Nagekomen Berichten. Marktberichten. Rosni, hoewel wellicht eerst onbewust, later met meer besef aan zijn volksstam en geloof bindt, die jongen kwam in den persoon van den jongenheer Grootes ten tooneele. En in velerlei opzicht verdient deze een com plimentje. Zijn in den regel de eerste schreden op het tooncel wat wankel, er was hier reeds veel dat goed was. Een oude Zigeunervrouw, die voor ons moest zijn de incarnatie van het Zigeunervolk met zijn oud geloof en eeuwenoude gebruiken en opvattingen, die oude heks, die alles deed om den afgedwaalden Rosni tot den stam en zijn geloof terug te brengen en met dood en verderf dreigde, allen en alles wat haar weer streefde en tenslotte de satisfactie mocht smaken dat na veel leed en ellende deze zoon van haar volk weer in hun midden terugkeerde, die rol zagen wij in han den van mevrouw Fronzen-Slikker. En zooals wij van haar gewend zijn, had zij veel werk van haar rol ge maakt. En in velerlei opzicht wist zij het gewenschte resultaat zeer dicht te naderen. Ook haar stil spel, ge baar, oogen, alles werkte mee om wat zij zich als goed en effectvol had gedacht, te verwezenlijken. De tooneelen zoowel als de verdere aankleeding, was extra goed verzorgd en wij geloovel wel dat de dichtbezette zaal het met ons een^ is, dat hier gespro ken mag worden van een buitengewoongeslaag- den avond. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Catharina AJida, dochter van Petrus Johan- nes Baars en van Catharina Groen. Odulphus Marle, zoon van Joharines Cornclis Huiberts en van Petronella Roskam. POLITIE. Verloren: een rijwiel. Gevonden, een pak, inhoudende enveloppen. Z IJ F E BURGERBRUG. f ALLARDUS JACOBUS KRUIJER Sr. In den ouderdom van bijna 67 jaar is Zondag alhier na een zeer geduldig gedragen lijden, ontslapen de heer Allardus Jacobus Kruijer Sr. Met hem is een persoon heengegaan voor wien algemeene achting bestond. Ongeveer 40 jaar was de overledene lid van het R.K. Armbestuur alhier. Verder bekleedde hij verscheidene functie's. Zoo was hy jaren Heemraad van Zijpe- en Hazepolder en tevens Hoofdingeland van ultwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland. Zijn uitvaart zal Woensdag 11 Maart a.s. des morgens te 9 uur op plechtige wijze geschieden, in de parochie kerk van O. L. Vrouw Geboorte te Bürgerbrug, waarna de teraardebestelling zal plaats vinden. Wij twijfelen niet dat 't alsdan aan belangstelling niet zal ontbreken en gelooven stellig, dat buiten zijne familie er velen zullen zijn, voor wlen zijn heengaan een niet minder gevoelig verlies genoemd kan woraen. Dat hij ruste in vrede. ST. MAARTENSBRUG. Hedenmorgen is in den Ruigeweg een hooiklamp van den heer K. Quak in brand geraakt. De motorspuit was spoedig ter plaatse. BIzonderheden kunnen we nog niet melden. Zondagavond gaf de gymnastlekver. „S.S.S."—D.I.N. D.U.A.", onder leiding van den heer H. Pennekamp, een uitvoering in het lokaal Kossen. De opkomst was ta melijk bevredigend. Behalve een 10-tal oefeningen kwam op het programa voor bet tooneelstukje „Lot's Huis vrouw of Het fijnste Tafelzout", blijspel ln 2 bedrijven. Bovendien werd medewerking verleend door de keur- ploeg van de gymnastiekvercen. „Hercules" van Noord- soharwoudc. De vcreeniging heeft, jammer genoeg, ln het afgeloopen jaar gesn besten tijd doorgemaakt, we gens vertrek en bedanken van eenlge van haar beste kraohten. Wijl het toetreden van nieuwe leden heel wat te wenschen overlaat, werd aan de achterzijde van het programma een opwekkend woord gericht aan alle da mes en heeren van St.