AIiihei Bitlis- De Heilige Maand in Turkije. c KING pepermunt Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Haagsche Brief. Woensdag 11 Maart 1931. SCHAGER 74ste Jaargang No. 8830 C01 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- teritiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10. iedere regel meer '20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere lettors worden naar plaatsruimte berekend. DE RAMAZAN, DE MOHAMEDAANSCHE VASTEN MAAND. NACHTELIJKE OPTOCHTEN. HET BAIRAMFEEST. (Van onzen reizenden correspondent) MERSINA, 28 Februari 1931. DE Rarnazan is voorbij en in lustige, doch niet uit gelaten vroolijkneid is de Bairam gevierd, het feest, dat een einde maakt aan de Mohame- daansche vastenmaand, die nog door honderden (millioenen in de wereld streng wordt gehouden. De vastenmaand, Rarnazan (in het Arabisch „Rama dan") is de negende maand van het Mohamedaansche jaar. dat officieel in Turkije is afgeschaft, doch in ker kelijke aangelegenheden nog geldt. Heilig is deze maand, omdat in haar volgens de overlevering de Koran der anenschheid werd geschonken en streng is het vasten, zóó streng, dat het niet te vereenigen valt met het moderne, gehaaste leven, zooals wij het in Europa kennen en dat, niettegenstaande het streven der repu- hlikeinsche Turksche regeering, in Turkije nog niet volkomen is ingevoerd. Ir. de maand Rarnazan moet elke dag volkomen worden gevast van 's morgens het oogenblik, dat men een zwarte van een witte draad kan onderscheiden tot zonsondergang. Niets mag worden gegeten, niets mag worden gedronken, ook rooktn is verboden en zeer vrome Muzelmannen slikken zelfs hun speeksel gedurende het vasten niet in, doch spu wen het uit. Dit jaar was, tenminste in de sub-tropische gebieden, het vasten betrekkelijk gemakkelijk, daar de Rarnazan viel in den wintertijd. Niet altijd is dit echter het geval, daar de Mohamedaansche jaren anders zijn dan de onze. Het Mohamedaansche jaar telt twaalf maanden, afwis selend van 29 en 30 dagen In de schrikkeljaren komt hij de laatste maand nog een dag extra, zoodat over veertien jaar b.v. de Rarnazan valt in d^ laatste weken van Augustus en do eerste weken van September, een tijd, dat de dagen veel langer, warmer en droger zijn. De onthouding van drinkwater van 's morgens vroeg tot na zonsondergong wordt dan een marteling, die nauwelijks te verdragen is. Men denke zich zulk een vastentijd in een moderne samenleving, in fabrieken of bij arbeiders, die zwaren arbeid op het land of in een haven hebben te verrichten Ontheffingen van dit vas ten bestaan alleen voor reizigers, voor soldaten gedu rende den oorlog en voor vrouwen in bijzondere omstan digheden, doch later moeten ze het verzuimde inhalen en een arme een maaltijd verstrekken. Het is begrijpelijk, dat de werkkracht van menschen, die een heelen dag niet eten of drinken, buitengewoon gering is en bij velen, die zich het eenigszins kunnen veroorloven, valt de capaciteit op niets terug, omdat ze hun leven omstellen, overdag slapen, of tenminste rusten en 's nachts smullen en zich vermaken. Gedurende de eerste heft van den Rarnazan woonde lk nog in mijn hut in het gebergte en eiken nacht hoorde ik van verre en van nabij het lawaai van fees ten. 's Avonds, als de zon was ondergegaan, klonken paukenslagen en tromgeroffel. Dat was het teeken, dat de vasten werd afgebroken. De menschen waren thuis, smulden hongerig allerlei lekkernijen, maar in den nacht ontwaakte ik vaak door vreemde optochten, die door het gebergte trokken .Groepen mannen (de vrouwen bleven thuis) gingen bij elkander op bezoek en door het venster bij mijn veldbed zag ik hen in de duisternis, fantastische groepen met het nerveuze, opwindende rythme van hun gongs en groote trommels. Een soort nasale schalmei gaf daarbij een bizarre melodie, welke steeds werd herhaald en in hun feestvreugde losten de mannen telkens