Ellly Beinhorn in de woestijn. Smakelooze grappenmakers. Fransche treiler tegen de rotsen verpletterd. De Merapi werkt nog steeds. Gemeentelijk wanbeheer in New York. Van kleermakersdochter tot vorstin van Abessinië. Spoorwagons in de rivier gestort Na de terechtstelling te Lahore. Een nieuw product der Blue Band fabrieken. De onlusten in Spanje. Proefrit met den electrischen trein. ZIJ PE 'T ZAND. Naar wij vernemen zal den 2en Paaschavond in de zaal van den heer H. Schrioken een bioscoopvoorstel ling worden gegeven door de Noordhollandsche Cine ma van Noordscharwoude. LANGEND IJ K OUD KARSPEL. Naar wij vernemen heeft de Noord-Hollandsohe Cine ma, de bioscoop van de heeren Hart en Kuiper, beslo ten tot aanschaffing van een geluidsinstallatie, waar door het mogelijk wordt het filmbeeld door het gespro ken woord te vertolken. Deze bioscoop, die nog slechts korten tijd bestaat, heeft in deze omgeving reeds een goeden naam verwor ven door de nieuwste films te vertoonen en zal door deze nieuwe installatie ongetwijfeld nog meer bezoe kers tot zich trekken. Ons werd medegedeeld dat op 19 April a.s. de ver tooning van de grootsche film lm Westen nichts Neuee zal plaats vinden. ZUEDSCHAltWOUDE. In de gehouden vergadering van de afdeellng der S.DA.P. werd de volgende candidatenlijst voor den ge- gemeenteraad vastgesteld: 1. B. v. d. Wal, 2. P. Gutter, 3 P. Kist, 4. G. Roos en 5. M. Schrijver. Zij marcheerde na een noodlanding in vier dagen naar Timboektoe. Het N.T.A. seint uit Timboektoe, in Noord-Afrika: De bekende Duitsche aviatrice Elly Beinhorn, die de vorige week Donderdag te Bammako was gestart voor een vlucht naar Timboektoe, is, naar thans be kend wordt, aldaar des avonds niet aangekomen. Gedurende vier dagen lieerschte volkomen onze kerheid over het lot van de aviatrice, Dinsdagavond is zij eindelijk hier aangekomen na een voetmarsch van meer dan 50 km. te hebben afgelegd. Elly Beinhorn verklaarde, dat zij op circa 50 km. afstand van Timboektoe tengevolge van een defect aan de olie-leiding gedwongen was een noodlanding te doen. Het gelukte haar weliswaar het vliegtuig onbe schadigd aan den grond te zetten, doch zij moest vaststellen dat het onmogelijk was van de landings plaats af opnieuw te starten. Zij liet haar vliegtuig en bagage achter, stak eenig proviand bij zich en marcheerde naar Tim boektoe. Onder groote hitte heeft zij dezen afstand van 50 km. in vier dagen afgelegd, gedurende welke men ge heel zonder bericht van haar bleef. De aviatrice wil trachten een startplaats te maken of het vliegtuig naar een andere plek te brengen, om dan na herstel van het defect opnieuw op te stij gen. Indien dit niet mogelijk mocht zijn. dan is het vliegtuig verloren, daar transport niet mogelijk is. Die da gansche politie te Boedapest op de been brachten. Men schrijft uit Boedapest aan de N.R.Crt.: Reeds meer dan een week is de beele Boedapester politie op de been om den moordenaar te vinden, in een geheimzinnige zaak van een lijk in een koffer, dat anderhalve week geleden in een spoorwegcoupé werd gevonden. De persoonsbeschrijving van den ver- moedelijken moordenaar is overal bekend gemaakt, met het resultaat, dat van alle kanten berichten in komen dat de moordenaar zou gezien zijn, die echter nog steeds bleken, de politie op een valsch spoor te leiden. Vrijdagavond kwam er nu plotseling bericht uit het plaatsje Felsögalla, dat de moordenaar daar op het kantoor van een advocaat verschenen was en dezen had te spreken gevraagd, waarna hij, toen de advocaat bleek niet thuis te zijn, een briefje had ach tergelaten. In dit