Radioprogramma Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. niet is te tornen, omdat men zich moet houden aan de Armenwet. De heer Jn. Lont merkt op, dat in 1928 de termijn ad 6 weken voor uitkeering uit de werklozenkas sen was verloopen, de minister later de termijn ver lengd heeft en toen het geven van toeslag noodig was. Maar op het oogenblik is er geen werklooshe'd en is dat wel het geval, dan kan er 6 weken worden getrokken. De heer Oden merkt op, dat de werkloozen niet G, maar 3 weken kunnen trekken. En van werkloozen die bij de Ballast Mij. en bij de M.U.Z. werkzaam waren, zijn er die reeds uitgetrokken zijn. De Voorzitter merkt op, dat voor den georganiseer- den de uitkeering bedraagt f6 plus f 1 per kind, tot een maximum van f 15. De heer Lub wijst er op, dat punt 2 van het prae- advies er op wijst, dat de ondersteuning beheerscht wordt door de bepalingen der Armenwet, waar spr. wil de vraag om steun dan bepalen tot de georgani- seerden en niet tot de ongeorganiseerden. De heer Bakker vraagt zich af, of een regeling als in 1928, zooals nu wordt voorgesteld, wel noodig ss. Genoemd wordt de regeling van kracht te doen zijn tot 1 Maart en we zijn nu al Februari. De heer Oden zegt dat als het niet noodig is. zoo veel te beter. De bedoeling is dat de georganiseerd en niet aan het Armbestuur zijn overgeleverd, want de meesten zijn al uitgetrokken. De heer J. Kooij zegt, dat ze in 1928 toch ook niet aan het Armbestuur waren overgeleverd. Det heer Tijsen erkent de billijkheid en wijst op de contributie die de georganiseerden betalen. De heer Oden zegt, dat het daarom gewenscht is dat de positie der georganiseerden beter is dan die der ongeorganiseerden. De heer Lub zegt, dat er genoeg zijn die vanaf Oc- tober werkloos zijn, een mededeeling die den heer Jn. Lont aanleiding geeft tot de opmerking, dat hel toch niet de» bedoeling is de regeling terugwerkende kracht te geven. Spr. krijgt echter een geruststellend antwoord. De heer Bakker informeert naar het verschil van uitkeering aan georganiseerden en aan niet-georga- niseerden. De Voorzitter zegt, dat dit verschil is f4, dus nogal van beteekenis. De heer Lub wijst er echter op, dat het maximum bedrag in beide gevallen f 15 bedraagt. De heer Jn. Kooij oordeelt, dat het niet gaat, zooals het behoort, maar waarom sluiten de menschen zich dan ook niet aan. De heer Lub zegt, dat de georganiseerde per jaar aan contributie enz. pl.m. f 40 betaalt. De heer Kaan vindt het wel goed dat het verschil wat hoog is. De heer Oden: Anders zeggen de menschen, we be hoeven ons niet aan te sluiten. De heer Kaan vraagt, of de voorgestelde regeling dus voor een jaar is. De Voorzitter zegt, dat de regeling zal gelden lot 1 Maart a.s. De heer P. Kooij vraagt, of dus de uitkeering dan over den penningmeester gaat, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt, het gaat als vorig jaar. Het voorstel-Oden, de regeling als in 1928, wordt nu in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer J. Kooij. De heer Lub vraagt, wanneer de regeling ingaat. De Voorzitter deelt mede, van Maandag 9 Februari. Commissie van toezicht op het lager onder wijs. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1931 van den heer H. K. van Kalsbeek, als lid der commissie van •toezicht op het lager onderwijs, hebben B. en W. de ver vulling van deze vacature, na gepleegd overleg met de commissie, de volgende aanbeveling doen toekomen: 1. de heer W. Jansen; 2. de heer L. Geusebroek. Aangezien voor het te benoemen lid een keus zal moe ten worden gedaan uit de categorie ouders van op een bijzondere lageer school ingeschreven leerlingen, is de heer Van Kalsbeek niet herkiesbaar. Met algemeens stemmen wordt no. 2 der aanbe veling, de heer Geusebroek, benoemd. De koude getrotseerd. De Voorzitter stelt voor, gezien de temperatuur die er heerscht, geen rondvraag te houden, doch enkele leden maken daar bezwaar tegen. De heer Lub vraagt in de eerste plaats of de pen