-Maartensbrug en omstreken, om lid van deze nuttige vereenlging te worden. Hoe wel wij door omstandigheden niet in de gelegenheid waren, deze uitvoering bij te wonen, vernamen wij van enkele bezoekers, dat ds verschillende oefeningen zoo wel van de dames als van do heeren in veel opzichten uitstekend werden uitgevoerd. Ook de adspiranten wis ten op correcte wijze nun nummertjes naar voren *e brengen. Evenals de danes en heeren mochten ook zijn een hartelijk applaus ontvangen. Het neusje van den talm was wel de oefeningen aan rek en brug van bo vengenoemde heurploeg. Dat was, voor zoover wij ver- hamen, schitterend werk, wat deze heeren te zien ga ven. Het daverend aplaus was wel het beste bewijs, dat het publiek volop genoot van hun zeer gewaardeer de medewerking. Het tooneeistukje werd vertolkt door de dames A. Witlok enT. Ktppel en de heeren J. Visser, J. Nobel. C. Nierop, J. Nierop, P. Nierop, J. v. d. Oord en H. Smit. Met succes werden de verschillende rollen naar voren gebracht. Hartelijk is er gelachen en daverend is er ge- aplaudiseerd om de vermakelijke tooneeltjes die hierin voorkomen. Ondanks den achteruitgang kunen directeur en leden toch met voldoening op dezen avond terugzien. Een ge zellig bal was het besluit van den goed geslaagden avond BARSINOERHORN Aansla? op een rijksveldwachter. Te Kolhorn. Uit zlln woning komende, onverhoeds aannevnllen. Een paar meesneden over het gelaat gekregen. Zondagnacht na afloop van een uitvoering, bij Mej. de Wed. Jonker ontstond een vechtpartijtje, waarvoor de alhier gestationneerde Rijksveldwachter, die naar huis was gegaan, werd gehaald. Toen hij de deur zijner wo ning uitstapte, werd hij door iemand onverhoeds aange vallen en werden hem met een mes een paar sneden over het gelaat toegebracht. Naar den dader van dezen laffen aanslag, die onbe kend is wordt ijverig gezocht. L A N G E N D IJ K —OUDKARSPEL. Bij aanhoudende vorst zal Woensdag de ijsbaan van „Volharding" op het Waardje geopend worden. In ver band hiermede kunnen wij mededeelen dat het in do bedoeling ligt om a.s. Donderdag wedstrijden te houden in het hardrijden. ALKMAAR, 7 Maart Op dc heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 68 kisten en 6 korven. De prijzen waren f 1.50 1,60 per Kg. De handel was vlug. ALKMAAR. 7 Maart Op de heden geuouden botermarkt werd betaald oor fabrieksboter le soort f 0.8n0.85, fabrieksboter 2e soort f 0.700.75, per Kg., eieren (groothandel) f 4.354.85, eendeieren f 4.50. ALKMAAR. 7 Maart. Op do heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paaiden f 140200, 217 nuchtere kalv. f 8—IS, nuchtere kalv. (fok) f 20—25, 16 vette schapen f 34; 42 biggen (10 weken) f 814. ALKMAAR, 7 Maart. N.V. Eierveillng voor Holands Noorderkwartier. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 230000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 Kg. f 4.50—4.80, 58—60 Kg. f 4.60—4.90, 60-62 Kg. f 4.70—5.20, 62—64 Kg. f 6-6.10, 30.000 stuks eendeieren f 4.70. ALKMAAR, fl Maart Bloemendaler kool f 2.504, boerenkool f 3, knolsel- derie f 3.50 per 100 stuks, bieten f 8.20, gele kool f 1.80 3.20, roode kool f 6.9013, spruiten f 1030, uien f 1.50 3, wortelen f 2.40 per 100 Kg., selderie f 3.4012, prei f 5.6013, per 100 bos, spinazie f 1.45 per bak. witlof I f 12—16, II f 8—10 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Maart. Roode kool f 8.8014, doorschot f 7.7010.30, gele kool f 6.106.80^öoorschot f 5.406.70, D. witte kool f 5.60 —6.90, uien grove f 3.30—3.90, uien f 3.40—3.80,, drielin gen f 1.502 per 100 Kg. Aanvoer: 6000 Kg. roode kool, 38000 Kg. gele kool, 26000 Kg. D. witte kool, 3600 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart. Uien