HEERHUGOWAARD Door de Prot. vereeniging voor Ziekenhui3verpleging „Helpt Elkander" werd in het lokaal van den heer Liefhebber Donderdagavond de jaarvergadering gehou den. De heer Brugman opende met een kort woord de vergadering, waarna door den heer A. Groot de notulen werden gelezen, welke onder dankzegging wer den goedgekeurd. De bestuursleden C. Hartog en A. Kooij waren door ongesteldheid verhinderd, terwijl een schrijven van den heer Van Twuijver was ingekomen, dat hij op advies van zijn dokter bedankte als be stuurslid. Door den voorz. en den secr werd een uitvoerig ver slag uitgebracht van het verhandelde in een te Alkmaar gehouden vergadering met de comm. uit bijdragende gemeenten en instellingen in de exploitatiekosten van het Centraal ziekenhuis aldaar. Hieruit bleek, dat het tarief va nf 3 per ligdag voor de vereenigingsleden geldend zal blijven, indien per lid een jaarlijks bedrag van 30 ct wordt bijgedragen. Door de inteekening cp de lijst voor vrijwillige bijdragen is de vereeniging daartoe in staat. Besloten werd aan de voorwaarde te voldoen, wat betreft de leden, die hebben bijgedragen of waarvoor een bijdrage is verstrekt. Per circulaire zal worden bekend gemaakt, dat het lage tarief dus niet geldt voor leden, die niet hebben bijgedragen en natuur lijk niet voor hen, die buiten onze vereeniging staan. Met betrekking tot dekking der kosten door boven genoemde comm. te maken, ging de vergadering ic- coord met de heffing van ct. per vereenigingslid. Naar aanleiding van het verzoek toi toelating van een Lb.c.-patiënt werd besloten dergelijke personen wel aan te nemen als leden, onder voorwaarde, dat voor verpleging uit hoofde der kwaal door de ver eeniging geen verplichtingen op zich worden genomen. In een keurig jaarverslag werd door den secr.-pen- ningm. een overzicht gegeven van hetgeen met betrek king tot de vereeniging is geschied. Hierbij kwam duidelijk naar voren, dat de vereeni ging inderdaad in een gevoelde behoefte voorziet; 19 leden werden verpleegd met een totaal van 320 ligda gen, waarvoor werd betaald f 947. Uit statistieken bleek, dat dit een tamelijk normaal verloop is. In de ledenlijst is tamelijk wat wisseling gekomen, waardoor het ledental met 23 is verminderd. In het verslag werd ten zeerste betreurd, dat vertrekkende leden vaak geen gelegenheid vonden in de nieuwe woonplaats als lid te worden ingeschreven, doch het hebben van z.g. buiten leden werd door het bestuur toch hoogst bezwaarlijk geacht. Gememoreerd werd, wat door het bestuur was gedaan om voor dé leden het recht te behouden op lig ging tegen het lage tarief in het Centraal ziekenhuis. Voorts werd in het verslag een woord van dank ge bracht aan den voorzitter en den heer Van Twuijver, voor hetgeen ze voor de vereeniging zijn geweest. Drie federatievergaderingen werden gehouden, waarin ver schillende belangrijke zaken werden behandeld; aan gesloten zijn thana 16 vereenigingen met ongeveer 16000 leden. De voorzitter dankte den heer Groot voor zijn ver slag en wenschte hem toe, nog menig gunstig jaar verslag te mogen uitbrengen. Hierop volgde: rekening en financieel verslag. De rekening was nagezien door de heeren Dekkers en Slikker, die verklaarden alles in de beste orde te heb ben bevonden. We stippen uit het financieel verslag het volgende aan. Het jaar ving aan met 940 leden, waaronder 45 kinderen, waarvoor nog geen premie wordt betaald. Afgevoerd moesten worden 63 led in, terwijl werden Ingeschreven 40 leden, waarvan 7 over geschreven uit een zustervereeniging. Op 31 Dec. be droeg het ledental 917, waaronder 44 nog niet con- tribueerenden. De totale ontvangsten beliepen f 1180.28, de uitgaven f 1158.75, alzoo een batig saldo groot f 31.53, dit gevoegd bij de