briefje vroeg hij aan den advocaat, die hem eenmaal, jaren geleden, in een andere zaak verdedigd had, of deze hem raadde, zich zelf bij de politie aan te geven. Het resultaat was, dat nog dien zelfden avond niet alleen de politie van het district,, waarin Felsögalla ligt, maar ook de Boedapester politie gemobiliseerd werd, dat detectives per auto en per trein naar Fel sögalla snelden, kortom, dat het hoofdcommissariaat te Boedapest aan een bijenkorf deed denkentot dat het bleek, dat men met een grap van den Boeda pester schouwburgdirecteur Matyas Feld te doen had die met zijn troep te Felsögalla vertoefde en de rol van den moordenaar had gespeeld. Intusschen zal de schouwburgdirecteur vermoedelijk geen pleizier van zijn grap beleven, aangezien de politie waarschijnlijk een proces wegens schadeloosstelling voor de ge maakte onkosten tegen hem zal instellen. De bemanning gered. Het N.T.A. seinde gister uit Reikjavik: In den afgeloopen nacht is gedurende een hevigen storm een Fransche stoomtreiler op de kust van IJs land gestrand. De kustbewoners werden door de noodsignalen uit (hun slaap gewekt. Met behulp van een vuurpijltoestel gelukte het een lijn naar den treiler te schieten, waarlangs de 38 leden der bemanning konden wor den gered. Enkele uren na de redding werd de trei ler tegen de klippen te pletter geslagen. Doch minder hevig. Aneta seint gisteren uit Magelang: Het laatste etmaal werkte de Merapi constant. De vulcanologen van den observatiepost op den Goe- noeng Gono melden echter, dat de werking minder he vig was dan Zondag, terwijl geen gloedwolken werden waargenomen. Het inlandsche bestuur stelde weder om een waarschuwingsdienst in. Bij Gendjingan bo ven Semowo wordt een tweede waarschuwingspost op gericht. Deze post is op 3Vfe KM. afstand van den top gelegen. Wetgevende macht staat New York geeft machtiging tot een onderzoek. Beide Huizen van de wetgevende macht van den staat New York hebben een motie aangenomen, waar bij machtiging wordt gegeven tot een onderzoek naar de beweringen inzake gemeentelijk wanbeheer in New York. In Tammany Hall, het bolwerk der democraten, dat zoo lang onbetwist heer en meester is geweest in New lork, heerscht hierover volgens Reuter een aan een paniek grenzende beduchtheid, hoewel de leiders het doen voorkomen of ze niet bang zijn. Burgemeester Walker, die zich met vacantie aan de kust van de Stille Zuidzee bevindt en in voortdurende telefonische gemeenschap is met New York, heeft ten slotte meegedeeld dat hij terugkomt om den storm het hoofd te bieden. De roman van een Joodsch meisje uit Polen, Zloczow in Oost-Galicië is sinds eenigen tijd in de hevigste beroering gekomen. Geen wonder, want een meisje, uit het stadje is tot „majesteit" verheven. De kleermaker Brauer, die al vele jaren te Zloczow gevestigd is, kreeg in de eer ste dagen van Maart bericht van een bank te Lem- berg, dat hem de ronde som van 5000 p.st. was toege wezen. Het kleermakertje meende eerst, dat men hem voor den gek wilde houden, maar telefonische navraag te Lemberg bracht de bevestiging van het bericht. Het geld werd overgezonden door niemand anders dan Brauer's sinds 1918 verdwenen dochter Rachel, thans gemalin van den keizer van Abessinië. Een blad te Lemberg zond terstond een journalist per vliegtuig naar Addis Aeba, de hoofdstad van Abessinië. Weldra seinde de persman ook een uit voerig bericht over het phantastisch lot der vermiste aan zijn blad. Het Jodinnetje Rachel Brauer is op het oogenblik vorstin van Abessinië. In 1918 ontvluchtte de beeld- schoone lö-jarige Rachel het voor haar te stil