Bij Ruwe Handen PI1R0L. Doos 30 ct. Predikbeurten. Uit onze omgeving. Gemengd Nieuws. Vereeniging „V.Z.O.S." Julianadorp. BENOEMD. Tot Directeur van de Handelsavondschool te Scha- gen ls benoemd de heer D. Brouwer, alhier. De heer S. Schouten, hulp-jongeling op het post kantoor alhier, is benoemd tot adspirant-besteller bij de P.T.T. Provinciale Staten verkiezingen. De Vrijzinnig-Democratische lijsten. Bij referendum zijn de lijsten der Vrijzinnig-Demo cratische partij als volgt cpgomaakt: Vwr het district Den Helder: 1. W. de Boer, Den Helder. 2. O. Bosker, Wienngen. 3. P. Kostelijk, Ileerhugowaard (aftredend). 4. Jb. Koster, Winkel (aftredend). 5. C. Wijdenes Spaans Jr., Anna Paulowna. 6. H. K. Koster, Wieringerwaard. 7. P. Kaan Cz., Wieringen. De verdere volgorde is nog niet bekend. De aftredende leden zijn op deze lijst zoodanig te ruggedrongen. dat hunne herkiezing onmogelijk is geworden. Klaarblijkelijk is dit een gevolg van een afspraak tusschen de afdeelingen Den Helder en Wieringen. Voor het district Hoorn; 1. D. Kooiman, Purmerend (aftredend). 2. Mevr. A. Aukes-Timmer, Bakkum (aftredend). 3. J. Best Nz., Berkhout. 4. U. Dorhout, Hoorn. 5. W. Balk, Alkmaar. 6. F. Butter, Hoorn. 7. Roozendaal, Enkhuizen. 8. A. Sietsma, Alkmaar. 9. G. A. de Jong, Medemblik. 10. Mej. N. Carels, Alkmaar. 11. H. Kuiper, Hoorn. Voor het District Zaandam: 1. D. Kooiman, Purmerend (aftredend). 2. Mevr. A. Aukes-Timmer, Bakkum (aftredend). 3. A. Sietsma, Alkmaar. 4. W. Balk, Alkmaar. 5. Jb. Cloeck, Alkmaar. 6. P. v. Mever, Zaandam. 7. Mej. N. Carels, Alkmaar. 8. D. A. Flentrop, Zaandam. 9. Van 't Veer, Heiloo. ZONDAG 15 FEBRUARI. STAR OF HOPE. Callantsoog, voorm. 10^ uur, de heer L. Brasser, Den Helder. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma, Am sterdam. NED. HEFtV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Beek. Dirkshorn, voorm. 10 uur Ds. de Leeuw. Onderwerp: In de binnenkamer. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Egmond a. d. Hoef, voorm. 9A uur, Ds. Nobel. Akersloot, nam. 2 uur, Ds. Nabel. Limmen, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Hak. Hippolytushoef, nam. 7 uur, Ds v. Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Winkel, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Hoogwoud, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. Oudesluis, geen dienst. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Warmenhuizcn, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Staal. Nieuwe Niedorp. geen dienst. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Oudesluis. nam. 2 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3A uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. Wielenga, Am sterdam. Nam. 2A uur, Cand. Wielenga, Amsterdam. WIERINGEN Den Oever krijgt een brandspuit. Tn de Zaterdag gehouden raadsvergadering te Hip polytushoef is o.m. besloten om ook tot aankoop van een brandspuit voor Den Oever over te gaan. Alge meen is dit bericht hier met groote vreugde ontvan gen. Immers het is reeds een paar malen gebleken, dat het bij brand te lang duurt voor de spuit van Hippolytushoef gearriveerd is. Reeds eerder waren van particuliere zijde plannen tot aankoop van een «puit geopperd, welke echter door onoverkomelijke bezwaren geen doorgang vonden. Het gemeentebe stuur heeft gelukkig zeer terecht ingezien dat ten gevolge van dc sterke uitbreiding van ons dorp een eigen brandspuit een dringende behoefte is geworden, waarin thans op afdoende wijze wordt voorzien. De „IJselmeer", die eertijds eon grooten omweg moest maken van en naar Medemblik. heeft thans 'haar route door de schutsluis genomen. Aan den hoogen loswal aan de werkhaven te Den Oever wordt thans door de M.U.Z. een groote hoeveelheid puin gelost, hetwelk gebruikt, moet wor den bij het voltooien van den afsluitdijk. ANNA PAULOWNA Woensdagavond te ongeveer acht uur brandde door onbekende