Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De Voorzitter feliciteert de Witte Kruis-afdeeling met dit succes, terwijl de heer Kamp namens de Witte Kruis-afdeeling dank brengt aan B. en W. en raad voor het genomen besluit. Rijwiel-bergplaats. Zooals bekend is, werden de rijwielen van det leer lingen der school voor L.O. en U.L.O. te Winkel tijdens de verbouwing van die school bewaard in den stal van den heer D. A. de Bruijn, waarvoor is betaald een be drag van f 52. Op het terrein bij de school was geen rijwielberg plaats in de plannen voor den schoolbouw begrepen, terwijl het maken daarvan een bergplaats voor pl.m. 50 rijwielen met niet onbelangrijke uitgaven zal ge paard gaan. De heer de Bruijn is echter bereid om zijn stal daar voor beschikbaar te blijven stellen, tegen een vergoe ding van f 75 per jaar. B. en W. achten deze regeling billijk en stellen mits dien voor, daarvan gedurende 1931* gebruik te maken. De heer Van Wijk meent dat voor f 75, .aan rente en afschrijving een knappe fietsenboet kan worden gezet, maar de moeilijkheid is de plaats ervoor te vinden. Spr. had een strook op het oog, waardoor de mestvaait aan het oog werd ontrokken, maar dan werd het speelterrein weer te smal. Spr. vraagt nog of B. en W. nog eens naar een andere oplossing willen uitzien. De heer Dekker wijst op het groote aantal fietsen, waarvoor een heel gebouw noodig zou zijn en voor ren te en afschrijving zou heel wat noodig zijn. De Voorzitter onderschrijft de opmerking "an den heer Dekker en geeft in overweging deze proef maar voor een jaar voort te zetten. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten Stembureau*. De stembureaux worden als volgt samengesteld: Hoofdstembureau, tevens centraal stembureau, Voor- ziter ambtshalve de Burgemeester; leden: de heeren D. Burgman Jbzn., J. de Veer, G. Kamp en P. Dekker; plaatsvervangende leden: de heeren P. Honingh, K. Over en L. van Wijk. Stembureau I Winkel. Voorzitter, ambtshalve de Burgemeester. Plaatsvervangend voorzitter, de heer D. Brugman Jbz., Leden: de heeren G. Kamp en P. Dek ker, plaatsvervangende leden: de heeren P. Honingh en W. Amels. Stembureau II Lutjewinkel. Voorzitter, de heer D. Brugman Jbzn., Plaatsvervangend voorzitter, de heer J. de Veer; leden: de heeren J. de Veer en L. van Wijk; plaatsvervangende leden, de heeren K. Over en J. Th. Broersma. Voor zoover aanwezig, nemen de benoemden hunne benoeming aan. De rondvraag. De heer Van Wijk vraagt hoe lang het nog kan duren, dat de woning bij het tonnenstelsel bewoond blijft. De bewoning zou zoo kort mogelijk duren, er zijn een tweetal woningen oirbewoond.- De Voorzitter zegt dat het den bewoner nog niet gelukt is, een woning te vinden. Spr. zal er nog eens over praten en is het er volkomen mee eens, dat de bewoning zoo kort mogelijk moet zijn. Hierna sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare zitting van Maandag 26 Januari. HET OUDE GOED MOET EERST AF. De zitting van heden werd aangevangen met een aangehouden zaak van 24 November, betreffende Si- mon F., een mijnheer uit Schagen, die uit louter werk lust de woning van zijn zuster te Heerhugowaard, tij dens haar afwezigheid had geïnspecteerd en zich voor zijn moeite een bankbiljet van f 10 had toegeëigend. De heer Simon F. was ditmaal niet ter zitting aan wezig, ten einde kennis te nemen van hetgeen de heer Wlggers, reclasseeringsamlbtenaar, die als getuige werd gehoord, had mede te deelen. Verdachte heeft dezen heer medegedeeld, dat hij niet tot geheelonthouding be reid was, zoodat