Allflltl Bitlis- Almintit- Raad Wieringen. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. EXTRA BLAD. Maandag 19 Januari 1931. S C HA C Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag. Donder dag en Zaterdag Bij inzending tot s morgens 8 uur, winden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkorriend nummer geplaatst 74ste Jaargang No. 8801 POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80 Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tol 5 regels f 1.10, tedere regel meer 20 cctit ;hewijsno inhegrepom Groot ere letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering van den Raad op Zaterdag 17 Jan. 1931, des middags 2 uur. Afwezig is de heer Jb. Lont. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester, secre taris de heer C. F. van Duin. De Voorzitter opent deze eerste vergadering in 1931 en gevoelt zioh gedrongen den heeren veel geluk en voorspoed toe te wcnschen.. In het afgeloopen jaar hebben zich vele moeilijkheden voorgedaan, ook vele vooruitzichten en spr. noemt dan de nieuwe school te Hippolytushoef, waarop we allen trotsch mogen zijn. In dit nieuwe jaar zullen wederom vele vraagstuk ken een oplossing erlangen en spr. hoopt dat de be sprekingen zich wederom zullen kenmerken door- eensgezindheid en dat de vraagstukken in overleg in het belang der gemeente zullen worden behandeld. Tevens 'brengt spr. dank en ook een compliment aan de pers en hoopt dat de verslagen weer even juist en goed mogen worden weergegeven en dat de hier aanwezige pers de voetsporen van vorig jaar weer moge volgen. Met deze woorden verklaart spr. de ver gadering voor geopend. De notulen worden door den secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Naar aanleiding van dc notulen zegt de heer F. Kooij, dat hij bij de bespreking over verhooging van huur voor de secretaris-woning gezegd heeft, dat hij aan die verhooging niet wilde meewerken, waar ook door de gemeente toeslag wordt verleend op de huur van de woningen der politie-agenten. In dc Wicrin- ger Courant stond, dat spr. gezegd had dat eerst de huur der politiewoningen moest worden verhoogd. Waar dc redactie der Wieringer Courant weigerde om deze rectificatie te plaatsen, gevoelt spr. zich ver plicht hier op die onjuistheid te wijzen. Ingekomen stukken. pc Voorzitter deelt mede, dat de volgende stukken zijn ingekomen: schrijven van A. Veerdig, zijn dank betuigende voor de verhooging van de vergoeding voor het ge bruik van zijn rijwiel; van Gedeputeerde Staten de goedgekeurde verorde ning tot tijdelijke wijziging van de bestemming dei- winst van de zeegras-exploitatie oogst 1930; van dezelfden het goedgekeurd raadsbesluit tot on- derhandsche verpachting van het grasgewas op het aangekochte terrein te Den Oever aan S. Zomerdijk; van dezelfden een afschrift van het Kon. besluit tot goedkeuring der verordening tot heffing van ocen- ten op de vermogensbelasting; idem, meldende dat de beslissing over de begrooting 1931 is verdaagd; van Burgemeester en Wethouders proces-verbaal van de kasopneming bij den ontvanger op 9 Decem ber 1930 en van kas en boeken der Zeegras-exploita tie op denzelfden datum; van dezelfden de maandstaat der Zeegras-exploita tie over November 1930, verkocht zijn in die maand 1820 pak; alsvoren over de maand December, toen 1650 pak werden verkocht. De schulden van de gemeente. Van B. en W. ter voldoening aan een verzoek, in de vorige raadsvergadering door den heer Jb. Lont gedaan, een staat van de schulden der gemeente op 1 Januari 1931. Op 1 Januari 1931 bedroeg het totaal der schulden f224.808.12, waaronder f 140.000 voor buitengewone kosten voor schoolbouw te Westerland, Den Oever en Hippolytushoef. De heer Jn. Lont merkt op dat blijkens den over- gelegden staat er een paar leeningen zijn, waarvan de rentevoet 5*4 is. De Voorzitter deelt mede, dat