ningmeesters der werkloozenkassen bericht krijgen van de steunregeling. De Voorzitter antwoordt, dat het op den ouden voet doorgaat. De heer Lub wil nog eens wijzen op den toestand van Geertje Dekker. Spr. zijn enkele gevallen be kend. De Voorzitter zegt, dat de heer Lub zich dan moet wenden tot het bestuur der Ned. Herv. Kerk. Er zijn meerdere voetangels en klemmen. De heer Lub deelt mede, dat hem een paar frap pante dingen bekend zijn. De Voorzitter zegt dit ook te weiten. De heer Lub vraagt voorts hoe het 6taat met de M.U.Z. wat de subsidie voor den weg betreft. De Voorzitter zegt dat bedoeld wordt Zuiderzeewer ken en licht toe dat bericht moet komen van den Minister van Waterstaat Door dein Minister is de aanvrage om subsidie om advies naar een paar licha men gestuurd en als daar antwoord op is ontvangen, krijgen wij antwoord van den Minister. De heer Lub heeft gezien dat er nieuwe steenen staan opgetast in de Smidssteeg. Worden die daar verslraat? De Voorzitter zegt. dat in de Smidssteeg oude stee nen worden gebruikt. Warmte genoeg in de wereld. De heer M. Kooij zegt eens te willen praten ov r Ihet koude vergaderlokaal. Dit is geen lokaal om er In te vergaderen. De Voorzitter merkt lachend op: We moeten cen trale verwarming hebben. De heer Oden zegt dat de kachel niet deugt. De bode Veerdig licht toe dat de kachel vanmorgen is aangelegd. De Voorzitter zegt dat we het er allen over eens zullen zijn, dat de verwarming allerdroevigst is. De heer Kaan vraagt of er niet een kachel in het imidden van de raadzaal kan worden geplaatst. De heer M. Kooij zal er niet langer over praten, (maar eir is wel in te voorzien, want er is tegenwoor dig warmte genoeg in de wereld. Spr. vraagt dan verder over de verlichting in den Poelweg. Op verzoek van den heer J. Lont licht de Voorzitter de pers nader in, dat d. heer M. Kooij reeds voor den aanvang der vergadering gewezen had op het niet branden der straatlantaarns. Voor Don Oever, voor Hippolytushoef en voor Poelweg en Haukes zijn 3 personen aangewezen om te controleeren of de ver lichting in orde is. Op deze wijze zal evenwel aan anderen worden opgedragen de controle uit te oefe nen. De Smidssteeg. Dc heer Kaan geeft in overweging in de Smidssteeg enkele boomen die .eeds zijn versleten, te doen ver wijderen, dan een strookje van het kerkhof af te ne- imen en op die manier het mogelijk te maken dat de Smidssteeg van één kant af in gereden kan worden. De heer Jn. Lont vraagt of daar nu zooveel behoefte aan is. De heer Kaan zegt dat het een groot genot zou wezen. De Voorzitter denkt niet dat inrijden mogelijk is, maar B. en W. zullen een onderzoek instellen. De heer Kaan informeert nog ^ens naar de rente vergoeding der diverse leeningen. De Voorzitter zegt dat het in onderzoek is. De rente der 5V4 iecning is door de Boerenleenbank ver laagd geworden, zooals spr. trouwens reeds had opge merkt De rooilijn en het bouwen zonder vergun ning. De heer P. Kooij zegt vorig maal gevraagd te heb ben naar een voorstel t.a.v. hot vaststellen van dc rooilijn. Door den Voorzitter is toen geantwoord de de opzichter het zoo druk had en alles in kaart moest worden gebracht. Spr. heeft er den opzichter naar ge vraagd en deze wist er niets van af en hij had boven dien een oude kaart, zoodat gemakkelijk lijnen wa ren te trekken. En spr. wil dan ook wijzen op het feit dat velen maar bouwen of aanbouwen zonder de vereischte toestemming te hebben gekregen. Spr. noemt bijv. aanbouwen aan den Poelweg, waarbij men liet naar de bestaande verordening uitkijkt. Dc verordeningen dienen evenwel te worden nageleefd, want wat komt er andei's terecht van de grondbe lasting, en waarbij de gemeente toch ook belang hecfl. Als voorbeeld noemt spr. het perccel-Westerbcc'ke. waarvoor bijna na een jaar nog bouwvergunning moest worden aangevraagd. De Voorzitter beaamt dat er verschillende aanne mers zijn die maar beginnen te bouwen voor de aan vrage wordt ingeleverd. Evenwel de aannemers zijn aangeschreven dat als hel weer gebeurt, 6. en W. zich de bevoegdheid voorbehouden, het perceel te doen afbreken. Wel komt het eens voor dat als de opzichter geen bezwaren heeft, een voorloopige ver dunning wordt verleend. De heer P. Kooij wijst nog op een perceel dat te Westerland gebouwd wordt. De Voorzitlcr zegt dat B. en W. het reeds hebben besproken. Hierna sluiting. (Reeds gisteren aan onze abonné's te Weringen toegezonden). Woensdag 11 Februari. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Orgelspel; 10.30 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoonmuziek; 1105 Radio-Volks-Unlverslteit: „De lichamelijke verzorging van den kleuter" 11.35 Gra mofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middag concert. door het VARA-Scptet; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.25 Vrouwenuurtje; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.20 Cooperatie- kwartlertje; 3.35 Gramofoonmuziek; 3.40 „Maak het Zelf" door Celine SchaakeVerkozen; 4.30 Voor de kinderen; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 Mandolinecursus door Joh. B Kok; 7.00 Radio-Volksuniversiteit. Prof. Dr. H. J. Jordan: „Denken en ervaring bij den mensch"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Accordeonmuziek; 8.00 Gra mofoonmuziek; 8.10 Vervolg Accordeonmuziek; 8.25 Gramofoonmuziek; 8.35 Uitzending voor de Ned. Ver. v. Fabrieksarbeiders; 9.35 Gramofoonmuziek; 9.40 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.10 „Klokken": hoorspel in, 15 tafreelen, uit het Dultsch vertaald door Martien Beversluis, op te voeren door Het Groot Volkstooneel; 10.40 Vervolg Concert; 11.10 Pers berichten van Vaz Dlas; 11.20—12,00 Gramofoonmuziek. Huizen (298 M.) N.C.ÏLV. Friesche dag. 8.159.30 Carillonconcert door J. Nauta, stadsbeiaardler op het carillon van de Martinitoren te Sneek; 9.00—9.30 Bijbellezen in het Frlesch; 9.3010.30 Orgelbespeling door R. Beintema uit de Koepelkerk te Leeuwarden; 10.3011.00 Korte Ziekendlenst door Ds. J. Hoekstra; 11.00—12.00 Lezen van Friesche Lectuur; 12.00—2.00 Concert door de Chr. Gem. Zangvereenlging te Oosterend en de Chr. Muziekvereeniglng „Crescendo" te Workum; 2.00—2.40 Spreker: H. Hofstra. Onder werp: „Wie het jongvee heeft, heeft de toekomst"; 2.40 2.45 Gramofoonmuziek; 2.453.00 Spreker: B. W. Bosma. Onderwerp: „De modern Ingerichte boerderij van orizen tijd"; 3.00—3.30 Concert door Chr. Muziek vereeniglng „Melodia Oranje", te Ee; 3.304.00 Lezing over „Griekenland en Rome", door Dr. R. Mulder; 4.00 4.30 Concert door de Chr Zangvereenlging „Laus Deo" te Dokkum; 4.005.00 Tweede gedeelte der lezing van Dr. R. Mulder; 5.005.30 Vervolg Concert door de Mu ziekvereeniglng „Melodia Oranje"; 5.306.00 Vervolg Vervolg Concert door de Zangvereenlging „Laus Deo"; 6.008.00 Te verzorgen door het Krlstllk Frysk Selskip; 8.00—11.00 Concert uit de Groote Kerk te Leeuwarden. Spreker o.a.: Jhr. Mr. J. M. van Beyma: „Friesland als touristenland"; pl.m. 10.30 Persberichten van Vaz Dlas; 11.00—11.30 Gramofoonmuziek, De Landbouwcrisis. Verhooging van rechten op land- en tuin bouwproducten in Dultschland. Het Tweede Kamerlid Lovlnk heeft den minister van bvttenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat in Duitschland ver hooging van rechten op eenige land- en tuinbouwpro ducten wordt overwogen, en dat, naar verluidt, het voor nemen bestaat deze verhoogingen door een initiatief-ont- werp bij den Rijksdag aanhangig te maken? 2. Is de minister bereid deze voorstellen, waaromtrent met de Duitsche regeering overleg schijnt te zijn ge pleegd, zóó tijdig te doen publlceeren, dat belangheb benden eventueel daarvan kennis nemen? 