Raad Den Helder. Baars 4 Oosterman rood 3orschkoo!zaad, een perceel Weiland, Eet nu Spek! Nagekomen Berichten. NIEUWE N1ED0RP De roofoverval te Nieuwe Niedorp. Z IJ P E Uitvaart AnnaPawIowa. De vlieger Lundborg neergestort. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. Dienstbode 1 GULDEN. Rijwielkoopjes! A. J. PRINS, DE WESTfRIESCHE PA» en MERIISEI TTering genomen besluit tót Tiet aangaan van een knsgeidleening van ten hoogste f 140.000.—. De rente van 4% achten Ged. Staten te'hoog, dit moet zijn 1 boven promesse disconto Ned. Bank. Allen voor. Voostel tot verlaging met ingang van 1 Januari 1931 van de aan Jb. Zwemmer e.a. toegekende te gemoetkoming in de kosten van vervoer, per auto bus van hunne kinderen, clie de R.K. school te 't Zand bezoeken (artikel 13 der Lager Onderwijs wet 1920). Met algemeene stemmen wordt deze bijdrage be paald op f900, verminderd met wat de ouders bij dragen. Voorstel om alsnog een akte van aanstelling uit te reiken aan P. Hollander als gemeentebode van Petten. Waar Petten in 1927 verzuimd heeft een acte van aanstelling te geven, is dit besluit noodig voor de pensioenvaststelling. Allen voor. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1931. Deze wijzigingen worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Steun aan de werkeloozen. Bij de rondvraag vestigt de heer Kannis de aan dacht op een hedenmorgen ingekomen schrijven van den Ned., R.K. cn Chr. Landarbeidersbond, om steun voor de georganiseerde werkeloozen. De heer Nannis dringt aan dit schrijven nog te behandelen. Spr. herinnert dat de gemeente voor 1929—1980 steun heeft toegezegd en een toeslag is ge geven. Dit zelfde is ook voor 1930—'31 besloten, maar toen is gekomen het Kon. Besluit dat de Gemeente besturen dezen steun niet meer mochten verleenen en werd alles naar het Burg. Armbestuur verwezen. De betrokken besturen hebben zich tot het B. A. gé wend, maar het B. A. heeft afwijzend op die steun aanvraag beschikt en nu komen zij weer bij de ge meente aankloppen. Spr. uit zijn groote spijt dat het B. A. in deze niet heeft willen helpen, gezien het standpunt toch dat de Raad al reeds twee maal in deze heeft ingenomen. Spr. bepleit met warmte het geven van steun aan de gezinnen der werkeloozen, waar de nood reeds hoog is gestegen. Spj\ begrijpt dc bezwaren die B en W. hebben, het Kon. Besluit is er dat ons de be perking, oplegt, maar er is ook en raadsbesluit van Beemster dat toch die steun uit de gemeentekas heeft toegezegd. En daarom wil spr. dat ook Zijpe zulk een steun zal voteeren. Voorzitter wijst er op, dat al neemt de Raad zulk een besluit, Gcd. Staten het niet zullen kunnen goed keuren en het is zeer de vraag of het besluit van Beemster zal worden goedgekeurd. Spr. wil echter eerst uitmaken of dit adres in deze vergadering zal worclen behandeld. De heer Dignum vraagt naar de motieven waarop het B. A. deze aanvraag heeft geweigerd. Nu door Rijk en Prov. zulk een standpunt wordt ingenomen en de beslissing aan het B. A. is, zijn de men- schen van alle hulp verstoken, als dat B. A. afwij zend beschikt De heer Smit, tevens Armvoogd, zegt, dat het B. A. afwijzend heeft beschikt omdat steun is gevraagd aan georganiseerden. Het B. A. heeft niet anders na te gaan of degenen die steun vragen, dien steun noo dig hebben. Hun beslissing wordt alleen beheerscht door deze vraag en kan men alleen aan georgani seerden den steun niet verleenen. B. A. heeft alleen armen of zij georganiseerd zijn of niet, doet niets ter zalce. En dat er hooge nood is, zooals de heer Nannis zegt, is het B. A. nog niet gebleken. De heer Blom is het met deze opvatting niet eens. Dat nu georganiseerden hulp vragen, sluit niet in dat