Alütlttl ItlllIS- De Schager Paaschtentoonstelling. EEN ERNSTIGE ZAAK. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Ook dit jaar weer goed geslaagd. De bekroningen. Wat een Prachthanden PUROL Plaatselijk Nieuws. Donderdag 26 Maart 1931. SCBACER 74ste Jaargang No. 8839 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën r ..g zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. De Schager Paaschtentoonstelling heeft reeds ja ren achtereen een enorme belangstelling getrokken en de dag van gister heeft daarop geen uitzondering gemaakt. In alle opzichten, zoowel wat het bezoek als de inzendingen betrof, is de tentoonstelling weer schitterend geslaagd. Wat er alzoo te zien was, heb ben we reeds in ons nummer van gister opgenoemd. Het was veel en velerlei en vooral wat de stands langs Gedempte Gracht en Laan aangaat, was de inzending bepaald weer gestegen vergeleken bij vo rige jaren. Geen nlekje was onbezet gelaten, wel een bewijs, welk een prima gelegenheid deze tentoon stelling voor de zakenmenschen uit Schagen en om geving is om reclame te maken En aan dit laatste zal het niet gemankeerd hebben, want den ganschen morgen tot na den middag heeft zich een dichte drom van bezoekers rond de stands verdrongen. Laten we hopen, dat ook gister weer ve'e en goede zaken zullen zijn afgedaan tot heil van Schagen en zijn uitgestrekte omgeving en tot toenemende popu- lairiteit van de Schager Paaschtentoonstellingen. A. VETVEE. No. 1. Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemes- ten OS, met hoogstens G breede tanden: le prijs f 40, A. Spaans, Ivolhorn plus kwaliteits prijs; 2e prijs f20, W. de Kroes, Overschie; kwan teitsprijs: A. Spaans, Ivolhorn. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen OS, met hoogstens 2 breede tanden: le prijs f25, plus kwal. prijs K. Slik, Barsinger- horn; 2e prijs f 10, W. de Kroes, Overschie No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste KOE, met 8 breede tanden: le prijs f 40, A. Spaans, Kolhorn, plus kwaliteits prijs; 2e prijs f30. J. M. Groot, Alkmar, plus kwali teitsprijs; 3e prijs f30, Jb. de Ridder, Purmer; 4e prijs f 10, C. Zwaan, Hoorn; Bestuursprijs: Jb. Kramer, Koedijk, H. Nobel, Barsingerhorn. No. 4. Voor de zwaarst gemeste KOE met 8 breede tanden: le prijs f40, N. Stammes. N. Niedorp; 2e prijs f30 K. Bos, Opmeer, plus kwaliteitsprijs; 3e prijs f20, C. Schagen, Schagerwaard; 4e prijs f 10, C. Smit Gz., Barsingerhorn; Bestuursprijs: P. Schaap, Winkel, Jb. de Ridder, Purmer. No 5. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste KOE met 6 breede tanden: le prijs f40, G. Kooi. Ileerhugowaard; 2e prijs f30, C. Stam, Hoorn; 3e prijs f20, W. Ivooijman, Haring huizen. No. 6. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste KOE met 4 breede tanden: le prijs f40, R. Schermerhorn, Schermer; 2e prijs f30, C. Zwaan, Hoorn; 3e prijs f20, Jb. de Veer, Schagen. No. 7. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste KOE, dikbil, niet afgewisseld: 2e prijs f 10, Jb. de Ridder, Purmer. No. 8. