Uit onze omgeving. WARMENHUIZEN ST. MAARTEN WIERINGEN N1EÜWE NI E DORP Jlooke/-,l/wkee\* «me i WIERINGERWAARD Z IJ P E HEERHUGOWAARD Vrijdagavond hield de Tuinbouwvereeniging „De Noord" een ledenvergadering in het Veilingskoffie huis alhier. Aanwezig waren 46 leden. De voorzitter, de heer H. Gutker, opende de verga dering met de aanwezigen een hartelijk welkom te heetcn, memoreerde nog even in korte trekken den zeer ongunstigen toestand en hoopte dat spoedig hierin en verandering moge komen. Door den secretaris, den heer K. Molenaar werden de notulen van de laatst gehouden vergadering ge lezen, die zonaer aanmerking en onder dankzegging werden goedgekeurd. Door voorzitter werd aan de leden medegedeeld dat de aanvraagformulieren voor de -credieten ter Gem.-Secretarie verkrijgbaar zijn. De heer G. Groet informeerde of voor die aanvra gen een ieder in aanmerking kon komen, waarop door voorzitter werd geantwoord op deze vraag niet bevestigend te kunnen antwoorden en de commissie dit wel zal uitwijzen. Of het bedrag ook in loopende rekening zcu worden verstrekt, werd door een der aanwezigen gevraagd. Ken vreemdsoortige vraag, wanneer men toch weet dat crediet wordt verstrekt aan die tuiliders, waar hoog noodig wordt geoordeeld. Voorzitter dacht dan ook dat het hiermede geen halen en brengen zou wezen. l-'inantieel verslag. De penningmeester bracht hier na verslag uit, waaruit bleek dat-over 1930 de ont vangsten waren geweest f633.83, medegerekend saldo 31 Dec. 1929, groot f 35.75, aan uitgaven f647.05, na deel ig saldo f 13.22. Druivenserre: V* opbrengst, ontvangsten f 112.97, uitgaven f 157.25, nadeelig saldo f 44.28. Onder dank zegging aan den penningmeester wordt de rekening over 1930 goedgekeurd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag van den secretaris werd ons medegedeeld, dat op 1 Jan. 1930 de vereeni- ging telde 223 leden, op 1 Jan. 1931 199 leden, alzoo een vermindering van 24. Als oorzaak hiervan kan worden vermeld dat door toetreden bij den L.T.B. de/.e vermindering van leden is ontstaan. Verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftre ding van den heer P. Mink en het bedanken van de heeren C. Nannes, toh. de Groot en C. Tesselaar. Na gehouden stemming werd de heer P Mink we- 'du-om herkozen en gekozen werden P. Slot, A. Hop man, en B. van Duin. Genoemde hoeren verklaarden hunne benoeming aan te nemen met een opmerking van Van Duin dat ze hem voor een grap gekozen hadden en het maar voor een grap aan te nemen ook. (Applaus.) De stemming is, zooals men het kan noemen in twee bedrijven geschiedt. Door herstemmen, wat nog al tijd ophoudt, waren wij zoo gelukkig d^t halver wege de electriteit hare „bedrijfszekerheid" weer eens aantoonde, wat in den vooravond ook al was •gebeurd, en zalen we in het donker. liet stembureau staakte noodgedwongen. Met behulp van een fiets- lamp werd het, werk voortgezet. Besloten werd maar over te gaan naar punt 9 van de agenda, bespreking na veiling, dit kon wel hij de nachtpit gebeuren. De heer 13. van Duin vond dat diegene die na de veiling kool verkochten, moesten worden beboet en dat geen bonnen moesten worden verstrekt. Deze meening werd door voorzitter betwist en vond dat men niet best buiten bonnen kan blijven. Ter veiling wordt bijna geen goede kwaliteit aangevoerd en wanneer nu bij iets meer vraag (enkele dagen) de koopman om goede kwaliteit is begaan om deze te verladen, kan men moeilijk bonnen weigeren. l)e heer P. Slot vroeg, wat of nu eigenlijk de bedoe ling was, van het standpunt