Ontzettend drama te Bilthoven. JAC. ZOMERDIJK LANGENDIJK HARENKARSPEL W1ERINGEN STOF PER EL 13 H3d diOJLS Valsche munters. AlCapone en de overheid. Vergiftiging op een bruiloftsmaaltijd. Het Kabinet—Lava! voor de Kamers. Plaatselijk Nieuws. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. effecten was het waardig slot. Be heer A. Jonker sprak uit naam van het publiek woorden van hulde en dank, aan het bestuur en de leiders, vooral wijzende op de samenwerking van ver eenigen, hetwelk het bezoek bevordert. De heer D. Koorn richtte een bijzonder woord van dank aan den Voorzitter, den wensch uitsprekende dat de heer Glas nog vele jaren aan het hoofd mag blijven van deze nuttige vereenlging. Voorzitter ging thans tot sluiting over, dank brengende aan de heer en Jonker en Koorn, voor de gesproken woorden, dank aan het publiek voor dc aandacht, aan de zangverecniging voor hare medewerking, den steun voor deze verceniging inroepende van de burgerij. Tot slot als aangename taak de overhandiging van een groote foto van de leden ine en keurige lijst, als aan denken aan den oud-leider den heer Kamp, om dit een plaatsje te geven in zijn huiskamer. In dank werd dit aanvaard. En hiermede was het of- ficieele gedeelte voorbij en ging men over tot een dansje na. Ook wij willen onzen dank brengen aan de vereenlging die ons zoo'n mooien avond bezorgde, waartoe in hoofd zaak wel hebben bijgedragen de leidster, Mej. Appelboom en de leider Sohagen, daartoe bijgestaan door de uitste kende leiding van den Voorzitter, den heer L. Glas. DE GOUW—HOOGWOUD. De volgende maand herdenkt de tooneelvereeniging „De Eendracht" alhier haar 40-jarig jubileum. Voor een plattelandsplaatsje is dit in het vereenigingsleven ze ker de moeite wel waard. Ter dezer gelegenheid zal wor den opgevoerd „De Brievenbus." ZUIDSCHAR W OUDE. Mevr. de Wed. Kapitein heeft het burgerwoonhuis van den heer D. Kist gekocht, thans bewoond door den heer P. Sijm. De damesclub „T.O.N.E.G.I.D.O." (Tot ons nut en ge noegen is dit opgericht), is voornemens in Maart a.s. een tentoonstelling te houden van handwerken, welke door de leden der club vervaardigd zijn. Gezien het groote aantal gereedgekomen mooie werkstukken, be looft d^ tentoonstelling wel belangrijk te worden, 't Doel der vereeniging: hare arbeid, naast aangename ontspan ning, zooveel mogelijk ten nutte te brengen van ande ren, hoopt zij op deze tentoonstelling te laten blijken. We vernemen dat de AHcmaarsóhe Damclub naar hier zal komen om zich te meten met „Damlust. Bij die ge legenheid zal het lid van „Damlust", de heer W. Kuiper door de Alkmaarsche Damclub een medaille uitgereikt worden, door hem destijds in Alkmaar gewonnen. Vrijdag j.1. had alhier in het café van Ophem te Waar land de verkooping plaats van eenige perceelen bouw land, eigendom van de familie Noordstrand, en liggende in het Waarland ten overstaan van Notaris Pinxter te Schoorldam. De uitslag was als volgt: perceel 1—6 bouwland groot 1.42.20 H.A. aan den heer P. Noordstrand voor f 2.336.50. Perc. 712, bouwland, groot 1.30.30 H.A., aan den (heer J. Koenis voor f 1960; perceel 1328, bouwland, groot 1.90.95 H.A. aan den heer P. Danenberg voor f 2759.50; perceel 29, grasland, groot .41.85 A. aan den heer A. Groen voor f 998; perceel 3033 bouwland, groot .8.40 A., aan den heer C. Kraakman voor f 1434, perceel 34 bouwterrein, groot 12.20 A., aan den heer G. Jonker voor f 435. Het huis, gepresenteerd door A. Noordstrand, werd door hem opgehouden. In de Wieringermeer werkende arbeiders die hun ge zin lieten wonen in hun laatste woonplaats? hebben nu hun grezan naar hier laten komen, wat blijkt 'uit eenige scheepjes met gezinnen die hier zijn gearriveerd. Jïoe.jler en haar beide kinderen