Raad Hoogwoud. Hoil. Mij. van Landbouw. Biljartseance's Mej. Schrier. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. zelf aanbeveelt. Alzoo werd het eigen voorstel ge handhaafd. Ten slotte kwam aan de beurt de rekening en ver antwoording van den penningmeester. Door den heer C. Slot werd de opmerking gemaakt wat betreft den post salarissen, zijnde groot f13024, terwij! op de begrooting staat aangegeven f8700. Medegedeeld werd dat de 2 volgende posten op de begrooting daarbij getrokken moeten worden, waar bij men dan tot het eerstgenoemde bedrag komt. De heer A. Slot merkt op, dat er op 31 December 1930 nog 1407 manden werden vermist. Daar toch de laatste bollonveiling in September is geweest, wenscht spr. een krappere controle hierop. De heer C. Wit zegt, dat er nog manden in ver schillende depots waren, welke er nog niet bij getrok ken zijn. De heer C. Spaans merkt in verband daarmede op, dat het euvel hoofdzakelijk schuilt in den onder- handschen verkoop. De heer C. Timmerman zegt, dat er particulieren zijn welke manden in gebruik hebben, laten die menschen ze terug brengen. Er is toch aanteekening van gehouden Verder niets meer van belang aan de orde zijnde werd de vergadering onder dank voor de aangename besprekingen door den voorzitter gesloten. Vergadering vnn den Raad op Dinsdag 10 Maart 1931, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burgemeester, tevensj secretaris. 1 Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en zegt, alvorens met de werkzaamheden te beginnen, een enkel woord te willen zeggen. Bij zijn benoeming tot secretaris in de vorige vergadering, heeft spr. geen enkel woord gezegd over de waarneming van die functie tijdens de vaoature. Dat ls wellicht on hartelijk gevonden, maar spr. heeft geen woorden van dank gesproken, omdat hij niet kon oordeelen over de wijze waarop het werk tijdens de vacature is gedaan. Het is hom gebleken, dat dit heel goed is gedaan en spr. kan dan ook niet nalaten een woord van dank te •brengen aan den waarnemenden secretaris en aan Mej. Van der Veen, voor het werk dat is verricht. Do notulen worden gelezen, ze worden onveranderd goedgekeurd. Mcdodeollngen. Naar aanleiding van de notulen deelt de Voorzitter mede, dat hij met Gebr. Boon over het autovervoer van schoolkinderen heeft gesproken. Spr. vindt het vervoer ook niet schitterend, maar Boon zou eens kijken of er een overkomst was aan te gaan. De moeilijkheid voor hem is, dat hij 1 auto uitsluitend voor dat vervoer moet houden. Wat de gladheid van den weg betreft, spr. heeft van den heer Silver een brief gehad, waarin hij sohrljft, dat hem van een opdracht tot het strooien van zand niets bekend is, maar dat hij zich graag daarvoor beschik baar stelt. De heer De Wit zegt, dat hij Silver nog wel eens spreekt en het er wel over zal hebben. Spr. herinnert er aan, dat Silver het eens met de auto van Kooij had gedaan en spr. toen naar aanleiding van bespreking ln den raad gezegd had: „als het glad ls, ga dan gerust weer je gang". De Voorzitter zegt, in elk geval nu de schriftelijke toezegging te hebben. De heer Vijn zegt, dat Silver zich ook vroeger al bereid verklaarde en het niet heeft gedaan, maar spr. erkent, dat er nu een schriftelijke toezegging ls. De Voorzitter deelt verder mede, dat B. en W. be sloten hebben, dat er lang3 den weg bakken met zand zullen komen, om bij gladheid te doen uitstrooien. De kraam van de douche-inrichting is in orde. Demping van da sloot bij den molen achten B. en W. niet urgent. De toegang tot de Niedorper brug dachten B. en W. te verbeteren, door de straat Iets te verbreeden. De heer Bossen oordeelt, dat daar geen ruimte ge noeg voor is; spr. dacht de oplossing te vinden door