Scliager Courant Raad Harenkarspel. POORTER® MEUBELHANDEL POSTER'C Derde Blad. Uit onze omgeving. J[ RugpijnNierenPillen Zaterdag 14 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8832 Vergadering van den Raad op Vrijdag 13 Maart 1931, des middags 3 uur Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; secreta ris de heer Jb. Dam. Afwezig is de heer Francls, met kennisgeving van ver hindering. De voorzitter opent de vergadering en hoopt dat de besprekingen in het belang der gemeente zullen zijn. De notulen worden gelezen, ze worden onder dankzeg ging goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeellngen. a.. Verslagen van de commlssiën tot wering van schoolverzuim. Worden voor kennisgeving aangenomen. b. Verzoek van B en W van Arnemuiden. om ad- haesie te betuigen aan een adres, door den Raad dier gemeente gezonden aan H. M. de Koningin, om te bevorderen, dat art 195 der Lager Onderwijswet 1920 worde gewijzigd In dien zin, dat van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening ook na 1 Januari 1936 vrijstelling wordt verleend. B. en W. stellen voor adhaesie te betuigen. De heer Doodeman acht het onderwijs noodig, het is een gezonde sport en in den zomer heerscht er atmosfeer zoodat het wel eens goed is dat de kinderen de school verlaten. De Voorzitter is het met deze opmerking eens, maar het brengt enorme kosten mee, vooral omdat hier geen gemeenschappelijk terrein en lokaal Is te stichten. De afstanden zijn veel te ver. De heer De Groot acht dit onderwijs niet zoo noodig, voor het platteland, het gaat ten koste van het gewone onderwijs. Ook de heer De Vries ziet de noodzakelijkheid van vak J voor het platteland niet in. Verschillende onderwijzers oordeelen dat het afbreuk doet aan het onderwijs. Spr. zou zooveel mogelijk getracht willen zien de verplich ting tegen te gaan. De heer Duijvis is het met deze opvatting eens, maar in punt 6 komt een geheel ander standpunt van B. en W. tot uiting. De Voorzitter zegt dat dit door de wettelijke verpllch ting komt Met 5 tegen 1 stem, die van den heer Doodetóan, wordt besloten adhaesie te betuigen. c. Schrijven van Ged. Staten geleidende de goed gekeurde begrooting voor 1931 en het besluit tot wijzi ging der begrooting voor 1930. d. Schrijven van Ged. Staten geleidende het goed gekeurde besluit waarbij B. en W. worden gemachtigd de gemeente garant te verklaren voor tuindersvoor schotten, te verleenen door de Boerenleenbank te Zuidscharwoude. e. Begrooting van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar voor 1931. (Bijdrage van de gemeente 14.97 cent per inwoner tegen 15.12 cent in 1930). Een geduchte tegenvaller voor de gemeente- portemonnale. f. Bericht van den Inspecteur der dir. bel. in de 2e inspectie te Alkmaar, dat de opbrengst van de gemeen telijke inkomstenbelasting voor 1930-1931 nader is vastgesteld op f 12900. Bij de begrooting is een opbrengst geraamd van f 18000.doch de oorspronkelijke raming van den In specteur bedroeg f 20000.naar welk bedrag de ult- keeringen over de maanden Juli 1930 tm. Januari 1931 zijn gedaan, zoodat f 4970.teveel is ontvangen. Dit bedrag moet in 's Rijks kas worden teruggestort, 't welk is geregeld in een suppl. begrooting. De Voorzitter noemt het een onaangename boodschap. B. en W. dachten zoo voorzichtig mogelijk te hebben geschat en nu blijkt het heel erg mis te zijn geweest. De heer Duijvis zegt dat feitelijk nooit zoo'n fijne be rekening is gemaakt als het laatste jaar. g. Mededeeling, dat B. en W. op verzoek van belang hebbenden de bijdrage ad f 20.per week voor de auto voor vervoer van werkloozen naar den Wieringer- meerpolder hebben verlengd 'tot 1 April a.s. om de te werkstelling van werkloozen aldaar tot dien datum mogelijk te maken. De heer De Vries kan zich er goed mee vereenigen, als de datum van 1 April nog maar niet te vroeg Is. De finantieele toestand van de tuinders is niet best, Zoodat aanstelling van werkvolk wel te wenschen zal overlaten. De