vermoord. Wraak van een Inlandsrhen bediende? Vreeselxjke thuiskomst van den vader. Gisteren heeft te Bilthoven een ontzettend drama plaatsgevonden. Toen de lieer Soeparvvi omstreeks 3 uur uit Utrecht waar hij studeert, ten zijnen huize aan de Koppellaan terugkeerde, nam hij bij het binnentreden, van zijn woning een scherpe gaslucht waar. In de keuken trof hij zijn inlandschen bediende zwaar bloedend op den grond aan, terwlij het gas uit de leiding stroomde. Onmiddellijk sloot hij de gaskraan af en snelde naar boven, waar hij zijn vrouw en beide kinderen ongeveer 3 en 4 jaar oud, allen dood aantrof. Zij wa ren eveneens bloedend gewond en ook hier hing een sterke gaslucht. De bediende gaf nog teekenen van leven. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd; ook de Officier van Justitie was weldra aanwezig. Nadere bijzonderheden. Omtrent deze afschuwelijke daad worden de vol gende bijzonderheden uit Utrecht gemeld: Toen wij in den namiddag in de Koppellaan te Bilthoven aankwamen, heerschte in deze voorname en anders zoo rustige buitenwijk een ongewone druk te. Voor het witte iandhuisje op no. 3 stond een lange lile auto's en onafgebroken flitsten nieuwe lichtbun dels op in den duisternis, waar de menschen het drama fluisterend bespraken. De heer Soeparwi, die om 9 uur 's ochtend van huis was gegaan, keerde tegen 3 uur in den middag terug. Toen hij zijn woning wilde opensluiten, be merkte hij dat de voordeur op het nachtslot zat. Hij liep om de woning heen en constateerde bij de keu kendeur een hevige gaslucht. Na opening van deze deur zag hij hier zijn 24-jarigen inlandschen bedien de Sono bewusteloos op den grond liggen. Een gas slang lag nog in de onmiddellijke nabijheid. Doodelijk beangst liep de heer Soeparwi die juist de vorige week slaagde voor het doctoraal veeartsenijkunde en Zondag zijn promotiefuif zou geven de trap op naar de slaapkamer. Hier vond hij de deur op slot. Vertwijfeld bij den aanblik van de vele bloedsporen op de trap, rende de heer Soe parwi naar een buurman, die met hem mee terug ging naar de woning. Ook deze trachtte tevergeefs de slaapkamerdeur te forceeren. Een smid werd ge haald, maar ook die gaf zijn pogingen op, waarna hij de deur intrapte. Een ontzettend schouwspel deed zich daarop aan de binnentredenden voor. Op den grond, onder het bed, lag het lijk van mevrouw Soeparwi geb. Soe- minah raden Roro met messteken op beestachtige wijze gewond, in de nabijheid de lijken van de beide zoontjes, Soebagio en Soebroto, resp. 4 en 3 jaar oud, eveneens door messteken gedoqd. Uit alles bleek dat een heftige worsteling aan het bloedbad moet zijn vooraf gegaan, want op het behang en elders in de kamer vond men groote bloedvlekken. Onmiddellijk ra het ontdekken van de misdaad werd de politie gewaarschuwd, evenals het parket in Utrecht. De rechter-commissaris en de officier van justitie waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Inmiddels was door een plaatselijk genees heer, dr. Van Dam, getracht den huisbediende, die FANTASIE-STOFFEN, voor Costumes, vanaf f 2.00 per el. ZWART en BLAUW, prima, vanaf f 4.50 per el. PANTALON-STOF, moderne strepen, vanaf f2.25 per el. HOOGZIJDE SCHAGEN. nog teekenen van leven vertoonde, met zuurstof bij te brengen. Gedurende zijn vervoer naar de neu rologische kliniek van prof. Bouman kwam de man reeds half tot bewustzijn. Het vermoeden bestaat, dat de bediende den moord op mevrouw Soeparwi en de beide kinderen heeft gepleegd en toen de hand aan zichzelf heeft ge slagen. De ontzetting in de buurt is algemeen, temeer daar het hier een Indische familie betreft, die zeer in aanzien stond en een teruggetrokken en gelukkig fa milieleven leidde en als buitengewoon humaan be kend was. Nader