Springende Handen Kloosterbalsem FEUILLETON- VERTELLINGEN. H -vu JU u. ai 411 w m Brabantsche brieven. Verhooging accijns op gadist Ihsrd. Gemengd Nieuws. Staatsloterij. Doe het dit jaar beter dat) den vorlgen winter. Zorg dat ge een pot Akkers Kloosterbalsem in huis hebt. en bescherm Uw huid tefjen inwerking van koude en vocht, door haar lederen avond voor het naar bed gaan. in te smeren mei Akker's ,,Ceen goud zoo goed" li. cn \V. stellen voor. het smidswerk aan de school te Kerkburt, oin 't andere jaar, te beginnen in 1931, aan adressant op te drogen. De Voorzitter zegt. 'at door een misverstand geen werk aan adressant is opgedragen. De heer De Vries dringt aan op goede verdeeling van de opdrachten. Met het betalen van belasting worden ze ook niet vergeten. De Voorzitter zegt. dat wel naar een goede verdee ling wordt gestreefd. De heer Duijvis wil pen ieder tot een bepaald be drag willen .zien uitgevoerd, dat is de beste oplos sing, meent spr. De heel' De Groot dl het pfer jaar toewijfcen. De hoer De Vries zegt, dat het, idce-Duijvis elders is toegepast, inaar dan werd tot liet bedrag toe ge werkt. Do heer Duijvis meent, dat door zijn idee het door den lieer De Vries genoemde bezwaar juist wordt voorkomen. Gesloten wordt tot toewijzing per jaar. Al* of niet goed afnemer? d. Verzoek van D. van der Gulik te Waarland, om slroomprijsverlaging voor zijn radio-distributiebe drijf. li. en W. stellen voor dat verzoek te behandelen, nadat de rekening van het bedrijf over 1930 zal zijn ingekomen. De heer De Vries zegt dat er heel wat stroom voor gebruikt schijnt te worden en om nu deze zaak als sluitpost te gebruiken, vindt spr. niet goed. Laat men eerst nngaan wat wordt gebruikt en dan desnoods krachtstroomtarief in rekening brengen. De Voorzitter zegt dat het de bedoeling is al die dingen onder de ongon te zien. De heer Krancis wil ook afwachten tot we weer opnieuw de tarieven vaststellen, dus wanneer de re sultaten van het bedrijf over het afgeloopen jaar be kend zijn. De beer De Vries vindt dat wel goed, als do ver zoeker maar als groot-afnemer wordt behandeld in dien hij groot-afnemer is. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voor de werkloosheidsbestrijding. 0. Mcdedeeling dat de bouw van een- nieuwe brug in het voetpad is aanbesteed en gegund aan J. van Loenen voor f 290. De heer De Groot zegt, dat het de bedoeling was om de werkloozen te werk gesteld te krijgen. Doch spr. heeft nu gehoord dat de aannemer van plan is het werk nog niet te doen uitvoeren. De Voorzitter zal de aannemer op do bcsteksbepa- lingen wijzen. f. Schrijven van Gcd. Staten, geleidende de goed gekeurde hesluiten der vorige vergadering betreffende liet vorlcenen van tuindersvoorschotten. De Voorzitter deelt mede dat door iemand een voor schot is aangevraagd, die aangesloten is bij de Boe renleenbank te Zuidschanvoude. Spr. vraagt mach tiging om ook met deze bank de bekende regeling aan te gaan. Wordt goedgevonden. Benoeming onderwijzer. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer aan de schooi te Dirkshorn. De voordracht luidt: 1. W. F. G. Wiesc tc Alkmaar. 