Uit onze omgeving. Verdeeldheid onder de Engelsche liberalen. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. K 0 E G R A S JULIANABORP. Algemeene vergadering van de afdeeling Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, op Woensdagavond j.1. In het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Volgens de presentielijst zijn ter vergadering aan wezig 23 leden. De vergadering wordt met een gepast woord geopend door den vice-voorzitter, den heer T. van IJzendoorn. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris, den her D. Veld, gelezen en onveranderd goedgekeurd. Verder doet de secretaris mededeeling van de bijgewoonde Federatievergadering van N.-Holl. Noorderkwartier, te Schagen gehouden, en waar als spreker optrad de bondsvoorzitter, de heer P. Hiem- stra, met als onderwerp „De Landbouwcrisis en de Tarwewet", en tenslotte nog dat in een kortgeleden gehouden bestuursvergadering is besloten om een feest- vergadering te beleggen op 11 April a.s., met als spre ker de heer H. van der Wielen, die zich hiervoor be schikbaar heeft gesteld. Daarna heeft voorlezing plaats van tal van ingeko men stukken en mededeelingen, w.o. de volgende: van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, eenige stuk ken van de voorloopige directie van den Wieringermeer- polder, aangaande arbeidsvoorwaarden, schaftlokalen, drinkwatervoorziening enz. Verder was een schrijven ter tafel, dat er een gelegenheid zou bestaan bij de Landbouw-Onderlinge II om daar voor een heel gering bedrag aan premie zich aan te sluiten bij de Vrijwil lige Ziekteverzekering. Daar de gegevens hiervoor nog zeer vaag zijn, zal hiervoor ter bestemder plaatse na der om inlichtingen gevraagd worden, daar dit wel een zaak is die van heel veel belang is. In een ander schrijven wordt den leden de gelegen heid geboden om een tooneeluitvoering van de V.A.R.A. bij te wonen te Den Helder op 27 Maart a.s. Verder komt een nog niet afgewikkelde Ziekengeld- Uitkeering ter sprake alsmede de a.s. Verkiezingsactie. De hiervoor reeds genoemde feestavond wordt nog na der besproken voorzooveel dan betreft het laten rijden van een autcibus, enz. Verder is de brochure over de lezing van den heer Hiemstra ter tafel en wordt deze druk gekocht, alsmede wandbordjes van het N.V.V. en Bondsinsignes. Voorts worden tot leden van de Kas- commissie gekozen de heeren K. van Buuren en Jac. van der Haag, die beiden hunne benoeming aannemen. Dan volgt de rondvraag, waarbij door een drietal leden verschillende organisatorische kwesties naar vo ren worden gebracht en geducht worden besproken en wordt de toezegging gedaan, dat het Bestuur zich van een en ander op de hoogte zal stellen en in een vol gende vergadering hier mededeeling van zal doen. Daarna volgde met dank voor de besprekingen, sluiting der vergadering. Woensdagmiddag te ongeveer 12 uur ontstond in de duinen bij de Rijkskustverlichting Zanddijk bij Paal 8, brand, die door den wind aangewakkerd en gretig voed sel vindende in de droge helm en gras, spoedig een erns tig karakter begon aan te nemen. Telefonisch werd toen Jn Den He'der om assistentie gevraagd, men moet n.1. weten dat de brand woedde in de Gem. Callantsoog, en binnen weinige oogenblikken verscheen de nieuwe mo torspuit van het Vliegkamp „De Kooij" met voleldige be manning. Ook de handspuit van Callantsoog was ter plaatse. Uit Den Helder arriveerde voorts een auto met manschappen, gewapend met schoppen en werd de strijd tegen het vuur met bekwamen spoed aangevangen wat na eenigen tijd van hard werken dan ook met suc ces bekroond werd, maar waarbij toch een zeer groote oppervlakte duinen is kaalgebrand. De brand leverde ook nog gevaar op voor de zich bij de lichtkapen geplaatste ketels, welke blaugas bevatten en de lichtwachter Duit achtte het dan ook noodzakelijk om de voor den wind staande ketel leeg te laten loopen. Op het terrein van den brand zagen wij voorts de bur gemeester van Den Helder, benevens de Hoofdbrand meester en de Commissaris van Politie, benevens