Schap Courant K. BLAAUBOER Tweede Blad. Ongeluk door roekeloos r ij d e n. Binnenlandse!! Nieuws. Meisje tweemaal aangerand. Wesr een moordaanslag te Groningen. 14 koeien in de vlammen omgekomen. Auto=Meubelw agens Te veel naphtallne gestrooid. De actie tot het behoud van de Zuiderzee. Het spoorwegongeluk te Gron'ngen. Gemengd Nieuws. De mijnontploffing iu Engeland. Geweldige theaterbrand te New York. Bergbeklimmers verongelukt. Waar de kindertjes aan den boom groeien. Met de revolver naar school. Uit onze Omgeving, i ST. MAARTEN WARMENHU1ZEN NIEUWE N1ED0RP Zaterdag 31 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8808 Onderzoek naar de geestelijke geschiktheid van den rijder wenscheUjk geacht. DE EERSTE KAMER OVER DE WIJZIGING VAN DE MOTOR- EN RIJWIEL WET. Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Commis sie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ont werp van yvet tot wijziging van de Motor- en Rijwielwet. Bij het afdeelingsonderzoek van dit wetsontwerp spra ken eenïge leden, naar aanleiding van de voorgestelde wijziging van art. 31 der Motor- en Rijwielwet, er hun leedwezen over uit, dat de Regeering deze gelegenheid wiet heeft gebruikt om ook die wijzigingen voor te stel len, welke het lid der Tweede Kamer, de heer Rutgers van Rozenburg, door zijn amendementen in meergemeld artikel heeft willen aanbrengen. Deze leden waren toch van oordeel, dat de talrijke ongelukken door roekeloos rijden met automobielen in den laatsten tijd veroorzaakt, beter met ontneming van rijbewijzen voor langen tijd dan met gevangenisstraf of hechtenis kunnen worden gestraft Sommige andere leden, geheel instemmende met het hierboven weergegeven betoog, wenschten daaraan toe te voegen, dat 't huns inziens aanbeveling zou verdie nen een zeer strenge sanctie te stellen op het misdrijf, begaan door hen, wien het rijbewijs ontnomen is en die niettemin een automobiel besturen. Dezulken moesten tot een vrijheidsstraf van langen duur kunnen worden veroordeeld. Weer andere leden bepleiten een wijziging van art. 15 der Motor- en Rijwielwet in dezen zin, dat rijbewijzen slechts zullen worden verstrekt aan degenen, die geen geestelijke afwijkingen vertoonen. Momenteel wordt na melijk voor 't verkrijgen van een rijbewijs slechts ver langd, dat de aanvrager lichamelijk geschikt en be kwaam is tot het besturen van een motorrijtuig. De leden, hier aan het woord, wezen erop, dat juist de meeste ongevallen op wegen een gevolg zijn van een gebrek aan tegenwoordigheid van geest en van onvol doende schatting der afstanden. Mocht een onderzoek naar de geestelijke geschiktheid van den rijder, zooals dit ten aanzien van aviateurs reeds bestaat, als regel te veel tijd en moeite kosten, dan zou het wellicht kunnen worden ingesteld bij iemand die met zijn motorrijtuig een ernstig ongeluk heeft ver oorzaakt, indiend itf eit waarschijnlijk te wijten is ge weest aan een geestelijke afwijking. In zulk een geval, behoort, naar de meening der le den, hier aan het woord, zoowel intrekking van het rijbewijs, ais een psychiatrisch onderzoek te volgen, ter wijl het rijbewijs slechts wederom zou mogen worden verstrekt, indien zal zijn gebleken, dat de rijder geen geestelijke afwijkingen vertoont Het slachtoffer van twee gewetenlooze mannen. Men meldt uit Gouda: Woensdagnamiddag is de 15-jarige J. J. B. uit Reeu- wijk het slachtoffer geworden van twee gewetenlooze mannen. Toen het meisje op den straatweg Gouda—Bodegraven liep, op weg naar Gouda, teneinde daar eenige boor- schappen te doen, reed een luxe-auto haar achterop. De chauffeur was zoo „galant" te stoppen en haar uit te noodigen tot Gouda mee te rijden. Het meisje nam de invitatie aan en de tocht naar de stad werd voort gezet. Te Gouda aangekomen, weigerde echter de autobe stuurder te stoppen op de plaats, welke het meisje aan wees; hij stelde haar gerust met de belofte, dat hij eenige straten verder zaken had te doen en bij het terugkeeren haa rwel te