schoten uit geweren en revolvers. "Wild- romantisch en beangstigend waren deze groepen, met hun lawaai en muziek. Nog vóór het eerste morgenlicht grauwde, trokken ze wede terug onder luidruchtige vreugde, en daarna werd het stil in de huizen. Het vasten was weder begonnen, maar in dezen tijd van het Jaar duurde het niet vesl langer dan tien uren per et maal en was het -:elfs voor hen, die genoodzaakt waren te werken, nog uit te houden. Dat dringende, roepende-, nerveuse rythme der gongs en tromme's in den nacht, den nasalen klank van de schalmei met haar zich telkens herhalende melodie, de schoten, de wilde kreten der mannen nu en dan, ter wijl verderop de jakhalzen huilden en ergens ver weg honden blaften in de duisternis, zal ik niet gemakke lijk vergeten, De tweede helft van den Rarnazan woonde ik ree Is te Mersina en eiken morgen, als de hemel nauwelijks grauwde, knalde een kanonschot, ten teeken, dat het vasten moest beginnen. Eer kanonschot ook kondigde eiken avond het einde van het vasten aan. De Rarnazan is niet slechts een tijd van vasten, hij is ook een maand, dat de Mohamedanen nog trouwer dan anders zich houden aan hun godsdienstige plichten en eiken avond waren de met honderden lampjes en kaarsen verlichte moskée's vol. De mlnarets waren kleurig geillumineerd. Aan de hoofdstraat van Mersina bevindt zich een moskee, waarin men doo- de laaggeplaatste vensters gemakkelijk binnen kan zien en eiken avond maakte ?k een kleine wandeling om dat te aanschouwen. De vloer was- bedekt met tapijten, daarop zaten, op hun ge kruiste beenen, de geloovigen. voor hen eenige hodzja's (priesters) allen met het gelaat in de richting van Mekka. Telkens bogen allen zich diep, eerbiedig, ter eere van Allah, den eeuwigen. Alleen de hodzja's droegen nog fez en turban. Hun is dat nog geoorloofd. De anderen droegen petten, want evenmin als de Joden ontblooten de Mohamedanen het hoofd in hun bedehuis. Merkwaardig was. dat allen de klep op zijde droegen, zoodat ze den klep niet konden zien en ze de illusie kondei- houden nog de fez te dragen. Hieraan kon men waarnemen, dat het fez-verbod door velen zwaar wordt gevoeld en met te.genzin aanvaard, doch, „wat God auldt, moet ook de mensch verdragen". Reeds een week voor het einde van den Rarnazan be gon men overal met voorbereidselen voor het grooten Bairam, het feest van het einde der vasten. De huizen worden dan extra schoon gemaakt, soms ook op nieuw geverfd, de kinderen kregen nieuwe kleederen en onder elkander zenden de Mohamedanen gelukwenschen. Kleu rige Bairamkaarten ziet men overal te koop. Bairam is voor de Mohamedanen het absolute feestbegrip en ze spreken b.v. van Kerstmis als van „den Bairam der Christenen". Den avond van den laatsten vastendag knal den één en twintig kanonschoten. De zware maand, die dit jaar niet zoo heel zwaar was, doordat ze viel in den wintertijd met korte en koele dagen, was ten einde en het feest van drie dagen begon. Van mijlen uit de om streken stroomden de menschen naar Mersina; er kwa- mèn er te paard, op ezels, enkelen met kameelen, maar de meesten arriveerden in autobussen, d.w.z. vrachtauto's waarop men een houten stellage een soort huisje had gebouwd. Het voornaamste punt van het programma, was goed eten. De" restaurants hadden allerlei lekker nijen voorradig. De Turksche keuken is niet slecht, al zijn de combinaties naar onze begrippen een weinig vreemd. Vleesch met yoghurt, een soort dikke melk, ge braden, is voor ons eenigszins zonderling, maar het is voedzaam en smaak*, goed Varkensvleesch is natuurlijk niet te verkrijgen, want het varken is onrein en rund- vleesch wordt zeer weinig en dan nog slechts in den winter gegeten. Schapen- en lamsv'eesch vormen met kippen de voornaamste vleesohprijzen. Besohonken men schen ziet men niet, want er wordt „gegeten", en niet „gedronken", daar wijn door den Koran verboden is. Een aantal