SchagerCourant De nieuwe openbare school en de economische toestand. K. BLAAUBOER Derde Blad. Auto=Meubelw agens Zaterdag 28 Februari 1931. 74ste Jaargang. No. 8824 S c h a g e n. Door het bestuur van de Vereeniging „Algemeen Belang" was tegen Donderdagavond in het lokaal van den heer J. Igesz een algemeene vergadering uitge- Bchreven, waarin een drietal belangrijke onderwer pen ter sprake zou worden gebracht en voor welke bespreking ook niet-leden toegang tot de vergade ring hadden. Ongeveer een 50-tal personen was aanwezig, toen de Voorzitter van ..Algemeen Belang", de heer Mr. J. A. E. Buiskool de vergadering opende. In zijn openingswoord wijst de voorzitter er dan op dat het kanalenplan voor Westfriesland in een meer urgent stadium is gekomen, dat er meer kans tot ver wezenlijking van de plannen is, de plannen die naar wordt venvacht, voor de gemeente Schagen en omge ving van prooien invloed zullen zijn op haar toekom- stigen bloei. Voorts herdenkt spr. het overlijden van personen die in het, belang der gemeenschap hun kmchten hebben gegeven en wijdt een woord van bij zondere deelneming aan de nagedachtenis van de hee- ren M. Visser en B. G. G. König. Gememoreerd wordt verder dat de vereeniging, in samenwerking met andere vereenigingen, weer groo- te activiteit heeft getoond, wordt in herinnering ge bracht het 25-jarig jubileum »an de Winkeliersver- eeniging en tevens dat van haar ijverigen voorzitter. Met den wensch dat de huidige algemeene crisis toestand van zeer korten duur zal zijn en in den goeden zin des woords invloed zal hebb.en op den vooruitgang van Schagen, verklaart de voorzitter de vergadering voor geopend. Is nieuwe schcolbouw thans gewenscht? Allereerst wordt dan aan de orde gesteld de school- bouwplannen te Schagen. De voorzitter herinnert aan de vergadering van verschillende vereenigingen, hoofd der school en oudercommissie en waarin werd besloten zich tot het gemeentebestuur te wenden om te trachten nadere mededeelingen over de plannen tot den bouw van een nieuwe openbare school te krijgen. Immers bij geruch ten was iets vernomen; over plaats van de stichting enz. niets bekend. In verband met de algemeene malaise achtte de meerderheid van'het bestuur van Algemeen Belang het niet ondienstig dat de burgerij zich pver dezen schoolbouw zou kunnen uitsoreken. We hebben in het raadsverslag in de krant kunnen lezen, wat de nieuwe school zou kosten. Ook over le oprichting van een nieuwe bijzondere school en spr. kan wel zeggen, ge zien de activiteit van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, dat wanneer aan de, niet zware, wettelijke eischen wordt voldaan, die school er binnen afzien- baren tijd zal komen. Het is niet juist dat de gemeente volgens de wet verplicht zou zijn om tot den bouw eener nieuwe openbare school over te gaan, want snr. wijst op de dispensatie-bepaling t.a.v. het vak lichamelijke oefe ning, zoodat zonder bezwaar het bouwen tot 1936, dus 5 jaren kan worden uitgesteld. Spr. wijst op'het oor deel van burgemeester Drost, burgemeester van Kwadijk, enz., waaruit blijkt dat het niet anders dan looze geruchten zijn. dat van hooger hand in dezen aan de gemeente verplichtingen zouden kunnen wor den opgelegd, die finantieele gevolgen voor de ge meente zouden hebben. De plannen in een te ver gevorderd stadium. Den heer Schmalz bevreemdt het dat dezo zaak hier thans aanhangig wordt gemaakt, omdat de plannen voor den bouw zoo goed als klaar zijn en er alleen nog maar een raadsvergadering noodig is om die plannen goed te keuren. Een besluit om tot den bouw over te gaan is reeds eerder door den Raad geno men. Is deze bespreking dus geen mosterd