Bont Allerlei. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Onder valscha vlag. PoÜiieagïnt bewusteloos aangetroffen. Twee winhelilieven te Rotterdam gesnapt. Een welbestede dag. Verzet tegen Hitier. Het ongeluk met de autobus in Colorado. Een vreemd verschijnsel. BOUWEN. Het bouwen van het burgerwoonhuis voor den heer T. Wonder alhier, is opgedragen aan den heer Job. Schenk te Barsingerhorn. SAMEN UIT. De leerlingen der laagste drie klassen onzer U.L.O. willen graag gezamenlijk een dagje uit, zooals dat op de meeste scholen tegenwoordig gebeurt. Te dien einde wordt thans elke week een klein bedrag gespaard er zoodra de fondsen het toelaten, wordt de reis onderno men. In onze buurt, op meer of minder verren afstand, zijn nog tal van plekjes, welke een bezoek overwaard zijn. De leiding berust bij het onderwijzend personeel. BENOEMING. De heer A. Koning, onderwijzer aan de U.L.O.-scnool alhier, is door B. en W. aangewezen als hoofd van den Franschen cursus. WEER OP REIS. Het reisje, dat de leerlingen van de 4e klasse der U.L.O. verleden jaar maakten naar Duitschland, wekt bij velen nog aangename herinneringen. Het Is zóó in den smaak gevallen, dat ook dit jaar de leerlingen, na afgelegd examen, dit uitstapje zullen maken onder lei ding van de heeren Visser en Koning, resp. hoofd en onderwijzer aan de U L.O. Als punt van uitgang voor de dagelijksche tochten is weer gekozen de Jeugdherberg te Königswlnter aan den Rijn. Het is te hopen, dat alles weer even goed slaagt als hel vorige jaar. Als de weers omstandigheden mee werken, behoeft daar geen twijfel aan te bestaan. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een hoedje. Gevonden: een rijwielplaatje. SCHAGEN, 2 April. stuks paarden f 125— 400, 10 gelde koeien (magere) f 180320, 12 idem (vette) f 250—337.50. 38 kalfkoelen t 240390, 2 pinken f 130180, 239 nuohtcre kalveren f 8—18, 154 Overhouders f 26—38. 27 varkens magere f 18—23, 47 idem vette per Kg. f 0.40—0.44, 129 biggen f 10—16, 6 konijnen f 1—2.25. 17 kippen f 1—2.10. EIERVEILING SCHAGEN. 2 April. Aangevoerd zijn 170 partijen 164562 stuks kipeieren, 80 partijen 6510 stuks eendeieren. De prijs liep van: klp- •leren f 44.50, eendeleren f 34. De velling duurt voort AMSTERDAM, 1 April 1931. Aardappelen. Bericht v. d. mak. Jac. Knoop. Zeeuwsche Bonten f 6—7.25, !d. blauwen f 6.25—6.75, id. Roodstar f 4, id. Klei Industrie f 4 50—4.75, id. Eigen helmers f 55.25, id. Blauwe poters f 2.903, id. Bonte poters f 2.903, id. Bevelanders f 44.50, Vlaamsche Klel-industrle f 3.75—4, id Eigenheimers f 4.25—4.50, id. Roodstar f 4, IJpolder eigenheimers f 4.505, ld. Bravo's f 4—5, ld. id. poters f 2.502.80, ld. Bevelan ders f 4.254.50, Geldersche Roodstar f 44.25, Drent- sche Eigenheimers f 2.804.20 per H.L. Winter Malta f 1315 per 100 Kg.; Flakkeesche Eigenheimers f 6 25 6.50, Spulsche eigenheimers f 6,256.50, Frlesche bor gen f 4.50—4.75 per H.L. AMSTERDAM, 1 April 1931. Ter veemarkt waren heden arngevoerd: 295 vette kalveren, le kw. CC105 ct., 2e kw. 8394 ct.. 3e kw. 73S5 ct, per Kg. levend gewicht; 94 nuchtere kalveren, f 613; 640 varkens, vleeschvarken^ 90110 Kg. 5152 ct, zware varkens 4950 ct., vette varkens 48—49 ct., per Kg slachtgewlcht Aan het abattoir werden aange voerd 9 wagons geslachte runderen uit Denemarken. WARMENHUIZEN. 