besloten in de algem. vergadering af te stappen! Op die gehouden verga dering van een paar jaren terug is men met de an dere drie verecnigihgen pertinent besloten door het •bouwen van een grooter veilingsgebouw nu niet meer na te veilen, behoudens vorst. Wanneer wij nu tot stemming overgaan, is dit dan niet in strijd met ■de belofte, gedaan tegenover de andere vereenigin- gen? Voorzitter was het niet met spr. eens en vond, aangezien den abnormalen toestand het nakomen van die belofte niet verplichtend. Voor vele bouwers met weinig voorraad vond spr. het gewaagd deze ter markt aan te voeren. De heer D. Mink meende, met het navellen de zaak te bevorderen en dan goede kwaliteit te presenteeren. De heer Klant vond, dat voor wij tot een dergelijk besluit overgaan, wel moeten weten wat we doen. In de algem. vergadering is toen met bijna algemeene stemmen besloten, dat tenzij bij vriezend weer, niet zal worden nageveild. Om nu maar onverwijld van dat besluit af te stappen, is spreker's inziens niet fa Lu Wanneer tot het naveilen van goede kwaliteit wordt overgegaan, zal tengevolge hiervan geen goede kwaliteit worden aangevoerd. Na veel discussies wordt tot stemming overge gaan en als uitslag 37 voor en 9 tegen navellen. We gaan weer terug naar punt 6 der agenda (het licht is weder aangekomen), verkiezing van een lid voor het Centraal Bestuur, wegens periodieke aftre ding van den heer K. Molenaar. De heer Molenaar word wederom herkozen, die deze benoeming aannam onder dankzegging aan de vergadering voor het ver trouwen in hem gesteld. Verkiezing van 15 afgevaardigden voor de verga dering van de C.V.V. De uitslag van de hiervoor ge kozenen zal, evenals andere jaren, met goedvinding van de vergadering later worden bekend gemaakt. Dit vordert te veel tijd. Voorstellen voor de algemeene vergadering der C. V. V. l.'it de vergadering werd voorgesteld een premie te zetten voor het aanvoeren van goede kool. Voorzitter antwoordde hierop, dat dit punt al eens eerder in den Vierbond is besproken en het zeer moeilijk is om het ïn de practijk toe te passen. Rondvraag. Dc heer D. Mink merkte op, dat het cp contract koopen door kooplieden, vooral witte kool. door de fabrikanten, zoo toeneemt en of dit niet is tegen te gaan. Deze wijze is voor de kleinbedrijven in de toe komst ver van gunstig, omreden de fabrikanten zich op deze wijze al spoedig kunnen voorzien en achtte het wcnschelijk hier wat op te vinden. Voorzitter vond dit vraagstuk niet iets om zoo maar op te lossen en zou hierover met het bestuur spreken. Sluiting. Voorzitter dankte de aanwezigen voor de aangename besprekingen en hoopte dat de genomen besluiten in het belang mogen wezen voor den tuin bouw. De muziekvereeniging T.A.V.E.N.U. gaf Zondag avond onder leiidng van haar directeur G. Ander- son voor een tamelijk goed bezette zaal een uit voering in het lokaal van den heer Slikker. De uit voering geschiedde met medewerking van „De Sna- renzangers" uit Botterdam, voor ons iets geheel on bekends. Eigenlijk kunnen wij ze rangschikken onder cabaretzangers, zang, begeleid met harp en guitaar. Deze beide cabarettiers wisten al spoedig de lachlust bij het publiek op te wekken en er heerschte een aan gename stemming, vroolljke liedjes werden door hen gezongen. Vooral de harpbcspeler was een leuke type en als conferencier was hij heel goed. Jammer dat zijn kameraad (Zebra) een klein beetje onduidelijk was. Nu nog iets over „Tavenu", die het leeuwenaandeel in dezen avond had. Er werden in totaal door „Ta venu" 9 