Raad Den Helder. Raadselachtige moord te Cambridge. Naar vrede in Britseh- 1 n d i Het noodweer in Italië. Het landbouwprogram in den Duitschen Rijksdag. Plaatselijk Nieuws. De moordzaak—Lans. Achttien varkens geëlectrocuteerd. ONSCHULDIG VEROORDEELD. In 1922 is de wachtmeester van politie Joh. Moritz ie Berlijn veroordeeld wegens diefstal van 14.000 mark ten nadeele van den koopman Muller. Hij heeft zijn straf uitgezeten en is nadien altijd in de weer ge weest om zijn onschuld te bewijzen. Enkele maanden geleden is hem dat gelukt, door een getuige te vinden, die verzekerde dat de vrouw- van Muller zelf den diefstal had gepleegd en den be schuldigde daarvoor had laten opdraaien. Nadat zulks bekend was geworden is de vrouw naar het buitenland gevlucht en thans is de wachtmeester, die sedert zijn vcroordeeling uit den politiedienst was ontslagen, vrijgesproken en gerehabiliteerd. Een student dood op zyn kamer gevonden. In Engeland heerscht op het oogenblik vrij groote opwinding over een raadselachtigen moord, die Maan dag is ontdekt. In zyn kamer in het Sidney Sussex College te Cambridge vond men den student Ellis dood. Zijn hoofd was van voorhoofd tot kin omwikkeld met acht op eigenaardige wijze in elkaar geknoopte zakdoe ken, waarmee ook zijn armen op den rug waren ge bonden, terwijl zijn enkels met een das aan elkaar waren gebonden. Eovendien was het geheele lichaam omwikkeld met radio-draad en de houding was zoo danig, alsof men den vermoorde aan den rug had op gehangen. Aangezien men in het College geen enkel verdacht spoor heeft kunnen vinden, staat men voor een volkomen raadsel. De onderhandelingen bij den onderkoning. Hoop op een spoedige regeling. Reuter seint uit Londen: Acht gedelegeerden der te Londen gehouden ronde-ta felconferentie. hebben gister een onderhoud gehad met den onderkoning en, in verband met deze gedachten- wisseling, is alom de hoop herleefd, dat men weldra tot een regeling der nog op te lossen constitutioneele moei lijkheden zal geraken. Bij de beraadslaging met de ronde-tafel-gedelegeerden gaf de onderkoning een exposé van zijn besprekingen met Gandhi, alsmede van de nieuwe procedure, welke was voorgesteld, betreffende een voortzetten der ronde tafel-conferentie in Indië. Men meent te weten, dat de gedelegeerden eenstem mig de voorstellen van den onderkoning hebben goed gekeurd. Blijft deze geest van verzoening voortbestaan, dan zou wellicht nog vóór het einde dezer week, een regeling tot atand kunnen komen. Volgens een bericht van andere zijde, zou echter door een fel artikel van Gandhi in zijn blad op het oogenblik, waarop de vredesonderhandelingen in een beslissend stadium zijn gekomen, het optimisme ten aanzien van de resultaten der besprekingen tusschen Lord Irwin en Gandhi in groote mate hebben doen afnemen. HET LAWINEGEVAAR. Op den Monte Rosa in Zwitserland zijn, naar uit Zermatt wordt gemeld, drie Duitsche touristen onder een lawine bedolven. Een van de lijken is gevonden. Groote schade aangericht. V.D. verneemt uit Rome: Ten gevolge van de nog steeds voortdurende stormen en den aanhoudenden neerslag in Zuid-Italië en op Si cilië, wordt nog steeds aanzienlijke materieele schade aangericht De trein-, telegraaf- en telefoonverbindingen zijn ten deele gestoord. Te Messina heeft een aardstor ting de ineenstorting van een barak veroorzaakt. Twee vrouwen, die bedolven werden, konden op het laatste oogenblik nog worden gered. In de provincie Messina leden vrijwel alle plaatsen schade, doordat de beken bui ten hun oevers traden. Groote uitgestrektheden bouw land zijn ondergeloopen. De provincie Agrigent is door een hevige cycloon geteisterd. Te Cantanzaro is de watervloed reeds tot aan de woon huizen doorgedrongen, waardoor tal van gezinnen dak loos zijn. Te Ciro zijn 14 huizen ingestort en te Paola heeft een bergstorting een oud klooster