Schap Courant Tweede Blad. Uit onze omgeving. T uinbouwvereeniging „De Eendrach t". Tuinbouwvereeniging „De Toekomst". Dinsdag 10 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8829 LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Zaterdagavond ten lokale van den heer C. Vis, hotel „De Brederode". Aanwezig met het bestuur 41 personen. De Voorzitter de heer Jb. de Boer opent met een woord van welkom aan leden en pers, en bespreekt den toestand van den landbouw. Ook dezen winter is er weer veel kool uit Anna Pau- lowna opgeslagen, waarvan de kwaliteit thans beter is, dan uit deze omgeving. Ook dit jaar zullen wel weer heel wat contracten afgesloten worden, wat spr. niet zoo erg vindt, als het tuinbouwers zijn, die dit doen. Er zijn ook speculanten die dit doen, wat spr. sterk afkeurt. Overproductie kan het gevolg zijn. De notulen worden voorgelezen door den w.n. secreta ris, den heer P. Wijn, en ongewijzigd vastgesteld. In verband met de ziekte van den secretaris-penning meester, den heer A. Timmerman, vervalt punt twee der agenda, n.1. het jaar- en financieel verslag. Dit laatste verslag zal na goedkeuring door het bestuur in de pers gepubliceerd worden. Mededeelingen De Voorzitter deelt o.a. mede dat nog reuzenbloemkool- zaad en wortelzaad besteld kan worden. De heer P. Kuiper heeft bedankt als lid van de kunst- mestcommissie. Door den heer Jb. Smit Cz., wordt verslag uitgebracht van de met Januari en Februari gehouden kunstmestaan- besteding. Door den heer N. Kaan wordt medegedeeld, dat te beginnen a.s. Donderdag en verder iedere week Maan dag en Donderdag van half zeven tot half negen in dit lokaal gelegenheid wordt gegeven om koolzaad te ont smetten. Hiertoe is op bepaalde tijden ook dagelijks ge legenheid bij den heer Mallekote, tuinbouwonderwijzer te Noordscharwoude. De Voorzitter deelt verder mede, dat 504 witte en 70 bruine manden zijn aangekocht. Regeling zotkool. De wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat het aan tal van 3 akkers, waarop taaie geel-koolzaad geteeld wordt, uitgebreid wordt en is het voornemen hiervoor nog bakkers aan te wijzen. Door den heer A. Swager wordt nog gesproken over de grensscheiding tusschen de akkers waarop rood- en wit- koolzaad geteeld wordt Het bestuur zal een en ander nagaan en zoonoodig een andere regeling ontwerpen, waarover nadere mede deelingen zullen volgen. Voorstellen van den Noordermarktbond. De Voorzitter deelt mede, dat het bestuur geen voor stellen heeft. De heer Jb. Strijbes zegt dat wij midden in een crisi3 zitten en al is de tóestand nu iets beter, ziet spr. toch duistere punten. Spr. zou de salarissen van de ambtena ren willen verlagen. De Voorzitter geeft toe, dat het thans een slechten tijd is, maar zegt, dat de leden hierover geen medezegging schap hebben, daar het bestuur in deze te beslissen heeft Spi zou het jammer vinden als tot salarisverlaging moest worden overgegaan. Als het noodzakelijk is zal het bestuur hiertoe echter wel overgaan. Dat het bestuur om de belangen der leden denkt be wijst de actie om het voor contante betaling van den handel in te trekken. Ook de plannen voor den nieuwbouw zullen door de slechte tijdsomstandigheden achterwege blijven. De heer L. Kalverdijk vraagt of de pensioenregeling voor het personeel op de vergadering van den Noorder marktbond aan de orde komt. De heer P. Wijn bevestigt dit laatste en zegt dat pen- sionneering