nummers geblazen. We kunnen niet anders oordoelen, met te zeggen: er is schitterend werk ge leverd. De humoristische marsch „Werkstaking" van Klein was zeer interessant. Met kaarsen cp de lesse naar (de zaal donker) werd uit volle borst geblazen, totdat gemoedelijk de staking uitbrak en écn voor Ieder verstandig rooker Heeft GOMARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. één zich verwijderde en niet te vergeten natuurlijk de kaars uitblies, totdat de Directeur „heelemaal alleen in z'n eentje" overbleef. Smakelijk is hierom gela chen. Wij hopen met een volgende uitvoering van „Tavenu" eens wat meer getrouwden te zien, want werkelijk hetgeen deze vereeniging presteert, is een bezoek waard. Een gezellig hal besloot dezen avond en allen keerden voldaan huiswaarts. Het woonhuis van wijlen den heer R. Bouwen is uit de hand gekocht door den heer Chr. Hoogland, alhier, Vrijdag vergaderde de tuinbouwvereeniging „Groenteteelt" in café „Halfweg". Aanwezig 27 leder. Te ruim half aoht opende voorzitter, de heer D. Swart, deze vergadering en heette leden en pers wel kom. Spreker bespreekt in zijn openingswoord de slechte tijden voor den tuinbouw en brengt in herinne ring. dat hierdoor Provincie en gemeenten bijspringen om aan hen, die dit noodig hebben, geldelijken steun te verschaffen, Liever zag spr., dat de regeering hier steun gaf, doch deze schijnt thans doof en kan, in tegenstelling met de oorlogsjaren, nu de tuinbouwers niet vinden. Daar spr. echter al meer deze slechte tij den heeft gekend, welke door goede werden opgevolgd, bijv. 1923, hoopt hij, dat ook dit thans plaats zal vinden en geeft hierna het woord aan den secretaris, den heer L. Barten, die de notulen der voorgaande vergadering voorleest, welke de goedkeuring der ver gadering verkrijgen, evenals het hierna volgende jaar verslag, waaruit wij aanstippen, dat de vereeniging 78 leden telt, 2 leden- en 3 bestuursvergaderingen zijn ge houden. Hierna wordt een schrijven van B. en W. dezer ge meente voorgelezen, behelzende het verzoek om Iemand uit hun bestuur aan te wijzen, welke deze heeren van advies wil dienen bij de aangevraagde tuinbouwcredie- ten. De heer L. Barten werd door het bestuur aangewezen en nam dit aan. Uit het verslag van den penningmeester bleek dit jaar te zijn ontvangen f 596.87, uitgegeven f 577.80, zoo dat de vereeniging in kas had f 19.06%. Bij de regeling bezoldiging bestuur is dit bij het oude gebleven en wel: voorzitter f 15.secretaris f 25.—, penningmeester f 15. De aftr. bestuursleden, de heeren D. Swart, L. Bar ten en G. Bijpost, werden allen herbenoemd, waarvan de twee eerstgenoemden de benoeming aanvaardden en aan den laatste, wegens ziekte verhinderd, met zijn herbenoeming in kennis zal worden gesteld De heer D. Swart, aftr. bestuurslid van het Centraal bestuur, wordt bij acclamatie herkozen en aanvaardde dit eveneens. Op voorstel van het bestuur wordt besloten, om den heer Van Herwijnen uit St-Pancras uit te noodigen om een z.g. praatavond te houden en wel ongeveer half Februari. De leden worden verzocht, zoo mogelijk punten ter bespreking aan het bestuur op te geven. Voorstel 10, afkomstig van het Centraal Bestuur, om bij opsn water goede kool na te veilen, het punt waar elk jaar veel over gesproken wórdt, bracht ook thans de tongen weer los en had na lange discussie tot re sultaat, dat men tegen dit voorstel stemde Daar geen voorstellen voor de algem. vergadering gedaan werden, volgde rondvraag, waarbij de heer Swart mededeelde, dat een voorstel om de boeken