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste VAARS, met hoogstens twee breede tanden, gewicht boven G00 K.G.: le prijs f40 plus kwaliteitsprijs, C. Zwaan, Hoorn; 2e prijs f30. A. Spaans, Kolhorn; 3e prijs f20, C. Zwaan, Hoorn. No. 9. Voor de beste en fijnste gemeste VAARS, Kort verhaal Naar het Engelsch. (Nadruk verboden). met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot en met 600 K.G.; le prijs f40 plus kwaliteitsprijs, Jb. de Ridder. Purmer; 2e prijs f30, A. Spaans, Kolhorn; 3e prijs f20, C. Zwaan, Hoorn; Bestuursprijs: C. Zwaan, Hoorn en A. J. Waiboer, Winkel. No. 10. Voor de beste VETTE KOE (melkgevend): le prijs f30, Jb de Ridder, Purmer; 2e prijs f20, L. Metzeiaar, Wieringerwaard; 3e prijs f 10. Jb. Groot Jz., Twisk; 4e prijs f5, P Donker Jz.. Twisk; kwali teitsprijs: P. Donker Jz. Twisk en Jb. Groot Jz., Twisk. No. 11 Voor het beste VETTE KALF: le prijs f20, H. M. v. d. Hulst, Grosthuizen; 2e prijs f 10, W. Govers, Lutjewinkel; Bestuursprijs: P. Ivar- sten Cz.. Ooster-Blokker De Gouden Kampioensmedaille voor het beste beest van de Tentoonstelling, gekozen uit de eerste prijswinners, der rubriek 1—10. werd toegekend aan G. Kooi, Ileerhugowaard, Noord, voor de beste, fijn ste en zwaarst gemeste koe met 6 breede tanden. Een Zilveren Medaille voor den grootsten aanvoer verkreeg C. Zwaan, Hoorn. B. WOLVEE. No. 1. Voor de beste OONSCHAPEN, van Texelsch ras, met of zonder lammren. In te zenden 3 stuks. ie prijs f20, Wed H. Langedijk, Abbekerk; 2e prijs f 15, als voren; Eervolle vermelding: P. S. Eenhoorn, St. Maarten. No. 2. Voor de beste OVERHOUDERS. In te zen den 10 stuks. le prijs f 20, Wed. J. Boekei. Tuitjenhorn; 2e prijs f 15. Joh. de Veer, Schagen; 3e prijs f10, A I.ange- reis, Heerhugowaard; 4e prijs f5. Wed. J. Boekei, Tuitjenhorn; eerv. vermelding: J. Kooij Cz., Nieuwe Niedorp. No. 3. Voor den besten RAM, van Texelsch ras, geboren in 1929 of vroeger: le prijs f 10, Jac. de Wit, Burgerbrug; 2e prijs f5, als voren; eerv. vermelding; C. Wijdenes Pz., Sijbe karspel en R. L. Waiboer, Anna Paulowna. No. 4. Voor den besten jarigen RAM, van Texelsch ras: le prijs f10, M. Kant, Schagen; 2e prijs f5 Wed. H. Langedijk, Abbekerk; eervolle vermelding: als vo ren en P. S. Eenhoorn, St. Maarten. C. VARKENS. No. 1. Voor de beste VETTE VARKENS. In te zenden 2 stuks: le prijs f20, A. Wiering, Zwaagdijk; 2e prijs f 15, J. C. Bruin, Burgerbrug; 3e prijs f 10, H. Nobel, Bar singerhorn. Voor de beste kwaliteit: le prijs f10, A. H. Mei- chior, Twisk; 2e prijs f5, als voren. No. 2. Voor de beste FOKZEUG, met of zonder BIGGEN: le prijs f20, D. Sleutel, Schagen; 2e prijs f 15, J. Boontjes, Burgerbrug. D. PLUIMGEDIERTE. In te zenden 1 haan en 2 hennen. No. 1. Brakels: le prijs f4, H. Deelen, Alkmaar; 2e prijs f2, als voren. No. 2. Hollandsche Hoenders (Hamburgers): le prijs f4, I\. Kos, Schagen; 2e prijs f2, J. Groot, Lagedijk, Schagen. No. 3. Wyandottes: le prijs f4 D. op 't Veld, Schagen. No. 4. Leghorns (wit): le prijs f4, H. Korn, Alkmaar; 2e prijs f2, P. Mul der D. Jz., Elft, Wieringen. No. 5. Leghorns (andere kleuren): le prijs f4, H. Korn, Alkmaar; 2e prijs f2, K. Kos, Schagen. Nelly