IffMtMen r PUROL PIRIN de wereld met namaak of zoogenaamde „Ersafz"preparafen. Eischf steeds ASPIRIN-Tabletten met het BAYER-kruis. Deze zullen U zeker bij verkoudheden, rheumatiek en alle soorten pijn helpen. Veel namaak wordt vervaardigd door niet-deskundigen en kan schade berokkenen. let op den oranjeband. Prijs 75 ets ecniging viert. De vergadering, op welke verschillende hooge autoriteiten worden verwacht, zal dus wel een belangrijke worden. Het kort verslag over 1930—1931, waaruit we een en ander citeeren, moge een beeld geven van den arbeid dezer schippersvereniging. Met voldoening kan de verslaggever wijzen op de talrijke teekenen van opgewekt leven die sinds de laatste vergadering te Bodegraven in de vcreeniging vielen op te merken. Te midden der jongere organi saties op scheepvaartgebied toont het oude, alom be kende Schuttevaer haar onverzwakte kracht in een toenemend ledental, hetwelk door dat der jongere zusteren nog steeds niet wordt overtroffen. Het aantal afdeelingen bedraagt 47. Blijkens de contributie-af drachten aan het II.B. staat vast, dat het ledeDtal met ongeveer 200 is vermeerderd. Met het oog op den voor „Schuttevaer" zoo belangrijken datum, van 28 Januari 1891 mag niet onvermeld blijven, dat sinds leden- en afdeelingental meer dan verdubbeld is. De te Bodegraven gehouden 67e Alg. Vergadering was een der drukst bezochte; het aantal vertegenwoordi gende afdeelingen overtrof dat, hetwelk voor dezen werd bereikt. De leden stellen een onverzwakt ver trouwen in het Hoofdbestuur. Met de finaciën gaat het uitstekend; er was in het afgeloopen jaar een batig saldo van meer dan f800. Na de Alg. Vergadering te Bodegraven werden ter uitvoering van de genomen besluiten 97 verzoekschrif ten behandeld. Eigener beweging, verzond het H.B. 19 requesten. Op 22 dezer verzoeken werd, voor zoo ver begin Maart kon worden geconstateerd, afwijzend beschikt; aan dat om bettre zichtbaarheid van de vlagseinen aan de haven te Zijpe werd reeds eerder voldaan. Op de vraag om verlichting van het tweede bruggat te Middelburg werd betoogd, dat zulks de vei ligheid voor diepgaande schepen zou schaden. Als min of meer gunstig resultaat vermelden we de volgende verbeteringen of toezeggingen dat zal worden overgegaan tot het leggen van een dam langs het N.W gedeelte van het Beerengat; de verbetering van de vaargeul en van de diepte In den Eem en de opruiming van gesignaleerde ach tergebleven bulten; de uitlegging van betonning en bebakening van den Eemmond; de versterking van de verlichting van het haven terrein te Breskens; dat alle aandacht, aan de belasting der Hollandsche schippers in België wordt geschonken; peilbeheersching in den s Gravelandschen boezem tot minimaal 0 30 M. N.A.P., waardoor de scheep vaart op Naarrlen, Bussum, en Hilversum ten zeerste zal worden gebaat; de wederopenstelling op den Zaterdagavond en Zon dag van de spoorbrug over de Weere onder Pur- merend; dat ingeval van ziekte of ongeval de schippers ze ker kunnen rekenen op alle hulp van Zuiderzeewer ken en de M.U.Z.. wanneer geen gebruik zal kunnen worden gemaakt van de stoombootonderneming „IJs- selmeer"; het maken van trapjes aan de remmingwerken der Oranjesluizen; dat bij verlaging van het peil van het IJselmeer met de belangen der scheepvaart en dei havens en slui zen rekening zal worden gehouden; om verlaging van scheepvaartrechten in Friesland; om verbetering van de verlichting der sluis te Nauerna; om verbetering van de haven te Geersdijk; om Zwartsluis aan te wijzen als plaats van aan gifte voor schippersbelasting en eerste haven van aanvoer van buitenslands, enz. enz. We hebben slechts een greep gedaan uit al de opge noemde verbeteringen en toezeggingen, zoodat