PHOSFERINE Uit onze omgeving. zoo zwaar drukken en belemmerend werken op den uitvoer en zal de uitvoer van onze producten ten zeer ste bevorderen e;i zullen er weer prijzen besteed kun nen worden, dat het tuin- en landbouwbedrijf weer loonend zal zijn, wat het geheele Nedcrlandsche volk ten goede komt. Prac-advies van 'het Bestuur: liet Bestuur acht dit voorstel onaannemelijk, niet alleen om de hoocrc kosten, maar ook dat de omliggende landen hare ta rieven zouden vcrhoo"-en. De Voorzitter meent, dat wel gesproken kan wor den van een tocslagpremie en herinnert aan de po ging in 1923 om een Yi cent per kilo toeslag te krij gen op de kool. Het heeft geen schijn van kans ge had. Waar de algemeen© nfdeelingsvergadering van „de Toekomst'' het voorstel van „de Toekomst" had ver worpen, wordt het voorstel ingetrokken. De ko&ton der sooialo wetgevi- Verder stelt „De Toekomst", Zuidscharwoude, voor: De Algomeene Vergadering spreekt zich uit, dat al het mogelijke moet worden gedaan om tuinders, die zijn aangeslagen in do Bijks-Inkomsten-Bolastin naar een zuiver inkomen van f1200.worden vrij gesteld van premie-betaling voor Invaliditeit?-, Ouder doms- cn Ziektewet, met dien verstande, dat de pre mie door don Staat worde gedragen. Toelichting: Het argument van de Prov. Commis sie, dat wetswijziging noodig zal zijn, achten de voor stellers geen bezwaar; dit is, zoo de Regccring dit wil, uit te voeren. Wat de kosten van uitvoering betreft, behoeft dit geen bezwaar te zijn. Het voornaamste argument o.i.z. is toch, dat deze kosten voor de menschen met geen of een klein inko men niet zijn te dragen. Voorstellers meencn vercLr, dat dit nimmer de bedoeling des wetgevers kan zijn geweest en de gevolgen niet ernstig onder de oogen zijn gezien. Verder wijzen voorstellers er op, dat het stelsel van de wet in geen enkel opzicht wordt aangotast cn dat onze bedrijven als onbeschermde bedrijven dezo be drijfskosten niet op de producten kunnen worden ge legd. Prae-advies op dit voorstel is door het Bestuur niet uitgebracht, opdat een ieder zich in deze vrij zou uitspreken. En van die gelegenheid wordt een druk gebruik gemaakt. De Voorzitter meent, dat toch het belang van de ziekte- en ongevallenverzekering wel is gebleken, hoewel erkend moet worden, dat de kosten in veler lei vorm door den tuinbouwer moeten worden gedra gen. In verband met de malaise, wordt het zegel- tjesplakken te duur gevonden en beter was dat de wetten door het geheele Ned. volk werden bekostigd en we die kosten in de inkomstenbelasting vonden. De heer Kramer, Zuidscharwoude, breekt een lans voor afschaffing van de zegeltjesplakkerij, niet ten koste van de arbeiders, maar om het ten laste van de regeering te brengen. Spr. acht wetswijziging geen bezwaar cn noemt het een groote onbillijkheid dat wij dio geen inkomsten hebben, deze kosten moeten dragen. Het. is een misstand, waarvan we moeten worden verlost. De heer De Graaf, Broek op Langendijk, zegt dat de zegeltjes reeds 10 jaren zijn geplakt en omdat we nu aan den lagen kant zijn, daar ontheffing van te vragen, gaat niet aan. Het loopt in alle bedrijven vast en „Groentecultuur" zal dan ook tegen het voor stel stemmen. De heer Tromp, Heerhugowaard, meent dat de or ganisatie zich op een gevaarlijken weg gaat bege ven, het is een politieke kwestie. Laten we bij de re geering aandringen om ons bedrijf rendabel te ma ken en dan kunnen we deze kosten blijven