het rentetype wordt vastgesteld in den tijd waarop de leeningen worden gesloten. Of wijziging van den rentevoet mogelijk is, hangt af van de bepalingen waaronder dc leening is gesloten. Bij de Boerenleenbank loopen leeningen, waarvan automatisch de rente wordt verhoogd of ver laagd. Over 't algemeen is dc rentetype niet hoog, twee van 5*4 drie van 4 en voorts van k'A of 41/2 L J De heer Jn. Lont zegt dat de Boerenleenbank de vrijheid neemt om de rente te verhoogen, dus moet ze ook maar verlagen. De heer Kaan vraagt of de leeningen van 5>4 niet kunnen worden afgelost, want bij de Boerenleen bank komt de gemeente wel voor 4 klaar. De Voorzitter weet niet precies hoe de voorwaarden zijn, een paar leeningen, die van 4% blijken ge fixeerd te zijn. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Voorts kwam een verzoek in van de Groep Neder land van het Alg. Ned. Verbond tot vaststelling van een belastingverordening ter beteugeling van het ge bruiken van opschriften in vreemde talen. Dit verzoek doet B. en W. opmerken, dat opschrif ten in vreemde talen (op buitenverblijven e.d.) hier weinig of niet worden aangetroffen en er dus voor de gemeente zeker geen reden aanwezig is, anders dan uit fiscaal oogpunt, om een dergelijke belasting in te voeren. Zij stellen dan ook voor hiertoe niet over te gaan en hiervan aan adressante mededeeling te doen. Aldus wordt besloten. Verzoek Afd. Wieringen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om subsidie. Met betrekking tot het om praeadvies in handen van B. en W. gesteld verzoek van het Bestuur der hier gevestigde afdeeling van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling om toekenning van een subsidie, doelen B. en W. mede, dat door hen omtrent den fi- nancieelen toestand der vereeniging nadere inlichtin gen zijn gevraagd. Deze inlicthingen worden overge legd. Zij geven B. en W. aanleiding op te merken, dat een contributie van 15 ets. per maand, waarvan dan nog de helft aan het hoofdbestuur wordt afgedragen, wel heel laag te noemen is en dat het geen verwon dering behoeft te wekken, dat met deze inkomsten de vereenigingweinig kan doen. I-I.i. ligt het dan ook op den weg van het bestuur in de eerste plaats te zorgen voor meerdere inkomsten door dc contributie, welke nog geen 4 cents per weck bedraagt, op een hooger bedrag te stelten. Ter aanmoediging van dc taak, die de vereeniging verricht, achten B. en W. intusschen steun door de gemeente wel wenschelijk, zoodat zij voorstellen aan de afdeeling voor het jaar 1931 een subsidie te verlecnen groot f 25. De.heer Jn. Lont erkent, dat een subsidie van f 25 niet hoog is, maar als wij op dien voet doorgaan, kunnen andere vereenigingen ook wel om subsidie komen. De contributie die geheven wordt is zoo ge ring en als de heeren het in hun hoofd krijgen om een cursus op te zetten, hebben ze er voor te zor gen dat door verhooging van contributie de cursus betaalt kan worden. Met deze lage contributie is het niet moeilijk een cursus op te richten, er blijkt voor een 'dergelijken cursus niet veel noodig te zijn. De heer P. Kooij deelt mede, dat het instituut door S.D.A.P. en N.V.V. is gesticht en dat de daarin geor- ganiseerden wekelijks aan contributie betalen 85 cent en 15.cent voor het instituut. Het instituut be oogt om lien, die alleen de lagere school hebben be zocht, en van welk onderwijs gewoonlijk niet veel olijft hangen, verder te bekwamen. Het is een hulp werktuig om meer kennis bij te brengen; feitelijk be weegt het instituut zich op het terrein van de ge meente, immers er wordt onderricht in taal, reke nen, lezen en schrijven gegeven. Zij die wekelijks 85 en 15 cent contributie betalen, behooren niet tot de slechtsten, de leeraren doen kosteloos het werk en dan gaat het maar niet aan, om te zeggen, dat de contributie zoo laag is. De Voorzitter