Mohamedaansche wetgeleerden strekt dit verbod uit tot alle alcoholische dranken, velen evenwel staan op een ander standpunt, doch in één ding zijn allen het eens, n.1. dat dronkenschap als een groote zonde moet worden beschouwd. Een beschonken Muzel man is dan ook een zeldzaamheid en de groote meerder heid der Mohamedanen houdt zich het absolute drank verbod. Er was voor den Bairam een soort kermis aangericht' met tallooze schommels, draaimolens enz. en natuurlijk vele koffietentjes. Kleine orkestjes speelden. Er heerscht een ingetogen, rustige vroolijkheid, waaraan wij wel een voorbeeld kunnen nemen. Ook vrouwen, die door de re volutie niet alleen het kiesrecht, maar ook veel aan vrij heid hebben gewonnen, bewogen zich met hun in nieuwe kleederen uitgedoste kinderen, tusschen de menigte. J. K. BREDERODE. De ingevallen winter en de gunstige ge volgen ervan voor den Langendijker tuin bouw. De aanvragen om tuinderscre- diet. Roode koolprijzen aanmerkelijk hooger. Idem die der gele kool. Stij ging met ongeveer 100 procent der witte koolprijzen. Groote aanvoeren van alle koolsoorten. Groote aanvoer van uien tegen iets betere prijzen. Peen oen wei nig hooger. Bieten beste prijs. Het winterde de laatste week hard. Niet alleen kreeg de natuur daardoor een ander aanzien, doch ook de gezichten van de Langendijker tuinbouwers veranderden bij den dag, Met „lange" gezichten had men den heelen winter op ijs gewacht, doch nimmer was het echt winterweer geworden. Plotseling nu, op een tijd, dat niemand dit verwachtte, komt er een wintertje over kool- en groentenland, dat de opgesta pelde tuinbouwproducten niet deert, daar die vrijwel vorstvrij in de schuren liggen opgeborgen. En mocht het buitengewoon hard vriezen, dan is er nog altijd een middel, om de boeten wat te verwarmen. Die noodzakelijkheid is gelukkig nog niet gebleken, doch het vriest de laatste week net hard genoeg, om de prijzen onzer winterkool weer wat op peil te bren gen, op normaler hoogte alzoo, dan dit den ganschen winter het geval is geweest. Deze week zal met een krijtje aan den balk worden geschreven, al was het maar alleen om de groote wisselvalligheid aan te toonen, die voor en na in den toestand van den tuin bouw valt op te merken Alle koolsoorten stegen de laatste week buitenge woon sterk in prijs, soms met 100 en meer. Dit moet en kan nergens anders aan toegeschreven wor den dan aan het koude weer. Kool wordt dan een geliefd gerecht op de tafel van rijk en arm. Uit de tuintjes, waar als gevolg van het zachte weer nog wel wat uit te halen was, kon nu mets meer worden op gediend. Ook in het buitenland deed zich de behoefte aan kool in meerdere maten voelen en zoo waren de factoren aanwezig, die er aan konden meewerken, om een flinke prijsverhooging te bewerkstelligen. De aanvoeren waren deze week bijzonder groot, in aanmerking genomen de voorraden welke nog aan wezig zijn. Vergeleken met het vcrige jaar is het per centage van de aanwezige voorraden deze week veel grooter geweest dan in de overeenkomstige van het vorige jaar. Intusschen was het jammer, dat op een 's Gravenhage, 9 Maart 1931. Wij filmen „Finale". E«n erfenisge schiedenis. De Toren-Garage onder den hamer. Het carillon wordt her steld, Zal de Musschenberg vei dwij nen? Dezer dagen liepen door de Residentië mannen met plus-fours, artistieke haren en dito-brillen, met arendsoogen loerend naar plaatsen, waar zij hpn schijnwerpers konden neerzetten om er gedeelten te filmen van de eerste Nederlandsche geluidsfilm „Fi nale", welke naar een scenario van den Haagschen literator en journalist Ben van Eysselstein wordt ge draaid. Eenigen tijd geleden werden reeds atelier-4p- namen verricht met Adolpne Engers, thans heeft men gefilmd in een café en in de drukkerij van een Haagsch dagblad In het hartje van de stad, op de Groenmarkt hadden de cineasten een café gevonden waar zij een van de scenes zouden