2. A. A. Hollanders te Schiedam. De heer Wieze wordt met algcmccne stemmen be noemd. Indiensttreding zoo mogelijk 1 Februari a.s. Benoeming stembureaux. De stembureaux worden als volgt samengesteld: Hoofdstembureau: Voorzitter: H. Nolet; leden: J. de Groot, A. Dekker, C. Franris cn S. J. de Vries; plaats- \erv.: A. Duijves, C. Bakker en D. Doodeman. Steirtdistrict 1: Voorzitter: II. Nolet; leden C. Fran ris, S. J. de Vries; plaatsvorv.: J. Dam en J. Smit. St.emdistrict II: Voorzitter: A. Dekker; leden: D. Doodeman, 1'. N. Baas; plaatsvorv. P. de Jong cn P. Nieuwboer. Stemdistrict III: Voorzitter: J. de Groot; leden: C. Bakker en A. Duijves; plaatsvorv.: Ch. G. M. Im mens en P. Hof. De rondvraag. De heer Doodeman had verwacht dat als punt op de agenda zou hebben gestaan: wegwijzer Waarland. De Voorzitter zegt, dit te hebben vergeten, maar als rle heer Doodeman een voorstel doet, spr. wel bereid het te steunen. Spr. doelt dan den Baad mede, dot de heer Doodeman hem gesproken had over het plaat sen van een wegwijzer hij S. Jonker, bij den Drie sprong. omdat het dikwijls schijnt tc gebeuren dat vreemdelingen verkeerd rijden. Spr. had zich tot den A.N.W.B. gewend, maar deze vond voor het plaatsen geen voldoende aanleiding. Daarom ligt het wel op den weg der gemeente er een wegwijzer te plaatsen. De heer Bakker vraagt of t dan niet, met 't oog op de veiligheid, gewcnscht zou zijn de aanwijzing te be vestigen aan den ijzeren mast van het electrisch be drijf, zóó dat de jongens er niet bij kunnen. Spr. wijst op de vernieling van de maximum-snelhcid-boi*- den. De Voorzitter zegt dat als de Baad tot plaatsing be sloot, B. en W. zouden kunnen opnemen waar het beril aangebracht dient to worden. De heer Doodeman vreest dat als de aanwijzing aan den mast van het electrisch bedrijf komt, do vreem delingen haar niet zullen zien, terwijl als er een weg wijzer wordt geplaatst, zij die direct in de gaten zul- tou hebben. lieer De Vries denkt dat dit ook met de jeugd liet geval zal zijn. De heer Doodeinan denkt, dat dit wel mee zal val len, maar de lieer De Vries wijst erop, dat de maxi- mumsnelheid-palen toch ook niet van holle koek waren, doch van stevig hzer en ze nu bij den smid liggen. De heer Dekker merkt op, dat men de palen blijk baar liever ziot liggen dan staan, want nu blijven ze liggen. Besloten wordt een wegwijzer te plaatsen, waarbij B. n W. zullen trachten het zoo goed mogelijk te regelen. De heer Bakker vraagt, of de gemeente voor de lan taarn bij do brug bij ?pr. de gewone bijdrage voor straatverlichting wil geven, nl. fü per jaar. Spr. licht toe. dat de Banne de lantaarn heeft geplaatst en ook fó bijdraagt. Ma «r spr. 2ou er prijs op stellen, «lat de lantaarn den geheelen nacht blijft branden en dat kan van die f3 niet gebeuren. Spr. wijst op den gevaarlijken toestand, ook zonder dat de brüg open Is. De heer Frnncis is voor het geven van de bijdrage en herinnert er aan, dat rnlangs een vrachtonderne- mor daar aan een groot, ongeluk is ontkomen. Met nlgemeene stemmen wordt besloten een bij trage van f3 per jaar te verleenen. Hierna sluiting. -V Ulvenhout, 26 Januari 1931. Menier. 't Is nat. 't is kollesaal nat op d'n buiten. De wèreld is blaauw van d'n vocht. Lijk pap leet dé èèrde te smel ten en plassen as meeren, die drijven op 't laand. D'n horizont blikkert van puur, wittig zuiver en schemerend dwèrelt d'n rengel er laankst In blaaskens bespettert ie d'èèrde en plassen; gestaag zwiept en sliert ie uit d'- inkt-zwarte locht Ja, 't is nat. kollesaal nat is 't ierbuiten. En veul men- schen zijn er ziek. En die nie ziek zijn, zijn toch ok nie heelegaar kiplekker. Waant as ik oew vertel, da'k Zondagmorgen gin letter- ke verstaan kos van ons Pustorke z'nen preek, dan witte wel hoe laat 't is! Heel Ulvenhout is van de kook. verkouwen. En alles hoest en kucht of heel Ulvenhout één oumanhuis Is. D'n éénen stikt d'n aanderen aan. 't Is gewoonweg kriemeneel. 