reserve bracht deze op f 765.78; dit bedrag is geheel geplaatst op de Boeren leenbank. Naar aanleiding van een paar vragen wer den enkele posten nader toegelicht, waarna den' pen ningmeester dank gezegd werd voor zijn beheer en voor het financieel verslag; de Voorzitter wenschte hem toe nog vaak gunstige cijfers aan de vergadering te mogen voorleggen. Hierna was men genaderd tot de bestuursverkiezing. Met groote meerderheid van stemmen werden de hee ren A. Kooij, Jac. Klaver en P. Haster herkozen. De heer Kooij zal hiermee in kennis worden gesteld, de beide andere heeren namen de benoeming aan. Nu moest nog worden voorzien in een drietal vacatures voor de heeren J. Moedt, C. van Twuijver en S. Brug man. Bij eerste stemming werden gekozen de heeren A. Appel en G. Dirkmaat, terwijl bij derde stemming gekozen werd de heer Van der Meer. Den heer Appel zal van zijn benoeming kennis worden gegeven, de beide andere heeren namen de benoeming aan. De Voorzitter feliciteerde de her- en gekozenen, als mede de vergadering met dezen uitslag. Spr. wenschte de bestuursleden een aangename samenwerking toe in het belang der vereeniging. Naar aanleiding eener vraag door den bode werd ge antwoord, dat bij geboorte van een kind dit terstond moet worden ingeschreven, aangezien het reglement voorschrijft, dat alle leden van een gezin lid moeten zijn. Door den heer Dekkers werd een vraag gesteld met betrekking tot z.g. uitwonende leden. Dit gaf aan leiding tot een discussie, met het resultaat dat in de volgende ledenvergadering met betrekking tot deze aan gelegenheid wijziging van het reglement zal worden voorgesteld, aangezien het nu geldende artikel tot al lerlei moeilijkheden aanleiding geeft. Op voorstel van den heer Groot werd den scheiden den voorzitter het eerelidmaatschap aangeboden, het geen werd aanvaard onder voorwaarde, dat dit voor hem geen verplichtingen meebrengt; hem werd toege zegd, dat hem geregeld het jaarverslag zal worden toe gezonden. Hierna ging de Voorzitter tot sluiting over, daarbij dank zeggend voor de ondervonden medewerking van medebestuurders en leden en de oeste wenschen uit sprekend voor het welzijn der vereeniging. In café Liefhebber bij de halte Middenweg had Woensdag j.1. de gewone voorjaarsvergadering plaars van de leden der Coop. Zuivelfabriek „Excelsior". Deze vergadering, bezocht door een dertigtal leden, had een prettig verloop en bleek uit alles, dat men over de werking der fabriek tevreden was. In de plaats van den heer G. Liefhebber, die wegens opheffing van zijn bedrijf, met Mei a.s. uit de Ver eeniging treedt, werd als bestuurslid gekozen de heer P. Kostelijk Pzn. Zeer tot genoegen van de aanwezigen verklaarde de heer Kostelijk zich bereid die verkiezing aan te nemen, niettegenstaande zijne al zeer drukke werkzaamheden. In de vacature van den heer Jb. de Wit werd gekozen de heer P. Bcers Pzn., welke zich ook zijne benoeming liet welgevallen. De heer - P. Blokker, secretaris, gaf te kennen, dat de mogelijk heid bestond, dat h'j nog lid bleef, de vergadering gaf door aplaus te kennen, dat men zich daarover ver heugde. Op voorstel van het .Bestuur werd besloten de kaas verkoop wederom voor een jaar op te dragen aan de Maatschappij „Gouda". Buitengewone omstandigheden voorbehouden, fun geerde de heer G. Liefhebber in de ledenvergadering voor het laatst als voorzitter. Gememoreerd werd het groote verschil bij aanvaarding van het voorzitterschap van den heer Liefhebber in 1922 en thans. Toen een fabriek met ongeveer 2% millioen K.G. melk, waarvan door allerlei omstandigheden een slechte klank uitging, nu een fabriek met bijna 5 millioen K.G. melk uit de zelfde omgeving, die zijn goede naam van voorheen weer geheel heeft teruggekregen. Betreurd