gewor den vaderhuis; ze vergezelde een toenmalig Russisch officier naar den Balkan en, toen de Rus haar ver laten had, trad zij als variété-danseres in de Levant op. Een Grieksch koopman trouwde haar en vestigde zich met haar te Cairo. Na eenige jaren stierf de man en de onbemiddelde jonge weduwe keerde tot het variété terug. De troonopvolger van Abessinië zag haar ergens in een tingel-tangel, werd op haar verliefd en nam haar mee naar Addis-Abeba. Kort daarna werd het huwelijk gesloten. Men meene niet, dat Rachel een of andere bijvrouw van den keizer werd. In Abessinië bestaat de mono gamie. Rachel Brauer, de kleermakersdochter uit Zloczow in Oost-Galicië, is dus wel degelijk tot „ma jesteit" verheven. Toen de trein In volle vaart over de brug reed. Dooden en gewonden. Uit Praag wordt gemeld: Een personentrein, die gistermorgen vroeg ven Orlov aan de Poolsche grens naar Eperjes vertrok, is tusschen de stations Sabinow en Lip jan bij de rivier LANDBOUW EN VEETEELT. De landbouw in Noord-Holland en de Wieringermeer, Men verzoekt ons opname van het volgende: Dinsdag 24 Maart JJ. had te Schagen in Hotel Igesz, onder voorzitterschap van den heer L. Bandsma, Di recteur der Districts-Arbeidsbeurs te Den Helder, een vergadering plaats van de Gemeentebesturen en Cor respondenten behoorende tot het vaste land van het District Den Helder der Intercommunale Arbeidsbe middeling. Deze vergadering, welke tevens werd bijgewoond door den heer Knetsch, ambtenaar, speciaal belast met de arbeidsbemiddeling in den landbouw van Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, was zeer druk bezocht door heeren Burgemeesters, Wet houders, Secretarissen en Correspondenten van tot het district Den Helder behoorende gemeenten. Besproken werd de door de Directie van den Wlerin- germeerpolder geultte vrees, dat er een tekort aan ar beiders voor het land- en tuinbouwbedrijf in Noord- Holland zou komen. Na een inleiding van den Voorzitter en een nadere toelichting van den heer Knetsch, werd hieromtrent breedvoerig gediscusseerd. Bij deze discussie kwam dui delijk tot uiting, dat men het in het algemeen er mede eens was, dat de arbeiders, werkzaam in den Wierin- germeerpolder, niet behooren te worden gedwongen andere werkzaamheden te aanvaarden. Hoewel mede uit de besprekingen bleek, dat men niet direct een tekort aan arbeidskrachten voor het land en tuinbouwbedrijf in dit district verwachtte, werd be sloten den werkgevers In overweging te geven, om, In dien zij personeel noodig hebben, een aanvrage daartoe bij de organen der arbeidsbemiddeling ter plaatse, in te dienen. Gemeentebesturen en correspondenten zegden hun volle medewerking toe om deze kwestie in het belang van werkgervers en werknemers tot een goed eind te brengen. Gronden ln den Wleringermeerpolder. Naar aanleiding van de vragen van het Tweede Ka merlid den heer Ebels betreffende spoedige Indiening van een wetsvoorstel houdende een regeling inzake het In cultuur brengen van gronden in den Wieringermeer- polder, heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat het advies van den Zuiderzeeraad over het rapport van de commissie-Vissering onder dagteekening van 3 Februari 1931 is ingezonden. Overigens verwijst de minister naar de Mem. van Antw. (E. K.) Inzake de begrooting van het Zulderzeefonds voor 1931. Geen suikerbieten ln Noord-Holland. Vergadering te Hoofddorp. Nogmaals een beroep op den minister. Dinsdag vergaderde te Hoofddorp de vereeniging van suikerbietenverbouwers in Noordholland. Van de leden was ongeveer tweederde gedeelte opgekomen. Voorzitter was de heer