dragen. Do Voorzitter ziet niet in. dat dit een politieke kwestie is, het gaat alleen om de centen. De heer Kramer zorgt voor repliek. De heer Bakker, Schcrmerhorn, bepleit algeheele vrijstelling, de heer Balder, Broek op Langendijk, meent, dat met het huren van een arbeider reke ning gehouden wordt met deze kosten. De heer Zwetsman Sr., Koedijk, meent, dat de Ncrierl. sociale wetgeving bekostigt dient te worden door het Nederlandsche volk. Spr. wekt op om mede te werken, daartoe te komen. Het voorstel can „de Toekomst" wordt aangeno men met 8<£G tegen 339 stemmen, blanco 245 stem men. Herziening Pachtwet. Het volgende voorstel van „de Toekomst", Zuid scharwoude, is: De Algcmeene Vergadering, gehoord de bespre king over het systeem van Openbare Verpachting der landerijen, spreekt zich uit, dat het wenschelijk is, dot de Pachtwet zoodanig worde horzion, dat deze ten spoedigste worde afgeschaft en dat pachtcom- missics regelend zullen optreden. Zij draagt het Be stuur op ter bevoegde plaatse hiervan kennis te geven. Toelichtifïg: „De Toekomst" weet al te goed, dat deze Volksvertegenwoordiging in deze is tekort ge schoten, doch is overtuigd, dat steeds sterker tot den Wetgever moet doordringen, dot in deze een om mekeer in de gedachten der landgebruikers en land- verhuurders ontstaat. In de tijden, dat het den tuinders goed gaat, wordt maar al te vaak op onberekende wijze opgeboden, wat zich wreekt in jaren van druk. Deze onwaar dige concurrentie moet door overleg (pachtcommis- sies) worden vervangen. Dit zal voorwaar in het be lang van de bona-fide tuinders zijn. De Voorzitter meent, dit voorstel te moeten be schouwen als een motie, deze zaak behoort niet bij onze organisatie on het voorstel is voorbarig, omdat de pachtwet nog niet is aangenomen. „De Toekomst" trekt haar voorstel in Da alen-controle. „De Groenten-Cultuur" te Broek op Langendijk acht do tegenwoordige regeling van de uien-controle onuitvoerbaar en vraagt daarom opheffing van het uitvoerverbod van uien. Toelichting: De praktijk leert ons dezen winter, dat hoewel de kwaliteit van de uien goed kan wor den genoemd, en door ons zeer veel zorg aan het uit zoeken wordt besteed, toch do levering buitenge woon moeilijk is. Bij ieuer, die met de ontvangst van uien voor ex port is belast, bestaat de vrees, dat wanneer na controle hunnerzijds de uien zijn ontvangen, nader hand de controleurs van het U.C.B. ze toch niet voor uitvoer geschikt achten. Deze vrees heeft tot gevolg, dat bij levering door ons dikwijls geen redelijke maar onredelijke eischen worden gesteld Daarbij is het een feit. dat door de verplichting van het U.C.B.-merk. die uien die eenigszins bruin zijn, maar oveiigens vooral niet minder deugdelijk dan de blanke omdat die bruine uien het U.C.B.-merk niet kunnen krijgen en dus niet voor export kunnen worden gekocht, nagenoeg niets meer opbrengen. En ook vragen wij ons af, als nu de moeilijkhe den al zoo groot zijn, hoe het «al moeten gaan, wan neer de uien eens ernstige gebreken zouden hebben, *nt toch ook veel is voorgekomen. En omdat al deze bezwaren uitvloeisel zijn van de regeeringsmaatregelen ten opzichte van den uit voer. acht „De Groenten-Cultuur" het noodig, dat genoemde maatregelen worden cpgeheven. De Voorzitter zegt, dat do controle nog slechts een blauwe maand bestaat cn erkent dat we met d6 2e soort in 't gedrang komen, maar daarom behoeft de controle niet opgeheven