van den betaalmeester door een accountant te doen nazien, geen instemming vond, daar deze heer zijn boeken zoo eenvoudig en practisch had ingericht, en voor ons, ge wone menschen, best was na te gaan. Hierna sloot voorzitter met dank voor de opkomst, deze bijeenkomst. BIJ Griep en Gevatte koude Sanapirin-tableften, Buisje 75, 40, 25 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop, Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. cn Drogisten. EENIGENBÜRG. Zaterdag vergaderde de Tuinbouwvereeniging „De Noordwest" in het café van den heer Visser. Aanwezig met bestuur 25 leden. Voorzitter opende met een welkom aan leden en pars deze bijeenkomst en zegt dat de tijden voor den tuin bouw al heel slecht zijn te noemen, ja zelfs zóó, dat provincie en gemeenten zich genoodzaakt hebben ge zien om In te grijpen en zij in den vorm van tuinbouw- crediet aan de noodlijdenden hulp zullen verleenen. Hopende, dat het jaar 1931 gunstiger mag zijn voor de tuinbouwers, geeft voorz. het woord aan den secretaris, die de notulen leeste welke zonder op- of aanmerking worden goedgekeurd. Een schrijven van den heer Van Herwijnen, om over plantenziekten een cursus te geven of om een z.g. praatavond aldaar te houden, wordt heel voorzichtig aangehouden tot het bestuur eerst geïnformeerd heeft naar de kosten. Voorts wordt gelezen een brief, be treffende verlaging spoorwegtarieven, waarbij wordt medegedeeld, dat, na veel moeite hiervoor te hebben gedaan, het nog steeds bij de Maatschappij In onder zoek ls. Voorts deelt voorzitter de actie mede, betreffende 't korting der contante betaling, hetwelk thans in be spreking bij den Vierbond is gebracht. Voorzitter meent dat naast het voordeel als nadeel bestaat, dat de positie van den betaalmeester hierbij wel wat zwak ker zal komen te staan. Uit de rekening van den penningmeester bleek een ontvangst, groot f 194.24, uitgaaf f 233.56, nadeelig saldo f 39.32. Hierna volgde een keurig jaarverslag ln mineur door den secretaris gelezen, waaruit bleek, dat de vereeni ging dit jaar 10 leden had verloren en er thans 88 telt, dat 15 leerlingen den cursus (2-jarige) in 1929 volgden, waarvan thans nog 8 leerlingen over zijn. Voor de Algem. vergadering waren geen voorstellen, en kwam de zetkoolregeling in bespreking. Algemeen keurde men het werk en de regeling der commissie (hiervoor eenige jaren terug ingesteld) goed, doch door de slechte tijden werd het loon dezer, naar aller te vredenheid werkende commissieleden, van f 5.op f 3.teruggebracht De heeren Jb. Strooper, C. Kos en C. Pronk, hiertoe aangezocht door voorzitter, om wederom als zetkool- commissie te fungeeren, namen dit allen weder aan. De heeren K. Kalf en A. Nottelman, belden aftr. bestuurslid, werden als zoodanig herkozen; eveneens de heer Nottelman als lid van het Centraal Bestuur, hetwelk zij hun lieten welgevallen. Het punt: naveilen bij open water, kon de goedkeu ring der vergadering niet wegdragen en werd verwor pen met 7 voor en 18 tegen. Het salaris bestuur: voorzitter f 15.penningmees ter f 15.en secretaris f 40.werd na eenige dis cussie gehandhaafd, eveneens de f 2.50 voor eiken afgev. naar de algemeene vergadering. Door voorzitter merd medegedeeld, dat door het be stuur, de heer A. Nottelman was aangewezen om B. en W. van advies te dienen bij de te behandelen aanvra gen om tuinbouwcrediet. Na de rondvraag, die niets noemenswaards opleverde, sloot voorzitter met dank voor de opkomst deze ver gadering. Vergadering van het Visschersfonds te Wieringen, op jl. Zondag, in