Radioprogramma JAC. ZOMERDIJK Arrondissemenfs Rechtbank te Alkmaar. STOF PER EL 13 H3d JO±S Uit onze omgeving. WINKEL HARENKARSPEL ST. MAARTEN WIER1NGERWAARD BARS1NGERH0RN ffARMENHUIZEN Z IJ P E LANGENDIJK de slechte teelt. Aangevoerd werden 72 spoorwagens, het vorige jaar 90. Met de uien liep het even beroerd als met de kool: alweer lagere prijzen. De noteeringen bewijzen dit wel: f 1.401.90 voor uien; f 1.202.10 voor grove; f 0.60 1.30 voor drielingen. Wie kan daarvoor nu uien telen bij de tegenwoordige kosten en lasten! Het vorige jaar was 't nog iets hooger om dezen tijd. De vrees is wel gewettigd, dat ze straks nog in de sloot terecht komen. Aanvoer 27 spoorwagens. Peen braciit dezelfde lage prijzen op als de vorige week: f 1.80f 2 voor de mooiste, f 1 voor kleine. Bieten werden goed betaald, f 2.505.70. Spruitkool braoht f 8 op. Donderdag 5 Februari. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3011.00 Concert door het AVRO-Kwintet; 11.00 Uitzending van de Herdenking van den dood van J. C. J. Speyk op 5 Februari 1831 bij Antwerpen; 12.00 Tijdsein; 12.302.00 Concert door het Orkest van het Rembrandt Theater te Amsterdam; 2.002.30 Halfuur voor de Vrouw; 2.30 3.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw-van Rees; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.006.00 Aansluiting van het Carlton Hotel te Amsterdam. Hongaarsche Muziek door de Kapel „Pege"; 6.006.30 Sportpraatje door H. Hollander; 6.307.00 Radio-Volks-Universiteit: Inleiding tot de Parapsychologie; 7.007.30 Engelsche les voor Gevorderden; 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Gramo foonmuziek; 8.158.55 Uitzending van het eerste deel van het Abonnements-Concert door het Concertgebouw- Orkest o.l.v. Pierre Monteux; 8.559.30 Gramofoon muziek; 9.3010.15 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; 10.15 Persberichten van Vaz Dias; 10.3012.00 Gramofoonplaten; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert. N.C.R.V. 10.00—10.30 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; 10.30— 11.00 Korte Ziekendienst. K.R.O. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01 1.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Trio; 1.302.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 2.00—2.15 Gramofoonmuziek; 2.15—3.15 Cursus Fraaie Handwerken; 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.005 00 Ziekenuurtje; 5.00—5.30 Gramofoonplaten; 5.30—6.30 Christelijk Lie- derenuurtje; 6.30—6.45 Gramofoonmuziek; 6.457.00 Cursus Knippen en Stof versieren7 007.30 Causerie over: „De Kanarieteelt" door A. Bartels; 7.308.00 Gra mofoonmuziek; 8.00—10.30 Uitvoering van „De Zerstö- rung Jerusalems", Oratorium van Ferd. Hiller, door Rote's Chr. Gemengd Koor; 10.3010.40 Persberichten Vaz Dias; 10.4011.30 Gramofoonplaten. VOOR BEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 2 Februari 1931. AL TE VEELZIJDIGE SPORT. Ter introductie had de reprise plaats van de zaak contra den heer Jo"h. K., vroeger te Hen&broek, thans te Den Helder woonachtig, -welke heer op last van den politierechter in persoon had moeten verschijnen. Hij had zich schuldig gemaakt aan diefstal van eenig geld uit een kast, staande in het oefeningslokaal der gym nastiekvereniging te Hensbroek. Verdachte had zich niet de eerste maal vergrepen en vroeger te Groningen verduistering gepleegd. Hij was toen ter beschikking der regeering gesteld. De heer Wiggers, reclasseerings- ambtenaar werd nogmaals als getuige gehoord. Eenige episodes uit het leven van verdachten werden bespro ken met gesloten deuren. Na heropening requireerde de Officier een«>gemengde veroordeeling, en wel 3 maan den gev. onvoorwaardelijk en 3 maanden voorw. met 3 proefjaren. Uitspraak f 20 boete of 20 dagen