i K. BREEBAART K Begrafenis baron Van Voorst tot Voorst. Scheepsongelukhen. Aanrijding op een ontwaakten overweg. Nederlaag van de Engelsche Arbeidersregeering. FinancïasI drama te Brussel. Deensche stoomtreiler vergaan. Marktberichten. Enkele oogenblikken vóór het afdrukken van dit blad, bereikte ons het onverwachte bericht van het sterven van den heer Klaas Brecbaart Jz., in den Groetpolder te Winkel. Wel was do gezondheidstoestand van den heer Brec baart de laatste tijden niet best, maar zulk een spoe dig heengaan hadden we toch niet verwacht. Dit. overlijden brengt ons dezen werkzamen man onwillekeurig voor oogen in zijn beste dagen, toen kracht en gezondheid hem nog toelieten zich geheel te geven aan het openbare leven. Er was veel en ve lerlei, dat de volkomen belangstelling van dozen sympathieken persoon had. En vol energie en ijver als hij steeds was, nog een echte loot van het stoere ras der Breebaart's, deed zijn hand dat er was te doen. Zijn heldere geest en goed zakeninzicht wezen hem den juistcn weg, waar anderen faalden, en zoo kwam het dat zijn oordcel hoog geschat werd als dat van een gezaghebbend man. Practisch in hooge mate, was zijn voorlichting steeds van groote waarde en wij, die hem in een groot deel van zijn leven in zijn volle fleur en kracht hebben gekend, hebbens ons menigmaal kunnen overtuigen welk een invloed zijn eenvoudig woord had. Klaas Breebaart was in alle opzichten een persoonlijkheid! De overledene was bovendien een beminnelijk mensch, die niet graag bezeerde en steeds probeerde met tact te leiden en bij telde dan ook in de krin gen waarin hij verkeerde, vele vrienden. In tal van functies en betrekkingen nam hij een overwegende plaats in, waar zijn persoon was, kon men er zeker van zijn, dat hij mede aan het hoofd stond en zijn overheerschenden invloed deed gelden. Jarenlang is de overledene, dijkgraaf geweest van den Polder Waard en Groet, zoo oolc van Polder Waard-Nieuwland op Wieringen; eveneens heeft hij langen tijd in de Staten van Noordholland een eer volle plaats ingenomen. Als Raadslid van Winkel diende hij de gemeente zijner inwoning, ook in vele plaatselijke vercenigingen. En niet het minst, bewoog hij zich op het gebied van den landbouw. In Landbouwcomitc, Hollandschc Maatschappij van Landbouw, Ned. Paardenstamboek, in Hollands Noorderkwartier, overal nam hij een eereplaats in en menigmaal is deze Breebaart geroe pen geworden om het voorzitterschap te bekleeden. Oolc voor Schagen is Klaas Breebaart steeds met liefde werkzaam geweest en dan denken wij aan onze kanalisatie, die vanaf het beginstadium de be langstelling van zijn vader en hem reeds had. Onze groote Landbouwtentoonstelling vond onder zijn emi nente leiding plaats. Ook in de laatste jaren van zijn leven, toen zijn ge zondheidstoestand hem niet meer toeliet zijn volle krachten te geven aan de zaken die hem lief waren, kon hij toch nog niet geheel afscheid van liet open bare leven nemen en was hij nog steeds lid van de Commissie-Lovink voor do Zuiderzeewerken, een maatschappelijk belang dat ook steeds zijn volle be langstelling en aandacht had. Als mede-directeur der Johannes Kerckhovenpolder in Groningen was bij nog in actieve functie. Ook als commissaris van eenige Assurantiemaat schappijen toonde hij ook in dit opzicht zijn interesse. Dat een dergelijk man ook door Koningin en Re geering in hooge mate werd gewaardeerd sprak wel liil. het feit dat menigmaal hij verschillende zaken zijn advies werd gevraagd en in zijn benoeming tot Officier in de Oranje Nassau-orde kwam deze waar deering tot uiting. De overledene bereikte den leeftijd van 69 jaar. De teraardebestelling zal Zaterdagmiddag te Winkel plaats hebben. Verschillende berichten. Sluiting der bioscopen te Groningen? Hooge vermakelijkheidsbelasting maakt de exploitatie onmogelijk. Naar