opnemen. Na slui tingstijd was de bloem van de Haagsche journalistiek opgetrommeld om aan de leestafel te inogen aanzitten kranten te lezen, verslagjes te pennen en borrels te drinken. Zoo echt mogelijk moest allbs zijn! Echte journalisten, echte kranten en inderdaad ook echte verslagjes over het nachtelijk film-experiment. Eerst 's nachts om drie uur was alles afgeloopcn. Den vol genden dag kroop de cameraman tot schrik en verba zing van de drukkers tusschen de raderen van een ro tatiepers Spoedig kunnen we de vertooning van deze eerste Nederlandsche geluidsfilm, die in Berlijn gesynchro niseerd wordt, tegemoet zien. Een bericht, dat doet denken aan een filmscenario verscheen dezer dagen in de kranten. Een bond van erfgenamen opgericht! Wij hebben al bonden van te leurgestelde verzekerden, gopensionneei den, werkloo- zen, maar een voor teleurgestelde erfgenamen, dat is iets nieuws. En nog wel een bond van ooms, tantes, achter-, bet-over-achter-neefjes, nichtjes, opoe s en opa's, die om één erfenis wilien vechten De bond telt al drie honderd leden, en er is nog plaats voor meer. U kunt ook geballoteerd worden, want de bond is landelijk! Wat is er nu eigenlijk precies aan de hand'? Het gaat dan om een zekeren Job Gordijn, die in de acht tiende eeuw in Delft werd geboren, naar de Oost trok, schatrijk werd, terugkeerde naar Delft, daar stierf inja, daar loopen nu de meeningen uiteen, maar laten we een van die meeningen als juist aan nemen en zeggen, dat hij 13 April 1797 in het gasthuis te Delft overleed endat is natuurlijk het voor naamste millioenen naliet. De familie, die 13 April 1797 als datum van overlij den aanneemt, staat met deze opvatting tegenover die der overlijdensboeken van het gasthuis, die 1787 als doodsjaar vermelden. Want er is wel een overlijdens- acte van Joseph Gordijn, overleden in 1797, maar geen Joh Gordijn. Doch deze Jobs-tijding schijnt de inmid dels tot honderden aangegroeide schare erfenamen niet af te schrikken. De millioenen lokken en Gor- dijns, van der Speks, Remmerswaals, Parlevliets en anderen zullen deze millioenen nu wel eens in de wacht trachten te sleepen. Doch ook hier geldt „de Cost gaat voor de baet uit" en elk, die lid van den bond wil worden moet natuurlijk contributie betalen. Het nieuwste gok-systeem! Gordijn. Nu we toch over millioenen bezig zijn, kunnen we over die andere gok-affaire spreken, waar nu wel geen millioenen maar toch honderdduizenden guldens mee gemoeid zijn. Wij bedoelen Ie Torengarage, het mo derne garage-gebouw met drie verdiepingen, waar de auto's langs een spiraalvormig klimmenden weg naar boven kunnen die het vorige jaar is gereed ge komen en in gebruik genomen, doch die kortgeleden in staat van faillissement is verklaard. De torenga rage onder den hamei! Gelukkig voor het stads beeld, niet voor de crediteuren was het slechts een notaris-hamer, die m het rookerige vendu-huis der notarissen, waar gemeenlijk slechts afgedankte in boedels en zoo nu en dan huizen worden geveild, die het moderne, een half millijen gekost hebbende ge bouw van eigenaar moest doen veranderen. Er was groote belangstelling voor dezen verkoop, die de ge moederen den laatsten tijd .n beweging hield. W at zou men voor het gebouw geven? Monotoon klopte de hamer op het groene laken, eerst in een snel tempo. Vele hamerslagen vielen, voordat zich een kooper meldde. Eerst bij de '202.000 klonk er resoluut „mijn". Twee honderd duizend gulden biedt men voor een ge bouw, dat een half jaar geleden is klaargekomen en 500.000 gulden kostte. Arme crediteuren! Er schijnt met de groote bouwwerken in Nederland steeds zoo iets te moeten gebeuren. Eerst failliet gaan en dui zenden guldens verliezen: een wettelijk geoorioofde oplichting! De initiatief nemers en de eerste geld schieters leggen het loodje erbij en anderen koopen voor weinig geld een onderneming, die kant en klaar is en dan