voorgesteld wordti tot een salaris van f 1500. Wil men de salarieering door de algemeene vergadering laten vaststellen, dan is reglementsherziening noodza kelijk. Er gaan meerdere stemmen op over het punt salaris verlaging op de algemeene vergadering aan de orde te stellen. De Voorzitter hoopt dat de leden vertrouwen in het bestuur zullen stellen en zegt toe deze aangelegenheid in de bestuursvergadering van den Noordermarktbond ter sprake te brengen. Het voorstel om een pensioenregeling te ontwerpen, is op de vorige algemeene vergadering aangenomen. De heer Wijn leest de ontwerp pensioenregeling voor. Na een vrij langdurige discussie wordt W^en den be schrijvingsbrief voor de algemeene vergadet^g in een ledenvergadering te behandelen, zoodat het ontwerp pen sioenregeling nogmaals ter sprake zal komen. De heer W. Kaan zegt dat in de Streek de salarissen der veilingbeambten volgens besluit der' algemeene ver gadering met 10 pet. verlaagd zijn. De Voorzitter zegt het als een soort wantrouwen te beschouwen, tegen het bestuur, dat men hierop doorgaat (Ontkenningen). De Voorzitter zegt nogmaals toe de zaak bij den Noor- dermarktbond ter sprake te brengen. Aldus wordt besloten. De heer A. Swager zegt dat bij den onderhandschen verkoop voor den Maandag de markt in verval komt. Spr. aoht het gewenscht, den Maandag als marktdag niet uit te schakelen, doch op deze dagen volledig aan te voeren. Het is tegenwoordig zoo, dat het op Zaterdag en Dinsdag overdruk is. De voorzitter onderschrijft het betoog van den heer Swager. Door den heer C. Borat wordt voorgesteld om op Maandagmiddag te veilen. Het bestuur neemt dit voorstel over en wordt beslo ten deze aangelegenheid bij den Noordermarktbond en vervolgens bij den Vierbond ter sprake te brengen. In verband met bovenstaande vernamen wij, dat het Zaterdag j.1. zoo druk was op de veiling, dat een 50- tal tuinders hun producten niet konden veilen en even eens een 50-ta' tuinders hun geveilde producten niet konden afleveren. Benoeming afgevaardigden. Behalve het bestuur zullen de volgende personen als afgevaardigden op de algemeene vergadering aanwe zig zijn, n.1. de heeren J van Hout, J. Kalverdijk, G. Langendijk en Jb. Strijbis Als plaatsvervangers wer den gekozen de h.h. J. Hink, L. Kalverdijk, E. Slooves en Jb. Smit Cz. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat het dit jaar wederom de bedoeling is, om de aardappelen te besproeien. Spr. geeft ir overweging dit zooveel mo gelijk te doen. De Rondvraag. De heer D. Borst brengt een klacht naar voren be treffende het veilen van uien, waarbij spr. een uur heeft moeten wachten op den U.C.B.-controleur. Geantwoord wordt dat de koopman de uien zelf moet ontvangen en dan keuren De heer P. Paartberg vraagt naar de bezoldiging van de kunstmestccmmiesie. De voorzitter antwoordt, dat de bezoldiging gering is, doch zoo noodig herzien zal worden. De heer C. Blokker zou maatreegelen willen nemen tegen koolspeculanten buiten den tuinbouw om, zooals door den voorzitter bij de opening gereleveerd is. De voorzitter gelooft dat hier niets tegen te doen >s. De heer Kaan geeft in overweging, uien te besproeien met Bordeausche pap. De voorzitter geeft den raad uitenzaad in de koel huizen te bewaren. Verschillende leden spreken nog over de teelt van uien en zijn van meening, dat dit niet rendabel meer is door de U.C B.