1 April. Roode kool, le kw. f 10.80, 2e kw. f 7.50; gele kool, le kw. f 4.00—4.60. witte kool. le kw. f 4.10—4.50, 2e kw. f 2.50, uien f 2 40, peen f 1.40 Aanvoer: 800 Kg. roode kool 1800 Kg. gele kool, 6900 Kg. witte kool. 450 Kg. uien, 900 Kg. peen ALKMAAR. 1 April. Andijvie f 8.60, per 100 stuks, gele kool f 5.603. wor telen f 1.90 per 100 Kg., prei f 10, raapstelen f 3.10 3.G0. radiis f 4.90—6.60, selderie f 4.40—5.30 per 100 bos. s"'nazie f 0.69—0.92 pe- bak, witlof I f 1216, II f 8 11 per 100 pond. BROEK OP LANGENDTtK, l April. Roode lcool f 8.6011.60. doorschot rood f 7.60—9.60 gele kool f 2.60-5.10. doorschot geel f 2.70—4.80. Decn- scho witte kool f 3.204.90. grove uien f 2.40—3, uien f 2.20—3.20, drielingen f 1.70—2.20. bieten f 550. worte len f 2.10 per 100 Kg. Acnvoer: 12000 Kg. roode kool, 33000 Kg. gele kool, 125C0 Kg. D. witte kool, 6600 Kg. uien, 300 Kg. bieten, 1900 Kg. wortelen. NOORDSCHARWOUDE, 1 April. Uien f 2.70-2 80, drielingen f 1.40. grove f 2.10—2.60. peen f 1.30—180, roode kool f 8.20—12 80, ge e kool f 3.90 5.60, Deensche witte kool f 3.G04.90 per 100 Kg. Aanvoer: 3300 Kg. uien, 1800 Kg. peen, 36400 Kg. roo de kool, 2-1000 Kg. gele kool, 52000 Kg. D. witte kool. Verschillende berichten. Dcensch vleesch voor Hollandsch verkocht Het bestuur van den R.K. Land- en Tulnbouwbond iu net bisdom Haarlem, het bestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond voor Noord- en Zuid-Holland en Wes telijk Noord-Brabant en het hoofdbestuur der Hol'. Mij voor Landbouw hebben tot den raad dezer gemeente een adres gericht In verband met den grooten Invoer in ons land van Decnsch vleesch. dat voornamelijk naar de groote steden gaat, waar het echter, hoewel lager in prijs zijnde, verkocht wordt als versch Hollandsch rundvleesch. Naar adressanten meenen. wordt hierdoor aan het inlr\nd3ch product een oneerlijko concurrentie aangedaan er. worden de verbruikers misleid. In verband hlermtdo doen adressanten een ernstig be roep op den raad, bij gemeentelijke verordening te be palen, dat bultenlandsch vleesch ln den vervolge niet meer als Nederlandsch vleesch mag worden verkocht. Eeni go uren later overleden. Gistermiddag te half vier werd de rijkspolitie-agent Ma-speling te Lith bewusteloos gevonden In een sloot langs den weg tusschen Lithoyen en Lith. Zijn rijwiel lag op eenige meters afstand van hem. Spoedig was geestelijke en geneeskundige hulp aan wezig; reeds om 5 uur is de man overleden. Aan mis daad wordt niet gedacht Men denkt hier met een on geval te doen te hebben waaromtrent men cohter nog geheel in het duister tast. HET EXTRA SUBSIDIE AAN HET NEDERLANDSCII TOONEEL. Ged. Stateh van Noord-Holland zullen een openbare vergadering houden op 8 April, ter mondelinge behande ling van een door de Amsterdamsche raadsleden, de hee ren A. Weiss en A. F. Bruinsma bij hen ingezonden be zwaar tegen het besluit van den gemeenteraad, strek kende o.m. tot het verleenen ln het seizoen 1930—1931 van een extra-subsldic van ten hoogste f 50.000 aan de Kon. vereenlglng Het Nederlandsch Tooneel, directeu ren L. Saalborn en D. Verbeek. Een achtervolging d?e succes had. Dinsdagmiddag zijn te Rotterdam een paar brutale winkeldieven op heeterdaad betrapt en aangehouden. Het zijn de 47-jarige J. B. A. en de 30-jarige J. T., bel den van beroep handelsagent en van Spaansche natio naliteit A. heeft zijn domicilie te Parijs, terwijl T. ais woonplaats