te worden. De uitvoering der controle voldoet, is niet zoo buitengewoon, do con trole dient te blijven bij het marktwezen en dat zou eon stap in de goede richting zijn. Het Bestuur ont raadt aannemen van het voorstel van „Groontencul- tuur". De heer Balder. Broek op Langendijk, verdedigt het voorstel van zijn afdetling ook voor de tweede kwaliteit kan een rijksmerk worden verstrekt. Van andere zijde worden voorbeelden van onbil lijke keuring naar voren gebracht. WERK PRETTIG! Het werken ts een genot wanneer men zich goed voelt. Laat Phosferine U helpen ieder uur van den dag ten volle te genieten en behoudt het genot van een goede eetlust, een goed humeur en een goede gezondheid. Phosferine is het beste versterkingsmiddel ter wereld gebruik het dagelijks en behoudt daarmede Uw goede gezondheid. HET ALLERBESTE VERSTERKINGS MIDDEL DAT VOOR EEN GOEDE GEZONDHEID ZORGT. In Tablot- en Vlooibnrcn vorm In drto groottan verkrijgbaar) 11.-, 2.35 en I 3.75, de grootere verpakkingen xljn zeer voordeetlg. Neemt een proef met Photferlne HenlUi Selt. Het Versterkende zout dat versterkt terwijl het reinigt. FabrikantenPHOSFERINE (ASHTON PARSONS) Ltd LUDGATE HILL, LONDON. ENGELAND De Voorzitter vreest, dat als voor 2e kwaliteit uit voer werd toegestaan, er heel wat 2o kwaliteit zou komen cn dien kant moeten we niet heen. Ons pro duct moet gekocht worden om zijn goede hoedanig heid. Het is spr. officieus bekend dat de handel in uien zooveel verbeterd is. Laten we dus alleen pogen om de keuring via het veilingsinstituut te krijgen. Daarentegen wordt opgemerkt dat er nog wel wat verschil is tusschen theorie en praktijk. Tenslotte vraagt de Voorzitter of men zich kan ver eenigen met het verzoek van de L.G.C. aan het C.B., om de keuring via het veilingswezen te krijgen. Getracht wordt nog van den Voorzitter do verkla ring te ontlokken, dat do keuring onlangs onredelijk geschiedde, maar de Voorzitter weigort. Het besluit is dat geprobeerd zal worden de lccur over de veiling te krijgen en over a- cn b-kwaliteit. De pensioennee ring van tuinders. De Voorzitter deelt nog mede, dat voor de pen- sioencering van de tuinders door 7 vereenigingen zijn opgegeven KM leden van 2030 jaar, 192 leden van 3040 jaar, 178 leden van 40—50 jaar en 265 leden boven 50 jaar. Enkele vereenigingen gingen er niet mede accoord en onderzocht zal moeten worden hoe veel de kosten bedragen van pensioencering op 65- jarigen leeftijd. Voor de leden boven 50 jarigen leef tijd zal het niet meevallen. Vijf vereenigingen hebben nog geen opgaaf verstrekt en als dat is gebeurd, zal een onderzoek naar de kosten worden ingesteld. De rondvraag. Burgemeester Van Spcngler dankt voor de uitnoodi- ging om deze vergadering bij te wonen cn heeft met belangstelling de besprekingen gevolgd en uit zijn vreugde er over dat de crisis in den tuinbouw niet veel uitstaande heeft met de algemocnen malaise- toestnnd. Do crisis in den tuinbouw blijkt verbannen te kunnen worden door winterweer en dat moet den tuinders moed geven. Spr. heeft bewondering voor de leiding van den Voorzitter en het blijkt dat de vereeniging nog het volle vertrouwen in haar alge meen bestuur heeft. Do heer C. Madderom bepleit steun aan het urgen tie-programma van het Ned. Landbomvcomité. De heer Prins, Koedijk, brengt het bascule-vraag stuk ter sprake. Zelfs transporters klagen er over. Spr. wil de verantwoordelijkheid voor de bascules omlorbrcngen