zegt altijd dat ik een bemoeizieke oude brom pot ben en dat het mijn eigen schuld is. Nelly is mijn nichtje, dat in mijn groot jonggezellenhuis bi] mij in woont en voor niemand of niets ter wereld respect heeft, dus evenmin voor de gryze haren van den ongetrouwden broer van haar overleden vader. Ik zat na het diner in zijn geliefkoosden, hooggerugden armstoel in mijn ruime studeerkamer. Als gewoonlijk stond het geborduurde Japansche kamerschut om mij been. om mij te beschermen tegen den tocht, een plaag, waarvoor ik uitermate gevoelig ben. Nelly's bewering dat ik na den eten altijd een uur in mijn studeerkamer snurk, is geheel in strijd met de waarheid. Ik werd wakker door het geluid van stemmen. De eene stem, die ik hoorde, was die van Nelly, de andere behoorde aan Jack Minster. Jack had het over de ver eeniging van twee harten. Ik gluurde om den rand van het scherm. Ze zaten vlak bij elkaar op de Chesterfield-canapé voor het haardvuur en ik kreeg den indruk dat het beste wat ik kon doen, was mij discreet verborgen te houden. Ik had allang den stillen wensch gekoesterd dat Nelly en Jack een paar zouden worden. Jack is een knappe, flinke ke rel, die heel aardig zijn brood verdient en een egoistische overweging was ook niet vreemd aan mijn verlangen. Nelly legt groote verantwoordelijkheid op mijn oude vrjj- gezelleoschouders en vormt een element van bestendige onrust in mijn huis. Ik zou er niet rouwig om zijn, als ik haar met fatsoen kon kwijtraken... of, laat ik het 'n beetje vriendelijker zeggen, als ik haar gelukkig ge trouwd zag. Overigens, Jack en Nelly waren al jaren dikke vrien den; ze trokken altijd met elkaar op, maar ze schenen maar steeds niet over het doode punt te kunnen heen komen. Dus spreekt het vanzelf dat ik, toen ik Jack hoorde praten over de vereeniging van twee harten, het. laat ik zeggen, jammer vond, om de jongelui te storen. Ik vlijde mij weer behagelijk in mijn stoel om een paar welgeko zen woorden te bedenken, waarmede ik het gelukkige paar zoo aanstonds mijn zegen zou kunnen schenken. Maar de opmerking, die ik Nelly hoorde maken, deed het vermoeden bij me opkomen, dat de zaak niet zoo van een leien dakje liep, als ik had gehoopt. „Vereeniging van twee harten?" zei ze ongeduldig. „Schei alsjeblieft uit met dien onzin!" „Onzin?" protesteerde Jack. „wat je maar onzin noemt! Ik vind het juist buitengewoon interessant" „Ik wordt er wee van," verklaarde Nelly nadrukkelijk. Er viel even een stilte; toen kwam de stem van Jack weer: „Tenslotte ben jij ermee begonnen. Ik had er eerst heelmaal niet zooveel zin in, maar nu ik er een maal mee bezig ben, ben ik er eenvoudig fél op." „Nu vooruit, ga er dan maar mee door," antwoordde Nelly, niet bepaald vriendelijk, naar het mij voorkwam. „Heb je een idee?" „Ik dacht liefde," zei Jack kalm. „Dat is nonsens," wierp Nelly tegen, nog steeds al lesbehalve in haar humeur. „Je kunt beter over wat an ders denken." „Wat dacht je van trouwen?" Ik moet bekennen dat ik een eenigszins kriebelig ge voel kreeg. Wat een rare manieren hielden die jongelui van tegenwoordig er