Radioprogramma Sparta steeds dichter bij het kampioenschap. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Door kolendamp bedwelmd. Carbidketel uit el kaar gesprongen. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten A.A.C.), zoodat de menschen uit Bleijerheide er zeer mooi voor staan. Bleijerheide 17 li 3 3 42—17 25 Staatsmijn Emma 19 8 6 5 37—25 22 Waubach 17 8 5 4 29—21 21 Juliana 18 9 3 6 63—34 21 Palemig 19 8 4 7 36—28 20 AFDEELING V. Velocitas heeft na een aardigen strijd met Veen- dam, dat tenslotte Zondag met 53 werd geslagen, de kampioenstitel van het Noorden veroverd, wat eiken dag te verwachten was. Leeuwarden behield de kans om als no. 2 te eindi gen door Aleides met 3—1 te kloppen. M.S.C.—Fries land eindigde tenslotte in een gelijk spel (1—1), waar door de strijd nóg niet beslist is, maar wel vrijwel zeker in het nadeel van M.S.C. zal uitloopcn. De stand is: Velocitas Vecndam Leeuwarden 11 11 10 1 1 74—22 29 2 4 59—25 24 3 4 54—29 23 ln 2A werd alles afgelast, in 2B echter werd druk gespeeld. H.S.C. sloeg Stadskanaal, 41. Zuidbroek— G.V.V. werd 50. terwijl W.V.V. haar kans behield door de Groningsche studentenclub Forward met 50 te slaan Ook Noordster probeert 't nog, getuige de 32 zege op Groningsche Boys. W.V.V. H.S.C. Noordster 15 14 15 10 3 2 50—21 23 3 3 45—26 19 1 5 41-35 19 K.N.V.B.- en N.H.V.BPROGRAMMA. Voor den tweeden Paaschdag. In Amsterdam vindt een heel aardig tournooi plaats op beide Paaschdagen, georganiseerd door Ajax. s Middags van den eersten Paaschdag spelen Tuf- fael Park—F.C. Milanos en om drie uur Ajax— Ruhrort. Den volgden dag de finale en verliesronde. 't Ajax-veld ligt in de Watergraafsmeer, aan de Kruislaan (hoek Middenweg). Verder spelen tc Enkhuizen (Maandag; West Frisia en Z.V.V. de groote beslissende match! Helder trekt naar Kinheim, terwijl Il.R.C. als laatste wedstrijd naar W.F.C moet. N.H.V.B. IC: B.K.C. 1—Texel 1; Helder 3—Wie- ringerwaard 1 2C: Hollandia 3—D.T.S. 2; Berkhout 1—Vrone 2. 2D: D.O.S.K.O. 2—Sparta 3; Il.R.C. 4- Succes 2. 3C: Nieuwe N'iedorp 2—Berkhout 2. 4D: Il.R.C. 6H.R.C. 5; Wieringerwaard 2Helder 5; Succes 4Helder 6. Adspiranten: Helder dHelder c; H.R.C. c—H.R.C. e; Rauchbeker o.a.: Vrone 1O.S.V. 1; Meervogels 2D.T.S. 1 (terrein D.T.S.). Gouden Kruis (voorron de, district Helder alleen nog maar): J.V.C. I—Suc ces 2 (kan niet, want Succes moet toch naar Racing 4. Red.) „Algemeen Sportblad." ANNA PAULOWNA. Er was niet veel te doen Zondag in *t B.K.C.-kamp. Toch werd er nog gespeeld. B.K.C. 3 had nl. Helder 5 op bezoek. Daar t. derde verscheidene invallers had. was 't eindresultaat ('n 8—2 nederlaag) nog een meevaller. Tweeden Paaschdag krijgen we Texel 1. Neemt deze gelegenheid te baat om te zien hoe sterk die Texelaars nu toch eigenlijk wel zijn. B.K.C. 1 doet vast haar best! Het tweede is uitgespeeld en het derde vrij. Ook de adspiranten hebben met de feestdagen vrijaf. Dus... 2e Paaschdag: B.K.C. 1—Texel 1. H.R.C. Hl met 21 verslagen. In een weinig aantrekkelijke, doch spannende wed strijd heeft Sparta zich van een lastigen tegenstander ontdaan, door H.R.C. III in eigen home te verslaan. Met deze overwinning is thans voor Sparta nog slechts één puntje noodig om de kampioensvlag te kunnen hijschen, welk punt nog ontfutseld moet worden aan Helder III, het zwakke zusje uit de afdeeling, zoodat men thans vrijwel als zeker kan aannemen, dat Sparta tegelijk met haar 20-jarig bestaan het kampioenschap kan vieren. Doch als de Spartanen spelen zooals ze gisteren tegen H.R.C. hebben gespeeld, dan vreezen we zeer voor het promoveeren naar den K.N.V.B. Of pro- moveeren de drie kampioenen? H.R.C. heeft de over winning in het geheel niet cadeau gegeven. Van het begin tot het einde had de