oorzaak af de kapitale boerderij van de Wed. Maars in den Kleiweg te Anna Paulowna. Aangewakkerd door den feilen wind stond het woon huis met het achterhuis spoedig in volle vlam. Met vereende krachten heeft men het vee no.ar buiten kunnen brengen, zoodat nu eens geen lovende have in de vlammen omkwam Op het terrein van den brand waren in weerwil van het zeer slechte weer heel wat belangstellenden aanwezig. O.a. zagen we burgemeester Lovink. De motorspuit kwam aan toen de kap al reeds in elkaar was gevallen, hetgeen niet. zoo heel lang duurde, aangezien de felle wind het vuur als met duivelsche kracht aanblies. Bij het blusschen bepaalde men er zich toe om een hooi schelf en een wagenschuur nat te houden. De hooi schelf en de schuur hadden het kwaad te verduren, aangezien de felle vonkenregen er juist op gericht was. Naar men ons berichtte is de oorzaak onbe kend, terwijl verzekering de schade dekt. Propaganda-kunstavond Ned. Blinden- bond. De heeren Ds. M. A. G. Vorstman. Burgemeester, G. J. Lovink, G. 't Hart, C. Liefhebber, C Rezelman, en C. Keijze** hebben een comité gevormd ter voorbereiding van een propaganda-kunstavond, waarvan de op brengst ten bate van den Nederlandschen Blinden- bond komt. Op dezen avond zal een rede uitgesproken worden door den heer Joh. van den Berg, van Ooster beek, terwijl de Orkestvereeniging ,A. P.", de heeren H. Breser, bariton, te Arnhem, H. v. d. Heuvel, decla mator te Utrecht en A. Krijgsman, pianist te Den Helder, hunne medewerking verleenen. We gelooven dat velen hun steentje zullen bijdra gen voor het mooie doel dat de Ned. Blindenbond na streeft en dus het programma, dat hen spoedig zal worden aangeboden, zullen koopen, temeer daar men daardoor, behalve van het aangename gevoel een goede daad te verrichten ook nog zal kunnen genie ten van een, naar het ons voorkomen wil, mooien kunstavond. GEBEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Trijntje, dochter van Klaas Verver en A. Keuris. Henricus Cornelis, zoon van A. C Alders en H. J. Steenvoorden. Hendrica Johanna, dochter van E. Kerkhof en M. C. van Nuland Anna Cornelia Ma ria, dochter van A. W. Blom en C. M. Moerel. Hen- drika Gerritdina Harmina, dochter van C. H. Glas bergen en H. G. H. Buter. Getrouwd: W. C. Lameree en M. A. Schenk; M. Kinsbergen en M. A. Kos Overleden: L. Walraven, oud 67 jaar, echtgenoot van K. Harthoorn. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. S. Herder van Tietjerksteradeel; J. Dragstra en gezin van Den Helder. Vertrokken: K. Klasens en gezin naar Wieringen; KI. Hietkamp naar Tietjerksteradeel; mej. G. Plag- meijer naar Velsen; mej. D. van Bruggen naar Lisse. LANGEND IJ K We vernemen, dat voor de nieuw opgerichte vereeni- ging voor Huisverzorging groote belangstelling bestaat. Van verschillende zijden wordt medewerking verleend. Als we goed zijn ingelicht wordt deze maand weer een inventarisatie gehouden van de nog aanwezige sta pelgroenten. We meenen te mogen voorspellen, dat de voorraden belangrijk minder zullen blijken te zijn dan bij de tweede inventarisatie van het vorige jaar en dat de aanvoer 'n zeer normaal vezioop zal hebben gehad. De minder goede kwaliteit der kool was daartoe trouwens een spoorslag. In den Raakmaatsboezem was de waterstand giste ren zeer hoog. We vernamen, dat daardoor geladen schepen door de sluis bij de Zes Wielen niet konden worden geschut. Voor betrokkenen was dit natuurlijk een strop. NOORDSCHARWOUDE. Politie. Gevonden: 1 Rijwielplaatje. ZUIDSCHARWOUDE. De algemeene vergadering van de vereeniging „Sdhut- tevaer" zal dit jaar in deze gemeente plaats vinden, n.L op 9 en 10 April e.k. ten lokale van den heer P. Kramer Bij de alhier gehouden onderlinge wedstrijden van de Sociëteit Op Maat was de uitslag voor kolven: le prijs J. Reijne 16S punten; 2e pr. Jb. de Geus 157 punten; 3e pr. A. Berkhout 155 p.; 4e pr. C. Berkhout 153 p.; 5e pr. P. Molenaar 