-controle. De voorzitter egt dat hierover in April op een verga dering met de andere veilingbesturen zal worden ge sproken. Nadat de voorzitter nog mededeelt, dat de leden hun handteekening nogmaals in het ledenregister moeten plaatsen in verband met de aansprakelijkheid, volgt sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „Dc Toekomst" te Zuidschar- woude vergaderde ten lokale van den heer Schoen maker, in hoofdzaak ter behandeling van den Be schrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering der L.G.C. De voorzitter wijst er in zijn openingswoord op, dat thans onder gunstiger omstandigheden wordt verga derd dan den vorigen keer. De prijzen der stapelpro- ducten gaan omhoog en ofschoon dat niet beteelccnt dat de tuinbouwers nu een bevredigend jaar zullen hebben, het geeft toch het bewijs, dat men onze pro ducten nog kan gebruiken en betalen wil. Van het Bestuur der Langendijker Grocntencen- trale was de volgende missieve ingekomen op het door „De Toekomst" gedane verzoek. Naar aanleiding van uw verzoek betreffende vrij stelling van liggelden onder de overkapping bij de veiling kan niet voldaan worden .daar de financieele uitkomsten der veiling dit niet toelaten; ten 2e. op de vraag, of de L.G.C. baar medewerking zou willen ver- ieenen tot 't organiseeren van 'n landelijke dernon- streerende algemeene vergadering in Den Haag, wa ren van vier verecnigingen adhaesiebeluigingen in gekomen en wel van Koedijk, St. Pancras (Zuid), Oterleek, en Iiensbroek. De overige verecnigingen voelden er alleen niet voor, doch wenschten er be slist niet aan mede te werken, weshalve op mede werking niet kan-gerekend worden Naar aanleiding van het moeten bedanken als lid der vereeniging door den heer P. Zeeman, deed de voorzitter namens het bestuur liet verzoek goed te willen keuren dat aan genoemden heer een bewijs van appreciatie zal worden getoond voor het vele en goede werk, dat hij als kunstmest-administrateur heeft verricht. De vergadering betuigde hiermede haar volle instemming en schonk het bestuur ver trouwen deze aangelegenheid naar beste weten af te handelen. Nu ging men over tot de benoeming van een kunst mest-administrateur. Benoemd werd de heer C. de Boer Cz., de eenige candidaat. Nu volgde punt 4, coöp. aankoop van kunstmest te koste der verbruikers, waarbij de voorzitter zei- dc, dat volgens eerdei genomen besluit de kosten gedragen moeten worden door de verbruikers, omdat naar aanleiding van de jaarrekening rnen hierop meende te kunnen bezuinigen. Hier is ook onder be grepen het salaris van den administrateur. De kosten zullen bedragen ongeveer 10 cent per 100 Kg Ken en ander werd nu bevestigd en de voorzitter hoopte, dat het niemand zal beletten de kunstmest coöperatief te koopen. Punt 5 betreft: Salarisregeling. Dit punt was als be zuinigingsmaatregel eveneeens door den heer A. Kout ter vorige vergadering aanbevolen. De voorzitter zeide, dat dit punt er zoo heel on schuldig uitziet. En toch is dat niet zoo. Het werd zoo maar in de vorige vergadering aplomb ingediend, om 50 te verlagen. Men weet niet, ook de voorsteller niet, wat er al zoo door het bestuur gedaan wordt. Spr. vond het voorstel wel wat beleedigend voor het bestuur. Men kan toch ook niet. een arbeider zoo maar de helft van zijn loon betalen. De voorsteller heeft gezegd, dat in den omtrek de vergoedingen ook niet hoog zijn. Het blijkt evenwel, dat hij zich ook hier slecht georiënteerd heeft Aan de hand van cij fers