f 3.704.10, drielingen f 2.80, grove f 3.60, roodo kool f 8.70—12.40, gele kool f 4.80—7.20, D. witte kool f 5.20—7 per 100 Kg. Aanvoer: 2400 Kg. uien, 25000 Kg. roode kool, 15800 Kg. gele kool, 21400 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN, 9 Maart Roode kool le kw. f 9—13.20, 2e kw. f 6.30—12.10, gele kool le kw. f 5.70—6.60, witte kool le kw. f 6.40, uien f 3.40 per 100 Kg. Aanvoer: 10750 Kg. roode kool, 3550 Kg. gele kool, 1400 Kg. witte kool, 625 Kg. uien. ALKMAAR, 9 Maart 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 46 vette koeien f 235—390, handel stug; 7 vette kalveren f 65130, vette kalveren per Kg. f 1-201.45, 258 nuchtere kalv. slacht f 826, nuchtere kalv. fok f 1830, 593 vette varkens (zware) per Kg. f 0.400.44, zouters f 0.42, handel goed. AMSTERDAM, 9 Maart 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 491 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 94—110 ct., 2e kw. 8290 ct., 3ek w. 7080 ct., per kilo slachtgew., 120 melk- en kalfkoeien f 260—370 per stuk, 125 vette kalveren, 2e kw. 90—96 ct., 3e kw. 80—88 ct., per kilo levenr gewicht, 226 nuchtere kalveren f 6—12 per stuk, 850 varkens: vleeschvarkens 90—110 Kg. 5253 ct, zware varkens 5052 ct, vette varkens 4750 ct., per kilo slachtgewióht, 162 paarden f 70190 per stuk. Aanvoer 8 wagons geslachte Deensche runderen. AMSTERDAM, 9 Maart 1931. (Bericht v. d. mak. Jac, Knoop). Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 66.50, id. blauwen f 5.506, ld. klei Industrie f 3.504, id. eigenheimers f 4.505, id. Blauwe poters f 2.702 90, id. Bonte poters f 2,702,90, Vlaamsche Industries f 3.503.75, id. eigenheimers f 4 4.50, IJpolder Bravo's f 3.50—-4.50, ld. Bevelanders f 3.50^—3.75, Drentscihe eigenheimers f 33.50, per H.L. Winter Malta f 1011 per 100 Kg., Flakkeesche eigen heimers f 4.755, Spuisdhe eigenheimers f 55.25, Frie- sche borgers f 4.30—4.50 per H.L. AMSTERDAM. 9 Maart 1931. Binnenl. granen. (Boereimoteering). Witte en roode tarwe f 57. rogge f 45, wlnter- gerst f 4.505. chevallergerst f 5.255.75, haver f 4.50— 6, duiveboonen f 1113, paardeboonen f 6.757.50, groene erwten f 89, alles per 10C Kg, karwijzaad f 13,5014 per 50 Kg.. WIERINGEN, 9 Maart. Aanvoer aan den vischafslag: 7 Maart: 248 balen krui kels klein van f 56.35, groote f 8.3512.90 per baal. 9 Maart: 24 balen kruikels, klein van f 6.356.45,, groote van f 8.1510.75 per baal. De felle koude. Het ijs een sterke belemmering voor de scheepvaart. Groote schade aan visch- netten. De plotseling ingevallen vorst heeft het verkeer te water volkomen verrast en een sterke belemmering te weeg gebracht. Ook in de Zuiderzee is veel ijs en waar Donderdag de netten in zee gebracht zijn, vreest men dat deze verloren zullen zijn, daar men nadien nog geen gelegenheid heeft gehad ze op te ha len. Uit latere berichten blijkt inderdaad, dat sommige visschers groote schade aan hun netten hebben ge leden. In het Monnikendammergat tusschen Monniken dam en Marken is zeer veel ijs. Visschers zijn bezig met het vangen van ijsspiering. Schokland ligt geheel in het ijs. Drie motorsche pen, die elkaar assisteerden om naar de haven te ko men, zijn op ongeveer 2000 m. van het eiland in het ijs vastgeraakt. Buiten de Oranjesluizen is de Zuiderzee met zwaar grondijs bedekt.. De zeilvaart van Amsterdam naar Pampus is gestaakt. De koudste nacht van dezen winter. Te De Bilt is, naar het Kon. Ned. Metor. Instituut meldt, in den nacht van Zondag op Maandag de tem peratuur gedaald tot 9.6 graden Celsius onder nul, lager dan de laagste temperaturen, in dezen winter voorgekomen. Al is