Brussel opgaf. In den winkel van S., aan het van Hogendorpsplein, had een van hen kans gezien een paar coupons stof on der zijn Jas te verbergen, hetgeen bemerkt werd door een winkelbediende, die onmiddellijk de politie van het bureau aan de Groote Paauwensteeg waarschuwde. Toen de dieven den winkel wilden verlaten, kwamen zij tot hun schrik voor een tweetal agenten te staan die een van hen onmiddellijk vastgreep. De andere zag kans om zich uit de voeten te maken. Hij rende de Pas sage in, achtervolgd door een agent die daarbij geas sisteerd werd door een talrijk publiek. Op de Korte Hoogstraat werd de vluchteling gegrepen en naar het bureau aan do Groote Paauwesteeg overgebracht, waar zijn landgenoot inmiddels reeds aangekomen was. Beiden zijn In bewaring gesteld. DUIZEND GULDEN GEROLD. Een kantoorlooper de dupe. Een brutale zakkenroller heeft Dinsdag in de Reede- rijstraat te Rotterdam een goeden slag geslagen, waar van de 67-jarige kantoorlooper C. H. v. d. S. uit de Benthemstraat de dupe is geworden. Deze man is in dienst van de Vereenigde Kolen-MU. Hij had een pakje, dat honderd briefjes van f 10 bevat te, in een buitenzak van zijn overjas geborgen. Hy ver moedt. dat dit pakje hem ontstolen is, terwijl hij op 'n tram stapte. De politie heeft de zaak in onderzoek. SLAPPE TIJD. Productiebeperking b\j de firma Van Gelder Zonen. De directie van de Kon. Papierfabrieken Van Gelder en Zonen, die zich wegens gebrek aan orders reeds eeni ge malen genoodzaakt heeft gezien de porductie te be perken heeft thans aan haar personeel medegedeeld, dat zij, zoo noodlg, zal overgaan tot het stopzetten der fa briek gedurende een aantal uren per week. Voor de uren, waarop niet gewerkt wordt zal het halve vaste uurloon worden betaald. REGEN. ZON EN VORST IN MAART. Een maand van uitersten. De directie van het filiaal van het K.N.M.I. te Am sterdam deelt het volgende mede: Maart 1931 was in alle opzichten een maand van uitersten. De regenval of neerslag was 21 m.M. te Am sterdam, tegen 45 mM. gemiddeld. Het aantal uren zon neschijn was meer dan 100 pet. boven het gemiddelde; n.1. 219 uren tegen 103. Het aantal vorstdagen voor Amsterdam was 16, voor De Bilt zelf 23, dit zijn dagen waarop de temperatuur onder het vriespunt kwam. Sinds in 1888 de waarnemingen op 22 M. hoogte begon nen zijn is de gemiddelde temperatuur voor Maart 5.3 gr. C.. Maart 1931 bereikte slechts 3 5 gr.; het Is dus bepaald te koud geweest. Koudere Maartmaanden kwa men voor ln 1888. 1892, 1917 1909 en 1931, toen de tem peratuur achtereenvolgens bedroeg 1.9 gr., 2.2 gr., 2.2 gr. 3.5 gr. 5.3 gr. Voor de Ned, Herv. Kerk te Boekoop. Vijfmaal op één dag godsdienstoefening. Sommige kerkgebouwen moeten zich in dezen tijd wel eens eenzaam voelen en miskend. Als alle andere zaken ter wereld willen zij graag aan hun bestemming beantwoorden, d.w.z. menschen binnen hun muren zien. En in de week staan zij vrijwel verlaten met som ber gesloten deuren en des Zondags... Dan Is het nog dikwijls povertjes gesteld en blijven miskenning en ver- ontachtzaming hun deel. Niet aldus het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente te Boskoop. Tenminste niet op eersten Paaschdag a.s. Naar men aan de N. R. Ct. bericht zal er dan in die kerk niet minder dan vijfmaal godsdienstoefening wor den gehouden En wel te 7% uur van Gereformeerden (die gedurende