bij do transporters. De Voorzitter geeft toelichting cn deelt mede, dat nieuwe bascules zijn aangeschaft, alleen op drukke dagen wordt nog wel gebruik van de grijze bascules gemaakt. De heer Hart, Koedijk, zegt. niet de bedoeling gehad te hebben in den aanvang der vergadering den voor zitter der Prov. Commissie aan te vallen. Er heersch- te bij ons nood en dan verlangt men graag een zoo spoedig mogelijke hulp. Evenals de secretaris, meent spr. dat spoediger afwikkeling mogelijk was. Na de toelichting van den voorzitter van do P. C., blijkt dat daar de schuld niet lag. De heer De Vries, St. Pankras, wijst op de uitbrei ding van het autovervoer, cn vraagt onderzoek naar de mogelijkheid om bij de laadplaats van het spoor de mogelijkheid te krijgen de auto's te verladen. De Voorzitter verwacht niet dat de Ned. Spoorwe gen dat zal toestaan. De heer Huiberts van St. Pankras wijst er op dat in de maand Januari op bonnen is verkocht. De Voorzitter erkent dat dit het geval is. Dezelfde spr. vraagt naar het statiegeld voor de manden. De Voorzitter antwoordt dat gestreefd wordt naar een eensluidende statiegeldregeling. De vraag wordt ook gesteld of men verplicht is iedere hoeveelheid van zijn producten bij den lcooper te brengen. Spr. wil partüen beneden 1000 kilo in de naaste omgeving brengen. De Voorzitter zegt dat dit een kwestie is die reeds jaren aanhangig is, de wallen der kooplieden zijn door ons erkend. De heer Kramer, Zuidscharwoude, heeft waardee ring voor de afdeeling „De West" van Koedijk voor haar krachtig optreden in verband met den crisis toestand. Koedijk heeft opgevolgd het parool: „schou der aan schouder", met aan het hoofd, de burge meester. Hierna volgt sluiting der vergadering, die reeds ver loopt. BARSINGERHORN In het café van den heer A. de Graaf alhier, werd wederom de jaarlijksche onderlinge wedstrijd In biljar ten en kolven tusschen de sociëteit te Kolhorn en die te Barsingerhorn gehouden. De wedstrijden hadden een gezellig verloop, terwijl de prijzen werden behaald door de volgende personen. Biljarten, le klas. Ie prijs J. A. Schenk, 2e A. van der Oord, 3e J. Smit Gz., allen te Barsingerhorn. Biljarten 2o klas: le prijs Jm. Blaauboer Gz., Kolhorn; 2e prijs C. Bakker Az., 3e pr. G. G. Loggers, beiden to Barsingerhorn. Kolven le klas: le pr. J. A. Schenk, 2e pr. C. Smit Gz., 3e pr. D. Blaauboer, allen to Barsingerhorn. Kolven 2e klas: le pr. G. Blaauboer Jmz., 2e pr. Jb. Klstemaker, 3e pr. G. H. Kistemaker, allen te Kolhorn. De scrieprijs in de le klas kolven werd behaald door K. Kistemaker met 46 punten. Bij de gehouden stemming voor een molenmeester van den Slikvenpolder wegens vacature ontstaan door het bedanken van den heer Jb. Swaan, werd benoemd de heer P. Stammes Jbz. te Schagen, terwijl de heer W. Kooijman Jr. werd benoemd tot Hoofdingeland van het Heemraadschap der Strijkmolens van de Schagerlcogge, eveneens in de plaats van den heer Jb. Swaan. De op 22 Februari vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente vermeldt: 1213 kiezers voor de Tweede Ka mer der Staten Generaal, 1064 kiezers voor de Provin ciale Staten en 964 kiezers voor den gemeenteraad. De volgende dienstplichtigen uit dezo gemeente zijn opgeroepen om voor den tijd van 17 dagen voor her halingsoefeningen onder de wapenen te komen: J. de Boorder, behoorende tot de le Comp. Hospitaalsoldaten, op 13 Augustus 1931, bij het 16e Regiment Infanterie