verwoest en een boerenhoeve bedolven. Twee vrouwen werden hierdoor gedood. De golven van de Busento hebben de beide mid- denbogen van de belangrijkste verkeersbrug bij Grassano weggerukt. Bij Catania deed de storm een zeilschip om slaan. Van de vijf opvarende schippers konden er slechts twee worden gered. Nabij Napels werden door een aardverschuiving zes kinderen bedelven. Vijf konden er gered worden. Het zesde kwam door verstikking om het leven. Dr. Schiele aan het woord Rijksminister Schiele heeft gisteren, bij de behande ling van zijn begrooting in tweede lezing in den Duit schen rijksdag, zijn aangekondigde rede gehouden. Hij werd door de communisten ontvangen met den kreet: „Weg met den ondervoedingsminister." Hij verklaarde, dat de landbouwpolitiek der regeering niet alleen bestaat in het nemen van maatregelen voor dezen of genen tak van den landbouw; het landbouw programma is een stelsel van organisch met elkaar verband houdende maatregelen. De minister wees op de betcekenis van de binnenland- sche markt. Eerst onlangs is vastgesteld, dat 80 a 90 pet. van de Duitsche productie geregeld In het binnen land wordt afgezet. De hoofdslag voor het herstel van het economische leven zal derhalve op de binnenland- sche markt moeten geleverd worden. Hoe sterker de blnnenlandsche markt is, des te sterker zal Duitschland ook staan in den internationalen concurrentiestrijd. Na vervolgens een uitvoerige uiteenzetting te hebben gegeven, wees de minister er op, dat dit program na tuurlijk geen tooverformule is, doch in dit program wor den de beslissende vraagstukken bij den wortel aangevat en behandeld tot aan de grens van hetgeen op het oogen blik wetgevend mogelyk is. Nog geen overeenstemming over boter en kaas. Van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt de N. RjCt. nog uit Berlijn, dat men het in den schoot van het rykskabinet nog niet eens is geworden over de tarieven voor boter en kaas. De beslissing hieromtrent zou voorloopig uitgesteld zyn. Het Berlner Tageblatt schrijft inzijn nummer van Woensdagochtend, dat uit de rede van Schiele blijkt, dat men vrijwel op elk gebied wil gaan tornen aan het bestaande systeem van verdragen. Dit beteekent in vele gevallen ernstige tariefconflicten, die ook niet zul len kunnen worden vermeden, als de tarieven door een volmacht zullen worden vervangen. Minister Schie le ziet zich zelf in het middelpunt van den Duitschen landbouw en schijnt van plan te zijn van de volmacht, die het kabinet moet worden verleend ruimschoots ge bruik te maken. De fracties zouden goed doen de kwestie van deze volmacht nauwkeurig te onderzoeken. DE ONRUST OP CUBA. Volgens een bericht uit Havanna is Maandag op het dak van het paleis van den staatspresident van Cuba een bom gevonden. De president bewoont de vertrekken op dc bovenste verdieping van het palcis. In verband met deze vondst zijn een twintigtal per sonen gearresteerd. Boerderij. HET RUSSISCHE AARDAPPELMEEL. Gekocht voor f 8 per 100 Kg. by wijze van proef door de verschillende glucose- en dex- trinefabrlkanten. Gelijk wij in ons nummer van gister meldden, zou binnenkort een groote partij Russisch aardappelmeel In ons land worden ingevoerd, hetgeen zeer zeker allerwege verbazing hebben gewekt, daar onze fabrieken er hier nog tot den nok toe mee gevuld zijn en van rijkswege steun moet worden verleend om de industrie staande te houden. Het „Hsbl." verneemt nog omtrent deze affaire, dat de party van ruim 800.000 Kg. Russisch aardappelmeel, die ais eerste eener grootere bezending per „Hunze 9" naar Groningen wordt vervoerd, gelost is uit het te Ham burg liggende stoomschip „Transbalt", behoorende tot de „Sovtorgflot", de officieele Russische handelsvloot. Dit oude schip, dat in 1899 werd gebouwd, meet 11.500 ton bruto en 6900 ton netto: het had in December zijn lading ingenomen te Leningrad. Het