na den maaltijd? De voorzitter meent dat het noch theoretisch noch practisch iets beteekent dat die plannen klaar zijn, want dat de Raad volkomen vrij is het eerder geno men besluit in te trekken en iets dergelijks is niet lang geleden ook gebeurd. De economische toestand is, nadat het besluit tot stichting van een nieuwe openbare school is genomen, belangrijk gewijzigd, er is daarna weer aangedrongen op een kostenbereke ning van liet bouwen op de plaats van de tegenwoor dige school en de meerderheid van het bestuur zou althans willen dat. de bouw voor onbepaalden tijd wex'd uitgesteld. Persoonlijk acht spr. het verspillen van kosten. Dat wil niet zeggen dat spr. niets vopr den schoolbouw gevoelt, maar het idiote plan, waar van we als kosten hooren f 150.000 a f 200.000, is on evenredig aan de draagkracht der gemeente. Spr. noemt als komende uitgaven den aanleg van kanalen en wegen, den havenaanleg en wanneer dus de tegen woordige school op afdoende wijze kan worden ver- (bóterd, dan is het niet in het belang van de ge meente op dezen wee stappen te doen. De vraag is dus, is er niet een veel goedkooper en minstens even goed plan, waarbij voldoende zorg aan onderwijs en plaats van onderwijs wordt besteed. De heer Schmalz zegt, dat 25 jaren geleden reeds aan B. en W. werd opgedragen met een plan voor nieuwbouw te komen, maar omdat men tegen een nieuwe school was, men met-voorbedachte rade met een zoo duur plan kwam, dat het onaannemelijk was. Intusschen is er aan de oude school gelapt en gespij kerd. Wij zien wel nieuwe scholen verrijzen in onze omgeving, wel in onze gemeente een nieuwe katho lieke school, straks wellicht ook een nieuwe christe lijke school, maar een nieuwe openbare school schijnt niet in hot belang der gemeente te zijn. Het onderwijs en vooral het openbaar onderwijs, moet behoorlijk zijn. Spr. wijst er op dat de uitvoering van het ka nalenplan en de verbetering van de wegen nog wel enkele jaren kan duren en is 't daarom niet ge- wenscht dat voor die komende groote uitgaven, de nieuwe school wordt gesticht. Misschien zijn er in tusschen betere tijden gekomen. Laten we trachten een school te krijgen, Schagen waardig. De Voorzitter meent dat de vergelijking met andere gemeenten niet opgaat, omdat de algemeene levens voorwaarden dier gemeenten anders kunnen zijn. De gemeente Zijpe bijv. heeft niet gedijende 40 jaren f8000 voor de kanalen te betalen, staat aanstonds niet voor havenaanleg enz. Het is niet de bedoeling er lapwerk van te maken, maar misschien is er met f30.000 a f 10.000 oen goede school van de bestaande te maken. Het stichten van een nieuwe school is niets, maar het moet betaald worden. Is het, gezien den economischen toestand, daarom niet beter te wachten met deze uitgaven, vooral in een tijd waarin voor zaken van moor algemeene belang uitgaven moeten worden gedaan. Het oordeel van het hoofd der school. De heer D. Brouwer meent dat het van even groot belang is dat de gemeente een school hoeft, waarin men goed gehuisvest is. Als voor de kanalen jaar lijks f8000 mag worden uitgegeven, en wat een wis sel op de toekomst is, dan mag ook voor een nieuwe school een dergelijke uitgaaf worden gedaan. Spr. be weert dat de tegenwoordige school een hok is. Rijks inspecteur en gemeentelijke inspecteur uit Den Haag achtten het hoog tijd dat er oen nieuwe school komt, de Inspecteur voor den scholenbouw en do Gezond heidsdienst verklaarden dat de school niet langer kan blijven. Spr. somt de verschillende gebreken der school op, herstellen is onmogelijk, hot zou betoeke- nen f30.000 a f40.000 in 't wator gooion. En spr. wijst er dan op dat zeker niet één der leden