Oude vrouw verbrand. Schedel van het hoofd gerukt. Belgisch postvliegtuig verongelukt. Ernstig spoorwegongeluk in Ecuador. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 zou oorspronkelijk naar Zeemacht, doch Zon dagmorgen berichtte de N.H.V.B. aflasting. B.K.C. 3 moest naar het zeer sterke Helder 5 en kwam, naar verwachting, met een groote nederlaag thuis 09. De adspiranten kregen thans weer een zwakke tegen stander: H.R.C. e, dien ze dan ook met 101 naar huis zonden. De adspiranten-afdeeling kan nog beste een aan tal nieuwe leden gebruiken! We wijzen er op, dat er de eerste weken van oefenen geen sprake kan zijn, daar het terrein in een zeer slech ten toestand verkeert. A.s. Zondag gaat het eerste naar Sohagen, 't tweede naar D.O.S.K.O., terwijl de laagste twee vrij zijn! Het terrein ktijgt dus 14 dagen om weer wat op verhaal te komen. H.Ï.C. I—W.F.C. I, 1-2. De Racers zijn weer leelijlc in het gedrang geko men door hun nederlaag tegen W.F.C., dat door de zen uitslag voorloopig buiten gevaar is met 3 punten Inteer dan II.R.C. en één wedstrijd minder gespeeld. Het spel wat vertoond werd was niet veel bijzon- iders, tenminste na half-time was het meer „vech- jten" om de punten dan wel voetballen. In de eerste 'helft werd dikwijls behoorlijk spel vertoond. De uit- Islag geeft niet de juiste verhouding weer. Over het algemeen is de thuisclub sterker geweest (nl. het eer- jste kwartier en bijna de geheele tweede helft, waarin I de Wormerveerders slechts sporadisch aanvielen). De eerste helft was grootendeels voor W.F.C., dat toen vele aanvallen heeft opgezet, die zeer gevaarlijk jwaren door hun snel overrompelend karakter en in deze periode alleen heeft men af en toe werkelijk goed voetbal vertoond. Gelijk spel had het resultaat o.i. dan ook moeten zijn. Bij H.R.C., dat als volgt uitkwam, W. Goudswaardt C. Siersma H. de Wijn G. Post L. Beyer P. Roobol 'J. Kaptein, W. Arts, J. Scholten, B. Beneker, B. Prins, Iwas de keeper weer betrouwbaar als gewoonlijk ter- wijl ook Siersma op e engoeden strijd terug kan zien. l'De Wijn kon niet voldoende vat krijgen op de snelle .W.F.C. rechtervleugel. In de middenlinie begon de spil goed, maar kon tegen het einde het tempo niet meer volhouden. Een groote fout is echter dat hij wel de bal met harde trappen naar de voorhoede plaatst, maar zonder er echter op te letten waar deze precies terecht komt, zoodat deze in minstens negen van de tien gevallen door de tegenpartij ge retourneerd wordt. Verdedigend heeft hij goede din gen gedaan. Post speelde constant., niet slecht, doch zonder op te vallen. Roobol liep de eerste helft naar zijn vorm te zoeken, maar naarmate de tijd ver streek kwam hij er beter in. Voor vlotte het in het geheel niet. Kaptein, die den laatsten tijd steeds uit stekend op dreef was, had niet veel in te brengen j tegen den W.F.C.-linksback, die overigens niet op- jviel. Iets beter was Prins, maar de binnenspelers [konden geen enkele voorzet benutten. Het binnen- trio was slecht, steeds een tempo langzamer dan de 'gasten. Arts deed alles te veel alleen en schoot al- jdóor van te grooten afstand, Scholten had zijn schot ditmaal thuis gelaten, terwijl Beneker talrijke kan sen op onbegrijpelijke wijze om zeep bracht. Het 'eenige H.R.C.-doelpunt kwam van zijn voet. Bij W.F.C. waren de beste spelers rechtsback, mid- denvoor, en vleugelspelers. De keeper deed enkele [gevaarlijke dingen, maar was niet slecht. De mid- denlinie bleef steeds dicht bij de backs, zoodat er 'geregeld eigenlijk met 4 backs gespeeld werd. Het I Racing-overwicht in de 2e helft was een gevolg van 1 deze talctiek, die dus bijna noodlottig werd. Voor den wedstrijd werd Prins gehuldigd naar aan leiding van het feit, dat hij zijn 200e competitiematch .voor H.R.C. speelde. i. Over den wedstrijd zelf het volgende: i Om precies twee uur trapt Scholten af. De rood- hemden ondernemen onmiddellijk een snellen aan- i val. De W.F.C.