tracht spr. nu aan te toonen, dat „De Toekomst" met haar salarissen niet te hoog is. De heer Kout brengt in het midden, dat het nooit zijne bedoeling is geweest, het bestuur te beleedigen en meent ook dat betaald moet woorden voor gelever- den arbeid. Echter heeft hij het gehad over de gesa larieerde besturusleden en zegt verder, dat b.v. in Waarland de salarissen heel wat minder zijn. Hier moet het allemaal met kleintjes betaald worden en hij meent, dat het goed was, dat men een adertje laat. Ziekenvereenigingen b.v. hebben toch ook geen gesalarieerde bestuurders. De heer C de Boer Wz. gaat niet accoord met de zienswijze van den heer Kout Het is hier geen phi- lantropie, maar een vakverecniging. De secretaris en kunstmest-administrateur zijn heusch niet betaald met hetgeen zij als vergoeding ontvangen. De heer W. Keppel ondersteunt eerst het voorstel Kout, maar staat er nu meer sceptisch tegenover. De heer Jb. Kramer had verwacht, dat. Kout zijn voorstel zou intrekken, dat z.i. onbesuisd is inge diend. Hij had zich nader bij het bestuur moeten ver gewissen. De vergoeding die hij als bestuurslid geniet is juist zooveel, als hij er moet bijleggen. In een phi- lantropische instelling neem ik een bestuursfunctie desnoods gratis waar, maar in een vakvereeniging is dat wat anders. De secretaris heeft veel werk, de pen ningmeester voert een kleine administratie, maar heeft daartegenover ook zer veel werk. Verder zegt spr, o.m., dat dii bezuinigingsstandpunt onrechtvaar dig is en wil men het doorvoeren, dan stel ik mijn mandaat ter beschikking. De heer Jb. Twisker laat een ander geluid hooren en meent dat de heer Kout het zoo allemaal niet be doeld heeft-, al kwam het met wat aplomb. De heer Jn. Klingeier zette o.m. uiteen, dat de ver eeniging als vereeniging veel betaalt. Onze contribu tie is in vergelijking met andere vereenigingen te hoog. De heer C. de Boer Wz. zegt, dat het waar is, dat het een dure vereeniging is, maar dat betreft in hoofdzaak b.v. ue rattenverdelging en kunstmest, maar dat ligt toch niet aan dc salarissen van de bestuursleden, De heer J de Geus zegt, dat het nu een malaisetijd is en vraagt, of het bestaan van de manden- cn pa lencommissie wel economisch is. Het gaat wat de finantiën betreft niet meer voor niemendal. Het blijkt nu, dat het bestaan .van de palencom missie niet zoo veel om het lijf had. Met de manden en kunstmest is dat iets anders. Tenslotte gingen de stembiljeltn rond. Onderwijl doet de heer W. Keppel het voorstel, om alles maar in den put te steken en te laten zoouls het was. Het applaus, dat hierop volgde, was tevens de uit spraak der vergadering in deze zaak: dus van de baan, waarna men overging tot de behandeling van den beschrijvingsbrief der L.G.C. Behoudens eene op merking van den heer Jn. de Geus om te trachten te bezuinigen, werden de eerste 6 punten na een kort besprekingen aangenomen. Op de vraag of de bascules ook kosten veroorzaak ten, deelde voorzitter mee, dat deze vrijwel gedekt worden Punt 7 A, Bestuursvoorstel, om ten hoogste 1/20 van den omzet voor reclame beschikbaar te stellen. De heer Jb. Kramer wilde, dat kooplieden eveneens bijdragen De voorzitter: Wij voeren een onpersoonlijke recla me en de koopman doei dit voor zichzelf. B. Bestuursvoorstel hei huishoudelijk crediet te verhoogen van f50000 tot f75000. De heer Jb. Kramer wilde het liever laten zooals het was. Boekhoudkundig achtte