Eet meer Fruit, Noodlottige brand. I M. HOEP, versehe ZEEVISCH flinke Dienstbode MEDELIJDEN. net Meisje, Firma J. PEETOOM Co. CALLANTSOOG 28 stuks vee verbrand. LANGENDIJK De moord in de Willebrordusstraat te Rotterdam. Verschillende berichten. Verlenging uitkeeringsduur bij werkloosheid. De DO X nog te Las Palmas. Hervorming van het Engelsche kiesrecht. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Advertentiën. 8' 8 liinsiiiui - santin. Hoefsmederij. K. COOPS, BURGERBRUG. vaste Arbeider, of Huishoudster, is ontbonden J. J. PEETOOM. EN TWEE AFGE'AAKT. Dinsdagmiddag te ongeveer 4 uur is door onbeken de oorza k brand uitgebroken in de boerderij be woond door den heer D. Geerligs, aan den Midden- vliet, gemeente Callantsoog. De heer G. was in de na bijheid op het land aan het werk en zag plotseling de vlammen uit het dak slaan. Het vuur heeft zoo snel om zich heengegrepen. dat aan het reddetn van het vee niet gedacht kon worden. 28 Koeien vonden zoo den dood op de stallen. Acht stuks vee, die van un plaatsen waren losgebroken, kenden bevrijd worden, Twee van deze waren echter zóó deerlijk niet brand wonden overdekt, dat ze op advies van den veearts De Boer afgemaakt moesten worden. Het boerenhuis met alles wat er aan meubelen, hooi, fourage, werktuigen, enz., in aanwezig was, is verbrand. De belendende schuren bleven gespaard, De boerderij is het eigendom van den heer M. Vries. OUDKARSPEL. 6e jaarvergadering Ziekenhuisverpleging. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Dinsdag avond ten lokale van den heer C. Jansen. Aanwezig met het bestuur 19 personen, w.o. het Eerelid de heer C. Kuilman. De voorzitter de heer Jn. Keizer opent met een woord van welkomen aan leden en pers. De verloo- per zes jaren, zegt spr., hebben wel bewezen, dat de ziekenhuisverpleging dien tijd niet gering is geble ken. Het jaar 1930 was een zwaar jaar en spant wel de kroon. Het aantal verpleegden bedroeg niet min der dan 42, wat een respectabel aantal voor deze ge meente is. Het besluit van de vorige jaarvergade ring om zoo noodig een extra heffing te doen ge schieden, wat. inmiddels is uitgevoerd, had het ge volg dat een kleine reserve is ontstaan. 25 leden zijn de vereeniging door den dood ontvallen, wat ook een groot aantal is. 8 omslagen zijn geheven en komt dit de leden op ongeveer vier cent per week. De fi nancieels positie van de vereeniging is sterk vooruit gegaan in tegenstelling mst de zusterverecnigingen in andere gemeenten, waar een tamelijk hooge con tributie wordt geheven. Met een woord van dank aan de overige bestuursleden en den bode voor hun me dewerking, verklaart spr. de vergadering voor ge opend. De notulen worden onveranderd goedgekeurd met een woord van dank aan den samensteller. Naar aanleiding van de notulen deelt de voorzit ter mede, dat de kwestie over een lid met de vereeni ging te Noordscharwoude zoo is opgelost, dat ieder de helft der kosten betaald heeft. Verder, dat de vervoerbewijzen voor autovervoer thans door de wijkcommissarissen worden afgegeven. Het jaarverslag. Door den secretaris, den heer Jn. Bruin, wordt het jaarverslag uitgebracht. Hieruit blijkt dat 3 bestuurs vergaderingen en 1 ledenvergadering werden gehou den. 42 leden zijn voor de vereeniging verpleegd in de ziekenhuizen met een aantal ligdagen van 700. Het jaar hiervoor respect. 