't Lijkt vernollenogantoe wel kwaadsprekerij, zóó gaan de baksielekes van d'n een op d'n aander over. En net as mee konkeldarijkes die miekrobekes krui pen d'n starksten kearel op z'nen nek; van 't ééne protje koom 't a&nder baksieleke, van 't aander baksieleke 't darde, 't dartigste, 't driehonderste, 't negenhonderdduu- zendste vuiligheidje en al da kleine, onzichtbare ontuig. mept d'n steuvigsten reus. Waant, amico, welke appels zijn al tij gestoken? De schonste; de appels waar ge zoow in bijten zouw, daaraan hee-g-'t rupsen- en insectentuig leggen knagen! D&órop emmen ze d'r vleze ei-kes ge leed. Daérvan frit 't jonk gebroed 2'n elges weer staamp- vol! Ollee, onzenlieveneer zal 't zoo wel omsprès emmen ingesteld, da-d-et kleine bocht z'n bukske vol kan schraansen. En wat ie d'n eene te veul aan schoon ap- pelenvleesch en talenten geschonken hee, da mot 'r zoo- éénen weer afstaan aan 't klein ge-kriel om 'm henen. Zekers, zoo zal 't wel zijn. En evengoed as 't kwaje weer noodig is om mee te warken aan de vruchtbaarheid van d'èèrde, evengoed as 'r d'n rengel mot zijn as de zon; evengoed as de èèrde d'r vruchten zal geven deür zon. maar ok deur 't kwaje weer, evengoed zal d'n starken mensch z'n schonste vruchten geven van 'n straaltje zonnige waardeering en vajn veul... kwaal weer, za'k maar zeggen. Ge snap *t wel! Toch is 't vreed. Vreed as veul in de Natuur. Waant ge begrept 'r mee oew heel kleine menschenverstaand r.oo weinig van, waarom da schoons vliegeske, dat daar mee z'n gouwen vleugeltjes dartelt in 't zonneke, opgepikt mot worren deur 't lieve veugeltje, dat daar glaanst as fluweel, mee die twee kraaltjes van ogskes in z'n kopk-2, die pralen as daauwdrupkes, uitmekaar mot Worren" ge scheurd deur de kat. Neeë, daar kunnen me mee ons handjevol harsens nie bij! Ons hart da slaat er efkes vlugger van, maar ons verstaand, ollee, da staat dan stil. Maar zoow goed as me ons eigen wapenen motten teugen de griepbaksielekes, zoogoed motten me da doen teugen die aandere, die vaJschc protjes. Teugen die in- trigeskes, om 't kindeke maar bij z'nen naam te noe men. Me hoeven ze nie te haten, de intrlegaantjes; star- ker: me meugen da-d-ok nie, as Christenmenschen. Daar- veur gaf onzenlieveneerke zeivers 't vcurbild, kort veur ie ier op de wereld zou starvcn gaan. As de muggeskes en al da kleine vee 't oew lastig ma ken 's zomers, dan hedde zoo maar 's haardop te lachen en ze smeren 'm al. Waarom zotldë dus gaan... vloeken. Kwaad worren? Nijdig op da kleine bocht? Maar, daarom hoefde ze nog nie tc invieteeren om al oew bloed op te komen zuigen cn jouw mee de juuk en de bulten te laten zitten! Ollee, dan pakte oewen zakdoek, die Is daar meer dan goed genogt veur, en ge zwaai ze van oew af. Ge stikt oew pepke-n-aan en ge blaast ze de rook In d'r bakkes. En zoo motte me doen ok, mee de baks iel en die op twee bccnen deur do wearelfl gaan Effen 'nen wolk pij pte rook in d'r jUdas-trrmie geblazen én wèg Zijn ze Sakkcretjabel, laten me mekare toch allegaar 'n plsiiske onder 'i zonneke gunnen. In enkelden schaduw ga-d-alles kapot! En meug. me dan altijd maar perbeeren 'nen evenmensch in dc schaduw te pletsen? Dus... 'm kapot... laten gaan van gemis aan 'n piekske zon? Of licht? Amico da's.mcordcnèèrs-pollitiek! 