werd echter dat zoovelen. vooral onder de jongere boeren, nog niet als lid toetreden. Door den heer D. Kriller werd voorzitter dank ge bracht voor het vele werk in het belang van „Excel sior" gedaan, terwijl de directeur voorstelde hem als gast uit te noodigen op de a.s. zomervergadering, waar mede de vergadering ten volle instemde. Aan dein heer P. Bot, aannemer te Heerhugowaard, is door de St. Willebrodusstichting te Heilo opgedra gen het bouwen van een dokterswoning. ANNA P AU T. OW N A Vergadering Commissie voor WTijkverpleging, Anna Paulowna en Wieringerwaard, lokaal v. d. Woude te Wieringerwaard, op Woensdagavond j.1. Nadat de voorzitter, de heer G. J. Lovink zooals ge woonlijk het zeer geringe aantal bezoekers had welkom geheeten, opende hij de vergadering en deelde mede, dat van den heer C. Wijdenes Spaans bericht van verhin dering was ingekomen en dat de penningmeester, de heer D. Sleutel wegens ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. Daarna werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat aan giften is ontvangen f 250 ten behoeve der Tuberculosebestrijding en f 99 voor de wijkverpleging. Van de gemeentebesturen werd ontvangen een extra subsidie, dienende tot dekking van het tekort over 1929 Ingekomen is een circulaire van de Nieuwe Boerhave, dat zij niet meer aan haar verplichtingen kan voldoen. Omdat de zuster bij deze Maatschappij verzekerd was. moet hiervoor een andere weg worden gevonden. Het bestuur stelt voor om de zuster thans te verzeke ren bij het afd.-fonds van de vereen, tot bevordering der geneeskunst en hiernaast een verzekering bij de Eerste Ned. Mij. van Ziekenliuisverplcging voor verpleging en operatiekosten af te sluiten. Wordt algemeen goedge vonden. Van het Hoofdbestuur der Commissie is een circulaire ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het pensioen van de zuster met f .100 zal moeten worden verhoogd. Naar aanleiding hiervan werden verschillende aan biedingen ontvangen doch het blijkt dat de voordeelig- ste wijze zal zijn, de bestaande polis bij de V.V. Leven- verzekerings Mij. „Arnhem" met dit bedrag te verhoogen Wordt goedgevonden. Deze verandering brengt mee, dat het arbeidscontract en de Instructie zullen moeten worden gewijzigd, waar aan dan ook gevolg zal worden gegeven. Van den Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid is een circulaire ontvangen, dat het verstrekken van Rijkssubsidie over 1931 een wijziging zal ondergaan en wel door het vaststellen van een vast bedrag voor en kele jaren, waaraan het voordeel verbonden is, dat de vereenigingen dan vooruit weten op welke subsidie kan worden gerekend, terwijl tot nog toe dit bedrag in liet laatst van ieder jaar werd vastgesteld. Vervolgens brengt de commissie voor het nazien der rekening 1930, bü monde van den heer V. d. Woude ver slag uit Na een kleine toelichting adviseert de com missie de rekening als aangeboden goed te keuren en verklaart dat alles keurig ln orde was bevonden. Aldus 'wordt besloten, waarna den heer Sleutel dank wordt gebracht voor zijn beheer en den commissie voor haar werk. Betreffende de wijkverpleging is ontvangen f 2595.74. uitgegeven f 3084.93, nadeeüg saldo f 489.19; de rekening tuberculosebestrijding geeft een ontvangst aan van f 2785.78% en een uitgave van f 2807.11, nadeeüg saldo f 21.32%. Daarna wordt de begrooting voor 1931 aangeboden, en betreffende de wijkverpleging vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f £367.05 en tuberculosebestrijding op f 3700. Hierna brengt de secretaris het jaarverslag uit, dat onder dankzegging wordt vastgesteld. Uit dit verslag nemen wij het volgende over: Het ledental bedraagt thans f 580, waarvan 429 woon achtig te Anna Paulowna en 151 