verbreeding van den berm wat bielsen aan den slootkant cn aanvullen met grond. De Voorzitter zegt nader onderzoek toe en deelt dan mede, dat de palen bij de Pade eigendom van de Ned. Spoorwegen zijn. Als een paar meter grond werd afgestaan, zou een betere toestand zijn te verkrijgen. Ingekomen stukken. Ged. Staten hebben goedgekeurd de verordening op de heffing van begrafenisrechten en het besluit t. a. v. de terugbetaling door de Ned. Spoorwegen van het in dertijd verstrekte voorschot voor de tram Sohagen Wogninm. De heer Vijn zegt dat 't dus nu om 't vangen te doen ls, maar de heer Schilder deelt mede, dat er nu weer wat anders is. De Ned. Spoorwegen willen nu de huis jes langs de voormalige .spoorweg naasten en dan het uit te koeren bedrag inplaats van op f 45000 op f 55000 bepalen. Do Voorzitter zegt dat voor het tot uitbetaling komt. deze zaak nog wel eens ter tafd zal komen, er zijn ook nog gemeente- en waterschapsbesturen, die het aanbod niet hebben geaccepteerd. De heer Schager heeft zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen. Ingekomen is het verslag van den cursus voor school vrije jeugd in de schooi aan de Kerkelaan. Hoewel het verzuim nogal belangrijk was, heeft het onderwijs aan zijn doel beantwoord. Voor de toegestane subsidie betuigde het Wit-Gele Kruis zijn dank. Van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie is bericht ingekomen, dat telling heeft uitgewezen, dat een tweede bestelling voor de Pade en Dangereis niet wel mogelijk was, doch wat het gedeelte Gouw cn de Weere betreft, zal de bestelling, die tot nu voor reke ning van de gemeente geschiedde, voor rijksrekening worden genomen en wel vanaf 1 Juli 1930. Een bedrag van f 159.58, dat na 1 Juli 1930 door de gemeente ls betaald, zal worden terugbetaald. Tot vervoer van de post. per auto, kan niet worden overgegaan, omdat dit verplaatsing van personeel zou meebrengen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het R.K. schoolbestuur te Hoogwoud om gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van het speelterrein door het maken van een apart ter rein voor de kinderen der laagste klassen wordt In handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Aan B. en W. wordt een credlet verleend van f 135 voor den aankoop van een schrijfmachine, terwijl het college gemachtigd wordt om de oude schrijfmachine te verkjoopen. Do toetreding tot do subsidie-regeling ver vat in hot Werkloosheidsbesluit. Van den R.K. Bouwvakarbe'drrshond St. Joseph. te Utrecht ls het verzoek ingekomen om toe te treden tot de. subsidieregeling vervat in 't Werkloosheidsbesluit 1917. B. en W. oordeelen toetreding niet naodig, omdat hier weinig georganiseerden zijn. en indien deze werkloos zMn, ze niet direct in een toestand verkeeren, die toetreding noodmkelijk maakt. De heer Boeeen erkent, dat er niet veel georganiseer de* sljn, maar spr. is toch voor toetreding. De contri butie bedraagt 1714 cent per lid en spr. wij3t er op dat de regeling ook gekit voor arbeiders In het Landbouw- Tuinbouw- en Zuivelbedrijf en de menschen betalen hun contrlbutla terwijl er in Hoogwoud niet in die mate van profiteersn, als ln alle overige plaatsen, die wel aan gesloten zijn. De Voorzitter zegt. dat er heel wat administratie aan vast zit, terwijl er weinig georganiseerden zijn. De heer Boosen zegt dat er al 2 zijn, en een ervan la al 4 weken werkloos. De heer Vijn merkt op dat deze zaak al meer behan deld i3, maar het steeds van de hand ls gewezen omdat er betrekkelijk geen georganiseerden zijn. De heer Klaver oordeelt, dat dit kan veranderen. De heer Bossen: Er zijn er al 2. De heer Vijn: Zeg maar, nog maar 2. Is Hoogwoud in dezen heelemaal een uitsondering? De