to Amersfoort; A. Koopmans, behoorende tot de School- comp. van den Motordienst, op 10 September 1D31 te Haarlem. Dinsdag vergaderde de Afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis", ten huize van den heer A. de Graaf. Aanwezig 9 leden. Vooi'zitter, de heer L. J. van der Kuijl, opende met een woord van welkom de vergadering, waarna de no tulen der vorige vergadering werden gelezen en on veranderd goedgekeurd, onder dankzegging voor de samenstelling. Voor twee leden van het Hoofdbestuur zijn blijkens ingekomen mededeelingen voorgedragen de heeren B. Meindersma te Schermerhorn en Dr. A. Spanjaard te Amsterdam. Waar in de vergadering geen speciale voor keur bestaat, wordt den afgevaardigde naar de Alg. Vergadering vrij mandaat gegeven. Van de afd. Zwaagdijk is ingekomen een verzoek om een bijdrage voor de aldaar te houden tentoonstelling. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Hierna worden de rekeningen over 1930 ter tafel ge- ,'v.xht, waaruit blijkt, dat de ontvangsten voor „Het ".Vitte Kruis" hebben bedragen f 1431.29%, de uitgaven i' 073.49, alzoo een batig saldo van f 757.80%. Voor de Wijkverpleging bedroegen de ontvangsten f 1839.93, de uitgaven f 1956.40, nadeelig saldo f 116.47 en voor de T.B.C.-bestrijding, ontvangsten f 960.81, uitgaven f 939.77, batig saldo f 21.04. Bij monde van den heer P. Kater wordt namens de Commissie belast met het nazien van de rekening ver slag uitgebracht. Spreker verklaart, dat alles in de beste orde is bevonden en adviseert tot goedkeuring, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn gehouden beheer. Voorzitter sluit zich hierbij gaarne aan en dankt de Commissie voor het werk, dat zij hebben verricht. Door den Secretaris worden hierop de jaarverslagen uitgebracht, waaruit blijkt, dat het ledental van „Het Witte Kruis" in het afgeloopen jaar 393 bedroeg. Uit het magazijn te Barsingerhorn werden aan 56 perso nen 85 artikelen uitgeleend en te ÏColkorn aan 48 per sonen 93 voorwerpen. De gehouden moedercursus, onder leiding van Zuster Nieuwpoort, werd door 16 dames gevolgd. Voor rekening der afdeeling werden 2 patiën ten naar „Heideheuvel" gezonden, terwijl een jongen gedurende een tijd van 42 dagen verpleegd werd in de stichting „Huis Heelsum" van de Vereeniging Centraal Genootschap voor Kindervacantiokolonies. Van de ont smettingsinrichting te Alkmaar werd slechts eenmaal gebruik gemaakt. De plannen om tot oprichting van een Bad- en Zweminrichting te komen zijn in 1930 In vervulling gegaan. In de haven te Kolhorn werd een dergelijke inrichting gemaakt, bevattende 10 kamertjes. Door de Vereeniging „Denk en Doe" te Kolhorn, welke zloh met de exploitatie en het toezicht heeft belast, werden 45 abonnementen en 474 kaarten voor afzonder lijke baden afgegeven. Uit het verslag van de „Wijkverpleging" blijkt, dat door de Zusters Bunders en Scheding, welke laatste gedurende de maand December met de waarneming werd belast, 1735 bezoeken werden afgelegd bij een 103- tal patiënten, tegen 1366 bij 70 personen. Het ledental bedroeg 285. Inzake de TB.C.