merkt den heer Jn. Lont op, dat het geen bezwaar is als meerdere aanvragen om subsidie komen, want elk geval wordt op zichzelf beschouwd. Als we geen subsidie noodig achten, zullen we het niet voorstellen. De heer Lont wijst op het vervolgonderwijs, doch de Voorzitter merkt op, dat door te weinig animo geen vervolgonderwijs wordt gegeven. De heer P. Kooij zegt, dat als vervolgonderwijs werd gegeven, de gemeente heel wat duurder uit zou zijn. Spr. wil niet. zeggen dat de gemeente haar plicht verzaakt, maar het Instituut beweegt zich op liet terrein van de gemeente. Ook het rijk geeft sub sidie aan verschillende jeugdvereenigingen. De heer M. Kooij vraagt of er wat gebruik van het Instituut wordt gemaakt. De Voorzitter deelt mede, dat de vereeniging op 21 December 1929 is opgericht met 45 leden, welk aantal nu is gestegen tot 62 leden. De heer Bakker acht een kleine subsidie wel ge- we nsclit. De heer Jn. Lont kan zich na de toelichting wel met het voorstel van B. en W. vereenigen. Met het oog op het vervolgonderwijs maakte spr. eerst bezwaar. De Voorzitter zegt, dat niemand het den heer Lont zal kwalijk nemen als deze inlichtingen vraagt. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Wijziging en aanvulling der verordening op den vleeschkeuringsdienst. Als gevolg van de aansluiting van Wieringen bij de verwerkingsinrichting te Schagen, is het noodig de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in deze gemeente met den nieuwen toestand in overeenstemming te brengen. Mitsdien bieden B. en W. ter vaststelling aan een ontwerp tot wijziging en aanvulling dier verordening, met den inhoud waarvan de Gezondheidscommissie zich, blijkens overgelegd schrijven, kan vereenigen. Van de gelegenheid is gebruik gemaakt tevens nog enkele andere wijzigingen aan te brengen, waarvan de wenschclijkiheid of de noodzakelijkheid is geble ken. Deze wijzigingen betreffen de artt. 3, 15, 18 en 26. De intrekking van art. 26 is een gevolg van de om standigheid, dat bij nadere overweging niet de naam van de gemeente Den Helder, doch die van de ge meente Wieringen op de stempelmerken behoort voor te komen. In verband hiermede moeten die stempel merken alsnog door nieuwe vervangen worden. De overige wijzigingen behoeven, naar het B. en W. voorkomt, geen nadere toelichting. De heer J. Kooij vraagt, of in deze verordening ook de ophaaldienst is begrepen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer J. Kooij: Dus als er bericht van wordt ge zonden, dan moet het opgehaald worden. De Voorzitter zegt, dat we daarover aanstonds kunnen spreken. Met algemeene stemmen wordt de wijziging en aanvulling goedgevonden. De Voorzitter deelt dan mede, dat cadavers van be neden één jaar op een bepaalde plaats moeten wor den gebracht en dan worden afgehaald. Bestrating en rioleering van de Smids- steeg. In verband met de wenschelijk gebleken verbete ring van de Smidssteeg te Hippolytushoef, hebben B. en W. ter zake een onderzoek doen instellen. Ver betering is noodig, omdat deze steeg bij natte weers gesteldheid schier onbegaanbaar is. Volgens B. en W. is bestrating met beschikbaar komende oude klinkers voldoende. Naar raming van den opzichter zal dit circa f310.kosten. Zouden nieuwe stecnen.gebruikt worden, dan zal zulks een uitgaaf van f910.vorde ren. Voor dit werk kunnen echter gevoegelijk oude steenen aangewend worden. Aanlog van rioleering is mede noodig, bestaande uit betonbuizen van 20 c.M. diameter en 3 stuks bctonstraatkolken van genorma liseerd model, alsmede 1 betonstraatkolk met stank- scherm van speciaal model. De kosten van deze rioleering worden op f250.begroot. De opzichter be veelt tevens aan, ter verbetering van de afwatering der Hoofdstraat, nog een gedeelte rioleering te leggen voor de perceelen van de N.V. Al-bert Heijn en den heer S. de Vries in deze straat, welk gedeelte dan in verbinding zal worden gebracht met het aan te leg gen riool in de Smidssteeg. De kosten hiervan zullen ongeveer f 150.beloopen. B. en W. stellen voor, ter uitvoering van deze wer ken, 'crcdieten tot bovengenoemde 'bedragen te ver- leenen. Naar aanleiding van de in de Raadsvergadering ter sprake gebrachte wenschelijkheid tot aankoop van het woonhuis Smidssteeg 110. 