K. Kistemaker. Met algemeene stemmen werd besloten niet In te gaan op de verbouwingsvoorwaarden aangeboden door de Centrale Suikermaatschappij en dus op die voor waarden geen bieten te verbouwen. Tijdens de vergade ring, die een zeer verbitterd karakter droeg, werd be sloten het volgende telegram te zenden aan den mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw: „De Ver. van Bietenverbouwers in Noordholland, in vergadering bijeen te Hoofddorp, overwegende of het onder den huldigen stand van zaken nog van invloed kan zijn, op betere maatregelen aan te dringen bij Uwe Excellentie, besluit, wanneer absoluut geen rekening wordt gehouden met het adres, verzonden uit de verga dering van 12 Maart j.1., geen bieten te zaaien". In de vergadering van 12 Maart was verzocht een prijs van f 15 per 1000 KG. (bij 16 suiker zooals de biet groeit). Daar de loonen in de Haarlemmermeer hooger zijn dan elders, hebben de bietenbouwers dan naar zij zeggen hooger productiekosten dan b.v. In het Zuiden. Men uitte in deze vergadering zijn verbittering over het feit, zoolang in onzekerheid te worden gelaten, over het feit, dat de regeering deze prachtgelegenheid tot werkverschaffing (de arbeiders In den bieter.bouw ko men uit Zeeland en Brabant) zoo „pietlutterig" behan delt. Nader wordt gemeld, dat eventueel slechts zij bieten zullen verbouwen, die niet anders kunnen of voor den de Turosj verongelukt Toen de trein in volle vaart over de brug reed, vloog de locomotief uit de rails en stortte met een dienstwagen en twee personenwa gens in het water. Tot dusver zijn er drie dooden, o.w. de machinist en de stoker. Er werden zeven perso nen gewond. Militairen zijn ter plaatse om hulp te verleenen. Ernstige ongeregeldheden te Cawnpoer. Te Cawnpoer in Britsch-Indië zijn, naar Reuter meldt, protestbetoogingen gehouden tegen de execu ties van Lahore, welke leidden tot ongeregeldheden. Er werd met steenen geworpen naar het telegraaf kantoor en het gerechtsgebouw. Tal van personen werden gewond en moesten in het ziekenhuis wor den opgenomen. Botsing tusschen godsdienstige gemeenschappen. Blijkens nadere berichten werden voor zoover thans bekend, 30 personen gedood en 100 gewond. De botsingen ontstonden, toen pogingen werden gedaan den hartal te doen eerbiedigen, afgekondigd als protest togen de terechtstelling te Lahore, en die niet algemeen werd opgevolgd. Tempels en moskeeën werden aangevallen, winkels geplunderd en naar telegraafkantoren en gerechtsge bouwen werden steenen geworpen. De autoriteiten hebben strenge maatregelen geno men en het verbod uitgevaardigd, dat des avonds nie mand meer op straat mag zijn. Het zakenleven staat stil en de toestand blijft ernstig. Nader wordt gemeld, dat auto's door de menigte werden aangevallen en dat daarbij verscheiden Euro peanen werden gewond. Twee compagnieën Britsche troepen zijn naar Cawn poer onderweg, benevens 200 politie-agenten uit Alla- habad en Lucknow. De naam Cawnpoer had toch al een noodlottigen klank in de geschiedenis der betrekkingen tusschen Br. Indië en Engeland. Te Cawnpoer toch had in 1857, in den Britsch-Indischen opstand de moord plaats gevonden op de Europeanen w.o. vele vrou wen en kinderen die zich aan Nana Sahib hadden overgegeven. Cawnpoer is -de hoofdstad van het district van dien naam. Er waren in de stad een kleine 300.000 men- schen. Ongeveer driekwart der bevolking bestaat uit Hindoes en ongeveer één kwart uit Mohammedanen. Later: De golf van extremisme in het kamp der congres partij, als gevolg van de terechtstelling te Lahore, is nu eenigszins verminderd. Gandhi werd