Hotel de Haan, te Hippolytushoef. De voorzitter, de heer A. Zomerdijk, opent deze jaarvergadering met welkom en geeft, het woord aan den heer S. P. de Vries, den secretaris, die de notulen der vorige vergadering leest. Zonder op- of aanmerking worden deze goedgekeurd. Volgt bespreking verhuur vischafslag te de Haukes. N. Kuiper heeft, dit gebouwtje in huu- gehad voor f0.50 per week. Nu is de huur f 1. Echter waren er meerdere liefhebbers. Het bestuur heeft besloten de liefhebbers te laten inschrijven. Nu is er één biljet ingekomen van N. Kuiper en voor f 1.50 per week wil deze het huren. De vergadering is echter van mee ning dat Kuiper het niet lang zal huren en dan moet men weer maatregelen nemen. De vergadering is al gemeen van gedachte Kuiper voor te steilen het voor langeren tijd te laten huren voor fl per week. Van mej. S. Baijs-Mulder is bericht ingekomen of zij ook uitkeering uit het fonds kan krijgen. Daar Ba ijs geen lid is geweest, gaat dit niet. Volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester. Ontvangst 1930 f2186.08, uitgaven f 1449.34. voordeelig saldo f 733.74. - Totaal bezit f6905.57. Bij monde van den heer Jac. Kaptein wordt medegedeeld, dat alles bij den penningmeester in orde is. Dezen wordt dank gebracht voor zijn rich- tig beheer. Verslag van den Vischafslag wordt uitgebracht door den secretaris. Aangevoerd 9335 baal alikruiken, 2217 baal wulken, 7628 stuks oesters, niet 140203 Ko. ansjovis. Opbrengst schelpvisch f 118792.68, opbrengst ansjovis f40131.07. Totaal opbrengst f 158923.75, waar van het fonds 1 ontvangt, is f 1589.25. Ontvangen aan watergeld f 106.30, totaal ontvangsten f 1695.59. Totaal uitgaven f 1695.65, zoodat er een nadeelig saldo is van 6 cent. Vervolgens worden de aftredende bestuursleden, de heeren M. Kooij, J. Tijsen en A. Zomerdijk, herko zen. De heeren Jn. Lont en Jn. Kaptein vormden het stembureau en werden voor hun bemoeiingen dank gezegd. Daar de vereeniging om verschillende redenen geen Koninklijke goedkeuring kan verkrijgen, moet tot liquidatie van het fonds worden overgegaan. Hier over worden verschillende besprekingen gehouden, welke op verzoek hier niet worden vermeld. Wordt besproken de contributie te verlagen. Br. Kat doet daarover zijn meening uiten. Nieuwe leden mogen niet worden aangenomen, en het fonds moet toch verdwijnen. Er wordt gestemd om de contribu tie op twee gulden te houden of. op een gulden terug te brengen. De meesten zijn er voor de contributie op f 1 terug te brengen, dus alzoo wordt besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Jb. Tijsen Dz. of het niet mogelijk is de wulken in den vervolge te wegen. Met het meten zooals het thans gaat, gaat het niet naar wensch. Dit dan met October in te laten gaan. Het bestuur is van meening dit verzoek aan te houden tot de vergadering in September a.s. Dit punt zal dan op de agenda worden geplaatst, daar het te belangrijk wordt geacht om er nu een beslis sing over te nemen. Allen voor. De heer Br. Kat begint een uiteenzetting van de maat der alikruiken. In de afgeloopen week is een incident in de afslag voorgevallen ook met betrek king tot de maat. Bij het begin van den afslag werd de maat genomen door een politieman en het bleek dat die partij te veel kleinen bevatte. Na deze partij stonden nog 10 te wachten, welke op één na allen terug gingen, want indien er te veel onder de maat in zouden zijn, zou proces-verbaal worden opge- maaktè De heer Kat zou wenschen de kruikels te seven met een zeef van 9 m.M. en als het