Gemengd Nieuws, Sprookjesachtig" rijke stad ontdekt. Neger gelyncht. Niet vermoord maar getrouwd. De M e r a p i-r a m p. Noodlottige ontploffing. Militaire vliegtuigen verongelukt. Amerikaansch kapitaal voor Borneo. De Oceaanvlucht van de „Tradewind". Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Een doode koe. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Spreker citeerde uit een Duitsch boek dat geschre ven is 11a den oorlog en getiteld is: Volk zonder Ruimte, het volgende: In Engeland leven op 1 K.M.2 15 personen. In Rusland leven op 1 K.M.2 6 personen. In België (met den Congo) op 1 K.M.2 7 personen In Duitschland op 1 K.M.2 131 personen. Deze voorstelling van zaken is al zeer primitief en kinderlijk naief. Toch ontmoet men dezelfde rode- neeringen bij schrijvers van internationale bcteeke- is. Een 'bekend Fransch schrijver steekt ook den lof trompet over het bezit van kolbniën en doet dit op de volgende manier. Hij zegt dat het bezit van kolo niën hulpbronnen zijn voor het bestaan van Frank rijk, doch de Fransche koloniën hebben hun eigen finantiën en de grondstoffen krijgt Frankrijk niet, doch de koloniën brengen die op de vrije markt en de Franschen kunnen die koopen als zij meer geven dan de concurreerende volken. Zonder deze grondstoffen, zoo gaat de schrijver voort, zou Frankrijk schatplich tig worden aan het buitenland. Dit toch is een geheel verkeerde voorstelling van zaken, immers de voorzie ning van grondstoffen is in de wereld in een inter nationaal verhond geregeld en elke voorstelling van zaken als zouden koloniën voordcel aan een land brengen is een speculatie op een verkeerd toegepast nationalisme, dat geheel in strijd is met een werke lijke welvaartsleer. Hoe staat het met het vraagstuk der overbevolking'? Wat is eigenlijk overbevolking? Het is een woord dat in de internationale politiek veel opgang maakt en men noemt in het algemeen een land dat voor zijn bewoners do noodigo levensbe hoeften niet meer kan produceeren, overbevolkt. Een land dus dat niet genoeg levensmiddelen kan pro duceeren zou aan overbevolking lijden. Doch kan mei dan die levensmiddelen niet koopen en impor- tceren uit andere landen. Nederland en Engeland importeeren heel veel levensmiddelen, maar deze staten lijden daarom niet aan overbevolking. Elke stad zou in dit verband een bedenkelijk voorbeeld zijn van overbevolking. Doch of een land niet groot genoog is voor haar bevolking houdt ten nauwste verband met 't feit of die bevolking voldoende koop kracht heeft en zoo lang men de productie opvoert en met het geproduceerde levensmiddelen kan im porteeren, is er geen sprake van overbevolking. Italië en Japan die zooveel klagen over overbevolking, moe- ton meer voor de wereldmarkt produceeren. En wat nif de afspuiing van bewoners betreft naar de ko loniën, kan het volgende worden vermeld: Duitschland heeft tot den oorlog koloniën gehad en dus een zekere emigratie naar O\vorzeesche gebie den, doch in 1913 ging 1/26 van de Duitsche be volking naar de koloniën. In 1914 vonden in het ge heel 4000 Duitschcrs een nieuw vaderland in Afrika. Doch in een totaal van 30 jaren vertrokken uit Duitschland minder bewoners naar de koloniën dan in één jaar gingen naar Amerika, waar Duitschland geen zeggingschap heeft. Engelsch Zuid-Afrika heeft in zijn gansohe bestaan minder Engelsche landver huizers aangetrokken dan in 1 jaar naar de V. S. gingen. Zoo is het ook met Italië. De staat New York wordt door 25 maal zooveel Italianen bewoond als er zich ooit in de Italiaansche koloniën hebben ge vestigd. Japan is minder dicht bevolkt dan ons land en klaagt desniettemin over overbevolking. Zoo ook blijven Engeland, België in bevolking per K.M.2 bo ven Japan. De meening dat de koloniën een afzet zou waarborgen voor een teveel aan menschen, blijkt 'n hersenschim te zijn en in dit opzicht