heer Klaver denkt niet dat er meer gemeenten zijn die niet zijn aangesloten. De heer Vijn vraagt zich af of de toetreding de werk loosheid niet ln de hand zou werken. Spr. weet van ge vallen in Amsterdam dat ze f 18 konden verdienen, maar van het steuncomité f 16 ontvingen, en dan oordeelen: „moet ik me voor die f 2 loof maken." De Voorzitter zegt dat dit een andere kwestie is, daar betreft het steunverleenlng aan uitgetrokkenen. De heer Glas vraagt wat de toetreding aan de ge meente zal kosten. De Voorzitter zegt dat dit afhangt van de contributie, die betaald wordt. Dat is het bezwaar ook niet, want spr. denkt dat voor een 3-tal georganiseerden de kosten voor de gemeente f 40 si f 50 zullen bedragen. B. en W. oordeelen alleen dat het voor deze gemeente niet noodig was, omdat er zoo weinig werkloosheid heerscht. Het voorstel van B. en W. In stemming gebracht, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heeren De Wit, Bossen, Klaver en Glas, zoodat besloten is, toe te treden tot de subsidieregeling. Do kosten per leerling. Aan de orde is de vaststelling van het bedrag der ver goeding, waarop het R.K Parochiaal schoolbestuur al hier, recht had ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920, over de jaren 1922 tot en met 1927. De Voorzitter licht toe. dat hij in de vorige raadsver gadering reeds heeft gezegd, dat t.a.v, de rekening over 1928, Ged. Staten hadden opgemerkt, dat de berekening voor deze bedragen niet overeenkomstig de wet hadden plaats gehad. Spr. heeft dit nagegaan en hem is geble ken, dat de kosten per leerling, die op onge veer f 14 waren berekend, heel wat liooger diende te zijn. De hee ren, zegt spr., behoeven hiervan echter niet te schrikken want van 1922 tot 1927 is het schoolbestuur, naar een uitkeerlng van f 14 goed uitgekomen, zelfs was het ver kregen bedrag hooger dan door het schoolbestuur ver bruikt was. Dc nadere vaststelling is dus alleen een ad ministratieve maatregel. De kosten per leerling worden nu als volgt vastgesteld: over 1922 op f 21.97, over 1923 op f 19.41, over 1924 op f 17.80, over 1925 op f 17.63, over 1926 op f 15.33, over 1927 op f 14.48. Vaststelling voorschot Van het R. K. Parochiaal schoolbestuur is het verzoek ingekomen om voorloopige vaststelling van het voorschot ingevolge art 103 der Lageronderwijswet 1920, en wel over 1931. Ook dit voorschot dient niet berekend te worden naar een bedrag van f 14 per kind, doch naar f 17.32 en waar door het voorschot bedraagt f 2847.41. Mede in dit ver band zal straks worden voorgesteld den begrootingspost te wijzigen. Wordt goedgevonden. Ontslag hoofd der school te Aartswoud. Waar de heer H. van Ree op 2 Mei a.s. den 65-jarigen leeftijd zal hebben bereikt, wordt door hem tegen dien datum eervol ontslag gevraagd als hoofd van de openbare lagere school te Aartswoud. B. en W. stellen voor het ontslag eervol te verleenen en hebben een oproeping ge plaatst, waarbij het bezit van acte landbouw tot aanbe veling zal strekken. Het is mogelijk dat de opvolger van den heer Van Ree op 2 Mei nog niet in functie kan tre den, doch de heer Van Ree is dan bereid om dan als tijdelijk hoofd der school op te treden tot zijn opvolger ln dienst treedt. Algemeen goedgevonden. Wijziging jaarwedde. De heer C. IJ. Bood genoot als gemeenteveldwachter een jaarwedde van f 700, als gemeente-bode een jaar wedde van f 650 plus vrije woning. B. en W. stellen nu voor met ingang van 1 Mei de jaarwedde als gemeente veldwachter-bode te bepalen op f 1350, plus vrije wo ning en den pensioensgrondslag op f 1450 f 1350 plus f 100 voor kleeding) en f 175 voor vrije woning. De to tale salarieering blijft dus onveranderd. De heer Bossen acht het gewenacht, dat schriftelijk wordt vastgelegd, dat de gemeenteveldwachter dus ook als conciërge en bode optreedt. De Voorzitter zegt dat dit zal gebeuren, het is met den heer Bood besproken. De verordening regelende de werkzaamheden tus- schen de verschillende ambtenaren van den Burgerlij ken Stand wordt in dien zin gewijzigd, dat de naam J. Breebaart Dz. vervangen zal worden door D. Hoo genboom. Benoeming onderwijzeres. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Aartswoud. De voordracht luidt: 1. Mej. S. E. J. Tee- rlnk, Alkmaar; 2. Mej. M, Th. E. van Hulzen, Aarts woud en 3. Mej. J. C. Bartels te Ingen. Tot stemming overgaande wordt Mej. Bartels met 4 stemmen benoemd. Mej. Teerink verkreeg 2 stemmen. Mej. Van Hulzen 1 stem. Verbreeding van den weg. B. en W. stellen voor tot aankoop van 70 M2. grond, tegen den prijs van f 2,25 per M2. van C. Manshanden te Lambertschaag, ten behoeve van verbreeding van den weg. De openbare weg zal daardoor ter plaatse een breedte krijgen van 6 meter. De heer Manshanden is bereid deze transactie aan te gaan. De heer Bossen acht den prijs een beetje hoog. De Voorzitter geeft toe, dat de prijs niet klein is. maar door dezen aankoop zal een groote verbetering kunnen worden verkregen. Naderhand zal dan tot be strating worden overgegaan. Algemeen is de raad van oordeel dat deze gelegenheid om tot verbetering ter plaatse te komen, moet worden aangegrepen en met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. dan ook geaccepteerd. Hierna heeft de benoeming van leden van hoofd- stembureaux plaats. Tot leden van de schattingscommissie, In de plaats van de heeren J. Breebaart Dz., Vijn, Glas en Sohllder worden benoemd de heeden D. Hoogenboom, Vijn, Glas en Schilder. Wijziging begrootlng 1931. De Voorzitter deelt mede, dat het ln hoofdzaal; be treft administratieve wijziging. Echter Ged, Staten acht ten een post van f 218.93M- voor onvoorziene uitgaven te laag. Spr. heeft nu de begrooting eens nagezien en zegt dat de opbrengst van opcenten op de grondbelas ting op was uitgetrokken, terwijl dat over 1931 ge heel kan geschieden, dat 1/10 opcenten vermogensbe lasting kan worden opgebracht, dat daartegen de post vergoeding aan het R.K. schoolbestuur met f 600 dient te worden verhoogd, terwijl de opbrengst van gemeente eigendommen op het werkelijke bedrag kan worden ge bracht. Een en ander heeft tot gevolg, dat de post „on voorzien" op f 442 gebraoht kan worden en waar de be grooting dan in overeenstemming is met de werkelijk heid, denkt spr. dat Ged. Staten hiertegen geen bezwaar zullen hebben. Wordt goedgevonden. De rondvraag. De heer Bossen heeft opgemerkt dat bij voorkomen den brand ln de buitenwijken de afstand voor de brand weer te ver is. Als er b.v. brand is aan de Dangereis, zou spr. willen dat autohouders werden aangesteld om de spuit mede te nemen. De Voorzitter vraagt of de spuit daarvoor ls ingericht De heer Bossen meent dat 3 a 4 mannen de spuit wel kunnen vasthouden. De heer Vijn: Als maar niet zoo hard wordt gereden, dat de spuit kapot ls als zij bij den brand is. De heer Groen vraagt of de spuit niet op de auto kan. De heer Vijn meent, dat aan de autohouders gevraagd kan worden of ze de spuit willen medenemen. De Voorzitter zal het met do wethouders bespreken. De heer Klaver dringt aan op verbetering van den weg in het Noordeind. De heer Vijn vraagt of bedoeld wordt het gedeelte heel bij Abram. De heer Klaver bedoelt het stuk vanaf Konijn naar het eind en noemt het een gevaarlijk gat. De Voorzitter zal het met de wethouders bespreken. Spr. wijst er op, dat zoo moeilijk verbetering is aan te brengen. Plaatsen als bij Manshanden zijn uitzonderin gen. De heer Glas merkt op dat de weg wel smal la, maar voor