dan goed gebeurt, zullen er niet meer dan 1 heneden de maat in blijven, wat dan geoorloofd zal zijn, want alles benoden die maat is er niet zoo gemakkelijk uit te krijgen. Spr. zegt dat vroeger een kruikel be neden de maat veel naar Engeland ging, doch als er vroeger 1C0 halen naar Engeland gingen, gaat er nu nog 1 naar toe. En spr. laat dan nog een brief lezen van, een kooper uit Frankrijk, die voorheen zijn kruikéls altijd van hier betrok, doch nu Engel- sche ontvangt, alleen omdat de onze te klein zijn Dus ook hieruit blijkt, dat Engeland thans zelfs uit voert en daardoor geen afnemer is, maar een con current Dus, zegt spr., de kruikelhandel is veel ver anderd hij voorheen. Spr. dringt dan ook aan, om de genoemde maat te handhaven en verzoekt den heer M. Kooij er bij den Visscherijraad op aan te drin gen er wet van te maken en dat het fonds in dien geest een verzoek richt aan-den Visscherijraad, en daarbij de medewerking vraagt van de Visschers- vereeniging D.E.T.V. alhier. Alzoo wordt besloten. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzit ter de vergadering met dank voor de besprekingen en de opkomst. DEN OEVER. Vrijdag waren eenige jongens aan het voetballen toen een van hen, het zoontje van den heer B., per ongeluk den bal den verkeerden kant uitschopte. Daarover maak te de medespelende H. zich zoo kwaad, dat hij zijn kame raadje te lijf ging en hem op den grond gooide, waar door B. schijnbaar zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij niet meer op kon staan. Nadat men hem in huis gedragen had. werd Dr. de Groot ontboden die een beenbreuk en een vrij ernstige wond daarbij constateerde. In den nacht van Zaterdag op Zondag bereikte het wa ter wederom zoo'n hoogen stand, dat een gedeelte van den havenkant andermaal onderliep, gelukkig echter niet zoover dat maatregelen genomen moesten worden. WERKEN GEGUND Aan den heer W. Hermans te Den Oever is het on derhoud gegund gedurende 1931 van het Dieselge maal „Leemans" nabij den Oever, Wieringen met de daarbij gelegen schutsluis, dienstwoningen enz., ter wijl aan den heer J. de Vries te Heemstede geduren de 1931 het onderhoud is gegund van de Westelijke randwerken van de Wieringermeer. Algemeene jaarvergadering van de voetbalvereeniging ..Nieuwe Niedorp", op Zaterdag 24 Januari 1931, In café de Prins Maurits, alhier. Wegens ongesteldheid van den heer C. Biesheuvel, Voorzitter der vereeniging, wordt de vergadering geleid door den heer H. Wilbrink, lid van het toeziende be stuur der N.V.V. De heer Wilbrink opent de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezige leden en adspirant-leden, en bespreekt het reglement der vereeniging in zake de jaarlijksche bestuursverkiezing. Spr. stelt voor om voor taan op de jaarlijksche algemeene vergadering Inplaats van het geheele bestuur, jaarlijks slechts 1/5 van het bestuur te laten aftreden en dan tevens te bepalen, dat indien het aftredende bestuurslid een functie in het da- gelijksch bestuur bekleedt, herkiezing mogelijk is. Zon der hoofdelijke stemming wordt besloten het reglement in dier voege te wijzigen en deze wijziging reeds dezen avond van kracht te doen zijn. Volgt voorlezing van de notulen der vorige vergadering en van het jaarverslag, door den secretaris, den heer J. Blokker. Beiden worden onveranderd goedgekeurd en voor zijn keurig jaarverslag heeft onze secretaris een extra pluimpje in ontvangst te nemen. Het volgende punt der agenda, luidende: „rekening en verantwoording penningmeester", kan wegens afwezig heid van