-back speelt slecht op den keeper te- rug, waarvan Beneker bijna profiteert, doch de bal [gaat evenwel, ver buiten bereik van den doelman, rakeling over. Aanvankelijk wordt het W.F.C.-doel voortdurend bestookt. Prins en Beneker komen fraai combineerend tot dicht bij de W.F.C. veste, maar het schieten wordt hun door. de vijandelijke backs belet. Van verren afstand lossen Arts en Beyer eenige schoten, die door de backs teruggezonden worden. De keeper behoeft slechts enkele malen op I te treden. Scholten breekt mooi door, maar zijn schot gaat jammerlijk naast. Daarna wordt een kop- Ihal van hem goed gestopt. Het spel wordt nu lang- zamerhand verplaatst en het laatste half uur zijn 'de bezoekers sterker. Snelle aanvallen, waarvan die der rechtervleugel liet meeste gevaar opleveren. Siersma en tenslotte Goudswaardt onderscheppen [bijna alles. Eens komt de W.F.C. middenvoor plotse ling alleen voor den H.R.C.-keeper, maar schiet recht tegen dezen aan. Korten tijd later scoort de zelfde speler echter een fraai doelpunt uit een voor zet van den linksbuiten. H.R.C. valt slechts weinig aan. Een goede voorzet van Kaptein wordt door iScholten verknoeid. Beneker wacht steeds te lang met schieten. De vele aanvallen aan den anderen [kant worden steeds door Siersma onderbroken. De [roeide middenlinie slaagt er niet in het spel te ver- plaatsen. Vele schoten en kopballen gaan juist naast of belanden in handen van Goudswaardt. Ten- i slotte scoort de middenvoor ten tweeden male uit een voorzet van rechts (0—2;. Met rust heeft W.F.C. 'dus een veilige voorsprong. i Na half time vertoont de thuisclub een geheel spel. Door geweldig enthousiasme slaagt men er in de Wormerveerders geheel op eigen helft terug te [dringen. De voorhoede was echter niet met dit vuur [bezield. Beneker presteerde in deze periode vrijwel niets. Het is vrijwel ondoenlijk om van alle pracht kansen die hij niet benutte melding te maken. Dan •maakt hij plotseling van verren afstand een doel- ipunt, door meteen een voorzet van rechts zuiver in ïte kogelen en zoodoende den totaal verrasten W.F.C.- keeper te passeeren (12). Het H.R.C.-doel had ge- durende al dezen tijd slechts eens in ernstig gevaar verkeerd, toen een W.F.C.-speler iets naast doel kopte. Na dit doelpunt begon H.R.C. binnentrio fa- tiaticker te spelen. Nadat het spel even gelijk op was gegaan, werden de bezoekers wederom ingesloten. Heel W.F.C. verdedigt en geen moment krijgt men 'kans. Talrijke corners leveren niets op. Een harde bal vangt de keeper achter de lijn, wat den scheids rechter ontgaat. Een vrije schop binnen het straf schopgebied levert ook niets op, zoodat het einde komt met een zwaar bevachten 1—2 overwinning der Wormerveerders. N.H.V.B. Alle eerste klasse-wedstrijden werden afgelast, zoo dat we deze week geen stand brengen. In de tweede klasse evenwel werd Succes 2J.V.C. gespeeld. De Juli- anadorpers, die met 8 man verschenen, werden met 121 ingemaakt. Voor de afwerking van 't programma was 't jammer dat Helder 4H.R.C. 4 niet doorging. Succes 2 9 8 1 0 48—16 151) H.R.C. 4 9 6 0 3 24—25 12 DOSKO. I 9 4 2 3 33—17 10 Texel 2 8 3 3 2 26—22 9 Helder 4 8 2 2 4 24—27 6 J.V.C. 9 2 2 5 20—36 6 Sparta 2 7 2 1 4 14—26 5 B.K.C. 2 9 1 1 7 14-26 3 3e KLASSE. DOSKO. 2 heeft zich best gehouden. Met 31 klopten de Oudesluizers Succes 3. Petten 6 6 0 0 42-4 12 D.E.S. 6 5 0 1 25—11 10 Succes 3 3 2 0 1 84 4 DOSKO. 