praat men el kaar maar onnadenkend na. Hierbij pauzeerde de spreker, om na de namiddag vergadering zijn betoog voort te zetten. In de oerwouden van de Zuld-Amerikaansche republiek Columbia. Twee regeeringsingenleurs van de Zuid-Amerikaan- sche republiek Columbia hebben de stad Toro Vejo ontdekt, waaromtrent reeds 350 jaar allerlei legenden in omloop waren. Deze stad werd in de zestiende eeuw gesticht in de dichte oerwouden van Columbia door Spaansche avon turiers, die daar naar goud gingen zoeken. Maar onder den drang der omstandigheden moesten deze gelukszoekers reeds na tien jaar de stad voor de opdringende Indianenstammen ontruimen. De stad was in 1573 gesticht door den Spaanschen ontdekkingsreiziger en schatgraver Don Francisco de Larraga. Deze werkte in opdracht van den onderkoning van de kolonie Nleuw-Granada. Dit uitgestrekte gebied omvatte de tegenwoordige republieken Columbia, Ve nezuela, Panama en Ecuador. In Toro Vejo werd een ontzaglijke voorraad goud gewonnen, en op last van den onderkoning langs de Magdalena-rivier naar de Caraibische zee verscheept. Vandaar uit vervoerden Spaansche galjoenen hun kost bare vracht ovei; den Oceaan, waar zeeroovers een veilig transport bedreigden. Voor de Spanjaarden in het land kwamen, waren de goudmijnen van Toro Vejo in het bezit van een Indi anenstam. Jaren lang hebben de blanke goudzoekers de moordende hitte van de moerassen verdragen en ale aanvallen der Indianen, die zich uit hun bezittingen verdreven zagen, wisten zij af te slaan. Maar ten slotte behaalden de vergiftigde pijlen der Indianen de overwinning en in 1587 moesten de Spanjaarden het werk stilleggen. Ook na den aftocht der Spanjaarden waren de Indi anen bang om de plaats te betreden, waar die witte duivels geleefd hadden en In den loop der jaren over woekerde het tropische woud de oude huizen en stra ten. Zoo kwam de stad in de schaduw te liggen van een legendarisch bestaan. De telegrammen uit Bogwta, die hier werden ent- vangen, bevatten nog geen bijzonderheden over de ent dekking, welke thans gedaan is. Het schijnt echter, dat de beide ingenieurs Franhy en Herrera in het bezit waren van oude kaarten en oorkonden en zoodoende is het hun op den duur gelukt, om het lang gezochte spoor te vinden. Na een moeilijken tocht van vijf da gen, hebben zij met 30 menschen de oude stad ontdekt. Sinds den aftocht van Don Francisco tot op heden heeft geen enkele blanke deze stad betreden. De ingenieurs vonden in moerassen, kanonnen, lan sen, borstkurassen, kogels en ook keukengerij. Bij de opgravingen, die gedaan zijn, werden allerlei steenen gebruikte voorwerpen der Indianen gevonden. Eindelijk hebben zij ook klompen alluviaal-goud ge vonden en platina en petroleum-bronnen. De oude stad ligt onder een dik bladerdak verscho len in het gebergte in het Zuid-Oosten van de provin cie Choco, de meest noordelijke provincie van Colum bia. Een afschuwelijk schouwspel. Zooals we reeds in een kort bericht in ons nummer van gister meldden, heeft te Maryville in den Ameri- kaanschen staat, Missouri, een woedende menigte van 2000 mannen en vrouwen een neger gelynciht, die er van verdacht werd, een 19-jarige onderwijzeres te hebben overweldigd en vermoord. Bijzonderheden melden thans, dat de neger uit den auto werd getrokken, waarin hij naar het gerechtshof werd vervoerd. Men bond den on gelukkige met touwen vast en sleepte hem naar de plek voor de school, waar de vermoorde onderwijzeres was gevonden. Op den weg naar de school werd de neger door honderden auto's gevolgd, waarvan de inzittenden bij de school uitstapten om van de nu volgende marteling getuige te zijn of er aan mee te helpen. Vervolgens werd de neger naar het dak van de school gesleurd en met het hoofd naar beneden opgehangen. Hierna werd het gebouw in brand gestoken. De neger slaakte slechts één rauwen kreet, die ver