'nen ecnen mensch werkt zoow, d'n aandere zus, 'nen derde ploetert weer aanders, maar op stuk van zaken: elk veugeltje zingt zocas 't gebekt is! En of oew z'nen zaang al of nie bevaalt; of ge al denken zouw de ge zei vers olleen maar zingen kunt op 't end is 't onzenlievenecr die ons allegaar 't muziekske hee gegeven en aan Hum om uit te maken of me-n-'t zoo Sjekuur meugelijk hanteeren. De nostellefde zit 'm toch gat-samme nie enkel-en- olleen in d'n koperen cent, die me 's Zondags in 't kerkezakske gooien veur d'n èèrme! Ons geweten zit toch nie op éénen meter van d'n grond, ter hogie van ci'n biizak waar ons portemeneen schuilt? Ollee, da zit te kloppen, allij maar te kloppen, onder de veilige rib benkast! Die as 'n tabernakeltje is, waar de stem van onzen Schepper onder bewaard wordt; da's ons haart! Da-d-is 't schoone, 't wonder-schoone muziekske, da me zoow sjekuur hanteeren motten, da-d-et nie vaalsch gaat speulen op 'n lcwaai memènt... Sjekuur en gewetensvol, dat 'r toch maar nooit 's iets aan ga-d-aperen, waant as daar valsche toontjes uit gaan komen, ollee, dan emmen 't veur ons eigen verknoeid. Dan emmen van ons eigen 'n instremènt gemokt, dat dc schcnst geschreven muziek van de weareld neg tot iets billijks mokt! Ik weet dan ok wel zekers veur m'n eigen, da kwaad sprekerij één van de aiderslechtste dingskes is, die 'nen mensch kan doen. Da ge tien parten beter 'nen evenmensch 'nen trap kunt geven mee oew klompen, dan mee oew gekonkel. En da ge duuzend parten erger "nen mensch mee ge konkel, dan mee oewen klomp zult beschadigen! Maar "t alderergste, amico, 't gcmeerlste dat er be staan kan, da's de huichelarij. Doen of 't ge 't plaantje water gift om 't te drenken en te verkwikken, maar dan stiekum wa vitriool in 't water gooien! Da mot wel zóó erg zijn, da zelfs onzen lieveneer neg moeite hee, om zoo.cts veur zo'nen vitri- colwerper over te stappen. Waant zo'nen mensch per- beert z'n valsch muziekske te laten klinken veur écht. Zóóeenen perbeert mee 'nen steen 'n haart na te kloppen! Lóóeenen is valsche munter van de Hemelsche wèèr- den. En zóóeenen hee z'n valsche muziekske zóó afge stemd, dat de valschheid slecht te beuren is. Die schrijf z'nen muziek eerst op, de eene valsche noot nost d'aanüeren, en 't muziekske spuit 'ra valsch en heffen twee kwajen d'r eigen op tot nul veur d'n lustereer mee slecht en ongeoefend gehoor! En nouw is 't gekke, amico, (maar 't is zoo gek nie horrc...), da ge daar r.cuw gin ke'zer, koning, perfes- ter of zooiets veur hoeft te zijn, om zukke muziek sjuust te kunnen aanheuren. Waant leeizersooren cn landloopersooren zijn op de- zelfste manier gemokt. Starlicr: de fijne valschheid van zukke muziek, die kunde zelfs hcuren as ge veur ne gentig persenten doof zijt En daarom ok, da'k as boer over die soort van bak- sielcltcs-gerei gerust zoo onstraant meugelijk 't mijne durf te zeggen. Da's allee.maar 'n kwestie van ooren emmen, zonder da-d-ct 'r op aan kemt aan wa veur 'n kop of ze zit ten: geschoren of ongeschoren. Gekamd cf kaal, scheel of schoon! Waant ze zijn afgestemd op 't eigen muziekske daar binnen in, op da-gestadig kloppend dingske, da-d-onzen- lieevneer z'n stem cpvaangr, as'n heel fijn radejoowke En da z'n eigen heuren lot deur onzen luidsprekert, al naar gelang da me .da zuiver instellen! Kom, laat ik er afscheiön. 'k Een heelegaar van m'n apprepoow afgedwaald, van 't vette rer.gelwcor. Maar ditte mot ik nog zeggen, da'k daar af-dwaalde, da's nie enkel mijn schuld. Maar z'emmen mijn d'n lesten tijd zo'n bietje getemtcerd. Achter m'nen rug gekonkeld. M'n plaar.tjcs water gegeven mee vitriooi! En snotvcrdem3llemotterdpct, zonder kwaad te wor ren, daar ben 'k zeivers bij. En as 'k vandaag of mer- gen die tweebeenige baksielekes bij mekaren eb, dan za'k voor d'aarlghe-Id mee m'n knu*.