te Wieringerwaard. Door de wijkverpleegster-huisbezoekster zijn bezocht 120 gezinnen en 3377 bezoeken afgelegd, waaronder zijn. be grepen 24 gezinnen en 338 bezoeken betreffende t.b.c. Omdat de zuster regelmatig de beschikking heeft over een auto, is het mogelijk dat zij een zoo groot aantal bezoeken kan afleggen. Twee patiënten werden uitge zonden naar een sanatorium, terwijl 1 patiënt in het ge zin werd verpleegd. In twee gezinnen moest tot ont smetting worden overgegaan. Wegens periodiek aftreden van den heer D. Sleutel heeft een bestuursverkiezing plaats. Met algemecne stemmen wordt de heer Sleutel herkozen. Voorzitter deelt mede, dat de heer Sleutel aanvanke lijk niet voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, om gezondheidsredenen. Tenslotte is hij echter op verzoek van zijne medebestuursleden en enkele le den bezweken en zou dan voorloopig een eventueele her benoeming wel weer willen aanvaarden. Voorzitter fe liciteert de commissie met deze herbenoeming. Aan den heer Sleutel zal bericht worden gezonden. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt gekozen de heer G. J. Lovink en tot plaatsver vanger de heer C. Liefhebber. Vervolgens worden de heeren H. v. d. Woude, Jb. Speets en W. Peereboom benoemd in de commissie voor het nazien der rekening over 1931. De heer V. d. Woude neemt de benoeming aan. Den andere heeren zal be richt worden gezonden. Daar bij de rondvraag geen onderwerpen ter sprake worden gebracht, sluit Voorzitter met dank voor de aan gename besprekingen de vergadering. Politie. Gevonden: Een deksel van een melkbus en een droogrekje. Verloren: Een actetasch en een rijwiel plaatje. Het „looppad" aan de Kleine Sluis. Wat kan een mensch zich toch vergissen! Nou hebben we altijd gedacht, dat de Kleine Sluizers wel erg trots zouden zijn op hun „trottoir". We zagen ze in onze verbeelding al flaneeren op mooie zomeravon den, als de Hagenaars op de pier te Scheveningen, we hoorden het geschuifel van de pantoffelparade al in onze ooren, zooals dat klinken kan in de Kalverstraat op Zondagavond en nou... men is pas met de eerste werk zaamheden begonnen, of we moeten constateeren, dat de bewoners van de buurt gelegen tusschen de perceelen van de heeren De Nijs en A. Dekker, heelemaal niet in hun sas zijn. Er is reeds een vergadering belegd, Men stelde een verzoekschrift op, gericht aan het polderbe stuur, waarin niet alleen verzocht werd de werkzaamhe den dadelijk stop te zetten, maar ook de hoop werd uit gesproken, dat Dijkgraaf en Heemraden de betrokkenen zouden oproepen tot een vergadering waarop ook de Burgemeester en Wethouders tegenwoordig zullen zijn, om gezamenlijk middelen te beramen, die tot een bevre digende oplossing zullen leiden. Ledenvergadering „Sportlust". Door bovengenoemde vereeniging werd een vergade ring gehouden in de zaal van den heer C. Slikker. Na opening door den Voorzitter, den heer D. Stammes, werden de notulen gelezen, die onveranderd werden goed gekeurd. De heeren De Nijs en De Smit, die de rekening had den nagezien, verklaarden deze ln orde te hebben be vonden. Het saldo van de vereeniging bedraagt f 114. De aftredende bestuursleden de heeren E. van der Horst, V. Kaan en C. Slikker werden bij acclamatie her kozen. Besloten werd de eerste draverij te houden op Zondag 21 Juni. Er zal gereden worden om prijzen van f 250, f 100, f 50 en f 25, terwijl bij den tweeden wedstrijd, die op Zondag 16 Augustus plaats heeft, de prijzen, f 300, f 150, f 50 en f 25 zullen bedragen. Belde wedstrijden zijn voor aangespannen paarden en vrije deelname voor alle geregistreerde paarden. Hoewel niet allen er voor waren, zal toch een verloting en een tentoonstelling gehouden worden. Na de rondvraag, die weinig