in den omtrek werd gehoord. De groote menigte, mannen, vrouwen en kinderen, bleef kalm het afschuwelijke schouwspel gadeslaan, totdat de school tot op den grond toe was afgebrand. Een lugubere geschiedenis met een blijde ontknooping. Bijna anderhalf jaar geleden verdween uit Sandhurst, in het Engelsche graa-fschap Berkshire, een 20-jarige dienstbode. Veertien dagen na haar verdwijning kreeg haar zuster een briefje /van haar, dat ze zich niet ongerust moest maken en dat zij (de briefschrijfster) volkomen gelukkig was. Sedertdien had men niets meer van haar vernomen. Kort geleden echter werd aan de politie meegedeeld, dat een soldaat, die in arrest zat wegens desertie, vage mededeelingen had gedaan over het verdwenen meisje, dat hij vermoord en begraven zou hebben ergens in het Windsor Great Park in Surrey. De politie ging er aan het graven (om niet de aandacht te trekken waren de agenten als arbeiders gekleed) en inderdaad vond men een vrouwenhoed en een actentasch met een vrouwen kledingstuk er in. Een en ander werd aan de zuster der vermiste vertoond die in den hoed het eigendom van de verdwenene meende te herkennen. Deze ietwat lugubere geschiedenis heeft thans echter een blyde ontknooping gevonden. Want door het por tret van de vermiste in de krant herkende iemand daarin de schoonzuster van zijn vrouw, die gelukkig gehuwd te Greenwlch woonde. Zij had omstreeks den tijd van haar verdwijning met 'n anderen soldaat kennis gemaakt en was met dezen een paar maanden latét in het huwelijk getreden. Daar de politie overtuigd is, dat er geen tweede meisje in het park begraven is, heeft zij het delven maar gestaakt. Vijftigduizend1 gulden van het stormramp- comité. Het Nationaal Steuncomité „Stormramp 1927" heeft besloten van het saldo, dat nogin kas gebleven is, nadat het zijne bemoeiingen geëindigd had, een bedrag van f 50.000.te doen toekomen aan het Comité, dat zich gevormd heeft om hulp te bieden aan de slacht offers van de uitbarsting van den vulkaan Merapi. Het Nationaal Steuncomité acht zich gelukkig daar toe in staat te zijn en dit te meer, omdat het bij her haling gebleken is, hoezeer men in Nederlandsch-Indië met ons mede voelde toen een natuurramp ons hier in Europa trof. Een brandende benzinelamp bijgevuld. Maandagavond wilde een werktuigkundige te Parijs een benzinelamp bijvullen en omdat hij haast had deed hij dit zonder de lamp eerst uit te doen. Er volgde een ontploffing, waarbij de kleeren van de menschen in de kamer vlam vatten. Het waren de onvoorzichtige man, zijn vrouw, hun zoontje en een nicht. De vrouw sprong in haar angst uit het raam en bezeerde zich levensge vaarlijk; de nicht overleed aan haar brandwonden kor ten tijd nadat zij in het ziekenhuis werd opgenomen en de toestand van den man en het zoontje moet hoogst onrustbarend zijn. De brandweer was den binnenbrand, die er na de ont ploffing in huis ontstond, heel spoedig meester. 74. Pim, nog altijd hoog voortgedreven, Zette zijn tocht steeds maar voort, Tot hij boven een groote stad kwam, Waarvan het lawaai werd gehoord. Hij zag veel menschen in de straten. Auto's reden af en aan, Hij zag 'n rivier met vele bruggen En hooge gebouwen staan. Opnieuw verlies voor de Engelsche lucht vaart. Vijf dooden. Maandag zijn in Engeland 2 militaire vliegtuigen ver ongelukt, waarbij 5 inzittenden den dood hebben gevon den. Het eerste ongeluk had plaats met een bombardeer vliegtuig, dat bij het maken van een noodlanding over den kop sloeg en geheel vernield werd. De vier inzittenden konden slechts als lijken worden geborgen. Het tweede ongeluk had plaats bij een vlucht van het 29ste eskader boven North Weald, In het graafschap Essex en werd, veroorzaakt doordien 2 vliegtuigen op geringe hoogte dicht naast elkaar vlogen. Op een gegeven oogenblik raakte de vleugel van het eene vliegtuig de stuurinrichting van