hij het niet in orde en wilde voor uitgaven voor andere dan huishoude lijke enn afzonderlijke post openen, althans voor nieuwbouw. De voorzitter, die vóór deze opmerking eene korte uiteenzetting gaf. trad nu «n eene nadere beschou wing. Het was altijd zoo geweest en toen konden wij de gewone uitgaven bestrijden. Her nieuwe pand kon echter niet bekostigd worden, gezien den geringen omzet en zoo zijn wij in het gedrang gekomen De heer Jn. de Geus zeide, dat men natuurlijk eene leening dient te sluiten. Het besluis is, dat aan een en ander dc aandacht zal gewijd worden. C. liet bestuur stelt voor het V.'i voor contante betaling niet meer te verstrekken. Dit te doen ingaan 1 Juni 1931, onder voorbehoud, dat de veilingen te Noordscharwoude, Warnunhuizen en Oluiam dit ook doen en de betalingsvoorwaarden aan elke veiling de zelfde zijn. De voorzitter lichtte weer een en ander toe en zei de o.m., dat de rekening aanleiding geeft tot dit voor stel. Er is evenwel een missive van „Koophandel", waarin wordt voorgesteld om geen 1/4 maar 1/10 korting te verstrekken. Bij aanneming houden wij evengoed contact met den koopman, zeide de voor zitter. De vergadering ging met dit bemiddelingsvoorstel accoord. D. Bestuursvoorstel om aan het Wes'friesche Ka- nalenplan een bijdrage te geven van f 000.per jaar, kan geen instemming verkrijgen, en was men dus hier tegen. E. Het bestuur stelt voor, om voor alle winterkool een minimumprijs vast te stellen van fO.OO per 100 K.G., ook voor stekuien. Dit voorstel vermocht evenmin te goedkeuring der vergadering. Gemeend werd dat de bloemkool hier buiten valt en medegedeeld, dat bet minimumprijs- stellen een punt. van bespreking wordt in bet C.. B. Het voorstel van „De West" te Koedijk, om voor le kwaliteit geen minimum prijzen vast te stellen, dan wanneer de markt zelf het product overneemt, werd door het L.G.C. bestuur niet voor aanneming ge preadviseerd, wegens niet te overziene kosten. Dit praeadvies werd goedgekeurd. Met punt SA, eveneens van „De West", betreffende verbetering in de hooge waterstanden, kon de verga dering accoord gaan en was men er dus voor een onderzoek in deze in te stellen. Punt 19: „De Tuinbouw" te St. Pnncras wil de aard appelen verzenden in kratjes, deze door de veiling laten aanschaffen en voor huur of statiegeld beschik baar stellen voor aanvoerder en verzender. De voorzitter deelde mede, dat de kratten 1 cent per pond aardappelen kosten en dat kan het product niet dragen. Het praeadvies luidt: Voorloopig niet direct uitvoe ren en een onderzoek instellen. Hoewel de verdere toelichting op de Algemeene Ver gadering ter tafel komt, ging dc vergadering toch met het praeadvies accoord. Punt 9A, van dezelfde vereeniging, om n.1. in over leg met de transportarbeiders aan de laadplaats in den ouden tij tl te werken, had een gunstig praeadvies van het L.G.C. bestuur en de instemming der ver gadering. Punt 10: „De Toekomst" te Zuidscharwoude stelt voor, dat bij overgang van een strengen winter bij een aangevoerde partij kool „bokken" worden gevon den, deze wel worden afgekeurd en teruggenomen, maar niet worden beboet. Bij herhaling dan streng beboeten. In zijn praeadvies zegt het bestuur, dat reeds scherp wordt toegezien en de boete zwaar is. Er wordt ech ter eerst gewaarschuwd en niet beboet. Die maatregel wil het bestuur handhaven. Het- slot van den gëdachtengang, welke hierover ontstond was, dat de