dit laat in het seizoen, de afwij king is op lange na niet de grootste, vroeger voorge komen: in 1899 daalde de temperatuur op den 24en Maart tot 11.9 graden Celsius. Een andere late winterperiode vindt men in 1853, toen van 1630 Maart iedere nacht vorst bracht. Op den 19en 8 graden, en toen van 23—26 Maart zelfs het maxima onder nul graden bleef. De afsluiting van de Zuiderzee. Actie om den dijk niet verder af te ma ken. Het pat van 12 K.M. Het „Landelijk Comité tot behoud van dc Zuider zee", heeft Zaterdag te Volendam een aantal persver tegenwoordigers uitgenoodigd, om daar het doel van genoemd comité te hooren. Immers nog ruim een jaar en de dijk WieringenZurich zal gereed zijn. Dan zal de Zuiderzee zijn afgesloten. Op het oogenblik is er nog èen gat van 12 K.M. in den afsluitdijk. Dat wil dus zeggen, dat het theoretisch nog mogelijk is de Zuiderzee te behouden, n.1. door den dijk niet verder af te maken en het werk te staken. Het comité vraagt zich af, of het niet beter was de zee te behouden, die aan vijf duizend gezinnen een bestaan oplevert, en na er op gewezen te hebben, dat de kosten van het geheele plan één milliard bedra gen, de opbrengst de 200 millioen niet zal halen, zoo dat cr een deficit van minstens 800 millioen zal zijn, vragen de leden van het comité voorts de aandacht voor een door hen opgemaakte balans van den afsluitdijk, waarin de voor- en nadoelen worden genoemd, waar van wij de voornaamste hieronder laten volgen. Voord eelen (volgens officieele gegevens van Waterstaat) Zoetwatervoorziening in Holland en Friesland, ge raamd op 4 a 5 millioen waarde 'sjaars (commissie- Lovink). Afwatering der omliggende landen wordt verbeterd. Periodieke overstrooming vervalt. Verbeterd verkeer te land en te water. Grooter veiligheid. Werkverschaffing. Nadeelen (argumentatie van het comité) Zoetwatervoorziening problematisch. Het water blijft, zij het in mindere mate, zout, zoo als ook wordt gezegd in het werk van ir. Bijl: „Het grondwater van Rijnland". Vernietigd wordt de visscherij, welke volgens de officieele gegevens 6 a 7 millioen 'sjaars oplevert, waarin niet begrepen hetgeen niet aan den afslag komt. Alle nevenbedrijven worden vernietigd. Duizenden verdienen hier hun brood. De vischhandel cn de bloeiende pluimveefokkerijen verdwijnen. (De eenden eten n.1. visch.) Het goedkoope volksvoedsel: de visch verdwijnt. Noordelijk Overijssel en de Veluwe worden ontwa terd en ernstige gevolgen voor landbouw en verdere cultures. Het verlaagde afgesloten Zuiderzeepeil maakt de scheepvaart er practisch onmogelijk. De meeste ha vens zullen niet meer te bereiken zijn. Werkverschaffing is geen motief. Zoodra de afsluit dijk klaar is, vervalt hier het werk en op hetzelfde oogenblik worden bovendien duizenden gezinnen langs de Zuiderzee broodeloos gemaakt. De ontzaggelijke opgeloopen kosten met als gevolg belastingdruk. Op grond van deze balans vraagt het comité nu aan de Regeering met (L definitieve afsluiting in elk geval nog een jaar te wachten en een onpartijdige commissie te benoemen, welke zal onderzoeken of onder de zoo gewijzigde omstandigheden voortzetting van het werk nog gerechtvaardigd is, en wel nu, nu er nog een gat is van 12 K.M., waarover het slaan van en brug technisch heel goed mogelijk is, dus: v55r de Zuiderzee verloren is! Vechtende vrouwen. Voor een winkel te Brooklyn. Zich met nagels en tanden verdedigd. Reuter seint uit New York: Ongeveer vijfduizend vrouwen van alle nationali teiten, van wie enkele zuigelingen droegen, stortten zich, aangelokt door japonnen en mantels voor eon dollar per stuk, hals over kop in een