3, spreken B. en W. hier als hun oordeel uit, dat bij amoveering van dat per ceel weliswaar eenige verbetering (verruiming) wordt bereikt, doch dat deze niet van voldoende gewicht is om een dergelijke uitgaaf te rechtvaardigen. Boven dien is deze steeg voor het verkeer van zeer bijkom stige beteekonis 011 zelfs voor motorrijtuigen verbo den. Een ingrijpende maatregel als deze komt zeker niet in de eerste plaats voor deze steeg in aanmer king. De heer Kaan vraagt, of de bestrating met oude steenen dus alleen de Smidssteeg betreft. L)e Voorzitter antwoordt bevestigend, gsbruik van nieuwe steenen zou f690 meer kosten. De heer Lub vraagt of de straat even breed wordt. In de Smidssteeg mag geen verkeer wezen een ook spr. vindt, dat met oude steenen kan worden vol staan. De heer Kaan heeft, wat den aankoop van het woon huis betreft, officieus gehoord, dat S. Wagemaker er ook wel wat aan wilde bijdragen. De Voorzitter deelt mede, dat het perceel zonder spr.'s voorkennis al afgebroken wordt. De heer P. Kooij: Tenminste van binnen. Conform het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De openbare vergadering wordt vervolgens ge- I schorst, teneinde een fotograaf in de gelegenheid te stellen voor het Gemeenteblad een foto van het raadscollege te nemen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld: Aankoop van grond ter verbreeding van de Koningstraat. Op grond van de omstandigheid, dat de nog immer in grootte toenemende autobussen moeilijkheden on dervinden bij het gaan door de bocht Koningstraat Elftstraat te Hippolytushoef, hebben B. en W. on derzocht of door terugzetting der hekken aan de Zuidzijde van de Koningstraat verbetering van de situatie .mogelijk was. Na onderhandeling bleken de eigenaren bereid hunne hekken 0.5 a 0.6 Meter achteruit te zetten. I11 verband hiermede stellen B. en W. voor aan te koo- pen een strook grond ter grootte van VA M2. van mw. C. Lossie en een strook ter grootte van oA M2. van den heer S. Bakker Cz., welke grondstrooken deel uit maken van de kadastrale perceelen Sectie C, onder scheidenlijk genummerd 3657 en 3656. De aankoop zal geschieden tegen een prijs van f5.— per M2. en onder beding, dal de kosten van overdracht, zoomede die van het verplaatsen en zoo noodig herstellen der hek ken en die tot verplaatsing van eenige heesters voor gemeonterekening komen. De heer Jn. Lont acht de verbreeding van 50 c.M. van weinig beteekenis en spr. is er niet voor om voor die geringe verbetering f5 per M2. te geven. De heer Bosker wijst op de noodzakelijkheid dat verbreeding plaats vindt, bij Tienis Oden is de muur reeds half doorgeschaafrï. De heer P. Kooij merkt op, dat de groote bus van Prins er niet eens door kan. Een prijs van f 5 voor de gemeente is niet hoog. De Voorzitter deelt mede, dat van de dames Los sie een breedere strook niet was te krijgen en de heer Bakker deelt mede, dal zijn vader beslist niet meer dan een breedte van 50 c.M. wil afstaan. De heer Ode-n vindt dat 60 c.M. breedte al aardig wat beteekent en bovendien iedere verbreeding die daar kan plaats vinden, dient te worden aanvaard. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, de heer Bakker nam niet aan de stemming deel. Uitbreiding laagspanningsnet te Den Oever. Naar aanleiidng van de aanvraag van B. en W. om, vóór met het maken der straat op het schoolter rein te Den Oever wordt begonnen, de electriciteits- kabel op dat terrein te leggen, is van de Directie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf het antwoord ontvangen, dat zij daartoe bereid is op voorwaarde, dat de gemeente in de kosten van deze netsuitbrei- ding en van de daarvoor noodzakelijke verzwaring van het bestaande laagspanningsnet aan den Gast- huisweg, eene bijdrage verleent van f2820, zulks op grond, dat de te maken werken vooralsnog niet ren dabel zijn. De Directie verklaart, zich daartegenover bereid om voor elk perceel, dat binnen 10 jaar na het gereedkomen der werken op het betreffende kabel gedeelte aan den geprojecteerden weg wordt aange sloten, een restitutie te verleenen naar het volgende schema: De restitutie bedraagt, indien de stroomlevering aanvangt in het le jaar na gereedkomen der werken f150 p. perceel, 2e jaar na gereedkomen der werken f138 p. perceel, 3e jaar na gereeedkomen der werken f 126 p. perceel. 4e jaar na gereedkomen der werken f 112 p. perceel, 5e jaar na gereedkomen der werken f 99 p. perceel, 6e jaar na gereedkomen der werken f 84 p. perceel, 7e jaar na gereedkomen der werken f 69 p. perceel, 8e jaar na gereedkomen der werken f 52 p. perceel, 9e jaar na gereedkomen der werken f 36 p. perceel, 10e jaar na gereedkomen der werken f 18 p. perceel. Dc restituties zullen gezamenlijk het bedrag van f2820.nimmer overschrijden. Aangezien bij het niet-verleenen der gevraagde bij drage de mogelijkheid van stroomvoorziening van de te bouwen woningen zoowel als van de te stichten school in gevaar zou komen, stellen B. en W. voor de bijdrage op bovengenoemden voet toe te staan. De heer Kaan vindt het veel geld. Do heer J. Kooij oordeelt, dat het bedrijf erg kren terig voor den dag komt, en maar steeds aan t pluk ken is. De Voorzitter zegt, dat het de gedachtengang van B. en W is, orn een gedeelte der kosten op de koo- pers van de terreinen te verhalen. De kos ten bedragen een kleine 30 cent per M2., maar B. en W. willen niet verder gaan dan den koopprijs van len grond met 25 cent per M2. te verhoogen. Hoe meer huizen er komen, hoe meer restitutie krijgen we van het P.E.N De voordracht van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Verkoop van bouwgrond. Bij 13. en YV. is ingekomen een verzoek van de hee ren J. Verfaille en C. Kaan om van de gemeente te mogen koopen de beide bouwterreintjes, gelegen in den Zuidoosthoek van het nieuwe schoolterrein te Den Oever, kadaster Sectie A, no. 192, welke perceel tjes resp. 203 en 192 M2., dus samen 398 M2. groot zijn. De bedoeling is, om hier op te bouwen een loods met autogarage en het terrein verder te bezigen voor opslagplaats van bouwmaterialen. Tegen de inwilliging van het verzoek bestaan geen bezwaren, zoodat B. en W. voorstellen genoemde per ceeltjes aan adressanten te verkoopen tegen een prijs van f 3.25 per M2., op de voorwaarden nader door hen te bepalen. In dezen prijs is begrepen een bedrag van f 0.25 als bijdrage in de kosten der electrificatie, zooals die door de gemeente verschuldigd zijn. Weliswaar is mondeling met adressanten gespro ken over een prijs van f3.doch uit den aard der '.aak moet door de vermelde omstandigheid veran dering in dit bedrag worden gebracht. Gezien de prijzen, die men aan Den Oever voor bouwterrein vraagt, meenen B. en W. dat f3.25 niet aan den hoogen kant is. De heer Kaan merkt, op, dat voor het terrein van bouwmateriaal geen electrisch licht noodig zal zijn en dus van het P.E.N. geen vergoeding verkregen zal worden. De heer Bosker wijst er op, dat voor de garage wel licht noodig is. De heer Oden vindt het billijk dat deze kabelkos- ten verhaald worden. Het terrein is door de gemeente aangekocht om het als bouwterrein tegen den kos- tenden prijs te verkoopen. De heer Pa Kooij zegL dat de gemeente tenslotte ook weer koopman is en voor de koo-pers is het ook van 'belang als de electrische kabel er ligt. De Voorzitter: En voor de verlichting