strijd een fair, hoewel soms forsch karakter. H.R.C. verschijnt met de volgende opstelling: Aussem Bremer Striet Diedenhoven Kok Oost Berends Maas de Graaf Hoogenduin van Dam Sparta is volledig. Als scheidsrechter stond aangewe zen de heer Van het Veer, doch deze bleek afwezig. Als scheidsrechter fungeerde thans de heer van Dam, die een goed arbiter bleek. Als wordt afgetrapt, blijkt het dadelijk dat de Racers van plan zijn de aanstaande kampioenen zoo mogelijk te verslaan. Met vuur werpen ze zich in den strijd, ter wijl bij Sparta in de voorhoede gedurende den gehee- len wedstrijd het verband zoek bleef. Voor de rust be zondigde Loggers zich veel aan solspel, waardoor vele goede kansen voor Sparta verloren gingen. De strijd is misschien een half uur gaande, als Racing de leiding neemt, 0—1. De Spartanen laten het hier echter niet bij zitten en een serie aanvallen volgen op het Racing-doel, echter zonder succes. Twee schoten van Watertor hadden beter lot verdiend, evenzoo een zacht, doch goed gericht schot van Loggers dat vla de paal over den doellijn weder het veld ingaat. Sparta is tot de rust in de meerderheid en deze meer derheid weet Watertor nog bijtijds in een doelpunt uit te drukken, zoodat met gelijken stand wordt gedraaid. Na de rust wederom hetzelfde spel van de Sparta- voorhoede, waar alle verband zoek ls. Slechts Watertor is op dreef en weet het spel nog goed te verplaatsen. Het ziet er in het geheel niet naar uit, dat Sparta zal winnen, doch als er eenigen tijd gespeeld is en Racing meerdere kansen heeft gehad, om te doelpunten, zien de Spartanen in, dat er anders gewerkt moet worden. Het gaat werkelijk Iets beter, doch het juiste schot is zoek. Het spel is allesbehalve aantrekkelijk. Bij Racing zijn het de buitenspelers die het spel te veel ophouden, waardoor de binnenspelers weinig kansen krijgen. On verwachts komt succes bij de Sparta-aanval, als Loggers door een kluwen van spelers juist ln de hoek schiet. De bal is voor den keeper onbereikbaar en met een geluk kig, doch verdiende tegengoal leidt Sparta thans met 2—1. Deze goal fleurt de gemoederen weer eenigszins op. Tot het einde toe wordt er hard gewerkt om een gelijk spel te ontkomen, hetgeen de achterhoede en keeper Prins uitstekend afgaat. Na nog eenige wederzijdsche aan vallen fluit de scheidsrechter einde, zoodat Sparta hare kansen op het kampioenschap heeft vermeerderd. Sparta II speelde tegen Texel II en wist het tot een gelijk spel te brengen (22). De Sparta-adspiranten b verloren te Den Helder met 31 van Helder c. (Zio verder elders in dit nummer). Strafzitting van Vrijdag 27 Maart. VOORZICHTIGHEID IS 'N ONMISBAAR ELEMENT BIJ EEN GOED AUTOBESTUURDER. In de voqrtgezette zaak tegen den vrachtrijder G. J. K. uit Warmenhuizen, bleek heden de comparant, die bestemd was de klappen te krijgen, niet aanwezig zijn. Wel de heer Abram Vlcssing, 'n Amsterdamsch koop man, wiens luxe automobiel op 29 Januari in de Spoor straat hoek Snaarmanslaan door het onbekookte rijden van den vrachtrijder een zoo leelijken knoei had beko men, dat wel 100 guiden schade was geconstateerd. En aangezien de vrachtrijder door geen enkele verze kering was gedekt, belooft dit dus een niet geringe schadepost voor hem te worden. De heer Vlessing verklaarde beslist geen enkel geluid- s.gnaal te hebben gehoord, terwijl de vrachtrijder, als «.'omende van liniks, verplicht was geweest voorrang te verleenen. De heer P. N. Slijderink, beroepschauffeur bij de firma Met en dus deskundig, die de aanrijding had bij gewoond. gaf te kennen dat verdachte op dit drukke punt veel te hard had gereden. Gelet op de omstandig heid ,dat K. reeds meermalen was bekeurd, kwam hij er dus niet gemakkelijk at en werd veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. EEN HALFDRONKEN CHAUFFEUR IS EEN GE VAAR VOOR HET VERKEER EN MAAKT DIGG-ELEN! In de niet altijd bepaald benijdenswaardige positie van verdachte, verscheen voor den Kantonrechter de stevige 22-jarige tuinder, Simon Nico B. uit Heemskerk, gesierd met een uiterst welige, een helder rood licht naar voren uitstralende lefkuif, welke heer het in den nacht van Maandag 17 Februari te Uitgeest al uiterst raar versierd had. In gezelschap van zijn vriend, geestverwant, collega en dorpsgenoot, Cornelis Tijms, had hij dien avond te Be verwijk bij den heer Marees een luxe Chevrolet ge huurd en waren zij beiden, wat men noemt, eens recht gezellig op stap gegaan. Hadden, en dit was het voor naamste punt van het feestprogramma, verschillende café's bezocht, alwaar de noodige biertjes en portjes werden geconsumeerd, voor de variatie en ter verhoo ging der fuif- en jubelstemming werd ook eens gedanst, tot men eindelijk in het holle van den nacht in Uitgeest caroussel ging rijden met het funeste gevolg, dat de Chevrolet 'n lantaarnpaal omver kegelde, vervolgens als een hongerige koningstijger door een haag schoot, 'n hek vernielde om ten slotte met een donderenden slag te caramboleeren met den voorgevel van den coiffeur G .Willemse, waarop de gemartelde Chevrolet den geest gaf en als een hulpeloos wrak ineen zonk. De lichtelijk verbaasde chauffeur, die niet scheen te begrijpen, dat zelfs een Chevrolet tegen zulke gewel denarijen niet bestand is, liet het wagentje in den steek en wist met zijn vriend naar Beverwijk te komen, van waar zij vergezeld van een monteur van Marees terug keerden naar de achtergelaten wagen. De heer B., met het optimisme, bier-, port-, en dans- lievcnde jongelui eigen, scheen nog in de meening te verkeeren, dat de Chevrolet met behulp van 'n voor hamer, 'n beitel en 'n houweel nog wel in zijn fatsoen gezet kon worden, doch het bleek den monteur en even eens den later ook gearriveerden eigenaar, dat het hier een hopeloos geval was en de schade wel f 400 bedroeg. De gemeenteveldwachter was inmiddels ook ter plaatse verschenen en had zorgvuldig de wacht gehou den bij den beschadigden wagen. Toen dus de bestuur der terugkwam, was het kip ik heb je en werd gecon stateerd dat hij zooal niet dronken, dan todh onder den invloed van sterken drank verkeerde en in dien kor ten tijd aan auto, voorgevel, lantaarnpaal et cetera 'n schade van f 600 had aangericht. Voor deze feiten stond het roeltelooze jongmensch alzoo terecht en had het uit den aard der zaak tame- melijk hard te verantwoorden. Zijn schuchter verweer, door zijn als getuige a de charge aanwezigen vriend Tijms bevestigd, dat hij eensklaps had moeten" uitwijken voor een fiets, toen de lantaarnpaal had aangereden en vervolgens van schrik geheel de kluts was kwijt geraakt, werd niet al te serieus opgenomen. Zoowel ambtenaar als kantonrechter bromden sombere bedreigingen over dergelijke bestuur ders, die een gevaar vormden voor de veiligheid en men behoefde geen profeet te zijn om te voorspellen, dat deze caprieuze chauffeur er allesbehalve voordeelig af zou komen. De ambtenaar vorderde dan ook in een ver van wel willend requisitoir f 50 boete of 50 dagen, benevens ont zegging rijbevoegdheid voor den tijd van één jaar en de kantonrechter, hoewel rekening houdend met de schade die ten nadeele kwam van verdachte, reden waarom de straf tot f 25 boete of 25 dagen werd gereduceerd, was het volkomen eens met het Openfo. Ministerie wat betrof de ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen en legde deze bijkomende straf dan ook on verminderd aan den van een koude kermis thuisgekomen tuinder op. EEN MUG. DIE OPZWOL TOT EEN OLIFANTJE. De heer S. J. R„ 'n 21-jarig