opleverde, volgt sluiting. BARSTNGERHORN Na afloop van de Dinsdag j.1. gehouden Raadsvergade ring, had op het terrein achter café „De Fortuin" alhier een demonstratie van brandbluschapparaten piaats door den heer van der Zee te Med<mbllk. we*ke demonstratie als uitstekend geslaagd kan worden bescshouwd, Binnen weinige oogenblikken was men met de gedemonstreerde apparaten het vuur volkomen meester. ZANGENT) TJK ZUIDSCHARV" ?TJDE. In de Dondardaga.i, '.ouden jaarvergadering van de Zlekenkasvereeniging „Helpt Elkander" was door ziekte zelfs het bestuur lang niet voltallig. De vergadering werd geleld door den heer A. Kout en deze deelde mede dat het ziekengeld, dat door den bode wekelijks wordt uitgekeerd enorm is. Notulen en jaarverslag bleven rusten tot de volgende vergadering. De rekening gaf aan: ontvangsten f 2964.94, uitgaven f 3224.65, nadeelig saldo f 259.41, kassaldo f 2639.75. Wij hebben zegt de penningmeester een nor maal jaar gehad en daarom is met een heffing van 2 cent per verzekerde gulden volstaan, hoewel de heffing over 't algemeen 2% cent is. In de laatste weken is ech ter f 546.50 uitgekeerd, wat te hard gaat. De heer Jb. Kramer dankte voor het hem geschonken huldeblijk bij de herdenking van zijn 30-jarige bestuurs functie, terwijl do Voorzitter den heer Kramer hartelijk dank bracht voor het vele en accurate werk, dat door hem wordt verricht De aftredende bestuursleden, de heeren A. Kout en H. Schrijver werden herkozen Het bestuur stelde voor, de verzekerde arbeiders bij halve contributie 20 pet. te doen uitkeeren. Na toelich ting met algemeene stemmen aangenomen. Als een lid echter zonder werk geraakt, dan is het in zijn belang, dat hij weer de volle contributie betaalt, om de volle uitkeerlng te genieten. *De Voorzitter wijst dan op den minder goeden toe stand der vereeniging, op deze wijze zal het reservefonds spoedig tot f 1000 geslonken zijn. Machtiging wordt ge vraagd, om, indien noodig de contributie te verhoogen of de uitkeering te verlagen. Algemeen goedgevonden. Bij de rondvraag bracht de penningmeester den bode hartelijk dank voor zijn nauwkeurig werk. Hierna sluiting. We vernemen, dat de bekende kapperszaak van den heer Kuijt, die zich te Alkmaar gaat vestigen, zal over gaan aan diens zoon, die reeds in de zaak werkzaam is. Wij twijfelen er niet aan of de goede naam, die van deze zaak aan Langendijlt uitgaat, zal ook nu hoog wor den gehouden. Tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer J. Klingeier Klz. LAN GENDIJK. Ons werd meegedeeld, dat er door tuinbouwers en kooplieden al weer contracten worden afgesloten voor den verbouw van kool in den Anna Paulownapolder, Waard en Groet, Beemster e. a. polders. We hoorden prijzen noemen van kleine f 200 per 10.000 K.G. Hoewel de uitkomsten ook dit jaar weer alles behalve schitte rend zullen zijn, blijft men toch maar steeds zijn geluk buiten Langendijk beproeven. Aan die gecontracteerde kooi zal ook dit jaar wel niet veel zijn verdiend, inte gendeel, verschillende zullen hebben verloren. Dat, ook bij de tegenwoordige lage landhuren ln het Geestmer- Ambacht, nog in polders kool wordt verbouwd, ligt on getwijfeld ln de grootere mogelijkheid, om daar betere kwaliteit kool te telen. Wat het financieele gedeelte van het verslag der L.G.C. betreft, vermeldt de balans aan activa een totaal bedrag van f 149.431.59, waarvan de vastgelegde gelden f 102.750.44 bedragen. Aan de credietzijde van de balans paraisseeren reserve met f 57.996.16 en boerenleenbank met f 88.677.31, weergevende het saldo schuld, dat de L.G.C. aan de Boerenleenbank in rek. ert heeft. Wat de exploitatierekening betreft, deze sluit met een nadeelig saldo van f 14.517.72. Tegenover een voordeel van f 25.409.57 voor