toch op na op het gebied van lief desverklaringen en huwelijksaanzoeken, dacht ik. Vree- selijk zakelijk en kortaf Zou op dat gebied ook al naar efficiency worden gestreefd, zooals de moderne menschen No. 9. Rhode Islands Reds: le prijs f4, J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs f2, P. Kok, Schagen. No. 10. Barnevelders: le prijs f 4. J Koning, Schagen; 2e prijs f2, P. Mul der D. Jz., Elft, Wieringen. No. 11. Andere Rassen: le prijs f4, F. Molenaar, Schagen; 2e prijs f2, H. Korn, Algmaar. KRIELEN. No. 12. Hollandsche Krielen: le prijs f4, P. Kok, Schagen; 2e prijs f2, Jb. Schil der, Schagen. No. 14. VVyandotte Krielen: le prijs f 4, Mevr. Ch. H Th. Schmalz-Vis, Schagen. No. 16. Andere Rassen Krielen: 2e prijs f2, C. Portegies, Schagen, Patrijs. EENDEN. No. 17. Noordhollandsche Spreeuwkoppen: le prijs f4, H. Korn, Alkmaar; 2e prijs f2, Abr, Borst, Keins, Schagen. No. 18. Loopeenden: le prijs f4 G. Schermerhorn, Wieringerwaard; 2e prijs f2, J. Boontjes, Burgerbrug. No. 19. Khaki Campbell Eenden: le prijs f 4 A. Brak Az. Jr., St. Maarten; 2e prijs f2, H. Korn, Alkmaar. Diversen. No. 20. Kalkoenen, Fazanten en Pauwen: le prijs f 4, C. van Stralen, Schagen. No. 21. Toornen, 14, 1—6: le prijs f4, J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs f2, H. Korn, Alkmaar. E. KONIJNEN. No. 1. Vlaamsche Reus. wit, Ram: le prijs f4, N Leijen, Schagen; 2e prijs f2, P. Kok, Schagen; Bestuursprijs: I\. Blaauboer, Schagen; N. Leijen Schagen, L. Koomen, Schagen, A. Brak Az. Jr., St. Maarten. No. 2. Vlaamsche Reus, wit, Voedster: le prijs f4, N. Pronk Pz., Warmenhuizen: 2e prijs f2, J. Faber. Nes, Schagen; Bestuursprijs: N. Leijen, Schagen en N. Pronk Pz., Warmenhuizen. No. 3. Vlaamsche Reus, andere kleur. Ram: 2e prijs f2, Joh. P. Pennekamp, Anna Paulowna; Bestuursprijs: als voren en G. Jongejan, Burgerbrug. No. 4. Vlaamsche Reus. andere kleur. Voedster: le prijs f4, S. Buis, Winkel; 2e prijs f2, A. Brak Az. Jr., St. Maarten; Bestuursprijs: Joh. P. Penne kamp, Anna Paulowna en A. Brak Az. Jr., St. Maarten. No. 5. Ween er, Ram: Bestuursprijs: J. Bax, Winkel. No. 6. Weener, Voedster: Bestuursprijs: Th. v. d. Gracht, Schagen.. No. 7. Angora, Ram: le prijs f 4, N. Leijen, Schagen. No. 8. Angora, Voedster: le prijs f i, N. Leijen, Schagen: 2e prijs f2. P. Bos, Schagen; Bestuursprijs: C. J. Kroon, Wieringen. No. 9. Lotharingers, Ram: le prijs f4 L. Anneveldt, Schagen; 2e prijs f2, als voren; Bestuursprijs: A. Kiezeling, Schagen. No. 10. Lotharingers, Voedster: le prijs f4, G. van Zoonen, Alkmaar; 2e prijs f2, L. Anneveldt, Schagen; Bestuursprijs: als voren. No. 11. Hollanders, Ram; le prijs f4, N. Leijen, Schagen; 2e prijs f2, J. P. de Boer, Schagen. No. 12. Hollanders, Voedster; le prijs f4, J. P. de Boer, Schagen; 2e prijs f2, N. Leijen, Schagen. Jb. PRINS, Einddiploma Conservatorium Amsterdam. PIANO-ONDERWIJS aan beginners, gevorderden en zeer-vergevorderden. Spreeknnr Zaterdags 35 in het N.