en tijd het „officieele" gedeelte te beëindigen. Voorzitter dankte in welgemeende woorden alle medewerkenden, in het bijzonder den heer Groot voor zijn zang en de heeren Gebr. Koordes van Sint Maarten voor de mooie muziek en sloot hiermee de bijeenkomst. Hierna volgde het gebruikelijke „dansje-na", wat al populair begint te worden op onze Nutsavonden. Het ging er nog eenige uurtjes gezellig toe onder de uit stekende dansmuziek van de heeren Koordes. WAARD EN GROET. Door Dijkgraaf en Heemraden van den polder Waard ®n Groet is voor de betrekking van secretaris en pen ningmeester het navolgende alphabetische drietal op gemaakt: 1. P. de Boer, Hoogwoud; 2. W. van der Wal. Schagen; 3. A. Wiedijk, Barsingerhorn. WINKEL. Qp Zondag 1 Februari a.s. zullen de kiezers en kieze ressen-lidmaten van de Ned. Herv. Kerk alhier in de ge legenheid worden gesteld, om zich bij stemming uit te Spreken over de vraag of de eerstkomende tien jaren al of niet een kiescollege zal bestaan, 't Thans eindi gende tienjarig tijdvak was er geen kiescollege, het daaraan voorafgaande tijdvak echter wel. De kiezers zullen zich rekenschap hebben te geven van de vraag of een zoodanig college van belang is, en zich op de hoogte hebben te stellen van 't werk daarvan en den invloed op den gang van zaken op te volgen richting. De leden van het kiescollege, ten getale van 2 maal het getal le den van den kerkeraad, worden door stemgerechtigde leden"~van den kerkeraad (ouderlingen en diakenen), en neemt met den kerkeraad een belangrijke plaats in, bij het beroepingswerk voor een predikant, welk beroep door het kiescollege wordt uitgebracht. Waar geen kies college bestaat, benoemt de kerkeraad zichzelf en voor ziet naar eigen keuze in opengevallen plaatsen, terwijl beroepingswerk ook dan alleen door den kerkeraad wordt verricht. Vrijdagavond hield de afd. Winkel van de Ned. Vereen, tot Afschaffing van alcoholhoudende dranken een pro- pagandaavond in de tooneelzaal van den heer Laan. Voor een matig bezette zaal werd een Inleidend woord gesproken door den heer G. van Oorschot, waarna door de tooneelvereeniging van Sijbekarspel op verdienstelijke wijze werd gespeeld het tooneelstuk '„De zee reinigt", tooneelspel in 5 bedrijven, uit het Deensch naar de ro man „Havet Renser", van Charlotte Glersgaard, doorN. van Leeuwen. Met enkele tableaux tot slot, werd deze gezellige avond gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van Jao. Wendel en P. Korver. Jacob, zoon van J. J. Jongejans en G. Land man. Anna Catharina, dochter van O. Huiberts en C. M. Roosen. Cornelia Klazina, dochter van G. W. Philip- sen en J. Cornelissen. Grietje, dochter van R. Boomsma en N. van Hes. Hendrikus, zoon van C. de Graaf en M. L. van Kerkvoorde. Getrouwd: J. de Leeuw en C. A. S. Schipper. Overleden: M. C. van den Berg, oud 5 maanden. G. Th. Conijn, 64 jaar, weduwnaar van H. Kruisheer. Loop der bevolking. Ingekomen: P. de Wit van Zijpe; H. J. Timmer van Laurensberg (Duitschl.); C. van Laere van Geleeen; H. J. Robben van Emnien; C. M, Beerse van Heiloo; Mej. M. Wit van Wieringen; Joh. Pool van Emmen. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan- C. Vlaming, timmerman, Molenvaart, tot het bouwen van een ga rage; L. Raven tot het bouwen van een woon- en winkelhuis op Cérès; J. Keuris, van Ewijcksluis, tot het plaatsen van een benzinepomp. Vergunning ingetrokken. De vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, staande ten name van J. Smit, is ingetrokken. Voor hetzelfde lokaal is verlof verleend tot verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, aan J. P. Wigbout. Een verloting. Aan den radiobouwcursus is vergunning verleend tot het houden van een verloting van het op den cursus te bouwen ontvangtoestel. IJsvereeniging „Eendracht maakt macht". Zaterdagavond hield de ijsvereeniging haar jaarver gadering in „Veerburg". De voorzitter, de heer V. Kaan, schreef de geringe opkomst toe aan de tevredenheid van de leden over het werk van het bestuur en het vertrouwen dat in de bestuursleden gesteld werd. Met eenige waardeeren- de woorden herdacht hij het gestorven bestuurslid, wijlen den heer P. van Eeten en gaf toen het woord aan den secretaris, den heer H. Jonker, voor het lezen van de notulen en het jaarverslag. Zonder op- of aanmerkingen werden deze onder dankzegging goedge keurd. Bij de ingekomen stukken, waren berichten van ver hindering der bestuursleden D. Schenk, Klerk en J. Hoep. Medegedeeld werd dat de vereeniging in Januari van het vorig jaar de koninklijke goedkeuring mocht er langen. De heeren D. J. Kaan en N. Jonker, aangewezen voor het nazien van de bescheiden van den penning meester, bevonden alles in goede orde en brachten daarvan rapport uit. Zij en de penningmeester, de heer C. Kossen, benevens de heer J. Hoep, de verzor ger der financiën te Breezand, werden voor hun arbeid bedankt, waarna men overging tot benoeming van een bestuurslid. De heer A. van Gijn werd met op één algemeene stemmen gekozen. Hierop werd het programma voor dit seizoen vastge steld. Zoowel te Kleine Sluis als te Breezand zullen in de eerste plaats kinderwedstrijden gehouden worden. Voor het overige kreeg het bestuur vrij mandaat. De vereeniging 'heeft van den Ned. Schaatsenrijdersbond een paar mooie toezeggingen gekregen. Ten eerste is haar toegezonden de eindwedstrijd van de voorwed strijden in het hardrijden, ten tweede een propaganda- wedstrijd in het kunstrijden voor heeren en bovendien is toegezegd dat de Nederlandsche rijders, die thans in 't buitenland oefenen, dan ook naar Anna Paulowna zullen komen. Als we nu maar ijs krijgen, staan ons dus heel mooie wedstrijden te wachten. Toen werd nagegaan hoe het met het materiaal der vereeniging stond. Men besloot tot aanschaffing van een reddingsladder, een paar reddingshaken en twee dreggen. De secretaris kreeg de opdracht, uit te zien naar een gebouwtje, geschikt voor kleedgelegenheid, dat gemakkelijk uit elkaar genomen en opgezet kan worden. De heer D. Stammes, die ter algemeene vergadering van den Ned. Schaatsenrijdersbond was geweest, kreeg nu gelegenheid om daaivan een mooi, uitgebreid ver slag uit te brengen, waarvoor hij een extra woord van dank in ontvangst had te nemen. 19 Januari a.s. bestaat de vereeniging 50 jaar. Al gemeen was men het er over eens, dat dit feest wel herdacht moest worden. Na veel gepraat werd ten slotte aan het bestuur overgelaten een vorm te vinden, waarin die herdenking geschieden zal. Verstopping verstoort Uw gestel en humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van tijd tot tijd de zacht werkende Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. 