Hatsjie! ABDUSIROQP Brabanische brieven. Dat is GRIEP De Langend ij ker Groentencentrale. Hevige vechtpartij te Rotterdam. Ruzie tusschen burgemeester en dokter. Een Wild-West-enthousiast te Amsterdam? Ulvenhout, Febr. 1931. Menier, 'k Hoop nie da ze 'm weer op ons rekening zetten, op de rekening van 't „On veilig Noord-Brabant", maar wemmen ier ons kraan ten vol staan over dieën Rotterdamschen moord, dio ze op d'n oogenblik in d'n Bosch aan 't uitpuzzelen zijn. 't Is mee dieën moord zóów gelegen, die kom nouw veur d'n vierden keer veur 't trimmenaal. D'n av- vekaat Komkoffie zuukt zóólaank naar 't Recht, da- ge-'t mee gin duuvelsch ge weld meer vinden kunt. Op zijn manier hee-t-ie gelijk. Ge mot 'r d'n boter maar ultbraaien, wa gij? Maar bij Trui hee-t-ie 't veur z'n heele leven verspuld! Giesteravond zatten me rustig ons kraant te lezen, 'k wiest van d'n prins gin kwaad, toen ze, mee 'n gezicht, wit van kwaaiigheid zoo ineens zee: „daar sta- d-'n drukfout in de kraant." Ik keek 's over m'nen bril en zee niks, waant zóóveul sjekurigheid ha'k bij m'n Trui in al die dartig jaren nooit opgemorken. En omda zij ok niks meer zee, was ik op 't lest wel verplicht om te zeggen: „dan zul-d-oew abbonnements- geld trug motten gaan vragen, waant ge betaalt veur goeie waar." Toen bleef ze nog 'n bietje zwijgen, mee 'n paar ogskes waar duidelijk in sting: „vernikkelde mijn nouw?" en gaf ze d'r kraant aan, over de plattebuis, 'wees naar 'n pertretje en zee: „Kek, datte!" Nouw, 'k zag er niks biezonders aan. 'n Klein, petie terig, nogal akelig manneke, mee 'n brilleke-n-op en 'n boekentasch onder 'nen erm, zoo een van: tasch-waar- ga-de-mee-da-keareltje-naar toe, en daar sting onder, as dat da samen d'n verdediger was in dieën Rotterdam- sohen-Bosschen moord. Mr. Komkotstie, of hoe dieën naam dan ok is. Ik keek, las, keek nog 's, las nog "s. schudde m'nen kop en 'k zee: „ik zie gin drukfout, horre!" „Dan za'k 't oew zeggen" en toen kneep ze d'r oogen 'n bietje toe: 't is onmeugelijk dat da kleine keareltje meester Kopkoffie is, waant aan zo'n manneke kan nooit zo'nen grooten mond zitten as da ze'm in de kraant uit schilderen. Dus 't is 'n drukfout" „Trui", pestte-n-ik: „zóów geriddeneerd is heel m'n trouwacte 'n drukfout..." en toen amico, toen hadde 's wa motten heuren. De plattebuis sting op z'n pooten te beven. Maar ondertusschen, zoo zoude in oew huis nog keet kunnen krijgen over 'n aander z'nen grooten mond. Maar ollee, daar ga-g-et nouw nie over. 't Ga-d-over de kasuweele manier zooas de avvekaten dikkels d'r am bacht opvatten. As 'k me-n-elgen nie bedrieg, dan hè'k daar al 's meer 'n briefke over vuilgemokt,, waarmee ik dan maar zeggen wil, da-d-et nog al 's 'nen keer de spui gaten uitlopt mee die zwartgetoogde gasten. Zooas nouw in den Bosch. Toen daar de weduwvrouw van Laans, dieën vermoorden mensch, die mee al die uitsloovcrij van d'n awokaat al veur d'n vierden keer ip geuren en kleuren d'ren man ziet vermooren op de rechtbaank, bovendien nog den awocaat verwijten moest dat ie zoow schaandelijk te werk gaat mee de nagedach tenis van d'ren èrmen man! Amico, ik ben maar 'nen boer, maar is da-d-et werk van 'nen heer? Da wouw ik oew dan toch 's gevraagd emmen g'ad! Volgens Trui zouw zooiets d'n grotsten boer van Ul venhout nog nie doen en gelijk hee ze! „En as ik die weduwvrouw was," hee ze gedreigd ('k mot oew zeggen, da'k 'nen kouwen kriebel over m'nen rug vuulde gaan en ongemerkt 's omkeek) „dat dan da kleine keareltje nie veul meer in de pap gebrokt had. 