-H. Koffie huis. dat noemen? In mijn jonge jaren zette je zooiets eerst op papier en leerde het dan uit je hoofd. Tenminste: dat heb ik altijd gehoord. Ik heb het zelf nooit geprobeerd... „Trouwen is niet goed," besliste Nelly. „Hoe weet je dat nu?" voerde Jack tegen haar stand punt aan. „Je hebt het immers heelemaal niet gepro beerd." „Trouwen is absoluut verkeerd," hield Nelly koppig vol „Ik weet het positief." „In dat geval..." „Toe, laten we alsjeblieft over wat anders praten." ver zocht Nelly. „Ik ben er eenvoudig ziek van. Doe me een plezier en schei er over uit" „Ik ben er!" riep Jack opeens verheugd. „Wat dacht je van verloving? Verloving zou wel kunnen..." „Neen, dat kan evenmin," gromde Nelly. „Ik heb im mers temperament en dan is verloving niet mogelijk. Dat begrijp je toch zelf wel!" Daar had je het nu! Temperament! Ik heb iets der gelijks voelen aankomen, toen Nelly kunstgeschiedenis ging studeeren. Maar ik kon tenslotte niet toestaan dat een nichtje, dat onder mijn dak woont, op een zooda nige, alle perken van zedigheid te buiten gaande manier tegen een jongeman over haar temperament sprak, zelfs al was die jongeman een oude vriend als Jack Ik kon me niet langer inhouden en kwam van achter het kamerschut te voorschijn. „Nelly," begin ik streng", ik ben niet van plan nog een seconde naar die idiote redenaties van jou te luisteren. Temperament! In mijn jonge jaren kende een jong meisje, dat zichzelf respecteerde niet eens het wóórd, laat staan dat ze er openlijk met een jongeman over sprak! Je moest je schamen..." „Kletskoek, oompje", repliceerde Nelly brutaal. „Hoe krijg je het in je hoofd, om tegen mij het woord kletskoek te gebruiken?" viel ik boos uit. „Laten we dan maar zeggen slecht humeur; staat u dat beter aan?" vroeg de vrijmoedige jongedame onver stoorbaar, terwyl ze naar mij wuifde met een krant, die en dat tijdens de schoonmaak En dit alléén door ze 's avonds in te wrijven met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. No. 13. Chincilla. Ram: le prijs f4, A. Hollenberg, Oude Niedorp. No. 14. Chincilla. Voedster: le prijs f4, A. Hollenberg, Oude Niedorp; 2e prijs f2, C. J. Kroon, Wieringen; Bestuursprijs: A. Kie zeling, Schagen. No. 16. Than Konijnen. Voedster. Niet toegekend. No. 18. Brandneuzen. Voedster. Bestuursprijs: D. Wit, Nieuwe Niedorp. No. 19. Andere Rassen. Ram: le prijs f4, P. Mulder D. Jz., Elft, Wieringen. No. 20. Andere Rassen. Voedster: Bestuursprijs: P Mulder D. Jz., Wieringen. No. 21. Voedster met jongen, groote rassen: le prijs f4, Th. v. d. Gracht Schagen; 2e prijs f2, P. Kok, Schagen. No. 22. Nesten jongen, groote rassen: le prijs f4, Th. v. d. Gracht, Schagen; 2e prijs f2, L. Anneveldt, Schagen. No. 23. Voedster met jongen, midden rassen: le prijs f4, Th. v. d. Gracht, Schagen. No 25. Voedster met jongen, kleine rassen; le prijs f4, Th. v. d. Gracht, Schagen. No. 26. Nesten jongen, kleine rassen: le prijs f4, J. P. de Boer, Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 5. Voor de schoonste verzameling Bloeiende Planten en Bladplanten voor de kamer, decoratief opgesteld: le prijs f5, Alb. Lont, Wieringen; 2e prijs f2.50, J. Denijs, Schagen. BUITENGEWONE PRIJZEN. No. 1. De belangrijkste collectieve inzending van voorwerpen, die tot den landbouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f7.50. A. Peereboom, Nieuwe Niedorp, J. Tijsma, Scha gen, M. Wissekerke, Schagen. No. 