het verkeer dat daar is, toch breed genoeg. Hierna volgt sluiting. AFD. WIERINGERWAARD. Maandagavond vergaderde de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw ond'T leiding van den heer P. J Visscher. Aanwezig 15 leden en 1 gast. Voorzitter heet de aanwezigen en in 't bijzonder den heer J. Saai als gast welkom en verzoekt den heer P. Visser Az., wegens ongesteldheid van den secretaris, aanteekeningen te willen houden. Notulen vorige vergadering worden goedgekeurd. Een serie ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Daaronder bevindt zich ook een schrijven van de afd. Schagen met de mededeeling dat de onlangs gehouden cursusvergadering voor on ze afdeeling f22 heeft gekost. Aangezien de kas niet erg gespekt was is dit bedrag uit het potje van de Aankoopvereeniging betaald. Van het H.B.S. der II. M. v. Landbouw is een ver zoek ingekomen om die streken waar tarwe wordl verbouwd te doen vertegenwoordigen o.d. a.s. Woens dag 11 Maart te houden vergadering te 's Graven- hage, alwaar alsdan de tarwewet wordt besproken. Besloten wordt een afgevaardigde heen te laten gaan. De heeren A. K. Kaan en Daan Kaan hebben de rekening van den penningmeester nagezien en alles in orde bevonden. Laatstgenoemde deelt mede, dat dit de 40e rekening van den heer Schenk was. De ontvangsten met inbegrip van f 16.23 saldo vorig jaar hebben bedragen f365.43; uitgaven f329.12, sal do f 30.31. De commissie stelt voor, de rekening goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren. Aldus besloten. Voorzitter zegt, dat dit 40-jarig jubileum reeds is herdacht en spreekt den wensch uit dat de heer Schenk nog eenige jaren de lust en de kracht mag hebben om de rekening bij te houden. De heer P. J. Visscher heeft de rekening der Aan koopvereeniging nagezien en ook deze werd in orde bevonden. Hier waren de ontvangsten f 4210.13%, de uitgaven f 4005.7424, batig saldo f203.39. Bij de Aankoopvereeniging is bijzonder weinig om gegaan. Slechts 500 lijnkoeken en een partij grint. De heer Daan Kaan informeert naar den prijs van het grint. Uit de rekening blijkt, dat het f6.97 per kub. M. is geweest, wat natuurlijk erg duur is. De heer Kaan meent, dat dit niet de manier is om grint te bestellen. De transportkosten maken het in hoofdzaak duur. Misschien was het aan te bevelen om ons in venbinding te stellen met de afdeeling Waard en Groet, alwaar men f4.50 had betaald, doch dan moet het gehaald worden. Als afgevaardigde en plaatsvervangend naar de algemeene vergaderingen in 1931 worden gekozen resp. de heeren P. J. Visscher en P. Visser Az. Hierna doet de heer P. J. Visscher als afgevaardig de vorig jaar enkele mededeelingen aan de hand van het stenografisch verslag, wat uit een boekdeel van 73 blz. bestaat. Eveneens enkele mededeelingen van de gehouden vergadering Holl. Noorderkwartier en van de cursusvergadering te Schagen. Hierna volgt het kardinale punt, nl. behandeling van een verzoek om advies omtrent eene aanvraag tot opheffing van het verbod van verbouw van Bravo- aardappelen. Een dergelijk verzoek geteekend door 251 ingezetenen is bij den Raad ingekomen. De Raad vraagt nu advies aan de afdeeling. Voorzitter zegt dat verleden jaar ook om advies is gevraagd. Toen werd besloten om alsnog 1 jaar de Rravo's toe te laten. Voor de bloembollen en andere soort aardappelenexport is het evenwel van het groot ste belang dat de Bravo niet meer verbouwd wordt. Het bestuur zou althans niet gaarne aan den Raad gunstig adviseeren. Het laatste woord is echter aan den Raad. De heer V. de Wit als le onderteekenaar van het adres, licht uitvoerig toe, dat de Bravo alles heeft getrotseerd, wordt nooit ziek en kan met alle soorten heel goed wedijveren. Het feit