2 4 2 0 2 10—12 4 Sparta 3 6 1 0 5 3—39 2 Kolhorn 7 0 0 7. 528 0 Ieder verstandig rooker Heeft GOMARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5=20 ets. 4e KLASSE. De uitslag van HRC. 5Helder 6 was niet 05 maar 7o. Een heel verschil dus! B.K.C. 3 won naar ver wachting va Helder 5, (09), terwijl Wieringerwaard 2 zich goed hield te Julianadorp door J.V.C. 2 met 62 te kloppen. De andere wedstrijden gingen niet door. Helder 5 5 4 0 1 37—13 8 J.V.C. 2 6 4 0 2 20—18 8 Wieringerwaard 2 7 3 1 3 19—25 7 H.R.C. 5 6 3 0 3 23—23 6 B.K.C. 3 6 2 0 4 12—21 4 Helder 6 2 1 0 1 2—8 2 Succes 4 4 1 0 3 14—18 2 H.R.C. 6 2 0 1 1 2—3 1 ADSPIRANTEN. H.R.C. a kraakte in afd. K. Succes a met 120, ter wijl H.R.C. e in afd. L. met 101 tegen B.K.C. a ten onder ging. Op Nieuwjaarsdag was nog gespeeld H.R. C. eHeidei zoodat de stand is: H.R.C. a 9 7 2 0 43—9 16 Helder a 6 4 2 0 42—12 10 H.R.C. b 7 3* 1 3 19—17 7 Helder b 7 2 0 5 11—31 4 Sparta a 5 1 1 3 13—35 3 Succes a 6 0 0 6 2—37 0 Afd. L. Helder O 7 7 0 0 50—3 14 B.K.C. a 6 6 0 0 51—3 12 H.R.C. a 6 3 0 3 22—10 6 Helder d 6 3 0 3 16—26 6 H.R.C. d 7 2 0 5 17—25 4 Sparta b 2 0 0 2 2—8 0 H.R.C. e 2 0 0 2 1—15 0 Helder e 6 0 0 6 0—70 0 ZwaluwenA.K. Graz 41. Optimistische persstemmen! Weinig komt het dn den laatsten tijd voor dat men de groote sportpers een enthousiaste en goedkeurende toon hoort aanslaan over een gespeelden wedstrijd. Maar ditmaal na den wedstrijd ZwaluwenA.K. Graz op 't verlichte V.U.C.-veld in Den Haag hebben de bla den van het schitterend spel der onzen gewag gemaakt. Vooral de „Sportkroniek" is zeer tevreden. Zoo begint de redacteur al direct met de volgende ontboezeming: „Het spel der Hollanders was, wij zouden haast zeg gen on-Hollandsch af. Het gladde en zware veld, waar van b.v. de gasten zeer veel last ondervonden, bleek geen beletsel tot het ontwikkelen van een góed sluitend sa menspel, waarin hadige individueele staaltjes werden afgewisseld door harde trappen naar de vleugels, welke het spel openhielden, waardoor de aanvallen een wei- echt Hollandsch overrompelend karakter droegen. Juist het goede spel, samenspel trof ons zoo bijzonder en vooral het positiespel, dat er den grondslag van was en dat mede bijdroeg tot een tempo, dat aanzienlijk sneller was dan wij in de laatste werstrijden van het Ned.-Elf- tal moesten meemaken. Aan individueele capaciteiten heeft het niet zoozeer ontbroken; het verblijdende van deze ontmoeting lag dan ook in het ploegverband, dat de onzen demonstreerden." We wijzen er op, dat het elftal niet het Dinsdag j.1. door ons gepubliceerde was. Enkele wijzigingen zijn er door bedanken gekomen. Van der Meulen (H.F.C.), Diepenbeekf Ajax) Bak ker (V.O.C.); Gebr. Pauwe (Feijenoord), en Breitner A.D.O.; Hendriks (Feijenoord), Volkers (Ajax), Tap A.D.O., Van der Heiden (Wageningen), en Van Nellen (D.H.C.) Het geheele team heeft best gespeeld. Alleen Van Nellen, viel iets uit den toon. De voorhoede was merk waardig goed. Tap en de Gebr. Pauwe vormden een schitterend centrum. Vooral deze laatsten hebben zich afdoende als geboren Ned. Elftal-spelers getoond. De Sportkroniek knoopt aan z'n verslag de kwestie: „Hoe met het Ned. Elftal worden" vast. Ze acht de volgende combinatie bij voldoende training het Ned. Elftal, dat ons zoo spoedig mogelijk zal opwerken in aanzien in de sportwereld: Vander Meulen (H.F.C). Diepenbeek en Van Kol ,(Ajax); J. Pauwe, B. Pauwe, Van Heel (allen Feijen oord); Adam (Grasskoppers), Volkers en Van Reenen (beiden Ajax), Van der Heiden (Wageningen); W. Tap (A.D.O.). Inderdaad een pracht-elftal! Nagekomen K.N.y.B.