'k Liet ze 's kalmkes uit-foeteren. 't Is altij plazierig as ge al vcuruit wit, hoe da-d-oew aanstaande weduwe veur oew deur 't vuur zal gaan, wa gij? As ze 't tenminste zoo „wijd" brengen kan!... „Is da-d-'n soort van 'n werk, is da-d-'n manier van doen, om zo'n mensch, da toch al zulke klappen hee ge kregen, om zo'n mensch nog meer te verdrieten mee pie ken onder 't water van d'ren gestorven mensch? Is da- d-'n ongepermeteerd schandaal, om 'nen doojen mensch nog de kroon van z'n hoofd te halen? As—ik—die—we duwvrouw Nouw. onder ons gezeed, amico, dan was er weinig van 't Komkofke overgeschoten. Zoo is Trui nouw; die zouw veur 'nen dooien man nog meer over emmen as veur 'nen springlevenden; 'n eigenschap waar ik 't looi- ke veur leg, tusschen twee hokskes. Maar nogeens: gelijk hee ze! 't Is 'n bietje al te krankzinnig zooas 'r in dit geval „verdedigd" wordt. De Rechters deugen nie. D'n Inspecteur van de pllesie dugt nie. De getuigen deugen nie. De vouw van 't slachtoffer dugt nie. De docht>r evenmin. Ja. zelfs 't lijk dugt nie bij menier d'n awekaat. Olleen d'n kearel, die 't slachtoffer jaren laank be stolen hee, da's d'n goeie in 't drama. Olleen d'n kaerel die mensohelijkeiwijze deur ledereen bekeken wordt as d'n moordenêèr, da's 't heilig boon tje. Nimme nouw nie kwalek, amico, is da nouw nie 'n bietje te veul „goed geloof" bij zo'nen awekaat? Ga-g-et nouw maar aan, da zo'nen kaerel Alles zeg gen mag? Tot d'n inspecteur toe, die gift ie grust op z'n brooi- ke, dat ie as pliesieman z'n schoolgeld maar terug mot gaan halen. Witte wa-d-ik denk? Dat dieën mensch 't menier d'n beklaagde en z'nen kammeraad veul te heet aan de schenen hee geleed! ©at ie naar d'n verdediger z'nen zin 't onderzoek nie... beroert genogt gedaan hee! Da-d-is myn gedacht zoo zuutjes aan geworren. En wa Trui zee, zo'n achtergebleven vrouw nog te beleedigcn Sn d'ren vermoorden man, kek, da's zóów onchristelijk, zóów onfutsoendelijk, zóów vreed, olleen da zou d'n grotaten kaffer van Ulvenhout zo'n mensch nog nie aandoen! Neeë. ik zou ginnen goeien president in 'n Recht baank zijn. Want as 't mijn te doen sting. dan zou ik zeggen teugen zo'n verdediger van t recht: .heur 's Ier. 't is nouw wellekes gewicst; d'r uit mee jouw, wij zullen 't wel onder mekaar uitzuuken." En witte wat 'r dan gebeurde? Dan kreeg ik al de kraanten aan m'nen witten bef. En da wit dieën verdediger van 't recht en daar mokt Ie gebruik van. Weet zeker, as ik aan zijn vrouw zouw vertellen: -»<iouw ge meugt wel 's wa scherper op oewen baas letten horre! Ik geleuf dat ie 's avonds In plak van op z'n kantoor te zitten, achter de wefkes zit," da'k dan de grotste herrie krijgen zou, mee 'm! Dat ie me aan zouw pakken veur beleedlging en dat de Recht baank mijn 'nen douw zouw geven, waar ik vcurloopig nie bovenop was. Maar nou hij da zeet van 'nen dooien mensch. die z'n eigen nie meer verweren kan. nouw ie da neg wel zeet veur elke rechtbaank, nouw is ie ge dekt deur z'nen zwarten pellerien! Zooda 'k maar zeggen wil: as ge iemand 'a flink wilt koejeneeren, doet