Voorzitter zegt, dat er ook aan gedacht moet worden, dat de ingezetenen niet zonder werkvolk komen te zitten. Laten B. en W. naar bevind van zaken han delen. De heer De Vries kan dat wel goedvinden. De men- schen moeten toch wat verdienen: De heer Dekker stelt zich voor, dat na 1 April in de Wierlngermeer het volle pond zullen kunnen ver dienen. Zal dat niet funest werken voor de werkgevers hier? en moet de gemeente dan nog steun geven? De heer Duijvis onderschrijft deze bezwaren. Als ze zelf de kosten voor de bus betalen, kan de gemeente er niets aan doen. De heer De Vries koestert die vrees niet, de men- schen gaan naar den Wieringermeer uit nood. Er dient een redelijk loon te blijven bestaan. De heer Bakker denkt het werk dat na 1 April hier komt, wel zal meevallen. De producten zijn weer wat verhoogd in prijs en daarbij de tuinderscredleten. On der welke omstandigheden ook. zou spr. na 1 April willen ophouden met de gemeentelijke subsidie. De Voorzitter meent toch dat dit van den toestand zal afhangen. De heer Doodeman vraagt of menschen, die inplaats van naar den Wier'ngermeer, naar een andere plaats gosn te werken, ook in aanmerking voor subsidie ko nijn. Spr. heeft bijv. op 't oog een gezin, dat naar een fabriek in Akersloot te werk gaat. Misschien is vergoe ding voor rijwielgêbruik mogelijk. De Voorzitter acht dit een gevaarlijke weg, alleen wanneer het tewerkstelling van een clubje arbeiders betreft, dient subsidie te worden gegeven. De Secretaris merkt op. bedoeld gezin arbeid te hpbhen aangebeden, zoodat zegt de Voorzitter het hier eigen wil betrof. r>® verdere regeling wordt aan B. en W. overgelaten. h. Verslag van den schoolarts over 1930. De gezondheidstoestand bleek vrij gunstig, alleen heeft tamelijk erg de mazelen geheerscht, waaraan weinig te doen schijnt te zijn, zegt de Voorzitter. Benoemingen. Aan de orde is de benoeming van leden der commissio tot wering van schoolverzuim. De commlssiën zijn 31 Dec. periodiek afgetreden. B. en W. stellen voor de af tredenden wederom te benoemen, n.1.: voor Kerkbuurt de heeren Ch. G. M. Immens, W. Strooper en G. Boekei: voor Dirkshorn de heeren R. van der Laan. A. Kistemaker en J. Spaans Rz voor Waar land de heeren P. M. Raas, A. Groen en P. Bekker. Bij acclamatie worden deze heeren benoemd. Vastgesteld worden suppletoire begrootingen voor den dienst 1930 en 1931. Het tekort, ontstaan door de mindere opbrengst van de inkomstenbelasting, wordt o.m. gedekt door uit het batig slot van 1929 een bedrag van f2200 te putten. Voorts is niet uitbetaald de f1000, uitgetrokken voor de hagelschade. Uit den post onvoorzien is dan nog te dekken een bedrag van f703.08. Voor 1931 is de post onvoorzien verlaagd met f2910. Gelukkig was deze post oorspronkelijk geraamd op f8000. Te kort In ka*. B. en W. stellen voor een rekening-courant-overeen komst aan te gaan met de Bank voor Nederl. gemeenten. De geldmiddelen der gemeente zijn dermate geslonken, dat het aangaan eener tijdelijke geldleening noodzake lijk wordt. Door het aangaan eener dergelijke overeen komst voorziet de Bank in de behoefte aan kasmiddelen De kosten zijn niet hooger dan wanneer van de Boeren leenbank wordt geleend. De overeenkomst aan te gaan tot een maximum van f 10.000. De Voorzitter licht den gang van zaken toe. Wordt goedgevonden. Onderwij s-voorschofc. Volgt het voorstel van B. en W. om over 1931 uit te betalen aan de besturen der bijz. scholen te eKrkbuurt en Waarland een voorschot van 80 pet op de vergoeding bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. De kosten van het openbaar onderwijs over 1930 heb ben bedragen f 9.78 per leerling. Voorgesteld wordt uit te keeren: Voor Kerkebuurt voor gemiddeld 143 leerlingen: 80 pet van 143 keer f 9.78 is f 1118.83, afgerond f 1120.Voor Waarland voor gemid deld 237% leerlingen: 80 pet. van 237% keer f 9.78 is f 1858.20, afgerond f 1860.—. De heer De Vries vraagt, of deze voorschotten in termijnen kunnen worden uitbetaald. De Voorzitter antwoordt, dat dit ook gebeurt. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. ter de school ligt, niet wil verkoopen. Is dat officieel, vraagt spr. De heer Dekker zegt dat het niet erg officieel is, maar de man was op de vraag niet geprepareerd. De heer Bakker zegt, dat als het terrein achter de school kon worden gekocht, men geen mcnsch lastig zou^ vallen, want ,_r kan niet op worden gebouwd. e heer Doodeman wijst op het verbod om binnen een afstand van 40 meter hij het kerkhof te bouwer». Mag men binnen dien afstand wel een terrein voor lichamelijke oefening hebben? De Voorzitter antwoordt bevestigend, en bovendien wordt gewezen op het tegenwoordige speelterrein. De Voorzitter merkt op dat de heeren afdwalen, want de Raad heeft alleen te beslissen of al of niet medewerking zal worden verleend; de practische uit voering is aan B. en W. De heer Bakker zegt., dat het gansch niet op onzen weg ligt, om er zich tegen te verzetten. De Voorzitter vindt het ook jammer dat het school bestuur de invoering wil, maar het is zijn goed recht; als heil in dat onderwijs wordt gezien, dienen ze het in te voeren. De heer Duijvis had begrepen dat de gemeente niet verplicht was om vóór 1 Januari 1936 medewerking te verleenen, maar nu cat anders blijkt, is er wei nig eau te doen. De heer De Vries vraagt of de Voorzitter dus aan neemt, dat een gemoedelijk praatje met het school bestuur niets zal geven. De Voorzitter zegt dat het al is geprobeerd. Zonder hoofdelijke stFfmming woi'dt besloten de ge vraagde medewerking te verleenen. De heer De Vries vraagt of het gemeentebestuur, wat b:v: den prijs voor het terrein betreft, niets heeft te zeggen. De Voorzitter zegt, tot zijn spijt. te. moeten zeggen, van helaas niet; het is een raar soort van wetgeving, maar de Raad verleent, zijn medewerking en de uit voering Is aan B. en W. Wij deelen U hierbij mede, dat wij een geweldige sorteering in de nieuwste dessins VLOERZEILEN, KARPETTEN, ALOVERNETS, LOOPERS, MATTEN, enz., enz. hebben aan te bieden tegen scherp concurreerende prijzen. Linoleum Krommenie 12.60 Stragula, 200 c.M. breed 11.45 Stragula, 183 c.M. breed 11.35 Ballatum, 183 c.M. breedf 1.09 Keus uit meer dan 100 patronen. KARPETTEN, keus uit meer dan 100 stuks. VITRAGE meer dan 50 patronen, enz. enz. Alles wordt onder garantie en franco thuis geleverd. Door grooten omzet lage prijzen. Aanbevelend, LAAGZIJDE B 32 TELEF. 87 - SCHAGEN. Terrein voor lichamelijke oefening. Ten slotte stellen B. en W. voor om medewerking te verleenen tot het verkrijgen van een terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefening aan de bijzondere school te Waarland. De Voorzitter licht toe, dat het schoolbestuur te Waarland de medewerking heeft gevraagd, volgens de wet men op 1 Januari 1936 tot invoering verplicht is, doch dat het schoolbestuur het recht hoeft het vak in te voeren en van de gemeente kan verlangen het terrein in te richten. Burgemeester en Wethouders hebben zich met het schoolbestuur in verbinding gesteld en er op gewezen, dat men niet voor 1 Januari 1936 tot invoering van het vak j ver plicht is, doch het schoolbestuur stelt er prijs op het eerder te doen en handhaaft zijn verzoek. Er zit dus voor de gemeente niets anders op dan de gevraagde medewerking te verleenen. De heer De Vries kent de wet op het onderwijs niet zoo in onderdeelen, maar zooals straks al reeds opge merkt., kent spr. weinig waarde aan vak j toe. T.a.v. Dirkshorn heeft spr. vóór gestemd, omdat. het. moest, anders zou hij het niet hebben gedaan. Het zal heel wat geld kosten, het nut er van is miniem en het zou taktisoher zijn geweest de invoering nog een paar jaar uit te stellen, vooral omdat de wetgever de vrij heid daartoe verleent. De Voorzitter zegt, dat de wet die vrijheid wel geeft aan het schoolbestuur, maar als het schoolbestuur het verlangt, dan wordt die vrijheid niet aan de ge meente gegeven. De heer De Vries vindt het daarom jammer, dat het schoolbestuur de