-bestrijding werden 176 bezoeken af gelegd aan 15 huisgezinnen. Een tweetal patiënten zijn gedurende eenige weken verpleegd in het sanatorium „Oranje Nassauoord" en in het P. W. Janssen Zieken huis te Almen. Beide zijn in hunne gezinnen terugge keerd. Het verblijf In genoemde Inrichtingen had een gunstig resultaat opgeleverd. De uitzendingen zijn door den steun van het Gemeentebestuur mogelijk ger maakt. Van het consultatiebureau te Schagen werd door de ingezetenen dezer gemeente wederom een dank baar gebruik gemaakt. Voorzitter brengt den Secretaris dank voor zijne ver slagen, waarna door den heer Bakker eveneens ver slag wordt uitgebracht van de gehouden Algemecne Vergadering, gehouden te Haarlem, waaruit wij aan stippen, dat het ledental over 1930, met 15200 vermeer derde. Van de aftredende Hoofdbestuursleden werden 2 aftredenden bij enkele candidaatstelling herbenoemd, terwijl in de vacature-Prins werd benoemd Dr. Spie- rings te Heerhugowaard. Den afgevaardigde wordt dank gébracht voor zijn uit gebreid verslag. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of het doen van voorstellen wordt door den heer Van der Oord gebruik gemaakt, die vraagt of het geen aanbeveling verdient, dat op verschillende plaatsen dreggen worden gestationneerd met stokken. De wenschelijkheid wordt door de vergadering wel ingezien. Het Bestuur zal na der overwegen waar de meest geschikte plaatsen daar voor zijn, hetwelk dan bekend zal worden gemaakt. De heer Wardenaar zou gaarne een herziening van de tarieven voor de Bad- en Zweminrichting ingevoerd zien. opdat het gebruik daarvan zal worden bevorderd. Met deze opmerking zal rekening worden gehouden en voor het seizoen aanbreekt onder oogen worden gezien, ter wijl tevens wordt meegedeeld, dat het uitbaggeren even eens voor dien tijd zal plaats vinden. Dr. J. J. Werner vraagt naar de mogelijkheid om een malariafilm te vertoonen. De vergadering blijkt hiervoor wel te gevoelen, zoodat dit in gedachten zal worden gehouden. Na de rondvraag, welke niets opleverde, sluit Voor zitter met de gewone plichtplegingen de vergadering. NIEUWE N 1 ET) O RP Dinsdag 10 Maart, 's avonds 7 uur, vergaderde de Tuinbouwvereeniging „Nieuwe Niedorp en Omstreken" in het lokaal van den heer H. J. Kossen, alhier. Aanwezig waren 27 leden. Te half acht opent de voorzitter, de heer A. Visser, de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Zeker heeft de gelegenheid tot het ont smetten van koolzaad, zegt spreker, invloed' op de op komst, maar desniettemin verheugt het hem, dat er zoovelen opgekomen zijn. Veel zeggen over den slechten toestand in den tuin bouw wil spreker niet, laten we het oog houden op de toekomst en hopen, dat het slechte jaar 1930 door vele goede jaren gevolgd zal worden. Dat deze crisis ook door d© leidende personen is begrepen, blijkt wel, zegt spreker, uit het geven van de tuinderscredieten, waar voor Provincie en Gemeente zich borg stellen. Daarna memoreert spreker nog, dat de vereeniging dezen winter een cursus gaf in bloembollenteelt, waar aan 18 leerlingen deelnamen. Voorz. hoopt dat de lessen van den heer Band tot gevolg zullen hebben, dat de bollencultuur zloh hier uitbreidt. De secretaris krijgt nu het woord om de notulen der vorige jaarvergadering te lezen. Deze worden na een kleine opmerking van den heer P. Honlngh goedge keurd. Daarna leest de secretaris het Jaarverslag, waarin als gewoonlijk de gewone dingen de revue passeeren en waarin ook de vergaderingen der Provinciale Commis sie worden besproken. De finantlecl toestand van de vereeniging wordt ver volgens behandeld. Het blijkt, dat de vereeniging door enkele extra uitgaven en minder ontvangsten een ach teruitgang heeft van f 65. Was het bezit der vereeni ging vorig jaar f 366.33, thans