het andere, dat daarop neerstortte en zich vlak naast het officiersca sino in den grond boorde. De inzittende, een vliegerofficier, werd op slag gedood. Sedert Nieuwsjaarsdag zijn reeds negen man van de luchtmacht omgekomen. Olie, olifanten en Chineesche soep. In een der laatste nummers van de „Borneo-Post" staat een brief afgedrukt, afkomstig uit Louisville, in den Amerikaanscken staat Kentucky, gezonden aan den „Gouverneur van Borneo". De Post, die geen gouverneur van Borneo wist thuis te brengen, be zorgde den brief aan den resident van West-Borneo. Het schrijven, dat een aanbieding inhoudt om Bor neo te doen deelnemen aan de wereld-jaarbeurs te Chicago, in 1933, is zoo'n mengelmoes van ernst en nonsens, dat de redactie van de „Msb." haar lezers den inhoud niet heeft willen onthouden. Het luidt als volgt: „Indien U dezen brief beantwoorden zult, vergeet dan niet, mij tevens op te geven of er wilde karnfer- boomen op Uw eiland zijn. In het bevestigend geval kan ik daarvoor belang stelling opwekken bij het Amerikaansche groot-ka pitaal. Wil me tevens laten weten of er rhinocerossen en olifanten voorkomen. Jacht op groot wild zal nl. veel rijke Amerikaan sche jagers trekken tot uw eiland, omdat in Ame rika olifanten en rhinocerossen vrijwel zijn uitge storven. Indien U een groot oppervlak land in Midden-Bor- neo wilt ter beschikking stellen, zal ik een maat schappij oprichten, om dat land open te leggen en te civiliseeren. Ik hoor, dat er nu 20.000 Europeanen op Borneo wonen, maar er kunnen er best 200.000 komen. Daarbij verwacht ik dan. dat U den Inlanders zult leeren, om zich behoorlijk te gedragen in het belang van de openbare veiligheid van de blanken. Naar mijn meening zijn de Chineezen en sommige andere buitenlanders een veel grooter gevaar dan de Inlanasche stammen. Het is jammer, dat de zendelingen de bevolking nog niet heelemaal hebben gekerstend. Er is hier in Amerika een massa ongebruikt kapi taal, en onze bankiers willen, bij behoorlijke zeker heid zeker gelden in Borneo beleggen. Aangezien Borneo ook rijke oliegronden heeft, kan ik daarvoor gemakkelijk veel kapitaal loskrijgen, omdat olio de bron van alle welvaart is. Bedenk wel, dat ik U geen geld vraag, maar al leen een groote uitgestrektheid grond. Voor een oppervlak van 40 vierkante mijl, kan ik b.v. 27 millioen dollar bijeen krijgen voor het open leggen daarvan. De door mij op te richten maatschappij zou ook als nevenbedrijf olifanten kunnen vangen, temmen en africhten voor plantage-werk. Ook andere wilde dieren kunnen gevangen wor den voor circus of zoölogischen tuin. Ook voor goed-opgezette insecten, vooral vlinders, is hier een willige markt te vinden, Verder kunnen Chineesche soep, vogelnestjes en allerlei natuurlijke merkwaardigheden, gemakkelijk verkocht worden aan die groep van Amerikanen, die er steeds op uit is om zooveel mogelijk merk waardigheden en oud-heden te verzamelen. U zult het met me eens zijn, dat een goede verte genwoordiging van de Borneo-producten op de we reldjaarbeurs in 1933 te Chicago van buitengewone reclamewaarde zal zijn. Ik heb niet gehoord van goud, maar wel van gele diamanten van Uw eiland, die een goede handels waarde hebben. Indien de zekerheid kan worden verkregen van be hoorlijke winst, zijn vooral in Amerika bankiers te vinden, die geld in vreemde landen willen beleggen. Ik hoop, dat U dit aanbod onmiddellijk ernstig zult overwegen." Nabij de Azoren verongelukt? Informa ties aan schepen gevraagd. Reuter seint uit Ncw-York: Alhier is draadloos bericht ontvangen van het stoomschip „President Garfield", dat door het radio station op de Azoren een radio-boodschap is uitgezon den, waarin het waarschijnlijk wordt genoemd, dat de „Tradewind", het vliegtuig van mrs. Hart en lui tenant MacLaren, in zee is gestort op 30 K.M. van Kaap Mosteiros, op het Azoren-èiland San