vele andere autoriteiten, en nieuwsgierigen, en niet te verge ten de Rijksveldwacht. Ook uit Callantsoog waren talrijke personen aanwezig. Naar ons werd medegedeeld zou de brand ontstaan zijn door een koffievuurtje, dat door daar ter plaatse werkzaam zijnde arbeiders, daar gemaakt was. Het ligt niet op onzen weg hierover een oordeel neer te schrijven, maar een korte ontboezeming moet ons toch van het hart. Het is nu nog niet eens voorjaar en moeten nu reeds melding maken van een duinbrand en wij zouden allen, die zich in de eerstkomende maanden daar ophou den, hetzij voor hun werk of voor ontspanning of op welke andere wijze dan ook, willen toeroepen: weest in de duinen toch voorzichtig met vuur. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK Woensdagmorgen half vijf werd de bevolking uit haar slaap opgeschrikt door het geroep van brand en het kleppen der alarmklok. Alras bleek dat het huis be woond door D. v. d. Berg en toebehoorende aan de Gezusters Bakker, in de Vier Staten, in lichte laaie stond. Spoedig werd de brandspuit gerequireerd en de motorspuit der Gasfabriek, maar terwijl de eerste na een tijd pompen bleek defect te zijn en de tweede een rustplaats kreeg aan den kant van den weg in Zuid- soharwoude, wegens een defect wiel, werd de slang op de waterleiding gezet, welke er in slaagde de brand te beperken tot het eene perceel, waarbij bleek dat de de onlangs gemaakte brandkranen een groote verbetering zijn in het brandweerwezen. Naar we vernemen, was niets verzekerd, terwijl de oorzaak onbekend is. Het was gelukkig, dat het betrekkelijk stil weer was, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest in deze volkrijke buurt NOORDSCHARWOUDE. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dinsdagavond sprak voor de afdeeling van het, In stituut voor Arbeidersontwikkeling de heer W. J. Smit alhier, met als onderwerp „De zeden en gewoon ten van Indië's bevolking." Spr. begon met te zeggen, dat hoewel Indië nooit door hem bezocht is geworden, de koloniën steeds zijn belangstelling gehad hebben en hij daarom bovenge noemd onderwerp .voor dezen avond gekozen heeft. Spr. wist de aanwezigen ongeveer een uur aange naam bezig te houden en werd na de pauze de film „Indië in vogelvlucht" vertoond, zoodat hetgeen in de lezing werd verteld, nog eens in beeld vertolkt werd. Het geheel was een mooien avond, een waardig slot voor hetgeen dit seizoen door het Instituut gegeven is. Door den heer Smit werd de toezegging gedaan, dat hij gaarne nog eens een avond over Indië zou willen organiseeren, wat ongetwijfeld zeer op prijs gesteld zal worden. ZUIDSCHARWOUDE. Ter voldoening aan de Hinderwet Is door het Bestuur der Coop. Verbrulksvereenlging „Nieuw Leven" ver gunning gevraagd voor uitbreiding der bakkerij. Wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer P. Zeeman opgehouden lid van den gemeenteraad te zijn. Men zond ons den uitslag van den alhier gehou den damwedstrijd tusschcn de clubs Damlust alnier en VV.D.O. te Alkmaar. Hij luidt: P. v. d. WelleP. Booij 1—1; J. Bekker—J. Kunst 20; W. KuijperG. Oldenbrock 20; J. Pluister- H. J. Ansink 02; J. v. d. WelleA. Burgert 02; W. KuijtJ. Amclsbeck 02; J. StrijbisJ. Toenoei 02; P. v. d. MolenC Booij 02; P. KramerJ. Zwier 0—2; J. J. Jagel—P. Zomerdijk 2—0; R. Strij- bisN. List 20; L. Overtoom—Jb. Renooij 2—0; J. Berkhout—G. Deurloo 0—2; P. Bruin—Jb. Booij 0—2; P. Bout—H. Dammer 0—2; G. Balder—P. Noom 0—2; P. Schuffeler—H. Zinger 0—2; W. C. BoumanD. Da- velaar 0—2. „Damlust" 11 punten, „W.D.O." 25 punten. Ten lokale van den heer Stoffers, vergaderdp de Coöperatieve Boerenleenbank II. Er waren 51 leden tegenwoordig. De voorzitter verheugde zich in zijn openingswoord over de goede opkomst en wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van den overleden kassier, den heer- Kroon, die veel en nuttig werk voor de Bank had verricht. Als secretaris werd aangewezen de kassier, de heer M. Vlug. Deze las daarna de notulen voor, alsmede het jaar verslag. Het aantal spaarders