-uitsIag. A.D.O. en H.V.V. speelden gelijk (11), waardoor H.V.V. een punt op E.D.O. inliep. Sportnieuws, Schagen. Voor Zondag J.1. werden alle wedstrijden voor Sparta afgekeurd. De wedstrijd Sparta I tegen Helder I te Den Helder werd uitgesteld. De reden hiervan is ons tot op heden onbekend, doch met het aflasscnen van van dezen wédstrijd komt. Helder met 7 gespeelde wedstrijden ver achter. Ging het verloop van de competitie vrij vlot, thans en vooral met het oog op de weersgesteldheid, die Zondag van dien aard was, dat er toch zeker gespeeld kon worden, gaat het er op lijken, dat de competitie weer in het zomerseizoen zal gaan eindigen, hetgeen vele voetballers zullen betreuren. We hopen, dat het N.H.V.B. bestuur hiermede rekening zal houden. Sportnieuws Callantsoog. Zondag j.1. speelde de voetbalclub „Callantsoog" een vriendschappelijken wedstrijd tegen D.E.S. n uit Barsin- gerhorn. De Callantsoogers wisten met 42 te winnen. Succes-nieuws. Succes II had Zondag J.V.C. I op bezoek. Succes was volledig. J.V.C. kwam met 8 man. Om ruim 2 uur liet scheidsrechter Dol beginnen. Succes nam het spel direct in handen en na eenige minuten gespeeld te hebben, opent de S.-lingsbuiten de score en geeft S. de leiding. J.V.C. werkt met alle kracht die in hun zit en ze werden er voor beloond, bij een doorbraak werd de J.V.C.-reohts- buiten gelijk te maken. Nu is het met J.V.C. gedaan. S, neemt het spel geheel in handen. Het duurt kort of de S.-midvoor neemt opnieuw de leiding, terwijl Jb. Koorn direct no. 3 in 't net deponeert. S. speelt een ge- makkelijken wedstrijd, eer het rust is, heeft Kroon er 41 van gemaakt en v. d. Slikke maakt het halve do zijn vol. Na de thee wordt het spel geheel op de J.V.C. helft gespeeld. J.V.C. krijgt geen kans meer niettegenstaande ze tot het laatst volhoudt. Eer het eindsignaal gaat heeft v. d. Slikke er nog 2, Kroon 2, en de rechtsbuiten Bugel nog 1 en Jb. Koorn 1, zoodat het einde komt met voor J.V.C. een groote 121 nederlaag. Het derde elftal dat in 9 weken niet had gespeeld moest bij Oudesluis 2 op bezoek. Na een 10 voorsprong voor de rust, moesten zij toen het eindsignaal ging in Oudesluis 2 hun meerdere erkennen, daar zij verloren met 31. De Succes adspiranten kregen een gevoelig lesje van H.R.C. a, met niet minder dan 120, gingen de roodjak- ken, als overwinners huiswaarts. De S. adspiranten zijn verkeerd ingedeeld, zoodat ze in deze afdeeling niet mee kunnen komen. De wedstrijden N, Niedorp ISucces I, H.R.C. 5 Succes 4 gingen wegens terreinafkeuring niet door. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Alcmaria I—D.E.C. I. 42. Alcmaria scoort zeven maal, doch wint ten slotte na veel moeite met slechts 42. Alcmaria had aan D.E.C. een harden dobber en laatstgenoemde scheen haar ongunstige positie op de ranglijst geducht te hebben ingezien. Was het de vorige seizoenen dat D.E.C. vinnig en uiterst hard moest strijden om het bezit en het behoud van de eerste plaats, thans spande zij al haar beschikbare krachten in om de onderste plaats te ontloopen. Helaas dit heeft haar in de kaasstad niet mogen ge lukken. Niet omdat D.E.C. het bekende spel van het z.g.n. „zwakke zusje" ten beste gaf, geenszins, want bijna de geheele eerste speelhelft domineerde zij sterk en sloot meérdere malen zelfs Alcmaria in. Zij kon haar sterker zijn maar niet naar evenredigheid in doelpunten uitdrukken en de rust kwam dan ook slechts met een magere 01 voorsprong. Het feit dat zij na rust in haar tegenstandster één van ouds en welbekend herhoren Alcmaria tegenover zich zag, verwant aan het te vroeg uitgespeeld zijn harerzijds, verklaart alleszins de overwinning. On danks deze