Charlie Chaplin's nieuwste film. Eerste opvoering te Los Angeles. Minister De Geer zoekt inkomsten. Uit onze Omgeving. Butterfly te Den Helder. Traangas en vierhonderd politieagenten konden de opdringende menigte, die uit duizenden en duizenden menschen be stond, niet in bedwang houden. Enkele dagen geleden is te Hollywood de première gegaan van Charlie Chaplin's nieuwste filmwerk: „City Lights" of wel „Stads lichten", zooals de Hol land sche tekst er vermoedelijk van 7.al luiden. Al sedert meer dan een jaar werd er over deze film ge schreven, dus was het te voorzien, dat de verwach tingen hoog gespannen waren. Dit laatste bleek dan ook wel bij de eerste voorstelling die plaats had in een kortgeleden gebouwd theater, het Los Angeles- theater. Het verkeer ondervond hevige stagnatie; het werd een ongehoord succes, Chaplin kreeg onbeschrijfelijke ovaties van de toeschouwers. De film is geheel zonder dialoog en heeft weinig titels. Er zijn hed weinig geluidseffecten aange bracht en de gesynchroniseerde muziek wei'd voor een groot deel zelf door Chaplin gecomponeerd. Chaplin speelt hierin voor bokser, voor vuilnisman en hij redt tevens verschillende menschen het leven, om aan geld te komen voor een operatie. Chaplin beeft een- blind meisjö lief, dat met het verkoopen van bloemen in haar levensonderhoud voorziet. Met het moeizaam verdiende, geld hoopt Chaplin de ope ratie van het meisje te kunnen bekostigen, aangezien zij daar zelf niet toe in staat blijkt. Wanneer het meisje weer genezen is, voelt zij zich teleurgesteld wanneer zij het armzalige mannetje ziet. Chaplin verdwijnt dan uit haar leven De vrouwelijke hoofdrol wordt door een jong meisje gespeeld, dat door Chaplin werd ontdekt en hier voor (het eerst optreedt als zijn partnerin. Dat ook ditmaal de meeningen ten aanzien van Chaplin's films weer verdeedd zijn blijkt weer uit het geen de N. R. Ct. van andere zijde over „City Lights" verneemt. De première van Chaplin's nieuwe film „City Lights" heeft nu eindelijk te Los Angeles plaats ge had. In de stratein rondom het „Los Angeles Theatre" verdrongen zich duizenden en duizenden menschen om de filmgrootheden, die de voorstelling bijwoon den, te zien voorbijkomen. Traangas en vierhonderd politie-agenten konden de menigte niet in bedwang houden. In de vestibule van de bioscoop richtte de opdringende menigte schade aan, verscheidene men schen kwamen onder de voet of vielen flauw. De film zelf schijnt niet geheel te beantwoorden aan de groote verwachtingen, die zij heeft gewekt. De eerste kritieken, die zich ernstig met de artistieke waarde van het werk bezighouden, zeggen wel dat verschil lende scènes in de film geestdrift wekken, maar spre ken ook van een teleurstellend gevoel, dat „City Lights" als geheel bij den toeschouwer achterlaat. De werkwijze van den grooten kunste naar Charlie Chaplin, Egon Erwin Kisch en „City Lights". Hieronder volgt nog het een en ander over de ma nier, waarop Charlie Chaplin te werk gaat bij de op namen van zijn filmwerken. Egon Erwin Kisch, de welbekende „rasende Re porter", een publicist van groote bekwaamheid en scherp penetratievermogen bezocht de Vereenigde Staten van Amerika. Zijn bevindingen in het land van den dollar stelde hij hoe kan het and-ars? op schrift. Zoo ontstond zijn boek „Paradies Ame rika", een voor de States in het Algemeen weinig vleiend document. In het genoemde boek bevindt zich een hoofdstuk waarin Kisch vertelt van zijn con tact met Charlie Chaplin met wien hij ongeveer drie weken samen was. Gedurende dien tijd heeft onze re porter tijd gehad om de werkwijze van den grooten filmkunstenaar te hestudeeren. Van deze werkwijze vertelt hij nu een en ander in „Paradies Amerika", waaraan de N. R. Ct. het volgende ontleent: De bekende Amerikaansche auteur Upton Sinclair introduceerde