Waarnaar men luistert Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Staatsloterij nu 221 K.G., wat zeer veel Is, wanneer men bedenkt, dal ïii het industrieeie gedeelte van Europa gemid deld 174 K.G. tarwe per hoofd wordt gebruikt. Het verbruik is zoo hoog gestegen, doordat de menschen minder andere dingen eten en doordat zij de'tarwe zelfs als veevoer gebruiken, omdat uitvoer toch on mogelijk is. Dat is een verlies voor de boeren, omdat zij nu geen geld verdienen, m.a.w geen kleeding ge reedschap enz. kunnen koopen, maar het is ook een verlies voor de Europeesche industrie, die in deze landen geen afzetgebied kan vinden voor haar wa ren. Men begint nu in de Donaulanden tenminste te be grijpen, dat uitvoer een onmisbaar vereischte is en op de conferentie te Warschau hebben alle graan- produceerende landen van Oost-Europa zich met el kaar verbonden om de onderlinge concurrentie te staken en van het industrieeie gedeelte van Europa gedaan te krijgen, dat het hen een plaats geeft op zijn graanmarkt, ook in zijn eigen belang omdat het daarmee een nieuw afgezetgobied voor zijn waren vormt. De Europeesche industrie heeft dit afzetge bied meer dan ooit noodig, omdat zij elders verdron gen wordt door een overmaat van Amerikaansche fabrikaten. De moeilijkheid is echter, dat de bevol king van Europa niet zoo snel toeneemt; daardoor stijgt ook de behoefte aan tarwe zeer langzaam en de jaarJijksche toename zou ver blijven beneden den in voer uit de Donaulanden Men moet dus van andere landen minder afnemen, met al de onaangename gevolgen, die dat op inter nationaal gebied zou hebben. Het zou heel eenvoudig kunnen gebeuren: door de invoerrechten voor niet- Europeesch graan te laten zooals ze zijn en ze voor Europeesch graan te verlagen Zooals te begrijpen is, hebben Canada en Australië te Genève ernstig tegen dit voorstel geprotesteerd en zij stonden sterk, want alle leden van den Volkenbond moeten tegenover el kaar de meestbegunstigingsclausule in acht nemen. Bovendien zouden deze invoerrechten zooal geen oor log met wapengeweld, dan toch een economischen oorlog ontketenen en daardoor zou de algemeene ma laise nog ernstiger worden. Mijns inziens is dan ook de eenige uitweg uit de moeilijkheid een evenredige verdeeling. Wanneer Europa b.v. de helft van de we reldproductie kan verbruiken, neemt het van elk graanproduceerend land de halve productie af, enz. Deze regeling zou alleen door een internationale overeenkomst kunnen worden ingevoerd, doch naar mijn meening kan men alleen op dio wijze alle moei lijkheden omzeilen. De tarwemarkt is een internatio naal belang en daarom moet de kwestie ook interna tionaal geregeld worden., dan kunnen de Amerikaan sche en de Europeesche landbouw althans een po ging doen om door samenwerking de groote voorra den tarwe, die in de laatste drie jaren voornamelijk in Amerika, doch ook in Europa zijn opgestapeld, voorloopig niet grooter te laten worden en geleide lijk zelfs op de markt te brengen. Dat is niet gemak kelijk, doch het is reeds gedeeltelijk gelukt voor staal, koper, rubber, enz. en er is geen reden, waarom het bij de tarwe niet zou gaan. Nu dreigt voortdurend het gevaar, dat de handelaars hun voorraden gelijk tijdig op de markt brengen en daardoor een zoo ster ke prijsdaling veroorzaken, dat alle producenten ge- ruineerd worden. (Nadruk verboden.) MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 10 Febr. BEHANDELT DE VRAAG: RESORTEERT EEN WINDBUKS ONDER DE BEPALINGEN DER WAPENWET. Opnieuw werd behandeld de Hooger beroepzaak tegen den arbeider Willem O., wonende te Wleringen, die op 11 Januari 1929 in het jachtveld werd aangetroffen en op