rendeeren kan. Een mooi voorbeeld vindt men ook bij het Carlton-Hotel in Amsterdam. Even voorbij de torengarage staat de oude St. Ja- cobstoren,, een bouwwerk, dat in vroeger eeuwen ook niet zonder moeilijkheden is tot stand gekomen en voorzien is van een spits, die vooi velen een aanhou dende bron van ergernis is, voor heel de stad een bron voortdurend dispuut is. In de laatste zitting van den gemeenteraad kwam die toren ter sprake, omdat het carillon dringend verbetering noodig heeft. De klokken zijn gescheurd en ofschoon het spel van den beiaard nog niet hartverscheurend is, zuiver is het allerminst. De gemeenteraad, gul als steeds, had wel eenige lapjes van duizend over voor een zuiverklin- kend klokkenspel, praatlustig als steeds nam men deze gelegenheid te baat om lucht te geven aan al dan niet vermeende grieven tegen den torenspits, die volgens sommige leden teckenen van verval be gint te vertoonen. Maar de wethouder Quant kwam vertellen, dat de toren onder voortdurende controle staat, reparatie niet noodig is en n nieuwe spits wel twee ton zou kosten, wat wel de toren, maar niet de gemeentekas kan dragen. Zooals bekend kwam vorig jaar het nieuwe stad huis-plan in kruiken en kannen, het Alexanderveld, dat aan het Rijk toebehoorde werd bepaald als de plaats voor het nieuwe Raadhuis. Maar niemand dacht er toen aan, dat hier neg een strijd uit zou voortvloeien om den Musschenberg, een stukje na tuurschoon aan den Waalsdorperweg, waarop de ge meente voor het rijk de kazernes zou bouwen, die thans rond het Alexanderveld staan. De vereeniging voor natuurbescherming heeft nu aan de Koningin een verzoekschrift gericht om deze plannen niet te doen doorgaan. Wij hopen, dat men een andere op lossing zal weten te vinden, want aan natuurschoon kunnen wij in Den Haag niets meer missen. (Nadruk verboden.) v Dc scheikundige analyseert, -~het publiek proeft nrj de aparte kwaliteit van dezer dagen het aantal spoorwagens niet in voldoen de mate beschikbaar was. om alles te vervoeren. Dub bel jammer is zoo iets. als men bedenkt, dat dit de prijzen drukt en alzoo financieel nadeel veroorzaakt aan onze tuinbouwers, die het de laatste twee jaar zoo hard te verduren hebben. Dit laatste is dé laatste weken wel gebleken bij de behandeling van de aanvragen om tuinderscrediet, gegarandeerd door provincie en gemeenten. Al moge het aantal credietbehoevende tuinders aan het eigen lijke Langcndijk niet veel grooter zijn dan in 1923, in de omliggende gemeenten is het aantal aanvragen veel grooter dan in genoemd jaar. Koedijk en War- menhuizen spannen ongetwijfeld wel de kroon in de zen, want in die gemeenten zullen zeker wel de helft van het daar gevestigde aantal tuinders voor dit ge meentelijk-provinciaal crediet in aanmerking ko men. Bij een dergelijke verhouding is het toch wel duidelijk, dat de toestand van velen precair is En als we mogen afgaan op ontvangen inlichtingen, dan zullen vele tuinbouwbedrijven alleen dan het hoofd boven water kunnen houden, als het komende jaar een uitkomst geeft, die een normaal financieel voor deel oplevert. Zou er nog eens zoo'n jaar overheen moeten komen als 1929 en 1930 vooi den tuinbouw zijn geweest, dan zal het met vele bedrijven gedaan zijn. Voor gemeenten, die zich voor een tamelijk hoog bedrag garant hebben gesteld, is het zeer te wen- schen, dat de tuinbouw weer rendabel wordt, want het zou voor haai die haar inkomsten bijna uitslui tend uit den tuinbouw moet trekken, een financieele ramp zijn, als de voorschot,nemers niet m staat ble ken, hun voorschotten terug te betalen Van de vol gende jaren hangt dus voor de tuinbouwgemeentcn in deze streken bijzonder veel af en voor de bestuur ders geldt thans meer dan ooit: gouverner eest prévoir, regeeien is vooruitzien. Op de roode koolmarkt liep het in de afgeloopen week op rolletjes. De voor-vorig" week vertoonden zich reeds aanwijzingen van