Bekendmakingen. Uit onze omgeving. Jaarvergadering. Overgaande lot het behandelen van de agenda dei- gewone jaarvergadering leest de Secretaris de heer L. Bolte,( de notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Enkele mededeelingen worden gedaan, oa. over de bemoeiingen van het Bestuur tegen de concessie aanvrage van den heer Naastepad te Breezand, voor een autobusdienst Den HelderKolhorn. Zooals be kend, is die aanvrage door Ged. Staten afgewezen, doch Naastepad is in beroep gegaan bij den Raad van State. Dit beroep is inmiddels behandeld, van Don Helder zijn alle zeilen bijgezet, doch de kansen van Schagen staan niet slecht. Ook inzake den busdienst van Wieringen (Geel) is steun verleend, die concessie is weer voor 2 jaar verleend. Bestuursleden. Bij acclamatie worden de aftredende bestuursleden de heeren A. Zijdewind, L Bolte en S. Stam herko zen en namen onder applaus der vergadering de functie wederom aan, waarvoor Voorzitter hen dank betuigt. Winkelweek 1931. Op voorstel van het Bestuur werd besloten dat Al gemeen Belang weder .medewerking zal verleenen aan de samenstelling en de organisatie der Winkel week 1931. Wat de benoeming van leden der com missie betreft, wenschelijk wordt het geacht dat de commissie van verleden jaar weer optreedt en bij eventueel bedanken van leden dat de commissie zich dan zelf aanvult Sudsidie busdienst Callantsoog. Op een verzoek van den heer J. v. Scheijen wordt besloten hem f50 subsidie te verleenen voor 1930, als bijdrage in het exploitatie-tekort. Rekening en verantwoording. Inmiddels heeft een commissie, bestaande uit de heeren C. Brugman. D. Brouwer en Ch. H. Th. Schmalz, de rekening van den penningmeester ge controleerd en rapporteert bij monde van eerstge noemde tot goedkeuring De vergadering besluit aldus, waarna Voorzitter den Penningmeester dank betuigt voor zijn arbeid en goed beheer en de commissie voor hare werkzaam heden. De ontvangsten bedroegen f523.31, de uitgaven f328.79, batig saldo f 194.52. Het vorig saldo bedroeg f 108.41, dus valt er een flinke vooruitgang te con- stateeren. Overdekt perron. Bij de rondvraag wordt het voorstel gedaan aan de Holl. Spoor te adresseeren het le perron geheel of gedeeltelijk te overdekken, omdat de uit- en ingaan de passagiers thans veelal aan weer en wind zijn blootgesteld. Tevens zal worden geklaagd over het lange wachten aan het kaartjes-loket, wat gegronde aanleiding geeft tot veel ongerief en ergernis en wor den aangedrongen op het in gebruik stellen van beide loketten. Tevens wordt geklaagd over het vaak lange wach ten aan het loket in het postkantoor; er zal bij den Directeur worden gevraagd om eene vluggere bedie ning van het publiek te bevorderen. De niet aanwezige raadsleden. Een lid drukt zijn spijt uit dat de Raadsleden niet zijn uitgenoodigd tot deze vergadering. Voorzitter zegt, dat geen bijzondere uitnoodigingen zijn verzonden, behalve aan den Voorzitter van den Polder Schagen. voor het houden van eene inleiding over de wegen. Het bestuur stelde zich op het stand punt. dat ieder die belang stelde in de onderwerpen werd uitgenoodigd en daar is alle publiciteit aan ge geven. Bovendien ontving ieder lid een convocatie. Nu er blijkt dat de raadsleden bijna allen afwezig zijn, blijkt dat bij hen geen belangstelling voor de behan delde onderwerpen bestaat en behoeven we geen spijt te hebben geen bijzondere uitnoodigingen te hebben verzonden. Daartegenover wordt opgemerkt, dat er gelijktijdig andere vergaderingen plaats hebben, wat eene reden van verhindering kan zijn. Echter wordt opgemerkt, dat het toch wel opvalt dat geen enkel raadslid, behalve de heere.n v. Erp en Gorter, aanwezig is. Het heeft er allen schijn van dat het den raadsleden niet interesseert wat hier be sproken is en zij er zich niets van aantrekken. Wenschelijk