kantoorbediende te Alk maar, die de vorige week terecht stond wegens het wiel- rijden zonder licht in den avond van Donderdag 12 Maart op den Kennemerstraatweg, had zióh beroepen op een foutieve doorhaling op het oproepingsformulier, en zag heden de zaak opnieuw behan deld, in tegenwoordigheid van den verbalisant, den agent V. Bosman. Deze laatste verklaarde, den verdachte te hebben zien voorbijrijden op een onverlicht rijwiel, ter wijl hij zelf per fiets kwam aanrijden in de Emma- straat. Hij was toen verdachte gevolgd en had gezien dat deze van zijn rijwiel afstapte ter hoogte van het borstbeeld van mevrouw BosboomToussant, welke ge- eerde dame zoowel door verdachte als verbalisant, met alle vcrwaarloozing van 's lands historie, Thorbecke genoemd werd! De heer R. ontkende echter pertinent zonder licht te hebben gereden en beweerde te zijn afgestapt, toen hij bemerkte, dat zijn rijwiellantaarn verflauwde. Ook wonschte hij niet toe te geven, geweigerd te hebben zijn naam op te geven en het was duidelijk merkbaar, dat verdachte en verbalisant niet voornemens waren broe derlijk in één schuitje te stappen. De critiek van den ambtenaar op verdachte mocht dan ook niet welwillend genoemd worden. Hij noemde den heer R. een chiclneur met een hop praatjes en drukte. Meende voorts dat deze onsympathieke hou ding in de straf tot uiting moest komen en requireerde f 8 boete of 8 dagen. Nadat de heer R. nog in de ge legenheid was gesteld zijn bezwaren nog eens te ont wikkelen, veroordeelde de kantonrechter hem tot f 7 boete subsidiair 7 dagen. HET ONDEUGENDE STOPLICHTJE, DAT ZICH VERSTOPTE. Een chauffeur, werkzaam bij den autobusdienst Alk maarLimmen, de heer Joh. v. d. H. te Heiloo, was op de jour van den kantonrechter genoodigd. omdat hij op 20 Februari op den Rijksstraatweg verzuimd had een verkeerstgeken te geven, toen hij de bus tot stilstand wenschte te brengen. Dit was geconstateerd door de vrijwillige verkeerspoliie, die achter de bus aantufte. De chauffeur erkende het feit, doch gaf als veront schuldiging op, dat zijn stoplicht was doorgebrand en had geweigerd, wat hem onbekend was. Direct had hij daarop ln de garage het gebrek doen verhelpen. In verband met deze verzachtende omstandigheid kwam de chauffeur er genadig af met f 3 boete of 3 dagen. Woensdag 1 April. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel door Johan Jong op het VARA-Orgel. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoon muziek; 11.05 Radio-Volks-Universiteit. Mej. A. A. Fok ker over: „Vertellen aan kinderen"; 11.35 Gramofoon muziek; 12.00 Middagconcert door het VARA-Septet, afgewisseld door gramofoonplaten; 1.45* Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek: 2.25 Vrouwenuurtje; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.20 Coö peratie-kwartiertje; 3.35 „Maak het zelf" door Céiine SchaakeVerkozen; 4.25 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinderen; 6.00 Vooravondconcert door het VARA- Mandoline-ensemble; 6.30 Mandoline-Cursus door Joh. B. Kok; 7.00 Radio-Volks-Universiteit. M. J. Brusse spreekt over „Mijn leven onder de menschen"; 7.30 Toespraak door M. Bonke, bondsvoorzitter v. d. Bond v. Arb. Tooneelvereenigingcn; 7.50 Gramofoonmuziek: 8.10 Uitzending vanuit Zutphen. Medewerking van het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.40 Opvoering van „Frank van Wezel's Roemruchte jaren", Soldaterij in 7 tafereelen, naar den gelijknamigen roman van A. M. de Jong, op te voeren door het Groot Volkstooneel; 10.40 Vervolg uitzending vanuit Zutphen; 11.