zijn vriend Kisch bij zijn vriend Cha plin, deze was toen bezig met het vervaardigen van den film „City Lights" die korten tijd geleden voor het eerst in New York werd vertoond. Ik ewil trach ten hieronder in korte woorden het door Kirsch bij Chaplin ervarene weer te geven. De auto van Upton Sinclair stopt in de La Brea Ave nue voor een groep met roode pannen bed6kte huis jes. Op een kleine metalen plaat is „Chaplins Studio" gegraveerd. Dank zij de aanwezigheid van Upton Sinclair gelukt het Kisch terstond door te dringen tot het heilige der heiligen: de ateliers van Charles Spencer Chaplin. Zie daar komt de „boss' in hoogst eigen persoon aan. Hij begroet Upton Sinclair harte lijk, maakt kennis met Kisch en vloekt omdat zijn arbeid, niet genoeg opschiet. I-lij is op een doodpunt aangekomen en heeft assistentie noodig om hem daarover heen te helpen. Willen Kisch en Upton Sin clair daarbij behulpzaam zijn? Ja natuurlijk willen zij dat. Charlie leidde de beide vrienden naar 'n pro jectiezaaltje. waar hij hun een gedeelte van „City Lights" wil laten zien. Onderwijl constateert de ra zende reporter dat Chaplins haar reeds gedeeltelijk grijs is. Het zou al geheel en al grijs zijn indien Char lie het niet had geverfd. In den laatsten tijd heeft hij echter alle ijdelheid laten varen. „Wat grijs wordt wordt niet meer nageverfd", zal hij enkele dagen la ter aan zijn gast verklaren. Nu is men in een kleine projectiezaal, wier heele inventaris uit een clubfauteuil en vier houten stoe len bestaat. De vertooning begint. Een filmfragment wordt afgedraaid. Het licht gaat weer op. Chaplin verzoekt Kisch te vertellen wat hij heeft gezien. „Gaarne. Een meisje verkoopt bloemen op den hoek van een straat. Daar komt Chapljn „O neen, nog niet", onderbreekt Chaplin hem. Kisch bezint zich „Eerst komt een man met zijn vrouw en kcopt een bloem. „Een man? Wat voor een man?" „Een man die er eenigszins als Adolphe Menjou uitziet. „Ja, een elegante heer met een dame. Dat is ge wichtig, En vervolgens?" „Charlie ziet een fontein aan den muur en wil drin ken. Hij pakt den beker vast die aan een ketting hangt. Hij hangt -dien ketting op zijn buik en komt tot de conclusie dat zij een voortreffelijke horlogeketting zou zijn Hij probeert den ketting van den muur los te maken, terwijl hij drinkt. Het mislukt en geresig neerd waggelt hij verder; naar het bloemenmeisje. De kleine biedt „Halt, halt. Daar is iets tusschen". Chaplin ziet Kisch en Sinclair angstig aan. „Daar is wat tus schen." Noch Kisch, noch Sinclair kunnen zich ech ter herinneien wat. „Er komt toch een auto". Ja, ja, dat is waar. Er komt een auto waaruit een heer stapt. Chaplin groet als altijd." „En wat doet de auto?" Kisch weet het niet, Sinclair zegt dat hij gelooft dat de auto wegrijdt. „Duivels, duivels", vloekt Chaplin. „Alles mis". Kisch moet echter verder vertellen. „liet meisje reikt Chaplin een bloem aan, deze valt op den grond, beiden hukken zich, Chaplin raapt de bloem op, maar het verkoopstertje zoekt verder, hoewel hij haar de bloem voorhoudt. Nu bemerkt Chaplin dat het meisje blind is. Hij koopt de bloem en verwijdert zich. Maar om zich te overtuigen dat hij zich niet heeft vergist, sluipt hij nog eens naar haar toe „Neen, neen, hij sluipt niet!" merkt de „boss" ge- ergerd op. Kisch verbetert zichzelf: „Den tweeden keer komt hij zeer snel aan, alsof hij vlug voorbij wil gaan. Hij komt echter stilletjes terug en gaat naast het meisje zitten. Dat heeft zoo juist haar bloemen begoten en gooit haar emmer leeg precies in Chaplin's ge zicht. Deze sluipt weg en komt een ander maal te rug. Weer koopt hij een bloem. De kleine wil ze hem opsteken en voelt in zijn knoopsgat de vroeger reeds gekochte bloem. Zij komt zoo te weten da* hij om ha rentwille terug kwam. Chaplin schenkt haar de