heeterdaad betrapt door den rijksveldwachter Haze laar, op 't moment dat hij een geschoten, althans doode meeuw verborg. Na fouilleering bleek de 24-jarige ar beider ook in het bezit te zijn van een zwaar kaliber windbuks, waarvan hij geen dekklngsbowijs kon toonen Door den kantonrechter werd verdachte veroordeeld wegens overtreding der wapenwet, doch de meerv. straf kamer, die het door veroordeelde ingestelde Hooger be roep behandelde, wenschte te weten of een windbuks in derdaad een schietwapen was in den zin der wet en had *u den heer Herman de Graaf, wapenhandelaar, gere- quireerd als getuige-deskundige. De heer de Graaf verklaarde alsnu, dat bedoeld wa pen geen gevaarlijk schietwerktuig was en lettende op de vertoonde ammunitie, concludeerde hij, dat het geen wapen was. Bedoelde buksen worden uit Dultschland ingevoerd zonder consent. De officier was de meening toegedaan, dat de ouder- wetsehe wettelijke terminologie, die spreekt van wind- roer, thans van toepassing is op een dergelijke wind buks, reden waarom de officier bevestiging requiroerdo en veroordcellng tot f 5 boete of 5 dagen, benevens ver beurdverklaring der inbeslaggenomen windbuks. HOOGER BEROEP LEERPLICHTWET. HOOGER BOETE GEEISCHT. De heer Gerrit Dirks, een Wieringer huisvader, wiens dochtertje de openbare lagere school te Wierlngen be zocht en niet had gezorgd dat dit kind geregeld die school bezocht, was deswege ter zake overtreding der leerplichtwet door den kantonrechter te Helder veroor deeld tot f 0.50 of 1 dag. De ambtenaar was van dit von nis in hooger beroep gekomen en werd heden bij de be handeling daarvan, de heer Th. Clay, hoofd der school, als getuige gehoord. Na dit verhoor requireerde de heer officier bevestiging doch veroordeeling tot f 7 boete of 7 dagen hechtenis, daarbij overwegende dat de leerplicht niet was ingesteld •m de ouders te plagen en onaangenaam te zijn, doch in het belang van de wetenschappelijke belangen van het kind en dergelijke geringe straffen de ouders in hun onjuiste appreciatie van de leerplichtwet sterken. Re den waarom geheel in den geest van den ambtenaar hij een strengere straf vorderde. NOG EEN ONTEVREDEN VADER. Hierop verscheen de veehouder Jan KooU, veehouder te Wieringen, die niet had bevorderd dat zijn zoontje Cornelis geregeld de school bezocht. Dit ventje was een dlcipel van de 7e klas, die hij al eenmaal had doorge maakt De vader was van meening dat zijn stamhouder aan de verplichtingen der wet had voldaan, vooral om dat er ook geen 8ste klas was ingesteld. Vader had toen de Gordiaanschen knoop doorgehakt en gezegd: Blijf maar thuis! De heer Jan K. was daarop veroordeeld door den kantonrechter te Helder en de ambtenaar was tegen diens clement vonnis in hooger beroep gekomen. Ook in dit geval werd het hoofd der school als getuige gehoord. In deze zaak refereerde de officier zich wat hij ten dien aanzien in de vorige zaak had opgemerkt en pro testeerde tegen de eigenmachtige handeling dor ouders. Requireerde tenslotte een verhoogde straf en wel f 7 boete of 7 dagon. DRIEMAAL IS SCHEEPSRECHT. Het derde geval overtreding leerplichtwet betrof den niet verschenen heer Pleter V. te Texel In welke appel zaak de heer v. d. Kooij, dienaar van politie aldaar, als getuige gehoord. WDeze politieman had op last van den burgemeester aan het echtpaar V. voornoemd diverse aanzeggingen van den inspecteur van het L. O. betref fende hun ouderlijke verplichtingen uitgereikt, ook op 10 Augustus 1929. De officier releveerde, dat de kantonrechter te Helder dezen vader had vrijgesproken wegens bewijsgebrek. Het beroep op armoede ging volgens de opvatting van den officier vermoedelijk niet geheel op en requireerde ver- Hl tiging va-n het vonnis en veroordeeling tot f 8 boete ei Z d?