den tijd dat hun kerk in aanbouw is, gasten zijn van de Ned. Herv. gemeente), te 10 uur van Ned. Hervormden, te 12 uur klnderkerk vanwege de afd. Ned. Prot Bond, te 2 uur ipnleuw de Gereformeer den en te 6 uur een bevestigingsdienst van nieuwe le den, afgestaan aan de beide orthodoxe Evangelisaties. Een record in aantal en verscheidenheid. WERKLOOZEN DEMONSTATIES IN DE VEREENIGDE STATEN. Vrnchteloo/e poging tot het aanbieden van een petitie. Uit Annapolis (Maryland): Een uit Baltirrure komende troep werkloozen deed een poging om aan de wetgevende vergadering van den staat Maryland een petitie aan te bieden. De woordvoerder der werkloozen weigerde te voldoen aan den last van de president om het parlementsge bouw te verlaten. Een gevecht ontwikkelde zich. Ont boden politie wierp de werkloozen naar buiten. Verscheidene hunner, ook twee vrouwen, werden gewond. LEGER EN WERKSTAKINGEN IN ENGELAND. Goen troepen tegen slakende arbeiders of werkwilligen. Uit Londen: Bij dp bèhandeling van de legerbegrooting in het Engelsche Lagerhuis verklaarde Shaw. de minister van Oorlog, bij de afwijzing van een desbetreffend amendement, van den linkervleugel der Arbeiders- fractie. dat de regeering mataregelen zou treffen om te verzekeren, dat geen troepen tegen stakende vak- vereenigingsleden of .werkwilligen zouden worden ge bruikt. ARME CHARLEY! Het legioen van eer wordt hsm misgund! Naar de correspondent van den „Daily Express'' meldt, zijn de militaire leden van het Legioen van Eer, die hun ordeteekenen op het slagveld ontvingen, ten zeerste ontstemd over het feit. dat het kruis van ridder van het Legioen van Eer door de Fransche regeering verleend werd aan Charlev Chnplin. Zij hebben hiertegen een officieel protest ingediend bij den groot-kanselier van de orde. De oud-gedien- den, aldus de „Action Frantjaise", die gedecoreerd zijn, zien niet in, waarom het roode ordelint van het Legioen, dat gedrenkt is in het bloed van helden verleend moet worden non een clown, die door zijn kunstenmakerij millioenen heeft verdiend en waar om hij op één lijn geplaatst wordt met hen, die hun bloed voor hun vaderland vergoten. Scheuring in de parMJ der Na'.ionale So cialistische partij in Duitschland dreigt. V.D. verneemt uit Berlijn: De Thuringsche ministers dr. Frick en dr. Marsch- ler hebben na de aaneming van dc motie van wan trouwen door dm Thuringschen Landdag schriftelijk hun ontslag ingediend. De Nazi's haddenvoor gisteravond een massa-verga dering belegd, waar Adolf Hitier het woord zou voe ren. Naar thans bekend wordt, heeft Hit Ier te elfder ure nog persoonlijk getracht, het voor Frick en Marschler dreigend onheil af te wenden. De Duitsche volkspartij, die het initiatief voor e actie had genomen, was ech ter niet meer tot het aangaan van een compromis be reid. Naar haar woordvoerder in den Landdag giste ren verklaarde, had de volkspartij tot het uiterste ge duld geoefend, doch thans diende aan de ondragelijke neven regeering der nationaal-socialisten een einde te komen. Ook de D.-nat. minisler vraagt ontslag. Naar het W.B. meldt, heeft ook het Duitsch-natio- nale lid der Thuringsche regeering, Staatsraad Kien, zijn ontslag ingediend. De Landdag komt op 14 April weer bijeen. Eerste punt der agenda is verkiezing eener nieuwe regee ring. Een motie tegen Hitier. In een vergadering van vertrouwenslieden der Ber- lijnsche (nat.