wordt nog vernomen, dat de lijken der slachtoffers naar Utrecht zijn overgebracht, waar prof. Baart de la Faille vandaag de sectie zal ver richten. Gisteren heeft nog slechts een voorloopigs uitwendige schouwing plaats gehad. Omtrent den toestand van den huisbediende kon de behandelende geneesheer gisteravond nog niet mede- deelen of er kans bestond hem in het leven te hou den. Om halfelf was hij nog niet tot volle bewustzijn gekomen. GRIEP IN EET GARNIZOEN TE AMERSFOORT. Dienstplichtigen der infanterie voor Amers foort opgeroepen, worden Maandag te Ede gelegerd. Naar vernomen wordt, worden de dienstplichtigen der infanterie, die opgeroepen zijn tegen Maandag a.s. en bestemd zijn voor het garnizoen te Amersfoort, wegens het heerschen van griep in dit g arnizoen, voorloopig gelegerd tc Ede. Een bende in Zweden ontmaskerd. Twee aangehoudenen. Niet strafbaar. De recherche te Stockholm is er naar Wolff meldt, in geslaagd, een weijdevrtakte internationale bended ie valscfcie bankbiljetten vervaardigde, te ontmaskeren. Er konden daarbij valsche bankbiljetten ter waarde van 132.000 gulden in beslag worden genomen. Totdusver zijn ern og slechts twee leden der bende gearresteerd, een Zweed en een te Moskou geboren man zonder nationaliteit, die zich eerst voor een Duit- scher uitgaf. Laatstgenoemde heeft bekend dat de valsche biljetten (van 500 dollar en van 100 pond ster ling) in Scandinavië en later in Amerika in omloop zou den worden gebracht. De man zonder nationaliteit blijkt nader Manonow te heeten. Hij beweert in opdracht van een koopman te Berlijn, Jankowitz, geheeten, naar Stockholm te zijn gegaan om de valsche biljetten in de Scandinaafsche staten in omloop te brengen. Jankowitz had hem ook een valschen Hongaarschen pas gegeven. In de hotelkamer van Manonow werden 36 valsche biljetten van 100 p. st. gevonden. Wat er met de beide aangehoudenen zal gebeuren is nog niet beslist daar zij geen gelege.nheid hadden de valsche biljeten in omloop te brengen en het bezit alleen van valsche bankbiljetten volgens de Zweedsche wet niet strabaar is. Te Hamburg. V.D. verneemt uit Hamburg: Dé Hamlburgsche recherche is er gister wederom in geslaagd een valsdhemuntersbende onschadelijk te ma ken. Zij kwam op het spoor van een schrijnwerker, die valsche vijfmarkstukken vervaardigde en deswege werd gearresteerd, welke arrestatie spoedig gevolgd werd door die van andere leden van de bende. Te Essen. Wolff meldt uit Essen: Een valschemuntersbende, die sedert twee jaren valsch geld vervaardigde en in omloop bracht, is gis ter gevat. Het hoofd der bende zat reeds sedert No vember in voorloopige hechtenis, thans zijn ook vier handlangers onschadelijk gemaakt. Zij maakten bankbiljetten van 10 en 30 mark. De Meradi. Afstortingen, zooals sedert 1920 niet werden waargen omen. Aneta seint d.d. gister uit Djokjakarta: Aneta's correspondent bevond zich gisternamiddag juist op do waarnemingspost van Goenoeng Gono, toen zich te 5.53 de grootste afstijorting voordeed welke tot dusver 1920 door de vulkanologen werd waargenomen Plotseling maakte zich een dunne wolkenmantel rond den top van den vulkaan los. Het was een grauwe gloed- wolk, welke als het ware een breeden streep trok over de glijbaan van Blongkeng in pijlsnelle vaart daalde en in circa tien seconden een punt bereikte ver beneden de onderste grens van de glijbaan. Vandaar ontwikkelde de gloedwolk zich tot reusachtige afmetingen en vormde een langwerpige rookkolom, welke geschat werd op meer dan 1500 meters. De wolk zakte langzaam, zich tegelijker tijd verbreedende, tot een punt van de berghelling, dat volgens dr. Harloff het laagste was sedert de dagsn van de jongste ramp. De wolk naderde aldus de bewoon de desa's boven