ontvangen veilingskosten staan o.a. twee groote nadeelen (verliezen) n.1. f 13024 voor onkos ten en f 11357.38. Afgeschreven werd f 11.077.92. De begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven met f 29S00, waarbij op een omzet van f 2.500.000 is gere kend. OUDKARSPEL. De heer J. H. Bos, commies der belastingen, zal overgeplaatst worden naar Schagen. Mei. C. IJ ff alhier, is benoemd als telefoniste aan het postkantoor té Broek op Langendijk. SCHOORT Donderdagavond heeft de vereeniging voor Ziekenhuls- verpleging: „Draagt elkanders lasten" hare ledenverga dering gehouden in de zaal van den heer Schuljt alhier. Even dertig leden waren aanwezig toen de Voorzit ter, de heer R. Wognum de bijeenkomst opende en naar voren bracht dat een terugblik op 1930 't bestaan van een dusdanige vereeniging kon wettigen, aangezien er goed werk was verricht. Wel was 't voor dit soort ver eenigingen over 't algemeen een moeilijk jaar als men de verslagen leest en ook de Schoorlsche vereeniging heeft niet zoo voordeeüg gewerkt als andere jaren, doch er is in vele gevallen hulp geboden, en dit wettigt het bestaansrecht. De secretaris-penningmeester, de heer Schoone las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna las deze'.fde heer een jaarverslag, waarin uit kwam, dat in 1930 12 leden in de ziekenhuizen zijn ver pleegd, met een totaal van 215 verpleegdagen. Dat de vereeniging een onmisbare plaats heeft ingenomen, wordt door de leden wel erkend. Het ledental klom van 510 tot 553 en ging dus met 43 vooruit. Het Bestuur heeft nimmer vergaderd, daar de zaken naar behooren liepen. De pogingen om klanten te winnen voor verzekering tegen operatiekosten hebben gefaald; niemand trad toe. De finantieele uitkomst van 't jaar 1930 is minder voor deeüg, doch de reserve is nog van dien aard, dat met volle gerustheid in 1931 de geldende tarieven kunnen worden gehandhaafd. Het verslag eindigde met het uit gesproken vertrouwen dat 1931 voor vereeniging en voor leden een gezond en voordeeüg jaar zou zijn. Vervolgens kreeg de heer Schoone het woord tot het uitbrengen van de jaarrekening. Deze sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 1436.47%, doch er dient bij opgemerkt te worden dat op 1 Januari 1930 *t cre ditsaldo f 715.43% en op 31 December van dat jaar deze post f 666.87% bedroeg, zoodat f 48.56 was ingeboerd. De ontvangsten aan contributie bedroeg f 681.51, aan in- leggelden en aan gekweekte rente f 39.53. De uitkeeringen voor verpleegden bedroeg f 586 en de andere onkosten waaronder bodeloonen bedroeg f 183.60. De heer S. van Twuijver bracht namens de kascom- missie verslag uit en adviseerde om de rekening goed te keuren, 't welk werd aanvaard. De secretaris-penning meester kreeg woorden van dank voor zjjn vele en goede werk, en ook de commissie werd bedankt voor de ge dane moeite. Hierna had een gratis verloting plaats, waarbij de heer G. Duinmeier 'n flacon Eau de Cologne en de heer W. Keizer een kistje sigaren won. De bestuursverkiezingen hadden tot uitslag, dat de af tredende heeren H. Groothoff, A. Nottelman en R. Wog num met bijna algemeene stemmen werden herbenoemd Ze namen deze benoeming aan. Onder de ingekomen stukken was er een van de fami lie Schuijt waarin dank werd gebracht voor de ver leende steun. Aangenomen werd het bestuursvoorstel om de onkos ten, ontstaan door gebruikmaking van de rouwkamer van de ziekenhuizen, ook ten laste van de vereeniging te nemen. Hierna kwam een voorstel van het bestuur om de le den, welke ongemotiveerd een vergadering verzuimen, een boete op te leggen. De Voorzitter zette 't idee hiervan uiteen, 't Zou een voordeel kunnen zijn voor de kas, doch men had geen hooge boete op 't oogen, b.v. een maximum van f O.Eo. Dit