en 4 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en on der bijz. voorwaarden als gebruikelijk. EEN LEELIJKE STROP VOOR EEN „WEDERSPANNIG" VEROORDEELDE. De heer Pieter R., 'n 24-jarig veehouder en -hoeder te Grootebroek, was bij verstek veroordeeld wegens vernieling van een autoruit in den wagen van C. de Jong uit Opperdoes, op 7 November, waarbij de oppo sant gebruik had gemaakt van een stok door hem als veedrijvers-apparaat gebezigd. De kwestie was, dat Pieter R. in drift was ontstoken, omdat de automobiel hem hinderlijk toescheen voor de vrije beweging van de door hem voortgedreven koeien. Reeds aan zijn minder hoffelijke uitlatingen kon de heer De Jong bespeuren, dat Pieter leelijk uit zijn ge woonlijk hoogst zachtaardig humeur was geraakt. Niettemin gevoelde de veroordeelde zich niet schuldig en beweerde thans, dat de Jong in zijn onrecht stond, maar hij moest wel erkennen in drift het ruit te heb ben vernield, waartoe hij zeer zeker nimmer de be voegdheid had, daar niemand eigen rechtertje mag spelen. De kosten van de gebroken ruil bedroegen f 5,40, die de Jong natuurlijk graag vergoed zag. Op verzoek van den opposant werden nog een tweetal getuigen a decharge, de heeren S. Rens, zijn broeder en S. Ligthart gehoord. Deze heeren moesten bevestigen, dat Piet bet eerst op de brug was en de Jong geen gehoor gaf aan het verzoek om te stoppen. Deze ver klaringen droegen zoo goed als nihil bij ter ontlasting van den verdachte en vorderde de Officier bevestiging van het vonnis, doch verhooging der opgelegde straf en wel f 35 boete of 35 dagen. Uitspraak: f 30 boete of 30 dagen en toewijzing der civiele vordering. GLAZENMAKERS-WERKVERSCHAFFING. De 24-jarige, vermoedelijk tharts werklooze arbeider Gerrit G. te Allernaar, had op 22 November in een •anval van' alcoholoverspanning in de gemeentelijke cel aldaar 2 glasruiten verbrijzeld als blijk van dank baarheid voor de verleende hospitaliteit. Het jonge mensch is al eenige malen veroordeeld en stond nu opnieuw terecht Eisch f 15 "Soete of 15 dagen. Ter zake de overtreding van artikel 453 had verdachte 3 dagen principieele hechtenis ondergaan. Vonnis dit maal f 10 boete of 10 dagen. DE BEKWAME ANDERMANSLEER-RIEMEN- SNIJDSTER OF NIET VOOR EEN KLEIN GERUCHTJE VERVAARD. De 27-jarige, elegant uitgedoschte dienstbode, mej. Gerritje R., debuteerde voor den politierechter als verdachte op grond van het feit, dat zij op 4 December uit een taschje dat haar toenmalige gebiedster, me vrouw Martin uit het café in de Marktstraat te Alk maar op de tafel had laten liggen, een bankbiljet van f 100 had ontvreemd. Het meisje, dat thans te Den Helder vertoefde, had een onweerstaanbaren lust om St. Nicolaascadeautjes te geven en voorzag zich op bovenomschreven wyze van overvloedige contanten. Het geld was notabcne een gedeelte vah de som door mevrouw Martin stillekens bespaard, ten einde haar echtgenoot met een nieuwe toonbank in het café te verrassen. FAN TASIE-3TC.FFEN, voor Costumes, vanaf 12.00 per el. ZWART en BLAUW, prima, vanaf f 4.50 per el. PANTALON-STOF, moderne strepen, vanaf f2.25 per el. HOOGZIJDE SCHAGEN. In haar betrekking voldeed het meisje uitstekend. Mevrouw Martin had het nimmer van haar kunnen denken. De heer Wiggers, de bekende vraagbaak, werd ge hoord en had een rapport uitgebracht. De geoffreerde cadeautjes zullen worden teruggegeven en kan de op brengst in mindering van het aan mevrouw Martin verschuldigde worden gebracht. Zij zou aldus nog"' f 30 hebben te restitueeren. Voorts adviseerde de heer Wiggers een voorw. veroordeeling De heef Officier vorderde in verband met dit gunstige rapport, ver trouwende op de medewerking van het meisje, 3 maan den voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De