wordt geacht voortaan ook publiciteit in een Katholiek blad. Op een klacht van en der aanwezigen over het ongeregeld aankomen van den beurtschipper op Rot terdam, wordt goedgevonden, dat Voorzitter met hem in overleg zal treden. Hierna volgt sluiting der vergadering, waarbij Voorzitter zijn dank betuigt voor de opkomst en de prettige en geanimeerde besprekingen en de hoop uitspreekt, dat de genomen besluiten en gehouden besprekingen mogen bijdragen tot den bloei van ichagen. Witte Kruis. Donderdagavond vergaderde onze afdeeling van Het Witte Kruis, onder leiding van den heer J. Schoorl Pz. Met een nog niet eens voltallig bestuur waren er tenslotte 2 leden en de pers van de 733 leden die de afdeeling telt. De belangstelling is dan ook wel ver beneden nul. De Voorzitter deelt mede, dat de heier Lap niet lan ger secretaris kon blijven en nu de heer P. Bronder als zoodanig zou optreden. De heer Lap las de notulen, die or veranderd wer den goedgekeurd. Dezelfde brengt een uitvoerig Jaarverslag uit, waarvan wij meedeelen, dat het aantal leden is ge stegen van 703 tot 733 De finantieele toestand is niet zoo goed als geweest is. Er werden 2 leden- en 7 be stuursvergaderingen gehouden, de laatste steeds met een slechte opkomst. De ijsverstrekking bij de heeren Kweldam bracht moeilijkheden mee, waarom een ijskist is gekocht. Voor het nieuw gerestaureerde bad huis is f2600 ongeveer uitgegeven, waarvan f930 subsidie der gemeente en f 100 van het Roode Kruis. Er werd door 220 jongens en meisjes gebruik van ge maakt en 3200 baden genomen. Door de ouderen werden ongeveer 20 baden per dag genomen, vrou wen kwamen er nog niet vee), alleen Zondags een enkele. Het verplegingsmateriaal was nu 'n een andere opslagplaats geborgen, die geplaatst was achter de woning van den magazijnmeester. Dit magazijn had gekost voor bouw f 660.70. Over de T.B.C.-bestrijding werd gerapporteerd dat aan het consultatiebureau een groot aantal bezoe ken werden gebracht. Er werden 5 patiënten opge zonden naar een sanatorium. Twee jeugdige patiën ten, die moesten worden opgezonden volgens advies van het consultatiebureau, konden wegens de finan- tiën niet worden opgezonden in 1930, maar dit werd verschoven tot 1931 Zuster Boks bracht 621 bezoeken w.v. 470 verpleegbezoeken en 151 huisbezoeken. Mejuffrouw N. Leguit brengt rapport uit over een algemeene vergadering te Haarlem gehouden. De penningmeester, de heer E. Krijt, vertelt het een en ander oevr de rekening van 1930 der afdeeling. Deze begon met een voordeelig saldo van f668.81 en een reservefonds van f 1269.55. Het eindresultaat was een nadeelig saldo van f630.S9. De groote uitgaven voor zweminrichting en magazijn waren daarvan de oorzaak. 1 ..-.„O de« '*ee dBZa <*ee gooide" 9 nee[ det i5 dan "">n tevens- t* -T'en de bU«e.e ,e«eM"n®- de vJv-en. „evo^9 v/ees De rekening over 1930 der T.B.C.-bestrijding begon met een batig saldo van f 123.78, verder f 1000 der ge meente, enz. Het nadeelig saldo was i 358.53. Deze na- deelige saldi zouden uit de reserve worden aangevuld. De heeren C. A Waiboer en A. do Heer adviseeren als commifesie met het nazien der rekening belast, tot goedkeuring. Daartoe werd besloten. Voorzitter had achtereenvolgens al de titularissen dank en hulde gebracht voor hun werk. De begrooting der afdeeling was opgemaakt met een nadeelig saldo van f491 89, dit te bestrijden uit de memorieposten, w.o. subsidie der gemeente enz. De T.B.C.