-soc.) Stormafdeelingen werd gister een motie aangenomen, waarin Hitier wordt verweten, dat hij de verantwoordelijkheid ontvlucht, zich verschuilt achter de partijbestuurders, behagen schept in wan orde en byzantijnschc smakeloosheid en het oobspron- kelijke doel niet meer nastreeft. De motie eindigt aldus: Wij hebben onzen leider Stennes opgedragen alles te doen im de Stormafdee- lingen onder de discipline, waaraan zij zijn gewend, bijeen te houden. Onze leiders hebben onze absolute volmacht ten aanzien van den te volgen weg. Wii strijden niet voor de partij en parlijbonden, maar al leen voor Duitschland. SNEEUWSTORM IN POLEN. Uit Warschau: Tengevolge van den plotselingen hevigen sneeuw val in den omtrek van Wilna moest het spoorwegver keer op drie verschillende lijnen gestaakt worden. De thermometer daalde tot tien graden onder nul. Dinsdag heerschte in geheel Polen een dergelijke la ge temperatuur en bijna over het geheele land woed de een sneeuwstorm. WRAAKMOORD. Gisterenmiddag werd de 50-jarige weduwe Anna Racheahl in haar woning te Goerlitz door den 24- jarigen Martin Poneitz vermoord. De jongeman stond in betrekking tot de 18-jarige dochter van de weduwe, die dit echter niet goed keurde. Met een mes kwam de jongeman de woning van de weduwe binnen en sneed haar de keel door. De vrouw werd in h-»t ziekenhuis opgenomen, waar zij korten tijd later overleed. De dader werd op straat door de politie gearres teerd. De geredde kinderen kannen in het leven worden gehouden. De schoolkinderen in den Amerikaanschen staat Colorado, die dezer dagen, na twee dagen en nach ten te hebben doorgebracht in een autobus te midden van een hevigen sneeuwstorm, levend konden worden gered, werden eerst ondergebracht in een boerderij nabij Towner in Colorado. Men vreesde, dat men ge noodzaakt zou zijn de bevroren ledematen te ampu- teeren, wilde men hen in het leven houden. Onver wijld werden de kinderen daarom per vliegtuig over gebracht naar het ziekenhuis te Amar. Van alle kan ten bood zich medische hulp aan en dank zij de snel heid, waarmede men de kinderen in behaudeling heeft genomen, aldus wordt uit New York aan de „Tel." geseind, is men er thans na vier dagen van strijd in geslaagd zoo goed als allen in het leven te behouden. Wel zijn ze nog allen ernstig ziek, doch de gevreesde amputaties zuilen niet noodig zijn. ....en zijn verklaring. Dr. D H. Ivoeter schrijft aan het Hsbl.: Zondag in den laten namiddag op den nieuwen rijksweg, richting Amsterdam, niet ver van de brug bij Muiden. Vele, auto's in onze richting, heel veel andere, terugkomend van den Holland—België-wed- strijd, met allerlei provincienuramers en veel Duit- schers. (De Belgen kiezen hun weg over Utrecht). Maar waarom staan er toch in belde richtingen zoo veel wagens stii aan den kant van den weg en blij ven er telkens weer nieuwe stil staan? Ik kijk eens achterom en dan tot mijn vrouw, die aan het stuur zit: „stop eens even, daar is wat vreemds in de lucht". Links van ons, heel ver weg, betrekkelijk laag bo ven den horizon, is er iets in de lucht, als een rook wolk voortdurend in beweging, wiegend en draaiend nu eens wijd uitgespreid, dan weer om zijn as wen telend, nu een» met een heel donkeren kern en twee lichtere vleugels als een reuzenvlinder. dan weer in heldere flarden uiteen vallend op nieuw samenge voegd tot een