verdediger, mr. v. d. Loos, kon zich volkomen met 'dit requisitoir vereenigen. Uitspraak 2 maanden gev. met 3 proefjaren met op te leggen bijz. voorwaar den in het vonnis nader genoemd, WIE HEEFT ER OOK LUST IN DE LIK? Het beroemd geworden Berkhout leverde heden wederom een cliënt voor den Politierechter in den per soon van den heer Nic B., 'n 39-jarig brandstoffen- handelaar, die op 17 December aldaar door den rijks veldwachter Woud werd aangehouden, ten einde twee hechtenisstraffen van 4 en 12 dagen te ondergaan, Indien de veroordeelde niet tot betaling der öoeten overging. Inplaats van te betalen verzette hij zich, toen de veldwachter hem naar Alkmaar wenschte te brengen, met geweld tegen die ambtshandeling. De rijksveld wachter was hem, volgens zijm verklaring, vooraf nog op allerlei wijze ter wille geweest, maar had daarover nu zelf nog een bemerking te incasseeren. Het bedrag der boete, f 30, was ten slotte door den bedrijfsleider der kaasfabriek, alwaar verdachte werk zaam was, voorgeschoten en werd deze boete te Hoorn of te Alkmaar betaald. De heer B. gaf echter een andere lezing van het gebeurde, die hij van een papiertje voorlas. Volgens verdachte had Wouda hem eerst uitstel gegeven tot 29 December en hem later tot driemaal aangegrepen om hem mede te nemen naar Alkmaar. Ten slotte zijn ze samen naar Hoorn gegaan en had verdachte bij de re gistratie f 16 betaald. Op 12 December had Wouda de machtiging tot arrestatie niet getoond, verklaarde verbalisant op de op deze zaak betrekking hebbende vraag door den ver dediger, mr Wynne Voorts werd nog gehoord de zuivelbewerker S. de Klerk als getuige a decharge. Volgens dezen getuige had Wouda den verdachte aangezegd dat hij 14 dagen uitstel had gekregen. Ook ontkende deze getuige, dat verdachte zich met geweld had verzet toen Wouda hem aangreep. De heer Officier releveerde dat bij dergelijke arres taties gewoonlijk als practisch gebruikelijk, dergelijke consideraties worden verleend. Daar echter tot 29 Dec uitstel was verleend, meende de Officier, dat een arrestatie op 12 December niet geschiedde in de recht matigheid der bediening, reden waarom de Officier vrijspraak requireerde. De verdediger, mr. Wynne, voegde daaraan nog het een en ander toe en vereenigde zich voorts met de conclusie van den Officier. En onmiddellijk uitspraak doende, sprak de politie rechter den heer B. vrij. SNERTZAAK. De 25-jarige, forsch gebouwde Alb. Joh. B., wonende te Hoorn, stond terecht naar aanleiding van het hem ten laste gelegde feit, dat hij in het najaar van 1930 zich wederrechtelijk had toegeëigend het race-stuur van een rijwiel, dat hij van zekeren heer C. Brander uit Hoogkarspel ter leen hand ontvangen. Verdachte erkende wel een racestuur van Brander in bruikleen te hebben gehad en daarna een rijwiel te hebben ver kocht aan zekeren P. Heertjes, op welk rijwiel evenv/el niet het stuur was bevestigd van Brander. Waar dit stuur was gebleven wist hij niet. Aan de politie had verdachte dit echter anders verklaard. Deze erkentenis trok verdachte nu weer terug. Toen verdachte het rijwiel aan Heertjes verkocht, was hij dronken. Bedoeld rijwiel was door Heertjes weer verkocht aan een heer met name Leegwater. De heer Heertjes kon niet pertinent verklaren, dat het hem getoonde stuur zich bevond op het rijwiel door hem van verdachte gekocht. Het was een mysterieuse ge schiedenis, 'n justitieele puzzle, waar niemand bepaald wijs udt kon worden. De Officier bracht zich dus liever in veiligheid en requireerde vrijspraak, omdat het opzet niet was gebleken. Uitspraak conform dit requisitoir. 