dat het adres door 251 hoofden van gezinnen is geteekend (wanneer men dit met 3 vermenigvuldigt wordt het 753, van de 1150 in woners) is wel een bewijs dat men hier de Bravo gaarne wil behouden. De heer De Wit zou dc vraag wel willen stellen of iemand er van weet dat er ooit wratziekie heeft be staan en ook of het verbouwen van Bravo's verboden kan worden. Door den heer J. Saai wordt de vraag gesteld ot een geheele streek de risico mag staan dat de wrat ziekte zal komen. Het is een voorzorgsmaatregel en het zal natuurlijk voor sommige personen een schadepost zijn, doch daar mag men toch niet de geheele massa voor opof feren. De heer De Wit vraagt, of het niet alleen angst is. Verder wordt het voor en tegen nog breedvoerig besproken, waarna hij stemming bleek, dat 9 per sonen het verbod willen handhaven, 4 tegen en 2 blanco. Deze uitslag zal -aan den Raad worden me degedeeld, aan wien dan de uitspraak is. Burgemeester Haringhuizen wil de vraag stellen, nu de afdeeling vraagt het verbod te handhaven of de afdeeling bemiddeling verleenen wil om de inge zetenen aan pootaardappelen te helpen. Voorzitter meent, dat het bestuur dan eerst een aanvraag vnn den Raad dient af te wachten. De heer Haringhuizen zou zich in verbinding wil len stellen met een andere afdeeling. Voorzitter oordeelt, dat we op Wilholminapolder zijn aangewezen en wil de besluiten van den Raad af- wachtena Dc heer De Wit stelt nogmaals de vraag of de verbouw van Rravo's werkelijk verboden kan wor den, omdat men te Wieringen en Texel is doorge gaan. Burgemeester Haringhuizen licht toe, dat een der gelijke verordening wel van kracht is. Het kan ech ter zijn dat te Wieringen en Texel het verbod niet is toegepast. Ten slotte wordt door den heer Haringhuizen toe gezegd een Raadsvergadering te zuilen bespoedigen en wordt besloten dat bij handhaving van het verbod de afdeeling zal helpen om pootaardappelen te krij gen. Bij de rondvraag informeert de heer Daan Kaan of er nog uitslagen bekend zijn van de proefveldencom missie. Voorzitter zegt, dat niets is binnengekomen, doch zal informeeren. De heer Haringhuizen spreekt de wensch uit, nu de heer De Wit ook land beschikbaar heeft gesteld om verschillende soorten als proef te verbouwen, daarvan gebruik te maken. Voorzitter stelt er ook grooten prijs op om dat te doen. De heer P. Visser Az. zegt, dat men zich te Anna Paulowria bezig houdt met de waardebepaling van het land in verband met de belastingaangifte en zou ook hier de afdeeling in overweging willen geven om met den Inspecteur overleg te plegen over de land- prijzen. Na eenige discussie wordt besloten dit punt in een volgende vergadering nader onder de oogen te zien. SPORT ZAANDIJK 1—D.T.S. 1 2—1. Op weinig overtuigende wijze heeft Zaandijk met 21 van D.T.S. gewonnen. Een uitslag, waarmede zij nog dubbel en dwars tevreden mogen zijn. D.T.S. was gehan dicapt door het niet medespelen van Slikker en Kroon, waarvoor zeer verdienstelijk v. d. Plas en Mulder invie len. Vooral v. d. Plas, een back uit het derde, die op het laatste moment nog het elftal moest completeeren, heeft op de hem vreemde en verantwoordelijke plaats, het doel, uitstekend gedebuteerd. Het was dan ook jammer, dat door een misverstand tusschen hem en Mulder, Zaan dijk op zeer gelukkige wijze aan de winnende goal kwam Over het algemeen genomen, was het een slechten wed strijd, wat hoofdzakelijk zijn oorzaak hierin vond, dat het terrein zeer hard en oneffen was. Ook sneeuwde het tijdens den wedstrijd nog eenige oogenblikken licht, wat het spelpeil nu ook juist niet ten goede kwam. Over dea wedstrijd het volgende: D.T.S. i« aanvankelijk in de meerderheid. De forscho Z.