invoering nu verlangt en dat de gemeente in een moeilijken tijd om de belastingpen ningen binnen te krijgen, verplicht wordt zoo'n groote uitgaaf te doen. De heer Bakker zegt, dat als het schoolbestuur het, aan de hand van de wet, kan verlangen, het voor den Raad gesneden brood is. De Voorzitter: Tenzij de onmogelijkheid blijkt om terrein te krijgen. De heer De Groot vindt het ook jammer, dat het schoolbestuur er op staat. Je doet toch niet iets, waar toe je niet verplicht bent en spr. snapt dan ook het schoolbestuur niet. Het oordcel van de bewoners van Waarland is ook wel, dat vak j niet veel beteekent. En er is ook een groote moeilijkheid om een terrein te krijgen. Het stuk achter de school wil de eigenaar niet verkoopen, er is trouwens ook nog een school tusschen. Spr. heeft van terzijde gehoord, dat het schoolbestuur een stuk land op het oog heeft dat achter een ander pei-ceel ligt en bovendien nog aan den overkant van den weg. De heer Doodeman gelooft niet dat de heer De Groot het goed weet, want het stuk land ligt aan den weg; wel moet men over een stuk land loopen om op het teiTein te komen. De heer Dekker zegt dat het een stuk lend is over den weg, maar van dat stuk land wil de eigenaar het achterste verkoopen. En spr. vindt het gek dat men eerst over het eerste gedeelte moet loopen om op het speelterrein te komen. Spr. wijst er op, dat men aan weer en wind zal zijn blootgesteld, dus zal er wel een boet of zoo iets gemaakt moeten worden. De heer Bakker zegt, dat er nog bijkomt, dat het terrein zeer laag is en waar de kinderen om er te komen, 40 a 50 meter langs den weg moeten, vindt spr. het, met het oog op het verkeer, ook gevaarlijk. Het is erg jammer, dat de man het terrein dat ach De heer De Vries: Wat de heeren vijzen, moeten de gekken prijzen, maar hier is het net anders om. De heer Bakker: De Inspecteur heeft zeker nog wel wat te zeggen? De Voorzitter zegt, dat die een heeleboel heeft te zeggen, maar uit de opmerkingen die worden ge maakt, blijkt wel dat de overgroote meerderheid van den Raad ook van dien kant weinig heil verwacht. De heer Duijvis vindt het onderwijs in vak j een ooppenkast; wat de heer De Vries beaamt, wat Dirks horn betreft, maar er is niet aan te ontkomen. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, ook do heer De Vries niot, die zegt reeds te zijn „vol daan". Hierna sluiting. KOEGRAS JULIANABORP. Openbare vergadering van de Afdeeling Den Helder, van. de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. Bovengenoemde afdeeling hield Donderdagavond een openbare vergadering in een der lokalen van de Chr. school de Kortevllet te Koegras, waar als spreker voor dezen avond zou optreden de heer L. van Glers- bergen, Rijksbijenteeltconsulent te Wageningen, met als onderwerp: Bijenteelt met gewijzigde cuituursomsbandig- heden. In tegenstelling met wat wij anders gewoon zijn, meestal een klein aantal belangstellenden, was er nu een flink aantal luisteraars present, om ook wat op te vangen van datgene, wat de geachte spreker heeft te vertellen en er zoonoodlg zjjn voordeel mee te doen. En vertellen dat deze heer kan over de wonderen van het bijenvolk, w»j zouden zeggen, bet is non plus ultra. Men wordt niet moe naar hem te luisteren, het voordeelige wordt in denzelfden gang aan het aangename gepaard, en wij mogen dan hier ook wel even constateeren, dat als van Glersbergen een avond komt spreken, deze veel te kort Is, hjj vliegt om. Wij zullen ons echter tot de vergadering bepalen. De Voorzitter van de afdeeling, de heer T. Speur, heet te de talrijke aanwezigen welkom, en het deed hem dan ook veel genoegen, dat er voor dezen avond zooveel ani mo bestond, om hem te bezoeken en te zorgen dat de spreker niet voor stoelen of banken behoeft te redenee ren. In het bijzonder wordt het welkom toegeroepen aan den heer Van Glersbergen, die ons hedenavond op de hem eigen aangename wijze zal bezighouden, en om geen t»jd noodeloos te verliezen, wordt de