0.65 per flacon. e prjg ivacxaypiucii, DEN OEVER. Wie bezochten in 1930 de Zuiderzeewerken? Het afgeloopen jaar. dat nog maar zoo kort achter ons ligt, heeft zich voor Den Oever gekenmerkt door een bij uitstek druk bezoek aan de Zuiderzeewerken. Dit aantal belangstellenden te schatten zou ondoenlijk zijn, doch teneinde een indruk te krijgen van dit respec tabele getal laten wij hieronder een opsomming volgen van de vele gezelschappen, hooggeplaatste personen enz., die in het vorige jaar de werken beziohtigd hebben. Beginnen we met een groot aantal scholieren als H.B.S.'ers, Gymnasiasten, M.T.S.'ers, leerlingen van M.U.L.O. scholen e.a., onder leiding van hunne respec tievelijke leeraren en onderwijzers. Voorts nog een ge zelschap VlaamschG studenten, het civiel en bouwkundig gezelschap „Practische Studie" de z.g. „Stuimoka" „studiekring voor moderne kantooradministratie) het Koninklijk Instituut van Ingenieurs; vele buitenlandsche ingenieurs en bouwkundigen; leden van de le en 2e Kamer; de Raad van State; de vakschool voor winkel personeel te Amsterdam enz. enz. Van de hooggeplaatste personen noemen wij: Op 10 Juli 1930 was Prins Dam rong van Siam met zijn beide dochters Poon Diskal en Pilai Disltal de gast van den directeur-generaal der Zuiderzeewerken, Ir. V. J. P. de Blocq van Kuffelen; Op 8 Augustus was het wederom een buitenlandsche prins, n.1. prins Takamatsu en zijn gevolg die van zijn belangstelling voor de werken blijk gaf; Z.K.H. Prins Hendrik bezocht op 29 Augustus ander maal de werken; Noemen wij dan nog vele openbare lichamen, w.o. b.v. de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, en voegen er ten slotte nog de ontelbare menschen die per boot, autobus en luxe auto aangevoerd werden aan toe, dan meenen wij wel redenen te mogen hebben om, zoo als hierboven reeds gezegd, van „duizenden" bezoekers te spreken. Even recht zetten In verband met het dezer dagen aan den machinist Doesburg overgekomen ongeval doen thans verhalen de ronde als zou een zijner beenen zijn afgezet. Wy kun nen dit met de grootst mogelijke zekerheid tegenspreken. Van den getroffene, die in het hospitaal te Den Helder verpleegd wordt, was een der beenen gebroken, hetgeen inmiddels weer gezet is. Naar men ons van welinge lichte zijde mededeelde is zijn toestand vooruitgaande. De onderwijzer S. Lutgendorff, tijdelijk als zoodanig werkzaam te Hellendoorn, heeft zijne benoeming als onderwijzer aan de OL. school te Aartswoud niet aangenomen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L.-school te Aartswoud is benoemd mejuffrouw M. van Hulzen, onderwijzeres te Zwolle. Door B. en W. dezer gemeente is op diens verzoek aan C. Klaver Cz., brandmeester in de Weere, eervol ontslag verleend met dank voor de aan de gemeente bewezen diensten. Tot brandmeester bij de brandspuit in de Weere is door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer W. Langedijk in de Boelcelwegbuurt, alhier. Tot ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren J. Bruin en C .Edam, beiden alhier. De inschrijving voor den dienstplicht lichting 1932 is voor deze gemeente bepaald op Maandag 12 Januari 1931 en gedurende de maand Januari. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en met 31 December 1930. Geboren: Geertje, dochter van Pieter Zee en van Jannetje Kleijne. Kaatje Johanna, dochter van Pieter Verhoef en van Trijntje Mienis. Alida Petronella, dochter van Jacobus Dol en van Aafje Schuit Overleden: Geene. Ondertrouwd en Getrouwd: Johannes de Vries, oud 31 jaren te Twisk, met Geertje Langereis, oud 25 jaren, te Hoogwoud. Jan Zweet oud 30 jaren met Alida Visser, oud 35 jaren, te Hoogwoud, onlangs te Hoorn. Vertrokken en ingekomen per sonen van 1 t.m. 31 December 1930. 