«en. EEN AUTOBESTUURDER, DIE NIET VOLKOMEN NUCHTER WAS, VEROORZAAKTE 'N ERNSTIGE AANRIJDING. De 47-jarige heer Adrianus B., boekhouder wonende te Texel had zioh te verantv/oorden ter zake het hoogst ernstige feit, dat hij op 1 December aldaar met het door hem bestuurd motorrijtuig een klein meisje, Guurtje Keizer had aangereden, niettegenstaande het kind zich geheel rechts van den weg bevond. Het meisje werd op genomen en bleek eenige verwondingen te hebben be komen, onder meer een ernstige vleeschwond aan het been en eenige lichtere verwondingen aan het hoofd. Het duurde 4 weken eer het meisje, dat thuis werd verpleegd, weer genezen was. Van den roekeloozen chauffeur werd echter opgemerkt dat hij verkeerde onder den invloed van gebruikten alco hol. Hij reed volgens de dagvaarding met groote snel heid en zeer onzeker, althans werd door de moeder van het meisje opgemerkt, dat de auto zich slingerend voort bewoog. In deze zaak werden 6 getuigen gehoord. Na tuurlijk ook de 10-jarlge Geertruida Keizer, die door den president, mr. Ledeboer, bij het verhoor direct op haar gemak werd gezet. De kleine vertelde dat zij op den wal was gaan zitten, met de beentjes van den wal afhangen de en dat de auto haar toen had aangereden. Do verdachte ontleende te weten dat hij het kind had aangereden. In ieder geval kan dit niet gebeurd zijn met het voorspatscberm. De getuige M. Breman had echter de kinderen van Keizer op het walletje zien zitten. De aanrijding zelf had hij niet kunnen zien, doch hij vermoedde dat er iets noodlottigs was gebeurd en was toegesneld, naar de plek* van de' aanrijding. Hij vond daar het meisje liggen, dat door hem werd opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Ook de heer M. Boemer had de kinderen op het wal letje gezien en bemerkt dat verdachte sterk rechts had gereden. Do heer H. Witte, bloembollenkweeker te Texel, die op 1 December zijn verlovingsfeest vierde, had verdach te een goede kennis, in het café „De Lindeboom", ge tracteord en had deze alstoen 4 a 5 borrels gedronken. Ook was aanwezig zekere heer Boom. Met hun drieën zijn ze toen gereden naar Cocksdorp, alwaar in een. café werd gedineerd en weer 'n glaasje bier gedronken. Boom bleef toen in Cocksdorp en daai'op zijn de twee overge bleven fuivers weer naar een ander café gereden, waar weer 'n borreltje werd genoten. Getuige Witte ontkende echter dat de heeren alstoen onder den invloed verkeer den. Verdachte verklaarde voorts dat het nimmer voorkomt dat hij zich te buiten gaat, wanneer hij moet rijden. Getuige Witte had verdachte nog op de kinderen at tent gemaakt De heeren Boemer en Brernan verklaarden desge vraagd nog eens pertinent, dat de kinderen niet op, doch tegen den berm aanzaten. Getuige Witte had namelijk vermeend, dat do kinderen geheel op den berm zaten. Ten slotte werd gehoord de 61-jarige heer IJ. Kop pen, caféhouder te Texel, die mededeelde, dat het ge zelschap in zijn locallteit 1 glaasje oude Klare had ge noten. Onder het biljarten had de getuige bespeurd, dat verdachte iets had gedronken. Bij het wegrijden had de heer Witte tegen verdachte gezegd: Je moet niet zoo veel gas geven! Na het getuigenverhoor onderhield de president den verdachte ernstig en met klem over het gebruik van sterken drank, wanneer er gechauffeurd moet worden en verdachte was eerlijk genoeg om toe te geven, dat zulks niet behoorlijk was. Voorts noemde de president het sympathiek van ver dachte, dat hij zich het gebeurde zoo hevig had aange trokken en alle schade aan de ouders had vergoed. De heer officier zette uiteen, dat