verluidt, heeft de Nederlandsche Bioscoop bond besloten de Groningsche bioscoopen stop te zet ten aan het eind der programmaweek, waarin het besluit van den raad der gemeente Groningen valt op liet adres van den Bond inzake verlaging der verma kelijkheidsbelasting, welke thans een vierde van de bruto opbrengst bedraagt, indien dit besluit voor de Groningsche bioscoop-exploitanten ongunstig mocht uitvallen, liet Hoofdbestuur van den bioscoopbond heeft dit besluit genomen na conferentie, met den wethouder van financiën, burgemeester en wethou ders en fractievoorzitters, van welke laatste men den indruk kreeg, dat zij in het algemeen niet voor een verlaging der belasting voelden. Verhooging der entreeprijzen acht de Bond niet mogelijk, daar zulks het door de hooge prijzen toch al matige bioscoopbezoek nog zou verminderen. In een onderhoud met vertegenwoordigers van de pers, heeft de voorzitter van den Nederlandschen Rioscoopbond verklaard, dat het zoo niet langer kon en daarom is besloten het geheele bedrijf stil te leg gen. Daardoor zullen dadelijk 60 man personeel op straat komen en de gemeente ook indirect groote schade lijden (o.a. f1500 per maand aan electrisch licht) en er zal getracht worden allq amusementsbe drijven te Groningen dood te leggen. liet voorstel aan den gemeenteraad is 15 der ge wone recette over de geheele linie (de bioscoopvoor stellingen zijn thans het zwaarst belast). Als de raad dat voorstel voor kennisgeving aanneemt, dan zullen zei de heer Hamburger, Vrijdag 30 Januari of 6 Fe bruari de bioscopen onherroeptelijk gesloten worden. Gistermorgen is het stoffelijk overschot van J. J. O. baron van Voorst tot Voorst, oud-voorzitter van de Eerste Kamer, van het Walburgplein te Arnhem naar Vilsteren vervoerd, alwaar de teraardebestelling op de R.K. begraafplaats in den grafkelder der fami lie Cremers zou plaats hebben. Van de zijde van het Arnhemsche publiek was de belangstelling zeer groot. De lijkauto werd voorafge gaan door enkele auto's, waarin hadden plaatsgeno men de echtgcnootc van den overledene, mevrouw de weduwe A. M. G. M. baronesse van Voorst tot Voorst—Cremer. de beide dochters en de schoon dochters, alsmede de zoons van den overledene. De kransen die dc lijkbaar dekten, waren van de Koningin en de Koningin-Moeder. Voorts was er een krans van de kleinkinderen van den overledene, een bloemstuk van dr. Van Doren, die den overledene tij dens zijn ziekte heeft behandeld en een bloemstuk van den tuinman van den overledene. ERNSTIG ONGEVAL TE ROTTERDAM. Oude man wilde op een rijdende tram spion gen. Gistermiddag heeft op de Brielschelaan te Rotter dam een ernstig ongeval plaats gehad, dat te wijten is aan do verregaande onvoorzichtigheid. De 72-jarige rentenier J. G. L., wilde op een rij dende motorwagen springen. De tram was als 25 me ter voorbij de halte en had een vrij groote vaart. De oude man tastte mis en geraakte met zijn rechterbeen onder de wielen, tengevolge waarvan het been brak en de rechtervoet totaal werd afgekneld. Per auto van den G. G. D. is de ongelukkige naar bet ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht en daar in zorgelijken toestand opgenomen. De,sch8èpsI;ot~'ng op den Nieuwen Water weg. Het Engelsche schip zoer ernstig beschadigd. Omtrent de botseng op den Nieuwen Waterweg bij Rotterdam tusschen het Engelsche stoomschip „Lindis- farne" en het Noorschö; de „Tancred" wordt nader ge meld dat de „Lindisfarne" blijkbaar in de flank is ge troffen. De ijzeren wandbekleeding was over een breedte van 9 a 10 meter en over bijna de geheele hoogte totaal vernield en tegen den achtersteven platgedrukt De „Tancred" is met haar neus tot diep in het ruim door gedrongen en heeft daar zelfs den laadboom gedeeltelijk vernield. Door het gat kijkt men uit op de binnenbe- kleeding van den wand aan