bestemder plaatse zou brengen. De man reed echter de stad door den polder in, waar hij op een eenzaam gedeelte, nabij Nieuwerkerk, het kind heeft aangerand. Daarna liet hij het meisje op den donkeren weg alleen achter, na haar geld gegeven te hebben om met de autobus terug te keeren. Terwijl zij nu op de bus wachtte, passeerde haar een wielrijder. Deze hoorde haar schreien en vroeg, wat er haperde. Zij deed daarop een omstandig verhaal en de wiel rijder beloofde zich over haar te zullen ontfermen, en haar naar Gouda te brengen. Doch ook zijn „reddings daad" bleek in kwade bedoelingen haar oorsprong te hebben gevonden en ten tweede male werd het arme kind het slachtoffer. Deze onverlaat liet even voor Gouda op den Moordrechtschen dijk het meisje aan haar lot over. Zij is daarop zoo spoedig mogelijk naar Reeuwijk gegaan, waar zij te circa 9 uur bij haar in ongerust heid verkeerende ouders, die haar tegen half zes had den verwacht, terugkeerde. De politie van Reeuwijk werd aanstonds van het voorgevallene in kennis gesteld. Zij stelt thans een nauwgezet onderzoek in. De automobilist, die het meisje het eerst heeft mede genomen, is aangehouden en heeft zijn misdrijf bekend. De tweede aanrander is nog niet gevonden. Zijn vrouw met een mes verschillende ste ken toegebracht. Gistermiddag omstreeks half een heeft de 55-jarige gepensionneerde oud-Indische militair P. v. d. T., wo nende in de Albertstraat te-Groningen, zijn vrouw, de 40-jarige E. K., van wie hij gescheiden leeft, met een mes verschillende steken toegebracht De man verVoegde zich gistermiddag aan een woning aan de Hooge der A., waar zijn vrouw als werkvrouw diende, Tusschen beiden ontstond toen een woordenwis seling, waarna v. d. T. een mes trok en de vrouw met groote kracht een steek in den rug toebracht. Hiermede nog niet tevreden bracht hij haar nog verschillende an dere steken toe. Een knecht van een kolenhandelaar, die op het hulp geroep kwam toesnellen, sloeg den woesteling met zijn klomp op het hoofd en wist hem vervolgens zoolang in bedwang te houden, dat de politie hem kon arresteeren De vrouw is naaj het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Haar toestand is bedenkelijk. Bij een boerderijbrand te Raalte (O.) „Schitterend georganiseerde" brandweer. Donderdagmiddag te ongeveer half twee werd een ernstige brand ontdekt in de groote boerderij, de „Groo te Kamps", eigenaar de heer Korbelt, te Pleegste (in de provincie Overijsel), een half uurtje gaans van Raal te af. Dadelijk sprongen twee personen op de fiets, om de brandweer van Raalte te alarmeeren. De brandmees ter was gauw genoeg gevonden, maar deze verklaarde zich niet met het geval te kunnen bemoeien, omdat hij van den brand nog niet... officieel kennis had gekregen Om deze officieele informatie te krijgen werden twee brandweermannen per rijwiel uitgezonden in de richting van de donkere wolk, die zich reeds tegen de lucht af- teekende. Zij kwamen op de plaats des onheils, aan den eenen kant brandde het hard, aan den anderen kant nog harder, dus konden zij naar eer en geweten getui gen, dat er brand was. Het was tusschen vier en half vijf, aldus het „Hsbl." dat men op den weg tusschen de kom van Raalte en het buurtschap Pleegste kon genieten van de groote rust en kalmte, die gesuggereerd wordt door een dorpsbrand spuit „en route", met ervoor een gemoedelijk landbouw- paard, dat zich door niets laat bewegen zijn gewone snelheid, n.1. die eens kalmen wandelaars, te vergrooten Nu is het in verschillende streken van ons platteland een volksgeloof, dat van een verbrande koe alleen de tong nog eetbaar is en zelfs zeer lekker een volksgebruik dat die tong goede buit is voor die er het eerst zijn vin gers aan waagt. Voor de koeientongen dan kwam de brandweer van Raalte nog op tijd en er waren er genoeg, want niet min der dan veertien koeien en eenige varkens kwamen in de vlammen om (al weten we niet, of inderdaad de spuitgasten deze veroverd hebben) Van de