bloem. Zij bevestigde deze op haar borst......" „En?" „Zij is verliefd", antwoordt Kisch. „Op wien dan wel?" „Op Chaplin." „Duivels!Gaat er dan niemand voorbij? Hebt u dan weer niet een auto opgemerkt en een heer?" „Neen". „En jij Upton?" „Ik ook niet." Vertwijfeld begraaft Chap lin zijn gezicht in zijn han den. Hij is een beeld van el lende. Wat is er aan de hand? Is het zoo'n groot ongeluk dat Kisch en Sinclair een „gag" niet begrijpen? „Gag", >.gag" er is hier sprake van het gronddenkbeeld van de film. Dit denkbeeld blijkt den beiden bezoekers geheel te zijn ontgaan. De straat is een elegante straat. Dit blijkt uit de verschijning van den eersten kooper en zijn dame. Den uit den auto stappenden heer houdt de bloemenver koopster voor hem die de bloem koopt en om harent wille terugkeert. De auto heeft gedurende de geheele scène op den hoek van de straat gewacht. Juist als de blinde op wensch van Chap lin de bloem zelf opsteekt komt de heer terug en stapt weer in den auto. Hem, den rijken man met den auto. geldt de ontluikende liefde. Chaplin moet deze vergissing nu bemerken en in den ge- heelen film de rol van rijken vereerder spelen, het geld stelen dat het meisje voor de operatie van haar oogen noo dig heeft.. Chaplin wordt ge arresteerd en opgesloten. Als de straf geboet is vertoont hij zich dan aan het meisje, dat door de operatie ziende is ge wol den. Het meisje her kent hem. niet „Wij rr 'en de heele scèn9 opnieuw draaien" concludc Chaplin wanhopig. Dan begint 'n moei lijke arbe discussies, waarin ieder verschillende voorstellen doet. Dagen lang wordt de scène in al lerlei variaties opnieuw gespeeld. Nu eens is Up ton Sinclair, dan weer Ki3Ch het bloemenmeisje. vVirginia Cherril, die de eigenlijke rol speelt kwam bij die prooven slechts weinig aan de beurt). Aller lei mogelijkheden worden geopperd, maar Chaplin is niet tevreden. Absoluut duidelijk moet het voor iede- ren toeschouwer zijn dat het bloememeisje Chaplin voor den rijken heer houdt. Slechts een oplossing die dit bereikt kan worden aanvaard. Toen Kisch Chaplin verliet om de Staten verder te exploireeren was die oplossing nog niet gevonden. De film „City Lights" zelf zal ons evenwel doen zien hoé Chaplin de genoemde moeilijkheid tenslotte toch heeft weten op te lossen. Wij vertelden eenigszins uitvoerig van het bezoek van den razenden reporter aan Arnerika's grootsten filmspeler om eenig idéé te geven van de uiterst zorgvuldige en conciontieuze wijze waarop Chaplin zijn films pleegt te vervaardigen. Weken lang werkt hij aan eenzelfde scène, verandert en ver betert tot alles hem tot in de kleinste onderdeelen bevredigt Hij draait duizenden en duizenden meters film om er ten slotte slechts een klein deel van te behouden. Charlie Chaplin werkte drie jaar aan zijn „City Lights" Iedereen is vol verwachting naar het resultaat. Laten wij hopen dat de film weldra ook in Holland zal zijn te zien. De sigaretten-accijns met opcenten be last ter bestrijding van de crisisuitga ven. Den opbrengst van ongeveer 5 millioen per jaar. Uit overweging dat het wenschelijk is „enkele met de huidige crisis onmiddellijk verband houdende uit gaven te brengen ten laste van het Leeningsfonds 1914 en in verhand daarmee de inkomsten van dat fonds tijdelijk te versterken", heeft de regeering bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot aanvulling en wijziging van de Leeningwet 1914 ingediend. Voorgesteld wordt o.ra. een nieuw artikel 32bis van de Leeningwet, luidende: Ten laste van de begrooting van het Leeningsfonds 1914 wor den gedurende de jaren 1931, 1932 en 1933 tevens gebracht uitgaven, wel ke bij die begrooting als crisisuitgaven worden aangewezen. Tér versterking van de aan den crisisdienst ten goede komende middelen stelt de regee ring een tijdelijke o'p- centenheffing (dertig) óp den tabaksaccijns op sigaretten voor en wel voor het tijdvak van 1 April 1931 tot 31 Decem ber 1933. Naar een glo- Jllii. .vut. D. J. Uii GüKR, minister van Financiën. bale raming zal de opbrengst van deze opcenten een jaarlijksche bate van ongeveer vijf millioen gulden opleveren. Hst opdoen van groote voorraden geelt niets. Voorts wordt medegedeeld, dat het noodig is de op centen na te vorderen van de hii den aanvang dei- heffing in het vrije verkeer, bij wederverkoopers voorradige sigaretten, teneinde te voorkomen dat deze wederverkoopers, vóór de invoering der heffing groote voorraden sigaretten zullen inslaan, waardoor de opcentenheffing gedurende de eerste maanden weinig baten zou opleveren. Bij de ontworpen regeling is aan de wederverkoo pers een termijn van 1 maand gelaten tot opruiming van hun voorraden, als gevolg waarvan zal worden nagevorderd voor de op 1 Mei 1931 ilog aanwezige voorraden sigarettena De nagevorderde bedragen moeten uiterlijk 1 Juli 1931 worden betaald. Een dosis Fostcr's Maaqpillen 's avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft "s morgens volkomen normale stoelgang. f0.65 per flacon. Zooals een in dit nummer voorkomende advertentie aangeeft, zal er Vrijdag 20 Febr. a.s. door de Italiaan- sche Opera een opvoering van „Madame Butterfly" in Casino te Den Helder worden gegeven. Dit machtige en ontroerende meesterwerk van Puc- cini is een van de mooiste opera's die bestaat. En de beroemde Italianen hebben steeds van de Buttcsrfly model-ultvoerlngen weten te geven. Na afloop der uitvoering loopt er een extra- trein voor de bezoekers uit Alkmaar, Schagen en Anna Paulowna. WAARD EN GROET Als hoofdingelanden van dezen polder treden dit jaar periodiek af de heeren J. Velhman Jz. en S. van Splunter, terwijl wegens benoeming tot heemraad van den heer P. A. Melchior, ook de verkiezing van een derden hoofdingeland dient plaats te hebben. De stemming heeft plaats op 21 Febr. a.s., de her stemming, zoo noodig, op 7 Maart a.s. SCHOP RL Vrijdagavond hield de plaatselijke vereeniging voor onderlinge steun bij ziekte, hulp en nood, hare jaarver gadering in het lokaal van den heer G. Marees te Groet. Er waren 47 menschen aanwezig toen de Voorzitter van het bestuur, den Wel-Ed. heer S. G. L. F., baron von Fridagh de vergadering met een hartelijke toespraak opende, daarbij 't welkom toeroepende aan donateurs en leden. Spreker wenscht allen In hun gezinsleven en in zaken een voorspoedig 1931 toe: verder wordt met vol doening gewaagd van d.en goeden stand van de finan ciën, 't welk zoo meteen uit de jaarrekening zal blijken, en reeds op de convocaties zichtbaar was. Do notulen werden onveranderd vastgesteld. Hierna brengt de heer D. Groen als afgevaardigde ver slag uit van de gehouden vergaderingen van de Provin cialen Noordhollandsohen bondn van ziekenkassen, wel ke vergaderingen zijn gehouden op 30 Juli en 17 Decem ber. De afgevaardigde bekomt voor zijn gedane moeite en zijn juist vrslag den dank van den Voorzitter. De finantieele commissie 1930 rapporteerde daarna hare bevindingen bij 't onderzoek van kas, boeken en jaarrekening van den heer J. Keetman, penningm. Al les was keurig in orde en de commissie adviseerde om den penningmeester te dechargeeren voor zijn richtig beheer, en de jaarrekening goed te keuren. Dit geschied de; de Voorzitter complimenteerde den penningmeester voor zijn keurig werk en wenschte de vereeniging geluk met den goeden toestand der middelen. Uit de voorgelezen cijfers bleek, dat de rekening ln ontvangsten en uitgaven sloot met een bedrag van f 3771,22, terwijl in 1930 een voordeelig saldo van f 541.21 viel te constateeren. De middelen, of liever de reserve van „Hulp ln Nood" steeg hierdoor tot f 2805.21. Vervolgens gaf de heer Keeten, penningmeester, een duidelijk