bedroeg per 1 Januari 1931 in totaal 133, met een tegoed van f91407.51. Het aantal verleende voorschotten beliep 46 met een vor dering van f &4329.05. Er waren 14 leden met de Bank in loopende rekening met f54112.61 in debet, terwijl de schuld aan de C. Centrale Bank f31218.47 bedroeg. Er zijn 789 dagboekposten behandeld. De netto-winst beliep f989.62. Er zijn 3 nieuwe leden uitgetreden, ter den, terwijl 1 is overleden. Drie nieuwe leden traden toe. Het aantal leden bedraagt thans 75. Namens de controlecommissie brengt de heer K. Kout verslag uit, en adviseert de rekening en balans goed te keuren. Als bestuursleden worden herkozen de heeren J. Kroon Az. en A. Mooi met bijna algemecne stem men. Als lid van den raad van toezicht werd herko zen de heer P. Berkhouwer, die allen hun benoeming aannamen. Medegedeeld wordt dat de rente van spaargelden cp 3.65 is bepaald en die van voorschotten en loo pende rek. in debetstand op 43/A In het vervolg kunnen weer voorschotten worden verstrekt met eenige jaren looptijd, evenwel met de bepaling van een jaarlijksche aflossing, nader door het bestuur te bepalen. Verzocht wordt, voor werkzaamheden, de Bank be treffende, zooveel mogelijk op het zittingsuur te wil len komen. Bij de rondvraag vraagt de heer Bruin naar de be teekenis van de letters G.A. achter Coöp. Boerenleen bank II. Ten onrechte staat op het convocaat G.A. Dit. moet zijn O—A onbeperkte anasprakelijkheid. G.A. gedeeltelijke aansprakelijkheid en U.A. is uitgeslo ten aansprakelijkheid. (We willen opmerken, dat de ze toelichting er geheel naast is, berichtgever.) Den heer Kramer komt de post „Buitengewone uit gaven" op de Rekening wat hoog voor. Door den kassier wordt hem er op gewezen, dat hierin zijn be grepen f500 aan de C.C.B. betaald ter aflossing van het nog bestaande verliessaldo. De heer Kramer gaat hiermee accoord, waarna de voorzitter de vergadering sluit ANNA P AU LOW N A Vrijdag 20 Maart zullen de kiezers Groepen Koorn- Kuiken, die de vorige verkiezing met driehonderd zeven-en-dertlg stemmen de bus uitkwamen en beiden gekozen werden, een bespreking houden met de kiezers- groep C. Smit, die honderd-twee-en-dertig stemmen op zich vereenigde, om bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing met een lijst uit te komen en tot samenwerking over te gaan. Verder zullen besprekingen gehouden worden tot het oprichten eener Vereeniging Plaatselijk Belang. (Zie verder advertentie). Door den Plantenziektenkundigen Dienst is een onder zoek ingesteld naar het voorkomen van nesten van den bastaardsatijnvllnder. Slechts enkele werden aangetrof fen, zoodat er geen aanleiding is een verordening in het leven te roepen ter bestrijding. R. Compagne, J. Oele, A. Vlaar, en C. Verbrugge, heb ben aanvragen ingediend bij het gemeentebestuur, om voorschotten ter bekoming van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Hendrik Jan, zoon van H. N. Cornelissen en M. Pranger; Abraham, zoon van G. Polet en J. Jes, Grietje, dochter van P. Campagne en A. de Roode; Ber- nardus Franclscus, zoon van J. Zwirs en C. P. van Loon Ondertrouwd: KI. Koning en Tr. de Smidt Getrouwd: J. D. List en A. Slikker. Loop der bevolking: Ingekomen: L. Vink en gezin van Nijeveen; J. Andrin- ga en gezin van Zijpe; G. Drayer en gezin van Wonsera- deel; G. Verressen en gezin van Woensdrecht; F. Kiers en gezin van WieringerwaardJ. Vergouwe van Kapelle; L. Arendse en gezin van Vrouwenpolder; J. Prins en gezin van Sassenheim; T. Pranger en gezin van Den Hel der; Th. Huybens en gezin van Haarlem. Vertrokken: A. Bakker naar Midedlie; N. H. Talsma naar Winkel. CALLANTSOOG Bij beschikking van den Commissaris der Koningin van 9 Maart 1931 zijn voorgoed vrijgesteld van den dienst plicht wegens broederdienst: G. Mulder en S. Kooger, ingeschreven voor de lichting 1932. De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen op Vrijdag 20 Maart 1931, des voormiddags 10 uur. Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan J. Hollander Jr. voor een schuur, en een werkplaats; aan Jb. Vel te Burger- brug voor een varkensstalling; aan M. Vries voor een schuur, aan C. Zwaan voor een varkensstalling. Aan het jaarverslag van den Correspondent der Ar beidsbemiddeling wordt ontleend, dat in 1930 werden in geschreven 53 werkzoekenden. Hiervan werden door be middeling van het Correspondentschap geplaatst 29. In schrijvingen van werkgevers hadden niet plaats. NIEUWE N I EDO RP Dinsdagavond vergaderde de Middenstandsvereeniging in de Prins Maurits. Aanwezig 30 personen. In het openingswoord wijst de Voorzitter v.d. Hagen er op dat deze vergadering is belegd met het oog op de a.s. gemeenteraadsverkiezingen en om te overwegen of het wenschelijk is te pogen een of meer vertegenwoor digers uit den middenstand in d enraad te brengen. De heer Keuken vraagt of middenstanders speciaal neringdoenden zijn. De vertegenwoordigers van den Raad behooren te behartigen de belangen van het ge heel en niet van een bepaalde groep, en spr. acht een speciale vertegenwoordiger van den middenstand niet zoo noodzakelijk. Burgemeester Visser, als nlet-lid v. d. middenstand het woord verkrijgende, vraagt zich af of de middenstands- vereen. niet een verkeerde richting uitgaat wanneer ze zich op politiek terrein begeeft Is dit de goede wijzo om een vertegenwoordiger in den raad te krijgen? Komt de middenstand met een eigen lijst uit, dan zal daarnaast nog een andere lijst uit de burgerij verschij nen en krijgen we stemmen versnippering. Verzamelen van neringdoenden is de belangen van de neringdoenden behartigen. Naast uw vereeniging moest feitelijk staan een vereeniging algemeen of plaatselijk belang. Hierna krijgen we een discussie over wie al of niet middenstander is en of er een eigen lijst zal worden In gediend, ja of neen, waarvan het eind zoek is. Men weet blijkbaar niet hoe men eigenlijk het varken moet was- schen. Uit de vergadering blijkt dat men een middenstan der in der raad wil hebben. Het voorstel van het bestuur met een eigen lijst te komen wordt met 18 tegen 4 stemmen verworpen; 6 blanco. De heer S. v. d. Stok stelt voor een oomité samen te stellen, dat de opdracht krijgt een candidatenlljst te formeeren, waarin een of twee middenstanders van een goede plaats verzekerd worden. Dit comité kan dan be staan uit leden van den middenstand en andere perso nen uit de burgerij. Dit voorstel wordt met groote meerderheid aangeno men. Burgemeester Visser, die zich voor een candidatuur niet meer beschikbaar stelt, neemt de leiding van dit comité. Voor den middenstand worden aangewezen voor het comité de heeren J. Faus, E. Brouwer en A. Peere boom. Hiernaast komen nog 3 leden uit de burgerij. Dit comité zal een vergadering beleggen, waarop leder kan verschijnen, die niet behoort tot de Katholieke groep of tot de groep van S.D.A.P. Het voorstel-Langerels om reeds nu een volledige lijst samen te stellen wordt verworpen. Hierna volgt sluiting. Z IJ P E De Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland heeft aan de volgende ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1932, voorgoed vrijstelling ver leend wegeni broederdienst: A. A. Bakker, A. A. van Beusekom, J. BIceker, J. G. A. Bosman, J. P. Doorn, J. Groenve'i! J dc Haan, P. D. Lindenbergh, J. Quast, P. T. Raatgars, C. Roozing, A. A. Strooper, J. N. A. Strooper, H. van der Struik, J. Tiessen, J. van der Wal en R. Witteveen. SCHAGERBRUG. Naar we vernemen, is het rijden van de grintschepen met het varen en het rijden van de grint naar de we gen, ten behoeve van het Waterschap Zijpe en Haze- polder door Dijkgraaf en Heemraden van genoemd Waterschap op 17 Maart gegund aan den heer G. Bras te Schagen. CALLANTSOOG CALLANTSOOG. (Groote Koeten.) Het huis van mej. wed. K. Borst en bewoond door P. Borst Kz., is onderhands verkocht aan den heer Jn. Tromp te Groote Keeten. Het huis en erf van den heer T. Hoek, te Groote Keeten, is onderhands verkocht aan den heer W. Roos te Groote Keeten, die daar zijn brandstoffenzaak zal voortzetten. Het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer Jn. van Scheijen is opgedragen aan den heer J. Toes, timmerman te Groote Keeten. WIE RINGEN De heer Jb. Lont De., die door de Visschersvereeni- ging „D.E.T.V." als derde op de candldatenlijst voor da a.s. Gemeenteraadsverkiezing is geplaatst, heeft daar voor thans bedankt. De heer Lont had al dadelijk bij zijn benoeming te kennen gegeven, de benoeming voor- loopig aan te nemen. Belangstenenuen willen we bij deze er aan her inneren dat de in de vorige week uitgeschreven verga dering van den Vrijz. Dem. Bond a.s. Vrijdag in café Jury Lont te Den Oever wordt gehouden. (Men zie hiervaar de in dit blad voorkomende advertentie.' In de zaal van den heer M. de Haan vond J.1. Woens dagavond de vertooning plaats van de bedrijfsfilm der Eerste Nederlandsche Kunstzijde Fabriek te Arnhem (Enka), zulks door bemiddeling van de vereeniging van M.U.Z.-personeel. Ook ditmaal weer hadden velen aan de uitnoodiging tot bijwoning van deze filmavond gehoor gegeven, zoodat de zaal flink bezet was. Evenals de vorige film ,(van Philips) gaf ook deze film een uitstekend overzicht van deze tak van industrie die ook aan velen in den lande een bestaan verschaft De heer Franken van de Enka hield ter verduidelij king nog een inleiding, terwijl voorts door middel van gramafoonversterkers voor de noodige muzikale afwis seling werd zorggedragen. Het geheel vormde wederom een uitstekend geslaagden filmavond, waarop de V.V.M.P. met voldoening kan te rugzien. In het café van den heer G. de Haan wordt a.s. Zater dagavond een biljartseance gegeven door den hier zeer bekenden professor Koehof. Evenals vorige malen geeft hij op een partij van 500 punten 400 punten voor en na afloop der partij kunst- en fantaslestooten. Er zal onge twijfeld veel belangstelling zijn. ALKMAAR Geen apen in den Bijbel! De achtenswaardige vertegenwoordigers der Alk- maarschc burgerlijke pers, zonder uitzondering van politieke richting, liggen geregeld overhoop met het verheven bestuur der Alkmaarsche groentenveilinp. De nijvere verslaggevers worden steeds streng ge weerd en min of meer hoffelijk terug gewezen, wan neer zij voorzien van potlood, vulpen en blocknoot, zich aanmelden om de handelingen en redevoeringen der kropsla-magnaten te vereeuwigen. Onderschei dene leden, eenvoudige zielen, kunnen zich met dit dictatorsgedoe niet vereenigen en uiten zwakke pro testen, doch „Vox clamantes in deserto", hun stem is als die eens roepende in de woestijn. Zij kunnen niet beletten, dat de dienaren van de koningen der aarde zelfs de vloermat in het veilingsgebouw niet kunnen bereiken. Hoe lang nog zal deze droevige toestand besten digd worden?? Uittocht van politie-inspecteurs. Werd de heer Martines Zoll, inspecteur van politie, met ingang van 1 April benoemd tot hoofdinspecteur te Leeuwarden, thans bereikt ons de verpletterende tijding, dat de pas benoemde adjunct-inspecteur, wordt aangesteld te Tilburg. Als dat zóó doorgaat, is het maar het beste dat de burgemeester politie-inspecteursbenoemings bonboek jes laat drukken. Wethouder Bonsema heeft keuri ge modellen tegen spotprijs voorhanden. HOOGWOUD AARTSWOUD. Uitslag verkooping voor de erven P. Koorn van een woonhuis, erf en tuin, groot 17 Are 20 c.A. Kooper werd de heer D de Ruiter te Oipnieer voor f2050. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Vorigen zomer zijn de boeken van onze Nutsbibllo- theek eens allen goed nagekeken, De onbruikbare zijn verwijderd, terwijl de andere alle grondig zijn opge knapt, zoodat de Inhoud der boekenkast nu een veel prettiger aanzien heeft. Wie nu echter denkt, dat hier door de leeslust alhier zal toegenomen zijn, vergist zich deerlijk. Van de Nutsleden heeft niemand den heelen winter maar ook één boekwerk ter lezing gevraagd, terwijl buiten de Nutsleden slechts een enkele lezer van de bibliotheek gebruik maakt. Zal Lloyd George lid van de arbeiders re gee ring worden? Reuter seint uit Londen: Het gerucht gaat dat Lloyd George, wanneer zich op nieuw een crisis in de liberale partij voordoet, tot de