geheele boer derij en een groote schuur waren slechts puinhoopen over, de hooiberg brandde nog een heelen tijd. TEL. 49. S C H A G E N. Complete Menbileering. Vanaf 1 Maart disponibel voor verhuizingen en transporten. Groot en klein laadvermogen. Nieuw materiaal. Compleet uitgerust. Vakkundige bediening. Aan huis te ontbieden. Droge opslagplaats voor inboedels. Aanbevelend, K. BLAAUBOER. Vertegenwoordiger voor DEN HELDER: J. HAUKES, Kerkgracht 27. Een bejaard echtpaar te Amsterdam be dwelmd. In de Govert Flinckstraat te Amsterdam heeft zich Donderdag een eigenaardig ongeval voorgedaan. Een echtpaar bejaarde lieden dat daar woont, was Woensdag van een reis naar Antwerpen terugge komen en een vriend, die hen Donderdag een bezoek wilde brengen, kreeg op zijn herhaald bellen geen ge hoor. Bij een tweede poging, later op den dag, gebeur de het zelfde; de man werd zeer ongerust, drong de woning binnen en vond de oudjes bewusteloos te bed liggen, in een kamer, waar een bedwelmend sterke naphtalinelucht hing. Het echtpaar werd, zonder dat het bij kennis kwam, naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht. Ondertusschen werd in de woning een onderzoek ingesteld, dat aan het licht bracht, dat de bewoners vóór hun vertrek alle meubelen in de potdichte kamers zeer rijkelijk met naphtaline hadden bestrooid. Klaarblijkelijk hebben zij na hun terugkeer niet behoorlijk geventileerd, alvorens zich ter ruste te begeven. De toestand van de vrouw is voortuitgaande; die van de zestigjarige man was gisteren nog zorgwekkend. De meening van een visscher, die het nog niet zoo donker inziet. In de Donderdag te Huizen gehouden raadszitting kwam de actie tot behoud der Zuiderzee in bespreking. Tegenover een der leden, die het wenschelijk vond dat het gemeentebestuur die actie zou steunen, stelde een lid, visscher van beroep, een andere meening. Dat er thans op de Zuiderzee door de visschers een boterham werd verdiend was z.i. het gevolg van de enorme inkrimping van het visschersbedrijf. In normale omstandigheden gaf de visscherij vroeger nooit anders dan een schamele broodwining, met een armoedigen ouden dag. De overgang van zout-, naar zoetwatervis- scherij zou een zwaren tijd brengen, maar op het IJsel- meer kan in de toekomst het visschersbedrijf weer tot bloei worden gebracht. Het officieele onderzoek. Naar Vaz Dias verneemt, heeft Woensdag het offi cieele ondcrozek plaats gehad naar de spoorwegramp van Maandagavond j.1. bij het viaduct te Groningen. In de commissie van onderzoek hadden zitting ir. E. F. baron van Haersolte, inspecteur van het Vervoer der Ned. Spoorwegen; ir. B. S. van Zanten, inspecteur der Tractie te Groningen en nog enkele heeren uit Utrecht. Over de resultaten wordt het stilzwijgen be waard. Wel kan worden medegedeeld, dat verschil van gevoelens bestaat omtrent de voor de ramp verant woordelijke personen. MISDAAD EN BIOSCOOP. Het witte doek bondgenoot van Scotland Yard. Voor het eerst in de geschiedenis der misdaad in Engeland is Woensdagavond de bioscoop gebruikt ten dienste van de politie, nl. voor het opsporen van dengeen, die Donderdag van de vorige week de acht tienjarige Louisa Steele bij Blackheath heeft ver moord. De foto van de verslagene werd op het witte doek van alle bioscopen in het gebied van Blackheath en Greenwich ten voeten uit geprojecteerd met het verzoek aan degenen, die inlichtingen zouden kun nen verschaffen, zich direct te melden. In verband met dezen moord komt iemand in een Engelsch blad met den raad aan alleen wandelende vrouwen en meisjes om een fluitje bij zich te dra gen om ingeval van nood alarm -te blazen. Reeds verscheiden© dooden geborgen. Nog een aantal arbeiders vermist. In aansluiting met het bericht elders in dit nummer omtrent de ernstige mijnontploffing in Engeland in een kolenmijn bij Whitehaven (Cumberland), waarbij tus schen 40 en 50 personen werden vermist, wordt nog gemeld, dat gistermorgen elf lijken waren geborgen. Nog zestien