aan de wijze van rijden door verdachte merkbaar was, dat er aan zijn techniek iets mankeerde en dit gebrek was zonder twij fel het gevolg van drankmisbruik. Hij had dus roekeloos en onvoorzichtig gereden. Hoewel do officier rekening hield met de houding van verdachte, moest hij zich schrap zetten tegen een dergelijke manier van rijden, wat de officier een schandaal noemde. Iemand die meerdere borrels had genoten, was ach ter bet stuur een gevaar voor den weg, wat dan ook duidelijk was gebleken. Tegen zulk automobilisme zou de officier met de meest mogelijke gestrengheid optre den en vorderde de officier een principale hechtenis voor den tijd van 14 dagen, benevens ontzegging van rijbe voegdheid voor den tijd van 6 maanden, voor het geval dat verdachte oen geldig rijbewijs, dat hij momenteel niet bezit, zou willen aanvragen. HET VEROORZAKEN VAN DEN DOOD DOOR SCHULD. AUTOMOBILIST ONDER DEN INVLOED RIJDT TEGEN EEN BOOM AAN. EEN DOODE. De middagzitting der meervoudige strafkamer was geheel gewijd aan een schuldmisdrijf met hoogst tra- gischen afloop. Terecht stond alsdan de 21-jarige garagehouder Anth. Tr. G. uit Bovcnkarspel, aan wien ten laste was gelegd het veroorzaken van den gewelddadiger! dood door schuld van een persoon genaamd Joh. Wilh. Schouten, welke man had plaats genomen in de door verdachte bestuurde auto in den avond van 16 December, üe bestuurder had een 6-tal fleschjes bier en een borrel gedronken en was door die om standigheid de macht over het stuur gedeeltelijk kwijt, althans reed hij op een gegeven moment on der de gemeente Hoorn op het Keern met zooveel geweld tegen een boom, dat het motorrijtuig tame lijk werd beschadigd en de inzittende heer Schouten zoodanige verwondingen bekwam, dat hij denzelfden nacht in het R.K. Ziekenhuis te Hoorn aan de gevol gen overleed. ür. Hulst, de bekende chirurgische Justitledeskun- dige uit Leiden, had de sectie verricht op het lijk van Schouten en bevestigde, als eerste getuige gehoord, het door hem uitgebrachte visum repertum. De heer Monnik, hoofdagent van politie te Hoorn, had een onderzoek iingesteld en de zwaar gewonde Schouten doen opnemen in het R.K. Ziekenhuis te Hoorn. Voorts was door hem pen onderzoek in loco gehouden en had hij den toestand opgenomen en daarbij geconstateerd dat een der hoornen aan het Kecrn beschadigd was. De klinkerweg was nat, doch niet glad. He.t spoor van één autoband was zichtbaar op eenige meters afstand van den beschadigden boom, op een ter plaatse aanwezig slijkpad. Verdach te had toegegeven tegen bewusten boom te zijn aange reden. Hij was erg zenuwachtig, rook naar drank, doch was niet onder den invloed. De gesteldheid van den weg was goed, welke uitspraak echter door Mr. Dwars, verdediger van verdachte, krachtig werd be streden. De weg liep af, wat verdediger zelf had ge constateerd. Do arbeider Harm Terhoar had dien avond op den weg nasi Wognum een uit die richting in snellen gang komende auto ontmoet. Hij kreeg het gevoel dat het daarmede verkeerd af zou komen, vooral in de daar voorkomende gevaarlijke bochten. Getuige zag om en bemerkte toen, dat de auto tegen een boom aanreed. Getuige Terhaar vermeende dat 80 kilometer was gereden. Een broeder van dezen getuige, de heer Jan Ter haar, welke beide heeren een sterke antipathie tegen de eedsformule te kennen gaven, en dus volstonden mer verklaring en belofte, onderschreef de door zijn broeder I-Iarm afgelegde verklaring. Ook Jan Kager, een koopman uit Hoorn, was bewusten avond bedoel .de auto gepasseerd en reed die wagen naar schatting 70 kilometer, althans met groote snelheid. Ook hij keek den auto na om te zien of hij de bocht wel haal de. Hij zag toen de auto geheel gedraaid midden op den weg staan. Verdachte beweerde slechts 40 50 kilometer te hebben gereden. Getuige Hendrik Ottens, spoorwegarbeider te Hoorn (getuige Smit was ongesteld en viel dus uit) had uit richting Wognum een auto hooren naderen en kreeg den indruk dat die auto tamelijk hard reed en hij dacht dat die er aardig de sokken inhad. Hij stapte Vrijdag 13 Februari. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V-A.R.A 10.15 Voordracht door Francien Koote-Gerrese; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 sluiting. A.V.R.O. 12.302.30 Concert door het Omroeporkest o.I.v. Nico Treep, Zangvoordracht door Dora Kruyt; 2.303.00 Uit zending voor scholen; 3.00—4.00 Middagmuziek, door het A.V.R.O.-kwintet4.00 Sluiting. V.A.R.A. 4.00 Orgelspel door Johan Jong; 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen; 5.15 Vooravondconcert o.l. v. Hugo de Groot, met medewerking van Ilona Krausz, zang; 6.55 Actueel Allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.10 Oorsprong geschiedenis en hedendaagsche stand der Socialistische Beweging; 7.30 Politieberichten: 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Sluiting. V.F.R.O. 8.00 Tijdsein, 8001 Catechisatie; 8.30 Gramofoonplaten; 9.00 Lezing Bouwkunst en socialisme; 9.30 Gramofoon- platen.Oud-Engclsche muziek; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Boekbespreking door Dr. K. F. Proost; 10.45 Gramofoon platen. V.A.R.A. 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluting. Hulzen (298 M.) TLR.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Een half uur tje voor zieken en ouden van dagen; 12.001.30 Lunch- muziok door het K.R.O.-Quintet; 1.302.00 Gramofoon muziek; 2.002.45 Koolcpraatje door Mej. Louwers; 2.45 3.00 Verzorging van den zender; 3.004.15 Middagcon cert door „The Dutch Gentlemen Band"; 4.154.45 Gra- mofoonplaten-intormezzo; 4.45—5.45 Vervolg Concert; 5.456.00 Spreker: Max K. Gerisch. Onderwerp: „Een reisje naar Berlijn". 6.006.45 Gramofoonmuziek; 6.45 7.15 Cursus Engelsch; 7.157.45 Spreker: Ir. J. G. Schilt- huis. Onderwerp: Afsluiting en drooglegging der Zuider zee en de voordeelen daarvan; 7,45—8.15 Spreker: Dr. A. van zijn rijwiel uit voorzorg tegen een aanrijding en grng op den berm van den weg staan en zag toen de auto tegen den boom opkomen. Getuige vermoedde dat de auto geslipt wasa In bedoelden gevaarlijken bocht hadden meermalen ongelukken plaats. De caféhouder W. Bakker uit Wervershocf deelde mede, dat verdachte en de omgekomen Schouten bewusten avond als bezoekers in zijn café waren ge weest. Verdachte had 1Vt fleschje bier gedionken en nog 'n half fleschje meegenomen. De heeren waren niet beschonken, doch verkeerden in vroolijke stem ming Getuige had gerust met hem mede willen rij den. (Gelukkig maar, dat hij niet werd uitgenoodigd!) Verdachte was met een vriend naar Hoorn gegaan en had vooraf een borrel'gedronken, volgens den niet verschenen getuige Smit waren het meer borrels ge weest. Toen zou hij nog een glas bier hebben gecon sumeerd, doch verdachte beweerde thans, alstoen geen bier, doch ranja te hebben gedronken. De heeren zijn toen naar Wervershoof en het café van Bakker gereden. Schouten zat links in den wagen en viel hij de hotsing achter op zij. Voorts werd gehoord de caféhouder Dirk Dol uit Wervershoof, alwaar de heeren ook bier hadden ge bruikt. Verdachte had de verteering voldaan. Ten slotte werd gehoord de heer Pieter Ott, auto mobielhandelaar te Hoorn die was voorgebracht door de verdediging als getuige-deskundige, die verklaarde dat verdachte hem bekend was als een uitstekend chauffeur. Getuige k décharge gaf toe, dat de bocht