mag worden geconstateerd, dat Schuttevaer een belang rijken arbeid verricht voor de talrijke schippers in Nederland. „Gelijk in voorgaande jaren mag, mede onder ver wijzing naar hetgeen door de afdeelingen in eigen kring en vaak in beteekenende mate werd bereikt, worden geconstateerd, dat vruchtdragende arbeid is verricht. Arbeid, die de binnenscheepvaart in de moeilijke tijden, die zij in deze dagen doorleeft, ten goede moet komen en de taak, die zij heeft te volbren gen, veraangenaamt en vergemakkelijkt. We verwij zen zonder op volledigheid aanspraak te maken, op deze plaats naar hetgeen door den voorzitter der ver- eeniging in andere qualiteit en op een andere plaats omtrent vrachtreductie voor vervoer per spoorweg en omtrent het euvel der hooge tolheffingen onder de aandacht van 'slands Regeering werd gebracht, zoo mede op den arbeid van de Commissie voor drink watervoorziening aan schippers, waaraan door leden van het Hoofdbestuur wordt deelgenomen en waar van de vruchten, naar we hopen, binnen afzienbaren tijd den belanghebbenden ten goede zullen komen. In samenwerking met een groot deel der organisaties op binnenscheepvaartgebicd wordt aan Z.E. den Mi nister van Justitie verzonden een uitvoerig schrijven, waarin de bezwaren tegen het ontwerp Binnenscheep- vaartwet worden uiteengezet en toegelicht. Als naar gewoonte werd het advies der vereeniging herhaaldelijk en op velerlei gebied ingeroepen; voor zooverre daartoe in staat, werd aan een en ander naar beste krachten voldaan. In welke mate de uit breiding van het leden- en afdeelingental en een bloeiend vereenigingsleven influenceerden op den ar beid van het Hoofdbestuur blijkt o.m. uit den po&t porti, die van f 61.42 in 1928 steeg tot f 111.21 in 1930 en buiten werd het stil, ontmoedigd zakten de armen omlaag. Adam Walter zag haar oplettend aan en wierp on derwijl een barmhartigen, nieuwsgierigen blik in zich zelf. Voelde hij nu ook, waaraan zoovele menschen 'reeds geleden hadden? En het deed hem ptjn, toen hij dacht aan dien anderen, dien zij verwachtte, en die voorbij was gegaanEen wanhopige uitdruk king kwam op zijn gelaat, hij trok zijn laag voor hoofd op en legde zijn viool ter zijde, alsof hij met zich zelf den spot dreef. De vrouw schrok op en zag hem vragend aan. Vandaag kan ik niet de stem van Walter wil de ruw en terugstootend zijn, maar in zijn oogen lag een matelooze droefheid. Anna hield hem mei terug, toen hij aanstalten maakte om weg te gaan. Zij herademde, nu zij niet langer haar gelaatsuitdi ukking en hare bewegingen geweld behoefde aan te doen. Haastig liep zij naar de deur van haar man. Thomas stond met zijn rug naar haar toe, in het midden van de kamer cn keek naar (lo lucht. Kom je dan heelemaal niet bij mij? vroeg de vrouw en er lag warmte in haar verwijt. Ik wist, dat Ja gezelschap hadt en ik wilde al leen zijn. Anna trad een stap terug, maar ging toch niet de deur uit, zooals zij anders zou gedaan hebben. Thomas begon in de kamer op en neer te loopen. Meermalen greep hij nanr den bovensten zak, links in zijn jas, en drukte zijn vlakke hand tegen zijn borst. Op eens bleef hij.voor Anna staan. Ik dank Je, dat je hier gebleven bent, zei hij opgewonden, -- ik moet je spreken. Anna zag hem angstig aan. Is er wat gebeurd? Neen, niets Luister eensIlle is te koop Thomas ging op de vensterbank zitten, alsof hij vermoeid was en ademde ongewoon snel. Hii vertelde, dat hij in zijn moerassig bosch gejaagd haa. Van een drijver had hij vernomen, dat het landgoed Ille weer te koop kwam. De tegenwoordige eigenaars waren te gronde gegaan en reeds naar elders vertrokken. Hij had het niet kunnen uithouden en, wat hij nooit ge.laan had, hij was het. landgoed