gisteren in het kamp te Karatsji enthousiast begroet. wisselbouw toch wat bieten moeten hebben. De prijzen aangeboden door de Centrale Suikermaatschappij wor den n.1. te laag geacht voor een loonenden bouw. Naar de heer Buurman, secretaris van de vereeni ging, tenslotte mededeelde, zou de economische com missie bij de berekening voor welken prijs de bieten geteeld kunnen worden, niet ln aanmerking hebben genomen, de pacht of de hypotheekrente. Propaganda voor boter-, kaas- en melk gebruik. De Alg. NecL Zulvelbond vraagt medewer king van de regeering. De Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) heeft zloh met een adres tot den minister van Binnenlandsche Zaken en L. gewend met het verzoek, om den steun der regeering te krijgen tot het maken van algemeene propaganda voor het gebruik van boter, kaas en melk ln binnen- en buitenland. In het schrijven wordt berekend, dat de verwerking der melk tot boter en kaas in 1936 voor de boeren rond 40 millloen gulden minder heeft opgebracht dan In 1920 De afzet van zuivelproducten ondervindt, wat de export betreft, steeds grooter moeilijkheden door de handels politieke maatregelen der Invoerende landen en de steeds zwaarder wordende concurrentie van andere zuivelpro- duceerende landen, terwijl vooral in het binnenland do cancurrentie wordt ondervonden van mengproducten en surrogaten. Een kerngezond middel hiertegen ls een systematische en goedgeleide algemeene propaganda voor het gebruik van zuivelproducten, teneinde de vraag er naar op te wekken. Deze propaganda kan op tweeërlei wijze gevoerd wor den, n.1. door het gebruik van boter, kaas en melk te bevorderen door middel eener goede voorlichting bij het onderwijs. Gewezen wordt op hetgeen op dit gebied ln Amerika, na den oorlog, is gedaan en welke resultaten men ln En geland heeft gehad met een van regeeringswege ge steunde algemeene reclame voor het gebruik van melk. Verzocht wordt, om bij den minister van Onderwijs, K. en W. te willen bevorderen, dat voortaan op alle huishoudscholen, kookcursussen en dergelijke, die van regeeringswege gegeven of gesteund worden, bij het on derwijs propaganda zal worden gemaakt voor het ge bruik van meer melk, boter en kaas, welke producten in vergelijking met andere, de beste en goedkoopste voe dingsmiddelen worden genoemd, die er bestaan. Verder wordt de steun der regeering gevraagd tot het stichten van een propagandafonds ten bedrage van eeni ge millioenen ter bevordering van den afzet ln binnen- en buitenland gedurende tien Jaren, waarbij er den na druk op gelegd wordt, dat dit geen directe steun aan de veehouders beteekent, doch een preventief middel, om te voorkomen, dat óók het veehoudersbedrijf noodlijdend wordt Bovendien heeft dit middel het groote voordeel, dat hiermede ook algemééne belangen gediend worden en er iets mede opgebouwd wordt, dat groote waarde voor de toekomst heeft De F.N.Z. heeft gedurende een reeks van jaren, op bescheiden schaal, ook zelf een soortgelijke propaganda gevoerd, doch khn dit niet doen ln den omvang, waarin dit thans, met het oog op de tijdsomstandigheden, noo dig Is. Bovendien ondervindt men bij een vereeniging het bezwaar, dat de leden aan de heffing voor een dergelijke propaganda hebben te betalen, terwijl ook buitenstanders er in even groote mate van profiteeren. Een tweede bezwaar, om de propagandakosten door de belanghebbenden te doen betalen, is dat deze op de we reldmarkt bepaald wordt terwijl de huidige zeer moeilijke omstandigheden, waaronder het boerenbedrijf gevoerd wordt het niet mogelijk maken, thans extra lasten voor een