waar het ongeluk plaats had, met eenige voorzorg moest genomen worden. De weg loopt ter plaatse af. Voorts werd nog bezichtigd een photo van den door de aanrijding beschadigden boom en de auto des doods. Na het verhoor van dezen getuige onderhield de president Mr Ledeboer zich over verschillende feiten, dien avond voorgevallen vooral wat betreft de door verdachte dien middag en avond genoten alcohol houdende dranken. Hierop verkreeg de heer Officier het woord tot het houden van zijn requisitoir, welke magistraat de ver schillende feiten vast stelde. In de eerste plaats de aanrijding en den hierdoor plaats gehad hebbenden dood van Schouten. Spreker stelde daarop in scherp licht het gevaar dot schuilt in het gebruik van alcohol wanneer men het autostuur moet hanteeren. Vooral wanneer men ook nog anderen bloot stelt aan deze gevaren. Hij moge een goed chauffeur zijn, door het alcoholgebruik worden deze capaciteiten ongetwijfeld verminderd. Dat hij te hard reed, stond vast als een paal boven water, ook al hield men zich niet aan eenig getal. De Officier wees ten dien aanzien op de passanten, vdie den gang van de auto hadden gadegeslagen en wier verklaring eensluidend genoemd kon worden. Met zekerheid kan dus worden aangenomen dat de auto naar omstandigheden met te groote snelheid had gereden, vooral als men rijdt op een weg ellen men\niet kent. Dan dient een goed chauffeur de noo- dige voorzichtigheid vóór alles te betrachten. Ver dachte, die dan een goed rijder heet te zijn, had deze flauwe bocht, waarvoor geen bijzondere vaardigheid werd gevorderd, gemakkelijk kunnen nemen en nu hij faalde, was dit zijn eigen schuld. En in verband met die schuld kwam de Officier op de straf, die hier moest worden opgelegd. Gevorderd 5 maanden hechtenis en 1 jaar ontzegging. De Officier vestigde de aandacht op de funeste ge volgen, waardoor het leven van een mensch, 'n va der en kostwinner, misschien roekeloos werd vernie tigd on vorderde een hechtenisstraf voor den tijd van 5 maanden en ontzegging rijbevoegheid voor den tijd van 1 jaar. Mr. Dwars hield vervolgens een omvangrijk plei dooi en sprak een woord van deernis uit over het ontijdig en gewelddadig verscheiden van het slacht offer. den kostwinnaar van zijn oude moeder en bracht voorts zijn dank voor het minitieus en onpar tijdig onderzoek. Daarop bestieed pleiter in extenso de dagvaarding en achtte het wettig bewijs aller minst geleverd. Zeer zeker met door de getuigenver klaringen, zooals pleiter nader trachtte aan te toonen Verdachte was buiten zijn schuld geslipt. Vervolgens werd het drankvraagstuk door pleiter behandeld en concludeerde pleiter ten slotte vrijspraak subsidiair clementie. Verdachte werd door allerlei misère reeds voldoen de gestraft. Pleiter las ten slotte nog eenige at testen voor, ten doel hebbende de voortreffelijkheid van verdachte als chauffeur aan te toonen. De president meende echter te moeten opmerken dat verdachte bij de politie bekend staat als liefheb ber van een stevig glas bier. Voorts was hij reeds 2 maal geverbaliseerd wegens te snel rijden, dat ver dachte die vervolgingen had afgekocht, deed niets ter zake. de Kat Angelino. Onderwerp: De Band Nederland-In- dië; 8.1511.00 Aansluiting van gebouw „De Harmonie", te Groningen; 8.158.30 K.R.O.-orkest; 8.308.45 Riek Kloosterhuis, soliste; 8.459.10 K.R.O.-orkest; 9.109.30 Victoria Binnendijk; 9.309!45 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 9.4510.00 Gramofoonmuziek; 10.0010.15 Duet ten door Riek Kloosterhuis en Victoria Binnendijk; 10.50 12.00 Gramofoonmuziek. Zaterdag li Februari. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A, 8.00 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.P.R.O. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu-bedrijven 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert door het V.A.R.A-eptet; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Instituut v. Arb. Ontwikkeling-kwartiertje; 2.45 Paedagogisch con cert; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Radio-volksuniversiteit; 5.03 Gramofoonmuziek; 5.35 „Ons Huis een Tehuis", door T. Landré; 6.05 Literair halfuurtje door A. M. de Jong, 7.00 Gramofoonmuziek; 7.05 „De Film en de Arbeiders- beweging"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Populair Avondprogramma; 10.55 V.A.R.A.-Varia en voetbalmededeelingen; 11.05 Persberichten van Vaz Dias; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.001.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.302.30 Gramofoonmuziek; 2.30 3.00 Vragenhalfuurtje voor jeugdige personen; 3.004.30 Kinderuurtje; 4.305.00 Verzorging van den zender; 5.00 6.00 Vroolijk gramofoonplatenconcert; 6.016.15 Nieuws berichten in Esperanto; 6.156.35 Journalistiek week overzicht; 6.356.45 Garmofoonmuziek; 6.457.15, Cur sus Esperanto; 7.157.45 Spreker: F. M. Cescher. On derwerp: Sociale problemen op Java; 7.4510.45 Popu lair concert door het K.R.O.-salon-orkest; pl.m. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.4512.00 Gramofoon muziek. De verdediger lichtte deze bekeuringen nader toe. Zij waren overtredingen max. snelheid als gevolg van de noodzakelijkheid waarin verdachte zich destijds bevond om als overbrenger van berichten voor een dagblad zoo snel mogelijk te rijden. Hierop volgde nog een debat tusschen Officier en verdediger, waarop de behandeling der zaak werd gesloten en de uitspraak bepaald op a.s. week Dins dag. Trekking van Dinsdag 10 Februari. 5a klasse -r- 14e lijst. Nos. 2470 13082 16397 elk f 1000. Nbs. 8229 12430 15943 elk f 400. Nos. 3675 4513 5431 7009 111612 13882 14536 18166 el* f 200. Nos. 142 1688 2505 5349 13608 18493 elk f 100. Prijzen vah f 70. 122 137 187 224 284 342 375 376 381 467 493 639 734 795 797 880 919 958 1054 1072 1083 1135 1579 1676 1692 1699 1805 1886 1950 1970 2017 2255 2253 2420 2486 2674 2757 2784 2859 2876 2985 3016 3184 3312 3346 3349 3882 3590 3654 3656 3721 3733 3950 3955 4004 4069 4142 4215 4231 4761 4769 4857 4969 4981 5018 5056 5081 5100 5124 5228 5289 5322 5381 5511 5535 5602 5809 5837 5875 6032 6085 6213 6224 6239 6250 6256 6340 6410 6584 6588 6640 6675 6708 6734 6807 6840 6975 6989 6993 6995 7213 7232 7347 7359 7383 7392 7572 7596 7690 7711 8039 8187 8495 8539 8585 8784 8822 8921 8942 9103 9198 9241 9300 9578 9707 9722 9832 9896 9925 10136 10224 10349 10377 10463 10489 10583 10656 10691 10775 10780 10876 11015 11361 11572 11577 11640 11785 11799 11800 11870 11875 12068 12070 12083 12141 12211 12239 12244 12289 12333 12487 12546 12735 12964 12972 13068 13133 13152 13207 13229 13236 13287 13301 13382 13463 13607 13623 13742 13764 13799 13822 13980 14017 14026 14038 14109 14111 14191 14523 14528 14649 14724 14757 14871 14888 14972 15045 15092 15130 15146 15155 15174 15323 15340 15461 15662 15720 15779 15931 16024 16062 16091 16181 16299 16344 16359 16394 16480 16536 16626 16652 16667 16775 16858 16896 16912 17004 17101 17203 17205 17479 17560 17721 17974 18016 18183 18276 18323 18400 18434 18457 18631 18638 18674 18700 18751 18921 18999 19038 19193 19226 19328 19423 19453 19482 19548 19597 19663 19665 19773 19782 19784 19871 20028 20071 20183 20436 20578 20643 10706 20742 207S8 20837 20852 20913 20926 20930 Zei je „meheer" tegen 'm? Ja. Je mot altijd beleefd blijve (Te TatlerJ.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2