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8 008.15 Schriftlezing; 8.159.30 Gramofoonplaten: 10.30—11.00 Korte Ziekendienst; 11.00—12.00 Harmoni- umbespeling voor M. F. Jurjaanz; 12.0012.30 Politie berichten; 12.302.00 Middagconcert door Kwartet; 2.003.00 Klassieke muziek ((gramofoonplaten); 3.00 4.30 Concert door Mevr. Bertha JonckersTiggers (sopraan), Willy Kater (viool), Mevr. Hans del Valle (piano); 4.304.45 Gramofoonmuziek; 4.455.00 Ver zorging van den zender; 5.005.30 Causerie; 5.306.00 Uurtje voor de landbouwers, te verzorgen door den heer H. Pilon. Onderwerp: „Onkruid en de bestrijding"; 6156.30 Gramofoonmuziek; 6.307.00 Bezoek van de radio-dokter; 7.007.30 Uitzending vanwege het Onder wijsfonds voor den Binnenvaart; 7.308.00 Politiebe richten; 8.0O—10.30 Concert te geven door het Arnhem- sche Mannenlcwartet en het Quintet v. d. Kon. Militaire Kapel te Den Haag. Spreker: Prof. Dr. Joh. de Groot te Groningen. Onderwerp: „Langs de Via Dolorosa te Jerusalem"; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.3011.30 Gramofoonconcert Verschillende berichten. Een gezin van vier personen bewusteloos aangetroffen. Zaterdagmorgen kwam het vijftienjarig knechtje van den wagenmaker P. te Purmerend aan de werk plaats van zijn patroon, doch vond deze wagenma kerij gesloten De buren bemerkten eveneens, dat de wagenmakerij gesloten bleef. Ken onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat geheel het huisgezin, bestaande uit man. vrouw en twee kinderen bewus teloos te bed lag. De slaapkamer der ouders stond vol kolendamp, terwijl in de slaapkamer der kinde ren, die doo>- een deur gescheiden was van bet ver trek, waarin zich de kolendamp verspreidende haard bevond, minder damp was binnengedrongen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden. De kinderen, die vergiftigingsverschijnselen ver toonden, keerden in den loop van den morgen tot het bewustzijn terug, dc ouders echter waren tegen twaalf uur nog steeds buiten kennis. Vooral de toe stand van den man is ernstig. ONFORTUINLIJK BEGIN. Van een nieuwen winkel en een begin nend autobestuurder. De heer Hè. te Hoorn had Donderdagavond een nieuwen sigarenwinkel op de Gouw geopend. Zater dagavond reed plotseling een Ford-auto bij hem bin nen, dwars door de étalage, zoodat alles vernield werd, behalve de Ford zelf. De gevel is ingedrukt. De auto werd bestuurd door den heer B.. die de kunst nog niet verstond en een slechte proef heeft afgelegd. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. DE PSEUDO-KOMMIES. Die zelf geverbaliseerd werd. Het gebeurde dezer dagen op het Friesche platte land dat een jongeman die voor de Oost geteekend had en die in zijn spiksplinternieuwe uniform zich met eenig gezag bekleed gevoelde, een burger aan hield. die hem op de fiets tegenkwam. Hij comman deerde afstappen en vroeg naar het fietsplaatje. De man stapte af en stelde zich meteen voor als veldwachter in burger. Deze nam nu op zijn beurt het woord, vroeg den pseudo-kommies zijn naam en zette hem op de bon. Aldus diende de koloniaal met zijn optreden toch de belangen van 's lands Schatkist, al had hij het eenigszins anders bedoeld. Een arbeider doodgedrukt, een ander ge wond. Vrijdagnacht te ongeveer kwart over een is op het terrein der Amsterdamsche Droogdokmaatschappij terwijl men daar bezig was met het verrichten van herstellingswerk, een carbidketel met een geweldigen knal in de lucht gevlogen. De ontploffing had plaats op een vlot, dat gemeerd lag langszij het s.s. „Grocnlo", hetwelk ligplaats heeft ter zijde van het Julianadok. Op dit vlot waren de lasschers bezig met het verrichten van herstel lingswerkzaamheden bij het roer van het schip, zij gebruikten daarbij branders welke gevoed werden door een carbidketel, die midden op het vlot was ge plaatst. De ketel ontplofte met een geweldigen knal. Een der lasschers, de 33-jarige K. Slagboom, die op een ladder stond, kreeg