POSTER'Q 7/att'Waaldii Binnenlandsch Nieuws. Versmade Paaschsieren. De Bloembollententoonstelling te Den Helder. Een brutale inbreker. Willem de Zwijger. Gasbedwelming. Gemengd Nieuws. De aanvaring in de Middellandsche Zee. Vinnige koude in Griekenland. J[ RugpijnNierenPillen Bosch-- en heidebrand te Keulen. Een laffe wraakneming. te Bethanië. daarna de grootsche intocht in Jerusa- lem, ue stad, ovei welke Jezus weende. De uitdrij ving van de verkoopers werd het begin van de sa menzweering van Pharizeeën en kooplieden met Ju das tegen den Wonderde enei Na het Paaschmaal genuttigd te hebben, vertrekt Judas om zijn verraad te voltooien en in Gethsemané zien wij de uitgezon den benden Jezus gevangen nemen Prachtig waren de beelden, welke ons toonden, hoe verblind de aan voerders waren, de nachtelijke rechtzitting van Annas en Caiphas, gevolgd door de bespotting. Pe trus intusschen verloochende zijn Meester en ver klaart Hem niet te kennen Eenige markante tafe- reeler echter doen ons zien, dat Petrus zijn Meester terdege kende. Tegenover het berouw van Petrus kwam de wanhoop van Judas scherp tot zijn recht. Na de pauze werd de zitting van Pilatus vertoond, schitteiende voorbeelden van massa-regie van het opgehitste volk, dat Barabas kiest boven Jezus van Naza»eth. Eindelijk volgt de smartelijke geeseling, de doornenkroning en tenslotte het hoogtepunt, de kruisiging, waarmee de mooie en leerzame vertoo ning beëindigd werd. Een dankbaar applaus beloonde den spreker voor het genotene. De Zeereerw. Heer Pastoor heeft in deze dagen voor Paschen vele aan zich verplicht door dezen mooien avond te organi- seeren. HARENKARSPEL De gelegenheid tot kostelooze vaccinatie voor inge zetenen alhier, zal worden opengesteld op Donderdag 9 April 1931, te Dirkshorn, in de school, des voormid dags 9Y2 uur; in de school te Waarland IOV2 uur; en te Kerkbuurt in de school des namiddags ly2 uur. WARMENHUIZEN Aan de veiling alhier werd verhandeld in: Roode kool 1063.860 KG. Gele kool 325.125 K.G. Deensche witte kool 651.825 K.G. Uien 165.200 KG. Peen 28.025 KG. jsfep 600 KG. Aardappelen 17.525 KG. Bieten K.G. -- De omzet bedroeg in Maart 1931 f 155.760.07 tegen f229.603.053 in Maart 1930. W I E R 1 N G E RW A A R T) 2149.525 KG. 310.700 K.G. 2041.325 KG. 62.600 KG. 14.150 KG. KG. 3.533 K.G. 1.225 K.G. Vanwege 't Departement Wieringerwaard der Mij tot Nut van het algemeen zal op 19 en 20 April Huisvlijt- tentoonstelling worden gehouden, waaraan nog diverse attracties worden verbonden. We vernamen dat ver scheidene jongens en meisjes dezen winter zich hebben bezig gehouden met 't vervaardigen van voorwerpen, zoodat het wel een mooie tentoonstelling belooft te wor den. Behoudens goedkeuring van B en W. zal er ook een verloting nan verbonden worden. Het koopen van loten wordt aanbevolen, omdat de stand der kas nu niet be paald schitterend is te noemen. Nadere bijzonderheden volgen nog per advertentie. NIEUWE N I EDO RP In den loop dezer week vernamen wij dat de lichtin stallatie, welke de heer Moldovan, alhier in zijn Fotogra fisch atelier heeft doen plaatsen, gereed was gekomen En wij konden niet nalaten eens een kijkje te gaan ne men. Direct was dë heer M. bereid ona een en ander te laten «len en voor ons te demonstreeren Het eerste wat direct opvalt is het groote en keurig uitgevoerde schakelbord, waar 14 lijnen te samen loópen. Iedere lamp behoorende bij de atelierverlichting kan vanaf het schakelbord in en uitgeschakeld worden. Als hoofd verlichting dient een groote, zoneffect-lamp ter lichtsterkte van 16S00 kaars. Voor boven en zijverlich ting zijn aangebracht 4 naar iedere richting verstelbare instrumenten, ieder met een lichtsterkte van 4.200 kaars. Voor bijzondere gevallen waar enorm veel licht bil noo- dig is, dient naast de reeds omschreven instrumenten nog een booglamp met drie paar koolspitsen van 9000 kaars. Bij totale Inschakeling van alle apparaten wordt een licht effect bereikt van 42800 kaars. Voor het veilig werken, dat wil zeggen, om