voorstel werd door den heer Braak, en vooral door den heer C. Jonker bestreden. De eerste vond 't voor de arbeiders bezwaarlijk om in café's te vertee ren en vend dit als oorzaak vaak van 't wegblijven, oe tweede spreker had principieele bezwaren. en zou zelfs een boete van een dubbeltje afkeuren. Meerdere heeren sloten zich hierbij aan, terwijl de heer G. Duinmeier het voorstel verdedigde. De penningmeester had be zwaar voor den bode. Het innen van boeten zou veel moeite kosten. Tenslotte bracht de heer Groothoff de oplossing. Deze heer stelde voor 't een jaar af te zien. Het houden van een gratis-verloting gaf heden reeds bevredigende uitkomst Algemeen vond men dit idéé goed. Daarna sprak de voorzitter over de federaticvergade- ringen. Men hoort van de federatie zeer weinig. Vroe ger was de heer Dijken actief, doch sedert deze heer is vertrokken, blijft alles stil. En in verband met dit praatje herinnerde de voorzitter aan het besluit van vorig jaar om zich voor operatiekosten te verzekeren. Gaarne zag spreker nu eens toetreding. Hij dacht zich deze regeling als volgt: Zij, die niet in een doktersfonds zijn en dus de operatiekosten hebben te betalen, dragen een dubbele weekpremie af en krijgen dan de operatie kosten vergoed tot 'n bedrag, hoogstens zooveel als de kosten der ligdagen. Men verzekert zich dus dubbel en krijgt als 't ware een dubbele uitkeering, waardoor deze regeling gewoon over de kas dor vereeniging kan loopen. Dit ldée vond veel bestrijding en de tegen standers vonden deze maatregel niet zoo eenvoudig op te lossen als de voorziter voorstelde. Deze heeren wilden er een aparte materie van maken, daar ze voorzagen, dat er niet meer dan een 25- a 30-tal gegadigden zou den komen en de risico slechts voor enkelen, op de geheele vereeniging zou drukken. Vooral de heeren C. Jonker, A. Delver en H. Groot hoff brachten gemotiveerde bezwaren naar voren. De heer Delver wees op de zusterverenigingen te St. Maar tensbrug. welke zelve de risico niet aandurfde en de menschen onderdak bracht bij de Maatschappij „Gou da'. De heer J. Stam Mz. verdedigde het voorstel, ter wijl ook de heer G. Duinmeijer voor een paar jaar te genstander, thans voorstander was geworden. Het debat over dit punt üep tamelijk lang, vooral ook doordat de voorzitter zich zeer interesseerde voor operatie-vergoeding, zonder met nieuwe gezichtspunten, te komen of iets spoediger te laten stemmen Toen dan ten laatste de heer Groothoff het voorstel deed om 't besluit van 1930 te vernietigen en dus niet langer te streven naar dekking van de operatiekosten, werd dit voorstel met 17 tegen 13 stemmen aangenomen Bij de rondvraag bracht de heer Groothoff de wen- scheüjkheid naar voren om de tarieven van het dok tersfonds te verlagen, althans hiernaar te streven. Dit idéé werd niet gesteund, waardoor 't verder niet meer v/erd besproken. Hierna sluiting. Aanbesteding van het gymnastieklokaal. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van een gvmnastielokaal met kleedkamers enz. alhier waren 11 biljetten ingekomen. Er was als volgt m^esenre- ven* .T P. van Wonderen te Bergen voor fl~.*X), P. Wildehoer te Schoorl f 12.665; C. Hoogervorst te «choorl f13.290; J. Borst te Heerhugowaard f 13.400; fa K Westra te Wnrmenhuizen f 13.585; T. van Die pen te Bercen f13.670; P. Doorn te St. Maartens brug f 13.800; P. den Das Jr. te Schoorl f13.970; J. Feijen te Alkmaar f14.386; J. Eriks Az. te Bergen f 14.700; Ursem en Co. te Beemster f15.604. IV A R M E N TI TI T Z E N De WelEerw. Heer Ds. Zillinger Molenaar heeft beroep ontvangen van de Nederl. Herv. Gem. te Schagen. Woensdagavond J.1. hield de vereeniging het Witte Kruis een ledenvergadering in het lokaal van den heer Slikker. Wegens