groot magazijn te Brooklyn, toen de deuren werden geopend. Er ontstond groot gedrang, de vitrines werden ingedrukt, en onder gegil ontstonden gevechten met nagels en tanden, waarbij tien vrouwen werden gewond. Het duurde drie uur voordat de politie, die werd ge hinderd door duizenden toeschouwers, de orde volko men ha hersteld. Gasvergiftiging op groote schaal. Tachtig kleermakers naar het ziekenhuis vervoerd. Gister zakte in een groote kleermakerij te New- York een arbeider als door den bliksem getroffen in een. Zijn medearbeiders schoten op hem toe, doch stortten op hun beurt neer. Tenslotte lagen vijf-en- twintig mannen en vrouwen als dood op den grond uitgestrekt, terwijl vijf-en-vijftig anderene die zich hevig onwel gevoelden, zich met moeite naar den uit gang sleepten, waar zij om hulp riepen. Een ambu lance vervoerde de getroffenen ijlings naar het zie kenhuis. Het betreft hier een vergiftiging door op raadselachtige wijze ontsnapt gas. Noodlottige vliegdemonstratie. Bijtende vloeistof uit een toestel gevallen. Honderden personen loopen brandwon den op. Zondag is bij een vliegdemonstratie in de Japan- sche hoofdstad, Tokio, waarbij men proeven nam om door het verdampen van chemisch zuur kunstmatige mist te verwekken, uit eenige vliegtuigen vloeistof ontsnapt, waardoor van de groote menschenmenigte honderden mannen, vrouwen cn kinderen zeer ern stige brandwonden hebben opgeloopen. AUTO VAN DE PONT GEREDEN. De bestuurder verdronken. Gistermiddag te 12 uur kwam een auto van het Zeeuwsche dorp Wolf aartsdijk naar het Wolfaarts- dijksche veer gereden. De auto reed bij de vaart de laagwaterbrug op met zulk een snelheid, dat de chauffeur op de boot gekomen, blijkbaar niet meer tijdig remmen kon en door de verschansing heen aan den anderen kant van de boot de zandkreek in reed. Direct werden pogingen tot redding in het werk gesteld, maar toen men na ruim een half uur den be stuurder uit het water had gehaald, bleken de le vensgeesten reeds te zijn geweken. Het slachtoffer is uit Öostburg afkomstig. De auto, is nog niet opge haald. UIT HET RAAM GEVALLEN. Een non overleden. Zuster Agnes, van de kweekschool der zusters te Echt Koningsbosch is bij het wasschen der ramen uit de tweede verdieping naar beneden gevallen en aan de gevolgen overleden. DEKSCHUIT OMGESLAGEN. Een man verdronken. Gisteravond te ongeveer halfvijf is een met 500 zakken cement geladen dekschuit in het Merwede- kanaal te Utrecht gekanteld. Op het vaartuig bevon den zich drie arbeiders, die allen te water geraakten. Twee van hen werden door brugwachters en schip pers gered, maar de derde, een 52-jarige man uit Utrecht, werd na anderhalf uur dreggen levenloos opgehaald. De overledene was gehuwd. HOE TREURIG. Diefachtige werkster. Een werkster te Zeist is betrapt, dat zij zich bij herhaling schuldig maakte aan diefstal van geld en bankpapier in dienstbetrekking. Door middel van ge merkt bankpapier, dat bij haar thuis werd aange troffen. is de diefstal uitgekomen. De ontvreemding van een paar honderd gulden is reeds aangetoond. De vrouw is als moeder van zeven kinderen na ver hoor voorloopig weer op vrije voeten gesteld. Zware sneeuwval. In Engeland en Zwitserland. Hot verkeer gestremd. Een groot deel van Groot-Brittanië was gisteren, naar Reuter meldt, door een dikke sneeuwlaag bedekt en ten gevolge van de sterke vorst des nachts was het verkeer buitengewoon moeilijk. In Noord-Engeland en Schot land waren vele wegen door sneeuw geblokkeerd. Gistermiddag to twaalf uur woedde te Londen een sneeuwstorm zoo hevig als men ln jaren niet had mee gemaakt. Tal van hespannen