1 tot en met 31 Decemebr 1930. Maria Eeken, R.K. van Boekelwegbuurt I 18 naar Obdam. Gerard Reint Sasburg, NHL van Boekelweg buurt I 11 naar Sijbekarspel. Guurtje Winkel, N.H. van Aartswoud G 33 naar Sijbekarspel. Hedde Turksma, N.H. van Aartswoud G 21 naar Eindhoven. Geertje Langereis, N.H. van Gouwe H 51 naar Sijbekarspel. Cornelia Maria Mul, R.K. van Noordend D 84 naar Hensbroek. Petronella Anna Maria Gildemeijer, R.K. van Weere naar Hecrhugowaard. Cornelia Maria de Lange, R.K. van Weere naar Berkhout. Neeltje Winkel, R.K. van Weere naar Harenkarspel. Johannes Leistra van Obdam naar Langereis A 7. Hedde Turksma van Eindhoven naar Aartswoud G 21. Hermannus Juur- link, R.K. van Ambt Hardenberg naar Lambertschaag L 13. Catharina Johanna Groot, N.H. van Nieuwe Niedorp naar Kerkelaan C 1. Reijer Plooijer en gezin van Venhuizen naar Langereis A 35 Alida Visser, R.K. van Hoorn naar Aartswoud, Kerkebuurt. Bernard Ar- nold de Vries. N.H. van Beemster naar Noordeind. Reinhold Faber. van Schagen naar Aartswoud G 9. Gerrit Veenstra, N.H. van Andijk naar Aartswoud. Maartje Glas, N H. van Schoorl naar Gouwe H 70. Eli- saheth Komen, R.K. van Nibbixwoud naar Weere K 59. Albert Oosting en gezin, N.H. van Wieringen naar Aartswoud G ongen. Tjerk Andringa, N.H. van Winkel naar Langereis A 45. Anne Jonker en gezin van Scho- terland naar Aartswoud G 34. Petrus Besseling, R.K. van Abbekerk naar Weere K 37. Nelly Maria Alida Chatillon, N. H. van Abbekerk naar Lambertschaag L 3. Elisabcth Bot, R.K. van Abbekerk naar Kerke laan. Jacob Glas, R.K. van Sijbekarspel naar Noord- eind D 65. Jacob Weel, R.K. van Heerhugowaard naar Weere K 57. Loop der bevolking gedurende het jaar 1930. Werkelijke bevolking op 31 December 1929: 1121 m., 1073 v., totaal 2194. Vermeerdering gedurende het jaar door geboorte 26 m., 31 v., totaal 57; Vestiging 93 m., 89 v., totaal 182, totale vermeerdering 119 m., 120 v. Vermindering gedurende het jaar door: sterfte 8 m.,. 12 v., totaal 20; vertrek 87 m., 82 v., totaal 169; Ge- heele vermindering 95 m., 94 v Verschil tusschen ver meerdering en vermindering 24 m., 26 v., totale ver meerdering 50. Werkelijke bevolking op 31 December 1930 1145 m. 1099 v., totaal 2244. Levenloos aangegeven 3. Huwelijken 13. 1 Echtschei ding. Voetbal. (Nadruk van verslagen uit deze rubriek is verboden.) KN.V.B.-overzicht van 11 Januari Dreigde aanvankelijk Koning Vorst een stokje te steken voor de regelmatige gang van zaken, wat ons toch eigenlijk allen ook zeer dankbaar geweest zou zijn, de dooi trad tijdig in en maakte in de meeste gevallen spelen mogelijk, al worden de terreinen ware modder poelen bij dat voortdurende proces van afwisseling van dooi en vorst. AFDEELING I. We hebben van den aanvang tot nu onze hoop gezet op een kampioenschap van Z.F.C. Natuurlijk was er direct al een Ajax, dat met de Zaankanters schouder aan schouder ging, maar de hoop op een „provinciaal" kampioenschap heeft ons steeds bijgezeten. De laatste weken echter blijkt duidelijker en duidelijker, dat de Amsterdammers in een ongenaakbaren vorm spelen en we geven Z.F.C. dan ook, ai won ze ook haar twee laatste wedstrijden weer, bitter weinig kans op 25 Ja nuari op 't Ajax-veld. De Ajaxieden bezitten thans een ploeg, die geheel homogeen is, met perfect en knap samenspel en een goed schutter. Dat bovenstaande beoordeeling niet uit de lucht is gegrepen, bewijst wel de 17O-overwinning, die ze Zondag op V.U.C. behaal den. De Hagenaars mogen dan al zwak zijn, 17 doel punten in de huidige eerste-klasse getuigt van een zeer groote superioriteit. In Den Haag was het indertijd al 90, zoodat alleen V.U.C. de Amsterdammers reeds 26 doelpunten heeft gebracht Z.F.C. blijft toch, zoo regelmatig als een uurwerk ,de race volgen. Zeer verdienstelijk is de 21-zege in Dordrecht op D.F.C.! Ajax bracht het hier tot 0—0! De