142 p.; 6e pr. P. Boon 141 p.; 7e pr. P. Goet 139 p.; 8e pr. Joh. Glas Pz. 137 p.; 9e pr. J. du Burck 137 punten. Eerste serieprijs P. Glas 60 punten; tweede serieprijs J. de Geus Pz. 56 punten. Voor kaarten was de uitslag: le prijs P. Kramer; 2e prijs K. Kout; 3 prijs A Dekker; 4e prijs Jb. Voogt. De Algemeene vergadering van de Langendijker Groen- tencentrale zal dit jaar gehouden worden in deze ge meente. Z IJ P E PETTEN. Na inleidingen van den heer J. Westerhof, gewestelijk propagandist der S.D.A.P., werden te Julianadorp en te St. Maartensbrug afdeelingen van bovengenoemde partij opgericht met respectievelijk 36 en 16 leden. De woelingen in Duitschland. Er is een Nat-Soc. complot ontdekt. Nu voor de rechtsche extremisten met het verlaten van den Rijksdag de gelegenheid is verkeken, om op deze plaats agitatie te voeren en voor den chaos den weg te banen is te vreezen, dat zij buiten het parlement de zaak op stelten zullen trachten te zetten, meer nog. dan tot dusver het geval was. Een aanwijzing hiervan is al een artikel van de „Na- tionalz.", het leidende West-Duitsche orgaan van de na- tionaal-soc. partij, waarin wordt betoogd, dat nu het oogenblik is aangebroken om door het houden van een „Volksbegehren" ter ontbinding van den Rijksdag den strijd tegen het parlement te beginnen. Het blad meent, dat deze actie veel meer kansen op succes zou bieden dan de strijd om de ontbinding van den Prulsischen Landdag. Dat de Nazi's trouwens niet stilzitten, en hun onder mijningsactie, naar het illustere voorbeeld der communis ten, met energie organlseeren, blijkt wel uit de ontdek king, welke de Beiersche politie gedaan heeft. Dezer dagen waren eenige leden van nationaal-soc. z.g. stormafdeelingcn gearresteerd, die een soc-dem. bij eenkomst te Murnnu uiteen gejaagd hadden. In verband met die arrestaties nu was de Beiersche politie een actie begonnen tegen de centrale van de nationaal-soc. storm- afdeelingen en den leider te Munchen, den gep. kapitein Rister, gevangen genomen. De politie hield haar onderzoek zeer in het geheim. Gisteren pas werd bekend gemaakt, dat bij gehouden huiszoekingen niet slechts materiaal over de voorberei ding van den overval op de soc-dem. vergadering voor den dag was gekomen, maar ook over de regeling van een geheime agitatie- en spionnage-actie. Uit een gevonden dokument bleek o.a. dat de storm- afdeelingen bij de autoriteiten van rijk, landen en ge meenten stelselmatig vertrouwensmannen plaatsen, die de opdracht hebben, geheime aanschrijvingen en be schikkingen in de eerste plaats de politie betreffend, aan hun chef te Munchen in handen te spelen. Hun mede- deelingen moeten den vertrouwensmannen niet onder hun naam Inzenden, maar slechts voorzien van een hun door hun chef toegewezen nummer. Bij kapitein Rister werd overvloedig materiaal In be slag genoemen. De Beiersche regeering verklaart, vastbesloten te zijn alle sporen, door het onderzoek ontdekt, nauwkeurig en krachtig na te gaan. HOOGWATER TE BARtlA. Te Barra, ten Noorden van Rio de Janeiro, is groo te schade aangericht door overstrooming. Volgens de laatste berichten moeten verscheidene menschen zijn omgekomen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De financieele toestand van Engeland. Verre van schitterend. In een memorandum noemt de minister van finan ciën den financieelen toestand van Engeland zeer ernstig. De kosten voor de werkloozenverzekering worden voor het jaar 1931 op 55 millioen p.st. begroot tegenover 10 millioen p.st. in 1928. Het sluitend ma ken der begrooting wordt ernstig in gevaar gebracht, aangezien tegelijkertijd met een aanzienlijken achter uitgang der inkomsten rekening zal moeten worden gehouden. Met uitzondering van de oorlogspensioenen zijn de uitgaven voor de sociale verzekering van rond 2&A millioen p.st. in het jaar 1910 tot 158.6 millioen p.st. in 1930 gestegen. Het aandeel, dat