dan eerst 'nen zwarten domino aan. Mag ik d'n toog, 't dokterskleed zoo nie noemen? Ok nie as 't 'nen dekmantel is, om op kosten van 'n aander z'nen goeien naam oew eigen in 't zonneke te zetten? Da's gin recht meer. Da's nog veul minder verdedi gen van 't recht; da's piasserie van de kwaaiste soort en dan is zo'nen maantel eerst recht 'nen domino; 'n vastelavondpak. En toen die weduwe hum verweet dat ie slechte din gen van d'ren overleden man vertelde, en telkens weer overnuuw (God bewaar me veur ooit zo'n verwijt!) toen zee-t-ie ijskoud, dat ie alles doen zou in 't belang van z'nen klaant. Nouw, as da dan gepermeteerd is, da-d-'nen verde diger om z'nen boeveklaant in vrijheid te krijgen, alles doen mag, dat ie dan 'n kenon veur d'n dag haalt en de bajes aan flarren schiet! Da's dan nog nie zoo erg, as zo'n vrouw zóó te tempteeren. En één ding is zeker! Heel 't laand twij felt aan de onschuld van zijnen klaant. Hee! 't luand Eiken keer is ie weer opnuuw veroordeeld. Alleen d'n verdediger beweert, hij alleen teugenover heel Neder- laand, teugenover justitie en pliesie, da z'nen klaant onschuldig is en daarveur mot volgens hum iedereen, tot 't slachtoffer toe, zwichten! Kek 's, veur oew overtuiging uitkomen is flink. Maar aan dit gevalleke is geen eer, olleen maar oneer te behalen, Hogstens de eer van de lui, die ok wel 's heel goed 'n vrijspraak bij gebrek aan bewijzen kunnen ge bruiken. En van zukke klaanten, as ge 't daarvan emmen mot, nouw, dan zou ik aan die weduwe wel willen zeggen: „Mijn goeie mensch, trekt oew eigen van zukke beleediging maar niks aan! Da tel nie meer mee. Kom, amico, ik schei d'r af. Keb 't mijne d'r is van gezeed en m'n velleke is vol. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toe a voe DRé. Het niezen is het eerste kentee- ken, dat er zich bij U bacillen hebben genesteld. Uw neus, keel en borst zijn de verzamelplaatsen. Drijf deze Griep-ver wekkende on reinheden uit Uw borsten voorkom dat ze zich in Uw longen vastzetten. Abdijsiroop houdt de ontwik keling en het verder razen van een Griep-aanval tegen, door de taaie slijm - bezwangerd met ziektekiemen, - uit te drijven, dank zij haar wonderlijk slijm- oplossende en zuiverende werking. Gij bespoedigt Uw Abdijsiroop- kuur door bovendien buitenshuis de ni(#iwe Abdijsiroop-Bonbons te gebruiken (60 ct. per doos). Het is Abdijsiroop in „gestolden" vorm. Gemakkelijk onderweg mede te nemen. Verzachtend en hoest- stillend. Aangenaam van smaak. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken die ruw en rauw zijn in Uwkeel en Uw geheelegestel ondervindt den gunstigen invloed. Wacht dus niet, doch neemt nog heden voor Uw Griep, Influenza, Bronchitis, hardnekkigen Hoest of Verkoudheid de beproefde en, terecht zoo geroemde Akker's Per flesch van 230 Gr. Fl. 1.50; van 500 Gr. Fl. 2.75famille-flesch van 1000 Gr. Fl. 4.50. Alom verkrijgbaar. (Vervolg). Het jaarverslag. De Secretaris geeft dan verder een overzicht van de prijzen der herfstproducten, welke prijzen al niet veel beter waren dan die voor de zomerproducten en weer veel teleurstelling brachten. Ondanks het uitplanten van veel winterkool, was de oogst, in verband met de vele ziekten, slecht, wat de totaal-inventarisatie ook wel heeft uitgewezen. Deze totaal-inventarisatie voor de LG.C. gaf