24 leden met 484 ligdagen. Over de kosten zijn 8 omslagen geheven. Het aantal leden per 31 Dec 1930 bedroeg totaal 1424. Het jaar hiervoor was dit 1336, alzoo een vooruitgang van 88 nieuwe leden. Met den wensch, dat het jaar 1931 voor de vereeniging gunstig mag zijn, eindigt het jaar verslag. De heer Zaagman vraagt, wie de niet-betalcnde le den zij,n waarover in het jaarverslag wordt gespro ken. De voorzitter antwoordt., dat dit gezinnen betreft, waarin meer dan 4 kinderen, welke meerdere kin deren dan vrijgesteld worden Op 18-jarigen leeftijd worden deze leden automatisch als betalend inge schreven. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn jaar verslag, waaruit wel is gebleken, dat de vereeniging in het algemeen belang werkzaam is. De rekening van den penningmeester. Hieruit blijkt dat de ontvangsten f2747.76 bedragen, de uitgaven f2639.70, zoodat f 108.06 in kas over was. Op de spaarbank was f217.08 geplaatst, zoodat het bezit der vereeniging f32514 bedroeg. Het vorige jaar was het bezit f 165.61, alzoo een batig saldo van f 159.53. Namens de kasnazieners werd door den heer De Jong verklaard, dat een en ander keurig in orde was. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Als nieuwe kasnazieners worden aangewezen de heeren H. Bakker en E. Zaagman, als reserve de heer P. Volkers. Bestuursverkiezing. De aftredenden, de heeren Jn. Bruin, P. Visser en E. Slooves, worden met nagenoeg algemeene stem men herkozen. De gekozenen nemen hunne benoe ming weder aan, met een woord van dank voor het gestelde vertrouwen. Bestuursvoorstellen. Door het "stuur wordt voorgesteld om in geen geval autovervoerkosten te vergoeden als geen be wijs is afgegeven. Het afgeloopen jaar is hier niet strikt de hand aan gehouden door de leden. Na ecnige discussie wordt dit voorstel aangeno men. Nog werd een voorstel van het bestuur aange- men om de kosten verbonden aan het mangelknip- pen, van kinderen niet meer te vergoeden. Ligdagen welke noodzakelijk mochten blijken worden wel tergoed. Door den heer Bruin wordt verslag uitgebracht van de gehouden federatievergadering te Alkmaar. In verband hiermede deelt de Voorzitter mede. dat de federatie ongeveer 13000 leden telt, en dat contact is ge zocht met federaties in andere provincies, zoodat bij verhuizing naar deze provincies, de leden ook kunnen worden overgeschreven. Voorstellen voor de a.s. federatievergadering worden niet ingediend. Als afgevaardigden worden gekozen de heeren C. Borst en P. Visser. Het Bestuur wordt wederom toestemming verleend om zoonoodig 8 omslagen te heffen, evenals het vorige jaar. Rondvraag De heer A. Visser vraagt of het niet beter is om de leden per circulaire in te lichten over hetgeen besloten te inzake de autovervoerkosten enz. De Voorzitter antwoordt, dat deze bepaling op de nieu we reglementen voorkomt, waardoor een ieder hiermede in kennis gesteld wordt. De heer L. Kalverdijk vraagt of het mogelijk ie om de autovervoerkosten, te verlagen. De Voorzitter antwoordt, dat met de twee firma's hier ter plaatse een vasten prijs is overeengekomen. Door eenige leden wordt medegedeeld, dat de tarieven verlaagd zijn, waarom besloten wordt zich met de bei de firma's In verbinding te stellen. De heer J. de Jong zegt vernomen te hebben, dat ge bleken is, dat door sommige leden verzuimd wordt, onmiddellijk na ontslag uit het ziekenhuis, het bestuur hiermede in kennis te stellen. De voorzitter dankt den heer De Jong voor deze opmerking. Na eenige interne besprekingen volgt sluiting. RECHTSWEZEN, Zijn schoonzuster gedood. Tegen den slechts 22-jarigen dader levenslang geëischt Gistermiddag heeft zich