van de moor- derheid van het bestuur de school den laatsten tijd hebben bekeken. De jeugd moet 7 jaren van haar mooiste leven in een gebouw opgesloten zijn, dat een schade is voor Schagen en voor de gezondheid der kinderen absoluut fout. Als men een katholieke school of een christelijke school gebouwd wil hebben, zijn het de wettelijke bepalingen du zorgen dat het gebeurt en waarom dan liet. openbaar onderwijs achteruit gezet? Spr. begrijpt niet dat een uitstel van 45 jaren eenige besparing zal geven, het is alleen verschuiving van rente, gedurende enkele jaren. Het schijnt spr. toe dat de meerderheid van het bestuur van Algemeen Belang hier plannen uitbroedt, zonder op de hoogte te zijn Vu.i den werkelijken toestand, en in dit geval het algemeen belang niet ziet. De voorzitter merkt op dat juist het aanhangig ma ken van deze zaak bewijst, dat liet bestuur deze zaak beschouwt als een zaak van algemeen belang. Het gaat alleen om de vraag: is het niet raadzaam nieuw bouw uit te stellen of kan er een goedkooper cn te vens goed plan komen. Is in verband met dc komende christelijke school, de uitvoering van zulk groot plan wel noodig? en is het niet noodig dc plannen in ver band met de gewijzigde omstandigheden te herzie i? De heer Kerkmeer acht het gewenscht ccnige maat staf te hebben wat het verschil zal zijn tusschen een nieuwe school en afdoende repartie van de bestaande. Spr. wijst er op dat ook de oude school uitgebreid zou moeten worden, het aantal lokalen is te gering en gymnastieklokaal en sportveld kan bij die vergelij king ook worden uitgeschakeld, want die beiden zijn ook noodig bij handhaving van de oude school. Met meubileering is dat evenzeer het geval. Het is dus best mogelijk dat het verschil tusschen reparatie kosten en rente-aflossing niet zoo eroot is. In den tegenwoordigen tijd' is spr. wel bang voor groote uit gaven, maar het belang van het onderwijs, dat we voor menschenleeftijd moeten voorzien, dient ook niet te klein te worden be'keken. De stichting van een christelijke school zal oorzaak zijn dat met een lo kaal minder kan worden volstaan, wat ook weer een bezuiniging beteekent. Het belang van het onderwijs dient wel in het oog te worden gehouden, de oude school is in desolaten toestand. TEL. 19. SCHAGEN. Complete Meubileering. Vanaf 1 Maart lisponibel voor verhuizingen en transporten. Groot en klein laadvermogen. Nieuw materiaal. Compleet uitgerust. Vakkundige bediening. Aan huis te ontbieden. Droge opslagplaats voor inboedels. Aanbevelend, K. BLAAUBOER. Vertegenwoordiger voor DEN HELDER: J. HAUKES, Kerkg'acht 27. De Voorzitter herinnert er aan dat getracht is toe gang te krijgen tot de vergadering van B. en W. om op de hoogte te worden gebracht van de plannen, maar de toestemming daartoe is geweigerd, omdat B. en W. eerst den Raad mededeeling wilden doen. Zelfs vanuit den Raad is gevraagd om een kostenbe rekening van een ander plan. Behalve ec mir^r lokaal, kunnen er ook andere omstandigheden wij ziging in den toestand brengen. De I...-er Brouwer meent dat thans waar 25 jaren ge leden al besloten was tot een nieuwe school, uit het feit dat in die periode de school niet veranderd is, wel blijkt dat ze niet, te veranderen is, want anders was het wel gebeurd. De voorzitter zegt dat dit ook een andere reden kan hebben gehad. n.1. dat men er c.en noodzaak niet van inzag. Is de school ooit afgekeurd? De heer Brouwer: Niet afgekeurd, maar als er weer een inspecteur van den scholenbouw mocht komen, zal het wel gebeuren. Er zijn sommige plaatsen die levensgevaarlijk zijn. De voorzitter vraagt wat de heer Brouwer van een goedkooper plan denkt, waarop deze wijst op de