-je waar 'k 'n koel mee bewusteloos kan slaan, 's efkes op de tafel bon ken dat de pootcn 'n endje in d'n grand zakken. En dan mot 's opletten, as 'k ze zoo heel dicht bij me heb- hoe die baksielekes 'm smeren! Maar daar ga-g-et nie over. 't aat er om, hoè ik van m'n sjapieter af gerokte, zicde! Ondertusschen ben 'k st&ampvol en schei d'r af. Amico, 't beate mee... de gr'cp, veul greeten van Trui en. as altij, gin horke minder van oev en toet a voe DRé. Aangezien de Wet tot verhooging van den accijns op gedistilleerd Zondag 1 Februari 1931 in werking treedt, moeten de aangiften van voorhanden voorraden worden ingeleverd op Maandag 2 Februari a.s. Uitstel tot inlevering van aangiften wordt niet verleend. De aandacht zij er op gevestigd, dat degene die op 1 Februari 1931 niet meer dan 100 liter in voorraad heeft, doch naar wiens opslagplaats op dien datum ge distilleerd in vervoer is in zoodanige hoeveelheid dat de vervoerde partij met den voorraad op 1 Februari te Tarnen meer is dan 100 liter, eerst aangifte behoeft te doen op den eer-ten werkdag nii den inslag van het vervoerde gedistilleerd. Voor de aangiften is geen model voorgeschreven. Met iedere behoorlijk onderteekende aangifte moet derhalve genoegen worden genomen, mits zij de gege vens behelst die de Wet elscht. Voor zoover betreft soorten van gedistilleerd waar van de sterkte niet algemeen bekend is, als: essences, parfumerieën, tincturen, pharmaceutische praeparaten kan de sterkte naar beste weten door den aangever worden opgegeven. Voor zooveel noodig zij opgemerkt dat reuk- en toiletwaters, bereid uit met gedeeltelijken vrijdom van accijns ingeslagen gedistilleerd, buiten aangifte moeten blijven, evenals het met volledigen vrijdom ingeslagen gedistilleerd. Eij niet betaling veór 28 Maart a.s., wordt het ver schuldigde na te vorderen bedrag op den voet der voorschriften van de Algemeene Wet van 26 Augustus 1822 (St.bl. no. 38) ingevorderd. Opgemerkt wordt, dat ook op de accijnsverhooging 10 opcenten worden geheven, zoodat de totale accijns verhooging per liter ad 50 percent bedraagt f 0.22. Tenslotte wordt medegedeeld, dat volgens de wet de verhooging van den accijns wordt nagevorderd voor het gedistilleerd, dat op het tijdstip van in werking treden van deze wet aanwezig is in, en in vervoer is naar eenige opslagplaats niet behoorende tot de entrepots en de panden, bedoeld ln artikel 118, par. 1, van de wet van 20 Juni 1862 (Staatsblad no. 62), voor zoover dit gedistilleerd voor een zelfde opslagplaats meer bedraagt dan 100 liter, onge acht de sterkte. Voorts, dat de gebruiker of hoofdgebruiker van een opslagplaats, waarin gedistilleerd in zoodanige hoeveel heid aanwezig is, dat deze voor navordering van ac cijnsverhooging in aanmerking komt, hiervan den eerstvolgenden werkdag na de inwerkingtreding van deze wet en zoo de voor navordering vereischte voor raad door lateren inslag wordt bereikt of verhoogd, telkens den eerstvolgenden werkdag, na dien inslag, tegen gedagteekend ontvangbewijs, schriftelijk aan gifte moet doen ten kantore van den ontvanger der accijnzen. De aangifte moet onderteekend zijn en behalve ds vermelding Ven dén naam en tle woonplaats van den aangever en van de hoeveelheid soort en sterkte van al het gedistilleerd, eene nauwkeurige ar.nv,"ijzing inhou den van de plaats of de plaatsen waar het gedistilleerd in voorraad was of ingeslagen is. De ambtenaren der accijnzen zijn bevoegd om bin nen veertien dagen na het in werking treden van deze wet, overigens niet aan peiling •onderworpen panden, 'egen den wil der bewoners of gebruikers binnen te treden