voertuigen bleven in de sneeuw steken, waardoor het verkeer gestremd werd. De scheepvaart in het Kanaal werd tot stilstand ge bracht, doordat een sneeuwjacht het uitzicht belemmer de. Uit Zwitserland wordt gemeld: In de avonduren hield heden ln de omgeving van den St. Gothard de sneeuwval onverminderd aan. Het ver keer in de steden begint uiterst moeilijk te worden. On afgebroken werken de sneeuwploegen voort. In het centrum van Zwitserland loopen vele op hellin gen gebouwde huizen gevaar. De tandradbaan naar de RIgl moest met het oog op het lawinegevaar eenige dagen worden stopgezet. Alle treinen, ook de internationale, hebben eenige uren vertraging. Neerstortende sneeuwmassa's deden de loco motief van een passagierstrein bij Züricb derailleeren, Hevige sneeuwstormen in Amerika. 1 Ze maken een einde aan de langdurige droogte tot vreugde van de boeren. Na den hevigen sneeuwval in het midden en het westen der Vereenigde Staten zijn de weersomstandig heden daar eeuigszins normaler geworden. In het Oos ten woeden echter hevige stormen, gepaard gaande met sneeuw en regen. Do voor dezen tijd van het jaar hevige stormen en ongewone stormvloeden hebben aan de kust groote verwoestingen aangericht, speciaal in de nabijheid van New York. De schade langs de geheele kuststrook wordt op verscheidene millioenen dollar geschat. Ook heeft de storm vijf slachtoffers gemaakt en men vreest dat spoedig zal blijken dat de verliezen nog grooter zijn. Hevige stormen ook in New York en New Yersey. De storm, die over de staten New-York en New-Yer- sey gewoed heeft, is een der hevigste van de laatste jaren geweest en er is voor duizenden dollars schade aan gebouwen en voorwerpen aangericht. Twee treinen uit Pennsylvar.ië konden door overstroomingen hun "De- stemming niet bereiken. Vijf personen zijn door auto ongelukken tengevolge van wind en storm omgekomen. Reuter seint uit Ohicago: Hevige sneeuw- en regenbuien heben de periode van, droogte afgewisseld en de eigenaars van katoenvelden en de landbouwers waren er mee in hun schik, maar'de storm heeft in het Midden en Westen tenminste der tien slachtoffers gemaakt, waarvan elf te Chicago. Een visschersvaartuig met vier personen aan boerd wordt vermist. Duizenden automobielen zijn op de parkeerter reinen ingesneeuwd. Het verkeer uit de stad Miohigan met Chicago is gestremd. IJs in de Oostzee. Alles ys zoover het oog strekt. IJsdam- men van 10 meter dikte. Men meldt uit Stockholm: Tengevolge van de strenge vorst der laatste dagen heeft zich op de Oostzee veel ijs gevormd dat door den krachtigen wind tegen de Zweedsche kust gedreven is. Van verschillende loodsstations en vuurtorens henoor den Gotland wordt gemeld dat het ijs zich, zoover als het oog reikt, in zee uitstrekt. Het vaarwater naar Stock holm wordt met behulp van een ijsbreker open gehou den. Twee schepen van de Svea-lijn zijn Vrijdag voor Gavlo in het ijs bekneld geraakt. Aanvankelijk scheen de toe stand geheel ongevaarlijk te zijn, maar later begon het ijs te kruien en vormde zich in de nabijheid der sche pen een ijsdam van bijna tien meter dikte. Twee ijsbre- kers hebben met buitengewoon veel moeite een geul we ten te forceeren, zoodat de beide schepen naar open zee terug konden keeren. De kustvaart ligt nu geheel stil. De booten op Finland, op Gotland en Oland varen nog geregeld, zij het dan met soms aanmerkelijke vertraging. Verkeersongelukken. Auto tegen een boom gereden. Om een wielrijder te sparen. Zondag heeft op den rijksstraatweg Groningen Assen onder de gemednte Vries een auto-ongeval plaats gehad. Een fietser stak onverwachts den weg