feit, dat de lading zoo lang onderweg is geweest, wordt verklaard door de omstandigheid, dat de „Transbalt" met nog ongeveer 30 andere schepen, langen tijd in het ijs heeft vastgezeten. Bovengenoemd blad heeft zich verder telefonisch her en der nadere inlichtingen verschaft omtrent deze aan gelegenheid. Daarbij is gebleken, dat het Russische meel is aangekocht door de particuliere fabrieken, ter ver werking tot dextrine en glucose. De partij is dan ook verdeeld over vrijwel de geheele derivatenindustrie en niet bestemd (zooals wij gehoord hadden, doch niet ge meld) voor één concern. De derlvateiir-industrie heeft zich bij deze proef op het standpunt gesteld, dat de concurrentie, haar aangedaan door de industrie, welke maïsmeel ver werkt, haar noopt tot het alternatief: stil gaan staan óf goedkooper aardappelmeel gaan verwerken. Deze proefpartij is dan ook gekocht voor den prijs van f 8 per 100 Kg., terwijl het suprameel op 't oogenblik f 8.75 doet, een verschil dus van ongeveer 10 In de kringen der coöperatieve aardappelmeelindu- strie noemt men ten aanzien van deze Russische af faire het woord „dumping"#en ziet men er een anti nationale, anti-cooperatieve en anti-regeeringssteun geste in. In de kringen der speculatieve fabrieken echter spreekt men dit weer ten stelligste tegen en verklaart men het geval op grond van zuiver zakelijke overwe gingen, opgedrongen door concurrentie-noodzaak. Tenslotte meenen wij te weten, aldus besluit het „Hsbl." dat de regeering bij het indienen van het wets ontwerp tot steun aan de aardappelmeel-industrie be kend is geweest met het feit, dat de .particuliere indu strie Russisch meel zou gaan koopen. Trouwens, ten gevolge van ijsgang is het arrivement te Hamburg langen tijd tegengehouden, aangezien het meel reeds gedurende de Kerstdagen te LeningTaö werd gelaten, dus veertien dagen na de Indiening van het wetsont werp. HOLLAND SCHE MIJ. VAN LANDBOUW. v. Vergadering van het hoofdbestuur. In de vergadering van het hoofdbestuur der Holland- sche Maatschappij van Landbouw heeft wegens het overlijden van den heer K. Breebaart te Winkel de voorzitter woorden van waardeering gewijd aan het geen de overledene in het hoofdbestuur, doch ook daar buiten, voor den landbouw heeft verricht Besproken is de wenschelykheid van Het opstellen van een algemeen agrarisch program, waaraan de or ganisatie zich zal houden. Aan het dagel. bestuur Is opgedragen, dit punt nader te overwegen. Met het Kon. Ned. Landbouw Comité zal voeling worden gehouden. Sociale lasten. Steeds weer dringen afdeelingen erop aan, de boeren te ontheffen van het betalen der sociale lasten. Bij het invoeren dezer lasten was niet te voorzien dat velen in den boerenstand het slechter zouden hebben dan de arbeiders. Vooral voör hen die niets meer bezitten, doch steeds dieper in de schulden komen, wordt het betalen dezer lasten als onredelijk gevoeld, terwijl meer en meer het inzicht baanbreelct, dat de boerenstand in zijn bedrijfsuitgaven en huishoudelijke uitgaven ook de sociale lasten voor andere arbeiders moet opbren gen. Aan het K.N.L.C., dat reeds zoodanig verzoek tot de Regeering heeft gericht, zal worden verzocht over dit punt in verbinding te treden met de beide andere centrale organisaties, teneinde deze te bewegen het zelfde standpunt in te nemen. Aan het K.N.L.C. zal inmiddels nogmaals worden verzocht ;een sociaal ambtenaar aan te stellen, die tot opdracht krijgt de sociale wetgeving en al hetgeen hier mede samenhangt in studie te nemen, teneinde de besturen der landbouworganisaties van voorlichting te kunnen dienen. NU OOK RUSSISCH AARDAPPELMEEL? Maatregelen tegan invoer verzocht. Door den heer Zijlstra zijn aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat een hoeveelheid van 8000 halen Russisch aardappelmeel bestemd is om naar Groningen te worden vervoerd? 