ongeorganiseerden niet geholpen mogen of moe ten worden. Eerst wordt besloten om het adres in behandeling te nemen. De heer Nannis betreurt deze beslissing van het B. A., temeer omdat dit college op de hoogte was hoe de Raad tegenover een dergelijke steunverlee- ning staat. Het B. A. is hoer gekomen in de plaats van den Raad, dus had men in denzelfden geest kunnen beschikken. Het R.K. Armbestuur staat er sympathiek tegenover, dus had men zich in deze met elkaar kunnen verstaan. De heer Doorn is voor het toezeggen van dezen steun. Het spijt spr. dat deze werkeloozen naar do Armenkas worden verwezen en spr. meent dat de ge meente in deze een ruim standpunt moet innemen en moet helpen, en de gemeente, al hebben Rijk en Pro vincie in deze anders besloten, zelf de zaak maar in handen moet nemen. De heer v. d. Sluijs wijst er op, dat het Kon. Besluit in deze zeer duidelijk is cn precies voorschrijft wat in deze moet worden gedaan. En spr. gelooft nooit, dat zulk een besluit is te nemen en ook niet door Ged. Staten zal worden goedgekeurd. Ged. Staten nemen in velerlei opzicht een zeer ruim standpunt in, maar hier hebben zij zich te houden aan het Kon. Besluit dat voorschrijft hoe er moet worden gehandeld. En qok als wethouder zou spr. bezwaar moeten maken mandaten van uitbetaling te teeke nen met de zekerheid dat dit besluit aanstonds niet zou worden goedgekeurd. De heer Dignum geeft dan een anderen weg aan en wil aan het B. A. verzoeken om' op zijn besluit terug te komen en alsnog te steunen. De heer Bellis wil een commissie tot maatschap pelijk hulpbetoon in het leven roepen en dat met Gem. subsidie laten optreden. De heer Doorn wil, gezien het besluit van Beem ster ook zelfstandig handelen. De heer Bruin verklaart zich tegen steun aan on- gehuwden. De heer v. d. Sluijs verdedigt het B. A. en het ge nomen besluit en meent, dat het voor dat bestuur moeilijk was anders te handelen. Er waren daar ge organiseerden met een steun van f 1.60, uit hun kas, waarop 60 cent toeslag werd gevraagd en ongeorga niseerden die-niets vingen. Het B. A. kon hier niet anders handelen. De heer Nannis ziet dat anders. Z.i. had het B. A. niet anders to doen dan de taak der gemeente over te nemen cn lettende op het standpunt dat de Raad in deze al tweemaal heeft genomen, had het B. A. dc •gevraagde steun moeten verleenen. Spr. sluit zich, om practisch nut te bereiken, bij het voorstel van den beer Dignum aan. Ook de heer Bellis meent dat de steun aan de ge organiseerden op zijn plaats is, ook voor het B. Deze menschen trachten zoo ver dat mogelijk is, zich zelf te helpen. De heer Dignum zegt dat die voor sprong van f 1.70 die de georganiseerden hebben bij do ongeorganiseerden, zij dit te danken hebben aan zichzelf. Ook de ongeorganiseerden kunnen dat heb ben. De heer Smit oordeelt, dat zoolang de instructie van het B. A. is zooals nu, niet anders gevraagd kan worden aan hen dio steun vragen: hoe hoog is je in komen? En daarnaar is alleen de toeslag van het B. A. te bepalen. Zoo redeneert de Raad nog een poos door, met als uitslag, dat met 2 stemmen tegen, die ven de heercii De Boer en Smit, aan het B. A. zal verzocht worden alsnog steun te geven cn op haar bësluit terug te ko men. De Rapd besprak nu de gevraagde steun. Tegen 60 cent toeslag per dag op het van de kas ontvangen uit betaling, had niemand bezwaar. Evenmin tegen 75 ct. per kind per week. Steun aan uitgetrokkenen gehuw den, gelijkstaande aan het bedrag dat uit de werkl >o- zenkas getrokken zou worden, wat zou zijn f2.30 voor aangeslotenen bij do Algemeene en f2 voor den R.