over, juist toen een auto passeerde. Om een aanrij ding te voorkomen, gooide de bestuurder het stuur om, waardoor de auto tegen een boom reed. De twee inzittenden werden gewond. Tegen een auto gereden en gedood. Zondagnamiddag omstreeks vijf uur heeft op den Heerlersteenweg te Kerkrade een ernstig motor-onge val plaats gehad. De veldwachter H. uit Heer kwam. met den heer B. van een voetbalwedstrijd terug. Waarschijnlijk wilde hij een anderen motorrijder voor bijrijden, doch hij kwam daarbij, doordat hij te ver uithaalde in botsing met den Belgischen auto van den heer L. Het motorrijwiel drong een groot stuk. in den radiator. Zoowel de heer H. als de heer B. werden ernstig gewond. Eerstgenoemde werd onge- veer 20 Meter met den auto meegesleurd. De heer IT. werd overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij aan de gevolgen van de bekomen verwon dingen is overleden. De heer B. is naar de verband- kamer van de Staatsmijn Wilhelmina vervoerd. Ook zijn toestand was zeer ernstig. Door een auto aangereden en gedood. Zondagavond half twaalf is op den nieuwen rijks weg tusschen de Hoornbrug en Delft een aanrijding geschied, waarbij R. A. de K. uit Overschie het leven heeft verloren. De K. had zijn auto geheel ter zijde van den weg geplaatst, daar hij panne had. Een passeerende auto mobilist verzocht hij om assistentie. Deze bood hem aan mede te rijden naar Delft ten einde technische hulp te halen. Den auto plaatsten zij op twee meter van den auto van K., even van den kant van den weg verwijderd. Juist toen de K. in den auto van den an deren persoon wilde stappen, waartoe het portier aan de zijde van den kant van den weg werd geopend, kwam een auto, bestuurd door K. Z. uit Rotterdam, hem achterop rijden. Deze reed eerst den defecten auto aan en trachtte toen tusschen den anderen auto en den berm van den weg door te rijden, met het gevolg, dat hij tegen het openstaande portier reed, waarachter K. stond, die onmiddellijk werd gedood. Het lijk is door de politie in beslag genomen. K. Z. is met een anderen auto naar Rotterdam doorgere den. IN HET BUITENLAND. Autobus-ongeluk in Noord-Frankrijk. Twintig passagiers zwaar gewond. V.D. verneemt uit Parijs: Zondagmiddag vond op den straatweg bij Epina.1 een ernstig auto-ongeluk plaats. Tengevolge van den sneeuwval was de weg zoo glad geworden, dat de chauffeur plotseling de macht over zijn stuur ver loor en met den geheel met passagiers gevulden wa gen in volle vaart tegen een boom reed. De autobus werd geheel versplinterd. Van de vijf en twintig inzittenden werden twintig gewond, waar van de meesten zoo ernstig, dat zij naar een zieken huis moesten worden vervoerd. Eenigen hunner ver- keeren in levensgevaar. Auto door een trein gegrepen. Op een overweg op de lijn Berlijn—Maagdenburg na bij Genthien is Zondag een uit Berlijn komende auto door een trein gegrfpen en ongeveer twintig meter voortgesleurd. De vier personen die in de auto za ten zijn met zware verwondingen naar het zieken huis te Genthien gebracht. AFSCHUWELIJKE MOORD OP STUDENT. Wegens pro-Britsche gevoelens? Een 32-jarig Hindoesch student van de universiteit van Californië, Sawrampande geheeten, is volgens Reu ter na gepijnigd te zijn onthoofd en in de rivier de Se- cramento geworpen. Het lijk, waaraan het wiel van een tractor bevestigd was, is bij Rio Vista opgehaald. De autoriteiten gelooven dat het slachtoffer vermoord Is door geloofsgenooten wegens zijn pro-Britsche gevoe lens. WOENSDAG 11 MAART. EVANGELISATIE te: Breezand, nam 7.30 uu-, de heer Boon. Biddag voor 't gewas.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2