personen worden vermist en dertien in het ziekenhuis opgenomen. Meer dan twintig mijnwer kers werden aan de oppervlakte gebracht lijdende aan gasvergiftiging. Pogingen om de ontbrekenden te voor schijn te brengen, worden voortgezet. De ontploffing had plaats in een schacht onder de oppervlakte der zee gelegen op een afstand van twee mijlen van de lift Den geheelen nacht door stonden de vrouwen der mijnwerkers, velen met kinderen van enkele maanden op den arm, snikkend en huilend bij den ingang van de mijn te wachten. Om negen uur 's avonds, juist toen de nachtploeg in de schacht was afgedaald, had de explosie plaats. Er waren toen omstreeks 200 arbeiders in de mijn. In allerijl werden reddingsbrigades georganiseerd, die van speciale apparaten voorzien, in de mijn afdaalden. Eerst na urenlangen moeizamen arbeid, die ernstig bemoei lijkt werd door gassen en branden, slaagde men er in de plaats, waar de ontploffing had plaats gehad, te bereiken. Het bleek, dat reeds verscheiden menschen waren gestorven en te middernacht had men acht lijken kunnen bergen. De kracht der explosie was ontzettend. Een steenen muur werd in elkaar gedrukt, stukken hout en brok ken steen werden over groote afstanden weggeslin gerd. In den omtrek verspreidden zich dikke wolleen rook en gas. Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp ijl den doctoren en verpleegsters naar de plaats des on heils, terwijl "reddingsbrigades koortsachtig arbeidden om de bedolyenen te redden. Voor de ingangen der mijn verazmelden zich duizenden menschen en er had den hartverscheurende tooneelen plaats, toen de namen der omgekomenen bekend werden gemaakt. Het aantal dooden tot 28 gestegen. Nader meldt Reuter uit Whitehaven: Officieel wordt bekend gemaakt, dat het aantal doo den nu tot 28 gestegen is. Achttien lijken, van wie het meerendeel zwart verbrand is. zijn reeds bovengebracht. Van d9 gewonden in het ziekenhuis zijn slechts twéé van de twaalf er ernstig aan toe. Aan den ingang van de mijn spelen zich droevige tooneelen af. De heldhaftige redders worden belemmerd door het gas dat de geheele mijn vult. De mijnwerkers uit de buui't zijn dapper den gewonden te hulp gesneld en hebben daardoor erger voorkomen. BLOEDIGE BOTSINGEN TE BOEKAREST. Tusschen politie en betocgers. V.D. verneemt uit Berlijn: Volgens een bericht aan de „Lokalanzeiger" uit Boekarest is het daar Donderdag tot een ernstige botsing gekomen tusschen politie en betoogers. In de avonduren hadden employé's der staatsspoor wegen eenige vergaderingen belegd, waarin geprotes teerd werd tegen de plannen om de loonen te ver lagen. •Na afloop der bijeenkomsten trokken eenige dui zenden betoogers door de stad. Het kwam daarbij tot ernstige botsingen met de politie, die van de vuurwapenen gebruik maakte, tengevolge waarvan 20 personen ernstige verwondingen opliepen. Er wer den 70 personen gearresteerd. Dooden en gewonden. Het N.T.A. seint uit New York: In een ateliergebouw op Broadway heeft een brand gewoed, die op een leegstaand theater oversloeg. Niettegenstaande de krachtige bestrijding door de brandweer nam de brand weldra een geweldigen om vang aan. Het vuur, dat in de oude huizen een gemakkelijken prooi vond, sneed den bewoners den weg naar buiten af. Minstens zes personen moeten in de vlammen zijn omgekomen. Bij het blusschingswerk werden verscheidene brandweerlieden ernstig gewond. Men vreest dat zich nog personen onder de ingestorte muren moeten be vinden. De vermisten terecht. Nader wordt over den brand op Broadway gemeld, dat ongeveer tien brandweerlieden, die aanvankelijk bij het blusschingswerk werden vermist, van de vier de in de derde verdieping van het brandende gebouw waren gevallen. Zij slaagden er evenwel in zich te redden. De meeste bewoners van het 'huis konden over de daken der aangrenzende huizen ontsnappen, hoewel de sterke wind het vuur ook op deze had doen overslaan. Eenige persfotografen die zich te dicht bij het vuur hadden gewaagd, liepen