aan, dat er op 1 December 1930 in voorraad waren totaal 2344 wagons, tegen 3441 wagons op 15 Dec. 1929, 1864 wagons op 15 Dec. 1928 en 2264 wagons op 15 Dec. 1927. Een belangrijk verschil dus bij den voorraad van vo rig jaar. De totaal-inventarisatie in Noordholland gaf aan op 1 Dec. 1930 in voorraad 8282 wagons, tegen 12252 wagons op 15 Dec. Ï929. De sorbeering, enz. De concurrentie van andere landen, voornamelijk van België en Italië, maakte het noodig, dat de sor teering der aardappelen nog beter werd. De nieuwe sorteering werd evenwel niet met volle sympathie door de tuinders ontvangen. Evenwel de sorteering en verpakking onzer producten kan niet te best zijn, immers overal is het een streven om op de wereld markt met zijn product bovenaan te staan. Vond thans in dat opzicht verwaarloozing plaats, dan zou den wij ons zelf zeker benadeelen. De uienuitvoerwet was wel noodzakelijk, doch door deze verplichte sorteering staat Nederland niet dadelijk aan de spits en bovendien bij overproductie zijn de prijzen altijd laag. Aan behandeling en sorteering van de uien kan nog heel wat verbeterd worden. Wat na- deelig is voor onze uien is de veelal donkere kleur, veroorzaakt door het klimaat Wat de meer huishoudelijke zaken van de organi satie betreft wordt medegedeeld, dat de heer P. Dirk- maat als portier ontslag heeft aangevraagd en hij in het genot van pensioen is gesteld. In zijn plaats werd benoemd de heer S. Wagenaar. Eveneens is op haar verzoek aan Mej. T. ten Bruggecate als telefoniste op de meest eervolle wijze ontslag verleend en als voor- loopige opvolgster aangesteld Mej. M. Vroegop. Aan de tomatensorteerders, de heeren C. Duif en C. de Jong wordt dank gebracht voor de accurate uit voering. In het afgeloopen jaar vonden 118 keuringen plaats, vorig jaar 142. In November zijn verstrekt 63 bonnen, in December 375, elk voor eon kwantum van 1000 K.G. Over dezelfde maanden in het vorige jaar waren deze aantallen respectievelijk 60 en 643. Bij de L.G.C. zijn aangesloten 14 vereenigingen met tezamen een ledental van 1417. Cijfers, dio aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaten. De aanvoer aan de velling heeft bedragen van 1 Jan. tot 31 December 1930: 1928 1929 1930 Januari f 586068.51 f 395828.33 f 196327.11 Februari f673429.49 f 413784.19 f 319819.29 Maart f 628278-24 f 714055.98 f 437557.60 April f 107081.61 f 454973.21 f 165280.61 Mei 4910.94 f 33930.35 f 31359.64 juni f 301974.39 f 205344.84 f494665.17 Juli f 580260.86 f456484.72 f417826.05 Augustus f 427223.63 f 308358.90 f 87074.83 September f 237102.30 f 255756.56 f 114840.18 October f 338270.17 f108287.49 f 110959.24 November f 177506.17 f 149311.41 f 84604.63 December f 236746.38 f 137062.36 f 71700.84 Totaal f4298861.77 f 3724188.34 f2523114.69 Aardappelen Bloemkool Wortelen (los) Wortelen (bos) Uien Roode Kool Gele kool Herfstwitte Deensche witte Tomaten Slaboonen Rabarber Rammenas Bleten Andijvie Druiven Spinazie 1930 15733905 K.G. 155988 st 766725 K.G. 236289 bos 2952249 KG. 15249425 K G. 11077735 K G. 3920173 K.G. 11286220 K.G. 639637 K.G. 110917 K.G. 27895 KG. 31600 K.G. 599065 KG. 101256 krop 2735 KG. 1929 15643506 715124 2298169 16704438 13965594 4689180 9026895 471383 94240 57257 28300 721075 255760 KG. st. K.G. bos KG. KG. KG. KG. KG. K.G. KG. KG. KG. KG. krop