voor de Rechtbank te Rotter dam te verantwoorden gehad de 22-jarige G. Maliepaard uit Oss, die op 29 September 1930 zijn schoonzuster in haar woning in de Willebrordusstraat te Rotterdam met bijlslagen van het leven heeft beroofd, waarna hij zich met medeneming van ongeveer f 3000 uit de voeten heeft gemaakt De toedracht van den moord. De toedracht van dezen laaghartigen moord zal men zich herinneren. Het slachtoffer Maria Neeltje Korpel, werd des middags in haar woning gevonden door een twaalfjarig nichtje. Deze waarschuwde haar grootmoeder welke in de Johan Idastraat woonde en deze waarschuw de de politie. Toen des middags de man van het slachtoffer na dien dag in Delfshaven te hebben gewerkt hij dreef met een anderen broer en een derden een handel in poets artikelen huiswaarts was gekeerd, bleek, dat er uit een opengebroken schrijfbureau een bedrag van eenige duizenden guldens was ontvreemd. De verdenking viel op den derden broer, den 22-jari gen Gerrit M., die als blikslager te Oss werkte en ook den dag te voren bij de grootouders was geweest Deze Gerrit stond bij de familie niet goed aangeschreven. Hij was deelgenoot in de zaak geweest, maar wegens on eerlijkheid er uit gezet. Toen had hij het zeer armoedi; gekregen en was ten slotte blijde, dat hij werk in Oss had gevonden, waar hij met zijn vrouw en beide kinderen leefde. Daags te voren was déze Gerrit bij zijn ouders opbe- zoek geweest en volgens zijn zeggen dien ochtend om 8.16 uur naar Oss teruggereisd. Zekerheidshalve infor meerde men in Oss, of hij was teruggekeerd. Toen bleek, dat dit niet het geval was, maar hij getelegrafeerd had, dat hij in R'dam bleef In verband met het bezoek van de Koningin, was dit voldoende aanwijzing om een ver zoek tot opsporing rond te zenden. Het was naar aanleiding van dit verzoek, dat de in specteur van politie te Oss met een mareohaussee en een rechercheur naar Den Bosch ging om daar den laatsten trein uit Rotterdam af te wachten. Zij beschikten over niets anders dan over een signalement van verdachte, doch ontdekten dezen onmiddellijk. Hij werd aangehou den' en voorloopig gehoord, waarbij hij direct erkende Gerrit M. te zijn. Toen men hem een bebloeden bijl en de twee gestolen geldkistjes vertoonde, die in zijn kof fer werden aangetroffen, erkende hij dadelijk, dat hij zijn schoonzuster had gedood. Hij werd on transport gesteld naar Rotterdam. Het verhoor van verdachte. Bij zijn verhoor alhier erkende hij, dat hij naar Rot terdam was gekomen met het doel zijn broer te beroo- ven. Hij had daarnaast redenen om zich op diens vrouw te wreken, omdat hij deze beschuldigde de fa milie tegen hem op te stoken. Daarom had hij des morgens een bijl gekocht en een gramofoonplaat om deze te gaan brengen en zoo een excuus te hebben om binnen te komen. De vrouw stind, toen hij aanbelde op het punt uit te gaan. Zij liet hem even binnen, doch gaf tevens te kennen dat zij weg wilde. Toen zij zich even bukte om de tasch uit de kast te nemen, heeft de dader den bijl genomen dien hij onder zijn jas verbor gen gehouden had en haar eenige xnalen zeer hard op het hoofd geslagen. Vervolgens heeft hij uit de keuken een mes gehaald, dat hij haar in den mond heeft ge stoken. „Waarom hebt u dat gedaan; voor alle zekerheid, omdat ge dacht, dat zij nog niet dood was?" aldus vroeg de president. Verdachte gaf dat toe. Na zijn daad bedreven te hebben, deed hij de gordijnen dicht, brak het schrijf bureau open en nam de twee geldkistjes daaruit Met zijn