vergadering zich voorloopig ac coord verklaarde met het praeadvies. Punt 10A, eveneens van dezelfde, spreekt zich uit, dat door de L.G.C bij de Kegeeririg op uitvoerpremie wordt aangedrongen voor tuinbouwproducten, waar door de invoerrechten zoo niet geheel, dan toch ge deeltelijk worden teniet gedaan. Hiervoor zoo noodig samenwerking te zoeken met de landbouw-organisa- ties. De voorzitter memoreert, dat in 1920 ook al moeite is gedaan. Wij meenden toen sterk tc staan, omdat wij toen in dien benarden tijd het Nederlandsche volk van voedsel deden voorzien. Edoch, wij konden geen cent los krijgen. Veronderstel bovendien, dat als de Regeering iets wilde; de andere landen zouden dan ook maatregelen nemen. Het praeadvies wijst hier ook op en ook op de hooge kosten, en acht het voorstel onaannemelijk. De vergadering stemde nu maar met het praeadvies in. Punt 10B van „De Toekomst", wil dat de Alge meene Vergadering uitspreekt, dat al het mogelijke wordt gedaan om tuinders, in de R. I. belasting aan geslagen naar een inkomen van f 1200.worden vrij gesteld van premiebetaling voor Invaliditeits-, Ouder- doms- en Ziektewet, en deze premie door don Staat te doen dragen. De voorzitter acht de kans van slagen zeer gering, omdat er zooveel nevenbedrijven zijn waar het zoo is. Hij zou wel willen dat het door den Staat ge dragen werd en op onze biljetten der Inkomstenbelas ting tot uiting kwam. Laten wij er evenwel op door werken en de aandacht der Tweede Kamer en Prov. Staten doen vestigen. Dc heer Jb. Kramer is het hiermee niet eens. Ilij zou in de L.G.C. willen vragen welke politieke rich ting De voorzitter: Dat is het argument niet, doe dat op de Algemeene Vergadering. De heer Jb. Kramer: Er zit een addertje onder het gras. Er is een richting, die dit standpunt tegenwerkt en heeft een politieke tendenz, en hij wenscht dit op de Algem. Vergadering tc bestrijden. Als ik dat ge weten had, dan had ik dit voorstel niet gedaan, want het wordt vechten tegen windmolens. De voorzitter beantwoordt den heer Kramer, om tot die conclusie te komen, dat laatstgenoemde abuis is. De heer C. dc Boer Wz. constateert, dat er geen praeadvies is. Het zal moeilijkheden met zich bren gen. Toch hoop ik, dat onze menschen het willen be pleiten aanstonds, want dat menschen, die geen in komen hebben, toch moeten betalen, is ongehoord. Men ging nu over tot punt IOC, eveneens van „De Toekomst", betreffende: „Herziening Pachtwet". „De Toekomst" wil, dat de L.G.C. zich uitspreekt dat de publieke verhuringen worden afgeschaft en dat pacht- commissics regelend zullen optreden. Dc voorzitter zegt dat dit punt wel voorbarig is, aangezien ook de Eerste Kamer deze wet nog zal moe ten aannemen. Als de Algem. Vergadering deze motie aanneemt, zijn wij een stop in de goede richting. Punt 11, van „De Groentecultuur" te Broek op Lan gendijk en „Ons Belang" te Hensbroek, betreft de uien-controlc. Dc eerste acht die controle onuitvoer baar en wil ontheffing van het uitvoerverbod, ter wijl laatstgenoemde een soepeler keur wenscht. De voorzitter ging de voorgeschiedenis dezer con trole nog eens na en zeide dat dit punt ook wel zal voorkomen op den Algem. Beschrijvingsbrief van het C. B. Op een desbetreffende vraag antwoordde hij, dat op de verschillende centra's ook uiensorteerma- chines zijn en het ook wel zoo ver zal komen, dat deze uien geveild worden. De export van dezen han del is veel verbeterd, er