bakboordzijde. De kracht moet dan ook geweldig geweest zijn en het kan niet an ders of de „Lindisfarne' heeft met groote snelheid ge varen. Dagbladcorrespondenten, die trachtten met den kapi tein van de „Lindisfarne" verbinding te verkrijgen,' kre gen een kort afwijzend antwoord en gehoord de geruch ten die na de aanvaring de ronde doen, leek deze afwij zing niet zoo nobegrijpelijk. Want het is wel vast komen te staan dat de „Lindisfarne" op een zeer ongewone wijze gemanoeuvreerd heeft. Of er kwestie van schuld is zal nog uitgemaakt dienen te worden. Schip by IJmuiden op de pier gestooten. Tengevolge van den mist. Het Engelsche stoomschip Pendeen, met een lading gestort lijnzaad van Rosario naar Amsterdam, is gis terochtend tijdens dikken mist, bij aankomst te IJmui- den, tegen de Zuldpier gestooten. De kapitein heeft het schip daarna aan den Noordpier aan den grond gezet Het maakt veel water in ruim nr. 1 en in de voorpiek. Met Bureau Wijsmuller is een bergingscontract afgeslo ten op basis Lloyd's Form. Gisteravond zou een poging worden gedaan om het schip vlot te brengen. Het ligt in de bedoeling van de bergers, om de Pendeen, indien zij vlot komt op een gunstig punt op zandbodem aan den grond te zetten. Men kan niet met pompen op de rui men werken daar men vreest dat de pompen verstopt zouden raken, aangezien, zooals reeds gezegd, de lading uit gestort lijnzaad bestaat. De duikers zijn reeds met do bergingswerkzaamheden begonnen. Vanmorgen kon het schip echter nog niet versleept worden. Nog een Engelsch stoomschip gestrand op de Hollandsche kust V.D. verneemt uit Vlissingen: Ten gevolge van den dichten mist is het' Engeljche vrachtschip „Asperithy" nabij Westkapelle gestrand. Het schip is op een paalhoofd geloopen en zit vast Het is bijna loopende te bereiken. Sleepboofen zijn bij het schip. De „Aspertithy" is geladen met melasse en was op weg naar Antwerpeh. Naar gemeld wordt is het schip later op eigen kracht vlot gekomen. DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. Een aantal personen te Waalwijk ziek. Te Waalwijk zijn bruiloftsgasten ten huize van den heer Van H. ernstig ongesteld geworden. Werd aan vankelijk gedacht aan vergiftiging, ontstaan door het nuttigen van busgroenten, bij onderzoek door een geneesheer bleek, dat kolendampvergiftiging de oor zaak was. Hoewel nog vele personen ernstig ziek zijn, is levensgevaar niet aanwezig. LEVEND VERBRAND. Gooi geen petroleum in een brandende kachel! Gisteren wilde in een perceel aan de Koolemans Beynenstraat te Nijmegen de echtgcnoote van den handelsreiziger Spoor, die alleen thuis was, de kachel opstoken, waarbij zij een scheut petroleum op den nog smeulenden inhoud wierp. Plotseling sloeg een groote vlam uit de kachel en stond de vrouw in lichtelaaie. Luid gillend rende zij de straat op, waar voorbijgangers het vuur met jassen doofden. Met ern stige brandwonden overdekt werd de vrouw naar het Cansius-ziekenhuis vervoerd, waar zij in den afge- loopen nacht is overleden. ONTPLOFFING TE DORDRECHT. Twee personen gewond. Dinsdagmiddag verrichtten eenige werklieden van de gasfabriek te Dordrecht reparaties aan de gas leiding in een woonhuis aan het Kromhout alhier. In verhand hierme.de kwam het huis vol gas. Toen men licht wilde maken, ontplofte dit gas met een ge weldigen slag. De ramen werden verbrijzeld, terwijl groote vlammen uit het huis sloegen, die evenwel spoedig doofden. Een der werklieden werd vrij ern stig gewond, door brandwonden aan het hoofd, ter wijl een ander persoon door het neervallend glas snij- wonden aan de hand opliep. De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch behoefde niet op te treden. Een vrachtauto door den trein gegrepen. Wonderlijk goed afgeloopen. Op den onbewaakten overweg aan den Rijksweg RaalteZwolle werd gisteren een vrachtauto, heiaden met eenige