groot-opgezette reclame-campagne op dit bedrijf te leggen. Indien de regeering er toe kan besluiten, op de ge vraagde wijze den afzet van zuivelproducten te bevorde ren, dan zal daartoe, volgens adressant, een zóódanige vorm gekozen moeten worden, dat b.v. gedurende 10 jaar het noodlge geld beschikbaar ls, daar men van het voe ren eener dergelijke reclame slechts ten volle succes kan verwachten, indien dit op zijn minst over een dergelijk tijdsbestek en volgens een wèloverwogen en goed opge zet plan kan plaats vinden. Dit lijkt ons een vorm van overheidshulp, die zéér doeltreffend en daarnaast zeer opvoedend kan zijn (al dus voegt het „Hsbl." hieraan toe). De bloembollenkwee kers, met hun commissie voor Onpersoonlijke Reclame (die o.a. de Tuilerieën, Hydepark, enz. met tienduizenden bollen beplanten), benevens de tuinders, wier Centraal Bureau v. d. Vellingen de laatste jaren geweldige aan tallen receptenboekjes, keurige en kleurige reclamepla ten verspreiden en op allerlei tentoonstellingen stands huurden, om het publiek b.v. te laten proeven, wat men al zoo van tomaten kan bereiden, hebben veel succes gehad van hune reclame-campagnes. Door de Blue Band-fabrieken ls een nieuw product ln den handel gebracht Het ls S a n e 1 1 a, de nieuwe margarine en „een teeken des tijds", zooals het door de fabriek gelanceerd wordt, n.1. een goede kwaliteit mar garine tegen den lagen prijs van 20 cent per half pond. Hiermede bewijzen de Blue Band-fabrieken volkomen den drang van den tegenwoordlgen tijd te hebben be grepen: andere tijden, andere prijzen! Met de reputatie der Blue Band-fabrieken achter zich, die een waarborg ls van de goede kwaliteit, daarbij gesteund door een doeltreffende reclame, zal het Sanella zeer zeker niet moeilijk vallen een vooraanstaande plaats te veroveren en heel spoedig zullen talrijke verbruikers dit nieuwe product op haar tafel of ln haar keuken hebben. Dooden en gewonden, Studentenrel letjes in heel Madrid. Het B.T.A. seint d.d. gister uit Madrid: De gevechten in de medische faculteit hadden een tragisch verloop. Er had een hevige schietpartij plaats tusschen de politie-agenten op straat en de studenten, die zich in de faculteit en op de daken van het gebouw verschanst hadden. Men telt reeds drie dooden onder de studenten, één onder de leden der civiele garde. De kapitein der civiele garde is ernstig gewond. De strijd duurt hardnekkig voort. De wijk is om singeld door een troepencordon, zoodat niemand het tooneel van den strijd kan naderen. In de andere straten in het centrum der stad zijn politiemaatregelen getroffen. De studenten, die lid zijn van de studentenfederatie, besloten een staking van 24 uur af te kondigen om te protesteeren tegen de houding der politie. De medische studenten zetten hedenochtend de agi tatie in de straten grenzende aan de medische facul teit voort en verbrandden verschillende portretten. Ongeregeldheden, die een bepaalden ernst schijnen aan te nemen, kwamen ook voor in de buurt van de veeartsenijkundige school. Bij een botsing tusschen de politie en veterinaire studenten zouden schoten zijn gelost. Gevechten te Seville. Ook uit Seville komen berichten van studentenge vechten Daar ter stede trachtten studenten anderen te verhinderen de gehoorzaal te betreden. Verijdelde poging tot het verlaten van de faculteit. Een B.T.G.