de reclasseering uitgepraat is. De Of ficier persisteerde dus bij zijn eisch: 2 maanden on voorwaardelijk. Uitspraak van den politierechter bij breed gemotiveerd vonnis, 6 weken gevangenisstraf. DE JAGER OP KLEIN WILD VAN BERGEN IN ZIJN FATSOEN GEZET. Daarna verscheen de als herboren heer Gerrit H. van Koedijk, omtrent wien de heer Wlggers de verblijdende mededeeling kon doen, dat voor hem voorloopig een geschikt patroon is gevonden. Voorts zal hij zooveel mogelijk ter zijde worden gestaan door genootschap en reclasseering. Eisch alsnu 2 maanden voorw. met 3 proefjaren. Verdediger kon zich daarmede opperbest vereenigen, behoudens verplichte baden. Dit was ebhter later beter geschikt. De verdachte werd daarop veroordeeld voorwaardelijk tot 2 maanden met 3 jaar proeftijd en op te leggen voorwaarden betreffende alcoholgebruik, lichaamsrelni- ging en veedrijversverbod. Voorts wordt veroordeelde gesteld onder toezicht van het genootschap en uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Nu, als Klaas nu.niet heilig verklaard wordt, weet i k het niet. EEN ONBETROUWBAAR SPORTSMAN. De niet ter zitting verschenen heer Joh. K. had zich op 3 Augustus te Hensbroek schuldig gemaakt aan wederrechtelijk toeëigening van f 1.50 uit een kast en ten nadeele van een gymnastiekvereeniging. De heer J. Schotsman, anylist te Alkmaar en Directeur der ver- eeniglng werd gehoord als getuige en prees den ver dachte om zijn dienstvaardigheid en ijver. De heer Politierechter vond het wegblijven van den verdachte vreemd en wenschte persoonlijk met hem in contact te komen. De Officier ging daarmede accoord en op diens voorstel werd de zaak aangehouden tot volgende week $n zal medebrenging van den heer K. worden gelast. DIEFSTAL UIT EEN KIOSK IN HET VEILINGS LOKAAL TE ALKMAAR. De 30-jarige arbeider L. G. K. te Alkmaar en diens echtgenoote G. J. K., moesten terecht staan wegens diefstal van snoeperijen en sigaren uit een kiosk, Staande in het vellingslokaa.1, waarvan de deur door eersten verdachte werd geopend met een valsche, doch uitstekend en even goed passende sleutel. Op deze voor deelige manier wisten de jongelui zich voortdurend lekkernijen bij de koffie te verschaffen, hoewel ter eere van de vrouw moet gezegd worden, dat zij /net tegen zin aan die onwaardige diefstalletjes deelnam. De eige naar van de delicatessen is de heer A. Bruin, wiens echtgenoote heden als getuige werd gehoord. Mej. K., geboren K., was niet ter zitting verschenen en had de afdoening der zaken aan haar ega overgelaten. Met de opgegeven schade scheen de Politierechter zich niet te kunnen vereendgen en werd daarover nogal met getui gen gedebatteerd. De verdachte, die f 30 per week verdient, toonde zich bereid, een billijk berekende schade te vergoeden. Besloten werd de zaak met het oog op te verwachten blijde gebeurtenis aan te houden tot Maandag 9 Maart. KEN GERMAANSCHE ZOON VAN FIGARO, MET LANGE VINGERS. De 20-jarlge heer Rudolf M., geboren te Gladbaclh en thans wonende te Eindhoven, had zich heden te verant woorden ter zake diefstal van eenige peren uit een kast, zich bevindende in een kamer van den zoon des heeren Kwaad, barbier te Medemblik, bij wien Herr Rudolf destijds in betrekking was. Hy werd bij de toe- cigening van deze peren door den heer Kwaad op heeterdaad betrapt. Toen begon deze heer Kwaad in een stemming te verkeeren, geheel in overeenstemming met zijn naam. De heer Rudolf kreeg zijn ontslag en nog een strafvervolging op den koop toe De heer Kwaad vertelde toen hij als getuige werd gehoord, eenige schit terende staaltjes typeerde de vrijmoedigheid en dubi euze eerlijkheid van zijn toenmaligen Duitschen be diende, De Officier vorderde f 35 boete of 35 dagen, die verdachte naar diens meening dubbel en dwars ver diend had. Vonnis f 25 boete of 25 dagen. DE DIEFSTALLEN IN HET ST. JOSEPH- GEZELLENHUIS. De 21-jarige clectricien Petrus R geboren te Beem- ster en wonende te Alkmaar, stond terecht ter zake hem ten laste gelegde diefstallen in het gebouw der St.