kisten met kippen en konijnen, komende van de markt te Raalte en waarin behalve de chauffeur, nog vijf personen hadden plaats genomen, door den snelrtein RaalteZwolle, die om 11.14 uur uit Raalte vertrekt, gegrepen. Volgen3 verklaring van den chauffeur van den vracht auto, E. v. d. H. uit Wezep, had hij wegens den dikken mist den trein niet eerder gezien, dan toen deze dient bij was. Door zijn stuur vlug ,»om te gooien voorkwam hij, dat do vrachtauto, werd overreden. Door deze ma noeuvre was de auto evenwijdig met de rails gekomen Het achterste gedeelte van de auto werd gegrepen door den bagagewagen van den trein en wel met zoo'n kracht, dat groote stukken ijzer en hout zoowel van den baga gewagen als van den vrachtauto, In het rond vlogen. Het mag als een wonder worden beschouwd, dat bij deze aanrijding geen persoonlijke ongelukken zijn voor gekomen. De trein had door dit ongeval eenige minuten vertraging. Een amendement van een arbeiderslid op de onderwüswet aangenomen. - Geen politieke gevolgen. Reuter seint uit Londen, 21 Jan.: Het Lagerhuis nam heden bij dè behandeling van de artikelen van het wetsontwerp op het onderwijs, dat den schoolplichtigen leeftijd tot vijftien jaar verhoogt, met 282 tegen 249 stemmen een door de regeering be streden amendement aan, dat door het arbeiderslid Scurr was voorgesteld. Het amendement stipuleert, dat het wetsontwerp niet van kracht zal zijn alvorens een wet is aangenomen, waarbij de regeering wordt gemachtigd, uitgaven uit de openbare fondsen te putten, teneinde de niet ge subsidieerde scholen in staat te stellen dc suppletoir© kosten te bestrijden, die het wetsontwerp zal mede brengen. He amendement zegt verder, dat het wets ontwerp op het onderwijs in geen geval vóór 1 Sep tember in werking zal treden. Na de bekendmaking, dat de regeering met 33 stemmen in de minderheid was en aansporingen van den kant .der oppositie om af te üeden, verklaarde MacDonald, dat de regeering de nederlaag niet be schouwde als een levenskwestie en het amendement- Scurr aanvaardde. Hij verzocht de Kamer de discussies voort te zetten en het wetsontwerp in derde lezing aan te nemen. Intüsschcn zou de regeering de onderhande lingen met de niet-gesubsidieerde scholen voortzetten, teneinde tot een regeling te komen, welke de moeilijk heden, door het amendement van Scurr opgeworpen, uit den weg ruimt Nieuwe uitdaging van Mosley aan de ar beidersregeering. Gisteravond seinde de Londensche correspondent van het „Hsbl.": Volgens betrouwbare inlichtingen is de fractie- Mosley van de Arbeidersregeering besloten de aandacht van het heele land samen te trekken op haar voorstel len ter bestrijding van de werkloosheid.. Vandaag heeft hij in een bijeenkomst van de Lagerhuis-fractie der Ar beiderspartij den eersten stap gedaan tot het verkrijgen van een speciale nationale conferentie van de Arbei derspartij inzake het vraagstuk der werkloosheid. Een der voornaamste leiders van de frondeerende beweging is het jonge Welcche lid Aneurin Bevan. Het uitvoe rend comité van de Nationale Arbeiderspartij komt 28 Januari bijeen. De stap, door Mosley gedaan, wordt beschouwd als een kritieke uitdaging aan de werk- loosheidspolitiek der regeering. Directeur ©ener Brusselsche onderneming schiet op commissarissen. In den zetel van de Société des Produits Chimiques de Floreffe in de Belliardstraat te Brussel is het Dins dag tot een bloedig drama gekomen. Gedurende den naimddag zou de raad van beheer der onderneming bijeengekomen zijn om ta beraadslagen over het ontslag van den directeur, den heer Lauby, die zich aan malversaties zou hebben schuldig gemaakt. Vóór deze vergadering werd er een kleine besloten bij eenkomst gehouden, waarin het tot een hevige discussie tusschen de commissarissen en den directeur was geko men. De heer Lauby, die zich na deze