is het f 301.14. Het lid van de commissie tot nazien der rekening, de heer M. Koorn, brengt verslag uit over de rekening van den penningmeester. Alle uitgaven en ontvangsten waren door hem nagezien en in orde bevonden, zoodat de heer Koorn adviseerde de rekening goed te keuren. Vervolgens vaststelling der salarissen. Deze blijven voor elke functie, voorzitter, secretaris, penningmeester elk f 20. Ook het presentiegeld voor de bestuusleden voor het bijwonen der bestuursvergaderingen blijft f 1. Tot commissieleden voor het nazien der rekening voor het volgend jaar worden benoemd de heeren P. Roo- sloot en G. Keulen. De verkiezing van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren A. Visser, J. Jes en Jb. Wit, heeft tot resultaat, dat de aftredenden weder worden herkozen. Allen nemen de benoeming aan. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den Noordermarktbond worden benoemd de heeren P. Band, Abr. Wit, J. Jes, F. Krap. H. de Wit en C. Koster. Al len aanvaarden deze functie. Daarna wordt de gelegenheid gegeven, voorstellen !n te dienen voor de jaarvergadering van den Noorder marktbond. Niemand heeft een voorstel. Wel wordt besloten het voorstel van de afdeeling L.T.B. 't Veld, omtrent de slaboonenkeur, te steunpn en ook het voor stel van „De Eendracht" te Oudkarspel over een ver andering van de keur op de uien met het U.C.B.-merk. Daarna kwam de rondvraag, die nogal aanleiding gaf tot critiek op de toestanden aan onze markt. Aan de leden van het bondsbestuur wordt gevraagd daar nog eens ernstig den nadruk op te leggen. Na het bespreken van nog eenige minder belangrijke d'ngen werd de vergadering om 10 uur door den voor zitter gesloten, onder dank aan de aanwezigen voor het gezellig samenzijn. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Op Woensdag 11 dezer werd ten lokale van Mevr. Wed. J. Broer alhier, een stemming gehouden ter verkiezing van 2 hoofdingelanden van het waterschap Zijpe en Haze- polder, wegens periodieke aftreding van de heeren G. Rademaker Jz. en Jb. Schilder. (De heer Schilder wenschte niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen). Candidaat waren gesteld: Door de eigenaren van contribuabele landen de hee ren G. Rademaker Jz. en C. Kraakman; door de eigena ren van egalements- en nollenlanden de heeren A. Slijker- man en K. Zeeman Cz. De uitslag van de stemming waa ala volgt: G. Rademaker Jz., 363 stemmen: C. Kraakman 361 stemmen; A. Sliikerman 266 stemmen; K. Zeeman Cz. 272 stemmen. Gekozen zijn dus de heeren G. Rademaker (te Heiloo) en C. Kraakman (te Zijpe.) 'T ZAND. Het aantal sollicitanten naar de vacante betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school alhier bedraagt slechts 4. Dinsdagavond j.1. werd bij den heer Schrieken alhier 't 2o gedeelte van den vriendschappelijken biljartwedstrijd tusschen 5 personen der sociëteit te Callantsoog en 5 van hier gespeeld. Totaal zijn gespeeld 25 partijen waar door elk der spelers eenmaal tegenover een der andere partij uitkwam. Te Callantsoog werden de vorige keer hiervan 13 partijen gespeeld en thans Dinsdagavond hier de resteerende 12. De einduitslag luidt a's volgt: Voor Callantsoog: Baken gew. 4 part totaal gemaakt 214 caramb. Breebaart gew. 3 part. totaal gemaakt 217 caramb. V. Honschoten gew. 3 part. totaal gemaakt 230 caramb. Loggers gew. 0 part. totaal gemaakt 163 caramb. Vo3 gew. 1 part totaal gemaakt 203 caramb. 