Doekoen. Dr. Harloff is van meening, dat, indien vaker dergelijke lage punten werden bereikt ontruiming van de bedoelde streek wenschelijk is. De wolk bleef ongeveer een kwartier hangen. Nader uit Djokjakarta: Mataram meldt, dat de opzichter Petrochefsky, die met dr. Harloff gisteren boven Maron was, heeft geconsta teerd dat de vormverandering geweldig is. O.a. is ge bleken dat de top van den vulkaan ten minste 100 meter lager ligt door het verdwijnen van het hoogste punt van den Oostprop, grenzende aan den Westprop. Voorts zijn de westelijke lavabanken van 1922 en de latere geheel verdwenen. Geconstateerd werd dat de laharbcdem van de December-eruptie in de omgeving van Maron, tien centimeter onder de oppervlakte een temperatuur had van 200 graden. Een krasse beschuldiging: 80 pet. der Chi- cagosche magistraatspersonen omkoop baar. Reuter seint uit Boston: Albert Brunker, van het comité van veiligheid van Chicago, zeidc in een rede, dat dc bekende misdadiger Al Caponc zes duizend ambtenaren stopt en dat tachtig procent der magi straatspersonen en rechters van Chicago misdadigers zijn. Vijf-en-twiniig menschen in hopcloozen toestand. In een dorp in Zuid-Italië is bij een bruiloft ge tracht vele aanwezigen te vergiftigen. De moeder van den bruidegom was n.1. langen tijd tegen het huwe lijk van haar zoon met een buurmeisje gekant. Ten slotte stemde zij in het huwelijk toe en zorgde zelf voor het gebruikelijke bruiloftsmaal. Zij zorgde er voor, dat beide families aan aparte tafels zaten. Na afloop van den maaltijd schonk zij den familieleden van de bruid vergiftigden wijn in. Nadat deze hier van hadden gedrongen, viel een groot deel van hen onder hevige- pijnen neer; vijf-en-twintig menschen zijn in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis ge bracht. De politie heeft slechts met moeite kunnen verhinderen, dat de volksmenigte de moeder van den bruidegom gelyncht heeft. Motie van vertrouwen aangenomen met een meerderheid van 54 stemmen. Gistermiddag heeft de nieuwe Fransche minister president, Laval, in de Kamer de rcgeeringsverkla- ring voorgelezen. Daarin wordt o.m. verzekert, dat Frankrijk sterk gehecht is aan den vrede; het zal methodisch cn ge duldig aan de organisatie van den wereldvrede ar beiden in samenwerking met alle naties, die door denzolfden wil zijn bezield, en met allé regeeringen, die do verdragen eerbiedigen. De regeering zal het werk van de toenadering der volken voortzetten, zon der ooit de zorgen voor de veiligheid des land te ver- waarloozcn; zij zal streven naar een gemeenschap pelijke krachtsinspanning, strekkende tot het coörtli- neeren van alle Europeesche krachten; zij zal er naar streven inzake de bewapening tot overeenstem ming te komen met anderen en do politiek der na tionale defensie, welke de veiligheid en de onafhan kelijkheid dos lands waarborgt, voortzetten. De regeeringsverklaring eindigde met een uitnoo- diging aan de Kamer de regeering te helpen om buiten en boven den partijstrijd in eendracht een op bouwend en practisch-idealistisch program te verwe zenlijken. De regeeringsverklaring werd later in de wandel gangen der Kamer als nogal teleurstellend be schouwd. Zoowel rechts als links had men er meer kracht en meer beslistheid in willen hooren klinken. Het vertrouwen in de regeering. Het N.T.A. seint later uit Parijs: De door Largier ingediende motie van vertrouwen in de regeering-Laval is door de Kamer met 312 te gen 258 stemmen aangenomen. ONDERHANDS VEKOCHT. Het woonhuis van de Wed. Klos Regentenstraat is on der-hands verkocht aan den heer D. Klos Fz., alhier. BEROEPEN. Ds. G. Hornstra te Koog aan de Zaan is beroepen lot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. GEKOZEN. De heer J. A. van