-K. bond, kon ook dc algemeene goedkeuring weg dragen. Dc steun aan de ongehuwden werd verwor pen, met alleen de heeren Nannis, Blom en Bellis voor. In dezen zin zal dus het verzoek aan het B. A. nader worden omschreven. Dc hoor Smit vraagt inlichtingen aangaande de stagnatie van het werk op de Begraafplaats. Voorzitter zegt dat de Dijkgraaf eerst bezwaren had met liet zetten van dammen, toen had de Dijkgraaf bezwaren met een sloot. Maar na vergadering met Molen-meesters, die geen bezwaren hadden, was alles opgelost. Toen was er verschil over het zandvervoer. Maar dat is ook weer opgelost. Veel stagnatie is er niet geweest. Hierna sluiting. ZUIDERZEE VISSCHERLJ. LEMMER, 26 Jan. Door 41 vaartuigen is heden 3500 Kg. spiering aange voerd en door 32 vaartuigen 32 tal haring. Spiering gold f 6.1037.80, per 100 Kg. en haring f 5.356.25 per tal. URK, 26 Jan. Door 23 vaartuigen werd heden hier aangevoerd 165 tal reepharing, hoogste schot 31 tal, prijs t 5.404.50 en door 6 span motorkuilers 13 tal haring f 4.20, en 5 tal drielingen f 2.05 per tal. Wederom had J. H, bakkersknecht bij den heer J- Boon, alhier, een ongeluk met den bakkerswagen. Dins dagmiddag in den Vijverweg rijdende, brak de bout van de stuurinrichting, en ging het paard met de voorwielen er van door. H. en het achtergedeelte van den wagen achter zich latende. Het spulletje bleek dus nog niet te best voor elkander te zijn. Het paard werd spoedig ge grepen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In verband met de gepleegde inbraak alhier, zijn ver schillende butgers, hier ter plaatse in verhoor genomen, om zoo mogelijk getuigenis af te leggen, van enkele ver dachte personen, welke hier voor het gebeurde gezien moeten zijn. Enkele getuigenissen kwamen zelfs geheel met elkan der overeen. Wie weet! Een belooning uitgeloofd. De burgemeester van deze gemeente looft een bedrag van f 1000 uit aan hem of haar die aanwijzingen geeft aangaande de daders van den overval op den kassier der Boerenleenbank te Nieuwe Niedorp in den nacht van 23 op 24 Januari, welke tot gevolg zullen hebben het ge heel of gedeeltelijk tot klaarheid brengen van het ge pleegde feit. Bij gedeeltelijke klaarheid stelt de burge meester het dan uit te keeren bedrag vast. ST.-MAARTENS VLOTBRUG. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „O.K.K." al hier een uitvoering in het lokaal van den heer Homan. De opkomst was tamelijk bevredigend. Opgevoerd werd „Truusje Meijer", vroolijk spel in 3 bedrijven. Er kwa men in dit stuk heel wat aardige tooneeltjes voor, die, wanneer ze goed en vlot gespeeld worden, den aanwe zigen een genoegelijken avond kunnen bezorgen. En wanneer wij nu mogen afgaan op de aandacht, waar mede het spel werd gevolgd, dan hebben de spelenden in veel opzichten goed werk geleverd. Na afloop van ieder bedrijf viel hen een hartelijk applaus ten deel. Moge dit als bewijs dienen, dat het publiek volop ge noten heeft. Een gezellig bal was het besluit van dezen goed ge slaagden avond. Een ontroerende plechtigheid. De uitvaart van de beroemde Russische danseres. Anna Pawlowa, die te 's Gravenhage is overleden, is gistermiddag een ontroerende plechtigheid gewor den. Om 3 uur haden zich vele vrienden, leden van het ballet en anderen, in de rouwkamer in het Roomsch-Katholieke Ziekenhuis verzameld. Onder hen waren de impresario's Ernst Kraus en van Riemsdijk en de oud-consul-gcneraal van Rusland, Peterson. Een schat van bloemen en kransen lag tegen de katafalk aan, waarop de metalen kist met het stof felijk hulsel geplaatst was. De aanwezigen waren allen zeer onder den indruk: een der leden van het ballet was door aandoening zóó overstelpt, dat zij op den grond viel en eenige oogenblikken buiten bewustzijn was. De dienst werd geleid door den Russischen aarts priester Rosanoff, en duurde