wet telijke bepaling Het plan is opgemaakt naar 12 lokalen, de tegenwoordige school heeft er 10, het aan tal leerlingn "dat naear de christlijke school zal gaan is betrekkelijk gering en als Schagen zich eenigszins uitbreidt, zijn dus minstens 11 lokalen noodig. Het laatste plan is reeds vereenvoudigd, voldoet aan ma tige eischen en van luxe is geen sprake. En dan wordt gesproken v n f200.000, doch in Arasterdam is een school van 12 lokalen aanbesteed van f 119.000. De voorzitter zegt dat wat het bedrag van f 150.000 a f200.000 betreft, moeten afgaan op wat we in het raadsverslag lezen en uit de mededeeling van den heer Brouwer blijkt wel hoe goed het is dat Alge meen Belang deze zaak ter sprake brengt. Als Am sterdam voor een dergelijk bedrag een nieuwe school een dubbele schoolkan laten bouwen, begrijpt spr. niet waarom het hier zooveel geld moet kosten. De heer Schmalz meent dat de aanbesteding dit ook nog moet uitwijzen. De heer J. de Wit Wz. deelt mede, dat de bouw van een nieuwe kerk te Breezand met 700 zitplaatsen en waarbij pastorie en begraafplaats, f 125.000 kost. De voorzitter»me' uit dit alles te kunnen conclu- deeren dat de schoolbomvplanncn hier te grootsch zijn opgezet en het verdient aanbeveling bij liet ge meentebestuur aan te dringen op goedkooper© plan nen. De heer K. Leguit vraagt of dat bedrag van f 150.000 officieel is, we hooren den heer Brouwer spreken over een vereenvoudigd plan. De voorzitter zegt. dat geprobeerd is iets aan de weet te komen van B. en W., maar dat is niet gelukt. We weten niet meer dan in de Schager Courant heeft gestaan, want in deze democratisch geregeerde gemeente wordt alle mogelijke publiciteit voorkomen. Daarom is het ook zoo moeilijk om tot een definitiel besluit te komen. Voor den heer K. Leguit is het de vraag of de oude school met hulpmiddelen weer gangbaar is te maken, want de school is in een miserabelen toestand. De heer Van Erp zegt dat voor hem geen opgoM maakt of bij aanbesteding de kosten een f 10.000 min der zullen zijn, maar spr. zou de openbard meening willen weten. Hoe zou men er tegenover staan als men de finantieele verantwoordelijkheid had, de ver antwoordelijkheid waarover een zeker deel van den gemeenteraad zoo lichtvaardig heen stapt. Spr. noemt de melden voor de kanaalplannen, den havenaanleg, met daaraan verbonden de demping van de Loetsloot cn spr. meent dan dat het onverantwoord is onder deze omstandigheden een nieuwe school te bouwen. Het kleine deel dat thans de belastingen opbrengt, zal ook die kosten in de toekomst moeten dragen. Wat den toestand der school betreft, die wordt z.i. sterk overdreven en spr. heeft een deskundige bij zich gehad die oordeelt dat de schooi nog door reparatie in ccn goeden toestand was te brengen. Spr. heeft hier gehoord van een school Schagen waardig, maar spr. vergelijkt hiermede iemand die een gekleede jas heeft, doch een ledige portemonnaie. Spr. wijst dan verder op de kosten door werkloos heidsbestrijding enz., enz. en verklaart hoewel voor stander te zijn van openbaar onderwijs, vóór 1936 zijn stem niet te zullen geven aan een voorstel tot liet bouwen van een nieuwe school. Spr. herhaalt dat de klachten over de oude school sterk zijn overdreven en spr. in deze de verantwoordelijkheid wel aan vaardt. De heer J. H. Schone vraagt hoe het dan mogelijk is dat in de verleden jaar gehouden vergadering geen enkele stem tegen een nieuwe school is opgegaan. Zijn de toestanden dan dermate veranderd? Spr. vindt het overdreven om daarvoor het openbaar on derwijs op zij te zetten. De voorzitter zegt dat. in die vergadering hoofdza kelijk is gesproken over het vragen van inlichtingen. De