Ketel is gekozen tot Ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.1. niet groot, nu dat was wel goed ook, want er waren weinig slagers en niet veel vraag. De handel was dan ook trekkend; prijzen hoogop van 4849 ets, maar het gros ging van 4546 ets., een uitzondering voor 40 ets. De handel in kalf- en geldekoeien was ook stug, de menschen bieden minder. Pinken en stieren nog niet aangevoerd. De handel in nuchtere kalveren was een slagershand el, zoo'n onder-onsje; wel te dienken was de handel stug. Voor export wordt niets gedaan. Op de paardenmarkt was aardig leven; de aanvoer was ook belangrijk. De prijzen gingen wel, vertelde ons de paardenhandelaar Stammes, die er 10 stuks aan voerde en er 4 van verkocht; dat is voor dezen tijd heel aardig. De aanvoer van vette schapen wordt alle weken minder, handel stug. Oude vette schapen was ook wel niet veel vraag naar, doch deze werden toch duurder verkocht dan de jonge vette. In overhouders was wel handel, tot 36 gld., dat ging. De schapenkoopman S. v. d. Haagen alhier voerde aan één koppel 50 fok schapen, welk edirect aan één man werden verkocht, dus dieh ar.de kunnen wij gerust best noemen. De prijzen van de vette varkens was weer af. Zoo laag als Donderdag hebben wij ze ln jaren niet geno teerd; tot 21% ets. de hocgste prijs, is sterk. Het bleef niet uit, dat de biggen en schrammen ook een stuk af was, met een matigen handel. Het een is het ge volg van 't ander. In bokken en geiten was weinig te doen. Op de kippenmarkt was het weer een goeden handel, prijshoudend. BENOEMING. Mej. C. M. Molenaar, alhier, thans tijdelijk onder wijzeres te Warmenhulzen, is benoemd met vaste aan stelling te Twïsk, met ingang van 1 Maart. AUTO-BOTSING. Donderdagmiddag botsten op de Laan ter hoogte van Garage Plevier twee auto's tegen elkaar. De cene was van den heer Chr. D., alhier, de andere van den heer L, te Oude Niedorp, die van het erf van Plevier kwam gereden. Beide auto's hadden tamelijke averij hekomen. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Petrus Ausustinus Gorter, oud 83 jaren. POLITIE. Gevonden: een sleuteltje; een baal fourage. Zitting van Vrijdag 30 Januari 1930. EEN EISCHE OM ACHTEROVER TE SLAAN! 2 X f 1000 BOETE OF 2 X 200 DAGEN HECHTENIS GEVORDERD! De eerste zaak, die in de openbare zitting de aan dacht vroeg, was het water- en melk-proces dat op 9 Januari was behandeld tegen den 35-jarigen veehou der Pieter de J. te Akersloot en dat alstoen, na ver weer van den verdachte, dat geen water in de af te leveren melk was bijgevoegd, doch dat de melk af komstig was van een abnormale koe, was aangehou den, teneinde alsnog eenige getuigen deskundigen te hooren. Dit verhoor had thans plaats en viel absoluut niet uit in het voordeel van den veehouder. In de eer ste plaats werd gehoord de verbalisant, de heer PtobbQ, keurmeester, die een omschrijving van de in beslagname der van valschheid verdachte melk gaf. Voorts de heer Joustra, Directeur der melkfabriek Hollandia tc de Rijp, die uit persoonlijke ervaring niet veel kon verklaren, doch na kennis genomen te hebben van de analyse betreffende de kwaliteit der door verdachte aan de fabriek geleverde melk moest getuigen, dat deze staat er niet gunstig uitzag. Do heer Joustra verklaarde ook pertinent, dat het per centage water, door de productie van een ondeugde lijke koe, geen verandering onderging, wel het vet gehalte. Dr. Moll, directeur van den keuringsdienst te Alk maar, die dc verdachte monsters scheikundig had onderzocht, deelde mede, dat het waterpercentage respectievelijk bedroeg 1415 en 16 procent. Een per centage, dat zeer zeker niet gering genoemd kon wor den. Desniettegenstaande bleef (le heer dc J. hard nekkig volhouden, geen water bij de