'N RUWE KAMPVECHTER. De niet verschenen Alkmaarsche los werkman Jan de V., had op 20 December te Alkmaar in het café van den heer Hennlng in het Groot Nieuwland een ander bezoeker, den heer P. Otteman, een rijksdaalder ter leen gevraagd. Dit werd hem geweigerd, waarop Jan hem kwaad naliep en op 't moment dat Otteman door een of andere spirituale oorzaak op het Verdronken- oord een buiteling maakte en met de straatsteenen kennis maakte, hem met zijn beklompten voet een trap in 't gelaat toebracht De Officier requireerde tegen Jan, die over een aardig strafregistertje beschikt, f 40 boete of 40 dagen. Vonnis conform eisch. EEN WELGEMIKTE WORP, DIE EFFECT SORTEERDE. Een 40-jarige tuindersknecht, de heer Jai R., ge boren en wonende te Uitgeest, stond terecht omdat hij op 30 December aldaar met behulp van een straatsteen een glasruit en een daarachter staand theeservies had vernield, welke glasruit en theeservies het eigendom waren van den heer W. Twisk, bloembollenkweeker aan de Loet 'aldaar. Na een levendige discussie met den politierechter omtrent den Ingedienden eisch tot tot schadevergoeding werd deze som vastgesteld op f 21.65. De heer Jan R. van den Hoogeweg diende zich aan bij den heer Twisk om geld. dat hij nog te vorde ren had, werd boos, omdat Twisk dezen eisch afwees op grond dat hij niet besohikte over voldoende con tanten en verbrijzelde daarna volgens verklaring des heeren Twisk en diens zonen Jan en Wilem op de bovenomschreven wijze de hier voren aangeduide breek bare voorwerpen. Verdachte betwijfelde echter of hij wel ruit en servies had vernield. Wel had hij een ver schrikkelijk leven gehoord. Ook was hij kwaad gewor den, toen de heer Twisk hem de deur voor zijn neus had dichtgeworpen, maar verder wist hij van de zaak niets. Na het in puin vallen van de glasruit en het servies, hadden de zoons van den heer Twisk den ver dachte hard zien wegloopen. Niemand anders was in de straat aanwezig. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Uit spraak: f 20 boete of 20 dagen en toewijzing der civiele vordering ad f 21.65. 'n Duur ruitje, meende de politierechter. DIEFSTAL VAN GEMEENTELIJKE ELECTRISCHE ENERGIE, OF DE GOOCHEME BALLONBROEKER De heer Hendrik Kr. 'n Urker in- of liever opgeze- tene was heden niet verschenen. Wel echter de gemeen teveldwachter Kok. die had opgemerkt, dat gemelde heer Kr. op vernuftige wijze een draad had aangebracht welke draad in contact was met het gemeentelijk elec- trisch net en alzoo gratis profiteèrde van den electri- sohen stroom, die een ander burger duur betalen moest. Het toegebrachte nadeel werd geschat op f 100. Gevor derd werd f20 boete of 20 dagen. Vonnis dito. EEN RUITEBREKER, PROPJESDRINKER EN EEN VECHTJAS. De niet aanwezige heer Jan B. te Schagen had aldaar op 31 Dec. 1930 een glasruit vernield in het perceel, be woond door den heer A. Spel, koopman te Schagen. Verdachte had te diep in 't glas gekeken en verkeerde vecht- en vernielzuchtige stemming. Hij schopte het ruit stuk met zooveel geweld dat de scherven over do tafel rolden. De schade bedroeg f 1.15. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform. GESLOTEN DEUREN TOT BESLUIT. De laatste zaak betrof de 28-jarige timmerman Joh. T. te Allernaar, die zich op 24 Augustus op den Kanaaldijk had schuldig gemaakt aan misdrijf art. 239 wetb. van strafr. openbare schennis der eerbaarheid, welke zede zaak op 5 Januari was aangehouden. Gehoord werden de heeren Wiggers, reclasseerings- ambtenaar en Dr. Hoeneveld, zenuwarts te Alkmaar. Voorts werd deze aangelegenheid die zedekwetsend was, met gesloten deuren behandeld. Auf wiedersehen. Zondagavond gaf de jeugdklasse van Sparta een uitvoering bij den heer D. A. de Bruijn, onder lei ding van den heer Keesman van Schagen. Het groote aantal kinderen dat tegenwoordig deelneemt aan dc gymnastiek, had tengevolge dat ook heel wat ouders een familieleden