de werkloo zenverzekering opeischt, is van 3.4 in het jaar 1920 gestegen tot 23.3 in het jaar 1930. Daarbij ko men nog 9 millioen p.st. voor ziekenzorg e. d. De schuldenlast van het werkloozenfonds is van 38.95 millioen pond in den aanvang van het jaar 1930 ge stegen tot 75 millioen p.st. Het is, aldus het memo randum, noodzakelijk dit fonds geheel te reorganisee- ren en maatregelen te treffen opdat het zijn schul den terug betaalt. Een groote telescoop in Zuid-Afrika. Met de oprichting van op drie na do grootste telescoop ter wereld wordt op Boydenstation te Mazelpoort bij Bloem fontein een aanvang gemaakt. De grootste telescoop in het zuidelijk halfrond en op drie na de grootste ter wereld, is thans op het Boydenstation van het I-Iarvard Observatorium te Mazelpoort 15 mijl O.N.O. van Bloemfontein aange komen om bij de zes kleinere telescopen aldaar te worden opgericht. Met de oprichting van dien. kolos, waarvan de lens alleen ongeveer 10.000 p.st. kost en die een ton weegt, wordt eerstdaags een aanvang ge maakt. Het werk zal ongeveer een jaar in beslag ne men. De koepel alleen weegt 79 ton en heeft een door snede van 58 voet en een hoogte van 30 voet. De telescoop zal 12 voet onder den grond worden gebouwd ten einde een gelijkmatige temperatuur voor de lens te verzekeren. De grootste lens wordt te Pitts- burg gevonden, die een doorsnede van 100 duim heeft die in Vancouver heeft een doorsnede van 72 duim. Die te Mazelpoort zal 60 duim doorsnede bezitten. Prof. dr J. S. Paraskevopoulos, die met zijn echtge- noote sedert 1927 de leiding van dit observatorium heeft, dat aanvankelijk in Arequipa in Peru geves tigd was en dat tot stand kwam uit een legaat van den heer Uriah A. Boyden van Boston, koestort, groo te verwachtingen van deze lens, omdat de telescoop een voorwerp op een afstand van 120 lichtjaren zal kunnen waarnemen, een afstand van 586.569.600.000 mijl. DE BADKAMERS GEVAARLIJK. Wat de statistiek zegt. Volgens een statistiek van de verzekeringsmaat schappijen, wordt elk jaar te Londen voor 3.750.000 gulden aan vergoedingen uitgekeerd wegens onge lukken met doodelijken en minder ernstigen afloop in badkamers. De meest voorkomende ongelukken zijn: bezwij ming en verdrinking van badenden met een volle maag; dood door den electrischen stroom bij het le zen in het bad en het beetpakken van een leectrische lamp met een vochtige hand; gasvergiftiging door averechtsche behandeling van geisers en gaskachels. Ten gevolge van uitglijden in de badkuip breken honderden elk jaar armen en beenen, ondanks alle raadgevingen om bij het baden liefst drijvende zeep te gebruiken of met andere soort van zeep voorzich tig te zijn. EEN NIEUWE KERKBRAND IN CANADA. De kerk der Doopsgezinden te Vancouver is door brand verwoest. De schade beloopt 200.000 dollars. In de afgeloopen maand zijn al meer dan 'n dozijn kerken in Canada afgebrand. EN GROS. Allemaal voor een Lunapark. De directie van een Luna-park te Parijs heeft bij de Noorsche reederij Pioner 20 a 25 walvisschen be steld, die geprepareerd zullen worden en dan in het Luna-park te bezichtigen zullen zijn. Tevens zijn 100 levende pinguins besteld. Voor de walvisschen zal 25.000 kronen per stuk en voor eiken pinguin 4 a 500 kronen betaald worden. Groote mijnramp in China. 3000 man opgesloten. Uit Chineesche bron wordt een groote mijnramp ge meld bij Foesjoen in Mandsjoerijc, waar 3000 delvers tengevolge van een mijn-gasontploffing opgesloten zouden zijn. De hulpverleening is onmiddellijk begon nen, maar men vreest dat het grootste deel der mannen omgekomen moet zijn. Hartverscheurende tooneelen spelen zich aan den ingang van de mijn af. Groot complot tegen de Sovjets. Talrijke arrestaties. Naar het Sovjetorgaan „Tsaria Wostoka" dat te Tiflis verschijnt, mededeelt, is in het pétroleumbek- ken van Bakoe een groote contrarevolutionaire or ganisatie ontdekt, aldus de Msb. Volgens