heer Joh. de Veer oordeelt dat de vergadering over te weinig gegevens beschikt en Algemeen Be lang er genoegen mee dient te nemen dat zij de ge legenheid heeft geboden met elkaar van gedachten te kunnen wis elen. De heer A. Koning meent ook dat de vergadering niet tot een eind komt en stelt vóór dat Algemeen Belang alleen een verzoek aan den Raad richt om niet meer geld uit te geven dan noodig is en spr. zou ook willen dat een afschrift van dit verzoek ook gericht werd aan de Vereeniging voor Christelijk onderwijs, want die geven, bij stichting van een bij zondere school, ook meer geld uit dan noodig is. De heer Van Erp wil weglaten de woorden „dan noodig is", dus verzoeken geen geld meer uit te geven. De heer S. Knüwer oordeelt dat opknappen van de oude school geen f40.000 behoeft te kosien. Als het een gemeentebelang moet zijn, kan het bouwen van een nieuwe school wel een tijdje worden uitgesteld. Spr. meent dat voor f 10.000 heel wat kan worden ge daan en de scheuren kunnen beist worden gevuld, zoodat de school dan nog 50 jaren staat. De heer Gorter kan zich ook niet voorstellen voor we zoo plotseling voor het feit worden gesteld dat de oude school niet meer te gebruiken is. En spr. haalt dan als voorbeeld aan dat de school te Oudesluis on middellijk voorziening vereischte, er is een nieuwe school gekomen en van de oude school, met eveneens die levensgevaarlijke scheuren, wordt de heele zolder met kooien gevuld en die raenschen duchten dat le vensgevaar. Ook spr. meent dat de tekortkomingen van de school sterk worden overdreven. Veel gdd aan oplappen van de bestaande school acht spr. ook niet in ..et. belang der gemeente, maar als het hoog- noodige wordt gedaan, bespaart men eenige jaren ten minste de rente van het stichtingskapitaal voor de nieuwe school. Ook spr. heeft wel in een niet-nieuwe school gezeten en het heeft zijn gezondheid geen schade gedaan. De heer Brouwer wijst nog eens op den vloer die verrot, op het onvoldoende licht, en wanneer men dan nagaat dat er vee! bijziende kinderen zijn, dan kan men niet zeggen, dat dit het gevolg is van de school, doch vermoeden kan men het wel. Spr. durft zeggen dat de gezondheid der kinderen nadeel ondervindt van deze school. De heer Schmalz meent, dat uitstel hier is een zuinigheid die de wijsheid bedriegt. Ook de gerepa reerde school heeft onderhoud noodig en spr. zou het bouwen van een nieuwe school dan ook geen jaar, ja geen maand willen zien uitgesteld. De heer Ant. Deutekom is het er mee eens, dat men aan een nieuwe school toe is, maar voor spr. geldt de vraag of de plannen niet te grootsch worden opgezet. De heer Tielrooij zegt, dat we nu hebben gehoord een lid van den Raad, dat met de plannen c-p de hoog te kan zijn en het oerdeel van den heer Brouwer, die in de school huist. En beider meening staat, lijn recht tegenover elkaar. Is het nu niet mjgeiijk een commissie te benoemen waarin deskundigen zitting hebben en die een en ander nog eens onderzoekt. De Voorzitter acht dit niet van practisch nut, van B. en W. zal de commissie geen inlichtingen verkrij gen. Het resultaat der bespreking. De discussiën worden op deze wijze nog wat voort gezet, geredekaveld over de vraag welk voorstei nu in stemming gebracht zal worden en tenslotte komt dan in stemming het voorstel van de meerderheid van het bestuur om zich met een adres tot den raad te richten, waarin gevraagd wordt te overwegen of het bouwen van een nieuwe openbare school op 't oogenblik urgent is en als men dat meent, of de uit voering van het plan dan op de meest economische wijze zal geschieden. Met 16 stemmen tegen wordt dit voorstel aangeno men. De wegen rondom