D.F.C.'ers werden thuis verder nog niet geslagen. De andere wedstrijden, hoe belangrijk ook overigens voor de bezetting van de laatste plaats, trekken nu niet meer de volle belangstelling. Hermes D.V.S. en H.B.S. speelden gelijk (44), dit was een wedstrijd tus- chen twee, buiten gevaar verkeerende ploegen, 't Gooi H.F.C. bracht tot onze verrassing een gelijk spel (22), waarmee de laatste, mede door de nederlaag van V.U.C. de laatste plaats heeft verlaten. Excelsior werd thuis door Stormvogels geklopt (12), dat zich prachtig buiten gevaar stelt. De stand is: Ajax Z.F.C. 12 9 2 12 8 4 Ze KLASSE. 1 58—10 20 0 30—17 20 Met groote regelmaat gaat West-Frisia tot ons genoegen voort. Zondag was 't Hollandia dat er met een 20-nederlaag vandaan kwam. Z.V.V.Zeeburgia, een zeer belangrijke wedstrijd, ging helaas niet door. Alcmaria heeft zich langzamerhand opgewerkt tot een stevige middelmootclub. Al is op 't oog de 42-zege op 't lager geplaatste D.E.C. niet overtuigend, de punten zijn weer binnen en Alcmaria kan o.i. met een gerust geyveten de competitie besluiten. De andere zes clubs bevinden zich allen in een gevaarlijke zóne. Be halve de genoemde nederlaag van P.E.C., waardoor deze no. laatst blijft, verloor H.R.C. met 21 van W.F.C., waarmee de Racers Inboetten wat zij verleden week in Hoorn teveel kregen. De H.R.C.'ers mogen toch werkelijk wel heel goed oppassen. W.F.C. was al een der laatste stroohalmen! Dat de Amsterdamsche clubs elkaar vaak uit het moeras helpen, tegen 't laatst, was bekend. Ook nu lijkt het er op, dat ze er aan beginnen. Zoo speelden A.F.C. en T.O.G. met 22 gelijk, waardoor beiden een punt er bij krygen. De stand is: West-Frisia 11 10 1 0 41—12 21 Z.V.V. 9 7 1 1 25—13 15 Zeeburgia 9 7 0 2 33—14 14 Alcmaria 12 5 3 4 35—33 13 W.F.C. 12 4 3 5 24—27 11 T.O.G. 12 3 3 6 25—30 9 Hollandia 13 3 3 7 22—32 9 A.F.C. 13 4 1 8 2235 9 H.R.C. 12 3 2 7 17—31 8 D.E.C. 13 2 3 7 21—28 7 2e KLASSE B. Hercules is wel een heel eind op weg! Haar zwaarste concurrent die 1 verliespunt minder had heeft ze in eigen hol geklopt (1—2). Dit zou haar nog niet geheel en al safe gesteld hebben, doch Haarlem, dat evenals de club der Bultenwegs 6 verliespunten had, niet tegen de hekkesluiter Bloemendaal gelijk had ge speeld (44). Dit succesje van zoo'n oude club, en die probeeren zal om Nêerland's vierde stad z'n eenige eerste klasser te hergeven,, zal velen verheugen!We zijn echter bang voor een ontijdige misstap. B.F.C. won in Zandvoort van de gelijknamige club (1—2), waardoor de laatsten op de gevaarlijke plaats belandden, welke ze van Bloemendaal kreeg. Baarn verzamelde twee punten door V.V.A. te kloppen (5—3). De stand in deze 'vergevorderde klasse is: Hercules 14 10 2 2 42—26 22 D.W.S. 13 9 1 3 43—22 19 Haarlem 13 9 1 3 53—28 19 Velox 13 9 0 4 53—28 18 Spartaan 13 5 2 6 21—24 12 B.F.Cl 14 5 1 8 20—32 11 V.V.A. 13 5 0 8 23—34 10 Baarn 14 4 2 8 21—43 10 Bloemendaal 15 2 4 9 25—48 8 Zandvoort 14 2 3 9 21—37 7 't Zou best kunnen gebeuren, dat V.U.C., Hercules en West-Frisia promotie-wedstrijden moesten spelen, wat voor de laatsten een reis naar Den Haag en Utrecht zou beteekenen! 3e klasse A. K.V.V.