het grootste gedeelte van den ketel tegen het lichaam, waardoor hij tegen het schip werd doodgedrukt. De eveneens 33-jarige H. Ilertogs werd gewond en wordt thuis verpleegd. Een zijner beenen werd door een wegvliegend stuk ijzer getroffen. De derde arbeider bleef ongeweerd. De doode is naar het Binnengasthuis vervoerd. Een onderzoek naar de oorzaak. Van de zijde der politie meldt men nog de volgen de bijzonderheden: De 33-jarige autogeen-lasscher stond voorover ge bogen op den gashouder, om daarin carbid bij te storten. Hij droeg een ontstekings-appiraat om zijn hals, hetwelk vermoedelijk tegen zijn lichaam is ge- stooten, waardoor een vonk is ontstaan, die het gas heeft ontstoken Bedoelde lasscher werd eerst tegen een naast het vlot in reparatie liggend stoomschip en daarna op den wal geslingerd, waar hij dood bleef liggen. Twee andere zich op het vlot bevindende ar beiders werden eveneens op den wal geslingerd. Een van hen liep eenige kneuzingen op. Beiden zijn per auto naar hun woning vervoerd. Van schuld is tot nog toe niets kunnen blijken. ONDER EEN MAAIMACHINE. Dcodelijk ongeluk te Zegwaart. Zaterdagmiddag is te Zegwaart de 24-iarige P. H. v. B„ doordat zijn paard schichtig werd, van een maaimachine gevallen en daaronder terecht geko men. Zwaar gewond werd hij naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht, waar hij heden morgen is overleden. ELLENDE IN MEXICO. Naar hun vaderland teruggekeerde Mexicaansche arbeiders, die uit de Ver. Staten waren gevlucht we gens de daar heerschende economische depressie be vinden zoo wordt thans uit de staat Sonora ge meld zich in de grootste ellende. Velen kwamen van honger om: de menschen probeersn zelfs zich met gras te voeden. GROEI VAN DE JOODSCHE BEVOLKING IN DE VEREENIGDE STATEN. Thans 4H millioen zielen. Uit New York: De Joodsche bevolking der Vereenigde Stalen is in de laatste vijftig jaren met een kwart millioen tot 4Vi millioen zielen toegenomen. Te New York zelf wonen ongeveer 1.250.000 Joden, of ongeveer acht keer zooveel als in Palestina. GEVAARLIJK MISDADIGER GEARRESTEERD. Uit Keulen, 28 Maart: De politieke Keulen is erin geslaagd in een restau rant op het Domplein te Keulen een lang gezocht misdadiger uit Hamburg te arresteeren. Het is de zeeman Adolf Schacht, die op 8 Maart te Altona met 3 medeplichtigen een banklooper heeft beroofd, waar bij de aanvallers 16.000 Mk. buitmaakten. Schacht was door zijn arrestatie zoo verrast, dat hij niet aan tegenweer dacht. Men vond bij hem een bedrag van 540 Mk. en een revolver met een 20-tal scherpe patronen. EEN BOFFER! Italiaansch caféhouder wint ruim 2 V\ millioen gulden! De Italiaansche caféhouder Emilio Scala te Lon den heeft met de „sweepstake" voor den „Grand Na tional" het bagatel van rond 190.000 p.st. of ruim 2X millioen gulden gewonnen. Men liep Vrijdag avond voor zijn café in Battersea te hoop om hem geluk te wenschen. zoodat de politie er aan te pas moest komen. Scala gaat terug naar zijn geboorte plaats in Italië en zou er misschien weer naar school gaan om wat meer te leeren, zoo heeft hij verteld. AARDSCHOK IN ITALIë. Uit de provincie Ferrara wordt gemeld dat daar Zaterdag om 3 uur 45 's ochtends een aardschok, die verscheiden secondeq duurde, is waargenomen. De bevolking geraakte in paniek. Intusschen zijn slechts eenige oude huizen beschadigd en enkele schuren in gestort. De schade is gering. Of 100. Uit de zee kwam plotseling een stormwind op, Juist toen Pim begon te zakken Hij beukte de wateren van de Maas. Nam nu ook vriend Pim te pakken, Hij joeg hem voort over weide en veld. Over torens, straten en daken, De menschen hoorden Pim gillen, schreeuwen En angstige kreten slaken.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10