den penningmeester den heer G. Keuken, geen doorgang vinden. Wel kan worden medegedeeld dat het tekort ook dit jaar weer vrij groot zal zijn. Komt aan de orde verkiezing van een bestuurslid in de vacature Jb. Arts. Bij ereste stemming wordt geko zen de heer J. Zwagerman, die niet ln aanmerking wensoht te komen. Volgen eenige herstemmingen waarbij gekozen wordt Pasop! Neem Wybert. Ter be- scherming der slijmvliezen en ter zuivering van den adem. Zoo Wgm/r rookt U veilig en aangenaam. de heer W. Sterk, die zijn benoeming aanneemt. In de elftal-commissie wordt benoemd in plaats van den heer Faus Sr., de heer J. Blokker. De kascommissie wordt samengesteld uit de heeren Zwagerman en Barten, terwijl de Pers en Propaganda- commissie zal bestaan uit de heeren Blokker en Zwa german. In de rondvraag wordt nog gesproken over vergaderlo kaal, terreinomrastering, medaillekast en eenige andere zaken van meer intiemen aard. Spoedig kan dan worden overgegaan tot sluiting dezer vergadering, waarbij de heer Wilbrink den wensch uit, spreekt, dat en bestuur en leden zullen trachten om 1931 voor de vereeniging tot een goed jaar te doen zijn. Zondag jl. is ter gelegenheid van de electrische lichtinstallatie in de zaal van den heer Jn. Peetoom alhier door de Noordhollandsche Cinema een ope ningsvoorstelling gegeven, met de film „De Patriot". Om ongeveer 8 uur werden de lichten uitgedraaid en werd met de afwerking van het programma begon nen Allereerst 2 nos., waarvan „De Regenmaker" de menschen geweldig liet lachen. Hierna kwam het hoofdnummer, dat ons op mooie en spannende wijze heeft laten zien, het leven van een krankzinnigen Czaar, de samenspanning om van zijn tirannie be vrijd te worden en het gelukken daarvan. Ongetwij feld hebben de aanwezigen (de zaal was tot achter toe bezet) van dit ihooie filmwerk met de begeleiden de muziek genoten. Vervolgens nog een aardig stukje dat de lachspieren danig te werk stelde, er we^d om gebruld. Over het geheel was het oen mooie avond. De muziek voldeed ons, alleen tijdens het draaien van de film, overigens vonden wij het te luid en lijkt ons ht achter een stuk afdraaien van de verschillende nummers niet goed. Een gezellig bal was het slot van dezen avond, waarop de balmu- ziek werd gegeven eerst door de N.Ii.C.onderneming en daarna door de bekende Kossen. Zaterdagavond heeft onze sociëteit „De Eendracht" haar jaarlijksehen kolf- en biljartwedstrijd (handicap) gehouden, waarvoor als gewoonlijk weer heel wat be langstelling was. De uitslag was als volgt: Kolven: 19 deelnemers: le prijs S. Sieswerda, 2e pr. H. K. Koster, 3e pr. J. A. Bakker, seriepr. N. Koppes. Biljarten 25 deelnemers. Hier was de eerste prijs voor H. K. Koster; 2e pr. J. A. Bakker, 3e pr. Jb. Waiboer Hz., 4e pr. A. Sleutel Az., 5e pr. C. Haringhuizen. Voor de z.g. vlotbrug waren 24 deelnemers: le pr. H. v. d. Woude, 2e pr. J. Speets, 3e pr. Daan Kaan, 4e pr. A. Bakker Az., 5e pr. H. Llmpers. Een en ander werd afgewisseld door kaartspel, een geestige mop van den voorzitter enz., zoodat 't weer een gezellige avond is geweest en natuurlijk niet vroeg, voor- en aleer de laatsten huistoo zijn gegaan. Voor rekening van den heer P. Voorthuizen zal aan de Nieuwesluis een nieuw burgerwoonhuis worden ge bouwd, hetwelk zal worden uitgevoerd door den heer A. Niesse, alhier. Zondagnacht werd na afloop der uitvoering van den Bond voor Staatspensionneering een viertal oude men schen door den heer Cor Limpers per auto naar huis gebracht.Ze moesten naar den Lotweg te Anna Paulow- na. Op