gaan bezichtigen. l)e oude knecht had hem herkend en hem jongeheer genoemd, hoewel zijn haren al grijs werden. Ook de rentmeester kende hem nog. En hij had den grootcn tuin gezien, het dak van het huis. den vrijen Do- nau, der. dorschvloer en den schommelboom. in welks bast ook nu nog het litteeken zat van de touwen. aldus in 2 jaar, ondanks de verzorging van drukwer ken door de firma Born, bijkans verdubbelde. Dat. de 68e Algemeene Vergadering aan den Lan- gendijk moge staan in het teeken van wederzijdsch begrijpen, van elkander steunen en bijstaan bij een welgemeend pogen groepsbelangen zooveel mogelijk ondergeschikt te maken, aan de algemeene; dat zij bevordere den bloei onzer vereeniging, den welstand van den binnenschipper en de welvaart van het vaderland". We voegen er aan toe, dat wc er niet aan twijfelen of de Langcndijker schippers en het gemeentebestuur van Zuidscharwoude zullen de Algemeene Vergade ring van Schuttevaer op waardige wijze ontvangen, OUDKARSPEL. Belangstellenden venvijzen We naar de advertentie, waarin de tooneelverecniging „Jong Leven" mededeeling doet van haar voornemen tot opvoering van 't Partijtje Poker. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is door de groep-De Boer, de volgende lij. t ingediend: 1. Jb. de Boer; 2. P. Wijn, 3. N. Kaan, 4. C. Borst Pz., 5. G. IJff, 6. II. Steeneberg, 7. A. Bakker Oz., 8. H. Kalff, 9. G. Prijs. NOORDSCHARWOUDE. Men is steeds bezig, de s'raat, waar dit eenigszins mogelijk is, te vcrbrecdcn. Thans heeft men het hek voor het huis van mej. de wed. Trompetter een stuk achteruit geplaatst. We vernemen dat men hiermede zal doorgaan tot het perceel van den heer C. Lango- dijk. Dit is beslist een mooie verboiering voor het steeds toenemende verkeer.. Verbouwing en vergrooting van de School met den Bijbel. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. Het bouw- en metselwerk aan den heer Kuitwaard te Broek op Langendijk voor f4253.—; het schilderwerk aan den lieer Van Doornum v.h. Speets te Broek op Langendijk voor f273.—. De school is tijdelijk onder gebracht in de Concordia alhier, waar volgende week de lessen zullen aanvangen. Ambachtsschool tc Alkmaar. Bevorderd van de le naar de 2e kl. van den motor en rijwielherstellerscursus P. Blokker; van de 2e naai de 3e klasse schilders A. de Vries; van de 2e naar de 3e klasse smeden en bankwerkers J. Vlug. Geslaagd voor het einddiploma motor- en rijwielher stellers C. Kok en J. Meijer. Geslaagd voor het einddiploma avondvakcursus vol wassen schilders J. Huigen. Allen te Noordsch-arwoude. Geslaagd voor het einddiploma timmeren J. Jansen te Oudkarspcl. Van de 2e naar de 3e klasse timmeren K. R. Wage- maker. Gymnastiek. Ten lokale van den heer J. de Bakker, zal op Maan dag 6 April (2en Paaschdag) een groote gymnas'lek- wedstrijd plaats vinden tusschen Hercules van hier en Bato te Amsterdam. Des avonds zal een eere-avond gehouden worden, waaraan deelgenomen wordt door zes keurturners van het Nederlandse*! Gymnastiek- verbond, met medewerking van dames en heeren mu sici, onder leiding van den heer P. Pranger. Zie de advertentie in dit nummer. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1931. Geboren: Hendrika, dochter van Cornelis Kist 'en Aaltje van den Bolt. Petrus Cornelis, zoon van Johan- nes Broers en Johanna Schouten. Alida Johann'a, dochter van Christiaan Goedhart en Catharina Sijts. Cornelis Simon, zoon van Paulus Nan en Maria Cor- nelia Kraakman. Emmy, dochter van Gerben Gouds blom cn Maart je Groot. Ondertrouwd: Pieter Johannes Commandeur, 25 j., landarbeider te Heerhugowaard en Anna Komen, 25 j., alhier. Overleden: Stephanus Jacobus Snijders, 3 weken, zoon van Johannes Snijders en Aafje Bijwaard. Jo