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot den land bouw in betrekking staan. Drie bekroningen plus f7.50. J. Jonk, Kolhorn, Platte wagen; C. de Moor, Scha- gerbrug, Carosserie veewagen; N. Ligthart, Scha- gerbrug, Hooischuiver. No. 3. Andere inzendingen, ter beoordeeling aan de Jury. Drie bekroningen plus f7.50. Ch. H. Th. Schmalz, Schagen: N. J. C. van Geelen, Schagen; J. H. Schene. Schagen. SCHAGENS BELANG." Het pas gekozen bestuur van de nieuwe kiesvereeni- ging „Schagens Belang" heeft in hare op Maandag 23 Maart gehouden eerste bestuursvergadering den heer L. van Rijswijk tot Voorzitter gekozen. De heer A. M. Hos sen zal als secretaris optreden en de heer M. Wissekerke als penningmeester. Het nieuwe bestuur vindt groote voldoening in het feit dat de jonge vereeniging zich in een snelle groei mag verheugen, daar reeds tal van kiezers (kiezeressen) zich als lid hebben opgegeven en het er naar uitziet dat nog velen zullen volgen. Het meerendeel der kiezers is blijkbaar van meening dat thans in de goede richting wordt gewerkt. De voor de a.s. candidaatstelling benoodigde formulie ren zijn voor de leden verkrijgbaar bij den secretaris. ze in de hand hield. Het kostte mij de grootste moeite om mijn zelfbeheer- sohing te bewaren. „Nelly," zei ik weer, nog steeds met een strenge klank in mijn stem, „ik protesteer er uit den grond van mijn hart tegen, dat je een hoogst ernstige zaak op een der gelijke licthzinnige manier behandelt." „Ik kan er niets ernstigs aan vinden," spotte Nelly met een onverschillig schouderophalen. Die moderne meisjes hebben toch zulke akelige kwajongensmanie ren, vind ik..." „Niet ernstig?" echode ik ontzet. „Het ernstigste oogenblik in het leven van een jonge vrouw, het keer punt in haar bestaan..." Nelly lachte me in 't gezicht uit; ik deed echter of ik het niet merkte en ging voort: „Jack, een door en door achtenswaardige jongeman..." „Sta op en maak je compliment. Jack", viel Nelly mij in de rede, maar wéér negeerde ik haar onbeschaamd heid. „Jack doet aanzoek naar je hand en jij behandelt de zaak, alsof..." ,Maar oom..." .Zwijg alsjeblieft", beet ik haar geërgerd toe. „En jij behandelt de zaak alsof het een mop is. Het huwelijk, Nelly, is het ernstigste... het plechtigstc... het heiligste..." Maar ze liet me den zin weer niet afmaken. „Huwelijk!" riep ze verrukt. „Dat is het! Wat ben toch een ezel, Jack, dat sluit aan op temperament! Em de „k" aan het eind..." Ze begon met een potloodje op haar krant te krabbelen. „U bent soms toch reusachtig bruikbaar, oompje", zei ze beschermend. ,Als je me doodslaat, weet ik niet waar je het over hebt," verklaarde ik op geprikkelden toon. „Jack is be zig je een aanzoek te doen..." „Maar lieve oom, daar was Jack heelemaal niet mee bezig Dat heeft hij al een paar uur geleden gedaan, vóór u ging slapen. We zaten een kruiswoord-puzzle op te lossen..."

Schager Courant | 1931 | | pagina 1