Schagen. Als tweede punt komt dan ter sprake de slechte toestand van de wegen rondom Schagen en het feit dat de waterschappen niet meer finantieel bij machte zijn om de meerdere kosten, die het onderhoud ver- eischen, te betalen. Op verzoek van het bestuur licht de heer D. P. Timmerman, voorzitter van den polder en banne Schagen, toe, dat de onderhoudskosten 20 jaren ge leden f 10 per Ii.A. bedroegen, thans f20 en voor de zen polder beteekenen f 15000, welk bedrag door de landeigenaren jaarlijks moet worden opgebracht. Het is dan ook niet mogelijk om onder de huidige om standigheden die kosten te verzwaren. Spr. noemt de wegen die wanneer de primaire wegen zijn aangelegd, voor den polder te onderhouden blijven en deelt me de, dat wanneer bijv. de Lange en de Korte Snevert werden verbeterd op een wij-ze als heeft plaats ge had met den weg Keinsmerbrug-Schagerbrug, dit zal kosten f5087 Evenwel dit is een onvoldoende ver betering. want de uitvoerder staat er slechts 3 maan den voor in. Het aanbrengen van een teerdek van 3 c.M., met kanilaag, zal kosten f14250. een teerdek van 4 c.M. f 16150, een teerdek van 5 c.M. f 18000. Klinkerbestrating zal kosten f28967. Uit deze cijfers blijkt wel, dat de polder onmogelijk tot deze verbe tering kan overgaan, doch dat misschien in overleg met provincie en gemeente iets is te bereiken. De Voorzitter wijst op de mogelijkheid dat ook voor de hier bedoelde wegen een bijdrage van de pro vincie wel zal zijn te verkrijgen en spr. zou willen dat Algemeen Belang zich met een adres tot de pro- Als de plicht rty roept tot werken, Dan ben ik niet langer lui; Niets kan my dan-tegenhouden/ Zelfs geen pypestelenbui. Dan steek ik myn paraplu op, Niet voor hooi of beste pak. Maar 'k bescherm myn trouwepypje D0UWE EGBERTS, myn tabak. ClingeDooitnbo^» 20-50 ct.perons verschaft U welken van genot *55 vincie en de gemeente richtte, waarin gevraagd werd den polder in dezen te willen steunen. Ook aan de aetie van den Bond van Waterschappen zou steun dienen te worden bijgezet. De heer Van Erp wijst er op, deze zaak reeds eeni ge malen in den Raad te hebben aanhangig gemaakt en spr. uit er zijn verbazing over dat daadwerkelijk nog niets is gebeurd. Spr. had verwacht dat het ge meentebestuur zich in verbinding zou hebben gesteld met Statenleden, burgemeesters en waterschapsbe sturen in den omtrek en dan te trachten een provin ciale bijdrage te krijgen en er bij Ged. Sta-ten op zou den hebben gewezen dat wij reeds schade hebben ondervonden van den slechten toestand, waarin ue wegen zich bevinden. Door den Voorzitter wordt er op gewezen, dat er inderdaad menschen zijn die om de slechte wegen niet meer naar Schagen komen, doch naar Alkmaar of Den Helder gaan en ook de aanvoer van vee per auto-vrachtdienst wordt verplaatst. De heer Kerkmeer vraagt, of de polder Schagen reeds bij het gemeentebestuur om een bijdrage heeft verzocht. De heer Timmerman zegt. dat dit in de bedoeling van het polderbestuur ligt. De heer Ant. Deutekom wil een commissie uit ver schillende vereenigingen, die dergelijke belangrijke onderwerpen behartigt. De Voorzitter heeft reeds aan een z.g. economische commissie gedacht, maar feitelijk is Algemeen Belang reeds een groote economische commissie. De heer Joh. de Veer wijst er op, dat ook in deze vereeniging blijkbaar wordt gevoeld, dat het onder houd der wegen is een zaak van algemeen belang. Maar wat men nu wil. zal beteekenen een verplaat sing van de moeilijkheid. Spr beveelt aan het voor stel dat in Noorderkwartier is behandeld, nl. dat de waterschappen zich vereenigen tot wegschappen. Immers aan de onderhoudsquaestie zit niet alleen een finantieele