hanna Kos, 71 jaar, echlgenoote van Ariën Broen. Cor nelis Doorn, 60 jaar, echtgenoot van Trijntje Lodder. Grietje Koedijker, 78 jaar, wed. van Franciscus Pot. Bevolking. Ingekomen: A. Bruin van Amsterdam naar B 94. C. van Dijk van Leiden naar A 35 M. C. Smit van Begrijp je mij Anna, het is in zijn geheel te koop, zij geven liet goedkoop, wij kunnen het krijgen. En daar zou mijn leven een doel hebben. Weet je, voor de jongensSlechts die families houden stand, wier wortels in den grond zitten. Op het stadsplavei- sel strooit de boom tevergeefs zijn zaad, een duur zaam leven kan daar niet bestaan. De burgerfamilies zijn als de huizen, de meeste duren niet langer dan drie menschenleeftijden. De buitenmensch is als dc grond. De grond overleeft de huizen. Als ik naar huis kon gaan, zou alles daar anders worden. Uit Anna's oogen verdween de verwondering, naam- looze angst weerspiegelde zich op haar gelaat En het huis? Zouden wij dan hier vandaan moe ten gaan? Wees maar niet bang, zei Thomas koud, ik wcnsch niet, dat je om mij het huis verlaat. Ik heb nooit een offer van je gevraag 1, ook nu heb ik er geen noodig. Maar zoo houd ik het niet langer uit. Ieder woord verwondde Anna. Waarom beleedig je mij, Thomas? Zou je dan met mij gaan? De man zag haar on- geloovig aan. Is het mogelijk? Zou je met -mij meegaan, daar ginds hoen, naar mijn huis, nu, nu ik oud ben en jouw liefde voorbij is. Anna lachte pijnlijk. Denk je niet, Thomas, dat de herinnering aan den te zamen afgelegden weg evenzoo sterk is, al3 de liefde. Weer bracht de man zijn hand tegen zijn linker jaszak, dan liet hij haar haastig op zijn heup zak ken, alsof de beweging toevallig was geweest. Anna kreeg op eens erg in deze beweging. Zij her innerde zich nu, dat rlie beweging zich, in den laat- sten tijd dikwijls had herhaald en reeds dacht zij niet meer aan wat haar zelf pijn deed. Wat scheelt er aan? Wat heb je? Snel sloeg zij de zijden lampekap op. Zij zngen elkaar aan, alsof zij elkaar sedert gerui- men tijd niet gezien haddenWaar hadden zich hunne wegen gescheiden? Wanneer, bij welk woord, in welk zwijgen? Geen van beiden wist het meer. Het kon lang geleden zijn en sedert dien tijd waren rij naast elkaar, maar zonder elkaar, door het leven gegaan. Anna boog zich naar Thomas. Het leek haar toe alsof zij elkaar ontmoetten op den donkeren weg en alsof zij, door het sprookje, van oom Sebasiaan heen, in dat gezicht zag, dat zij nooit begrepen bad. Opmeer naar A 204. G. Siknm van Leiden naar A 69. H. Borsten van Heerhugowaard naar A 130. L. Kouwen van Broek op Lange idij.k naar A 221. Vertrokken: G. Glas en gezin (4 pers.) van B 154 naar Alkmaar. J. Kooij van B 13 naar Dordrecht, A. Kuilman van A 37 naar Alkmaar. M. T. Win der van B 55 naar Alkmaar. R. Dohm van A 124 naar Duitschland. P. Zeeman en echtgen. van A 97 naar Alkmaar. A. Kraakman en gezin (3 pers.) van B 178 naar Schagen. A. Bout van A 35 naar Am sterdam. G. Engeringh van B 180 naar Alkmaar. J. Kuijt en echtg. van B 94 naar Alkmaar. W. Kleistra van A 189 naar Obdam. J. Zijp en gezin (5 pers.) van A 193 naar Wormer. W I N K E L Donderdagavond vergaderde de afdeeling Winkel van het Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie- koionies, ten huize van den heer R. Laan. De Voorzitter heet do aanwezigen welkom, waarna door de Secretaresse, Mevrouw G. KosterEriks, de notulen der vorige vergadering worden gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd, met een woord van dank aan de Secretaresse. Ingekomen is een mededeeling, dat bij de aanstaande algemeene vergadering van het Genootschap, de heer Kete'-ar zijn 25-jarig jubileum viert als penningmeester van het Genootschap. Daarin wordt gememoreerd, wat de heer Ketelaar voor het Genootschap is geweest en heeft gedaan, en dezë vele verdiensten zijn aanleiding hem bij zijn 25-jarig jubileum te huldigen. Bijdrage der afdeeling wordt daarvoor verzocht, een gering bedrag, in overeenstemming met de draagkracht der afdeelingen. Besloten wordt f 2.50 bij te dragen. Daarna wordt door de Secretaresse het jaarverslag uitgebracht, waaruit we aanstippen, dat het ledental thans bedraagt 111. In het afgeloopen jaar konden 6 kinderen worden uitgezonden, n.1. 