vergadering voor geopend verklaard en het woord aan den spr. gegeven Spr. begint met te zeggen dat het hem veel genoegen doet weer eens in den Helder te zijn, en zegt den Voor zitter dank voor zijn vriendelijke woorden. Uit de cor respondentie, die ik met uwen secretaris heb gevoerd om dezen avond vast te stellen, is mij gebleken, dat men gaarne behandeld zag het onderwerp: Bijenteelt met ge wijzigde cultuursomstandigheden. Nu ben ik zegt spr., niet direct voor een klein geruchtje vervaard, en het gelukt mij dan ook altijd wel om in de een of andere pinlbele zaak opheldering of oplossing te brengen, en zulke aanwijzingen of voorlichting te kunnen geven, dat de in eerste instantie opgeworpen bezwaren in de mees te gevallen tot nihil gereduceerd worden. Maar, zegt spr., De vrouw werd zoo verstandig, dat zij haar kwa len en pijnen niet alleen aan haar sekse meer wijt; zij werd er zich van bewust, dat de nieren de oor zaak kunnen zijn. In normalen staat kunnen deze teere organen den bloedstroom zuiver houden, maar op sommige tij den en bij het keeren der jaren kan hun taak te zwaa- worden. Alleen gezonde nieren kunnen deze volbrengen; bij tragere werking blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden achter en raakt heft gestel in de war. Daarom kan iedere vrouw de hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen noodig hebben om de ver zwakte nieren te versterken en weer gezond te wor den. Dit speciaal niermiddel wordt aanbevolen tegen rugpijn, urine- en blaaskvvalen. rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid, èeik vermoeid, zenuwachtig en afgemat gevoel en an dere verschijnselen van nierzwakte. Bij alle drogisten enz. ft.75 p. flacon. als men mij zooals nu het geval is, begint te zeggen dat het klaverland. waar hier de hoofddracht der bijen op plaats vindt, begint en in niet te langen tijd geheel zal verdwijnen, ja. dan brengt men mij wel in eenige verle genheid en is het mij niet mogelijk, daar zoo maar in een adem een afdoend antwoord op te geven, en u te zeggen, dat moet u nu doen. Als het waar is, zegt spr., dat uw klaverland verdwijnt dan zaJ ook uw bijenteelt niet meer met succes gedreven kunnen worden. Dit on derwerp is mij echter niet voor de eerste maal voorge- legd, en ik zou mij dan ook al heel erg moeten vergissen als hier achter de wolken ook de zon niet scheen. Het zal hier wel net zoo gaan als op andere plaatsen, dia wijziging in de cultuur komt niet op een dag tot stand, dat gaat geleidelijk aan, en men zal er hier in den om- trek ook wel twee keer over doen, om alle gronden in een paar jaar tijds te bestemmen voor de bloembollen cultuur. Dus het proces in de cultuuttrwtjzighxg zal niet zoo'n vaart loopen als u wel gedacht had, en mocht dat wel het geval zijn, dan .moeten wij eens even achter ons zien, hoe het vroeger wel gesteld was en teruggrijpen naar ons archief om te kijken wat ons dan in dat geval wel te doen staat Want wij mogen in geen geval zoo maar bij de pakken gaan neerzitten en zeggen: hier kan men geen bijen meer houden. En toch is het hier een lastig geval, men ligt hier ingesloten tusschen twee zeeën, en de hoofddracht is op de witte klaver. Tengevolge van het klimaat is de voorjaarsdracht hier gering, het welk ook door die omstandigheden de late ontwikkeling van de bijen in de hand werkt en spr. noemt het dan ook een pinibel geval, daar de gewassen die hier groeien en voor de bijenteelt geschikt zijn, niet door andere vervangen kunnen worden. De heer Van Giersbergen had zich ten opzichte van dit vraagstuk met verschillende op dit gebied weten schappelijk onderlegde personen in verhinding gesteld, maar ook dezen wisten bijna zonder uitzondering in dit geval geen middel aan de hand te doen om de bestaan de gewassen door andere te vervangen. Uitvoerig staat de heer Van Glersbergen stil bij de zoo veelvuldig voor komende lepenziekte in de boomen, hij zou dat haast een weldaad voor de bijen willen noemen en wel om deze re den. dat