De omzet der veiling bedroeg van 1 Jan. tot 31 Dec. van de jaren: Aangaande de bloembollenveiling kunnen wij mede- deelen, dat voor de loopende zaken aaji de veiling op verzoek van de afd. Langendijk van Bloembollen cultuur een commissie is gevormd, bestaande uit zes leden, drie leden van de afd. Bloembollencultuur en drie leden van het dag. bestuur der veiling. Op verzoek van de afd. Alkmaar van Bloembollen cultuur is deze commissie naderhand nog uitgebreid met één lid van die afdeeling. Ook den betaalmeester den heer Dirkmaat wordt een woord van dank gebracht voor zijn onvermoeiden ijver voor deze nieuwe veiling. Het veilingspercentage was dit jaar gesteld op 3 pet. van de opbrengst, dit is een percentage dat op bloem- bollenvellingen niet bekend was, maar onze veiling doet het niet om winst te maken, maar toch moeten de onkosten uit het percentage bestreden kunnen worden, daarom willen wij hopen dat de omzet beduidend naar omhoog gaat, opdat wij steeds voor zoo'n betrekkelijk laag percentage kunnen veilen. Dit jaar zijn 14 veilingen gehouden: twee voorveilin gen en 12 gewone droge veilingen met 'n totalen omzet van f 177.209.34 waarvan aan leverbare bloembollen voor een bedrag van f 140.200 38 en aan plantgoed voor f 37.008.96. Aan het slot van zijn verslag maakt de secretaris dan nog melding van het feit, dat de heer Valstar 12H jaar voorzitter van de hoofdorganisatie „Het Centraal Bureau van Veilingen in Nederland" is geweest, welk feit niet feestelijk is herdacht, omdat de heer Triene kens, eveneens lid van het C.B., na een kortstondige ziekte overleed. De reclame. De onpersoonlijke reclame is ook in 1930 voortgezet. Met inbegrip van het aanwezige saldo ad f 17000 en het saldo der gewone rekening ad f 7000 en een even- groote bijdrage uit de reservekas, was voor deze re clame beschikbaar rond f 77000. Voorts waren nog extra bijdragen beschikbaar voor de bijzondere reclame voor Noordhollandsche producten, f 10.000 van de Pro vincie Noordholland en f 7000 van de 12 veilingen be- hoorende tot den Bond Westland voor de bijzondere reclame voor druiven. Een nieuw bewerkt receptenboekje voor groenten en fruit werd in 500.000 exemplaren gratis beschikbaar gesteld; reclameplaten werden verstrekt, reclame op papleren zakken afgedrukt, voorts was er de licht reclame, de spoor- en tramreclame, een tomatenplaat, een tweetal muurvlakbeschilderingen voor fruit en een llahtpaalreclame voor druiven op de Boulevard te Scheveningen. De reclame ln het buitenland heeft goede resultaten afgeworpen, doch de algemeen ongunstige economische toestand Is oorzaak, dat die goede resultaten thans niet duidelijk tot uiting komen. Speciaal wordt genoemd het resultaat verkregen door de deelname aan de ten toonstelling te Zurich, terwijl ook de deelname aan de tentoonstelling te Antwerpen geslaagd mag heeten. Voorts zijn proefzendingen gedaan met kool, tomaten en druiven, naar Amerika en Engeland. Voor het Noordhollandsche product is speciale reclame gemaakt in het Rijnland en Westfalen en wel voor vroege aardappelen. Door de reclame ls voor den afzet en de vraag naar ons product reeds voel goeds tot stand gebracht en de moeilijkheden, waarin men bij den afzet is geraakt, de sterke teruggang van de koopkracht der afnemers, moeten ons