1 van 6 Juni tot 1 November te Nuncpeet en 5 in zomerverpleging te Eg- mond aan Zee. De resultaten dezer verpleging waren zeer gunstig. De afdeeling werd gesteund door verschillende instel lingen, en mocht aan subsidie ontvangen: van het Witte Kruis f 125, van het Nut f 71.10, van de Gemeente en de Ned. Herv. Kerk elk f 75. Haar werk vond algemeen waardeering, een waar- desring welke men ook gaarne in de toekomst zal zien en het mede mogelijk zal maken voort te kunnen gaan met het uitzenden van kinderen. Namens de penningmeesteresse, Mevrouw Van Leer- sum, die zelf ongesteld is, wordt rekening gedaan door den heer Van Leersum. De rekening wordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit Mevrouw Van DelftKossen en den heer A. de Ridder. De ontvangsten bedragen f 713.80, de uitgaven f 687.68, saldo f 26.12. Eij de Boerenleenbank is gede poneerd f 82.59, zoodat het bezit op 1 Januari 1931 f 108.71 bedraagt. De voor de afdeeling komende kosten van uitzending van kinderen hebben f 433.87 bedragen. Na het onderzoek rapporteert de commissie alles na gezien ën Sn'órde''te hebben bevonden en stelt voor de rekening goed te keuren en de Penningmeesteresse te dechargeeren. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten, de Pen ningmeesteresse bedankt voor het gehouden beheer en de commissie voor haar onderzoek. Tot bestuursleden worden herbenoemd mevrouw G. KosterEriks en den heer B. Span. Voorzoover aanwe zig, wordt de benoeming aangenomen. De finantiën laten toe, dit jaar weder 5 kinderen uit te zenden. Er zijn er wel meer die er voor in aanmerking komen, doch de noodigste zullen er uit gezocht moeten worden. Zijn er gevallen waarin de ouders geheel of gedeeltelijk zelf de kosten kunnen betalen, dan kunnen er misschien meer worden uitgezonden. Van het Hoofdbestuur werden reeds 5 plaatsen be schikbaar gdlteld voorh et tijdvak van 23 Mei tot 25 Juni, te Bergen aan Zee. De verdere regeling wordt aan het Bestuur opge dragen. De contributie-afdracht aan het Hoofdbestuur wordt bepaald op f 5. Bij de rondvraag worden door Mevrouw Van Delft Kossen 3 nieuwe leden opgegeven, terwijl zij zich te vens bereid verklaart, te trachten nog meerdere voor dit goede doel te winnen. Deze toezegging wordt dankbaar aanvaard en met een opwekkend woord, de belangen der vereeniging te pro- pageeren, waar zulks mogelijk is, sluit de voorzitter de vergadering. Ook jij hebt geleden, Thomasen alsof hij haar kind was, nam zij het hoofd van haar man zacht tusschen haar handen. Zij drukte het tegen haar borst, streelde de grijzende haren en streek de rim pels op zijn voorhoofd glad; zij wilde de sporen van het droevige niet begrijpen wegstreelen en bij iedere streeling brokkelde tusschen hen iets af van dat, wat hen zoo lang verhinderd had elkaar te zien. Ik hen niet goed voor je geweest, zei de man op doffen toon, ik ging je voorbij, omdat ik altijd maar naar mijn geboortegrond verlangde. En ik dacht, dat het iets heel anders was, ant woordde Anna fluisterend. Je zweegt en ik ben niet van diegenen, die kunnen vragen. Wij zwegen beiden en dat was ons ongeluk. Want nu weet ik ook, dat het zwijgen wel bedekt, maar niets weg veegt. Mijn God, waarom heb je ook