afwezigheid van den voorzitter. Dr. van Hesteren, fungeerde de heer P. Slct als vice- voorzitter en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Den heer H. G. Rijs. secretaris, werd verzocht de notulen van de laatstgehouden algemeene vercadpr'ng voor te lezen. Deze werden zonder eenige aanmerking onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven om subsidie uit Hoogkarspel van den secretaris der commissie welke voornemens is van 1014 Juli a.s een tentoonstelling te houden in H-<orn. betreffende verplee-lncsmaterialen van het Witte Kruis. Omtrent dit schrijven is geen beslissing genomen. Het schrijven over vertooning van de Witte-Kruis- fllm werd vanwege de hooge kosten, voor kennisge ving aangenomen. Van het Hoofdbestuur was een schrijven ingekomen, dat in de vacature van den heer Dlbbits moest worden voorzien. Besloten werd nog even af te wachten, daar nog geen candidaten genoemd waren. Jaarverslag. Uit het jaarverslag hebben we kun nen vernemen, dat in één woning verbeterir" was aangebracht, uitgeleende artikelen 16. afgelegde be zoeken 4*2 en onc'er toezicht 42 gezinnen met 51 oe fen ten. Uitgezonden naar sanatorium 7 en naar het ziekenhuis 2 natienten. Dat de vereeniging beschikt over 5 1'gtert^n d"t magazijnen en materiaal in goede con- dit'e verkeeren. Financieel verslag. Hierna volgde rekening en van den "cnnlngmeester. den heer S. G. Rh>ma. Reken'n" Witte Km's: ontvangsten f 990.55. uitgaven f 76841. batig saldo f 222.14. p.Pi.-ening T.B.C.ontvangsten f 2993 17. uitgaven f 2741-62. batig saldo f 251.55. De begrooting over 1931 voor het Witte Kruis en T. B.C. werden eveneens behandeld en door de vergade ring goedgekeurd. Door de heeren G. v. d. Wel en P. Remnt werden boeken en besche'den nagezien en verklaarden alles ln de beste orde te hebben bevonden Den nennino-mrFtcr werd denk gebr?c,bt voor zün accuraat beheer en vcor het vele werk hieraan besteed. Rondvraag. Door Ds. Zilünger Molenaar werd het «vprr-cbelijk 'geacht om voo*- den magazijnmeester een Plaatsvervanger aan te stellen, oudat bij zjekte of -V-l» dergelül-s het afhalen v~n goederen geen stagratie on dervindt. De heer H. G. Riis stelde z'oh hiervoor disponibel, wat door de vergadering in dank werd aanvaard Voorzitter dankte de aanwezigen voor do aangename besprekingen en hooote dat het in het belang van de vereeniging moge wezen. Sluiting. Het aantal kiezers in deze gemeente bedraagt: voor de Tweede Kamer 1072. voor de Provinciale Sta ten 1067, voor den Gemeenteraad 1041. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Naar we vernemen zullen de lessen van den Moeder cursus, alhier te geven door Zr. Nieuwpoort te Alkmaar, een aanvang nemen op Dinsdag 3 Maart a.s. IV I E R I N G E V In den nacht van Woensdag op Donderdag omstreeks half drie is brand uitgebroken in een schuurtje nabij de noodwoning van den heer R. Holtjer. aan den Poeiweg. De brand werd ontdekt door Mej. J. de Veen, die alarm maakte, zoodat door toegeschoten hulp de brand be perkt bleef tot het schuurtje. De brand is vermoedelijk ontstaan door een in het schuurtje opgestelde kunstmoeder. Het schuurtje brand de tot den grond toe af; 100 jonge kuikens kwamen in de vlammen om. Ook gingen 3 rijwielen en enkele laar zen enz. verloren. Dit beteekent voor Holtjer een groote schadepost. Een 8-tal arbeiders in den Wieringermeerpoider werk zaam bij de cultiveeringswerkzaamheden, nabij de Hau- kes, hebben het werk neergelegd, omreden de gevraag de loonsverhooging niet werd toegestaan. De weekloonen, welke de laatste weken worden uit gekeerd, zijn dan ook buitengewoon laag. Succes-nieuws voor a.s. Zondag. H.R.C. 3—Succes I. Peten I—Succes 3. Succes 4-* H.R.C. 6.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11