den terugreis is op onverklaarbare wijze een achterwiel van de auto geloopen. wat over een sloot op het land terecht kwam. De auto stoof nog een stuk voor uit, doch is er zonder noemenswaardige schade afgeko men. Een groot geluk was 't, dat de oudjes er niet meer ln waren, en dat de heer L. hoewel erg geschrokken, er eveneens zonder eenig letsel is afgekomen. Het wiel wordt met 5 sohroeven vei'bonden, welke allemaal ver dwenen waren. De stand der bevolking op 1 Jan. 1931 was als volgt! Gevestigd 172 personen, geboren 19, totaal 191; ver trók ken 159, overleden 16, totaal 175. Alzoo een toename van 16 personen. Totaal aantal 1169. Zondagavond hield de afd. Wieringerwaard van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda-avond in de zaal van den heer P. Schenk. De zaal was tjokvol. De heer H. Limpers sprak in zijn openingswoord zijn genoegen daarover uit en hield tevens een korte pro- pagandarede tot opwekking aan hen, die nog geen lid zijn, zich onverwijld op te geven. De laatste dagen zijn er weer 10 bijgekomen; 't aantal is nu 220. Laat 't van avond 250 worden. Daarna trad de tooneelvereeniging van St. Maartens brug voor ons op met het tooneelspel „Avond" in drie be drijven, van F. A. Geensen. Als propaganda is dit stuk bijzonder geschikt. Er komt zoo duidelijk naar voren, wat het wil zeggen, oud en arm te zijn. Wat de opvoe ring betreft, willen we direct verklaren, dat deze tooneel vereeniging verleden jaar met de opvoering van „Le vensdeining" ons veel beter heeft voldaan dan thans het geval is geweest. Wel kwamen er enkele zeer goede momenten ln voor doch het geheel voldeed ons maar matig. Het was, naar men ons mededeelde, de eerste maal dat dit stuk door hen werd opgevoerd, wat misschien ook wel oorzaak is geweest, dat alle rollen niet tot hun recht zijn gekomen. Toch zijn er zeer goede krachten bij. De afdeeling mocht ln de pauze nog een tiental nieuwe leden boeken. Tot slot 't tradiotioneele hal. Kind te water gewaaid. En Jammerlijk verdronken. Zondagmiddag ongeveer één uur, is het zoontje van den heer J. Bood door den hevigen wind in de Egalementsloot te water gewaaid en jammerlijk ver- dronken. Na vergeefsche pogingen aangewend door mej. J. Wentel en nog enkele omstanders, om de le vensgeesten op te wekken, kon Dokter Schmidt slechts den dood constateeren. SCHAGERBRUG. Electrische bemaling. Zaterdagavond werd in „Het Wapen van de Zijpe" van Mevr. Wed. J. Broei', alhier een vergadering ge houden, waarin de onvoldoende bemaling van polder C ter sprake kwam. Immers niet alleen dat de groo- te molen bij windstilte gedoemd is tot rust, ook bij stevigen wind, aldus werd ons medegedeeld is de mo- ien nauwelijks tot draaien te bewegen. Verschillende aanwezigen bepleitten dan ook electrische* bemaling, doch tot een resultaat kon men nog niet komen. De voorstanders van electrische bemaling zullen eerst de verschillende ingelanden van polder C polsen, waarna over een 3-tal weken opnieuw zal worden ver gaderd. VEENHUIZEN Zondag speelde de voetbalvereeniging L.F.C. ven LangereisVeenhuizen op 't gemeentelijk sportterrein te Hoogwoud, tegen D.E.S. van Sijbecarspel. Was D.E.S. 2 al een zware tegenpartij voor L.F.C., nu D.E.S. 1 en 2 gecombineerd verschenen, was een ne derlaag van L.F.C. te voorzien. Bovendien was L.F.C. onvoltallig opgekomen en speelde niet al te best, zoo dat de strijd met 60 in 't nadeel'der vereeniging afliep, 't Zou voor L.F.C. niet kwaad zijn als ze eens wat meer en geregelder oefenden.

Schager Courant | 1931 | | pagina 8