donkere spiraal, zich weer ontplooiend als de sluier eener danseres, even daarna een trech- tervorm aannemend; en zie, daar laat het onderste stuk van den trechter los en valt loodrecht naar be neden. En verderop, vlak boven den door boomen en de hul zen van Weesp begrensden gezichtseinder deint en golft over veel groote uitgestrektheid een andere wolk, lichter van kleur, op en neer, zonder ophouden. Wat kan dit alles zijn? Een gasgolf, zooals in den oorlog? Of een miniatuurcycloon, voorbode wellicht van een echten, die komen gaat? Dicht bij waar wij stil staan ligt een hoeve; de be woners staan ook met gespannen aandacht te kijken. „Ik ga die menschen eens vragen of zij vreten wat het is." zegt mijn vrouw. „Kom." antwoord ik, „wat zullen die eenvoudige menschen nu van zoo'n verschijnsel af weten?" Maar reeds baant zij zich een, niet ongevaar- lyken weg tusschen den voortdurend van belde zijden aanstormenden stroom van auto's en motorfietsen en begint een gesprek met den boer. Even daarna is zij terug en dan verneem ik, dat de man haar heeft verteld, dat het niet anders Is dan het vaak geziene schouwspel van een groot aantal vogels, die door een sperwer belaagd worden en nu in gesloten geleden en door voortdurende beweging den vijand op een afstand willen houden. En ik denk aan de spreeu wenwolken. waarvan Thijsse zoo smeuïg vertelt en die wij op kleine schaal en van meer dichtbij zoo vaak op wandelingen en fietstochten en van uit den trein hebben gezien; en schaam mij niet weinig, dat ik niet zelf heb begrepen, wat er aan de hand was. Maar hoeveel duizenden vogels moeten er dien avond bijeen zijn geweest, om op zóó'n machtigen indruk te weeg te brengen! DE VERKIEZING VAN DEN NIEUWEN OPPER- BURGEMEESTER VAN BERLIJN. Wolff meldde gisteravond uit Berlijn, dat de ver kiezing van den vroegeren president van den Senaat van Dantzig, Salim, tot opperburgemeester van Ber lijn nu zeker schijnt te zijn. Volgens het blad Tempo hebben de socialisten na langdurige onderhandelin gen besloten de candidatuur van Sahm te steunen., Als vergoeding zou aan (le «socialisten één van de twee' burgemeesterzettds worden toegewezen. De socialisten hebben besloten eerst hun eigen candidaat Braun voor te stellen. Als deze, zooals het zich laat aanzien, wordt geweigerd, zullen zij voor Sahm stemmen. LUCHTVAART VLIEGTUINGONGELUK IX ENGELAND. De bestuurder op slag gedood. V-D. verneemt uit Londen: De officier-vlieger Llttle Is gister bij Rochford met een gevechtsvliegtuig van 100 M. hoogte neergevallen. Hij was op slag dood. De bestuurder had assistentie wil len verleenen aan een anderen vlieger, die een noodlan ding moest maken. Dit is reeds het 34ste menschenleven, dat de Kon. luchtmacht dit jaar te betreuren heeft. VLIEGTUIG BIJ ANTWERPEN TE PLETTER GEVALLEN. Twee doodeiu Te Mortsel bij Antwerpen is Woensdagmiddag om half vier ten gevolge van het afbreken van een der vleu gels een vliegtuig der maatschappij Aera dicht bij den spoorweg AntwerpenBrussel te pletter gevallen. Het toestel is geheel vernield en beide Inzittenden zijn ge dood. Een der slachtoffers is de vlieger Clselet, die zeer bekend was in Antwerpsche sportkringep. De passagier was een nog niet geïdentificeerd persoon, die met den vlieger van het vliegveld te Deurne bij Antwerpen was opgestegen voor het maken van een tochtje boven de stad en haar