-rekening wees een tekort aan van f 470, dit te putten uit de reserve. Verder werd besloten aan het Hoofdbestuur een subsidie te vragen van f250 voor nieuwe badplaats en magazijn en dan nog een bedrag van f 1100 aan Roode Kruis en Gemeente Mevr. Roggeveen-Stammes deelt het een en ander mede over iekenzorg Verstrekt zijn 2766 liter melk, 150 felschjes room, 900 eieren, 42 pond biefstuk. Het saldo waarmee werd begonnen was f 681.65, nu gedaald tot f522.69Vi Twee lijsten hadden opgebracht f348. Eén lijst was door de daartoe aangewezenen niet bij de burgerij gepresenteerd, wat voor Zieken zorg een groote schadepost was geweest. De heer A. de Heer had ook deze rekening nage zien en adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. Ook nu bracht de Voorzitter zijn hulde en dank in de meest vriendelijke bewoordingen. Over het verplegingsmateriaal rapporteerde mej N. Leguit. Er was 386 maal gebruik van gemaakt. Het nieuwe magazijn was in gebruik en voldeed goed. De voorraad materiaal was keurig in orde. Voorzitter deelde mee, dat von f90 een ijskist was aangekocht, die uitstekend voldeed. De ijsvoorziening was nu dus weer in orde. Op het verzoek om een subsidie te verleenen voor de Witte-Kruis-tentoonstelling te Hoorn werd afwij zend beschikt. Er is geen geld. De pensioenregeling voor uster Boks werd niet noodig geoordeeld, daar zij reeds van gemeentewege is verzekerd. De rondvraag bracht geen belangrijks op, zoodat sluiting volgde. JAARFEEST CJ.V. Donderdagavond had in lokaal Bethel het jaarfeest plaats van de Jongedochtersvereeniging, de Jongelings- vereeniging en Knapenvereeniging. De Voorzitter opent na het lezen van een bijbelgedeel te met gebed de vergadering. Nadat de verschillende secretarissen en penningmees ters de jaarverslagen hadden uitgebracht, werd waar de Voorzitter voor het laatst deze vergadering van de Jon- gelingsvereeniging presideerde, hem het Eere-Voorzitter- schap aangeboden, wat door deze gaarne werd aanvaard. Door afgevaardigden van de zusterverenigingen uit Den Helder en Breezand werden de gelukwenschen over gebracht De avond werd gevuld met voordrachten en samenspraken, welke gezien het applaus van de aanwe zigen zeer in de smaak vielen. Eenige inleidingen wer den geleverd o.a. „De bestaanswijze Gods". Medewerking werd bovendien verleend door de Chr. Zangvereniging De Lofstem, die aan het begin van den avond een twee tal liederen ten gehoore bracht, waarvan vooral het eerste: Gij Herder Israels, mooi zuiver klonk. Het was een moolen avond, waar niet alles stijf en duf was, maar waar gezelligheid heerschte >sn menig maal hartelijk om het gebodene werd gelachen. HET GRAFISCH BEDRIJF. A.s. Woensdag draait in Theater Royal voor de af deeling van den Typografenbond de film „Het Grafisch Bedrijf". Een technische film dus, en wel één, die, gezien de vernuftige techniek, die in dit bedrijf wordt toegepast, veel moois belooft. Om maar eens iets te noemen: Een leder ontvangt dagelijks zijn courant, doch weinigen zijn zich bewust, wat het zeggen wil, om in slechts enkele uren die duizenden letters saam te voegen en tot couran ten-pagina's te vormen. En hoe dan de machtige rota tie-persen groote hoeveelheden papier verslinden, die met een snelheid van vele duizenden exemplaren per uur tot gedrukte en gevouwen couranten verwerkt worden. Het Grafisch Bedrijf is inderdaad interessant De In gewikkelde zetmachines van verschillende systeem, de snelpersen met de kunstige apparaten, die van een groote stapel papier altijd maar één vel gelijk grijpen, de ste reotypie, het fabriceeren van cllché's, de vernuftig uit gedachte machines voor de binderij enz., het is alles even belangwekkend. Hiervan en van nog veel meer, wat aan de Typografie verwant is, geeft deze film een duidelijk beeld. Wij wek ken dan ook graag op, om a.s. Woensdag naar Royal te gaan; de film zal zeker niemand teleurstellen. MARKTO VERZICHT. De markt van Donderdag j.1. liet zich weer niet zoo rooskleurig aanzien, wat het weer betrof, dat heeft di rect invloed op de markt. Vette koeien golden hoogste markt 45 ets., dat was voor dien dag de beste kwaliteit, het is laag. Weinig slagers en niet veel noodig. Het is een schrale troost, maar