-achterhoede houdt echter goed stand. Als Z. wat in. den aanval komt, valt direct het zeer slechte schieten van de voorhoede op. Vooral de midvoor zoekt het doel herhaalde malen bij de cornervlag. Toch komen van dichtbij eenige vinnige schoten op het D.-doel. V. d. Plaa houdt echter beide malen op mooie wijze zijn doel schoon wat hem een dankbaar applausje bezorgt. Het succes komt aan de andere zijde. Bij een goed aangegeven bal van rechts komt deze bij Eecen, die het leder direct hard en onhoudbaar in het doel jaagt, 10 voor D.T.S. Zaan dijk valt hierna goed aan. Maar de D.achterhoede, goed gesteund door de halflini© weet van geen wijken. Einde lijk hebben zij succes. Als ieder denkt, dat bij een Z.- aanval, de bal wordt voorgezet, schiet de linksbuiten hard op doel en precies in de benedenhoek verdwijnt de bal ln het net 11. Vlak hierop krijgt Van Meurs een prachtkans, maar mist jammerlijk. Ook Z. kan het doel niet meer vinden, zoodat met gelijken stand gedraaid wordt. In de tweede helft heeft D.T.S. voor den wind. Dit be let echter Z. niet enthousiast aan te vallen. Het schie ten is hun zwakste punt, zoodat V. d. Plas, hoewel en kele malen ingrijpende, niet veel moeilijk werk te doen krijgt. Eecen schiet enkele malen hard naast. Mulder zendt een keihard schot in, wat de keeper nog net weet t© keeren. Dan heeft D.T.S. voorloopig alle kruit weer verschoten, en Z. trekt weer ten aanval. En zoowaar we ten zij de winnende goal te maken. Bij een ver hoog schot van den linksbinnen, waait de bal zonder aange raakt te zijn ln het D.-doel. Onbeschrijflijk enthousias me bij de Z.-aanhang. D. probeert het ook nog eens, maar Z. geeft nu geen kans meer. Al meer en meer ver strijkt de tijd. In de laaste minuten een vrije trap voor het Z.-doel. Eecen schiet hard in den hoek, maar de kee per is op zijn qui vlve en stopt het leder mooi. Meteen hierna fluit de scheidsrechter af en heeft Z. een zwaar bevochten zege behaald. De scheidsrechter leidde rustig en goed. Hij had dan ook geen «waren middag daar er uiterst fair werd ge speeld. Mede door deze overwinning, en de nederlaag die Swlft onverwachts leed, staan de Z.-papieren thans zeer gunstig, en moet het al een wonder zijn, indien dit sei zoen het kampioenschap niet in de Zaan valt. D.T.S. resten nog 2 wedstrijden, n.1. thuis tegen Ahrends V.C. en uit tegen Rivalen. Dan nog de Ranch- en K.N.V.B.- bekerwedstrijd(en) en het officieele gedeelte is alweer achter den rug en kunnen de spelers hierna hun hart ophalen aan de zomertraining. Onze wereld-kampioene biljarten, Mej. Schrier, die we ln jaren niet in den omtrek hebben gezien, heeft wederom eenige seance's gegeven. Zaterdag 7 Maart werd gespeeld in het Dorpscafé van den heer P. de Haan te Callantsoog, waar de partij van 500 caramboles oadre met een voorgift van 350 car. door haar werd gewonnen, met als hoogste serie 118. Zondag 8 Maart werd gespeeld, 's middags 2 uur bij P. de Nijs te Burgervlotbrug en 's avonds 7 uur bij C. Modder te 't Zand, van welke laatste we reeds in ons nummer van gister het verslag gaven. Ook deze partijen werden door de Biljartkunstenares gewonnen, terwijl haar hoogste serie 181 caramboles cadre was. Het was dan ook een genot haar spel te zien, en naar wij vernamen, zou het "haar voornemen zijn, om in nog andere plaatsen in onze omgeving de biljartliefhebbers van haar spel te doen genieten door het geven van seanoe's. Of 92. Pim bleef over de Residentie zweven, Nu zag hy weer een oud gebouw, Met dikke tralies voor alle vensters Wat dit gebouw wel wezen zou? Pim wist 't zioh eindeiyk te bezinnen, 't Was immers de Gevangenpoort, Waar Cornelis de Witt was opgesloten, Van den meester had hij 't gehoord.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6