aanwezig waren en de zaal goed bezet was. De verschillende nummers werden, ge zien do jeugdige gymnasten, niet onverdienstelijk uitgevoerd, en de leider heeft weten te bereiken om die vele jonge bewegelijke natuurtjes een begrip van orde ben te brengen en regelmaat in de uit te voeren oefeningen. Aan het slot dankte de heer Span, Hoofd der school, den leider voor diens belangrijk aandeel, dat hij had in de lichamelijke oefening der jeugd. Een dankbaar applaus bewijzende de in stemming met dit waardeerend woord, was het slot. Daarna bal. Bij de alhier gehouden rekening van het Onderling Veefonds bleek, dat over de maand November ver zekerd waren 990 stuks vee; December 986 en Januari 97.6 stuks. Verloren of afgekeurd waren 13 stuks ve-e. De omslag werd bepaald op November f 1.Decem ber f 0.60 en Jan. f 0.50. De geheele schade, met inbe grip van rekeningen veearts enz., bedroeg f2071.49. Zondag gaf de „Noorder Bioscoop", ondernemers de heeren Gebr. v. d. Abeele uit Noordscharwoude, ten lokale van den heer P. Schrijver, een mooien avond met haar bioscoop. Als bij wijze van kennismaking projecteerde zij eerst verschillende natuuropnamen, waarop volgde „Lady Raflis.de Detective" en als slot „Held uit Liefde". Deze bioscoop bracht een mooi helder beeld op het doek, hetwelk met belangstelling door de aanwezigen is gevolgd, die van het gebodene beslist hebben geno ten. Dit is, gezien de verwenning op dit gebied, de beste reclame voor de „Noorder Bioscoop". GEMEENTE SINT MAARTEN. Burgerlijke stand over de maand Januari 1931. Geboren: Hendrika, dochter van Jan Rus en van Neeltje Keizer. GehuwdGeene. Overleden: Reijer Bouwen, oud 47 jaar, weduwnaar van Antje Bijpost, Jantje Kistemaker, oud 75 jaar, on gehuwd. Zondagavond heeft in de zaal van den heer H. van der Woude een bioscoop voorstelling plaats gehad door de N.-Hollandsche Cinema te Noordscharwoude. Voorgesteld werd Emil Jannings in de Patriot. We hebben een gedeelte van de film kunnen bijwonen, doch wat we gezien hebben en er later van hebben gehoord, was het inderdaad de moeite waard deze mooie voorstelling te gaan zien. Het spel van Emil Jannings was uitstekend'en het geheel zeer duidelijk voorgesteld. Tijdens de voorstelling en in de pauzes schitteren de gramofoonplatenmuziek. We twijfelen niet of de ondernemers zullen met deze film wel succes hebben. De opkomst was vrij goed. Bal na. KOLHORN. Naar wij vernemen zal de Zangvereeniging Kol- horn op 22 Februari a.s. een tweede opvoering geven van de operette „Marion de Marketentster" van Sam Vlessing, thans in de zaal van de wed. Jb. Jonker. GEMEENTE BARSINGERHORN. Geboren; Annie Gré, dochter van Nicolaas Keesman en van Dieuwertje Otsen. Hendrikje, dochter van Hendrik Knol en van Roelofje Prikken. Trijntje Cor nelia, dochter van Dirk Schouten en van Trijntje Walst. Ondertrouwd: Cornelis Mienes, oud dertig jaren, schipper wonende te Noordscharwoude en Johanna Wilhelmina Schrieken, oud zeven en twintig jaar, zonder beroep, wonende te Barslngerhorn. Leendert Bil, oud vier en twintig jaren, arbeider, wonende te Üarsingcrhorn en Catharina* Kuiken, oud vier en twintig jaar, zonder beroep, wonende te Anna Pau lowna. Gehuwd: Geene. Overleden: Hans Pierre Dohr, oud drie weken, zoon van Peter Dohr en van Margarctha Ida Henning. Meinarda Pool, oud twee en twintig iaren, dochter van Jan Dirk Pool, overleden, en van Maria Herman. Loop der bevolkingg over de maand Januari 1931. Ingekomen: A. Zijnge van Emmen; mej. A. Buik van Zijpe; G. Striezenau, H. Blom, J. Bakker, A. R. Selders, A. Blom, B. Postema, A. de Moet, C. Dogge, P. Kok, J. Nijermanting, P. Feringa, R. Striezenau, G. H. Kempers en H. Hulsschreuders van Lonneker; J. H. Jansen van Vlagtwedde; F. ter Horst, G. de Haan en