Miguel. Aan stoomschepen, die zich in deze omgeving bevin den, wordt gevraagd bet station op de hoogte te stel len, indien zij iets hebben waargenomen. DE CHINEESCHE ZEEROOVERS. Weer een overval. Uit Hongkong: Het stoomschip I-Isinning heeft draadloos van de Iïongha-baai uit geseind, dat het Zaterdag door zee roovers aangevallen en vermeesterd is tusschen Sjanghai cn Foe-tsjou. Er is geen bloed vergoten, maar de zeeroovers hebben drie passagiers en den Chineeschen cortipadrore (een bepaald tusschenper- soon bij den handel tusschen Europeanen en Chinee zen) van boord gehaald, benevens een aanzienlijk deel der lading. Het schip bevindt zich nu op weg naar Foe-tsjou. GRIEP TE WEENEN. Te Weenen breidt zich een overigens goedaardige griepepidemie zoo sterk uit. dat men op de inrich ting van noodziekenhuizen rekent. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. Roode kool f 2.707.20, gele kool f 1.603.80. Deen- sche witte kool f 2.404, uien grove f 2.102.50, uien f 1.70—2.30, drielingen f 1—1.20, nep f 1.90 per 100 Kg. Aanvoer: 34000 Kg. roode kool, 58000 Kg. gele kool. 41000 Kg. Deensche witte kool, 23700 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. Uien f 1.402.20, drielingen f 1.40—1.50, grove f 2 2.40, peen f 1.602.50, roode kool f 3.906.70, gele kool f 2.40—3.60, D. witte kool f 3—4.10 per 100 Kg. Aanvoer: 11800 Kg. uien, 5200 Kg. peen, 120400 Kg. roode kool, 61200 Kg. gele kool, 94800 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 13 Jan. Roode kool le kw. f 4.405.60, 2e kw. f 2.20—5.70, kale f 1.902.60, gele kool le soort f 33.80, 2e soort f 22.40, D. witte kool le soort f 3.304.20, 2e soort f 2.403.10, uitschot f 2.102.40, nep f 2, drielingen f 1.40—1.50, uien f 1.102, grove uien f 1.902.20, peen f 1.50 per 100 Kg. Aanvoer: 47500 Kg. roode kool, 0700 Kg. gele kool, 19300 Kg. D. witte kool, 300 Kg. nep, 11000 Kg. uien, 875 Kg. peen. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING, G.A. PURMEREND, 13 Jan. Aanvoer 14255 eendeieren f 6.306.50, 93729 kipeieren 70—80 Kg. f 8—8.70, 65—06 Kg. f 7.30—7.50, 63—64 Kg. f 6.70—7. 60—62 Kg. f 6.20—6.80, 58—59 Kg. f 6.10—6.50, 56—57 Kg. f 5.90—6.30, 53—55 Kg. f 5.60-6.10, 50—52 Kg. f 5.40—5.80, 45—49 Kg. f 5—5.40 per 100 stuks. PURMEREND, 13 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijken als volgt: Kaas: 10 st. fabriekskaas f 35, boerenkaas f 35. per 50 Kg. In totaal 11 stapels wegende 12000 Kg.; 958 Kg. boter f 1.551.95 per Kg. Vee. 424 stuks runderen, w.o. 310 vette f 0.901.02 per Kg., 82 melk- en geldekoeien f 160—370, 32 stieren handel stug. 27 paarden f 80200, handel stug, 12 vette kalveren f 1.301.60, handel stug, 229 nuchtere kalveren slacht f 1340, fok f 2430, handel stug. 431 vette var» ken3, voor de zouterij f 0.450.47, per Kg., voor de sl. f 0.440.47 per Kg., handel vlug, 81 magere varkens f 1637, handel stug, 168 biggen f 1117, handel vlug, 613 schapen f 2638, handel stug, 28 bokken, kipeieren f 5.506.50, eendeieren f 5.30, piepkuikens f 1.252.50. EIERVEILING. PURMEREND. 13 Jan. Aangevoerd 17761 kipeieren a f 5.605.70, 1S0 kipeierea b f 4.905.50, 951 eendeieren a f 5.20. AMSTERDAM, 13 Jan. Zeeuwsche bonten f 4.70—5.25, id. blauwen f 4.70—5.25, ld. klei industrie f 3.50—3.75, juin per 50 Kg. f 1.10—1.20, id. eigenheimers f 4.755, id. blauwe poters f 22.25, id. bonte poters f 2—2.25, id. Bevelanders f 3.25—3.50| Vlaamsche industries f 3.25—3.50, id. eigenheimers f 4.5(1 —4.75, IJpolder eigenheimers f 4.504.75, id. Bevelander* f 33.50, Noordholl. blauwen f 2.502.80. Drentschd eigenheimers f 2.60—3.50, per H.L., Winter Malta f 10— 11 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 4.705, Spui- sche eigenheimers f 55.20, id. eigenheimer poters f 2.70 —2.80, Friesche borgers f 4.504.60 per H.L. Die een dure koe zou worden. Gistermiddag heeft voor het kantongerecht te