-Helder zou heel wat Heldersohen naar Krom menie gevoerd hebben, maar helaas was 't terrein afge keurd. Kinheim heeft, ongetwijfeld tot groot genoegen van genoemde rivalen een veer gelaten tegen Oosterpark Op eigen terrein nog wel verloren de Beverwijkers met 32. D.S.V.Watergraafsmeer werd 36. De stand: K.V.V. 9 7 2 0 26—10 16 Helder 10 8 0 2 42—21 16 Kinheim 11 8 0 3 52—23 16 AFDEEllxG II. Evenals verleden week, beginnen we met K.F.C. Al duidelijker wordt, dat de Koogers zich aan een degra- datiemisèi-e zullen weten te onttrekken, want nu werd E.D.O., ook al een van de zwakken met 40 geklopt. Dertien punten heeft K.F.C. al binnen en heeft nog 5 wedstrijden voor de boeg. Zelfs zouden de blauw-rooden al op de derde plaats staan als niet Hilversum in Haar lem met 41 van R.C.H. had gewonnen. Toch staan ze bo-ven Blauw Wit! V.S.V. heeft zich kranig gehouden tegen Feijenoord (00). Om de score blank te houden tegen een ploeg als die van de Rotterdammers is heel wat noodig! Het blijft een nek aan nek race, vermoede lijk wel tot het einde toe. De stand: Feijenoord 12 9 2 1 38—13 20 Sparta 11 7 2 2 22—11 16 AFDEELING JU. Plaatselijke derby's kunnen vaak verrassingen bren gen! Zoo bleek het ook te Zwolle, waar Z.A.C. een zeer kostbaar punt voor beiden was 't goud waard! ont stal aan P.E.C. (22). Daar Vitesse namelijk wederom (met 50) verloor van A.G.O.V.V. staan de beide kemp hanen tezamen met 4 punten onderaan. P.E.C. daarte gen is haar voorsprong op Heracles geheel kwijt en zal ondervinden, dat 't niet gemakkelijk is om kampioen te worden! Heracles, momenteel de ernstigste concurrent, klopte Enschede in eigen home met 32, wat zeker wel moeite gekost zal hebben, temeer daar de Ensohedeeërs zich bij verliezen geheel uitgeschakeld konden beschouwen. Ook de 52 zege van Go Ahead over de Wageningen- ploeg, die zich zoo tusschen de bedrijven door naar bo ven had gewerkt, is verdienstelijk. Tenslotte won Tu- bantia met 41 van Robur. Een geluk voor de Robur- mannen, dat ze 7 punten binnen hebben! Toch blijft op passen de boodschap. De stand: P.E.C. 11 7 3 1 37—17 17 Heracles 11 8 1 2 33—20 17 Wageningen 11 5 3 3 2723 13 Go Ahead 10 6 0 4 33—24 12 Enschede 11 4 4 3 26—21 12 AFDEELING IV. P.S.V.'s troon is ook op den tweeden Zondag van 1931 onaangeroerd gebleven. M.V.V. werd in Maastricht met 21 geslagen; de P.S.V-'ers hebben altijd al moeite ge had met de Limburgers, zoodat de kleine cijfers wel een reden hebben. N.O.A.D. blijft de Philipsploeg nog steeds als een schaduw volgen. Met 21 wonnen de Tilburgers van Eindhoven. De Valk sleepte uit Den Bosch een 10 zege op Wilhelmina weg, wat hun voorsprong op dezen tot vijf punten vergrootte. Ook B.V.V. schijnt dit jaar weer zwak te zijn. Thans ten minste keerde zij met een 16 nederlaag van N.A.C. terug. Broederlijk volgen N.O.A.D. en N.A.C. nog steeds! Willem II .wist zich ook weef eens staande te houden, zij het dan met 21 tegen Longa. De stand is: P.S.V. 12 10 1 1 53—21 21 N.O.A.D. 12 8 1 3 34—15 17 N.A.C. 11 7 3 1 35—22 17 AFDEELING V. Velocitas heeft eindelijk een gelegenheid gekregen om op Veendam in te loopen. Deze laatsten speelden in de eerste plaats niet, terwijl Velo met 7—0 van Achilles won. Leeuwarden blijft zich ook in de kopgroep hand haven; met 32 wonnen ze den plaatselijken strijd van Frisia. Friesland verloor alweer, thans was 't met 2—3 te Meppel, van Alcides. De stand: Veendam 12 8 2 2 38—15 18 Velocitas 9 8 1 0 41—10 17 Leeuwarden 12 7 2 3 43—23 16 Programma N.II.V.B. 1 C. Sparta—B.K.C.; Texel 1—Helder 3; Zeemacht 1 H.R.C. 3; Wieringerwaard 1Nieuwe Niedorp; 2 C. Vrone 2—D.T.S. 2; 2 D. J.V.C. I—Sparta 2; H.R.C. 4—Texel 2; D.O.S.K.O. 1—B.K.C. 2. 3 C: Nieuwe Niedorp 2—Vitesse 3; 3 D: Succes 3— D.E.S. 1; Kolhorn 1—D.O.S.K.O 2. 4 D: Helder 6—J.V.C. 2; H.R.C. 5—Helder 5; Succes 4—H.R.C. 6. Adsp.: Succes a—Helder a; Sparta b—H.R.C. c; Helder dHelder c; Helder cH.R.C. e. (Algemeen Sportblad).

Schager Courant | 1931 | | pagina 7