buit bezocht hij nog zijn schoonouders in de Hud- sonstraat en na eenige treinen te hebben laten passee- ren, ging hij terug naar Oss, waar hij werd gearres teerd. „Wat hebt u nu tot uw verdediging te zeggen?" vroeg de president. „Het was alleen hebzucht, uitsluitend de gedachte om aan geld te komen," antwoordt verdachte. Dan gaat hij terug in de bank der verdachten, ten einde tijdens het getuigenverhoor dof voor zich te blij ven uitstaren... I-evenslang geëischt. Uit den aard der zaak behoefde het getuigenver hoor, door de volledige bekentenis van verdachte, niet uitvoerig te zijn. Al heel spoedig kwam het O. M., waargenomen door mr. J. S. Lobe, die begon met een woord van deer nis voor het slachtoffer, dat op 25-jarigen leeftijd, nu zij nog alles van het leven te wachten had, vermoord werd, deernis voor den echtgenoot, deernis voor het kindje, dat de moeder moet missen op een leeftijd dat liet deze het meest noodig heeft. Uitvoerig lichtte de officier toe, dat het verhaal van verdachte stuk voor stuk door de getuigen is bewezen. Het is de logische, weloverdachte handel wijze ter uitvoering van een besluit. De voorbedach te raad achtte de officier daarmede bewezen. Hij wees nog op het rapport der psychiaters, die con- cludeeren, dat verdachte's zwakheid van karakter hem ongeschikt maakt voor de samenleving. „Jeugd" zoo vervolgde hij „kan nog wel eens als verzachtende omstandigheden worden in acht genomen, doch niet wanneer het zulk een feit be treft. Ook mag jeugd nooit een reden zijn om niet die straf toe te passen, welke de omstandigheden eischen." De deskundige noemde het de verschrikkelijkste moord, dien hij ooit heeft meegemaakt. De vrouw is als een beest afgeslacht, terwijl ze haar kind op den arm had. Iemand in staat tot zulk een gruweldaad, moet voor goed uit de maatschappij verwijderd wor den. De officier eischte daarom veroordeeling van verdachte tot levenslange gevangenis straf. Niet geheel overheid. al voor rekening van de In de Maandag gehouden conferentie van den mi nister van arbeid, handel en nijverheid met de drie akccntralen over verlenging van den uitkeerings duur in verband met de crisiswerkloosheid in 1931, h.bben de vertegenwoordigers van ('e vakcentralen als hun oordeel uitgesproken, dat de geheele verlen ging van den uitkeeringsduur voor rekening van de overheid moet komen. Desgevraagd verklaarde de mi nister echter, niet tot verder gaande maatregelen be reid te zijn. Aanvankelijk meende de minister, dat voor de rege ling reeids thans in aanmerking moeten komen land arbeiders, metaalbewerkers, textielarbeiders, een ge deelte van het transportwezen, sigarenindustrie, glas en aardewerken. Voorts zal worden overwogen, of meer bedrijven eventueel in aanmerking kunnen ko men. Als het vermogen zal worden beschouwd het be zit der werkloozenkas op het eind van 1930, zonder rekening te houden met eventueel oude schuld aan het Rijk. Nog niet gestart voor de verdere vlucht over den Oceaan. V.D. verneemt uit Las Palmas: In tegenstelling met het eerste bericht, blijkt thans, dat de Do X, die naar de Gando-baai bij het Azoren- eiland Gran Canaria was vertrokken om te starten, niet gestart is, en nog steeds in de baai gemeerd ligt. Het vliegtuig opnieuw beschadigd. Nader wordt gemeld: Volgens een Havasbericht uit Las Palmas is de DO X door twee hevige stortzeeën niet ernstig, maar toch zoodanig beschadigd, dat men eerst nieuwe on- derdeelen uit Friedrichshafen moet laten komen. De voortzetting van den