2. Iniden dit den minister bekend is. of Zijne Ex cellentie eventueel bij onderzoek de juistheid hiervan mocht blijken, is de minister dan niet van oordeel, dat een soortgelijke invoer vooral indien hij groote afmetingen mocht aannemen, den onlangs door de Tweede Kamer aangenomen maatregel in zake de aardappelmeelindustrie in zijn werking ernstig zal schaden? 3. Is de regeering voornemens ter zake maatrege len te nemen, en zoo ja, welke? „VLAM." Omtrent het tooneelspel ,Vlam", dat Vrijdagavond in het Theater Royal gaat lezen wij o.m.: J. B. Schuil in het Haarlemsch Dagblad van Maandag 5 Januari 1931. Hans Muller heeft zich in „Vlam' een schrijver van bizondere gaven getoond. Hoe knap is zijn stuk gebouwd en wat is het voortreffelijk tooneel. Als geheel is het een krachtig stuk, dat den toeschouwer vast houdt en ontroert. Corrle Schiller Itallaander heeft ons in deze rol werkelyk verrast. Deze Anna leefde en ontroerde. In de vele speelscènes ontwikkelde zij groote macht en wat hoofdzaak is het werd geen komedie, het bleef diep menschelijk. Een zeer lieve en innige moeder zagen wij van Rika Hopper, die aan het slot nog even gelegenheid kreeg voor een zeer sterk gespeelde speelscène. „Vlam" had ook in deze geheel nieuwe bezetting gisteravond te Haarlem een zeer groot succes. Na het laatste bedrijf moest het scherm vele malen omhoog en nam het ap plaus voor Mevrouw SchillerItaliaander den vorm van een ovatie aan. Het weekblad de Kunst (N.H. Wolf): Een belangstellend publiek waaronder verschillende acteurs en actrices vulde de zaal en volgde met span ning de goed verzorgde voorstelling. Zoowel na de be drijven als aan het slot viel den spelers langdurig, har telijk applaus ten deel. Mevrouw Corrie SchillerItaii- aander speelde de hoofdrol, Anna, met waarlijk drama tische kracht. De algemeene indruk was dat zij haar rol volkomen beheerschte en dat zij met de vereischte in telligentie, met overtuiging en gevoel de zoo moeilijke creatie tot leven gebracht. Diepen indruk maakte zij ook in het samenspel met Mevr. Rika Hopper die vooral in het tweede bedrijf, de moederrol waardig en voornaam stelde tegenover de van de straat opgeraapte vriendin van haar zoon. Deze zoon werd temperamentvol gespeeld door Jan Lamers die in het karakter meer dan in Anna naief geloovende dan den gevierden jongen componist liet uitkomen. Heel geestig en knap speelde Minny Erf- man, met Weensch-Hollandsch accent, een lichtzinnig, hartelijk en oppervlakkig vriendinnetje en verheugde Mathilda Kiel ons met haar grappige uitbeelding van de kamerverhuurster. Jacques Reule was de wat sterk ge speelde eenigszins valsche vriend van Ferdinand en ook de door den heer Oorthuis en Tilly van der Does ge speelde rolletjes, werden goed vertolkt. Het was een vlotte opvoering, voortreffelijk van sfeer, in welverzorg de decors, die het succes in elk opzicht verdiende. VERBOUWING ZAAK. De bekende zaak in ijzerwaren, huishoudelijke artike len enz. „De Kleine Winkel", van den heer L. van Rijs wijk zal weer een belangrijke verandering en verbetering ondergaan. De ijzerhandel, thans ondergebracht in 't noordelijk perceel, zal worden verplaatst naar het zuidelijk perceel en in dit laatste perceel zal een spiegelruit worden bij geplaatst, verschillende veranderingen worden aange bracht, kortom het wordt een naar de eischen des tijds Ingerichte ijzerzaak. Alles naar het ontwerp van den architect, den heer Chr. Dekker, alhier. DONDERDAG 26 FEBRUARI 193L V.C.J.B. Anna Paulowna, nam. half acht, bijeenkomst. VERGADERING VAN 24 FEBRUARI 193L Afwezig de heer Schoeffelenberger. Deze vergadering was in hoofdzaak bijeengeroepen, teneinde in geheime zitting de maatregelen te bespre ken, die zullen moeten worden getroffen ter voorzie ning in meerdere havenruimte voor onze vlsscherij. Een kleine agenda werd daarvóór in openbare zitting afgewerkt, waarvan In de