als de iepen ziek zijn. dan uitgerooid worden, en in bijna alle gevallen door linden worden vervangen en dat is juist iets voor onze bijen. De bloembollencul tuur wordt eveneens onder de loupe genomen. Daarbij toch komen soorten voor die voor de bijen zeer nood lottig kunnen zijn en den imker geen voordeel brengen. Spr. haalde verschillende voorbeelden daarvan aan, maar deed dat als vanzelfsprekend is, niet om te ageeren te gen de bloembollencultuur, maar bezien uit een zuiver imkerstandpunt Mocht echter het grasland in uwe om geving zoodanig beginnen in te krimpen, zet uwe bijen kasten dan verspreid neer en niet op hoopen en het suc ces zal niet uitblijven. Verder wil spr. toch probeeren gewassen te noemen, die tegemoetkomend zouden kunnen zijn, voor datgene, wat hier dan toch langzaam aan gaat verdwijnen. De verschillende land-, duin- en zeeflora wordt door spr. nagespeurd en het is wellicht mogelijk, de zand-, kool en zeeaster hier te vermenigvuldigen, maar als er voor de bijen niets meer te vinden is. dan zal men nood wendig de bijen moeten opruimen. Spreker eindigt hier mede zyn causerie, die met de meeste aandacht door de aanwezigen gevolgd was. Ja, en toen was het einde er ook nog niet, men begon den spr. vragen te stellen om trent het bijenhouden in het algemeen en ook in het bijzonder, en wjj mogen er wel aan toevoegen, dat er nog al wat kennis en aandacht noodig is. om met succes een bijenstal zoo te beheeren, dat deze voor den eigenaar voordeel oplevert. Maar leerzaam Is zulk een praatavond toch zeker ook, men kan zoo veel van elkander leeren. De spreker beantwoordde de vragers zoo volledig mo gelijk. Besloten werd nog, dat spr. dezen zomer op excursie zal komen bij de leden als men er maar voor zorgt, dnt hij van den een bij den ander kan komen. Eveneens wil de heer Vos uit Callantsoog probeeren. do zandkoo! hier uit te zetent, waartoe hem de gelegenheid zal worden gegeven. Toen dan eindelijk allen bevredigd waren, nam d® Voorzitter het woord om den heer Van Giersbergen dank te zeggen voor zijn duidelijk gehouden betoog en wenscht; hem een tot weerziens toe. Daarmee was ook alles nog niet afgeloopen. Hij com plimenteerde den spr met zijn 25-jarig ambtsjubileum en meende dat de Nederlandsehe imkers veel dank aar hem verschuldigd waren. Als een klein stoffelijk blijk van weerdeerlng biedt de Voorzitter hem een foto in lijst aan. voorstellende een zeegezicht bij den Helder en hoopt, dat hij bij het zien daarop met genoegen aan onze afdeeling zal denken. De heer Van Giersbergen is hierdoor ten%zeerste ver rast en zegt voor dit bewijs van sympathie, hem zoo on verwacht geschonken, hartelijk dank. Daarna sluiting. HOOGWOUD Door den heer Dr. P. Stapel, veearts te Spanbroek, 's een geval van miltvuur geconstateerd onder de run deren van den veehouder R. Zander, aan de Gouwe alhier. Het cadaver is vervoerd naar den destructor te Midwoud. terwijl verder maatregelen tot ontsmetting genomen zijn. In de zaal van den heer Modder, kastelein alhier, gaf de tooneelvereeniging ..Harmonie" alhier, aange sloten bij den Bond van Dilettanten-tooneelvereenigin- gen in West-Friesland, op Zondag 8 en Dinsdag 10 Maart j.1. haar laatste uitvoeringen in dit wintersei zoen. Door de vereeniging was als op te voeren stuk gekozen een tooneelspel in vier bedrijven. Zondagavond was de zaal goed bezet, terwijl Dinsdag avond de zaal half gevuld was. Dit laatste is wel te wijten aan het slechte weer en aan de vele zieken. Door de leden der vereeniging werd het stuk opgevoerd. De rollen zaten er bij de spelers vast in. De tooneel- aankleeding was wederom van de fa. Laan van Twisk. De grime werd verzorgd door de Gebr. Ridderikhoff van Hoorn, welke zeer goed voldeed. Dat men van het spel genoot, bleek wel uit het applaus, dat na elk bedrijf den spelers ten deel viel. Aan het slot van de laatste uitvoering werden door den 1 leider der tooneelvereeniging, den heer L Hoekstra,

Schager Courant | 1931 | | pagina 9