precies te weten of een instrument wel dan niet onder stroom staat, zijn bij al lé lijnen op het schakelbord Neonlampen aangebracht Allereerst werd voor ons gedemonstreerd een eenvou dige busteverlichting, waar ongeveer een vierde gedeel te van de totale lichtsterkte voor noodlg Is. Met deze lichtsterkte werden ons verschillende variaties getoond, van voor, zij en Rembrand-verlichting. Bij kleinere groe pen. verandert de lichtsterkte en worden er naar gelang meerdere lampen In gebruik genomen. Bij kinderopna men komen de lichtpunten dichter bij elkaar, waarvan de lichtbundels op één punt geconcentreerd worden. Bij groote groepen gaan de lampen ver uit elkaar; de zwaarste lampen aan de linkerkant, de rest boven en op de rechterkant, gelijkmatig verdeeld. De indruk, welke dit buitengewoon mooie kunstlicht met zoo'n respectable sterkte op ons heeft gemaakt is moeilijk te omschrijven, het was in een woord overweldi gend. Het was daarbij absoluut niet verblindend en gaf een zeer rustigen Indruk. De totale inschakeling der installatie geeft in den avond een zee van licht alsof het klaar llohten dag Is. Wij interesseeren ons ten zeerste wie deze zeer prac- tische installatie, welke tot de modernste van den tegen- woordigen tijd gerekend kan worden, heeft geplaatst, waarop ons werd medegedeeld, dat de installatie ls ge leverd door de firma Juplterlicht A. G. te Berlijn. Zie voor officleele ingebruikneming van de installatie de advertentie voorkomende in dit Paaschnummer. GEMEENTE NIEUWE NTEDORP. Ingeschreven in de maand Maart 1931. Geboren: Maria Petronella, dochter van Jacob Berk hout en Maria Groen; Jan, zoon van Jan Boertje en Catharina Stuiver; Arie Leendert, zoon van Andries Hendricus van der Beek en Marie van Rozelaar. Wolter, zoon van Geert Hijlkema en Anna Blaauw. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Pieter Pijper, oud 4 maanden, zoontje van Jacob Pijper en Catharlne Kuiper. Trijntje Frederika Molenaar, oud 24 jaren (overleden te Apeldoorn). Meester dacht dat het een Aprilmop was. Da traditie in Twente brengt mede, dat de jeugd in de week voor Paschen den klasseonderwijzer elk een paar paascheleren aanbiedt Deze traditie die zicht op de dorpen nog steeds handhaaft raakt in de steden uit de mode, al blijven dan ook nog enkele kinderen der boerenbevolking haar getrouw. Nu gebeurde het Woensdagmorgen te Almelo, dat een klein ventje parmantig op „meester" toestapte, gewapend met een zakje met eieren. Meester echter is nog Jong. Pas uit „Holland" geïmporteerd en niet op de hoogte met de Twentsche gebruiken en tradities. .JComplement van moeder", zegt het ventje, „en hier zijn een paar paaschelerfin." Meester pakt het zakje aan, roept dan: „Jawel, 1 April" en in de meening dat er steenen of Iets derge lijks Inzitten, gooit hij het zakje met een smak op den grond. De ontsteltenis van het ventje is groot, maar nog p-ooter de spijt van „meester" als hij bemerkt wat hij in zijn onwetendheid heeft gedaan. (Historisch. „Hsbl,") STEENPUISTEN VEROORZAAKT DOOR WATER. Mijnwerker ln Heerlen wist zich te genezen. Tevens verlost van hardlijvigheid. „Ik moest iederen dag in water werken", zegt deze man uit Heerlen. Het valt dus niet te verwonderen, dat zijn gezondheid te wenschen overliet. Uit zijn eigen brief kunt U opmaken, wat voor een soort kwaal hij had: „Ik ben van beroep mijnwerker. Zooals U mis schien bekend is, veroorzaakt mijnwater vele zweren en steenpuisten. Als ik twee of drie dagen in of on der water moest werken, had ik een paar dagen la ter een of meer steenpuisten. Toen ben ik Kruschen Salts gaan gebruiken en met succes. Ik heb vier a vijf maanden dag ïn dag uit onder water gearbeid zonder ook maar de minste last van puisten te hebben gehad, dank zij Kruschen Salts. Ofschoon ik 't mijnwerkersberoep vaarwel heb ge zegd, blijf ik 't steeds gebruiken, daar ik nog al eens leed aan hardlijvigheid, wat nu niet meer voorkomt." W. G. B. te Heerlen. Let op dezen laatsten zin: „Daar ik nog al eens leed aan