eerste plaats de ingekomen stukken voor kennisgeving werden aangenomen. De verbeteringen en verfraaiing van het Julianapark. zooals door B. en W. voorgesteld, vonden bezwaar bij den heer Woud, die zich verzette tegen de verbreeding van den rijweg ten koste van de trottoirs en het plant soen, en een pleidooi hield voor het aanbrengen van een parkeerterrein voor auto's op het Stationsplein, hetgeen de Voorzitter niet noodig oordeelde door de voorgestelde wegverbreeding, welk laatste standpunt echter weer door den heer Eijlders werd bestreden, die de toestand wilde laten zooals deze thans is. De heer Minnes verklaarde namens zijn fractie, geheel accoord te kunnen gaan met het voorstel. Ook de heeren Bier steker en Van Dam gaven hun meening nog ten beste, die beiden moesten vaststellen, dat geen andere oplos sing te vinden zou zijn. Wethouder Bok verklaarde het eenlgste lid van het college van B. en W. te zijn, dat tegen dit voorstel was, i.v.m. de groote kosten die dit voorstel met zich meebrengt. De Voorzitter deelde mede dat de meerderheid van B. en W. zich daartegenover op een ruimer plan heeft gesteld, vooral met het oog op de verfraaiing van dit zeer belangrijk stadsdeel, wat toch feitelijk de entree van onze stad is. Ook wet houder de Zwart trachtte nog de financieele bezwaren van zijn collega Bok weg te nemen, op grond, dat de gelden voor deze werkzaamheden reeds door den Raad bij de begrooting zijn gevoteerd. Het voorstel werd vervolgens aangenomen met alge meene stemmen. De verbeteringen aan den Strooweg bleken meer ge kost te hebben dan de Raad daarvoor gevoteerd had, hetgeen voor den heer De Boer aanleiding was, na dere opheldering te vragen, daar z.i. van deze ver meerderde uitgaaf het College niets scheen af te weten, doch deze zaak eenvoudig bedisseld is tusschen het Polderbestuur van Koegras en den Directeur van Gem. Werken, hetgeen door den heer Van Dam werd beves tigd. De heer Monhemius noemde het geval hoogst ernstig, en wethouder Bok moest antwoorden, dat in derdaad de besprekingen gevoerd zijn tusschen den Dijkgraaf van den polder het Koegras en den Direc teur van Gem. Werken. Ook het college van B. en W. was overrompeld en spr. had aanvankelijk de over tuiging, dat de zaak niet meer dan f 12.500 zou kosten, terwijl er thans 50 bijkomt. De heer Biersteker verklaarde, dat noodig was geweest toen bleek, dat men aan die f 12.500 te kort kwam, dit aan B. en W. had moeten zijn gemeld, hetgeen door den Voorzitter werd bevestigd. De heer De Boer moest constateeren, dat de Raad er is ingeloopen. Ook de heer Van Dam liet een waarschu wing voor de toekomst hooren bij eventueele andere voor stellen, die z.i. vooraf goed dienen te worden bekeken en begroot. Spr. voelde, dat de Raad dit meerdere nu wel moest voteeren. daar we anders een weg krijgen, die niet Is afgewerkt. Het voorstel werd daarop aangenomen. Ook het voorstel om nog f 4500 te voteeren voor het meerdere werk aan de 48 woningen van de woningstich ting vond om dezelfde oorzaken nog de noodlge bestrij ding van verschillende zijden. Wethouder Bok kon slechts antwoorden, dat de ra ming te laag was geweest, en dat deze meerdere kosten zijn ontstaan wegens het ophoogen van den grond. Waar sl het einde? vroegen enkele leden; waarop het voorstel werd aangenomen zonder stemming. Het uitbreidingsplan voor Juüanadorp werd eveneens goedgekeurd, na een pleidooi van den heer Monhemius om daar ter plaatse meer boomen te doen planten. De heer Speur verklaarde dat dit wel kon, als het plantsoentje opgehoogd wordt.. Bij het voorstel tot deelneming in het garantiefonds voor de bloembollententoonstelling voor een bedrag van f 4000, moest de heer Eijlders tegenstemmen om princi- pieele reden, omdat de tentoonstelling ook op Zondagen geopend is, en ook overigens de gemeente reeds te veel voor deze zaak gegeven heeft. Wethouder