nederlaag komt D.E.C. ons toch niet voor, de werkelijke ploeg voor de onderste plaats te zijn. B.v. het combineeren en voornamelijk het goede spel der verdediging viel te loven, doch de schotvaardig heid was een zwak en meerdere malen trachtten de voorwaartsen den bal in het doel te „dragen". De vertooning van Alcmaria-zijde voor de rust was aller- bedroevenst, welk een schoone verrassing dan ook het spel van na de rust. Men kon nauwelijks geloo- ven dat dit dezelfde ploeg was. Reeds in de eerste drie minuten werden evenveel doelpunten gemaakt, doch twee dezer moesten wegens een buitenspel- luchljc worden geannuleerd, zoodat de stand nog slechts gelijk was. Alcmaria beheerschte echter de situatie volkomen en het einde kwam met de ver diende zegen. Had de wedstrijd op zich zelf al, voor het talrijk publiek een eigenaardig verloop, de eerste attractie was, het niet verschijnen van den aangewezen arbi ter. In de aanwezig zijnde heer W. Prins, werd vrij spoedig een reserve scheidsrechter ontdekt. Het één en ander was echter oorzaak, dat er pas om vijf mi nuten over half drie begonnen kon worden. De wedstrijd. Als er getost is, zien we de beide elftallen zich als volgt opstellen: Alcmaria: Oudes. Kuiper Ooms J. Rootring v. d. Vall Lengers Bos Indri Homan Koning Hamstra. Scheidsrechter: W. Prins. Liscet Roeg Groeneveld Geurtsen, de Weerdt J utte T'hones Grondman Sc'hilleman Lieheles Erkelens D.E.C. Alcmaria speelt eerst tegen den straffen wind in en gaat reeds dadelijk tot den aanval over, doch D.E.C. brengt een tegenbezoek en forceert reeds da delijk een corner. D.E.C. neemt vrij spoedig het spel geheel in handen, en het combineeren onderling is goed te noemen. Hoewel de Alcmaria verdediging vrij onzeker doet, weet zij toch doelpunten te voorko men. Enkele Alcmaria-aanvallen leveren door slecht plaatsen of buitenspel staan niets op. De D.E.C. doel man verwerkt een tam schot van Koning, terwijl even later Homan in het zijnet schiet. D.E.C. bê- heerscht echter het spel volkomen en zet goede aan vallen op. De rechtsbuiten die tamelijk veel vrij staat, zet meerdere malen goed voor doch het schot is nog steeds zoek. Toch moet Oudes eenmaal val lende redden en kan den bal nog juist corner wer ken. Even later brengt Rootring door verkeerd terug spelen het doel danig in gevaar, doch Kuiper weet redding te brengen. Als er 22 minuten gespeeld zijn, breken een tweetal binnenspelers door, doch Oudes weet het leder juist nog te bemachtigen. Tot aller verbazing loopen de D.E.C.-ers hem echter den hal uit handen en de stand is 0—1. Bij Alcmaria wil het nog steeds niet vlotten, het plaatsen laat veel te wenschen óver en men is steeds een onderdeel van een seconde te laat. D.E.C. zit er vinnig op en Oudes krijgt nu enkele goede en harde schoten te verwer ken. Als D.E.C. bij een doorbraak wederom hetzelf de spelletje denkt te herhalen, veroorzaakt Ooms free kick. De toegestane strafschop wordt echter naast geschoten. Een ware opluchting ontgaat de Alkmaar- sohe boezem. Dit geeft de burgers moed en ook Alc maria trekt ten aanval. De goede aanvallen, meestal door Hamstra geleidt, gaan veelal door buitenspel verloren. Echter ook de D.E.C.