prikkelen om reclame te blijven voeren en daardoor de afzet te bevorderen. De finantiën. Ook uit de exploitatie-rekening blijkt, dat 1930 een zeer ongunstig jaar is geweest, wat niet te verwonde ren is, daar de ontvangsten verband houden met den veilingsomzet. Het nadeelig saldo bedroeg f 14517.72, welk tekort uit de reserve is aangezuiverd. De reserve is daardoor verminderd tot f 57996.16. Tusschen twee groepen vreemde zeelie den. Eenige zwaar gewonden. De oorzaak een aanmonsteringskwestie. Donderdag is een hevige vechtpartij ontstaan tus schen twee groepen zeelieden nabij het Engelsche consulaat te Rotterdam. Zooals gewoonlijk, stonden voor dit gebouw vele zeelieden bijeen; onder hen bevonden zich Somali- negers en Arabieren. Plotseling zijn de negers en de Arabieren met elkaar slaags geraakt, waarbij van weerskanten harde klappen zijn uitgedeeld. Er werd geslagen met gummistokken, een rijzweep, wandel stokken, en een parapluie en weldra kwamen er mes sen voor den dag. Volgens ooggetuigen ontstond de vechtpartij plot seling, zoo te zien, zonder eenige aanleiding. De Somali-negers wierpen zien in groepjes van drie en vier op de Arabieren, die echter in een oog wenk uit hun zakken allerlei wapchs opdiepten en zich daarmee te weer stelden. De twee politie-agen- ten, die geregeld voor het Engelsche consulaat de wacht houden, trokken onmiddellijk hun gummistok ken en trachtten de vechtenden daarmee te schei den. Zij stonden echter voor een onmogelijke taak. Als ze hier een plukje menschen uit elkaar geram meld hadden, waren achter hun rug een aantal brui ne en zwarte broeders al weer lustig met elkaar aan het bakkeleien. Bij2onder onderscheidde zich daarbij een man met een grooten zwarten baard, die met een rijzweep groote ontsteltenis bij zijn tegenstanders veroorzaakte. Een schildersknecht, die voor een naast het consu laat gelegen pand aan het werk was, kreeg plotse- liing een geopend, vlijmscherp scheermes voor zijn voeten geworpen, dat hij ijlings in een goot vér- stopte. Inmiddels was er assistentie van de politiemannen komen opdagen. Er werden enkele charges uitge voerd, waarbij de vechtenden uit elkaar werden ge slagen en naar de Kortenaerstraat werden gedreven. Daar gelukte het een tiental van hen te overwel digen en aan te houden. Zij werden oogenblikkelijk naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat gevoerd. Op het „slagveld" werd een man gevonden, naar men zeide een neger, die een steek in den rug had gekregen en er blijkbaar leelijk aan toe was. Hij lag in een grooten plas bloed en gaf ook bloed uit den mond op. Even later meldde een tweede slachtoffer zich bij den agent. Ook deze man had een ernstige steekwond in den rug gekregen. De Geneeskundige Dienst, die inmiddels gewaarschuwd was, vervoerde deze twee menschen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar opneming dringend noodzakelijk bleek Men vreest voor hun leven. Nog later werden twee andere gewonden gevonden, die er gelukkig niet zoo ernstig aan toe waren Een van hen meldde zich zelf bij de politie, daar hij een bloedende hoofdwonde opgeloopen had, terwijl de an der, die een soortgelijke verwonding bekomen had, en de vlucht had genomen bij de charge van de po litie, op de Westerkade werd aangehouden. Deze twee menschen werden