hardlijvigheid". Hardlijvigheid beteekent een opeenhooping van giftige afvalstoffen in Uw or ganisme. De giftige afvalstoffen verontreinigen Uw bloedsomloop en zoo ontstaat een toestand, waardoor zich steenpuisten kunnen vormen. En niet alleen steenpuisten maai ook rheumatiek, spit, hoofdpijn en nog ontelbare andere kwalen en pijnen, waaraan een mensch lijden kan. Kruschen Salts verschaft juist die zachte aansporing, die Uw organen noodig hebben om U inwendig vrij te houden van alle giftige afvalstoffen, die zich anders in Uw lichaam kunnen ophoopen en 't normale functionneeren van Uw orga nisme belemmeren. Uw bloed blijft gezond en zuiver. En het is die frissche en krachtige bloedsomloop die U een zoodanige gezondheid zal verschaffen, dat U kunt lachen om hoofdpijn, vermoeidheid, neerslach tigheid en een onnoemlijk aantal andere kwaaltjes, die zoovele menschen 't leven verzuren. t Begin morgen met „de kleine dagelijksche dosis Kruschen en al heel gauw zult U den heilzamen in vloed merken van een frisschen, krachten bloeds omloop, overvloedige levenskracht, heider verstand, kortom dat „Kruschengevoel" van stralende ge zondheid Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Alleen Hol- landsche verpakking waarborgt echtheid. (Adv.) In verband met het koude weer der laatste weken, waardoor de ontwikkeling van de bloemen vertraging heeft ondervonden, heeft het Bestuur van de B. O. L. T. H. A., de bloembollententoonstelling, welke in het nahij de stad Den Helder gelegen natuurpark de „Donkere Duinen" is georganiseerd, gemeend den datum van de openstelling 14 dagen later te stellen, zoodat eerst 10 April de opening zal plaats hebben. Onder de oogen van de verschrikte huis vrouw de slaapkamer doorgezocht Donderdagnacht heeft een brutale inbreker zich toe gang verschaft tot een woning aan den Berg en Dal- schen weg te Nijmegen. De man had zich tot de woning toegang verschaft door verbreking van twee ruiten. Na dat hij verschillende vertrekken doorzocht had, begaf hij zich naar het slaapvertrek van de bewoners, waar de vrouw des buizes den indringer zag binnenkomen. Zij was daardoor zoozeer ontsteld, dat zij haar echtgenoot niet durfde wekken. De man, doorzocht het vertrek en vond een portefeuille, waaruit hij een bedrag van onge veer f 100 wegnam. Door het geritsel was inmiddels ook de heer des huizes ontwaakt, die onmiddellijk opsprong ten einde den inbreker te pakken. Deze sloeg op de vlucht en wist te ontkomen. Het onderzoek door de politie in gesteld heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Nationale herdenking van het vierde eeuw feest züner geboorte. Met den minister van staat, minister van binnenland- sohe zaken en landbouw, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van den raad van ministers als eere-voorzitter heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt een nationale herdenking voor te be reiden van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem den Zwijger (24 April 1933). Het comité is samengesteld als volgt: jhr. mr. dr. A. RÖell, commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, Haarlem, voorzitter; mr. G. L. de Vries Feijens, kantonrechter te Amsterdam, secretaris; mr. Chr. P. van Eeghen, directeur der N.-I. Handelsbank. Amsterdam, penningmeester; A. Asscher, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, Amsterdam: F. E. H. Ebels. lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinci ale Staten van Groningen, Nieuw-Beerta; C. de Monchy, lid van de firma M. en R. de Monchy, Rotterdam: prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman. lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Utrecht; mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda; C. G. Vattier Kraane, directeur der N.V. Nederlandsch-Indische Steen kolenhandelmaatschappij, Amsterdam: W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, 's Gravenhage; mr. J. A. de Wilde, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, wethouder, 's Gravenhage. Dit uitvoerend comité zal