-verdediging, met Lie- bels aan het hoofd, is op haar post en weet al het gevaar te bezweren. D.E.C. blijft echter het spel in handen houden, wel doorleeft het Alcmaria-doel eenige benauwde momenten, doch de rust komt met onveranderden stand. De verwachtingen ten opzichte van de thuisclub staan niet hoog gespannen, wat zich gezien het vertoonde spel wellicht laat begrijpen. Na rust heeft Alcmaria windvoordeel en zet reeds vrij spoedig, door haar geldig enthousiasme, alles in vuur en vlam, In drie minuten tijds zijn reeds door toedoen van Koning, Bos en Homan, evenveel doel punten gemaakt, doch zoowel de eerste als de derde moeten wegens buitenspel geannuleerd worden, zoo dat de stand slechts gelijk 1-1 is. Wel doet DJE.C. hef tige pogingen om aan den greep te ontkomen, doch het gelukt haar niet, de bordjes zijn totaal verhangen en Alcmaria blijft overwegend sterker. Als Koning eenmaal naar den vrijstaanden Bos plaatst, schiet deze juist over. Hoch gelukt het D.E.C. zich tenslotte wat los te werken en zelfs een corner op het Aa-doel te forceeren. Deze wordt juist naast gekopt. Nadat hij Alcmariaa-anvallen, Hamstra een paar maal ach ter heeft geschoten, komt D.E.C. terug en heeft geluk als Kuiper Hard op eigen doel terug speelt en onhoudbaar voor de tegenpartij scoort. 1—2. Er is dan juist 15 minuten gespeeld. Dit is echter olie op het Alkmaarsche vuur. Alcmaria komt overdonderend opzetten en Hamstra zend een keihard schot in, wat Erkelens echter keurig stopt. Als oBs hard in schiet weet de linksback juist te redden. Even later heeft Bos geluk als een hard schot doel treft. 2—2. Dan is het geheel met D.E.C. gedaan. Zij heeft geluk als Koning hard tegen binnenkant paal schiet en de bal na een langdurige doelworsteling kan worden wegge werkt. Van de zijde van Hamstra zien we de eene mooie ren, de andere opvolgen en ook Bos is ge weldig op dreef. Wel tracht D.E.C. tot tegenaanval len over te gaan, doch de Alcmaria-verdediging en half-linie is nu op haar post. Als Lengers den bal krijgt toegespeeld, zend hij van grooten afstand een geweldig hard en laag schot in, dat doel treft. 32. Er is nog een kwartier te spelen, doch de zege zou de thuisclub niet meer ont gaan. Nieuwe enthousiaste aanvallen volgen, doch mede door het goede verdedigen van D.E.C. blijven doelpunten uit. Ook Oudes krijgt echter nog een lasti ge corner te verwerken. Bij een Alcmaria-aanval schiet Homan hard en laag in, doch de D.-doelman kan het schot vallende weeren doch niet wegwerken. Indri is er als de kippen bij en de stand is 42. Dan is het pleit geheel beslist. Een paar goede voor zetten van Hamstra worden door Bos overgeschoten en zonder verandering breekt het einde aan en doet de duisternis reeds haar entrée. Met een zekere nieuwsgierigheid ziet men de ver richtingen-van D.E.C. tegen H.R.C. tegemoet. Wed strijden van veel beteekenis. Scheidsrechter Prins invaller leidde dezen wedstrijd goed en had het vlugge spel geheel in handen. Alcmaria II speelde in Wormerveer op een totaal onbespeelbaar terrein tegen de W.F.C.-reserves en moesten maar liefst met 9—1 het onderspit delven. Verschillende berichten. DE MOORDAANSLAG IN DE VINKENSTRAAT TE ROTTERDAM. Hst slachtoffer overleden. Ia het ziekenhuis aan den Bergweg, waar zij ver pleegd werd, is Zaterdagnacht overleden de 69-jari- ge mej. J. E. de Z.-P., die Vrijdag 2 Januari jl. in haar woning door haar 63-jarigen neef met een broodmes in de borst werd gestoken. BEWUSTELOOS LANGS DEN WEG GEVONDEN. Man door een auto overreden. Zaterdagavond werd op den Graafschenweg nabij de Kanaalbrug onder Neerbosch te Nijmegen de elec- tricien der P.G.E.M., de heer W. F. uit Malden bij Nijmegen door een auto overreden, toen deze wagen een anderen auto passeerde. F., die op zijn rijwiel zat, sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. De chauffeurs renden door, alsof er niets gebeurd was. Voorbijgangers vonden later den man in bewus- teloozen toestand. Het rijwiel was totaal vernield. F. werd per auto naar huis gebracht. Zijn toestand is niet zonder levensgevaar. Tragisch ongeluk te Rotterdam. Zaterdagmiddag