- Jozephsgezellenvereeniging in den nacht van 13 op 14 November en wel een bedrag van f 12.50 ten nadeele der vereeniging en f 160 ten nadeele van het muziek gezelschap Saint Louis. De verdachte vertoefde als commensaal ten huize van den heer Mensing, conciërge in het gebouw en had dus alle gelegenheid zijn slag te slaan, daar bij met de interne aangelegenheden in het gebouw goed op de hoogte was. Om de aandacht van zijn persoon af te leiden, had verdachte een soort van Inbraak-scène ge- ensceneerd, dooh deze camouflage kon niet verhinde ren, dat de rechercheurs hem toch te pakken kregen. Het gestolen geld hacl verdachte op het dak bewaard als spaarpotje om er zoo geregeld van te profiteeren. Hij had nu een betrekking van f 23 als electricien en was nog steeds in de kost bij den heer Menking. f 40 schadeloosstelling had hij bereids afgedragen aan den heer Wiggers, deze had ruim f 43 van verdachte ont vangen. Deze ambtenaar adviseerde voorts een voorw. veroordeeling. Verdachte was bereid f 3 per week te bestemmen tot aflossing der nog resteerende schade. Eisch 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Verdediger, mr. Seegers uit Den Helder, weer op de erotische eigenschappen van zijn cliënt, die hem ten verderve leidden, doch achtte de voorw. straf wel wat zwaar. Vonnis 4 maanden voorw. met 3 proefjaren en bijz. voorwaarden. Hem werd voorts opgelegd verplichte geheelonthouding schadebetaling en caféverbod. Verdachte werd ten slotte gesteld onder toezicht der R. C. reclasseeringsvereeni- ging te Alkmaar. Het in beslag genomen geld werd aan congierge Mensing teruggegeven ten behoeve der bena deelde vereenlgingen. Het jonge mensdh nam met die uitspraak genoegen. *De politierechter riep hem een vaarwel, doch niet tot weerziens toe bij zijn vertrek. HET DRIFTIGE KAMERMEISJE. De 32-jarige dienstbode Mej. Steintje van Br., wonen de te Helder, stond terecht wegens vernieling van een glasruit in het perceel, bewoond door den sergeant mon teur Ekelenburg aldaar. Zij bezigde voor dit vernielzuch tig werk een schoen. Te voren had de dame op straat een scene gemaakt met den sergeant en diens echtge noote, welke verwikkelingen den politierechter thans motief gaven sluiting der deuren te gelasten op grond van het zedekwetsende. Na heropening der deuren hield de heer officier onmiddellijk zijn requisitoir, waarin bleek, dat de getuige zelf wel eenlgermate de oorzaak was van het voorgevallene. Gevorderd werd f 10 boete of 10 dagen. Mr. Seegers, verdediger van het meisje, betoogde dat het gehoorde op de besloten zitting den diepen on dergrond der kwestie aantoonde. Het optreden van den getuige gaf verdachte aanleiding om aldus te handelen Pleiter verzocht de allergrootste clementie voor deze vrouw. Vonnes f 1 boete of 1 dag. BAL EN KNOKVERMAAK. De heeren Andr. C. G., oud 19 jaar, landbouwer te Ur- sem en Joh. O., 'n 20-jarig veehouder uit Oterleek, ston den broederlijk terecht als verdacht op Zaterdag 29 No vember den getuige Joh. Nic. Beets uit Beemster te heb ben mishandeld, welke mishandeling was