bijeenkomst in zijn particulier bureau had teruggetrokken, verscheen eenige minuten laters eensklaps in de vergaderzaal van den raad van beheer en loste eenige schoten op twee commissarissen, den heer Delobe, die onmiddellijk dood was, en den heer Bruynincky, die niet ernstig werd ge wond. Daarna schoot de heer Lauby zich een kogel door de hartstreek. Zijn toestand is echter niet hopeloos, en hij kon reeds worden verhoord. PRIJSOPDRIJVING TE MOSCOU. In één week 220 schuldigen naar Siberië gezonden. Naar uit Moskou wordt gemeld, is daar den laat steen tijd een crisis ontstaan in de voedselvoorzie ning van de stad en de omgeving. De Gpoe heeft ontdekt, dat een aantal personen, die betrekkingen onderhielden met de Moskousche vakvereenigingsbonden, een groot opgezette actie voerden voor opdrijving der groentenprijzen. In verband hiermede zijn talrijke personen gearres teerd en naar Siberië verbannen. In den loop van deze week ondergingen 220 per sonen dit lot. MOORD OP EEN BIOSCOOP-DIRECTEUR. Roof of wraak? Uit Berlijn: In een der grootste bioscopen van Neu- kölln, 't Mercedes-Palast, is Dinsdagavond tegen 11 uur een gruwelijke misdaad gepleegd. Een aantal onbekenden drongen het cinemakantoor binnen, overvielen den toevallig nog aanwezigen di- ricteur en schoten hem neer. Het is nog niet zeker, of men hier met roofmoord, dan wel met een daad van wraak te doen heeft. De bemanning uit 7 koppen bestaande, om gekomen. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Aan de oostkust zijn wrakstukken komen aandrijven, die afkomstig moeten zijn van den IJsla.ndcch.en stoom treiler „April", die sedert December wordt vermist. Er bestaat thans geen twijfel meer, of het schip is met zijn uit 17 koppen bestaande equipage tijdens een or kaan vergaan. GEVOLGEN VAN DEN STORM IN PALESTINA. Eén doode; groote schade in het heele land. Uit Jeruzalem: De jongste storm heeft in heel Pa lestina groote schade aangericht. De groote golfbre- kende dam van Haifa is op verscheiden plaatsen stukgeslagen. De spoorbaan en het rollend materiaal op den dam zijn in zee gestort. Te Jaffa zijn 30 schuiten stukgeslagen: de bureaux van den havendienst staan onder water. De sinaas- ap'peloogst heeft groote schade geleden. Er is één doode. Te Haifa is de electriscbe kabel gestoord. OUDKARSPEL. Jaarvergadering „Hulp ln Nood.'' Bovengenoemde vereeniging vergaderde Woensdag avond ten lokale van den heer C. Vis. Aanwezig met het bestuur 35 personen. De Voorzitter de heer G. IJff opent met een hartelijk woord van welkom en spreekt z'n genoegen uit over de goede opkomst, alsmede een woord van welkom aan de pers em de heeren P. v. Dijken en D. Kansen, de twee afgevaardigden van de vereeniging te Noordsoharwoude. Het afgeloopen jaar zegt spr.,' was voor ons niet bij zonder gunstig, dit in verband met de invoering der ziektewet, wat voor ons een proef was. Het .was echter een besluit van de algemeene vergadering. Een bestuurs lid is de vereeniging ontvallen, n.1. den heer K. Bakker, welke vanaf de oprichting lid was en die zijn volle krach ten voor de vereeniging heeft gegeven. Eenige woorden' van waardeering ter zijner nagedachtenis zijn dan ook wel op zijn plaats en zal zijn werken in aangename her innering blijven. De notulen van de vorige vergadering worden onver anderd goedgekeurd. In verband met de notulen deelt de Voorzitter mede, dat bij uitkeering der ziektewet zijnde 80 pet., van het loon, door de vereeniging de resteerende 20 pet uitbe taald wordt. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat de heer H. de Geus tot penningmeester is gekozen en dat de drie maandelijksche kwitanties niet meer afgegeven worden. Dit wordt thans op de kaarten afgestempeld. Verder dat het salaris van wijlen Bakker het afgeloo pen jaar ten volle is uitbetaald. Aan den heer De Geus is f 10 toegekend voor z'n vervangen van den heer Bakker. De rekening van den penningmeester geeft aan, dat de ontvangsten f 1525.02 bedragen hebben, de uitgaven f 1415.02, alzoo een vermeerde ring van f 109.41. Het bezit der verser.iging -is gestegen tot f 5194.43, waarvan f 5173.78 geplaatst bij de Coop. Boerenleen bank. In kas was f 20.65. 