ongeveer een kwartier. Het stoffelijk overschot aan boord bracht van de Batavier IL ge- Gisterenavond is het stoffelijk overschot van Anna Pawlowa te Roterdam aan boord gebracht van het s.s. „Batavier II". In het trieste licht van den stervenden dag, die slechts regen en kilte had gebracht, kwam de rouw stoet de Boompjes oprijden, waar de Batavier II te wachten lag. In een van de ruimen was een groote ruimte vrij gehouden en met zwart zeildoek bekleed Daarin werden de kist en de bloemen geplaatst. E kist werd gedekt met een kleed, dat was vervaardig door de naaister, die gedurende meer dan 25 jaren dc costumes van de groote danseres heeft gemaakt en die thans op deze wijze een laatste hulde heeft ge bracht Zoodra de kist aan boord werd gebracht, daalden de vlaggen halfstok. Om 7 uur is de Batavier II van hier naar Londen vertrokken. Aan zijn bekomen verwondingen overle den. Einde van Nobilé's redder. Men seint uit.Stockholm: De bekende Zwecdsche vlieger, kapitein Lundborg. die door zijn wakkere redding van generaal Nobiié bekendheid heeft verworven over de geheelc werel;! is in de nabijheid van Lindkoeping met zijn toestel neergestort. De machine is geheel vernield. Lundborg werd met ernstige inwendige verwondin gen uit het vernielde toestel gehaald. O.m. had hij zijn beide beenen en zijn rechterarm gebroken. Naar nader wordt geseind, is kapitein Lundborg aan zijn bekomen verwondingen overleden. De be roemde vlieger was slechts 34 jaar oud. De dood van Lundborg roept de heugenis wakker aan de spannende dagen van Juni 1928, de dagen die volgden op den ondergang van generaal Kobile's luchtschip de „Italia", de onzekerheid daarna over het lot van dc bemanning, de pogingen om aan de op het Poolijs gestranden hulp te brengen, en ten slotte de koene daad van Lundborg: het als eerste redden van eenige leden der verongelukte bemanning, die zich in een uiterst benarde positie bevonden. TIET SPOORWEGONGELUK BIJ ANGOULEME. Inderdaad een aanslag. Het onderzoek naar het spoorwegongeluk bij An- gouleme (men zie ook elders in dit nummer) moet volgens Havas aan het licht gebracht hebben, dat de ontsporing inderdaad het gevolg is van een aanslag. De daders hebben de moeren van de rails losgedraaid. De werktuigen daartoe moeten op het station Mou- tiers gestolen zijn. Het spoorwegverkeer moest geheel stopgezet wor den, om de noodige herstellingen aan de lijn te kun nen verrichten. WOLVENPLAAG IN KARPATHENRUSLAND. Naar aan de Hongaarsche bladen gemeld wordt, zijn in de laatste dagen in de bosschen van Karpa- thenrusland zooveel wolfssporen gevonden, dat er bijna geen dag voorbij gaat, zonder dat expedities worden uitgerust om op de wolven jacht te maken. Er wordt voortdurend acht gegeven op 2 kudden wolven, die van de Poolsche zijde der Karpathen naar Tsjecho-Slowakije zijn gekomen. TEGEN GODSLASTERING. Aan den minister van justitie en de leden van de Tweede Kamer is volgende motie gezonden: Het bestuur van de federatie van R.K. Vrouwenbonden in Nederland (met de aangesloten vereenigingen ruim 50.000 leden tellend), vergaderd te Utrecht, den 13den Januari gezien het satanisohe artikel van De Tribune, getiteld: „Weg met het Kerstfeest"; overwegende het grof beleedigende en diep grievende hiervan voor de verhevenste gevoelens eener Christelijke natie; Spreekt als zijn meenïng uit dat onze wetgeving drin gend aanvulling behoeft door het strafbaar stellen van Godslastering en van een, door haar kwetsenden vorm, ondulbare wijze van meeningsuiting; besluit, deze motie ttr kennis te brengen van Zijne Excellentie den minister van justitie, van de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de pers DIPLOMA DUITSCH. Het diploma Duitsch