is vertrouwen gekomen. Het is te hopen, dat de Regeering cn landbouwers aan stonds regelend optreden. Rondvraag. De heer Jn. dc Geus gaf in overweging de zetuien STERKER KUIKENS,IDEALE LEGSTERS By voedepproeven gpoeiden de kuikens hef besf van C O. (volledig dagranfsoen van Irdaq tof 4 wekenen daarna gebroken QiXfets. jim'ÉhMe/', de Opfokkosien bearoeaen de helft en later de eien produche als hieronder aangegeven Eenvoudiger. voordeeliger en betere voeding Alle foutief voederen wordt hierdoor opgeheven. Vaar nog niet verkrygbaar direct af fabriek In ieder zakje C.0 ons kuikenvoederhakje qto&s. 10'G 25«s 50K6. CO.Gpfofavoec&A^ l^1 3- t- 13- per Sem Z^stkoM/S\S 1? 7? Volledig dagrantsoen, mets byvoeren.! Öcfoxk v: 'OJk&t Jè/opIbod(£M/hM.e*MiMrwiAsste BERTELS .^ÏxunsV^kcorel' AMSTERDAM Vraagt brochure.Voedinq in nieuwe banen. te zoeken uit het gewas, evenals men dit doet uit dc kool. Hij tracht aan de hand van gegevens aan te -oonen, dat liet selectccren mooie resultaten oplever de. De voorzitter beval dit ook aan, en was den heer De Geus voor deze mededeeling dankbaar. Ook het be spuiten niet Bordeausche pap is bevorderlijk voor goede resultaten. Naar aanleiding van eene mededeeling van den heer Jb. Kroon, zeide do voorzitter, dat hot zeer nut tig zal zijn, als allo tuinders ter bestrijding van de ratlenplaag, knippen aankochten. Deze zullen weer aangekocht worden en de leden kunnen deze tegen kostprijs betrekken. De heer J. Klingier vraagt, waar de manden zijn en verder hoopte hij, dat de marktberichten beter zul len worden opgenomen. De voorzitter zei toe, dat naar aanleiding van deze vragen een onderzoek wordt ingesteld. De heer C. Kliffen bracht weer eens liet bonnen stelsel ter sprake. En niet ton onrechte. Hij vindt het heel erg tegenstrijdig voor hen die alles veilen, als men gadeslaat, dat er een employé rondloopt vanaf de Prinsengracht en kool koopt op de bonnen, terwijl ter veiling ruime aanvoer is. Het blijkt dat het in Zuidscharwoude gemakkelijk gaat en in Noordschar woude niet. Dc voorzitter: Ja, bet stelsel bestaat en men weet mij altijd aan te toonen, dat ze bonnen moeten heb ben. De beer Kliffen: Er moet verandering komen, want men kan toch op de veiling koopen. Het is wel eigen aardig, dat die eene man (de naam wordt genoemd) langs den weg koopt. Voorzitter: liet is treurig. Men gaat aan don loop en ze koopen. De heer Jb Kramer: En aan de kantoren kan men het geld halen. De heer C. Kliffen geeft den voorzitter in overwe ging, zoo weinig mogelijk bonnen te geven Men ver koopt ze zoo gemakkelijk en is van veel ontlast, b.v met keurmeesters of zoo heeft men niet te ma ken. De voorzitter zegt, dat hij steeds tracht te doen wat mogelijk is om een en ander te voorkomen. Voor aanvulling moet ik bonnen geven. De heer C. Kliffen: U moet bonnen geven, of men koopt zoo maar. De heer Swart: Wij hebben onze plichten, daarte genover staan onze rechten. Wij zijn georganiseerd en hier moet wat gebeuren. Uit de verdere besprekingen hierover stippen wij nog aan, dat het gelaakt werd «lat een der grootste kooplieden ter vorige Algemeene Vergadering, waar deze als gast. tegenwoordig was, gezegd had te ho pen. dat het nu eens uit moest zijn met de bonnen, en nu in deze dagen een zijner employé's bij de men schen aan huis tracht te koopen met nonnen, zelfs zonder bonnen, niet de belofte dat deze later wel zouden komen, enz. De voorzitter gaf