G. Albers van Lonneker; P. van der Hoeven, Jv A. C. Karvink, H. J. Schuitert, J. H. Tiben en H. H. Schreuder van Enschede; mej. L. M. Schepens van Breskens; P. J. Dijkstra en J. Kloppenburg van Spaubeek; H. Tammes vanVlagtwedde; A. Wolfert en echtgenoote van Breskens; mej. J. Schouten van Harenkarspcl; D. Th. Makkink van Alkmaar; D. Feld man en gezin van Warffum. Vertrokken: G. Striezenau, P. Kok en H. ITulsschreu- der naar Lonneker; H. Hoekstra en gezin naar Anna Paulowna; G. W. Wiggers naar Hoogwoud; J. Nije- manting, A. R. Selders, C. Dogge, F. ter Horst, G. Al bers naar Lonneker. Aan de Velling te Warimenhuizen werd verhandeld in de maand Januari 1931: 998.775 Kg. roode kool, 157.875 Kg. gele kool, 502,800 Kg. Deenscthe witte kool, 121.925 Kg. uien, 9875 Kg. peen, 900 Kg. nep, 1850 Kg. aardappelen, bieten. Ter vergelijking de cijfers over de maand Januari 1930: 1.714.900 Kg. roode kool, 198.125 Kg. gele kool, 679.625 Kg. Deensche witte kool, 89.575 Kg. uien, 11.900 Kg. peen, nep, aardeppelen. 5450 Kg. bieten. De omzet bedroeg in Januari 1931 f 59.222.44 tegen f .89.145.95 in Januari 1930. PETTEN. We vernemen dat het Petten's Tooneelgezelsohap in studie heeft genomen: „In Uniform", een interessant detective-tooneelspel in 3 bedrijven door J. v. Randwijk. Als gevolg van den verlaagden rentestand bij dc Coop. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht hebben de Boeren leenbanken den rentevoet voor spaargelden en opge nomen gelden ook gewijzigd. Er blijkt intusschen wel uit, dat de Boerenleenbanken een gunstigen rentebasis hebben. Zoo zal de Boerenleenbank te Zuidscharwoude slechts 4*£ pet. voor opgenomen gelden in rekening brengen, terwijl ze vergoedt 3.6 pet. voor spaargelden en zelfs 4 pet. voor gelden, die een jaar vast worden gezet. ZUIDSCHARWOUDE. De verecniging voor Zickenhuisverpleging hield Maandagavond haar jaarvergadering in De Roode Leeuw. De heer S. de Boer opent als voorzitter dc verga dering en spreekt zijn genoegen uit over de groote opkomst, want meestal stelt men alle vertrouwen in het bestuur en men komt niet, doch hier blijkt dat anders. Verder tracht de voorzitter te relevecren, dat dc op richting destijds van deze verecniging wel zeer nood zakelijk was, gezien het aantal patiënten, dat naar een ziekenhuis moest. We kunnen tegenwerken en zeggen, dat de dokters nu de patiënten maar weg zenden, doch, zegt de voorzitter, de dokter heeft daar wel terdege zijn reden voor. Het mag een zegen ge noemd worden, dat men nu, wanneer de omstandig heden dat vereischen, ter verpleging kan worden op gezonden. Daar de secretaris nog niet aanwezig kon zijn, deed de voorzitter mededeeling, dat de heer P. Zeeman tot onzen grooten spijt als bestuurslid wegens vertrek moet bedanken. Wij hebben hem leeren kennen als een zeer verdienstelijk bestuurslid. Laat ons hopen, dat hij in zijn nieuwe woonplaats datgene zal vinden, wat hij hier niet kon bereiken. De voorzitter vraagt de machtiging over te gaan tot het kiezen van een nieuw bestuurslid. Hieraan zal in den loop der vergadering worden voldaan. Hierna bracht de heer II. IVletselaar een keurig ver slag uit van dc federatieve vergadering. Inmiddels kwam de secretaris ter vergadering, die de notulen nu voorlas. Het jaarverslag dat hierna door denzelfden samensteller werd uitgebracht, be gon niet opwekkend, daar 1930 dc vorige jaren over treft, n.1. 