is uitgereikt aan den heer J. L. Lütjeharms, alhier door den Schriftelijken Cursus Zelfontwikkeling te Amsterdam. (Vervolg van 3e pagina 2e Blad.) VERGADERING VAN DINSDAGAVOND 27 JANUARI 193L Bij de begrooting van de Reiniging sprak de heer Monhemius over de auto-traotie; de heer Minnis over het emmerstelsel, waarbij hij W.C.'s in alle woningen bepleitte, evenals de heer De Boer, welke opmerkingen door wethouder Smits werden beantwoord, in dier voege, dat autotractie rijpelijk zal dienen te worden overwogen, terwijl de bedoeling van de heeren Minnes en De Boer hem zeer sympathiek is, doch ontegenzeg gelijk buitengewoon veel geld zou kosten, welke weelde de Gemeente zich thans niet mocht veroorloven. De begrooting van de reiniging werd daarop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij die van de centrale boekhouding voer de de heer Eijlders het woord omtrent de buisvesting van deze instelling, alsmede de heeren Van Dam eu Trap, die het betoog van den heer Eijlders onderstreep ten, waarop door wethouder De Zwart werd geant woord, dat men er prijs op stelt de centrale boekhou ding in de nabijheid van de andere diensten te hebben, waarna deze begrooting zonder stemming werd goed gekeurd. De begrooting van het zwembnd werd eveneens aangenomen, na een pleidooi van den heer Minnes voor een goede douche-inrichting, waarvan vtth. Smits de wenschelijkheid moest onderschrijven, en waaraan B. en W. hun volle aandacht schenken. De heer Trap achtte de plaats van het zwembad verkeerd tengevolge van vuil in het water aldaar, waartegen de heer De Nijs opkwam. Bij de hegrooting van publieke werken lichtte de heer Schoeffelenberger zijn voorstel toe, waarvan nij de bezwaren van wethouder De Zwart in de middag vergadering gedaan, volkomen toegaf Echter bleef spr. een deel van zijn bezuinigingsvoorstel handhaven, zoo als die ook door de Commissie van bijstand was aan bevolen. De heer Meijer besprak het standpunt van de commissie. Breedvoerig werd over de verschillende ..bezuinigings'-posten v.an den heer Sch geredeneerd. Het slot wa3, dat de voorstellen-Sch. niet ondersteund werden. Mevr. Dekker stelde voor om de f 1000.voor ver fraaiing van de trouwzaal te verminderen met de helft, welk voorstel werd gesteund, doch verworpen met 615 stemmen. De heer Schoeff. stelde nog voor f 560.te bezui nigen op de werkzaamheden tot herstelling van de Nieuwe Kerk; dit was z.i. te bereiken door leihedek- king in plaats van lood aan te brengen. De heer Min nes deelde mee, dat de Directeur van Publieke Werken aan loodbedekking de voorkeur gaf, omdat deze dek king sterker is en veel duurzamer zal blijken te zijn dan de door den hoer Schoeff voorgestelde leibe'dek- king, waarna de heer Schoeff. zijn voorstel introk. De heer Meijer besprak nog het verfwerk; de heeren Boogaard en Minnes bepleiten het verfwerlc voor de Gemeente in eigen beheer, al was het maar voor 1 jaar welk standpunt door den heer Van Dam werd bestreden De heer Van Loo was lang niet tevreden over het aan de gemeente geleverd schilderwerk en vroeg meer toe zicht daarop; de heer Schoeffelenberger bevestigde dit, waaraan hij nog toevoegde, dat er met het verfwerk ge knoeid wordt. Wethouder Bok beantwoordde een en ander en deelde mee dat hjj ermee accoord kon gaan dezen post f 1200 minder te stellen, omdat het schilderwerk, dat op 80 cent per M2. geraamd was, wel zou kunnen plaats heb ben voor 65 cent per M2. De Voorzitter verdedigde daarop het standpunt van de meerderheid van het college van B. en W., welke meerderheid op het standpunt staat, dat bij prijsverlaging tot 65 cent per M2. de qualiteit van het te leveren schil derwerk aanmerkelijk slechter zal worden. Enkele leden