van de school ook. De heer Kaan heeft een collega-raadslid gesproken en die vertelde dat men op het terrein kalk denkt te blusschen, wat voor Den Oever een groot be zwaar zou zijn. De heer M. Kooij: De uitbarsting van de Merapi! De heer Lub meent, dat dan de hinderwet er bij te pas zal komen. De heer Bakker heeft den heer C. Kaan bij zich ge had en deze deelde mede, dat kalk blusschen niet de bedoeling was. De heer Oden heeft ook gehoord, dat de heer Jb. Lont op dit groote bezwaar wees. De heer M. Kooij acht het dan verkieslijker dat een andere plek wordt gekozen. De heer Bakker oordeelt, dat B. en W. er met de ir.iivragers over kunnen spreken. Nadat de Voorzitter nog gewezen h ul op den spoed ;licn de aanvragers graag betracht willen zien, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, onder voor waarde, dat op het terrein geen kalk gebluscht mag worden. Verhuring van perceel Beltstraat No. 2 Over de 'betaling van het abonnement waterleiding van het perceel Belstraat No. 2 is met den huurder C. Wit vliet geschil .gerezen. Volgens B. en W. behooren deze kosten door den huur der te worden gedragen. Deze is evenwel van oordeel, dat, waar bij de ingebruikneming der woning de water leiding er reeds in lag, hij bij den bepaalden huurprijs niet afzonderlijk voor het watergebruik behoeft tc be talen. Opvatting van B. en W. is echter, dat in dat ge val de raad bij het verhuren der woning uitdrukkelijk had moeten bepalen, dat het emolument „vrij water" i'erd toegekend, hetgeen, evenmin als met de overige gemeentewoningen, heeft plaats gehad. Ten einde aan alle misverstand een einde te maken, stellen B. en W. daarom voor het besluit tot het ver huren der woning opnieuw vast te* stellen en daarbij den huurprijs vanaf 1 Januari 1930 nader te bepalen op f 226 's jaars. Het waterabonnement ad f 26 is dan in dat bedrag inbegrepen. De heer Kaan vraagt, of met de andere woningen hel water boven de huur komt. De Voorzitter zegt, dat het water door de huurders wordt betaald. De heer P. Kooij zegt, dat het gebruikelijk is dat als iemand een woning huurt, de waterleiding voor rekening van den huiseigenaar is. De Voorzitter deelt mede, dat het verschil 1 Ja nuari aan 't licht is getreden. De heer Lub meent, dat al is het onwetend ge beurd, de raad toch niet goed heeft gehandeld. De Voorzitter vindt van wel, er is door den Raad niet gesproken over „vrij water". De heer Oden zegt dat er verzuimd is rekening mee te houden dat de waterleiding er was. De heer P. Kooij wijst er op dat waar liet hier een politieagent betreft, verhaal mogelijk is, maar in een ander geval zou het moeilijk zijn. Spr. vraagt zich af of de Raad aan deze huurhepaling wel terugwerken de kracht zal kunnen geven. De Voorzitter erkent dat het een bijzonder geval De heer Oden zou de huurprijs maar vanaf 1 Jan. 1931 op f226 willen bepalen. Dc heer M. Kooij: Trek het boetekleed maar aan en beloof beterschap. De lieer P. Kooij zegt dat als zijn huurbaas met een dergelijke regeling van terugwerkende kracht zou 'komen, spr. zou zeggen: ga maar een deur ver der, want je bent abuis. De Voorzitter zegt dat in het tc nemen besluit ge wezen zou kunnen worden op dc moreele verplichting om over 1930 die f26 te betalen. De heer Oden meent dat de gemeente als boete voor <het verzuim, die f26 er maar bij in moet schie ten. De Voorzitter vraagt wie voorstelt die f26 voor oninbaar te verklaren. De heer Oden doet dit voorstel en met algemeene stemmen wordt het aangenomen. De huurprijs wordt dus met ingang van 1 Januari 1931 op f226 bepaald, het waterabönnement inbegrepen. Ophalen van vuilnis te Den Oever en De Haukes. Zooals te verwachten was wordt, evenals te Hippoly tushoef, ook te Den Oever van den vuilophaaldienst steeds meer gebruik gemaakt Zoo hebben B. en W.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1