De Zwart bestreed de bezwaren van den heer Eijlders, zoowel principieel als practisch. Het be treft hier geen uitgaaf, doch een garantie; de gemeente heeft toch ook verschillende bronnen van inkomsten uit de „Boltha" (belasting entrée's). Spr. wees er op dat extra-treinen naar Den Helder zullen loopen enz. Al zou den we die f 4000 kwijt raken, dan was, volgens spr. dit bedrag zeer zeker geen weggegooid geld. Hierop volgde de rondvraag, waarbij de heer Terra wees op den slechten toestand vam den nieuwen weg in Koegras tusschen Doggersvaart en Middenvllet, en tevens bepleitte de benaming van de wegen in het dorp Huisduinen. Hierna ging de raad In comité. DE MOORD IN DE WILLIBRORDUSSTRAAT TE ROTTERDAM. In hooger beroep. Tegen het vonnis der arr.-rechtbank te Rotterdam, waarbij M. uit Oss wegens roofmoord op zijn schoon zuster in de Willibrordusstraat te Rotterdam tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is zoowel door het Openbaar Ministerie als door den raadsman van veroordeelde, mr. F. Eikelenboom, hooger beroep aan- geteekend. Het O. M., waargenomen door mr. Loke, had levens lange gevangenisstraf geëischt. Mr. Eikelenboom zal ook voor het Gerechtshof als verdediger optreden. BOODELIJK VERKEERSONGELUK TE WOGNUM. Overreden en gedood. Gisteren is het zesjarig zoontje van den heer J. Twisk. te Wognum. dat plfttseling den weg overstak, door een autobus aangereden. De kleine bekwam een hersenschudding en overleed spoedig. Voortgezette behandeling voor het Bos sche Gerechtshof. De Duitscher Siebe- ling thans present, maar onschuldig ge bleken. Na een uitgebreid getuigenverhoor in de moord zaak—Lans voor het Bossche Gerechtshof, dat ech ter weinig nieuw licht op de zaak wierp, is gister ook de Duitsche borstelmaker Siebeling gehoord, die zicli na de beschuldiging door den gedetineerde te Sche- veningen, bij de politie had aangemeld. „Deze sen satie" is echter tenslotte ook op niets uitgeloopen. Zijn verhoor liep als volgt: President: Hebt u den moord gepleegd? (Hilariteit.) Getuige ontkent. Hij is verleden jaar September voor het eerst 'te Rotterdam geweest. Voor dien tijd was hij er nog nooit. President: Bent u met een eindje ijzer in Den Haag geweest? Getuige ontkent ook dit. Hij heeft met Van Oost- veen samengewoond, die nogal eens een gekke bui had en niet erg over hem te spreken was. Van Oost veen noemde hem altijd Sieberlink, sprak de Duit scher, maar ik heet Snabiljé. Thans wordt getuige Van Oostveen binnengebracht. Triomphantelijk wijst hij op den Duitschcr en roept: „Dat is dc goeie!" Snabiljé blijft ontkennen, dat hij iets met den moord heeft uit te staan. Van Oostveen houdt vol dat Snabiljé de dader is. President: Dan is de zaak hiermee afgeloopen. U kunt gaan. Van Oostveen laat zich glimlachend wegleiden. Ook Snabiljé verdwijnt weldra van het tooneel. Na dit intermezzo werden weer eenige zaken behan deld, waarna eindelijk de deskundigen aan het woord kwamen. Dr. E. C. van Rijsscl gaf bijzonder heden over den aard der verwondingen van het slachtoffer en de wijze waarop, naar zijn méening üo slagen zijn toegebracht. Een krachtige persoonlijk heid moet deze slagen hebben verricht. De deskun dige bleef bij zijn meening, het niet onmogelijk te achten, dat v. O., dc daad bedrijvende, vrij van bloedspatten is gebleven. Waarschijnlijk is het wel, dat men bloedspatten krijgt, doch men houde de mo gelijkheid in het oog, dat de dader niet hespat wordt. De behandeling werd te zes uur geschorst tot Woensdagmorgen tien uur. AUTOBUS OP DEN MUIDERWEG TE WATER GERAAKT. De autobus, die den dienst waarneemt tusschen Nigtevecht-Weesp-Muiden, geraakte gistermiddag te ongeveer kwart voor één op den smallen Muiderweg te water. liet ongeval gebeurde doordat de bus een eindweegs terug moest rijden, daar de weg aldaar te smal is voor het passeeren van twee groote wagens. Daar juist twee wagens niet hooi naderden, die de chauffeur door den mist te laat oemerkte, moest de bus terug, waarbij het voertuig zooals gezegd, in de sloot geraakte en kantelde. De chauffeur en eenige passagiers konden worden gere 1 door het inslaan van een ruit. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. JONGEMAN, DIE NAAR WERK ZOCHT. In bewusteloozen toestand gevonden. Gisteren heeft men in de Laan 1914 te Amersfoort een 21-jarigen jongeman, genaamd Italiaander uit Amsterdam in bewusteloozen toestand aangetroffen. Hij is door een passeerenden auto naar het. politie bureau overgebracht. Een ontboden geneesheer kon slechts oververmoeidheid constateeren. De jongeman, die van Zwolle kwam, had reeds eenige dagen geloo- pen om werk te vinden. Hij zal door de politie van een spoorbiljet voorzien worden, opdat hij naar de ouderlijke woning terug kan keeren. Het hok door een vallende draad onder stroom gezet. De dienstbode van den landbouwer v. d. G. te Il&el kreeg, toen zij bij het inspecteeren der varkenshok ken met de omheining in aanraking kwam, een schok. Hevig ontsteld waarschuwde zij den zoon des huizes, die zich op de hoogte ging stellen; bij de stal len gekomen werd ook deze met een smak tegen den grond geworpen. Na den stroom der eleetrische leiding te hebben afgezet, ging men aan het onderzoeken wat er ge beurd was. Groot was evenwel de ontsteltenis, toen men in een der groote hokken, waar zich 21 vette varkens bevonden, er 18 dood vond liggen. Het bleek, dat een draad der eleetrische leiding was doorgebrand, die op het hok was gevallen en dit onder stroom had gezet. BLINDE OVERREDEN. Ondanks het dragen 4van een witten stok Zondagmiddag is op de Champs Elysées te Parijs een blind geneesheer, dr. Henri Racine, doore en auto over reden en gedood. Hij had zooals voor blinden gebruike lijk is een witten stok bij zich. waarmee hij op den tast de in den rijweg geslagen spijkers volgde, die de plaats aanduiden waar voetgangers veilig kunnen oversteken. Er is nog niet uitgemaakt of de ongelukkige van de lijn met spijkers is af geraakt of dat het ongeluk aan de auto te wijten is. In 1914 blind geworden had het slacht offer niettemin zijn studie in de medicijnen voortgezet. Hij was als masseur verbonden aan een blindeninstituut. SENSATIONEELE JACHT OP EEN INBREKER. Uit Berlijn: Sedert twee dagen maakt een 40-tal Schupo's en landjagers jacht op den uit het tuchthuis van Coswig uitgebroken bandiet Chvvalinski, die dén wacht meester van de landjagers had doodgeschoten. De patrouille doorzocht alle schuilhoeken te Aken aan de Elbe en dit heeft blijkbaar dc aandacht van den vluchteling getrokken. Hij sprong in de Elbe en zwom weg. In het midden van den stroom gekomen, werd hij door schippers opgemerkt, die hem uit het ijskoude water trokken en aan boord van een der schepen brachten. Zijn beenen waren half bevroren. De schippers gaven hem droge klecren, doch kre gen argwaan. Zij waarschuwden de politie, die hem herkende en in arrest nam. DUITSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Ter hoogte van Terschelling. In den nacht op Zondag is het Hamburgsche s.s. „Kurland", mtende 1349 bruto registertonnen en toe- behoorende aan de reedcrij Robort Bornhofen te Ham burg, op 15 mijl ten Noord-Westen van het vuur schip bij Terschelling gezonken. Dc bemanning, be staande uit twaalf koppen, werd door een Engclschen vischtreiler overgenomen en op een loodsschip afge zet. LAWINES IN TIROL. Uit ïnnsbruck: In het geheele gebied der Tiroler Alpen komen weer lawines omlaag, doch menschen- levens schijnen niet meer te betreuren te zijn. Kchter hebben de sneeuwmassa's op verschillende plaatsen 1 groote Schade aan de spoorwegen toegebracht. Ook in Zuid-Tirol valt nog steeds veel sneeuw en heeft men last van sneeuwverstuivingen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7