gepleegd te Alkmaar in het portaal van het gerenomeerde danslocaaJ van den heer Van Gijzen aan de Breedstraat te Alkmaar De heer Beets ontving een zóó geduchte klap op zijn neusbeen, dat hij zijn positieven geheel kwijt was en zich later te De Rijp onder medische behandeling moest stel len. De ondergrond van dit gewelddadig optreden was ook al weer gelegen in het bekende spreekwoord: cher- chez la femme. De heer Groot was geengageerd met een Beemster schoone en nu verdacht deze den heer Beets dat hij met die vermenging der verschillende stammen geen genoegen nam. Om deze tegenwerking te coupee ren nam hij afdoende maatregelen en sloeg Beets direct knockout! Ook de heer O. liet zich niet onbetuigd, en haastte zich den neergevelden Beemster leeuw 'n klap toe te dienen. De politierechter noemde dit een heldendaad. Eisch tegen A. C. G. uit Ursem f 50 boete of 50 dagen. Tegen Jan O. uit Oterleek f 25 boete of 25 dagen. Vonnis: G. f 40 boete of 40 dagen; O. f 25 boete of 25 dagen. BELEEDIGINGSCENE OP URK. De heer P. Hoekman, ingezetene van het eiland Urk. werd op 3 December grofelijk beleedigd door zekeren heer Lambertus G., die te voren tegen de deur van het repetitielokaal van een zangvereeniging had geschopt en deswege door Hoekman werd onderhouden. Eisch en vonnis f 25 boete of 25 dagen. EEN LASTIG PATIËNT VAN SCHIEDAM. De niet vei'schenen J. v. d. B. te Enkhuizen, had zich op 9 December met veel jenevermoed verzet tegen den agent Ubbels, die hem had aangevat om hem een aan genaam verblijf op de brits in het arrestantenlokaal te versohaffen. Eisch en vonnis f 20 boete of 20 dagen. EEN GEDUCHTE TEGENPARTIJ. De niet groote, maar des te dikkere en stevig gebouw de transportarbeider Arie J. uit Noordscharwoude, had op 21 December niet alleen den caféhouder M. Visscher, maar ook diens echtgenoote geslagen en pijnlijk getrof fen. Er was ruzie ontstaan en 'n vechtpartij, waarmede Visschers en diens vrouw niets te maken hadden. De heer Arie J. was niet bereid de beschuldiging te accep teeren en ontkende ijverig de hem ten laste gelegde mis handeling van het echtpaar Visscher. Mej. Visscher ver klaarde evenwel pertinent, dat verdachte haar zoowel als haar man klappen toediende, toen zij zich beijverden andere vechtende bezoekers te scheiden. De heer J. deel de geduchte en pijnlijke opstoppers uit. Hij was niet vol komen nuchter. Ondanks de ontkentenis van den heer J. achtte de officier hem schuldig en nogal flink schuldig ook, wat bleek uit den eisch tegen J., door den officier wel klein, maar niet dapper genoemd, veroordeeling tot maar even tjes f 50 boete of 50 dagen. Uitspraak f 40 boete of 40 d. NACHTELIJKE BELEEDIGING VAN ZUS ANNA. De 45-jarige Mej. Mina Maria de Gr., huisvrouw van den heer W. Kr. te Hoorn, versoheen zenuwachtig kuchend voor den politierechter om rekening en verant woording of te leggen ter zake het haar ten laste ge legde feit, dat zij in den nacht van 14 op 15 December haar zuster Anna Maria de Greeuw, huisvrouw M. Oer- lemans, eenige beleedigende woorden zou hebben toe gevoegd. Qualificaties, waarmede wij de kolommen van dit achtbaar blad maar niet zullen verontreinigen. De verdachte zuster op het bekende bankje verklaarde bot weg, dat haar zuster loog, en ook de twee andere ge tuigen, waarmede de kous al was. De politierechter deel de verdachte mede, dat zij reeds twee maal was ver oordeeld wegens wederspannigheid en beleediging van een ambtenaar. Mej. Kr. week hier af van haar systeem om te zeggen, dat ook de politierechter loog en erkende een