en aldaar eene pelling te verrichten. De afgifte van geleibiljetten op de quit-.ntiën, ver- voerbiljetten en peil wezen, afgegeven vóór het in wer king treden van deze wet, blijft voor lederen belang hebbende beperkt: a. tot ten hoogste 100 liter, na herleiding tot de sterkte van 40 percent, indien hij geen aangifte heeft gedaan. b. tot ten hoogste de hoeveelheid gedistilleerd, na herleiding tct de sterkte van 50 percent, waarvan hij aangifte heeft gedaan. Met ingang van den vijftienden dag na het in werking treden van deze wet leveren quitantiën, vervoerbiljettcn, geleibiljetten en pellbewljzen. afgegeven vóór de In werkingtreding van deze wet, nog slechts dekking op tot ten hoogste de hoeveelheid v, aarvoor daarop inge volge het vorig lid geleibiljetten kunnen worden afge geven, verminderd met de sédert de inwerkingtreding van deze wet uitgeslagen hoeveelheden. De Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, (w.g.) SLOTBOOM. HAAR KLEFREN WAREN ZELFS TOT LAST. Was levensmoede. Nu weer gezond en opgewekt. HOLLANBSCHE „SNEEUWBALLEN" IN TSJECIIQSLOWAKIJE. De correspondent van de N.R.Crt. te Praag meldt: Opnieuw is een actie begonnen togen oen Nederland- sche onderneming die in Tsjechoslowakije, met name in Boheme en Aloravië, sneeuwbalzaken tracht te doen. welke hier bij do wet verboden zijn. Ditmaal geldt de actie het Credit Continental te Amsterdam, liet grootste aantal slachtoffers schijnt te zijn ge maakt in de Duitsche districten. In het gebied van Pitsen is een vervolging ingesteld tegen den hoofd agent en tegen alle personen, van wie bekend, gewor den is, dat zij coupons heLben gekocht. Wat een verandering heeft er in het leven van deze Leidsche vrouw plaats gevonden! Van de diepste moedeloosheid was zij weer tot de waardeering van de levensvreugde gekomen. Vroeger had zij na de maaltijden ten gevoel van wanhoop, nu kan zij alles eten zondei eenig bezwaar. En dit alles is 't resultaat van „de kleine, dagelijk- sche dosis" Kruschen Sn lts Leest U eens haar brief „Ik voel me verplicht U de heilzame uitwerking van Kruschen Salts mede te deelen. De pijn in mijn lichaam, een pijnlijke maag en stijfheid in mijn lede maten, was zoodanig, dat ik geen kleeren aan mijn lichaam verdragen kon! Na de maaltijden voelde ik mij ellendig, alsof ik te veel gegeten had, hoewel ik geen eetlust had gehad. Nu gevoel ik mij gezond en frisch. Geen indigestie, geen zwaarmoedigheid en ik eet alles zonder eenig oezwaar. In een woord ik voel mij 10 jaar jonger en geniet van 't leven.-' Mej. v. E. tc Leiden. Kwelt U toch niet langer met hoofdpijn en die naar geestige toestanden; al deze kleine hinderlijke kwa len vergallen Uw leven! Dc meeste van die kwaien ontstaan, doordat Uw lever en nieren niet behoorlijk werken en vergiftige stoffen in Uw bloedsomloop laten doordringen. On der den gcneeskrachtigen invloed van de zes levens krachtige zouten in Kruschen gaan Uw lever en nie ren weer normaal en regelmatig werken, zoodat zij ieder spoor van giftige stoffen doen verdwijnen. Uw bloedsomloop wordt frisch en zuiver, Uw gelieele lichaam wordt versterkt en herleeft. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f l.oO per flacon. (Adv.) POLITIEKE VECHTPARTIJ TE DUISBURG. Aantal gewonden zeven. Woensdagavond is een nat.-socialistisclie vergade ring te Duisburg door de communisten in dc war ge stuurd. Er ontstond een verwoede vechtpartij, waar- jij zelfs met scherp werd geschoten. Er werden zeven personen gewond, van wie twee zwaar. De inventaris van de zaal werd grootendeels vernield. 