repliceerden nog, waarna het voorstel Schoeffelenberger om den post met f 1200 te verlagen werd verworpen met 516 stemmen. Daar de debatten zeer breedvoerig werden, stelde de heer Trap, onder hilariteit voor, maar dadelylc over deze begrooting te stemmen en dan naar huis te gaan. De begrootlng van publieke werken werd daarop vast gesteld, evenals die van het grondbedrijf en die van de arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering en het burgerlijk armbestuur. Daarna ging men over tot de begrooting zelve. De heer De Nijs vroeg hoe het stond met de plannen tot stichting van een abattoir, daar deze zaak z.i. onnoo- dig werd getraineerd, waarop wethouder Smits ant woordde, dat de zaak bij hem nog in onderzoek is; de rapporten van de betrokken hoofden van dienst zijn eerst eenige dagen geleden bij spr. binnengekomen. De heer Monhemius besprak nog de verplichte con certen van de verschillende muziekcorpsen De eindstem ming over de begrooting 1931 had tot resultaat, dat deze met algemeene stemmen werd aangenomen. De rondvraag leverde geen bizonderheden op, waarna de Raad nog in comité ging. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote en Moeder Antje Schager, in den ouderdom van ruim 60 jaar. D. de GRAAF en Kinderen. Schagerwaard, Harenkarspel, 26 Januari 1931. Heden overleed onze geachte Behuwdzuster en Tante ANNA SCHAGER, Echtgenoote van D. de Graaf, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Namens de Familie: Wed. C. de GRAAF, Keinsmerbrug. Wed. C. KEESMAN, St. Maartensbrug. 26 Januari 1931. Heden overleed, door een nood lottig toeval, ons innig geliefd Zoontje KLAAS, in den nog jeugdigen leeftijd van 10 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, Broertje en Zusjes, J. BOOD. D. BOOD—Kossen. NEELTJE. COR. TRIJNTJE. Stolpe, 25 Januari 1931. Aan allen, die belangstelling hebben betopnd bij onze 45-jarige Echtver- eeniging, brengen wij onzen hartelij- ken dank. C. de GRAAF en Echtgenoote. Strook, Kolhorn, 28 Jan. 1931. Breede Leverworst, 10 cent per ons. DIRK RAAT - Behagen BIJ is steeds te verkrijgen Dikke Bladreuzel 5 pond f 1.75 Dik Rundvet 5 pond f 2.00 Prima vet gerookt Spek. Prima mager gerookt Spek en gemalen Spek. Beleefd aanbevelend. Gevraagd, door Mevr. de Wed. Jb. WAIBOER Rz., Corn. Bokstr., Schagen oj noodhulp Dienstbode. Zich aan te melden aan bovenge noemd adres of bij R. L. WAIBOER, Veerweg, Anna Paulowna. BLADREUZEL, per 5 pond 35 ct. per pond. DIRK RAAT - Schagen 5 pond gerookt SPEK Beleefd aanbevelend, N. J. PLOEGER, SCHAGEN. Damesrijwiel, als nieuw f 37.50 Burgers Heerenrijwicl - 22.50 Fongers Damesrijwiel - 25.— 1 Heerenrijwiel - 10.— 1 Heerenrijwiel - 7.50 Heerenstraat 126. Tel. 2. TE KOOP: 8 pond eigen teelt, bij Gebr. VLAM, Dorps straat 8, Warmenhulzen. TE HUUR: in de Zijpe, nabij Lagedijk, Schagen, groot 2.11.— H.A. - Te bevragen bij Jb. BOLDEWIJN te Koedijk. noteert PAARDENVLEESCH. Biefstuk (haas) 90 ct. p. p. Biefstuk 80 ct. p. p. Lappen 40 ct. p. p. Riblappen 45 ct. p. p. Rollade 45 ct. p. p. Baklappen 50 ct. p. p. Extra fijne baklappen 55 ct. p. p. Roastbeef 55 ct. p. p. Gehakt 35 ct. p. p., 3 p. f 1 Gekookt vleesch 35 ct. p. p. (Machinaal gesneden.) voor: AFSLAG VARKENSVLEESCH. Fricandeau en Rollade 60 ct. p. p Magere lappen 55 ct. p. p Carhonade 55 ct. p. p. Sausijsjes en gehakt 50 ct. p. p. Doorregen lappen 40 ct. p. p. Vette lappen 30 ct. p. p. 5 p. gemalen spek f 1.50 5 p. vet gerookt spek fl.50 5 p. mager rookspek f2.25 Zuiver gesmolten runrivet per pond 45 ct. per 5 pond f2.00, per 10 pond f3.50. Beleefd aanbevelend, J. DE RUIJTER Molenstraat - SCHAGEN. Beste SLACHTPAARDEN te hoop gevraagd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3