en ander. De officier hield een bloemrijk requisitoir met als pak kend slot een eisch tot veroordeeling van de juffrouw tot f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak conform requisitoir. WEINIG RESPECT VOOR DEN VERTEGEN WOORDIGER VAN HET GEZAG. De 48 jarige heer Theodorus SI., winkelier te Beets, stond terecht ter zake de tamelijk ernstige tenlasteleg ging, dat hij op 27 December den heer Simon Smit, ge meenteveldwachter van Eeets in den nacht van 27 De cember een schop had toegediend en hem in het gelaat had geslagen. Ten overvloede beleedigde hij neg den dienaar der gerechtigheid, door hem eenige minderwaar dige woorden naar het hoofd te slingeren. Het gebeurde na afloop van een bijeenkomst van leden van den bond van Staatspensionneering. De veldwachter kwam om het cafe te sluiten, wat blijkbaar in hooge mate den toorn van verdachte opwekte. Hij animeerde zelfs den caféhouder om Smit met een stoel uit de zaak te slaan. De heer SI., beweerde niet meer te weten, wat er was voorgevallen. Hij is al eens door de rechtbank te Haarlem veroordeeld wegens beleediging tot f 6 boete, Eisch f 60 boete of 60 dagen. Vonnis ter zake de laffe behandeling den veldwachter aangedaan, onveranderd, f 60 boete of 60 dagen hechtenis. Vergadering op Dinsdag 27 Januari 1931, des mor gens 10 uur. Voorzitter de heer Jb. de Moor, burgemeester, se cretaris de heer J. J. de Boer. Na opening der vergadering volgt de goedkeuring der notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Mededeeling inzake goedkeuring van Raadsbe sluiten. Beschikking van Gcd. Staten inzake verdaging be slissing ten aanzien van Gemecntebegrooting 1931. Idem ten aanzien van Raadsbesluit tot het aan gaan van een kasgeldlecning. Dankbetuiging voor toegekende subsidie voor drankbestrijding. Mededeeling inzake aanneming van in de vorige vergadering gedane benoemingen. Balans en verlies- en winstrekening over over 1929 van den Keuringsdienst voor waren. Allen voor, goedgekeurd. Circulaire van Groep Nederland van Alg. Ned. Ver bond betreffende beteugeling van het gebruik van vreemde woorden. Kennisgeving aangenomen. Mededeeling inzake uitslag aanbesteding van de uitbreiding der Alg. begraafplaats te St, Maartens brug. Reeds vermeld. Verzoek van 28 ingezetenen van Burgerbrug om verplaatsing lantaarn straatverlichting voor postkan toor aldaar. Zoowel de heer Bruin als de beer Smit wijzen er op, dat het bij het postkantoor zeer donker en 'ge vaarlijk is. De laatste meent, dat het zelfs beter is niet een lantaarn te verplaatsen, maar een lan taarn bij het postkantoor te plaatsen, daar anders de andere deelen te veel in donker komen. Algemeen wordt goedgevonden dat B. en W. hier na onderzoek een betere regeling treffen. Van Ged. Staten is nog ingekomen het bekende schrijven aangaande den aanleg der kanalen Scha gen—Stolpen en Schagen—Kolhorn en de erkenning van de bijdrage der gemeente Zijpè in deze. Benoemingen. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim te Petten, wegens niet-aanne- ming der benoeming door J. Timmerman. De door B. en W. opgemaakte aanbeveling luidt: 1. G. Hollander te Petten; 2. J. Ivossen te Petten. De eerste wordt met algemeene stemmen benoemd. Benoeming van stembureaux voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. De bureaux worden na één stemming als volgt samengesteld: Stemdistrict 1 (Schagerbrug). Voorzitter; de Bur gemeester (ambtshalve). Leden: P. Doorn en H. Dig- num. Plaatsvervangende leden: J. A. de Boer en J. Rampen. Stemdistrict 2 (St. Maartensbrug). Voorzitter: G. v. d. Sluijs. Leden: A. Appel en C. v. d. Beidt. Plaatsvervangende leden: II. Veuger en G. Visser. Stemdistrict 3 (Burgerbrug). Voorzitter: Joh. Bruin Cz. Leden: C. Smit en L. A. I. Smelik. Plaats vervangende leden: J. Boontjes en A. Eriks Az. Stemdistrict 4 ('t Zand). Voorzitter: J. A. de Wit. Leden: J. v. d. Oord en B. Èlzer. Plaatsvervan gende leden: W. de Leeuw Jz. en A. F. Meijer. Stemdistrict 5 (Oudesluis). Voorzitter: C. Nan- nis. Leden: H. Jippes en J. Hoogland. Plaatsvervan gende leden: J. Komen en K. Paarlberg. Stemdistrict 6 (Petten). Voorzitter: P. de Boer. Leden: J. C. Bellis en J. J. G. Blom. Plaatsvervan gende leden: J. P. Gecnsen en H. S. Eriks. I-ïoofdstembureau, tevens centraal stembureau, voor de verkiezing van de leden van den Raad (art. 33 en 34 der kieswet). Voorzitter: de Burgemees- ster (ambtshalve). Leden: G. v. d. Sluijs, C. Nannis, H. Dignum en J. A. de Boer. Plaatsvervangende le den: J. v. d. Oord, Joh. Bruin Cz. en C. Smit. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot aanwijzing van stemlokalen in de stemdistricten in de gemeente Zijpe. Aangewezen worden tot stembureaux: Schagerbrug, raadhuis; St. Maartensbrug, Burgerbrug, 'tZand en Oudesluis, een schoollokaal der Openb. Lagere School en te Petten het oude Raadhuis. Algemeen goedgevonden. Vaststelling van het bedrag der gemeentelijke ver goeding, bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920, over het jaar 1928, voor de R. K. scholen. De bijdragen worden bepaald op R.K. schoo*, 't Zand f 2387.64? te Burgerbrug f 637.52. Vaststelling van bet bedrag der gemeentelijke bij drage, bedoeld in artikel 102 der Lager-onderwijswet 1920, voor de cursussen voor bijzonder vervolgonder wijs, over bet dienstjaar 1928. De bijdragen worden bepaald voor 'tZand op f212.19, voor Burgerbrug op f 131.97. Eenige voorstellen van B. en W. Voorstel om, onder dankbetuiging, te aanvaarden een schenking (gedeelte van een perceel water) van het waterschap Zijpe en Hazepolder. Bedoeld gedeelte water grenst aan de Alg. Begraaf plaats te St. Maartensbrug en is voor de gemeente onmisbaar in verband met de voorgenomen uitbrei ding dier begraafplaats. Allen voor. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot on- derhandsche verhuring, voor den tijd van 2 jaar (1931 en 1932) van: a. den berm van bet Kerkepad te Petten, aan den tegenwoordigen huurder M. Breed,, tegen een huur prijs van f3.50 per jaar; b. oen perceeltje grond te Petten, aan den tegen- woordigen huurder D. Brommer, tegen een huurprijs van f7.— per jaar. Allen voor. Voorstel van B. en W. om den berm van den Pette- ner polderweg, vanaf den Droomcrdijk tot de Kam perkade, bij inschrijving te verhuren (tot 31 Decem ber 1932). Allen voor. Er was één liofhcbber, maar die wilde te weinig geven. Een verzoek om restitutie. Verzoek van A. Kapitein om restitutie van een ge deelte van den huurprijs van het perceel weiland, groot 2.14.00 H.A., gelegen in de gemeente Schoorl. B. en W. zijn van oordeel, dat de huurprijs van ge noemd perceel in tegenstelling met de huurprij zen van de overige door de gemeente verpacht zijnde landerijen reeds in normale tijden hoog genoemd kan worden. Zij stellen dan ook voor, adressant voor 1930 een restitutie te verleenen van f40.per H.A. is f 85.60. Voorzitter deelt mee, dat de huur hoog is en dat deze na restitutie nog hooger blijft dan dat van an dere perceelen. Do heer v. d. Sluijs noemt de perceelen van Ligt- hart op f170 en B. Kapitein op f160.dit blijft nog f 1S5. De beer Van der Oord is voor restitutie, omdat de buur zoo abnormaal hoog is, anders wenschte spr. geen precedent te scheppen. De beer Doorn zal niet, tegenstemmen, ofschoon hij de handelwijze van den heer Kapitein als oud-raads- Jid niet sympathiek vindt, door bet uitloven van f25.te probeeren de huur lager te houden. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aanleg van een voetpad. Verzoek van J. Brak e.a. te Stolpervlotbrug, om van gemeentewege een bcharcl pad naar hunne wo ningen tc doen aanleggen. B. en W. zijn van oordeel, dat adressanten zelf voor een behoorlijk pad naar hunne woningen dienen te zorgen en stellen dan ook voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken. Voorzitter meent dat B. en W. hiermee niet kun nen beginnen, men komt anders aan geen eind. De heer Dignum noemt de toestand onhoudbaar. De toegang naar die woningen is absoluut onbegaan baar. En waar dc betrokkenen verre van kapitaal krachtig zijn, wil spr. van gemeentewege helpen. Zij. vragen alleen een voetpad, dat zij zelf willen aanleg gen. Als de gemeente nu een praam sintels geeft, wil-, len zij die er zelf overbrengen. De heer Doorn sluit zich hierbij aan, er op wijzende dat de gemeente aan de vlotbruggen toch ook gehol pen heeft om daar de wegen te verbeteren. De heer Bruin wil B. en W. den toestand nog eens laten opnemen en dan aan hen de opdracht geven naar omstandigheden te helpen. De heer Dignum vindt het-best dat B. en W. het zelf eens nagaan, maar spr. zegt nogmaals, dat aan zijn woorden dat de toestand onhoudbaar is, niet ge twijfeld mag worden. Do heer Blom is ook voor helpen, maar spr. wijst op den weg van Petten, daar wenschte de Raad niet te helpen. De heer Dignum: Daar is de toestand in de verste verte niet zoo slecht. De heer v. d. Sluijs zegt, dat uit het adres niet was te lezen wat 'de heer Dignum nu zegt, dat de bedoeling is. Als hetalleen te doen is om een vlet sintels, is spr. bereid tc helpen, maag wegen aanleg gen voor particulieren, daarvoor kunnen B. en W. de consequentie niet aanvaarden. Algemeen goedgevonden dat B. en W. in deze hel pen. Verzoek van H. Jonker te Oudesluis om hem de voormalige veldwachterswoning aldaar te verkoopen voor f2300.—. B. en W. vinden dezen prijs tc laag en stellen mits dien voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Doorn vraagt hoe Jonker er aan komt dat het de bedoeling is dit huis te verkoopen. Hebben B. en W. dan die bedoeling? Voorzitter zegt dat Jonker het huis noodig heeft voor garage en voor woning van een knecht. B. en W. willen wel verkoopen als de prijs geschikt is. De heer Doorn en.de heer De Boer geven te ken nen dat dit huis beter in eigendom der gemeente kan blijven, met het oog als er weer politie te Oudesluis mocht komen. Bovendien is het huis nog wel renda bel te maken. Voorzitter zegt, dat B. en W. het voor dezen prijs willen houden, haar er is niet zoo'n hooge huur voor te maken, f3.50. Er is nog wat onderhoud aan enz. De heer Smit is voor verkoopen voor een aanneme lijk bod. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Steunverleening. Circulaire van Ged. Staten van Noordholland, dA 24 December 1930, No. 185 (met bijlagen), betreffende het garandeeren van tuindersvoorschotten volgens een door het College vastgestelde regeling (Provincie 70 en Gemeente 30 Hoewel B. en W. van oordeel zijn, dat de tuinbouw in deze gemeente van weinig beteekenis is, wordt het niet onmogelijk geacht, dat er een tuinbouwer ia gevestigd, die voor steun tot instandhouding van AÏn bedrijf in aanmerking komt. B. én W. stellen den Raad voor medewerking te verleenen en hen te mach tigen de gemeente voor 30 borg te stellen voor de aan de tuinders te verleenen voorschotten, met ren ten en kosten, zulks naar de regelen en de daarbij hehoorende algemeene voorwaarden, vastgesteld door Ged. Staten. Allen voor. Circulaire van Ged. Staten van Noordholland, d.d. 14 Januari 1931, no. 6 (met bijlagen), betreffende het garandeeren van akkerbouwvoorschotten volgens een door dat College vastgestelde regeling (provincie 70 en gemeente 30 B. en W. zijn van oordeel, dat in deze gemeente geen akkerbouwers gevestigd zijn, die voor steun tot in standhouding van hunne bedrijven in aanmerking komen. Zij stellen den Raad dan ook voor, zich in deze zaak afzijdig te houden. Allen voor. Grondprijzen, Voorstel tot vaststelling van de verkoopsprijzen van de aan de gemeente hehoorende bouwterreinen te Schagerbrug. B. en W. stellen voor de verkoopsprijzen als volgt vast te stellen: Voormalig schoolplein, groot pl.m. 637 M2., f2.50 per M2.; perceel Hulst (Westzijde van den weg), pl.m. 825 M2. groot, f2.25 per M2.; perceel Hulst (Oostzijde van den weg), pl.m. 1012 M2. groot, f2 per M2.; gemeenteland (t.o. de school), groot pl.m. 2242 M2., f 1.50 per M2. De Raad gaat hierover in comité. Na heropening wordt dit voorstel goedgekeurd en krijgen B. en W. machtiging om voor deze prijzen te verkoopen. 'Geen boomen. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het plaatsen van boomen langs den nieuwen weg (naar de school) te Schagerbrug. Dit voorstel wordt van de agenda afgevoerd. B. en W. zoowel als de raadsleden hebben ter plaatse een onderzoek instellende, de bezwaren van boomen planten erkent. De zaak zal dus nog nader onder de oogen worden gezien. Brandspuiten. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot den verkoop van een paar handbrandspuiten, nl. die te Burgerbrug en Petten. De bedoeling is de handbrandspuit van 't Zand over te brengen naar Petten. De heer Van der Oord geeft met het oog op den verren afstand in overweging om aan de Burgerbrug de spuit nog te laten. Als de spuit vanaf Schagerbrug wat te laat mocht zijn, is met deze brandspuit te beginnen. Als alles nu onderhouden wordt, is er nog wel dienst van te verwachten. Voorzitter zegt, dat B. en W, zoo tevreden zijn over de brandweer en de spuit van Schagerbrug is steeds zoo vlug ter plaatse dat zij het voorstel wel durfden te doen. Maar waar de heer Van der Oord de man is die de brandweer leidt, weegt zijn advies zwaar en willen B. en W. daarmee mee gaan. De heer Van der Oord vindt het goed dat er te Petten een spuit komt. Te 't Zand kunnen ze de spuit best missen, te meer omdat men er niet aan denkt om die weer te gebruiken. Ook de heer v. d. Sluijs laat zich zeer tevreden uit over de prestaties van de brandweer. Uit de verdere besprekingen blijkt, dat voor Pet ten de heer Roozing de leiding heeft, dat deze het recht heeft., om zich enkele personen als hulp te assumeeren. De waarschuwing bij brand voor Scha gerbrug zal geschieden bij Vriesman, die doorverbin ding per telefoon heeft dag en nacht en dat is ook het geval met den heer C. de Moor. Voor Petten is de hoofdzaak de brandkranen, maar de spuit van 't Zand komt er in hoofdzaak voor Vianen en het Korfwater. Wij hoorden den heer Bellis zooiets zeggen van er is in de putten geen voldoende water. Het resultaat dezer besprekingen is dat niet twee, maar één spuit zal worden verkocht. Voorstel tot wijziging van het in de vorige verga-

Schager Courant | 1931 | | pagina 2