ernstige brandwon den op. Na urenlange ingespannen arbeid is het de brandweer, die ten getale van eenige honderden man verschenen was, gelukt het vuur te blusschen. Dri© Engelschen en ©en gids gedood. Verleden week vertrok een uit zes personen bestaan de groep Engelsche toeristen met drie gidsen uit Adei- boden naar den Aletschgletscher om vandaar naar het kanton Wallis te trekken. Daar het weer nog dienzelfden dag omsloeg is de groep waarschijnlijk in de Concordia-berghut gebleven. Van het Jungfrauloch uit heeft men het gezelschap op den Aletschgletscher ter hoogte van de Almenhorn ge zien. Men vermoedt dat zij het tijdelijk opklarende weer voor hun tocht hebben willen benutten, maar daarna weer op hun schreden zijn teruggekeerd. Gisterenmiddag is een reddingscolonne vertrokken, omdat men vreesde, dat de toeristen in de berghut wa ren ingesloten. Thans meldt een telegram uit Moe ral, kanton Wallis, dat het gezelschap is gevonden, maar dat drie Engel schen en de gids Baertsohi, dood waren. De spoorlün MattElm door een lawine on der de sneeuw bedolven. Wolff meldt uit Glarus: Donderdagmorgen is tusschen Matt en Elm een lawine van geweldige afmetingen naar omlaag gekomen. De straat en het traject van den Sernftal-spoorweg werden over een afstand van 120 M. en tot de hoogte van een huis onder de sneeuwmassa begraven. Het spoorwegver keer tusschen Matt en Elm zal eenige dagen onderbro ken zijn. TWEE AARDBEVINGEN IN MEXICO. Een paniek in het Zuiden des lands. Reuter seint uit Mexico: Twee hevige aardbevingen, die naar men meent in twaalf staten werden gevoeld, verwekten wederom een paniek in het Zuiden van Mexico en lichten nieuwe schade aan. Baby in een boom gevonden. Vermoe. delijk over een schutting geworpen. Op het terrein van een huis te Addlestone, in het! Engelsche graafschap Surrey, is Maandagavond een ongeveer zes weken oude baby, een meisje, aan haar kleertjes hangende, in een boom gevonden. De boom staat vlak bij een schutting aan een hoofdweg, en men gelooft, dat de baby door iemand, die uit een automobiel sprong, over de schutting is geworpen. Men hoorde het krijten van de baby reeds des avonds om half acht, doch men hield het voor het geblaat van een geit. Toen om tien uur het krijten aanhield, waarschuwden menschen, die de zaak niet vertrouw den, de politie. Politieagenten, die uit Chertsey kwa men, stelden een onderzoek in en haalden het kindje uit den boom te voorschijn. Het bleek, naar het po litiebureau gebracht, goed te zijn gekleed en ook goed te zijn verzorgd. Het toppunt van nationaal-socialistische agitatie. De politieke verdeeldheid al tot d© schoolbanken doorgedrongen. De bladen deelen een sterk staaltje mede van de na- tionaaJ-socialistische agitatie en terreur. Dit keer niet van „groote-mensch-terreur", maar van schooljongens- terreur. Op de scholen te Altona, zoo luiden de toenemende klachten uit ouderkringen, neemt de terreur hand over. hand toe onder de scholieren, die slechts noodgedwongen met de wolven in het bosch meehuilen, daar zij anders bloot staan aan de ergste „pesterijen" en kwellingen in de klassen. Aan deze toestanden heeft ook het verbod van den nationaal-soc. scholierenbond geen einde kun nen maken. Het heet zelfs, dat verschillende jongens, die zich tot de aanhangers van Hitier rekenen, geregeld met een revolver in den zak en ander wapentuig bij zich naai? school gaan! Arm Duitschland, waar de tweedracht en politiek© verdeeldheid al tot de schoolbanken is doorgedrongen. DRIE DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK IN SILEZIë. Uit Schweignitz: j Gisterochtend heeft op den weg van Schweignitz naar Breslau een ernstig auto-ongeluk plaats ge vonden. Een van een Berlijnsch nummer voorziene auto reed met groote snelheid in een gat in den weg en sloeg eenige malen over den kop. Twee dames en een heer waren op slag dood, terwijl de chauf feur en nog een inzittende zwaar gewond werden.. Daar de chauffeur geen rijbewijs, noch andere