het is elders niet beter. De handel in gelde en kalfkoeien was matig, de aan voer wordt grooter. Paarden waren er weer aardig wat aangevoerd, die handel was heel goed. Veel nuchtere kalveren aangevoerd; de handel was best te noemen; zelfs werd er gezegd van vlug; dat gaat hier den goeden kant uit. Overhouders voor den dood was niet noodig; voor de levende loopen de menschen nog niet hard genoeg; het was een stuggen handel. De handel In biggen en schrammen ging zoetjes aari, wel prijshoudend. De vette varkens gingen vlug van de hand met een tamelijk grooten aanvoer. Prijzen waren niet hooger. De slagers kochten van de kooplui, dus er was wel noodig. Op de klppenmarkt bij 't oude. THEATER ROYAL. „De straat der schande", de film, die deze week In Theater Royal draait, is de roman van 'n jong meisjes leven, dat in de Rothausgasse Is opgegroeid en uit deze straat, waar zoovele vrouwen haar treurig beroep uit oefenen, weg wil, maar dan aan de weet komt, dat het voor een meisje uit de Rothausgasse heel moeilijk ls elders een onderkomen te vinden. Teruggekomen probeert Milade het in het cabaret. In nieuwe mooie kleeren gestoken paradeert zij 's avonds in het etablissement, waar zij kennis maakt met een zekeren Gusta&f Brenner, die met eenige vrienden het etablissement bezoekt. Den volgenden dag wordt Milada naar het ziekenhuis geroepen, bij het sterfbed van haar moeder, die haar smeekt, ten koste van alles, zelfs van .hongerlijden en ontbering de Rothausgasse te verlaten. De chef Dokter van het ziekenhuis is Gustaaf's Vader, en Gustaaf die als assistent in het ziekenhuis werkzaam is, ontmoet aan het sterfbed van die zieke vrouw, Mi lada. De jonge Brenner dringt er bij Milada op aan, dat zij het huis in de Rothausgasse zal verlaten, en de beide jongelieden beleven eenige overgelukkige dagen. De hos pita waar Milada woont verneemt, dat Milada een meis je is uit de Rothausgasse en verbiedt haar heur woning. Niet wetend wat te doen, gaat zij naar de woning van de familie Brenner. De oude Dr. Brenner is echter van meening, dat het beter is voor de jongelui, dat zij el kaar niet meer ontmoeten. Gustaaf wil echter hiervan niets weten, en geraakt hierdoor met zijn vader in on min. Gustaaf en Milada nemen hun intrek in een klein ho tel, doch na eenige dagen heeft Gustaaf geen geld meer om de kamers te betalen. Dr. Horner een medelijdend mensch, helpt Milada, doch helaas, Gustaaf geeft een verkeerde uitlegging aan Dr. Horners bedoelingen en verwijt Milada haar afkomst, en zegt dat men een meis je uit de Rothausgasse toch niet vertrouwen mag. Door iedereen verlaten en geheel terneergeslagen, gaat zij naar Dr. Horner en vraagt hem om raad. Dr. Horner neemt haar nog eenmaal mede naar de Rothausgasse, toont haar nog eens deze verderfelijke omgeving en de ellende en neemt haar mede naar huis. Helaas, kan Milada voor Dr. Horner slechts vriend schap gevoelen, haar hart en gedachten zijn bij Gustaaf, die ook Milada niet kan vergeten. Hij ziet in, dat hij tegenover Milada onerclitvaardig gehandeld heeft, dat zijn oordeel te voorbarig was. Ook de vader van Gus taaf komt tot de overtuiging dat Milada trots de ver derfelijke omgeving rein en onschuldig is en acht een huwelijk tusschen hen niet meer voor onmogelijk. Gustaaf gafLt naar Dr. Horner waar hij het meisje vindt, dat hij oprecht lief heeft en dat hem vol oprechte wederliefde wacht... Aardappelwratziekte. Burgemeester en Wethouders va.n Schagen herinneren belanghebbenden aan het verbod tot het telen van aard appelen bekend onder den naam van BRAVO, KAMPI OEN, DE WET en BINTJE. Schagen, 25 Februari 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Cornelissen. De Secretaris. Roggeveen. WINKEL Ledenvergadering van de afdeeling Winkel der Noord- Holl. Ver. „Het Witte Kruis", ten huize van den heer D. A. de Bruin. De opkomst was matig. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen der vorige vergadering worden gelezen en met een woord van dank goedgekeurd. Ingekomen is de mededeeling van het hoofdbestuur, dat bij de eerstvolgende algemeene vergadering 2 hoofd bestuursleden moeten worden gekozen, waarvoor in Juni de condidaatstelling moet plaats hebben. Besloten wordt, geen eigen candidaten te stellen, doch de verschillende aanbevelingen af te wachen. Voorts wordt medegedeeld: dat het Witte Kruishuis geelectrificeerd is en dit is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. Blom; dat op 5 Maart de malariafilm draait bij den heer R. Laan, 's avonds 7 uur. Strooibiljetten zullen worden verspreid en op een druk bezoek wordt gehoopt; dat voor de a.s. Emmabloemcollecte weder 500 bloem pjes zijn besteld. Door den heer Van Wijk wordt verslag uitgebracht van de algemeene vergadering, welke door hem met den heer Kamp is bijgewoond. Dit verslag wordt dankbaar aanvaard. Na afloop der vergadering is een bezoek gebracht aan het nieuwe badhuis van de Witte Kruisafdeeling Haar lem, welke instelling alom als een model inrichting werd geroemd. De rekening van den penningmeester was als volgt Ontvangsten f 813.14, uitgaven f 755.01%, voordeelig sal do f 58.12%. Vorig jaar was dit saldo f 85.33. Na toelichting door den penningmeester wordt verslag uitgebracht door de commissie van onderzoek. Aanvan kelijk bestond deze commissie uit de heeren Posthumes, Dekker en Hannema, doch waar de beide laatste heeren verhinderd waren, zijn daarvoor aangezocht de heeren P. Bart en S. P. Vries. De heer Posthumes rapporteert dat de commissie al les heeft onderzocht en keurig in orde bevonden. De commissie adviseert tot goedkeuring en brengt den pen ningmeester een woord van dank voor het serieuse be heer. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt be sloten en den penningmeester bedankt voor zijn ge houden beheer en de commissie voor haar onderzoek. Verslag 1930. Door den secretaris wordt verslag uitgebracht over den toestand der afdeeling in 1930, waaruit wij aanstippen: het ledental klom tot 383, vertrekkenden en overlede nen werden vrijwel door nieuwe leden aangevuld. Een moedercursus werd in 1930 niet gegeven, doch men denkt dit in 1931 weder te doen. Zoo kon ook de cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken" niet doorgaan als gevolg van ongesteldheid van Dr. Bosch, en hoopt men ook in 1931 er toe te geraken. Er werden 3 bestuurs-, en 2 ledenvergaderingen gehouden. Het materieel is in goe den staat en in 222 gevallen werden materialen gebruikt tegen 141 keer in 1930. Voor de tuberculosebestrijding werden 140 bezoeken gebr$oht bij 13 patiënten. De nieu we ligtent is niet in gebruik geweest. 3 patiënten wer den in een sanatorium verpleegd, waarvan 1 met toepas sing van de Provinciale-gemeentelijke subsidieregeling. De Emmabloem-collecte bracht f 55.13 op; een woord van dank werd gericht tot de dames die zich daarmede heb ben beiast. Het verslag wordt met een woord van dank tot den secretaris aanvaard. Vervolgens wordt opgemaakt de begrooting voor 1931. De Witte Kruisbegrooting in ontvangst op f 1955.10, in uitgaaf op f 1217.60, batig saldo f 737.41. De begoroting tuberculosebestrijding wordt vastgesteld in ontvangst op f 603.65, in uitgaaf op f 600, batig saldo f 3.65. Bij de begrooting worden de navolgende posten nader besproken. Ziekenvervoer. De heer Van Wijk zegt gemerkt te hebben, dat voor ziekenvervoer een auto werd besteld uit Alkmaar, ter wijl Het Witte Kruis een contract heeft met Kuiper te Kolhorn. De dokter scheen het niet te weten en de zuster liet zich klelneerend uit over dat ding. De heer De Ridder merkt op dat er enkele jaren naar onderzocht is en het bestuur meende een goede oplossing te hebben gevonden. Is