overzicht hoe de vereeniging thans, na het In werkingtreden van de Ziektewet, werkt, n.1. voor hen die onder deze wet vallen vult „Hulp in Nood" 't loon aan tot 't juiste pijl, terwijl kleine bazen zich in klassen verzekeren. Zoo bedragen de uitkeeringen bij ziekte thans van f 4 tot f 25 per week. We merkten uit dit betoog, hoe men zich heeft weten aan te passen aan de veranderde omstandigheden, en hoe deze vereeniging Is gebleven ondanks de sociale wet ten van 't Rijk, een vereeniging die in een groote be hoefte blijft voorzien. De donateurs R. v. Essen en G. Louter en de leden D. Groen en J. Stam werden tot commissie voor 1931 aangewezen, terwijl de aftredende bestuursleden Van Fridagh, J. Bosman en Joh. Meijer bij acclamatie we der werden herbenoemd. De heer K. M. Peijs, sedert ruim 30 jaar deel uitma kende van het bestuur, had de wensch geuit, het bijltje er bij neer te willen leggen, 't welk noode werd aanvaard, want de heer Peijs heeft veel werk voor „Hulp in tood" gedaan. De heer Willem Wognum Sr., werd in zijn plaats be noemd. De Voorzitter sprak den heer Peijs dankbaar toe voor alles wat hij had gedaan, en offreerde hem namens de vereeniging een portret met oorkonde, alsmede eenzelfde cadeau voor elk van zijn 5 kinderen. Een en ander had aller instemming. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering. GEMEENTE SCHQORL. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1931. Geboren: Cornelia Maria, dochter van Bernardus Roozendaal en van Neeltje Vriend. Tlieodorus, zoon van Bernardus Roozendaal en van Neeltje Vriend. Martinus Jacobus, zoon van Jan Berkhout en van Ma- rie Molenaar. Geertruida Kitty, dochter van Bernard Essers en van Kitty Vreede. Ondertrouwd: Jacob Johan Mann te I-Ieiloo en Aagje Timmerman. Volkert Breed en Fransiena de Rooij. Getrouwd: Johannes Damiaans te Akersloot en Folkertje Minkema. Jacob Johan Mann te Heiloo en Aagje Timmerman. Overleden: Jan Raat, 74 jaar, echtgenoot van Jan netje van Bodegraven. Theodorus, zoon van Bernar dus Roozendaal en van Neeltje Vriend. Maartje Pij per, 76 j., weduwe van P.ieter Timmerman. Kobus Cornelis, zoon van Cornelis Johannes Hopman en vana Antje Timmer, 6 weken. BARSINGERHORN Vereeniging „Bnrgernut". Toen de voorzitter van het „Burgernut", de heer Middelkoop, de laatstgehouden Nutsavond opende, bleek de zaal van den heer Dekker weer flink bezet. Spr. heette in een hartelijke speech allen welkom en hoopte, dat ook deze avond weer naar genoegen mocht verloopen. De lezing en de daarop volgende vaste bijdrage wer den vervuld door den heer J. Dekker met: „Het Scheeravontuur" en den heer C. Visser met: „De Kastelein van het Posthotel" Na de noodige applaus- jes werd de aandacht gevraagd voor: „t)e Roeping der Vrouw", een stukje voor drie personen, dat zeer verdienstelijk werd gespeeld door de dames Van der Klooster, Groot en Anjema. De oude heer Jb. Zwaag, die vanavond ook weer in ons midden was, droeg voor: „De Baker" en „Dikke Leentje", wat hem best afging. Het nu volgende stukje was getiteld: „Hoe kom ik aan een Moeder", voorgedragen door de heeren J. Dekker en D. van Twuijver en Mej. D. Quax. Zelden Is er zoo uitbundig gelachen als om de aankleeding in dit stukje. Zoo rumoerig werd het, dat er van het gesproken woord op sommige momenten weinig tot zijn recht kwam. Misschien dat het te zijner tijd nog wel eens gespeeld wordt, opdat we met den inhoud wat beter bekend raken. Hierna werd eerst gepauzeerd. Na de pauze werd begonnen met irDe oom uit Zuid- Afrika", gespeeld door de heeren J. v. d. Klooster, D.. van Twuijver, J. Bankert en de dames Joh. v. d. Kloos ter en P. Meijer. Ook uit dit stukje i3 ons weer geble ken, dat het gebodene steeds beter wordt. Hoorden we vroeger af en toe nog al eens gefluister in het bekende „hokje", thans zitten alle