11 part. 1027 caramb. Voor 't Zand: Tjrak gew. 2 part. totaal gemaakt 224 caramb. Eriks gew. 2 part. totaal gemaakt 207 caramb. Oterdoom gew. 3 part totaal gemaakt 230 caramb. Schrieken gew. 2 part totaal gemaakt 213 caramb. Swan gew. 5 part toatal gemaakt 250 caramb. 14 part 1124 caramb. Door 't Zand is dus op partijen gewonnen met 3 part en op caramboles met 97 stuks. De heer Swan is uit den wedstrijd gekomen als onoverwinlijk, heeft n.1. alle par tijen gewonnen. Wegens ongesteldheid van Vos, speelde alhier mede de heer Troost Door de aannemers Fa. Doedens en Schilder alhier zal ten behoeve van Th. Schilder een boerenhuis worden gebouwd aan den Nieuwenweg in de gemeente Callant soog op het land in gebruik bij den heer Ad. Noord- strand en eigendom van de R.K. Badhoudstichting te Utrecht ANNA P AULOW N A BILJARTEN. Dinsdag heeft hij den heer C. Slikker te Anna Paulow- na de biljartwedstrijd plaats gehad om het kampioen schap groot biljart van de biljartvereeniging „Hollands Noorderkwartier", waaraan deelgenomen werd door de heeren H. Hoogland Alkmaar, L. Hop Noordscharwoude, J. Schenk Dz. Schagen, J. A. Schenk Earsingerhorn, en A. G, de Wit Alkmaar. Gespeeld werden partijen van 100 punten cadre. Gesp. Gew. Verl. Beurten Pnt. Gem* L. Hop 5 4 1 113 492 4.3 A. G. de Wit 5 3 2 134 491 3.6 H. Hoogland 4 2.2 93 401 4.3 J. Schenk Dz. 4 2 2 98 294 3.^ J. A. Schenk 4 0 4 86 196 2.3 Waar de heeren Hop en de Wit beiden een partij had den verloren, moesten deze een embarrage partij spe len; winnaar hiervan werd de kampioen. De uitslag was: L. Hop, 100 punten in 25 beurten, en A. G. de. Wit, 75 punten 4n 25 beurten. De heer L. Hop, Noordscharwoude is dus kampioen 1931 groot biljart van de vereeniging geworden. De Voorzitter, de heer J. Schenk Dz. te Schagen sprak eenige hartelijke woorden tot den kampioen en wenschte hem geluk met zijn succes. Spr. hoopt dat de kampioens medaille, welke den heer Hop zal worden uitgereikt, steeds een aangename herinnering mag zijn aan deze eersten wedstrijd „Groot Biljart", welke door de ver eeniging is georganiseerd. De wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop, zoodat mede door de oplettende belangstelling van het plaat selijke publiek en eenige leden van de vereeniging van elders op een aangenamen en leerrijken dag mag wor den teruggezien. WIERINGEN DEN OEVER. Hoewel zich elders in de Zuiderzee veel drijfijs bevindt, valt daarvan nabij de Oostpunt van Wieringen weinig te bespeüren. De oorzaak daarvan kan gezocht worden in de wind richting, zoodat verwacht mag worden dat bij verande ring daarvan ook nog wel ijs in die richting op zal ko men zetten. Alleen in de richting Medemblik bevindt zich nu reeds een weinig ijs. De scheepvaart om en nabij Wieringen vindt nog steeds ongestoord plaats. Met ingang van 16 Maart a.s. zal door de stoomboot onderneming „IJsselmeer" die de verbinding Den Oever Medemblik—Harlingen en terug onderhoudt, de zo merdienstregeling worden ingevoerd. Voor dagelijkschen dienst worden de vertrekuren dan: Vertrek Medemblik 8.uur; vertrek Den Oever 10.15 uur; vertrek Breezand 11.30 uur; vertrek Kornwerder- zand 12.15. Aankomst Harlingen 13.15 uur. Voor de terugreis: Vertrek Harlingen 14 uur; vertrek Kornwerderzand 15 uur; vertrek Breezand 15.45 uur; vertrek Den Oever 17 uur, Aankomst Medemblik 18.30 u. Zooals bekend is er Zondags geen dienst.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2