het communiqué, dat door den chef van dc plaatselijke gepoe verstrekt werd, behoorden tot deze organisatie tal van directeiiren en specialisten van het Russische petroleumsyn-dicaat. Met opzet trachtten zij de nafta-industric der sov jets te ondermijnen en deden daarom aan de staats- administratie geen opgave van de nieuwe petroleum- bronnen, die zij ontdekten. Er zijn talrijke arrestaties uitgevoerd. Onder de gearresteerden bevinden zich vele inge nieurs van naam. Tegelijkertijd heeft de Gepoe in de sovjet-republiek Adzcrbeidzjau veertig leden van een sovjelcooperatie gearresteerd, die er van beschuldigd worden, sabotage gepleegd te hebben, om daardoor hongerdemonstra- ties van den kant der bevolking uit te lokken. Ook in Russisch Armenië zijn tal van personen ge arresteerd, die lid waren van een nationalistische or ganisatie. Enkele zeer invloedrijke personen werden uit de Armeensche communistische partij gezet, daar zij de bevelen, die zij van het centrale executieve comité uit Moskou ontvingen, niet wilden opvolgen en het plan koesterden, om zich tijdens het aanstaande con gres der Armeensche bolsjewisten geheel aan de richt lijnen van Stalin te onttrekken. DE AARDBEVING OP NIEUW ZEELAND. Er worden reeds toebereidselen voor den wederop bouw van de zwaar geteisterde steden Napier en Hastings volgens weloverwogen plannen getroffon en de Nieuwzeelandsche regeering heeft bij de uitvoering daarvan bijstand beloofd. De Paus aan de Radio. Wat de toespraken betreft die de Paus vanmiddag voor de 'Radio zal houden kan gemeld worden dat Marconi eerst aan de microfoon zal aankondigen, dat de Paus zal spreken, waarop Z H. zich in het Latijn tot de geheele wereld zal richten. Ora 17 u. 10 heeft de plechtige zitting der pause lijke academie der wetenschappen plaats, waar haar president, pater Gianfranceschi, en daarna Marconi korte toespraken houden, waarop wederom een rede des pausen volgt, welke eveneens weer voor de mi crofoon zal gehouden worden en daar ,-or over de heele wereld zal verspreid worden. Het Vaticaansche radio-station zendt gedurende de inwijding uit op een golflengte van 19.84 meter. Alle stations, die niet voor kortego'lf-ontvangst zijn ingericht, ku de transmissie hooren op een golf lengte van 441 meter (uitzending van het station der ,Eja.r" te San Palomba), evenals door de overige sta tions voor middengroote golven dezer maatschappij, welke zich heeft aangeboden om voor de transmissie zorg te dragen. Op verzoek van den Minister van Waterstaat is he den Donderdagmiddag van 4 tot 5 uur de zendtijd op Huizen afgestaan aan den K.R.O., golflengte 298 M. De geheele plechtigheid zal dan door den K.R.O. worden uitgezonden. Mislukte overval op den leider der communisten. Door drie gewapende, jeugdige nationaal- socialisten. Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Crt.: Zaterdagmiddag hebben drie jongens, zoons uit ge goede families, op het bureau van het communisti sche dagblad Ny Dag getracht den leider van de Zweedsche communistische partij, Sillén, gevangen te nemen. De jongens behooren tot een groepje nationaal- socialistische jongeren, die van plan zijn eens met de communisten af te rekenen. Ruim een week geleden hebben zij Sillén verzocht naar Sickla, een dorpje ten zuiden van Stockholm, te komen, waar zij, naar zij zeiden, een communistische cel hadden gevormd. Bijna eiken dag van de vorige week hebben de jon gens hun verzoek herhaald, maar Sillén vertrouwde het zaakje niet, omdat de jongens, als ze met hem telefoneerden, hem steeds met kameraad aanspraken, wat hier onder de communisten juist geen gewoonte is. Sillén noodigde hen daarop uit hem op de redac tie van Ny Dag op te zoeken. Op het afgesproken tijd stip kwamen de jongens. De oudste, een 19-jarige knaap, trok, toen hij de kamer binnentrad, een revol ver en eischte dat Sillén zich over zou geven. Een an dere jongen liep op Sillén toe om hem met een ket ting te boeien. En de derde dreigde eveneens met een revolver. De redacteuren van Ny Dag en eenige an dere communisten, die achter een deur op post ston den, kwamen toen de kamer binnen. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de jongens echter geen gebruik van hun revolvers durfden te maken. Ze werden ten slotte overmand en gebonden in afwachting van de komst der politie. De drie jongens en enkele commu nisten hadden verwondingen opgeloopen,een commu nist heeft bovendien tijdens de worsteling een arm van een der jongens uit het lid gedraaid. Bij het onderzoek, dat de crimineele politie ter plaatse instelde, bleek dat de jongens voorzien waren van twee revolvers, een colt-pistool en een z.g.n. schijndood-pistool, voorts hadden ze 'n dolk, een bos telefoondraad, tangen, een politiefluit, een ketting met twee sloten, verbandlinnen, een kwast en een bus roode verf bij zich. Uit hun verklaringen bleek dat zij Sillén bang hadden willen maken, om hem daarna te binden, aan zijn armen op te hangen en hem rood te verven. Slechts de jongste van het drie tal hij is nauwelijks zestien had spijt van het gebeurde. De twee anderen traden vrij brutaal op en verzekerden dat ze Sillén toch wel zouden krijgen. Twee jongens zijn op het hoofdbureau van politie opgesloten, de derde wiens arm ontwricht was moest naar een ziekenhuis overgebracht worden, waar hij onder politiebewaking is gesteld. Algemeene vergadering van de vereeniging „V.Z.O.S." Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging hare jaarlijksohe ledenvergadering in het café ,,'t Centrum", van den heer H. W. Veul. Volgens de presentielijst waren ter vergadering aan wezig 14 leden en 1 donateur. De opening. Bij ontstentenis van den Voorzitter heeft de Vice-voor- zitter, de heer G. van der Werf voor dezen avond de leiding der vergadering op zich genomen. Spr. heette de aanwezigen welkom, wees op het zeer kleine bezoek hetwelk echter wel de schuld van het zeer slechte weer zal zijn. De vergadering wordt hiermede voor geopend verklaard, en verzocht de Voorzitter de Notulen van de vorige alg. verg. te lezen, waaraan door den Secretaris, den heer I. J. Gaakeer Pz. gevolg gegeven wordt Deze notulen worden daarna zonder op- of aanmer kingen met dank aan den samensteller, onveranderd vastgesteld. Jaarverslag over 1930. De Secretaris thans weer het woord verkrijgende, houdt daarna de volgende beschouwingen over het ge passeerde jaar, welke door hem zijn samengesteld als volgt: Telkenjare bij het vaststellen van de agenda voor on ze algemeene vergadering wordt aan mij de vereerende opdracht gegeven om over het jaar dat gepasseerd is, een overzicht samen te stellen, waarbij dan als vanzelf sprekend, de bedoeling voorzit, om de leden, die ter ver gadering aanwezig zijn, iets mede te deelen over den gang der zaken, de vereeniging betreffende. En het is met een steeds groeiende sympathie dat door mij die opdracht aanvaard wordt en naar mijn beste weten en kunnen ook wordt uitgevoerd. En het jaar 1930 moge dan nu ook alweer ©enige weken achter ons liggen, niet tegenstaande dat zult U toch met belangstelling luiste ren naar datgene, wat ik u in deze enkele regels heb mede to deelen. Het voorbijgegane jaar ls een zeer belangrijk jaar ge weest, veel is er veranderd, veel is er van ons heenge gaan, veel werk is er verricht enz., en het is ons mogen gelukken de vereeniging, niettegenstaande de pessimis tische propaganda die in eerste instantie werd rondge strooid, te behouden, en haar nuttig en leed verzachtend werk op onverstoorbare wijze voort te zetten, tot heil van die gezinnen die van haar hulp profiteerden, en zeer tot voldoening van Uw bestuur. De maanden Januari en Februari 1930, werden op de oude wijze voortgezet, maar toon kwam de verandering i en die was werkelijk niet klein te noemen. Op dien da-

Schager Courant | 1931 | | pagina 6