allereerst- naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd om verbonden worden, waarna zij naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat werden overgebracht. In totaal werden een tiental menschen in arrest ge steld, op wien men bij fouilleering, een uitgebreide collectie wapens van de meest uiteenloopende soort aantrof. De Eendrachtsweg werd door de politie afgezet ter voorkoming van- verdere onregelmatigheden. Omtrent de oorzaak van de vechtpartij vertelde een Portugecsch zeeman, die met den toestand vrij goed op de hoogte bleek te zijn, het volgende: Zoowel de Somali-negers als de Arabieren loopen hier reeds sedert geruimen tijd werkloos rond; de ne gers hebben al maandenlang te vergeefs naar werk uitgezien. Nu ligt momenteel in de haven een schip voor het vertrek gereed met bestemming Saigoen. De negers hebben getracht op dit schip te monsteren en gedachtig het principe: voor wat hoort wat, hadden zij den chietf engineer enkele ponden toegestopt. Zij maakten een flinke kans om hun verzoek ingewilligd te zien, toen plotseling de Arabieren roet in het eten kwamen gooien. Altijd nog volgens het verhaal van den Portugee- schen zeeman, boden deze menschen den „chief" aan om voor niets te werken als zij de reis mochten mee1- maken. Daarover is haat en nijd ontstaan en Donderdag ochtend zouden de negers begonnen zijn met korte meitten te maken en de zaak. eenvoudig uit tc vech ten. Mot het bekende gevolg. Dokter tot f 50.boete veroordeeld wegens mishandeling. Te Nieuw-Wolda is de toestand, tusschen den bur gemeester en den dokter zeer gespannen. On 22 Juli 1929 fietste de burgemeester met zijn vrouw op het pad naar de buurtschap 't Waar. Van de andere zijde kwam de dokter aangefietst, het pad was smal en dokter en burgemeester kwamen in botsing. Tenge volge hiervan werd de arts zeer hoos, hij zou den burgemeester een klap en twee schoppen hebben toe gediend. Een strafvervolging tegen den arts was het resultaat. De rechtbank te Winschoten veroordeelde hem tot f 150 boete, hc-'t Hof te Leeuwarden bevestigde het von nis, in cassatie verwees de Hooge Raad de zaak naar het Hof te Arnhem, dat hem tot f50.boete veroor deelde. Weer casseerde de Hooge Raad het rrest en verwees de zaak naar het Amsterdamsche Hof. De Procureur-Generaal eischte f 150 boete subs. 75 dagen hechtenis. Het Hof wees gisteren arrest en veroordeelde den dokter wegens mishandeling tot f50 boete subs. 10 dagen hechtenis. Schoten gelost op de deur van zijn overbuur. Woensdagavond omstreeks half zeven weerklonken op de Bilderdijkkade te Amsterdam plotseling twee revolverschoten. Een agent, die in de huurt surveil leerde, schoot onmiddellijk toe en ontdekte, dat de buitendeur van perceel Bilderdijkkade 97 door een kogel doorboord was. De kogel was in de daarachter gelegen werkplaats, welke werd gebruikt voor wasch- verzending, terecht gekomen, zonder iemand te tref fen. Het onderzoek, dat hierna werd ingesteld, wees uit, dat do schoten waren gelost uit de eerste verdie ping van het tegenover gelegen perceel. Aan een wraakneming of een andere lugubere uden kan men echter niet denken. Vermoedelijk was de schutter een wild-west-enthousiast. die louter uit liefhebberij zijn revolver heeft afgeschoten.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2