27 opereeringsgcvallcn met eens totaal van 445 bijdragen; in 1929 waren deze cijfers 13 en 209. Het aantal gezinnen bedroog 220 met 843 leden; in 1929 was dit 226 met 862 leden. Het gemiddeld aantal ligdagen per geval bedroeg I6V2- Zoowel voor de no tuleering als voor het jaarverslag werd den secretaris dank gezegd. iUt het verslag van den penningmeester, den heer P. Zeeman, citeeren wij de eindcijfers: ontvangsten f2097.86, uitgaven f 1432.59, saldo per 1 Jan. 1931 f695.27. Dit saldo is ongeveer f200 lager dan van het vorige jaar. Namens zijn mederapporteur bracht de heer Bouman dit verslag uit, hij adviseerde dc reke ning goed te keuren; dit geschiedde en dc penning meester werd gedechargeerd. Dankbetuiging was ingekomen van een hersteld pa tiënt voor de uitkeering. Besloten werd dat voor vergaderingbezoek der fe deratie een presentiegeld van f2.50 zal verstrekt wor den per persoon. De heer P. Zeeman besprak nu de wenschelijk- heid om verruimngder federatie, door meer centra lisatie van elkaar overnemen van leden. Uit de gedach tenwisseling welke hierover ontstond, bleek men de zienswijze van den heer Zeeman te deelen, zoodat dit punt op de eerstvolgende federatievergadering ter ta fel komt. De Voorzitter besprak de wenschelijkheid om per federatie eene regeling te treffen inzake vergoeding operatiekosten. Uit de besprekingen blijkt, dat zij, die in het doktersfonds zijn, in deze reeds worden geholpen, Evenwel komt dit punt op de federatie vergadering en zal dan een aparte verecniging moe ten worden opgericht. De contributie zal weer blijven zooals die was. De heer S. de Boer werd met op 1 na algemeene stemmen herkozen en de heer Jb. Grootjes met groo te meerderheid als bestuurslid. Bij varia werd een lid op een vraag van internen aard naar genoegen van antwoord gediend. Een andere vraag kwam in, nl. of de voorzitter ook inlichtingen kon geven inzake de verplegingskosten, nl. of die f3 per dag wel blijft bestaan, daar de vrager gehoord heeft, dat het Neutraal Ziekenhuis deze bevoorrechting wil intrekken. De voorzitter antwoordt o.m. dat dit geldt voor ge meenten, die geen subsidies destijds aart Alkmaar verstrekten. Uit de besprekingen bleek evenwel ver der, dat dit voor onze vereeniging geen gevaar op levert. Als volgende kasnazieners werden benoemd de heeren Jb. Kroon en D. Laas. De heer P. Zeeman bracht nu dank voor de aange name medewerking van het bestuur en zegt ook dank voor het vertrouwen der leden. Hij hoopt, dat de le den trouw zullen blijven. De omstandigheden heb ben zijn vertrek noodig gemaakt. Verder hoopt hij, dat het nieuwe lid dezelfde liefde voor de vereeniging zal aan den dag leggen. De voorzitter wenschte nogmaals den heer Zeeman het besté toe in zijn nieuwe woonplaats en hoopte, dat het komende jaar een gunstig jaar moge blijken voor de vereeniging. Daarna sloot hij de bijeenkomst. In de hierna gehouden bestuursvergadering wer den de functies als volgt verdeeld- S. de Boer Kz., voorzitter, A. Kout, vice-voorzitter, Jn. Kramer, secre taris, H. Metselaar, penningmeester, Jb. Grootjes, commissaris. In plaats van den heer J. Kroon is als bestuurslid en penningmeester van de Vereeniging Nut en Genoe gen alhier gekoeen de heer Jb. Rutsen. NOORDSCHARWOUDE. Eenige werkeloozen zan van gemeentewege te werk gesteld door het rooien van J>oomen voor het perceel van den heer Jb. Deutekom. De bédoeling is om daar den weg te verbreeden. Eenige hekken zullen dan ook ach teruit geplaatst worden. De belangstelling voo rde Revueopvopring ,,'t Zal wel gaan", Is reeds zoo groot, dat voor alle drie te geven uitvoeringen, de zaal voor het grootste gedeelte is be sproken. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Geboren: Jacob, zoon van G. van der Heyden en van G. Krejjger; Germa, dochter van J. Arends en van N. Gootjes. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Aagje Balder, oud 91 jaar. weduwe van Jan Kuijper; Maria Hendrika Mol, oud 63 jaar, echtge noote van J. Jong; overleden te Amsterdam Pieter Koe dijk, oud 58 jaar, echtgenoot van K. Kliffen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7