rollen er góed in, wat, gezien den korten studietijd, voor dilettanten zeker een goede prestatie Is. Dan kregen we nog een paar losse voordrachten van Mej. H. Anjema en van den heer D. Moermond. Tot slot een stukje van de dames GrootSlikker, A. Dekker en de heeren K. Dekker en F. Blommert, getiteld: „Domino, of het Middagslaapje van Bomba zijn", wat aan het eind ook een hartelijk applaus ver wierf. En hiermede was het programma weer in zooverre afgewerkt, dat de voorzitter tot sluiting van het eerste gedeelte kon overgaan. Het was toen reeds ongeveer half twaalf geworden. En nu kunnen we weer eens het groote verschil constateeren, tusschen de eerste paar jaren van het bestaan van' het Burgernut en thans. Viel het vroeger wel eens niet mee, een geheelen avond gevuld te krijgen, wegens gebrek aan werkenden leden, thans is dit geheel anders geworden. Er h-«/t zich langzamerhand een vast clubje gevormd, t lederen Nutsavond eenige stukjes opvoert. Ook onze hulde aan deze dames en heeren. De volgende en laatste Nutsavond in dit seizoen werd vastgesteld op 21 Maart a.s. Het Bestuur hoopt dan weer met een schitterend programma voor den dag te komen. En toen begon te circa 12 uur het dansje-na, met medewerking van den heer Koordes van Sint Maarten, die langzamerhand een goede bekende ls geworden op onze bijeenkomsten. W 1 E R I N G E N Zaterdag had in het café van den heer G. Omis te De Haukes eene openbare verkooping plaats, ten overstaan van Notaris Obreen. ten verzoeke van de weduwe en kinderen van nu wijlen den heer Abr. Doves. Perceel I een nieuw gebouwd woonhuis aan den Ko ningsweg f 2914, aan C. Blaauboer te Schagen. Perceel II, land grenzend aan perceel I groot 33.21 A., f 575, C. Vermeulen; Perceel 3, land bewesten perceel 2, groot 20.29 A., op gehouden op f 320; Perceel 4, tuin met vruchtboomen opgehouden op f 120 De perceel en 2, 3, en 4 ingezet op f 1015, werden op f 1 daarboven afgemijnd door N. Metzelaar. De perceelen 1, 2, 3 en 4 brachten in ccwnbinatle f 3980 op. Kooper P. Kooij Cz. Perceel 5, een woon- en winkelhuis aan den Water weg, bracht op f 1900, kooper F. H. Willems te Sijbe- karspel. Succes-wedstrijden zijn wegens de vorst niet doorgegaan Verschillende liefhebbers van schaatsenrijden hebben Zondag reeds van mooi ijs geproviteerd, en wel op het nieuwe kanaal aan de Haukes en op een groote ijsvlakte in den Wieringermeerpolder. Wegens de vorst zijn niet alleen de grondwerken in den Wieringermeerpolder stopgezet, doch ook het werk aan sluis I. Ook zijn 'n twintigtal arbeiders in de sluis- put te Den Oever wegens de vorst ontslagen. Zaterdagavond hield de afd. Wierlngen van den R.K. Volkshond een feestvergadering in café Veerdig te Hip- polytushoef. Om half acht werd deze avond geopend door den nieuw gekozen Voorzitter, den heer A. Zwanink op de gebrui kelijke wijze, daarbij den wensch uitsprekende dat voor alle aanwezigen weer moge worden een recht prettig genoeglijk feest. Daarna werd het bondslied gezongen. Door de ge mengde tooneelvereeniging van den R.K. Volksbond werd opgevoerd het tooneelspel in drie bedrijven. „De strijd met het verleden", welk stuk bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Na afloop hiervan is het woord aan den Geestelijken adviseur, den ZeerEerwaarden heer Pastoor, welke den medewerkenden hartelijk dank zegt voor de prachtige weergave van het stuk, en spreekt den wensch uit dat de tooneelvereeniging zoo moge doorgaan en telkens met de beste krachten voor den Bond mooie en leerzame stukken zal opvoeren. Allen welke tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt, worden hartelijk dank gezegd voor de moeite. Na nog eenigen tijd gezellig samen te zijn geweest keerden allen zeer voldaan van dezen feestavond huis waarts.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6