nooit je ver langen kenbaar gemaakt? Waarom heb je niet ge sproken, toen wij nog rijk waren? Thomas nam de hand van de vrouw en kuste haar. Ik was bang, dat je mij niet zoudt begrijpen. Nu heb je mij begrepen en het is nog niet te laat. Maar waarvan zullen wij Ille koopen? vroeg de vrouw ongerust. Herinner je je nog dat moerassige bosch, Anna? Vroeger wilde niemand het hebben, nu bieden ze er een goeden prijs voor. Daaruit zou een gedeelta be taald kunnen worden en ik zou ook de hypotheek overnemen. Anna's oogen werden wijd van angst. Zij dacht aan Christoffel, dien dc lasten hadden vermoord. Ik zal werken, ging Thomas voort en zijn stem klonk heel jeugdig, ik zal de schulden afbetalen.. Schulden, herhaalde Anna werktuigelijk en eens klaps ontwaakte in haar het degelijke burgerbloed van bouwmeester Ulwing. Neen Thomas, op schulden bouwen wij niet. Zij zeide dit met zooveel kracht, als zij nog nooit in haar leven iets tegen haar man gezegd had. Een oogenblik zag Thomas haar somber aan. Daar na boog zich zijn gestalte eigenaardig in elkaar en, terwijl hij zich omkeerde, maakte hij een beweging, alsof hij iets van zich afwierp. Deze beweging greep Anna in het hart. In haar ver twijfeling wilde zij nog een keer strijden, voor den laatstcn keer, tot ieder offer bereid. En terwijl hare verwarde gedachten naar een oplossing zochten, volg den hare oogen onbewust den blik van haar man, door het venster heen, naar buiten, naar den tuin, Onze plaatsgenoot, de leerling van de Ambachts school te Alkmaar, R. Laan, in opleiding voor elec- tricien, is bevorderd van de le neer de 2e klase. GEMEENTE WINKEL. Burgerlijken Stand over de maand Maart 1931. Geboren: Andrles, zoon van Rommert van Riessen en van Jantje Donker. Huwelijken: Geene. Overleden: Pieter Steen, oud 62 jaren, zoon van Klaas Steen en van Aafje Ennema; Aaltje Pluister, oud 75 ja ren, eebtjen. van Pieter Kant Z JJ P E BURGERBRUG. Zooals reeds vermeld was, behaalde de veefokker de heer Jb. de Wit alhier op de Paaschveetentoonstelling te Schagen met twee rammen respectievelijk een le en 2e prijs. Met dezelfde rammen wist hij op de Amster- damsche Paaschveetentoonstelling een 2e en 3e prijs to verwerven. Bovendien behaalde hij In de rubriek zwaar ste varkens aldaar een le prijs, met een gewicht van 954 pond. Het melkvoervoer van Wijk I van de Coop. Stoom zui velfabriek „De Dageraad" alhier is aangenomen door den heer C. Pronk alhier (voorheen te Oudesluis). OUDE NIEDORP Onze plaatsgenoot, de heer C. van Zoonen Cz., Is van de 2e klas Ambachtsschool afd. Timmeren, te Alkmaar overgegaan, naar de 3e klas. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingekomen: Eelke Jager en gezin, van Wieringerwaard naar 't Veld 287; Mar ij tje Vet, van Hoogwoud naar Oude Niedorp 91; Johannes van Duin, van Harenkarspel naar de Kampen 258; Johannes Quax, van Schagen naar Oude Niedorp 5; Ariaantje Strijbis, van Assendelft naar Oude Niedorp 70; Hendrik Berkenbosch en gezin van Nieuwe Niedorp naar Wester Moerbeek 251; Pieter Jacobus Men» relaar van Nieuwe Niedorp naar Wester Moerbeek 251, Arend Schoppen en gezin, van Aengwirden naar Nie- dorper Verlaat 120. Vertrokken: Jacob Schermer, van Oude Niedorp 65 naar Zwaag; Adrlanus Johannes de Waard, van 't Veld 263 naar Heiloo; Hermanus Jong, van Zijdewind 173 naar Nieuwe Niedorp; Sjoerd Barwegen, van Oude Niedorp 85 naar Noord-Scharwoude; Lammert Huisenga, van Oude Niedorp 89 naar Zijpe; Hendrik van Riesen en echtgen. van de Leijen 113 naar Winkel; Jan stegenga, van Moerbeek 251 naar Barsingerhorn. Geboren: Wilhelmus Catharinus, zoon van J. J. A. Balk en M. Klumper; Eva, dochter van P. S. Kuilboer en M. Stet; Margaretha Bregitta, dochter van P. Jong en