21 PCT. MEER VROUWEN DAN MANNEN. De jongste volkstelling in Hongarije heeft uitge wezen, dat de stad Pécs (Funfkirchen) eene bevolking van G0.C09 inwoners heeft, waarbij echter het aantal vrouwen dat der mannen met 21 pet. overtreft. JONGEMAN GELYNCHT. Aan een brug opgehangen. Uit Shaferze (Noord-De kota): Een tierende menigte bond den sheriff en sleepte vervolgens een jongeman, die had bekend een man en de leden van zijn gezin te hebben vermoord, uit de gevangenis. Zij bracht den gevangene in een op tocht van automobielen tot aan een naburige brug, waar zij hem ophing. ALLE VLIEGTUIGEN DRIJFBAAR GEMAAKT. Beveiliging van het Engelsche vlicgwezen V.D. verneemt uit Londen: De onderstaatssecretm is vun het Britsche minis terie voor luchtvaart, Muntague, heeft in het lager huis medegedeeld, dat na de geslaagde proefnemin gen van de laatste weken thans alle geheel uit me- .aal geconstrueerde vliegtuigen van drijvers zullen worden voorzien, zoodat deze vliegtuigen, wanneer zij op het water terecht zouden komen, evenals wa tervliegtuigen zullen '«-linnen manoeuvrecren en al thans geen gevaar loopen. Bij de proefnemingen waren toestellen voorzien van blazen, die met samengeperste lucht konden worden gevuld, waardoor zclis een gezonken vlieg tuig dadelijk weer aan de oppervlakte werd ge bracht. IN DWANGARB1!D VERVAARDIGDE GOEDEREN. Do adjunct-secrelari t van financiën te gen hei aanhangig wetsontwerp. Uit Washington: Lowman, adjunct-secivtaris van de Schatkist, ver zette zich in de begrootingscommissie van het Re presentatiehuis tegen het wetsvoorstel, bepalend dat <:e Vereenigde Staten alle koopwaren vervaardigd door dwangarbeiders, boycotten. Trekking van Donderdag 29 Januari» 5e klasse 8e lijst. Nos. 454 8124 met f 1000. Nos. 1323 8979 11088 17543 met f 400. Nos. 4726 10050 met f 200. Nos. 754 2547 4237 4713 6255 7316 8595 12731 16462 1650® L7201 en 20876 alle met 100. Prijzen van 70. 325 579 729 741 907 1010 1190 1201 1368 1533 1655 1794 1822 2082 2084 2117 2200 2257 2315 2383 2501 2515 2550 2571 2748 2911 2950 3094 3159 3161 3200 3214 3250 3354 3422 3596 3622 3727 3738 3739 3760 3883 3887 3917 3967 4011 4049 4136 4139" 4220 4256 4260 4370 4491 4537 4619 4639 4730 4380 4905 4245 49S8 5090 5134 5152 5464 5553 6007 6035 6052 6101 6131 6195 6265 6277 6278 6424 6495 6599 6607 6688 6884 6940 6983 7157 7297 7375 7628 7633 7680 7741 7800 7847 7359 7939 8019 8157 8221 8225 8275 8388 8428 8614 8G44 8718 8743 9004 9223 9224 9251 9537 9640 9711 9797 9915 9935 10046 10110 10135 10191 10329 10547 10560 10624 10772 10830 10874 10974 10978 11101 11122 11322 11626 11628 11643 11678 11717 11721 11793 11847 11898 11918 12028 12214 12262 12287 12331 12419 12468 12636 12746 12772 12815 12906 13029 13038 13039 13088 13141 13151 13490 13494 13542 13636 13652 13704 13747 13751 13855 13909 13970 13991 14040 14054 14210 14227 14371 14391 14414 14461 14468 14565 14804 14862 14918 15094 15096 15171 15176 15230 55312 15346 15353 15443 15567 15615 15642 15676 15791 15905 15957 15974 16057 16090 16125 16136 16285 16289 16365 16379 16469 16470 16559 16568 16619 16645 16744 16874 16943 16944 16061 16963 17166 17283 17342 17363 17393 17450 17457 17509 17513 17669 17676 17739 17856 18318 18371 18417 18437 18438 18479 18688 18875 19069 19395 19600 19648 19673 19714 19737 19772 19833 19847 20070 20228 20231 20264 20285 20393 20489 20613 20676 20905 V o r b e t e r i n g: 5e Klasse, 7o Lijst: 12126 m. t. 12166; 7346 en 15247 m. z. met 70; 2386 t 70 m. z. 2866.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2