papie-: ren bezat, kon niet worden vastgesteld, met wien men hier te doen had. Hij ligt evenals de andere ge wonde geheel buiten bewustzijn in het ziekenhuis te Schweignitz. Donderdagavond vergaderde de vereeniging „Kin* derherstellingsoorden", in Café „Rust en Lust" al hier. Voor dezen avond was de heer Bos uit Egmond aan Zee uitgenoodigd, die, na het houden van een korte rede, met de film het een en ander betreffende de verpleging, op het doek vertoonde. Toen do voorzitter, de heer A. de Vries te half acht deze bijeenkomst opende, was hij de ecnigst eanwe-, zigc bestuurder, daar, zooals hij mededeelde, de an dere heeren door ziekte waren verhinderd. Nadat voorzitter in zijn openingswoord het, groote nut van deze vereeniging had opgesomd en hij, niet tegenstaande de malaise die rondom lieerscht, de aan wezigen opwekte om te steunen of te blijven steunen, daar juist deze neerdrukkende tijd het zwakke kind het ergst gevoeld en de grootste bezwaren meebrengt, worden de notulen tloor denzelfden heer gelezen enVi zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Eveneenss de rekening, welke een bezit aangaf van f23.Het jaarverslag word onder applaus goedgekeurd, zoodat toch, trots de weinige opkomst, alles een beurt» kreeg. Bij de nu volgende bestuursverkiezing, door vertrek" der heeren K. Appel en M. Kriek, werden benoemd de heer K. Wit Dz. van Groenveld en mcj. Overbeek te Eenigenburg. Hierna is het de heer Bos die het woord verkrijgt. Deze heer begint met een uiteenzetting te geven van tuberculose als besmettelijke ziekte en zegt. dat deze besmetting 'zoo geheel anders werkt als bij de andere besmettelijke ziekten. Mot t.b.c. wil het maar heel graag voorkomen, dat, zij die als kind besmet zijn, pas op volwassen leeftijd eerst goed door deze ziekte worden aangetast. Het is daarom zoo'n groot voor deel dat voor het besmette kind, hetwelk door den dokter geconstateerd kan worden, zooveel kan wor den gedaan en deze hierdoor voor erger bewaard wor den. En wat het groote voordeel is, dat thans zoo veel kinderen door uitzending naar deze huizen ge nezing kunnen vinden, zit hem hierin, dat het ge heele jaar door verpleging kan geschieden. Was men eerst van gedachte dat enkel bij zomer dit kon ge-, schieden, dit bleek niet juist. Ja zelfs bijna de resul taten bij wintcrverpleging nog gunstiger dan bij den zomer. Deze heer wijst er de aanwezigen dan ook op dat de tijd van het jaar geen bezwaren met zich brengt voor de genezing der patiëntjes. Nu volgt een film, 'betreffende uitzending van zwak Jantje, waarin het beloop der verpleging en huis vesting wordt weergegeven en na 10 weken zien wij ons Jantje als een frissche, vroolijke knaap bij moe der weer terug. Voorts werd de winterverpleging op het doek ge bracht, waarbij wij ons konden overtuigen dat ook dan de jeugd niet aan verveling lijdt. Zoo was het een en ander voor velen een leerza- men avond en wij twijfelen niet of het zal zijn nut afwerpen door toetreding of lid-blijven van deze afdeeling. Het was ook de voorzitter die hier in zijn sluitings woord op wees en een elk opwekte om lid te worden. Vanwege de Telefoon-administratie is de heer A. H. de Geus, Oostwal, alhier, aangewezen, om wanneer het Hulptelefoonkantoor voor het publiek is gesloten, gele genheid te geven voor het voeren van gesprekken ten, zijnen huize. Zijn toestel is daarvoor doorloopend doorverbonden. Naar we vernemen is door den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier Ds. Westmeijse uit Drachten uitge noodigd op Dinsdag 3 Februari a.s. te spreken. Deze talentvolle spreker, bij ons geen onbekende, heeft als onderwerp gekozen: „Wat de Paters niet zeggen." Gezien welk een massa toehoorders Ds. Westmeijse met dit interessante onderwerp elders onder ^ijn ge hoor heeft gehad, twijfelen wij niet of ook te Nieu we Niedorp zal a.s. Dinsdagavond de Kerk vol loo- pen. Zie verder advertentie in. dit blad.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5