aan de fabriek Hollandia af te leveren melk te hebben gevoegd. De ambtenaar van het openbaar ministerie hield daarop een scherp requisitoir, sprak zijn voldoening uit dat een dergelijke zaak de terechtzitting had be reikt, opdat- ook de pers in de gelegenheid zou zijn, waaraan publiciteit te geven. Ten sterkste gispte de ambtsnaar de handeling van verdachte, uit puur winstbejag do vervalsching ple gende ten nadeel e van de maatschappij cn het jonge kind. Volgens de meening van spreker kon niet krachtig genoeg worden opgetreden en dat de ambtenaar zulks voornemens was, bleek wel uit zijn eisch: veroordc»* ling tot 2 m. f 1000 boete subs. 2 m. 200 dagen hecht- nis. De kantonrechter wilde echter deze ernstige zaai nog eens rijpelijk overwegen cn bepaalde dc uit spraak op 13 Februari e.k. WEL MODDERKLODDERS, MAAR GEEN NUM MER OF LETTERS TE ZIEN. De 26-jarige chauffeur van een vrachtauto, Willem B. uit Wieringen, bereed op 1 December met zijn rammelenden praalwagen den Helderschen weg on der de gemeente Alkmaar, alwaar het een dienst doend agent van politie opviel, dat het nummer- cn letterbordje aan de achterzijde van den wagen ge heel onleesbaar bleek te zijn door den korst modder, waarmede bedoeld bordje was bedekt. Ondanks dit beletsel scheen echter bedoelde .politiedienaar toch zoo gelukkig te zijn geweest, dit bemodderde num mer ie achterhalen, althans de chauffeur, die zich tevergeefs beriep op modder- en slikwegen, op Wie- ringen, stond heden terecht en werd tot f 4 boete of 4 dagen veroordeeld. TOT NADER ORDER AFGEMARCHEERD. Da heer J. C. B., 'n flink ge/bouwdo 19-jarigen boeren arbeider uit Egmond Binnen, scheen, behalve de ge bruikelijke liefde voor zijn werkkring,er ook nog andere in het oog der gerechtelijke heeren, minder onschul dige 1'iefhobebrijen op na te houden, althans stond hij heden terecht zich in den avond van 18 December te heibbefl bevonden in het jachtveld buiten de openbare wegen en paden, in het bezit van een brandende lan taarn, officieel kunstlicht en meer populair lichtbak genaamd. Daar de surveilleerende jachtopziener de meening was toegedaan, dat de heer B niet naar ver loren spelden, doch naar konijntjes zocht, volgde een bekeuring en verschijning des lichtbakdragers voor den kantonrechter. De comparant deelde echter al direct en zonder omhaal mede, dat „hij daar nooit geweest was" welke verdediging dan ook onmiddellijk aan de verdere behandeling een eind maakte en de zaak werd aangehouen tot a.s. week ,ten einde den verbalisant J. van den Berg als getuige te hooren. HET VERDWIJNENDE PURMERENDER TRAMME TJE MAAKTE NOG RECLAME. Een te Alkmaar wonende chauffeur, de heer A. L. S. verscheen voor den kantonrechter op grond van het feit, dat hij onlangs met het door hem bestuurde motorrijtuig een der wrakke afsluitboomen van de tram bij het Schermerhek te Alkmaar, zou hebben stukgereden of beter gezegd dat hij, hoewel de afsluit boomen gesloten waren, daar geen notitie van had ge nomen en was dcorgetuft. De heer S. erkende echter slechts ten deele het feit, Een der boomen aan de zijde, waarvan de bestuurder naderde, stond omhoog. De baanwachter, 'n jong- mensch, bevond zich daarbij, maar deed geen enkele poging den chauffeur te beduiden, dat hij moest stop pen. De heer S. was toen doorgereden en merkt n'^t eer dat de tweede bcom was gesloten, teen hij dit in de gaten kreeg. Om aan te toonen, dat het daar bij d'e afsluitboomen geen idealen toestand was, overlegde c'.e hoer S. een nummer van een Alkm. Courant, waarin dienaangaande een ingezonden stukje was opgenomen. De heer Kantonrechter keek verbaasd en meende dat de Purcnerender tram reed3 lang voorgoed vertrok ken was. Nu het echter bleek, dat de vermeende over ledene nog