Schie dam gediend de zaak tegen H. v. d. E., uit Kcfchel, die op 17 November geen aangifte gedaan heeft van het sterven van een koe, maar het cadaver door S. uit Ket'hel heeft laten vervoeren. Bij het onderzoek zou hij er hij zijn beide knechts op hebben aangedron gen te verklaren, dat de koe tijdens het vervoer nog leefde. Ook voor den kantonrechter wilden de beide knechts ditzelfde verklaren, maar toen hun op den ernst van den eed was gewezen, kwamen zij op hun verklaring terug. De kantonrechter veroordeelde verdachte overeen" komstig den cisch van den ambtenaar van het O. M. tot twee weken hechtenis. S. die de doode koe vervoerd had, zei, dat hij deze verwerkt had tot varkensvoeder, wat de kantonrech ter niet geloofde; deze nam aan, dat het cadaver was geslacht en te Schiedam als comsumptieartikel ver kocht. De ambtenaar eischte f 1500 boete of 100 dagen hech tenis; de uitspraak was f600 boete of 100 dagen hech tenis. S. verklaarde beroep te zullen aanteekonen. TWEE KINDEREN VERGIFTIGD. Een van hen reeds overleden. Twee kindertjes van J. Tieben te Bargcrcompas- cuum dronken een fleschje met z.g. wormdruppels leeg, meldt de „Msb." Een hunner is aan de gevolgen overleden; het an der ligt gevaarlijk ziek. PROV. STATEN N.-HOLLAND. Wegens drukke bezigheden zal de heer D. Boswijk (arts te Den Burg-Tcxcl) zich niet meer candidaat stellen als lid voor de Prov. Staten van Noordhoïland (Vrijheidshond). VERMIST. Te Jubbega (Friesland) wordt sedert Donderdag avond een 18-jarig meisje vermist, dat naar Heeren veen was gegaan om een'dienst te zoeken. EEN SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. In het grensdorpje Barlo bij Aalten is gisterochtend de 21-jarige arbeider Hovestedt, toen hij met zeven andere personen goederen uit Nederland naar Prui sen wilde smokkelen en aan den haal ging toen kom miezen hem wilden aanhouden, door een schot van een kommies gedood. Het was de eerste maal, dat hij aan een smokkeltocht deelnam. FRIESLAND IN HET DONKER. Tengevolge van overslag in het schakelstation bij Leeuwarden is de stroomlevering van het provinciale elcctriciteitsbedrijf in Friesland Maandagavond om 6_uur geheel gestoord geweest. Leeuwarden en het Noordelijk gedeelte der provincie hadden na enkele minuten weer stroom; het Zuiden kreg na ecnige uren stroom van de IJsselcentrale; voor andere doelen der provincie, o.a. Sneek en omgeving, duurde de on derbreking den geheelen avond. STEIGER GEBROKEN. Vier arbeiders naar beneden gestort. Te Echt brak gistermiddag een steiger van een in aanbouw zijnde dakpannenfabriek. Vier arbeiders, die erop werkten, stortten van acht meter hoogte naar beneden, drie hunner werden zwaar en een licht ge wond. De slachtoffers werden, nadat op het terrein van het ongeluk de eerste geneeskundige hulp was ver leend, per auto huiswaarts vervoerd. HET DRAMA TE VALBURG. Moordenaar krankzinnig verklaard. De rechtbank te Arnhem deed gisteren uitspraak in de zaak tegen T. J. B., die terecht stond, verdacht van den gruwelijken moord op den 8-jarigen J. S. te Val burg op 17 Juli van het vorige jaar. B. werd ontsla gen van rechtsvervolging doch de rechtbank gelaste zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van 1 jaar, waarna B. ter beschikking van de re geering zal worden gesteld. DOOR EEN STIER OP DE HORENS GENOMEN. Boer op het dak geworpen. De landbouwer J. B. te Roggel werd Maandag aan gevallen door een losgekomen stier, die hem op zijn horens nam cn ecnige meters in de hoogte slingerde, zoodat hij terecht kwam op het dak van den stal. Toen B. van het dak afviel en de woedende stier hem weer wilde aanvallen, werd het beest door B.'s broer vastgegrepen cn naar den stal gedreven. Ten einde meer ongelukken te voorkomen, werd de stier afge maakt. B. kwam er met eenige schrammen aan handen en beenen af. Of

Schager Courant | 1931 | | pagina 2