Arbeiderspartij zal toetreden en gedreigd heeft met een definitieve scheuring der partij. Het liberale orgaan („News Chonlcle") voorspelt een definitieve schikking tusschen de regeering en een deel der liberalen ten behoeve van een wetgevend program en het overloopen van den rechtervleugel der liberalen naar de conservatieven. Bekend ls dat MacDonald de reorganisatie van zijn kabinet overweegt Intusschen heeft de liberale whlp Slr Archibald Sin clair zijn ontslag Ingediend wegens de houding der tien liberalen, die Maandag mede hielpen aan de regeering de nederlaag te bezorgen bij de behandeling van het wetsontwerp tot hervorming van het kiesrecht Nader meldt N.T.A. dat ln parlementaire kringen ver- 'uldt, dat het op een gisteravond te houden vergadering van de liberale party tot heftige debatten zou komen. De oorzaak van de nieuwe wryvlng in de liberale party is het feit dat bij de jongste stemming over de parle mentaire vertegenwoordiging der universiteiten 15 libe ralen vóór en 11 tegen de regeering gestemd hebben, ter- wyi de overige liberale parlementsleden niet aanwezig waren. Lloyd George zou voornemens zün, aan den te- genwoordigen toestand een einde te maken en aan de party een ultimatum te stellen. Een V.D. bericht meldt, dat de groote meerderheid der Lagerhuisfractie van de Arbeidersparty te kennen heeft gegeven, dat zy na de verwerping van het artikel der kieswet betreffende de universitaire vertegenwoor diging nog slechts zeer weinig gevoelt voor de wet. De rechtervleugel der liberalen heeft een vergadering gehouden, waarin werd besloten, zich tegen verderen steun aan de regeering te verzetten. Het gerucht dat Lloyd George zal toetreden tot de arebidersregeerlng, cn daarin den zetel zal innemen van Vernon Harthorn, die overleden is, wordt sterk ln twqfel getrokken. Lloyd George geen lid der regeering. Een pact met de Labour-regeering? De Londensche berichtgever van het „Hsbl." seinde gisteravond: In de wandelgangen van het Lagerhuis wordt alge meen verwacht dat Lloyd George het leiderschap der Liberale Partij niet zal neerleggen, tenzy het ultimatum tegen de unionistische liberale groep van Slr John SI- mon, welke tien of elf leden telt, ln de hedenavond te houden vergadering der liberale parlementaire fractie niet wordt aanvaard. Dit zal vrijwel zeker tot een op heldering leiden, ofschoon een of andere tijdeiyke re geling mogeiyk is. Het gerucht dat Lloyd George tot het kabinet zou toetreden ls volkomen ongegrond, doch sommige libe ralen verwachten een nauwere samenwerking of een definitief pact met de Laibourregeering binnen bepaalde grenzen en geldig voor den duur van een jaar of acht tien maanden. Van gezaghebbende zqde wordt verklaard dat Lloyd George van oordeel is dat het alternatief eener nauwere samenwerking de ineenstorting der liberalen ls. Hy zou echter bepaalde beloften vragen. Het ontslag van Sir Archibald Sinclair als liberale whip Is definitief. Z-jjn vermoedeiyke opvolger is dr, Hunter. DE CYCLOON OP MAURITIUS. Volgens een bericht uit Port Louis wordt de schade, die de cycloon op Mauritius aangericht heeft, thans geschat op een millioen pond sterling, daar 80 pet. van den suikeroogst en vrijwel de heele vezelo /gst verloren is gegaan. Men is bang dat bij het uitblijven van steun van Engeland de suikerindustrie op het eiland ten doode opgeschreven zal zijn. OVERSTROOMINGEN IN HONGARIJE. Eenige dorpen onder water. Uit Boedapest: Door het buiten de oevers treden van de Save zijn in Hongarije uitgestrekte landerren overstroomd. Enkele dorpen, die aan de oevers der rivier lagen, staan reeds geheel onder water. De aan gerichte schade is aanzienlijk. Het verkeer kan slechts door booten in stand worden gehouden. Of Over een ander groot gebouw dreef hy, Met een klein torentje op zy. Ook reeds een huis van voor drie eeuwen, De oude kanonnengieterij. Ja, dacht Pim, lk zie wel heel veel meer Van deze oude stad. Maar ik zou toch veel liever willen, Dat 'k by moest op haar kamer zat

Schager Courant | 1931 | | pagina 7