de regeling en 't voertuig goed, dan moet er ook gebruik van gemaakt worden. Anders beteekent de overeenkomst niets, en spreker meent dat omtrent het voertuig ook de dokter wel geraadpleegd zal zijn. In Barsingerhorn b.v. wordt er veel gebruik van gemaakt. De Voorzitter zegt dat dit nader onderzocht zal worden Moedercursus. Getracht zal worden in 1931 weer een .moedercursus te geven. De resultaten van den laatsten cursus in 1929 waren zeer gunstig. MAANDENLANG EEN STIJVE KNIE. Trappen loopen mot een trekkend beén. Deze man was een hopeloos slachtoffer van rheuma- tiek. Het leek of hij er nooit meer af zou komen, want hij was al: 59 jaar. Wat kon hem in dezen toestand nog helpen? Natuurlijk alleen Krusohen Salts. Twee flacons van deze beroemde zouten waren voldoende om hem weer op de been te helpen. In den volgenden brief schrijft hij ons over zijn succes met Kruschen Salts: „Het doet me pleizier U te kunnen schrijven, dat ik nadat ik twee groote flesschen Kruschen Salts ge bruikt had mijn linkerknie, die maanden lang stijf was door rheumatiek, nu weer kan buigen en geen pijn meer heb. Als ik de trap op moest, sleepte ik één been achter mij aan en als ik mijn voet maar eventjes stootte, schreeuwde ik van pijn. Sinds ik Kruschen Salts nam, voelde Ik me direct veel beter en zal het daarom steeds blijven gebruiken. Ik ben 59 jaar en voelde me nooit zoo goed als tegenwoordig." A. E. te R. Het is algemeen bekend, dat rheumatiek samengaat met een overvloed van urinezuur in het liohaam. Dit urinezuur bestaat uit naaldscherpe kristallen en de rheumatische pijnen worden veroorzaakt doordat deze .naalden" zich nestelen in Uw gewrichten, spieren en pezen. Kruschen nu zal deze pijnlijke kristallen oplossen. Het verwijdert spoedig de scherpe kanten ervan en ver drijft ze dan geheel uit het lichaam. Uw pijnen ver minderen, gezwellen verdwijnen, stijve gewrichten ko men weer los. Daarna zal „de kleine dagelijksóhe do sis" de werking van lever en nieren verbeteren, zoodat U Inwendig van alle onzuiverheden bevrijd blijft en het kwaadaardige urinezuur zal zich nooit meer in Uw lichaam kunnen vormen. Kruschen Salts ls verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) Verbandcursus. Waar dit plan al eenige jaren schip breuk heeft geleden, hoopt men dat de lang verbeide cursus „Eerste hulp bij ongelukken" in 1931 komt. Tuberculosebestrijding. Ligtenten en hallen De lig tent die in 1930 geheel niet gebruikt is, geeft aanleiding tot de vraag of van de 13 patiënten die er volgens het verslag waren, niet een van het nuttig gebruik van de tent had kunnen profiteeren. Bij de uitgaven is een sluitpost van f 75. waaruit het bestuur gemachtigd wordt subsidie toe te kennen aan de kindervacantiekolonie alhier, wanneer blijkt, dat het getal uit te zenden kinderen haar eigen draagkracht te boven gaat. De heer De Ridder stelt de vraag, of, nu er electri- sche energie ls, er geen plannen bestaan daarvan ge bruik te maken ten bate der tuberculosebestrijding, b.v. het aanschaffen van een hoogtezon-apparaat en meent dat men zich dan niet geheel van middelen moet ontblooten. De Voorzitter zegt dat daaraan ook in het bestuur wel reeds gedacht is, doch 't is nog in een begin stadium. De heer Van Leersum licht toe, dat de middelen wel wat toelaten, spreker heeft van enkele toestellen ge hoord, doch in zeer uiteenloopende prijzen. Enkele doktoren uit de omliggende gemeenten schij nen een hoogtezon te hebben en daar zal men zich laten inlichten. De aanschaffing ls niet het grootste bezwaar, wel echter de mogelijkheid der exploitatie; moet dit in een afzonderlijke Inrichting komen of kunnen de patiënten er thuis gebruik van maken, dat alles moet vooraf onderzocht worden. Rondvraag. De heer Lenghaus acht het hoog tijd dat er een bad inrichting komt, en spreker heeft dan