tocht naar Zuid-Amerika onder vindt hierdoor opnieuw 2 weken oponthoud. CONSERVATIEVE VERONTWAARDIGING. De verdediging door MaoDonald. Heit Engelsche Lagerhuis heeft het debat over de wet tot hervorming van het kiesrecht voortgezet. De conservatief Hylton Young oefende vooral kritiek op de liberalen, die ter wille van de winst van een paar zetols er in toestemden om het levcm van deze regee ring met eenige nuttelooze maanden te rekken. De wot zou door de conservatieven tot het uiterste be streden worden als een maatregel niet van democra tie, maar van demagogie. MacDonald zeide, dat hij heel goed begreep, dat het ontwerp den toorn van de conservatieven had gaande gemaakt, want het zou immers voor goed een einde makein aan de heerschappij van de Tories, die ge wend waren een meerderheid in het Huis te behalen met een minderheid der in totaal uitgebrachte stem men. De regeering wees de beschuldiging met veront waardiging af, alsof zij alleen op zetelwinst uit ware geweest bij de indiening van dit ontwerp. Niemand kan van te voren weten, hoe in de practijk de alter natieve stem zou uitvallen en andere partijen kon den er misschien meer van profiteeren dan de arbei derspartij. Neen, het juiste beginsel had voorgezeten om een parlement saam te stellen, dat een zoo juist mogelijke afspiegeling was van de verhouding onder de kiezers. Er was geen geneesmiddel mogelijk voor sociale ongerechtigheden zonder een vaste meerder heid voor de aan het bewind zijnde partij. De con servatieven bezaten in het Hoogerhuis reeds een bol werk, dat nooit uit zichzelf voor hen verloren zou gaan en nu wilden ze het Lagerhuis ook nog met een meerderheid regeeren. Dit ontwerp was zeer urgent, want het raakte een der beginselen van ien gezonde democratische staatsinrichting. De regeering had de vijftien universiteitszetels af geschaft., ook niet omdat er 12 in vaste conservatieve handen waren, maar omdat het 't zuiverst voorbeeld was van dubbel stemrecht, waarop niemand recht had omdat niet allen de gelijke kans hadden aan een universiteit een graad te behalen. Maxton, de leider van den linkschen vleugel der re- geeringspartij, zeide dat hij zonder eenige geestdrift tegenover dit ontwerp stond. Zijn kameraden zouden niet tegenstemmen nu het eenmaal ingediend was. maar spr. was het met den premier niet eens, dat dit ont werp urgent was; dat waren alleen ontwerpen die ver betering konden brengen in het lot van het verarmde en verarmende volk. De kieswetswtfziging met 295230 aangenomen. Gisteravond hebben de conservatieven den aanval op het wetsontwerp voortgezet. Een van de sprekers zeide, dat de liberalen van Lloyd George de practijken van het beroemde bendehoofd van Ohicago Al Capone toe passen, en als een paar formidabele bandieten hun wil aan de gemeenschap (de arbeiderspartij) opleggen. Met de betrekkelijke flinke meerderheid van 65 stem men heeft het Lagerhuis daarop de regeeringsvoorstellen inzake de wijziging van het kiesstelsel aangenomen. Zitting van Dinsdag 8 Februari 193L UITSPRAKEN VORIGE ZITTING. Petrus P., Avenhorn, Hooger beroep overtreding wet openb. middelen van vervoer. Wel strafbaar geacht: f 1 boete of 1 dag. C. F. K., makelaar, Bergen. Hooger beroep vonnis overtreding verordening op de winkelsluiting te Bergen, f 6 boete of 6 dagen. Anthonie O., Noordscharwoude. strooperij van bloem kool met behulp van een vaartuig: 6 maanden gev. J. J., Alkmaar en J. S., N. en Z. Schermer, misdr. art. 251bis webb. v. strafrecht, le 3 