springlevend was en aaneliding gaf tot straf zaak ,was het noodig daaraan meerdere aandacht te schenken en werd de zaak .teneinde het verweer van den heer S. nader te controleeren, aangehouden tot a.s. week. ALLES IN 'T BELANG VAN DEN WERKNEMER. Het is voorzeker een prachtige zorg van den staat cm te voorkomen, dat ook de loonchauffeur wordt uitgebuit Maas soms, wel eens lastig, daar diezelfde wet den persoon treft, die verondersteld wordt beschermd te worden. Dit ondervond ook op 18 Januari de 20-jarige chauffeur J. A. S., uit Egmond a. d. Hoef, die welwillend een dienst waarnam voor den autobuson dernemer Beileconi, doch te Alkmaar werd gecollan- geerd door den heer Wijnberg, omdat hij niet in staat was, een werktijdenregeling te toonen. Zijn principaal had verzuimd hem dit gewichtige document op zijn reis mede te geven met het noodlottige gevolg, dat de vrien delijke assistent-chauffeur heden de dupe was, en werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag. VOORTDURENDE WERKVERSCHAFFING VOOR DE WETSMACHINE. De 53-jarige heer Pieter D., permanent loge van een volkshotel-pension te Alkmaar, heeft den laatsten tijd een nogal drukke conversatie met Rechtbanken en Po litie, 'n connectie die hem echter tot dusver nog niet bepaald voordeelig is geweest. Cok heden verscheen voornoemde heer, zich noemend losarbeider en koop man, voor den strafrechter, op grond van een overtre ding der Alkmaarsche politieverordening, het op 19 Ja nuari j.1. op de Lindengracht aanbieden van koopwaar zonder daartoe vergunning te hebben verkregen. De heer D. was echter in geenen deel geneigd deze beschuldiging te erkennen. Hij had zijn verweer weer stevig op papier geplaatst en na zich voorzien te hebben van scherpen bril, las hij zijn betoog met de noodige plechtigheid aan den kantonrechter en verdere autoriteiten voor. Hij liet daarin uitkomen geheel ten onrechte geverbaliseerd te zijn, omdat de dehbetreffende dienaar van den H. Her mandad de heer Dalenberg, hem niet had kunnen op merken, terwijl hij bovendien niets te kcop aanbood, maar integendeel eventueel gegadigden animeerde aan hem voorwerpen die zij wenschten op te ruimen, te ver handelen. Het was natuurlijk buitengesloten, dat de heer kantonrechter dit verweer niet de noodige aandacht zou schenken en het resultaat was dan ook dat de zaak werd aangehouden tot a.s. week ten einde den verbalisant als getuige te hooren. DE WET KENT GEEN UITZONDERINGEN. De jeugdige winkelier P. A. K. uit Heerhugowaard had te A'-kmaar op het Luttikoudorp zijn auto onbeheerd achtergelaten en alzoo de hem dreigende bekeuring niet kunnen ontgaan. Hij stond heden terecht cn beweerde, dat hij aldaar was gearriveerd om een gebroken ruitje in zijn wagen te doen herstellen door zekeren heer Vis- s-sr. Door de vele auto's, die voor zijn rijtuig stonden te wachten, was het hem niet mogelijk geweest door te rij den om voor de woning van den reparateur te stoppen. Hij was toen uitgestapt om den glazenmaker alvast op de hoogte van het karweitje te stellen. In aanmerking werd genomen zijn goede intentie om een Alkmaarder werk te verschaffen en de straf gesteld op f 1.59 boete of 1 dag. EENIGE SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. Pieter B., chauffeur te Akersloot, thans te Opmeer, aanrijding te Limmen f 15 boete of 7 dagen hechtenis. W. van E., Alkmaar, aanrijding van een waarschu wingsvlaggetje te Egmond Binnen, f 25 boete of 12 da gen hechtenis. A. v. d. E., Alkmaar, aanrijding van een wielrijdster te Heiloo, hervatting van het onderzoek op Vrijdag 20 Febr. a.s. Gehoord al3 getuigen zullen worden de heeren D. Baltus, vraohtrijder en Geertsema, gem.-veldwachter te Heiloo.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11