kant, doch ook een technische kant. En wegen moeten uit het wegenfonds worden betaald. Een betere verdeeling acht spr. gewenscht en in de zen zou Algemeen Belang zich tot andere lichamen, bijv. de Kamer van Koophandel kunnen wenden. De heer Schmalz deelt mede, dat het wegenonder- houd de volle aandacht van de verkeerscommissie uit de Kamer van Koophandel heeft, maar de wijze hoe en waarop deze zaak moet worden geregeld is nog niet vastgesteld. Overigens bestaat in deze gemeente reeds een comité voor de kanalen- en wegenplannen. De heer Trapman is het eens met den heer De Veer, wat betreft de onjuiste verdeeling van het wegen fonds. Maar er zal heel wat moeten gebeuren, om dit veranderd te krijgen en als wij daarop moeten wach ten, blijven onze wegen nog jaren slecht. Spr. acht het daarom gewenscht dat de polder Schagen begint met een goed plan tot verbetering der wegen op te maken en op dat plan kan dan bij de gemeente Scha gen en bij de provincie om bijdragen worden aange klopt. De polder zal hier vooruit moeten gaan, een groot plan maken, daarvoor een leening sluiten en /lan voor aflossing en rente bijdragen aan Provin cie en gemeente vragen. De heer D. P. Timmerman zegt, dat het Polder bestuur reeds met B. en W. een conferentie heeft ge had en de wegen die directe verbetering eischen. door het college zijn aangewezen. Een kostenberekening hóeft men nog niet gemaakt, wel heeft het Polder bestuur zich in verbinding gesteld met wegenbou wers. Op deze wijze zou dus kunnen worden doorge gaan en de verdere plannen kunnen worden uitge werkt. De voorzitter noemt nog dc mogelijkheid dat het Gemeentebestuur zich niet verder met de zaak zou gaan bemoeien. De heer Trapman oordeelt dat het contact tusschen polder- en gemeentebestuur er dus reeds is en het gemeentebestuur zal wel moeten inzien dat het hier 'n gemeentebelang betreft en van terug trekken geen sprake kan zijn. Spr. meent dat Algemeen Belang zich tot het gemeentebestuur zou kunnen richten met de meidcdeeling dat dit contact zeer o> prijs wordt gesteld en gehoopt en venvacht wordt dat liet. contact goede resultaten zal mogen hebben en de gemeente finantieel zal steunen. Aldus wordt besloten. Het stichten van een Sportpark. De voorzitter deelt vervolgens mede dat in het be stuur stemmen zijn opgegaan of het stichten van een Sportpark gewenscht zou zijn. En dan: zou het moe ten zijn oen gemengd sportpark, waarin de gemeente actief deelneemt, n.1. finantieel en in beheer, of moet voor de exploitatie enz. een vereeniging worden op gericht, of moot het worden een uitsluitend geheel gemeentelijk sportoark. Spr. vraagt of er iemand is die zich tegen een sportpark verklaart en waar dit niet het geval blijkt te zijn, stelt spr. de vraag op welke wijze het dan dient te worden gesticht. De heer Trapman oordeelt dat oo die vraag moeilijk door de vergadering een antwoord is te geven. Spr. acht het beter dat eèn te benoemen commissie zich op de hoogte stolt van de quaestie of een dergelijk park hior zal kunnen bestaan en op welke wijze. De voorzitter zegt dat dit ook zijn bedoeling is en de commissie een onderzoek dient in te stellen naar rentabiliteit en of hier motorraces gehouden kunnen worden. Goedgevonden wordt, dat hot Bestuur deze commis sie zal aanwijzen en dat daartoe alle sportverenigin gen, ook de Harddraverij vereeniging, zullen worden uitgenoodigd een lid voor die commissie aan te wij zen. Nadat de voorzitter den niet-leden dank had gezegd voor hunne aanwezigheid, verlaten eze do vergade ring, waarna de verdere meer speciale vereenigings- zaken aan de orde worden gesteld.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9