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren; 2e f 500 boete of 1 mnd. gev. L. S.. C. A. B., Joh. S., C. N. O, H. N. allen Berk hout, W. N. te Diemen, J. J. B. te Berkhout en Th. J. B. te Avenhorn, wederrechtelijk binnendringen in een besloten lokaal bij een ander in gebruik: ieder f 40 boete of 40 dagen. Het optreden der verdachten werd door de rechtbank ten zeerste gelaakt. Kort verhaal ZIJ hield haar hand in de züne en hartstochtelijk kwam het van zijn lippen: „Myria, ik heb je lief, tot gek worden toe. Lieveling wil je m'n vrouw worden?" Ze stonden alleen in de flauw verlichte laan van den grooten tuin. Uit de verte klonk het melancholieke geluid van een fluit. Boven hun hoofden flonkerden milliarden sterren, als diamanten op een kleed van zwart fluweel. Het meisje had met gebukt hoofd de vurige liefdes verklaring van den slanken jongen officier aangehoord. Toen zij haar blondgelokt kopje ophief, zag hij haar bleek gezicht in het purpere schijnsel van het late licht* Zij zeide niets, maar hij las zijn vonnis in haar wijken de oogen... Hij liet haar hand los. De gloed in zijn ocgen was gedoofd. De wereld, die hem neg pas zoo schoon en heerlijk had toegeschenen, vond hij nu dor en koud* Nog eens sloeg hy een blik op het wezen, dat hem op do wereld het dierbaarst was. Toen draaide hij zich om en ging met loome schreden heen. Myria keek hem na. Haar bekoorlijk gezichtje met do zielvolle oogen stond treurig. „Ik kon het niet doen," mompelde ze zacht „Ik heb hem toch immers niet lief* O, ik vind het vreeselijk, dat ik hem zoo heb teleurge steld. Maar het moest, het moest..." Zes jaren waren sedert dien avond, waarop John Brainer al zijn hoop in nevelen zag verdwijnen, voorbij gegaan, zes lange jaren, die de wonde in zijn hart niet hadden kunnen genezen. Ver van zyn vaderland had hij gevochten, zijn moed en bekwaamheid hadden hem een eervolle positie in het leger bezorgd. Maar toch was hij onder zijn kameraden niet populair. „De stille" werd hij genoemd en niet ten onrechte, want buiten den dienst sprak hij zelden of nooit een woord. Hij vermeed het gezellig verkeer met z'n collega's zooveel mogelijk cn was schijnbaar het liefst alleen met zichzelf, cp z'n een zame kamer in de kazerne. Vaak hadden de officieren, met verwondering geluisterd naar een weemoedig lied je, dat „De stille" speelde op z'n fluit, wanneer hij zicli opbespied waande. Dan gaf hij zich over aan de her innering van dat oogenblik in den tuin, toen hy alleen was met Myria, het meisje, wier beeld hij nog steeds in zijn hart droeg. En tranen druppelden langs zijn bleeke wangen, om het leed dat diep in zijn ziel was gegrift. Toen kwam het bericht, dat hem krankzinnig dreig de te maken, het bericht dat Myria was verlaten door den man, met wien zij sinds eenige jaren was getrouwd en die haar thans met haar kindje onbarmhartig had verstooten. John rustte niet, voordat hij verlof had, naar het vaderland terug te keeren. Zijn eerste bezoek gold de vrouw, wier beeltenis hem levendiger dan ooit voor den geest zweefde. Eindelijk had hij haar woning be reikt. Hij belde. Eenige minuten later werd hij in een kamer gelaten. Hij zag Myria, maar hij geloofde niet, dat ze het was. Voor hem stond een ziekelijke, gebogen vrouw, met een wasbleek gezicht en doffe, treurige oogen. Een flauwe blos kleurde haar wangen, toen zij haar bezoeker herkende. „Jonh, ben jij het werkelijk?" fluisterde ze met zwakke stem. John zei niets. Hij staarde slechts naar die haast