-bericht meldt nader, dat toen de medi sche studenten een poging deden om de universiteit te verlaten, zij door een goedonderhouden vuur wer den ontvangen. Zij moesten zich met verscheidene gewonden terugtrekken. Verscheidene geneesheeren die heelkundige diensten in de faculteit verrichtten, moesten daarmede ophouden, doordat kogels een ruit en het materiaal verbrijzelden. Men telde om vier uur 's middags twee dooden en zestien gewonden, waarvan zeven ernstig. Vele anderen kregen lichte kwetsuren. TWEEHONDERD DOODEN TE LIMA. Bij den jongsten opstand. Reuter seint uit Lima: Bij den Dinsdag uitgebroken opstand in de Zuid-Amerikaansche republiek Peru, zijn 200 personen gedood. De meeste slachtoffers wor den geteld onder de muitende soldaten van het vijf de regiment infanterie. De eerste electrische trein over de Hembrug. Gistermorgen om tien uur ls de eerste electrische trein over de Hembrug gereden. t Gold den eersten proefrit van Amsterdam naar Zaandam met een electrische trein van de gewone sa menstelling. Er zijn vijf van deze proefritten tusschen genoemde plaatsen, heen en terug gemaakt met het doel de boven leiding te probeeren en rijproeven ten ©men in verband met de openingstijden van de Hembrug. De rijtijd AmsterdamZaandam ls 9 minuten, met stoppen aan de halte Hembrug 10 minuten (Voor de ge wone treinen zijn deze tijden 11 en 14 d 15 minuten). Om bij halfvier waren de proefritten afgeloopen en naar verluidt zou alles goed geslaagd zijn. De proefrit ten op het traject Zaandam—Allernaar zullen na Paschen plaatevinden. Het ligt in de bedoeling op de nieuw geëlectrlficeerde lijnen een eenigszins ander rijtulgtype te bezigen dan op de lijn naar Rotterdam. Dit betreft een type le en 2e klasse rijtuig, dat behalve een vestibule aan elk der kop- wanden, er nog een ln het midden heeft. Ook de bagage ruimte zal worden uitgebreid. Het was gister voor de eerste maal geweest, dat een electrische trein de Hembrug is gepasseerd. Zooais be kend, is, zal de dienst op 15 Mei a.s. aanvangen. De werkliedentroinen, de seizoentreinen Bergen aan Zee Amsterdam vice versa, alsmede de goederentreinen zul len stoomtractie behouden. BRAND IN DE HAARLEMMERMEER. Drie woningen uitgebrand. Gisternacht te ongeveer half drie is door nog onbe kende oorzaak brand uitgebroken in drie naast elkaar liggende woningen aan den Akerdijk te Rijk (gemeente Haarlemmermeer). De hand-brandspuit uit de Badhoeve buurt kon het vuur niet meester worden; daarom werd de motorspuit uit Hoofddorp te hulp geroepen. De drie perceelen brandden geheel uit, ook eenige levende have kwam ln de vlammen om. De bewoners konden zich ternauwernood redden. Verzekering dekt grootendeels de schade. RESULTAAT UITGIFTEN VAN LEENINGEN. Noord-Holland 198L Bij de Dinsdag gehouden inschrijving op de 4 lee ning Noord-Holland 1931, is voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat de toewijzing slechts 42 kan be dragen. Leening Alkmaar. Naar vernomen wordt, zullen de Inschrijvingen op de nieuwe leening Alkmaar ten volle worden toegewe zen. ALCOHOL EN SNELVERKEER. Gisternacht ls op den Rijksstraatweg nabij de Klln- kenbergerbrug bij Sassenheim een auto, bestuurd door een dame uit die gemeente, komend uit de richting Oegstgeest ln botsing gekomen met een anderen auto, komend van de tegenovergestelde richting en bestuurd door een heer uit Oegstgeest De botsing was zoo hevi, dat beide auto's over den kop sloegen en in de sloot naast den straatweg terecht kwamen. Beide wa gens werden zwaar beschadigd, maar dit ongeval liep voor de betreffende personen goed af De oorzaak moet worden gezocht in het feit dat de auto, komende uit de richting Sassenheim, de lichten niet had gedoofd, terwijl later bleek, dat de bestuurder zeer onder den invloed van pterken drank verkeerde.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7