voornamelijk het oog op een douche. Aanvankelijk had spreker sr&- - hoopt, dat dit had kunnen gebeuren tegelijk met de verbouwing van het Weeshuis, doch dit is nu te laat, doch de gemeente beschikt nog over de buiten gebruik gekomen handwerkschool. Spreker wijst er verder op, hoeveel er van hier naar Nieuwe Niedorp gaan en ziet daarin Wet bewijs dat er behoefte aan bestaat. De voorzitter zegt dat er altijd nog iets in dien geest hangende is en ziet zelf ook de behoefte daarvan in, al moet het ook iets kosten. Het Witte Kruis heeft voor eenige jaren een onderzoek ingesteld en daarvan was het resultaat niet bemoedigend. Heerhugowaard moest het ontraden en in Nieuwe Niedorp was het een strop. De heer Van Wijk is ook niet optimistisch gestemd. Aan den Langendijk is het badhuis een strop voor de geheele vereeniging en zich bepalende tot het gebruik van de inrichting aan de Zuivelfabriek b.v.. zegt spr., moet de vraag gesteld worden of het de moeite waard is, daar zooveel kosten voor te maken. De heer Van Leersum acht tegen het plan niets in te brengen en het ligt zeer zeker op den weg van Het Witte Kruis; doch er moet toch eenige rekening kun nen worden gemaakt. Laat het bestuur nog eens een onderzoek instellen en zoo noodig in overleg treden met het gemeentebestuur en laat de vergadering een crediet toestaan voor een voorloopig onderzoek en deskundige voorlichting. De Voorzitter ziet het nut van zoo'n Instelling zeer zeker in en aoht het niet erg, al kost dit iets In de eerste jaren, later verwacht spreker wel dat het ren dabel zal worden, want wie er eenmaal gebruik van maakt, wil er niet meer af. Een mogelijke stichting in het Weeshuis Weeft het groote voordeel, dat er reeds centrale verwarming is en er altijd een man aanwezig is. De heer Van Leersum vraagt of het bestuur ge machtigd wordt, om ingeval het onderzoek de moge lijkheid aantoont, tot stichting over te gaan De heer De Ridder acht het beter zich nu te bepalen tot het onderzoek en blijkt het mogelijk, dan zoo noodig een extra-ledenvergadering te beleggen. In dien geest wor'V besloten. Waar verder niets meer te behandelen is, sluit d# voorzitter met een woord van dank voor de aangename samenwerking deze vergadering. In vervolg op de op Zaterdagavond j.1. gehouden le denvergadering van de afdeeling Winkel van den Bond voor Staatspensioen, werd Woensdagavond een be stuursvergadering gehouden. De opmerking dat de voorzitter zich niet zou hebben gehouden aan de op dracht om met ouden van dagen te rijden in het bloe mencorso tijdens de Flo*raliatentoonstelling, heeft hem aanleiding gegeven, de daarvoor ontvangen kosten ad f 7.50 in de kas der afdeeling terug te storten De koers van het bestuur In zijn nieuwe samenstelling wordt uitgestippeld en eigenmachtig optreden der leden indi- vlduéel niet toelaatbaar geacht. In dit verband brengt de voorzitter naar voren, het onnoodig bestellen van een auto voor de rijtoer in 1930 met de Ouden van Dagen. De te houden liefdadigheidsuitvoering wordt gesteld op 22 Maart a.s. Voor de functie van bode zal een oproeping worden gedaan en voortaan alleen het bestuur benoemen en ontslaan. Aan het einde der vergadering meende de voorzitter te kennen te moeten geven, dat hij bedankte als voor zitter en als bestuurslid. Het bestuur meende echter dat daarvoor geen reden bestond en hij het begonnen werk voor de Ouden van Dagen niet in den steek mocht laten. Op aandrang van het bestuur besloot de voorzitter op zijn voornemen terug te komen en het begonnen werk af te helpen maken. Moge dit onweer de luoht gezuiverd hebben en een vreedzame samenwerking zijn bevestigd. Naar men ons mededeelt, is het perceel (woning en huis) van de erven K. Fiji alhier, onderhands verkocht aan den heer G. van der Bei te Winkel.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10