te ongeveer kwart voor één hoor den bewoners van pand 27 aan de Lange Franken- straat te Rotterdam een vreeselijk gegil, dat van de 3e étage kwam, waar een alleen wonende oude vrouw, de 76-jarige M. J. haar kamer heeft. Men snelde naar hoven een vond de vrouw geheel in vlammen. Met dekens trachtte men het vuur te dooven, maar het was helaas al te laat. Toen de Ge neeskundige Dienst, die terstond gewaarschuwd werd, arriveerde, bleek dat de vrouw over het ge heele lichaam vreeselijke brandwonden bekomen had. Zij gaf echter nog teekenen van leven. Per auto van den G.G.D. is zij naar het Zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Waarschijnlijk heeft zij voor de brandende kachel gezeten en hebben uitslaande vlammen zich aan haar kleeren medegedeeld. Doodelijk ongeluk door het springen van een laschapparaat. Terwijl Zaterdagmorgen de heer A. Slegers, eige naar van een smederij te Mierlo bezig was met het ontdooien van een autogeen laschapparaat sprong op onverklaarbare wijze den kop van het toestel. De man moet precies met zijn hoofd boven het toestel zijn geweest, want toen men na de explosie zijn lijk vond, was de schedel van zijn hoofd gerukt. Hij was ongehuwd en 34 jaar oud. GASHOUDER ONTPLOFT. Een doode, vele gewonden. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Zaterdagochtend is hier een groote gashouder in de lucht gevlogen. Een persoon werd gedood, vele an deren zwaar gewond, een groot aantal vensterruiten werden verbrijzeld. VLIEGTUIG TEGEN ELECTRISCHE GELEIDING GEBOTST. Drie inzittenden omgekomen. V.D. verneemt uit New York; Op het vliegveld van Miami, in Florida, vond Za terdag een ernstig ongeluk plaats. Van een vliegtuig waarin vier personen gezeten waren, weigerde op 400 M. hoogte de motor, zoodat de piloot in glijvlucht moest dalen. Bij de landing kwam de machinete recht in de bovengrondsche leiding van het hoog spanningsnet, met het gevolg, dat het toestel neer stortte. Drie personen werden gedood, terwijl de vier de zwaar gewond werd. Hat toestel bij Gent neergestort en ver pletterd, Twea dooden. Omstreeks middernacht is Zaterdagnacht het toe stel van de Sabena, dat den nachtelijken luchtpost dienst op Londen verzekert, nabij Gent te pletter ge stort. De bestuurder Duray en de monteur Decorte zijn op slag gedood. Het toestel is volkomen ver nield. Men weet nog niet wat de oorzaak is. Het. Gentsche parket wordt ter plaatse verwacht. De be stuurder van de Sabena en technici zijn ook uit Brussel vertrokken om de oorzaak van het ongeluk na te gaan. Het toestel is terecht gekomen in een weide vlak bij de spoorweglijn GentBrugge. Dit is het tweede doodelijk ongeluk, dat er op deze nachtlijn sedert korten tijd gebeurt. Trein door een aardstorting bedolven, Honderdzeventig per§onen gedood. Naar de Assosiated Press uit Guayaquil, de hoofd stad van de Zuid-Amerilcaansche republiek, Ecuador, meldt, is aan het ongeveer 115 K.M. van Guayaquil gelegen station Huigra een passagierstrein door een aardverschuiving bedolven. Hierbij moeten 170 men- schen zijn omgekomen; Naar nader uit Guayaquil wordt gemeld, vreest men, dat bij de aardverschuiving alle 170 menschen die bedolven werden, zijn omgekomen. De trein, die werd meegesleurd, was hoogstwaarschijnlijk leeg, en diende voor het vervoer van de 170 baanvakarbeiders, die zich ter plaatse bevonden om de bij een vorige aardverschuiving aangerichte schade te herstellen. EEN KLEIN VERSCHIL. (Passing Show.) Beambte: Op uw paspoort staat, dat u zwart haar hebt en ik zie, dat het blond is; het paspoort is valsch. Man met? pruik: Niet het paspoort, maar het haar.

Schager Courant | 1931 | | pagina 8