zich eerlang wenden tol een groot aantal Ingezetenen des lands, ten einde te geraken tot de samenstelling van een eere-comité en van een algemeene commissie, met het oogmerk in broeden kring belangstelling voor zijn plannen te wekken. Nog juist op tijd wakker geworden. Omstreeks 5 uur Donderdagnacht werd mej. v. L. in de Dulventorenstraat te Naaldwijk wakker met zware hoofdpijn en benauwdheid. Zij nam een sterke gaslucht waar, en met moeite kon zij de straat bereiken, waar zij de buren waarschuwde. Het geheele huis bleek vol gas te staan, dat uit het beneden-slaapvertrek kwam. de deur van deze kamer, waarin de echtgenoot van mej. v. L. sliep, was gesloten. Aan de straatzijde werd een ruit In geslagen, en toen vond men voor de deur het lijk van den man liggen. Intusschen had de vrouw het bewust zijn verloren. Het bleek dat het gas was doorgedrongen tot de bo venverdieping, waar het de slaapkamer van de vrouw en 7 kinderen, van 5 tot 16 jaar oud bereikt had. Deze kinderen waren allen in min of meer bewusteloozen toe stand. Dr. Van Schle, die onmiddellijk was ontboden, is het mogen gelukken, na eenigen tijd zoowel de vrouw als de kinderen tot bewustzijn te brengen. De man, die In den laatsten tijd aan zwaarmoedigheid leed is Woensdagavond omstreeks 10 uur naar zijn ka mer gegaan. De stop was daar van de gasleiding ge draaid. Het gas stroomde snel door het geheele huis, hoewel de kieren van de deur waren dichtgestopt. De toestand van de vrouw en de kinderen was later in den morgen gunst.4. Slachtoffers onder de opvarenden van de „Florida". De Engelsche admiraliteit deelt mede, dat volgens nadere berichten van de „Glorious" talrijke loden der bemanning van de „Florida",-die aan boord van de „Glorious" zijn, ernstig zijn gekwetst. Vele anderen zijn dood op de „Florida" achtergelaten. Voor zoover bekend zijn geen passagiers gedood of zwaar gewond. De „Queen Elizabeth", het vlaggeschip der Midd.- zeevloot, is naar de „Glorious" bij Malaga vertrokken. Vijfhonderd passagiers overgescheept. Reuter seint uit Gibraltar: Bij de botsing tusschen de „Glorious" en de „Flo rida", kreeg de „Florida" een gat in het voorste ge deelte aan bakboord. Er werden 500 passagiers naar de „Glorious" overge bracht, die het schip achteruit naar Malaga sleepte. Tijdens de botsing waren 17 vliegtuigen van de „Glorious in de lucht en niet in staat terug te kee- ren naar het moederschip, maar de Spaansche auto riteiten gaven vergunning tot landen op het vliegveld van Malaga, waar allen veilig daalden. Geen opvarenden van de „Florida" gedood. Nader wordt uit Parijs gemeld: Het bericht van de Engelsche Admiraliteit, dat bij de botsing van de „Glorious" en het Fransche passa giersschip „Florida" verscheidene menschen om het leven zouden zijn gekomen, wordt door een telegram van den kapitein van de „Florida" aan zijn maat schappij tegengesproken. Deze zegt hierin dat geen enkel menschenleven te betreuren valt. Wel dooden bij de aanvaring. Een Reuter-telegram uit Malaga, waar het Britsche moederschip voor vliegtuigen „Glorious" is aangeko men met de 600 passagiers en de gewonden van de „Florida" meldt, geheel in strijd met de mededeeling van den kapitein van het Fransche schip, dat er on geveer dertig passagiers van de „Florida" gedood zijn, van wie elf Italianen en één Spanjaard. Men veron derstelt. dat de overigen Franschen en Portugeezen zijn. Vier vliegtuigen gezonken. Volgens de laatste berichten uit Londen wordt ver nomen, dat vier vliegtuigen van de „Glorious" op zee neerdaalden en zonken, doch dat de inzittenden wer den gered. Uit Malaga. De watervliegtuigen van de „Glorious" bleven alle ongedeerd. „Florida" te Malaga binnengesleept. Lloyds meldt dat de „Florida" Donderdagmorgen met zware- averij en veel water makend te Malaga is binnengesleept. Blijkens mededeeling van de „Glorious" aan de ad miraliteit, is één passagier, een emigrant, aan boord van de „Florida" gedood en worden er 23 andere emi granten vermist. Men vreest dat zij gedood zijn. Er zi.in 