omstreken. DE LUCHT VERBINDING BERLIJN—ROME. Het Italiaansche vliegtuig te Berlijn aange komen. Het Italiaansche vliegtuig met regeeringsvertegenwoor- digers aan boord is Woensdagmiddag op het vliegveld Tempelhof te Berlijn aangekomen, verwelkomd door een escadrille verkeersvliegtuigen. Ter begroeting waren ver scheidene luchtvaart-autoriteiten en vertegenwoordigers van de Italiaansche ambassade aanwezig. De Duitsche vliegtuigen te Rome aango- nkome De beide verkeersvliegtuigen van de Deutsche Luft hansa, die Woensdag het luchtverkeer op de route Ber lijnMünchenRome hebben geopend, zijn Woensdag middag kort na elkaar te Rome aangekomen. APRIL-RIJMPJES. April doet wat hij wil. Een dorre April Is niet des boeren wil, Maar Aprilregen komt hem gelegen. Met bloesem aan de boomen, mag April niet komen. Donder ln April Veel goeds toonen wil. Aprilsneeuw is beter dan schaapsmssh April-sneeuw mest, Maart-sneeuw pest. Een natte April is des boeren wil. Al is Aprilmaand nog zoo goed, Hij sneeuwt de boeren op hun hoed. Van den regen ln April, maakt Mei de bloemen. Wanneer April blaast In zijn hoorn, Dan staat het goed met hooi en koorn. KLEURIGE VERKEERSWEGEN IN ENGELAND. In de nabijheid van de steden Belfast, Birmingham en Hastings worden tot meerdere veiligheid bij het verkeer, gekleurde verkeerswegen aangelegd. De kleuren worden zoo aangewend, dat zij harmonieeren met de omgeving. Tot dusverre werden met groen, licht en don ker rood proeven genomen. Om de Noordelijke voorstad van Londen werd een purperroode betonweg gemaakt. Deze gekleurde wegen zijn met het oog op het verkeer bijzonder goed, daar men zich beter kan oriënteeren en de electrische verlichting driemaal zoo sterk weer kaatst als bij gewone wegen. RECHTS HOUDEN IN DE LUCHT. Tien jaar geleden was het een standaardmop, dat da lucht evenals de aarde haar verkeerswegen en verkeers regels zou hebben. Nu heeft men inderdaad verkeers regels ingevoerd op het traject New YorkWashington. Wegens het drukke vliegverkeer zijn er strenge straffen gesteld op het overtreden van de verkeersregels. De vliegtuigen moeten aan den rechterkant blijven; het midden van den „weg" wordt aangegeven door licht bakens. ZELFMOORDEN IN EUROPA. Volgens statistische gegevens komen er in Europa niet minder dan 50.000 personen per jaar door zelfmoord om het leven. Het hoogste cijfer wijzen Hongarije en Tsjecho-Slowakije aan. Hier heeft men op 1C0.000 In woners 26 zelfmoorden, don volgt Duitschland op 100.000 Inwoners 23 zelfmoorden, dagelijks dus niet minder dan 44 gevallen. Oostenrijk komt met 22, en Frankrijk met 17 gevallen van zelfmoord op 100.000 inwoners en volgen dus op Duitschland. WERELDTALEN. Op de geheele wereld bestaan ruim 1000 talen onge rekend de verschillende dialecten. Bijna één vierde der wereldbevolking spreekt Chl" neesch. Hierop volgen de Ocstersche talen met 260 mil- lioen. Het 170 millioen als moedertaal dienende En- gelsch wordt voor 70 millioen ^nderen als verkeers- en handelstaal gebruikt. In de vierde plaats volgt het Duitscli, dat voor 90 millioen menschen de moedertaal ls, maar door 105 millioen verstaan wordt. Russisch is de moedertaal van 70 millioen menschen, doch wordt verstaan door 103 millioen. Van Spaansch bedienen zich 80 millioen, van Fransch 45 millioen en van Italiaansch 42 millioen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6