1S6 uitkeeringen zijn gedaan aan 51 personen over 975 ziekendagen. Het verslag wordt goedgekeurd. Voor de nieuwe controlecommissie worden aangewe zen de heeren Hoogeboom (aftredend) en Moeijes. Plet Jaarverslag. Hieruit sippen wij aan, da de fi- nancleele toestand niet ongunstig is te noemen. De vereeniging heeft door invoering der Ziektewet een aantal leden verloren, terwijl ook eenige leden voor een gedeeltelijke uitkeering lid zijn. Het overlijden van den heer K. Eakker, die vanaf de oprichting lid was en 30 jaar zitting in het bestuur heeft gehad, wordt dankbaar gememoreerd. 5 Bestuursvergaderingen en 3 ledenvergaderingen wer den gehouden. De heer H. de Geus is tot penningmees ter gekozen in plaats van den heer Bakker.. Het leden aantal is met 10 achteruitgegaan en bedroeg per 1 Ja nuari 3.1. 298. Het verslag eindigt met den wensoh, dat de genomen besluiten in het belang va nde vereeniging mogen we zen. (Applaus). Bestuursverkiezing. De aftredenden de heeren G. IJff en B. Sloove3 worden met respect. 33 en 34 stemmen herkozen, ter wijl in de plaats van den heer Bakker gekozen wordt de heer L. Dekker met 28 stemmen. Bespreking uitkeering ziekengeld. De Voorzitter deelt mede, dat het vorige jaar be slet,en is bij 80 uitkeering der Ziektewet van ver- ecnigingswege met 20 aan tc vullen tot het volle loon. Daar de loonen verschillend zijn is deze basis niet zuiver, daar de uitkeeringen niet gelijk zijn. Na eenige discussie wordt besloten den toestand zoo te laten als hij is, daar bij wijziging moeilijkhe den zullen ontstaan, welke in strijd zijn met de Ziektewet. Een voorstel van het bestuur om het bodeloon met f50 te verhoogen wordt met meerderheid van stem men aangenomen. Dit voorstel was ingediend omre den het bodeloon door verminderde contributie-ont vangst ook lager is geworden. Bij loting wordt aan de leden P. Gelder en B. Sloves drie maanden vrijstelling van contributie verleend. Rondvraag. De heer D. Kansen, afgevaardigde van Noordschar- woude, deelt mede, dat hun voorzitter, de heer J. Kuiper, dezen avond niet aanwezig kon zijn. Voorts dankt spr. voor de uitnoodiging voor deze vergade ring. Met den wcnsch dat dit jaar een gunstig verloop mag hebben voor de vereeniging, sluit de voorzit! r de vergadering. SCHAGEKBRUG. Een onzer lezers schrijft ons: Stolpervlotbrug. Den 20sten dezer werd ln het lokaal van den heer D. Bakker een Dam-Simultaan- Seance gegeven door den heer A. Slijkerman van 'L Zand. Dat de damliefhebberij hier nogal groot is, bleek uit het aantal deelnemers, dat uit 15 bestond, van welke de simultaan-speler er 13 wist te winnen. Twee partijen bleven remise en een werd door hem verloren. Gezien het flinke getal deelnemers, kan deheer Slijkerman op een mooi succes terug zien. Het was een zeer gezellige avond, waarbij de meeste deelnemers wel tot de overtuiging zullen zijn gekomen, dat er op het gebied van 't damspel ook heel wat valt te leeren, waartoe de oprichting van een damclub de volgende herfst zeker wel een steentje zal kunnen bij dragen. SCHAGEN, 22 Jan. 14 stuks paarden f 150275, gelde koeien (magere) f 150—240, 70 ld. (vette) f 250—415, kalfkoeien f 330— 360, 33 nuchtere kalveren f 824, 40 schapen (vette) f 30 —33, 391 Overhouders f 2430, 6 bokken en geiten f 410, 9 varkens magere f 2330, 50 idem vette per Kg. 45 49 ct., 142 biggen f 1418, 26 konijnen f 0.502.50, 30 kippen f 0.502.50. EIERVEILING, SCHAGEN, 22 Jan. Aangevoerd zijn 125 partijen 74289 stuks kipeieren, 7 partijen 329 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeieren van f 5.ltf5.20, kleine f 3.504.80, eendeieren f 6.10. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Jan. Roode kool f 1.70—6.20, gele kool f 1.50—3.90, D. witte kool f 1.50—3.50, uien grove f 1.90—2.30, uien f 1.80—2.30, drielingen f 0.90—1.20, peen f 2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 74000 Kg. roode kool, 55500 Kg. gele kool, 105000 Kg. D. witte kool, 16800 Kg. uien, 525 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 21 Jan. Uien f 2.10—2.50, drielingen f 1.40, grove f 2.20—2.40, roede kool f 3.80—6.10, gele kool f 2.303.90, D. witte kool f 2.80—3.50 per 100 Kg. Anavoer: 13000 Kg. uien, 101400 Kg. roode kool, 54600 Kg. gele kool, 90200 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN, 21 Jan. Roode kool le kw. f 4.106.30, 2e kw. f 3.804.70, gele kool le kw. f 2.60—2.70, 2e kw. f 1.70—2.20, D. witte 'kool le kw. f 3—3.50, uitschot f 2.20—2.90, uien f 1.90—2.40, grove uien f 1.60 per 100 Kg. Aanvoer: 13000 Kg. roode kool, 5000 Kg. gele kool, 9200 Kg. D. witte kool, 1750 Kg. uien. AMSTERDAM, 21 Jan. Zeeuwsche bonten f 4.506, id. blauwen f 4.505.5(J, id. bravo's f 44.50, id. roodstar f 3.253.50, id. klei indus trie f 3.503.75„ id. juin de 50 Kg. f 11.20, id. eigenhei mers f 4.504.80, id. blauwe poters f 2.102.50, id. bonte po te ra f 2.102.50, id. Bevelanders f 3.503.75, Vlaamsché klei industrie f 3.503.75, id. eigenheimers f 4.304.50, IJpolder eigenheimers f 4.504.75, ld. bravo's f 44.50, id. roodstar f 3.253.50, id. Bevelanders f 3.754, Noord- holl. blauwe f 2.502.80, Drentsche eigenheimers f 2.50 3.50, winter malta f 1011 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 4!905, id. juin 50 Kg. f 11.20, id. eigen heimer poters f 2.602.80, Spuische eigenheimers f 5 5.20, id. eigenheimer poters f 2.702.80 per H.L. AMSTERDAM, 21 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 261 vette kalveren: le kwal. 8895 ct., 2e, kwal. 7686 ct., 3e kw. 6676 ct., alles per Kg. levend gewicht; 37 nuch tere kalveren f 1218 per stuk; 500 varkens: vleesch- varkens 80llOKg. 5556 ct., zware varkens 5455 ct, vette vax-kens 5253 ct., ales per Kg. slachtgewicht. De burg Duvf dine Tu schri van ouds cide eenz zich verbi als sluit: sche een leegt er b< Ui' „G vang het zijn om hier „O noen oogei En c prett Nu verge word i voor Iveel Eei welij I Be: krijg I moet tevre Eei drooi door maar voor weer i He knop; i vroeg boom zelfde voor eik, 1 mijn ner 1 „Ti jou lukkii Ik zui mil g van k vader sen, n als h: pastoi taak ter, g - all en ik Percy as g iniet r Maa een j langde Percy' ik, als zelfde Daa: deren jniet a volgen denzei bleek, En de dag „Tin wordei Het waanz: „Je waaroi het Ik kar syn d Hij zijn lic ,Kur en mij „Ja. hand Ik k kromp< vajjl lil. t ZUIDERZEE-VISSCHERIJ. DEN HELDER, 21 Januari. Aangevoerd Gem. Vischafslag, door garnalenvisschers: 6680 K.G. ge kookte garnalen per Kg. f 0.530.42, 500 Kg. bot per Kg. f 0.490.40, 45 kisten scharren per kist f 6.504.00. Door harlngvisschers: 150 tal haring per tal f 6.506.00. ENKHUIZEN, 21 Januari. De haringvisscherij is hier weer begonnen. De eerste 3 vaartuigen hebben ook de reepnetten weer geplaatst. Bij 't Marsdiep wordt ook weer meer haring aangetroffen. Prijs voor baars uit het polderwater 1618 ct., voorn 5 ct. per pond. TJRK, 20 Januari. Door 10 vaartuigen werd heden hier aangevoerd 53 tal reepharing; hoogste schot 15 tal; prijs f 7.10—7.30 per tal (200 stuks). LEMMER, 20 Januari. Door 25 vaartuigen is be den 3700 K.G. spiering en door 20 vaartuigen 10 tal haring aangevoerd. Spiering werd verkocht voor f 4— 40 per 100 K.G. en haring voor f 7.257.50 per tal. Morg brijen g Frieda tante Maai strijkt bij zeg Kom bereid Patrc i k:c ttode-r Üaetsu De i üe vo< II tomen 'ragen Aan Ier wo het vei i 'oorkoi

Schager Courant | 1931 | | pagina 6