15 gewonden, van wie twee erns.ig. Een lid van dc bemanning is eveneens ernstig gewond. De Britsche ambassadeur te Parijs heeft opdracht gekregen deelneming te betuigen aan de Fransche regeering. Reuter meldt nader, dat de „Florida" met een groot gal in den romp aan den grond is gezet. Zij bleek zwaar beschadigd te zijn en veel water te maken. Men zal waarschijnlijk genoopt zijn het schip op den wal te zetten. De „Glorious" daarentegen is zeewaardig en is van Malaga naar Gibraltar onder weg, alwaar de boot aan een grondig onderzoek zal worden onderworpen, ten einde de schade vast te stel len. Volgens sommige berichten zijn alle vliegtuigen van de „Glorious" onbeschadigd gebleven, doch een ander bericht meldt dat vier vliegtuigen op het wa ter zijn neergekomen en gezonken. Alle inzittenden zijn volgens dit bericht gered. Ricardo Jimminez, de agent van de maatschappij, welke eigenaresse is van de „Florida", deelt mede, dat de lichamen der vermisten misschien begraven liggen onder een deel van de deklading, die neer stortte toen de aanvaring plaats had. Na het vaariuig te hebben onderzocht, verklaarde deze agent, dat het een wonder moest worden genoemd, dat de „Florida die een groot gat in den romp heeft opgeloopen, niet is gezonken. Talrijke personen doodgevroren. Groote schade aan den landbonw. V.D. verneemt uit Athene: In Noord-Griekenland heerscht groote koude, die ge paard gaat met een hevigen sneeuwval. In het ge bergte bij Volo werden de lijken van vijf personen ge vonden, die tijdens den jongsten sneeuwstorm om het leven zijn gekomen. Nabij Carditza werden twee vrouwen door den sneewstorm overvallen, zoodat zij doodvroren. In het ziekenhuis te Volo zijn talrijke boeren met bevroren armen of beenen opgenomen. De plotselingen hevige vorst heeft ook den landbouw groote schade berokkend. HOOVER TEGEN LOONSVERLAGING. Wegens gevaar voor daling der koopkracht Uit New York: De loonsverlagingen, die meer en meer in de verschillende takken van industrie in de Ver. Staten plaats vinden, hebben niet de instemming van president Hoover. Hij verklaarde al zijn invloed te zullen aanwenden om te voorkomen dat deze be weging algemeen wordt. President Hoover is van mee ning, dat het huidige loonpeil in de Ver. Staten ge handhaafd kan blijven en dat dit ook moet geschie den, omdat anders de koopkracht gevaar zou loopen te verzwakken. PAASCHUITTOCHT IN ENGELAND. „Pas op de ongelukken!" In weerwil van de ongunstige weervoorspelling voor Paschen, rekenen de Engelsche spoorwegen en de busdiensten op een buitengewoon druk verkeer. Het ministerie van verkeerswezen en de automobiel organisaties doen een beroep op alle weggebruikers om de nieuwe regelen van den weg nauwkeurig na te leven, teneinde het groote aantal noodlottige ongeluk ken te voorkomen dat tot dusver onafscheidelijk ver bonden was aan het Paaschverkeer. „De „Imperial Airways" melden dat er meer plaat sen clan ooit besteld zijn voor de diensten tusschen Londen en het continent. Rheumatiek komt noodeloos veel voor. Weersver anderingen zijn er gedeeltelijk schuld aan, doch dik wijls zijn verzwakte nieren de oorzaak. De pijn wordt veroorzaakt door afzettingen van urinezuur in de gewrichten, en deze afzettingen kunnen niet ge schieden, als de nieren behoorlijk werken en het urinezuur afscheiden. Pas daarom op! Tocht, een gevatte kou en te zwaar werk kunnen de nieren hinderen in hun taak tot zuivering van het bloed. Geef aan de nieren de hulp. die zij behoeven, bij het eerste teeken van rheu- matische pijnen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale niermiddel tegen rugpijn, urine- kwalen, hoofdpijn en duizeligheid, rheumatiek, is chias, spit en gewrichtspijnen. Tijdig gebruik voorkomt veel narigheid. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. Groote oppervlakte een prooi der vlam men. Ook vele dieren het slachtoffer. Donderdagmorgen brak op de heide bij Wahn, niet ver van Keulen, een brand uit, die door den feilen wind werd aangewakkerd en in een minimum van tijd zich over een groote oppervlakte uitbreidde. Eerst na vier uren ingespannen arbeid slaagde men erin, het vuur te localiseeren. Ongeveer duizend morgen heide en tien morgen bosch waren toen echter reeds een prooi der vlammen geworden. Vooral onder het wild heeft de brand groote schade aangericht. In groote groepen vluchtten hazen, konij nen en zelfs herten uit het brandende bosch, doch velé dieren werden toch nog slachtoffers der vlam men. Waarschijnlijk is het vuur door onvoorzichtigheid ontstaan, want op de plaats, waar de brand moet zijn begonnen, heeft men een spirituskoker gevonden. BEDWELMENDE MIDDELEN IN BESLAG GENOMEN. Ter waarde van V/4 millioen dollar. Uit New York: Bondsagenten namen in particuliere bureaus tusschen een en twee ton bedwelmende mid delen in beslag ter waarde van naar schatting V/x millioen dollar. Eén persoon werd gearresteerd. EEN ZWENDELZAAK IN TOMASZOW. In de kunstzijdefabriek van Tomaszow in Polen ls men een zwendelzaak op het spoor gekomen, waar door do staat ettelijke millioenen schade heeft gele den. Het staatspiritusmonopolie leverde de fabriek, tot onderstening der kunstzijde-industrie, de benoo- digde spiritus ver beneden de productiekosten. De di rectie, die in plaats van 11 zloty slechts 70 groschen per liter betaalde, gebruikte de spiritus echtor -voor geheel andere doeleinden. Deze zwendelarijen werden stelselmatig reeds vijf jaar gepleegd. Eenige perso nen zijn in hechtenis genomen. Duizenden karpers vergiftigd. Zooals wij reeds in ons nummer van Donderdag meedeelden, zijn twee vischhandelaars der Parijsche hallen het slachtoffer geworden van een laffe streek. Daaromtrent wordt nader gemeld: Tegen de Paaschdagen hadden zij, zooals ge woonlijk, een groote hoeveelheid levende visch naar Parijs laten komen. De aankomst van een groote zen ding karpers en zeelten werd hun Maandagavond j.1. telegrafisch aangekondigd. Toen zij echter het sous- terrain, waar zich hun reservoirs bevinden, binnen traden, viel hun reeds terstond een hevige teerlucht op. Het bleek, dat op het water der reservoirs een dikke, donkere laag dreef. Alle vischen, een gezamen lijk gewicht van 12.000 KG., ter waarde van 80.000 francs, dreven dood in het water; de dieren waren gestikt. Het bleek, dat boosdoeners een vat van 220 liter met de moorddadige vloeistof hebben binnen ge bracht en het deden lcegloopen in de leiding, welke de vischbakken van versch water voorziet. Hot leege vat heeft men gevonden, doch de daders zijn ontko men zonder gezien te worden. De vischhandelaars zijn er van overtuigd, met een wraakneming te doen te hebben. DOOR BANDIETEN DOODGESLAGEN. Uit New York: De oud-officier Frank B. Gorman, die langen tijd werkzaam was els ambtenaar bij de griffie van den Amerikaanschen Senaat, is door ban dieten, die hem aanhielden in een straat in het Westen van Chicago om hem te berooven, doodgesla gen. DREIGENDE OVERSTROOMINGEN IN POLEN. IJsdammen met artillerievuur vernield. Naar uit Warschau wordt gemeld, zijn verschillende rivieren buiten de oevers getreden. Vooral de Bay, waarin zich heele ijsmuren hebben gevormd, dreigt een gevaarlijké överstrooming te zullen veroorzaken. Verschillende dorpen langs de oevers zijn reeds ont ruimd, terwijl artillerie tracht de ijsdammen met ka nonvuur te vernielen. ONTPLOFFING IN EEN MUNITIEFABRIEK Twee dooden, In de munitiefabriek der Rheinisch-Westfalischen Sprcngstoff A.G. in het nabijgelegen Stadeln heeft Donderdagmorgen een ontploffing plaats gehad. Vele kleine gebouwen werden ernstig beschadigd. Twee arbeiders werden gedood, niemand werd gewond. Het bedrijf blijft in Werking. Over de oorzaak van de ex plosie kan nog niets gezegd worden. De beide slacht offers waren gehuwd. „VERZEKERINGSMOORD". Het Z. T. A. meldt, dat in een dorp bij Bazel een jongeman is gearresteerd, die zijn vrouw verdronken zou hebben. Het is gebleken dat de man zijn echtge- noote enkele dagen geleden voor een groot bedrag heeft verzekerd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15