3. Is de minister bereid tevens mede te deelen of de voorgenomen verhoógingen zullen vallen onder art. II of art. III der zoogenaamde Handelsovereenkomst. Maart 1930, indien Dultschland inmiddels tot die overeenkomst mocht zijn toegetreden? Aangedrongen op aanneming van de Tarwo- wet Het Koninklijk Nederlandsch Land'bouw-Coniité pleit in een uitvoerig adres aan de Eerste Kamer voor aan neming van het ontwerp-Tarwewet. Adr. is van meening, dat de Tarwewet, naast andere nog te nemen steunmaat regelen, een zeer goed uitvoerbaar en werkzaam middel biedt om de gevolgen van de crisis voor nozen zwaar- getroffen akkerbouw op de klei eenigermate te verzach ten. Ernstig ongeluk op het station te Alkmaar. Een man tusschen het perron en den rij denden trein gevallen. Zaterdagmiddag te halfdrie is op het stationsem placement te Alkmaar een 27-jarige rijtuigpoetser der Nederlandsche Spoorwegen, J. C. Toeter, die op een reeds in beweging zijnde trein sprong, ten einde een brief te posten, bij het afspringen gevallen en tus schen den trein en het perron bekneld geraakt. Hij bekwam vermoedelijk inwendige kneuïingen en werd op medisch advies per draagbaar naar het ge meenteziekenhuis vervoerd. Een zonderlinge volkstelkr. Die met minder onschuldige bedoelingen een woning kwam „conlrolceren". Vrijdagavond meldde zibh bij een bewoner van de Bel- lamystraat te Amsterdam een man aan, die vertelde, dat hij in verband met de volkstelling, de woning moest contro'.eeren. De bewoner van het hH*s was reeds „gesteld" doch had er geen bezwaar tegen om zijn woning nog eens te la ten zien. Nauwelijks was de „volksteller" echter over den drem pel of het bleek, dat hij minder onschuldige bedoelingen dan hij had voorgegeven, voor zijn bezoek bad. Onverhoeds wierp hij zich op den eenzamen bewoner van het huls. Deze. hce verrast ook, verweerde zich krachtdadig cn gaf den Indringer van katoen. Toen de laatste bemerkte, dat hij 't onderspit zou delven, nam hij da beenen. De bewoner van het huls bleef achter, met 'n klein wondje boven het linkeroog. De politie stelt een onderzoek in. Ongeregeldheden in de Twofdstad. Botsing In de Jordaan. Vechtpartij met do politie. Zondagmorgen, aldus meldt een V.D.-bericht uit Amsterdam, ls het in den Jordaan tusschen de politie cn een groep Communisten, uit ongeveer 150 personen bestaónde, tot een vrij ernstige botsing gekomen. Laatstgenoemden rokken, ofschoon zij daarvoor geen toestemming hadden bekomen, in optocht door ver schillende straten. In den stoet, waarvan ook ver schillende leden van den Rooden Frontstrijdersbond deel uitmaakten, werden borden meegedragen,, welke als opschriften o.m. de opwekking inhielden te protes teeren tegen de politleterreur en te elschen, dat de belde werkloozen, die als gevolg van hun optreden bij de kortgeleden plaats gehad hebbende werkloozen- demonstraties in het Huis van Bewaring zijn Ingeslo ten, In vrijheid worden gesteld. Op de brug van de Marnixstraat en de Raampoort sommeerde de in burger zijnde inspecteur van politie, de heer Stolp, op vertoon van zijn penning de demon stranten, die op dat oogenblik aan weerskanten door politieagenten waren ingesloten, uiteen te gaan. Toen in plaats van aan dit bevel gevolg te geven de betoo- gers zich begonnen te verzetten, zog de politie zich genoodzaakt krachtdadig op te treden Er volgde een formeele vechtpartij, waarbij de agenten van den blanken sabel gebruik maakten. Van de zijde der be- toogers werd gepoogd sommige agenten hun sabels te ontnemen; een en ander leidde er toe, dat er harde klappen werden uitgedeeld. Een der agenten heeft een stomp opgeloopen tegen een zijner oogen; een andere agent werd door eenige trappen aan het scheenbeen gewond. Het pleit was echter vrij spoedig ten gunste van de politie beslist Verschillende borden werden In beslag genomen. De persoon, die een der agenten tegen het oog heeft ge stompt, is bij de politie bekend. Na deze vechtpartij is het in den Jordaan vrij geruimen tijd rumoerig ge bleven. Te twee uur was de rust echter weer terug gekeerd. Transformator ontploft. Een geweldige vlam sloeg uit het ge bouw. De geheele veluwe In duister gehuld. Uit Apeldoorn wordt gemeld: Zaterdagavond is een der transformatoren van de Provinciale Geldersche Electriciteitsmaatschappij, staande in het buurtschap „Het Wormen" doorgesla gen. Een geweldige vlam sloeg uit het transformato rengebouw, waarin in totaal een zestiental transfor matoren staan opgesteld. Tengevolge van de explo sie werd de geheele Veluwe in duister gehuld. De brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde er na een half uur in om onder leiding van Ir. Bruins, be drijfsleider van de P.G.E.M., het vuur te blusschen, waarna de stroomlevering over de Veluwe weer kon plaats vinden. De schade wordt op f60.000 a f70.000 geschat, die echter door verzekering wordt gedekt. Een zonderling geval. Ontploffing in een tuin van een bewoner te IJmniden. Spelende kinderen aan een groot gevaar ontsnapt. Zaterdagmiddag vier uur werd de buurt van de Kennemerlaan te IJmuiden opgeschrikt door een he- vigen knal, waarop nog een ontploffing volgde. Men dacht eerst, dat er van het pantserfort geschoten werd, doch spoedig bleek, dat de ontploffing had plaats gehad in den tuin van den heer A. K., aan de Kennemerlaan. Deze was met zijn echtgenoote thuis, terwijl het dienstmeisje zich in de schuur in den tuin bevond. De familie ontstelde natuurlijk hevig door den knal en het meisje kwam doodelijk ver schrikt het huis binnensnellen. Alle serreruiten in de woning van den heer K. werden vernield en de stuk ken ijzer vlogen rondom. Een groote menschenmenig- te was spoedig op de been. Ook de politie was dade lijk aanwezig en stelde een onderzoek in. Achter in den tuin was een gat van 30 c.M. breedte en 25 c.M diepte in den grond geslagen. Men vond een lont, bevestigd aan een koperen bus, waaraan weer een stuk koperdraad zat. De stukken ijzer zijn door de schutting geslagen en in een schutting op 15 meter afstand blijven zitten Ook in andere omliggende tui nen zijn stukjes ijzer gevonden. Een boom is gesple ten. Omtrent de oorzaak van deze ontploffing tast men in het duister. De heer K. zegt geen vijanden te heb ben en voor kwajongens is dit wel heel erg. Als de bus in de woning van don heer K. was terechtgeko men waren er vermoedelijk ernstige dingen geschied. Vlak voor de ontploffing speelden de kinderen van den naastwonenden heer B. in den tuin De politie wilde over het onderzoek nog geen mede- deelingen doen. Zaterdagmiddag half tien arriveerde een deskundige, die met den commissaris van politie en den hoofdinspecteur het onderzoek voortzette. VERKEERSPROBLEMEN. fBuen Humor.) De verkeersagènt, die zijn insigne ver» loor. De aardbeving op Nieuw-Zeeland. De schade in Nieuw Zeeland geschat op 25 miiiioen pond sterling. Hot opruimingswerk in het aardbovingsgobied op Nieuw Zeeland maakt goede vorderingen, zoodat de regeering de gedwongen ontruiming van Napier heeft stopgezet. Volgens da Times zijn te Napier ruim 60 lijken ge borgen en denkt men er nog een veertigtal te vinden. Uit andere bronnen worden de dpodencijfers ech ter te Napier gesteld op 2(X) en te Ilastings op 130. De totale door de aardbeving aangerichte schade wordt geschat op 25 millioen pond sterling. Volgens deskundigen zou de ophouw van de 'stad Napier onmogelijk zijn. Ernstige treinbotsing bij Krakau. Twee treinen op elkaar geloopen. Dooden en gewonden. Nabij het goederenstation van Krakau in Polen zijn Zaterdagmorgen tegen vijf uur twee treinen van de lijn KattowitzKrakau—Warschau op elkaar geloo pen. Beide locomotieven moeten ontspoord en talrijke wagens vernield zijn, Bij de spoorwegdirectie te Kat towitz zijn nog geen bijzonderheden bekend. Het is echter een feit, dat de sneltrein, welke om 7 u. 5 uit Krakau te Kattowitz moet aankomen, bij het afzen den van dit bericht nog niet binnen was, evenmin als andere treinen op de betrokken lijn. Naar ver luidt moeten twee menschen gedood en drie ge kwetst zijn. Ook moeten-verscheidene reizigers lich te kwetsuren hebben opgeloopen. Er is nog geen of- ficieele bevestiging. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Reeds tien dooden geborgen. V.D. verneemt nog uit Kattowitz: Omtrent het spoorwegongeluk, dat Zaterdag te Krakau heeft plaats gehad tengevolge van een ver keerden wisselstand, kan nader gemeld worden, dat dit ernstiger is dan men aanvankelijk gedacht had. Beide sneltreinen zijn met groote kracht tegen el kaar opgebotst; de locomotieven vlogen uit de rails en sloegen om. De twee stokers waren op slag dood. Van één der treinen werd de postwagen ineenge- drukt, waardoor twee postbeambten om het leven zijn gekomen. Van de passagiers der treinen werden tot dusverre de lijken van een ingenieur uit Krakau en vijf an dere personen geborgen. Een groot deel der gewonden heeft ernstig letsel bekomen. Het ruimingswerk is in vollen gang. De materieele schade is aanzienlijk. Mussolini spreekt Over de betrekkingen met Frankrijk. „WJj zullen nooit het eerst aanvallen". Het B.TA. seint uit Parijs: De ..Intransigeant" publiceert eenige verklaringen, die door Mussolini te Rome aan een specialen corres pondent van dat blad werden gedaan. Op een vraag betreffende de toespraak, die hij voor de sprekende film gehouden heeft, antwoordde Musso lini: „Ik heb toch duidelijk gesproken". Daarin herinnerde de Duce woorden die hij in den herfst van het vorig jaar gesproken heeft: „,wij zijn bereid, om te strijden, als wij worden aangevallen" en voegde er aan toe: „wij zullen nooit het eerst aan vallen!" Mussolini verklaarde, dat het Italiaansche volk vre delievend ls, daar het geen ander ideaal heeft dan zijn beschaving steeds meer en meer te vervolmaken. Wij moeten werken ln een serene atmosfeer en in vrijheid des geestes. Mussolini voegde er aan toe, dat er een eenigszins onbehaaglijke stemming heerscht tusschen Frankrijk en Italië. Het ligt echter niet alleen in zijn macht, zeide hij, om deze te verhelpen. Zij ls het gevolk van ge beurtenissen, die het Italiaansche volk in zijn vertrou wen en trots getroffen hebben; het is een diepe wonde, die men nog kan genezen, maar dan moet men van goeden wil zijn, want elke dag, die voorbij is, is een verloren dag. De hangende kwesties kunnen zeer goed worden op gelost zonder sabelgekletter. Ik ben van mijn kant, zeide Mussolini, geheel be reid, o'm ze rustig rond een tafel te bespreken en alles in te zetten, wat essentieel noodzakelijk is, om tot overeenstemming te komen,, n.1. goede trouw, op rechtheid en het loyaal verlangen, om tot overeen stemming te geraken. Men zij er zich echter van bewust, besprekingen te voeren met een eensgezinde natie, die zeker is van zich zelf, een natie, die een belangrijke rol speelt en recht heeft op een plaats onder de zon. Overval in een exprestrein. Een Nederlander door een bandiet over vallen en beroofd. V.D. verneemt d.d. Zondag uit Brussel: Hedennacht is de Nederlandsche expediteur Roh- man, afkomstig uit Dordrecht, en wonende te Ant werpen, in den exprestrein KeulenBrussel overval len door een bandiet, die te Luik instapte. De heer Rohman werd neergeslagen en beroofd van een "geld bedrag van f 400.zijn papieren en andere kostbaar heden. Een vrouwelijke passagier, die in een aan grenzende coupé zat, hoorde den heer Rohman kreu nen en trok bij het station Nossegem aan den nood rem. De roover wist echter in de duisternis te ont snappen. BOTSING IN DEN NEW YORKSCHEN UNDERGROUND. 20 lichtgewonden. Zaterdag heeft op den New-Yorkschen Ondergrond- schen Spoorweg en botsing plaats gehad tusschen twee treinen. Een volle trein reed tegen een geheel ledigen trein op. De meeste passagiers zijn met den schrik vrijgekomen. Twintig personen bekwamen lichte kwetsuren. ERNSTIG ONGELUK IN DE HAVEN VAN HAMBURG. Een roeiboot gekraakt. In de haven van Hamburg heeft een ernstig onge val plaats gehad. Een roeiboot, waarin tien personen zaten, werd ovtirvaren door een sleepboot, dié een lichter op sleeptouw had. Dc roeiboot raakte tusschen sleepboot en lichter be kneld cn word zoo goed als gekraakt. Van de tien inzittendert van de roeiboot werden er twee gedood en twee zwaar gewond. De overigen konden worden gered.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10