voldoende ruimte, opdat ieder zich in deze zou kunnen uitspieken, waarvan de commentaar niet ten gunste van bedoelden koopman en bediende viel op le merken. Over het algemeen werd het verkoopen per bon verfoeid en niet raad zaam geacht, alleen in Zuidscharwoude krappe maat regelen te nemen Evenwel werd het vertrouwen in den voorzitter uitgesproken, dat hij als veilingleider al het mogelijke zal doen om dergelijke toestanden te verhinderen en te doen eindigen. De voorzitter gewaagde in zijn sluitingswoord van het openhartig met elkaar bepraten der zaken, daar door weet men wat men aan elkander heeft en met een woord van dank liet hij den hamer vallen. ir N G E .V Vergadering van de Visschersvereoniglng D.E.T.V. op jl. Zondagmiddag in „Concordia" van den heer Jb. Bruul. Aanwezig 32 leden. De voorzitter, de heer J. J. Tijsen, opent de verga dering met de aanwezigen hartelijk welkom te hecten. Voorzitter spreekt zijn teleurstelling uit over de kleine opkomst op deze toch belangrijke vergadering. De secretaris, de heer Jb. Lont, leest vervolgens de notulen der vorige vergadering, welke, na gelezen te zijn, onveranderd worden goedgekeurd. Volgt voorlezing ingekomen stukken. Generale Commissie Zuiderzeesteunwet, wat wij hier willen laten volgen. Ingevolge art. 10 van het Zuiderzeesteunbesluii, houdt de Generale Commissie aar.teekcningen van de bij haar inkomende aanvragen om voorkeur tot het kosteloos verkrijgen van eene vergunning tot uitoefe ning van de visscherij op de afgesloten Zuiderzee. Nadat zal zijn gebleken, dat uitoefening van de vis scherij op de afgesloten Zuiderzee geen bezwaren zal ontmoeten, bepaalt zij de volgorde, waarin de belang hebbenden, die eene aanvraag hebben ingediend, voor de gevraagde voorkeur on aanmerking zullen komen. Voor het verkrijgen van voorkeur doet zij in de eerste plaats in aanmerking komen die belangheb benden van wie op goede gronden mag worden ver wacht, dat zij zullen medewerken om de visscherij op de afgesloten Zuiderzee ook overigens te bevorde ren. Een opgave van de reeds in het daarvoor bestemde register ingeschreven namen laten wij hier volgen: M. de Haan, J. Lont Jzn., C. Omis, C. de Graaf, S. Wagemaker, J. Post, C. Kaptein, P. Wagemaker, II. J. Krommedam, C. Steigstra, C. Steigstra Jr., J. Smit, J. Wigbout, J Krommedam, K. ten Bukkel, S. ten Bokkel, P. Keijzer Jzn., D. Breed, P. Breed Wzn., C. Scheltus, C. Tijsen. N. Rotgans Nz., C. Bakker Szn., J. Bakker, J. I.ont Jz., J Rotgans, S. C. Kooij, Tj. Wigbout, D. Takes, J. Vroom, N. Rotgans, V. Bakker Tz., E. Lont Szn., C. Kooij Pz., G. Omis, M. Bnjjs Dz., J. Baijs, J. de Vries Dz., A. Portegijs, A. Bakker Az, J. Kooij, L. Wigbout, J. Bakker, S. Baijs, C. Wagema ker Sz., S. Wagemaker Sz., S. Wagemaker Sr. Jr., J. Rotgans en J. Scheltus Jzn. Door indiening van een formulier, model O—O. het welk verkrijgbaar is op de secretarie hier ter plaatse, kan door belanghebbenden aanteekening worden ver kregen van hunne aanvragen in bovengenoemd re gister. Volgt bespreking candidaatstelüng gemeenteraads verkiezing. De heer L. Wigbout is van meening dat de kans klein is weer 3 leden voor visschersbelangen in den raad te krijgen en zou samenwerking wenschen met een andere vereeniging b.v de V.-D. of een an dere partij. Alleen staande zullen één of twee zetels hoogstens verkregen worden cn zou dus willen sa menwerken.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5