oud- uitziende vrouw. Wat was er van de eens zoo bekoorlijke Myria geworden, welk een vreeselijk leed moest zij heb ben doorstaan, om zóó te veranderen. En plotseling voel de hij esn diep medelijde'n in zich opkomen. Hij tracht te opgewekt te kijken. „Dag, Myria, hoe maak je het? Ja, ik was toevallig toch in de stad en toen besloot ik, je eens te komen opzoeken." Zij zette zich neer in een stoel en bedekte haar gezicht met haar beide handen. Haar tengere schouders schok ten van ingehouden snikken. John sprong op. Hij trok haar handen van haar be- hulld gezicht en keek haar diep in de oogen. „Myria"', zei hij zacht, „ik weet alles. Het Is vreeselijk voor je. Maar herinner je je nog, wat ik zes jaar geleden tot je zei? Dat ik je zou liefhebben, altijd, zoolang ik leefde? Lieveling, je eervergeten man heeft je verlaten. Je kunt dus van hem scheiden. Begin een nieuw, maar nu ge lukkig leven. Laten wij dat samen beginnen. Wil je?' Lang keek Myria hem aan. „Neen," sprak ze eindelijk. „Het is t^laat. Toen je me zes jaar geleden vroeg, ken de ik m'n eigen hart niet. Daarom wees ik je af, hoewel ik je toen reeds liefhad. Nu... Is het te laat. Je hebt me lief, zooals ik vroeger was, niet zooals ik nu ben. Maar je bent te edel om me dat te bekennen, je wilt je lot aan het mijne binden, uit medelijden. Maar dat wil ik niet. Ga nu heen, Ik dank je voor wat je voor mij hebt willen doen. Vaarwel, voor eeuwig..." En hij ging. Ö0(X)(X)CX30!0(X)C>0Q0 8S1 1931 Den 8sten Februari hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, J. KIESLING en G. KIESLING-Kooger, jjj hunne 50-jarige Echtvereeni- gitig te herdenken. i Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en y Kleinkinderen. St. Maartensbrug, Jan. 1931. ÖiOCSOQOOiOOOOiOOOQÖ PRIMA ROOKWORST. DIRK RAAT, SCHAGEN. dat voorkomt Griep. 18 Sinaasappelen voor 25.cent. 10 Sinaasappelen voor 25 cent. 8 Citroenen voor 25 cent. Amerikaansche Appelen iets fijns 25 cent per pond. Mandereinen voor 25 cent. Beleefd aanbevelend, '4 Juiste adres voor PRIMA FRUIT. Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij zijne Zaak weer heeft ingeneht als Beleefd aanbevelend, Gedipl. Hoefsmid, Nieuwe Niedorp. Vanaf heden iederen Donderdag en Vrijdag weer verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, J. v. SCHAIK. De Schager Verfwinkel, NOORD 71. Speciaal adres voor: Bereide Verf, Glas- en Behangselpapier. Aanbevelend, DOEKE WIT. Schilder. Biedt zich aan, op 1 Maart of eer der, een goed kunnende melken en met het koeboerenwerk bekend. G. P. POSTHUMA, Schermerhorn, Hon- deweg (Post Ursem). Gevraagd: Eyi wegens huwelijk der tegenwoordige, bij Wed. P. van IJZENDOORN, Zwarte- weg, Breezand. Gevraagd: Een in klein gezin, voor dag of dag en nacht, Zondags vrij. Br. onder lett. K 307, Bur. v. d. bi. Ondergeteekende maakt bekend dat de Vennootschap onder de te Winkel, met ingang van 1 Februari 1.1. en dat hij uitsluitend bevoegd is de daarvan loopende vorderingen te in nen en daarvoor te kwiteeren. De Vrachtrijdersaffaire Winkel—Kolhorn—Alkrpaar v.v. en het vervoer van vee naar alle markten, wordt door hem op denzelfden voet voortgezet. Beleefd aanbevelend Tel. No. 27, Winkel, Februari 1931. Vervoer van bloembollen naar iedere veiling te Bovenkarspel. Ingericht voor vervoer van Vee» Vrachten en Verhuizingen door geheel Nederland. Lading verzekerd. Uit voorraad leverbaar: alle soorten bloembollen manden en Labels. Doet nw voordeel. Bestelt heden,

Schager Courant | 1931 | | pagina 3