opleving, toen Vrijdag en Zaterdag de prijzen van f 11 werden betaald. Dins dag van deze week werd aan de veiling van den Noordermarktbond f7.50f 11.50 betaald, en f4.70 f 11.60 aan de veiling van de L.G C. voor eerste soort en f3.80f8.90 voor doorschot. Eiken dag liepen de prijzen iets omhoog, zoodat Zaterdag te Noordschar- woude voor eerste soort f8.10f 13.60, voor eerste soort te Broek op Langcndijk f8.80—f13.10 werd be taald. Tweede soort bracht daar toen ook f5f 11.80 op. Voor groote kool werd weinig minder besteed dan voor de middelmatige en ook het kleine goed week weinig in prijs af van de andere grootten In de overeenkomstige weck van het vorige jaar waren de prijzen aanmerkelijk lager. Voor eerste kwaliteit werd toen f4.50f9.50 betaald, terwijl tweede soort f3.50f8 opbracht. De aanvoer in d" nu afgeloopen week beliep te Broek op Langendijk 33 spoorwagens, te Noordscharwoude 104; het vorige jaar was dit 50 en 100, waaruit wel blijkt, dat, waar de voorraden thans maar de helft meer bedragen van verleden jaar, de aanvoer in de afgeloopen week buitenge woon groot is geweest. Zich spiegelende aan verleden jaar, toen de prijzen der roode kool in April sterk terug liepen en bedenkende, dat veel kan verloren worden beschouwd met het langer bewaren, haasten de tuinbouwers zich hun voorraden voor deze beste prijzen op te ruimen. De houders van gele kool hadden de hoop wel haast opgegeven. Bij het uitblijven van den winter, was het hun ongetwijfeld ook slecht vergaan. Op het eind der vorige week kwam er een kleine stijging. Het begin van deze week reageerde daarop nog wei nig. Dinsdag echter werd aan de veiling te Broek op Langendijk reeds tot f5.30 besteed en Woensdag was de noteering daar f 4.4<>—f7,20. Toen werd voor door schot zelfs f4.50f6.80 betaald, waaruit blijkt, dat er weinig verschil tusschen de eerste en de laatste bestaat, in den verderen loop der week kwam er nog iets hij deze prijzen, weshalve Zaterdag te Broek tot f7.40, te Noordscharwoude tot f7.80 werd betaald. Deze kool brengt nog niet den prijs op. die het vo rige jaar op dezen tijd werd betaald; toen toch werd tot f9 besteed. In de afgeloopen week werden 100 spoorwagens verhandeld tegen verleden jaar 80. Maar tegenover den mindern prijs, dien de gele kool thans nog opbrengt staat de veel hoogere der Deensche witte. Bleef het de eerste twee dagen dezer week nog ongeveer bij het oude. Woensdag kwam ook bij deze kool de betere stemming. Aan de veiling van den Noordermarktbond werden toen f3.50f4.50 besteed voor eerste soort, aan de Broeker veiling iets minder, en voor tweede soort f2.10—13.80. De volgen de dagen liepen de prijzen nog met flinke sprongen omhoog, zoodat 'Zaterdag aan de veiling te Noord- charwoude f4.50—f7 werd besteed. Dot zijn andere prijzen dan verleden jaar: toen verkocht men ze op den zelfden tijd voor fl—f2. Zijn de prijzen wel is waar den heele winter ook voor deze kool laag ge weest, toch zal de uitkomst aanmerkelijk beter zijn, dan in 1929,30. Er werden gezamenlijk aan beide vei lingen 83 spoorwagens aangevoerd Belangrijk was weer de aanv.oer van uien. Ze deel den echter niet in de algemeene prijsstijging, of schoon ook op het eind der week eenige opleving viel te constateeren. Aanvankelijk werd voor uien f2f 2.80 betaald, grove brachten f2f'2.40, drielin gen f 1.20—f2. Deze prijzen golden tot Vrijdag, toen er een verhooging van 20 40 cent intrad. Zaterdag werd voor uien f 2.60—f3.50 betaald, voor grove f2.80f3.40, drielingen f2.80— f3.80. Nep bracht f 1.80f2.10 op. Aangevoerd werden ongeveer 35 spoorwagens. De prijs van de peen was iets hooger dan de vo rige week. In het begin der week werd f2.30—f2.40 besteed voor groote, op het eind f2,50—f2.80, kleine brachten f 1.10—f 1.40 op. Bieten waren weer best in prijs: er werd van 13.50—f8 per 100 K.G. voor besteed.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1