A« M. de Jong; Maria Joanna, dochter van Gerardus Por- tegijs en Maria Jong; Bernardus Adrianus, zoon van A. Ruiter en A. Bakker. Ondertrouwd: Theodorus Bakker, van beroep tuinbou wer, 28 jaar, en Cornelia Petronella van Baar, zonder beroep, 22 jaar. Overleden (te Alkmaar): Geertje Koorn, 61 jaar, echt gen. van Cornelis Rempt A N N A PAULOWNA Lichtbeeldenavond. Door den Zeereerw. Heer Pastoor M. Vinck zijn gedurende de laa,tste winters eenige ontwikkelings avonden georganiseerd, welke telkens goed bezocht waren. Woensdagavond gaf Z.E. een lichtbeelden avond over de Passiespelen v Oberammergau, in de zaal van den heei P. Zwaerts. De Eerw. spreker kon zeer velen het welkom toe roepen, daar de zaal geheel bezet was. Spreker begon met te zeggen,'dat het passiespel in" Oberammergau aan duizenden vertoond is in 193Q en niet nagelaten, heeft een diepen indruk te- maken óp de toeschou wers. De bestaande serie foto's en kaarten is door jpr. uitgebreid met andere, zoodat het geheele lijden van den Zaligmaker lcan worden getoond, waardoor de aanwezigen niet als de Emmaüsgangers als vreem delingen behoeven te zijn op het aanstaande Paasch- feest. Spr. legde er den nadruk op, dat alles, wat nu vertoond zal worden, eens werkelijkheid geweest is. De Proloog richt in het Beijersche bergdorp tot de aanwezigen den wensch: vrede en heil, wie ge ook zijt, alle menschen voelen zich als broeders onder het kruis. Na eenige hoofdfiguren, de Christusvertolker, Ma ria, Maria Magdalena, Joannes en Petrus vertoond te hebben, zagen wij eerst het afscheid van Jezus RHet Doorzitten bij Wielrijden en een door de Zon Verbrande |p^ Huid, verzacht en geneest men met In dooien van 30-60 en 90 et. Tube 80 ct Bil Apoth. cn DrogUtea) waar onder den avondhemel, het steile dak scherp afstak tegen dé lucht. Zwijgend zagen beiden dien kant uit. Maar reeds streden de twee willen niet meer tegen elkaar en Anna had het verzachtende gevoel, dat beidé hetzelfde dachten. Krampachtig drukte zij haar gelaat in haar handen, alsof zij er eqn masker op drukte, dat zwaarder was dan het vorige, dat zij van nu af altijd zou dragen, altijd, zoolang zij leefde. Toen keek zij op. Het huis moet verkocht worden. En in dit oogenblik sprong tusschen de oude muren, met groote, onzichtbare smart, een lang gespannen draad door midden. XIX. Vreemde voetstappen klonken in het huis, onver schillige, brutale voetstappen. Zij liepen de gang door, tot zelfs op den zolder. Beneden in den tuin on derhandelden gevoellooze menschen op zakelijken toon en taxeerden alles laag. Zij zeiden, dat alleen de grond waarde had. Daarover viel te praten, het huis telde niet mee. Een onbruikbaar, oud ding, dat niet meer beantwoordde aan de moderne eischen. Anna zag om als was zij bang, dat het huis het gehoord had. Zij had wel willen uitroepen: laat dit makelaars weggaan en laten ze het niet wagen ooit terug te komen. Laat de oude Florian gauw de poort sluiten. Laat de dagen weer zoo rustig zijn als vroe ger, toen men nog niet bang behoefde te zijn, dat men hier in het huis zou ophouden en ergens anders weer zou beginnen. In de groene kamer klopte een makelaar tegen den muur en zei lachende: Sterk als een vestingmuur. De houweelen zullen zwaar werk hebben aan al die oude steenen. Anna kon het niet langer uithouden. Zij vluchtte naar de meest afgelegen kamer en verborg zich daar, opdat Thomas haar niet in de oogen zou kunnen zien. Waarom zou zij het geluk van haar man ver storen. Hij was zoo tevreden en dankbaar. Hij werkte, maakte plannen, onderhandelde, dong af. Bij den verkoop was hij in het berit van Ille gekomen en zijn oogen glinsterden, als hij er over sprak. (Wordt vervolgd)-

Schager Courant | 1931 | | pagina 14