LANGEND IJ K OUDKARSPEL. De leerlingen H. Hart en A. Kroon zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse der Rijkstuinbouwschool te Hoorn. Voor rekening van den heer G. Moeijes wordt een woonhuis gebouwd aan den Laanweg. NOORDSCHARWOUDE. De Oosterstraat zal weer spoedig verlengd worden, daar reeds weer een nieuw huls bijgebouwd wordt. GEMEENTE OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand en eventueel bevolking over de maand Maarx 1931. Geboren: Willem Petrus, zoon van Comelis Hink en Grietje Bleeker. Huwelijken: Geen. Overleden: Pieter Bakker, weduwn. van Grietje Dub. belt, oud 84 jaren; Pieter Zeeman, oude 21 jaren, onge huwd; Hendrik Oudhuis, 52 jaren, ongehuwd; Comelis Ootjers, weduwnaar van Aaltje Biersteker, oud 79 jaren Ingekomen personen: Dirk Hart van Barsingerhorn, Adrianus F. J. H. Putker van Boxtel; Cath. Kardinaal, van Bemmel; N. Beenken, van Den Helder, C. Kaag van Noordscharwoude, P. Schagen van Alkmaar, K. Hoekstra van Winkel, Jb. Butter van Koedijk. Vertrokken personen: Jb. Paarlberg naar Harenkars pel, Cath. Keijzer naar Harenkarspel, G. Groot naar Akersloot, J. H. Bosch en gezin naar Schagen, A. M. Kaas naar Alkmaar, J. Goudsblom en gezin naar Noord scharwoude, J. Bruin naar Noordscharwoude, J. Nugter naar Amsterdam. ANNA P AU LOW N A Openbare vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna, op Woensdag 8 April 1931, des namiddags te twee uur, ten raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. van den heer S. Tj. van Dijk is bericht ont vangen, dat hij zijne benoeming tot hoofd der o. 1. school III heeft aangenomen. b. de heer H. Crum heeft dank betuigd voor de verhooging van zijn salaris als correspondent der arbeidsbemiddeling. c. de besluiten tot het verleenen van machti ging borg te stellen voor 30 der voorschot ten, aan akkerbouwers en tuinders toe te kennen zijn door Ged. Staten goedgekeurd; de voorschotten aan akkerbouwers toegekend bedragen in totaal f23450. terwijl aan één tuinder een voorschot is verleend van f500. d. in verband met een d.d. 19 Jan. jl. ontvan gen brief van den heer Commissaris der Ko ningin betreffende bestrijding van rupsen- plagen, is op advies van de Holl. Mij. voor Landbouw aan den Plantenziektenkundigen dienst gevraagd een onderzoek te willen in stellen naar het voorkomen van bedoelde rupsennesten. Dit onderzoek is ingesteld en blijkens ontvangen bericht komen hier zeer weinig nesten van de Bastaardsatijnvlinder voor, zoodat er geen aanleiding bestaat bij verordening de verplichting tot vernietiging van deze nesten op te leggen. In Mei a.s. zal een controle worden gehouden inzake nale ving van de verordening, houdende verbod tot het teelen van bepaalde soorten aardap pelen. e. van den Voorzitter van den Spoorwegraad is bericht ontvangen, dat het station Anna Paulowna electrisch verlicht zal worden. i. ter gelegenheid van zijn 40-jarige ambtsver vulling is aan den gemeente-opzichter, een bloemstuk aangeboden, waarvoor de heer Dekker dank heeft betuigd. g. verslagen van het vervolgonderwijs aan de o. 1. scholen I en II. h. proces-verbaal van kasopneming bij den ge meente-ontvanger. 1. verslag van den Keuringsdienst, kring Bar singerhorn. j. brief van het P.E.N. betreffende den bouw van transformatoren in deze gemeente. 1. begrooting van den Keuringsdienst voor Wa ren over 1931. m. niettegenstaande herhaalde oproeping heb ben zich geen geschikte sollicitanten aange meld voor de betrekking van onderwijzer aan school III en is dientengevolge in de va cature. ontstaan door het aan den heer G. Rijpma verleend eervol ontslag, voorzien door benoeming van een tijd. onderwijzeres, eerst mej. Verheus en daarna mej. F. W. Ouds hoorn. 8. Verzoek van de N.-H. Ver. „Het Witte Kruis", Afd. Anna Paulowna, om alsnog een bijdrage te mogen ontvangen van f23.08, in verband met het tekort over 1929. 4. Verzoek van J. Wiegman om eene vergoeding voor het gebruik van een eigen rijwiel als lijn- werker bij het G. E. Bedrijf. 5. Verzoek van H. N. Cornelissen om eervol ontslag als onderwijzer ean de o. 1. school I en voorstel tot benoeming van J. J. Zaadnoordijk als zooda nig, thans tijdelijk in die betrekking werkzaam. 6. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld van R. Daalder, wed. M. van den Berg en Jb. Wendel. 7. Voorstel tot vaststelling van het voorschot, toe te kennen aan de bijzondere scholen op de vergoe ding, bedoeld in artikel 101 der Lager-Onderwijs- wet 1920, over 1931. 8. Verzoek van het bestuur der R.K. school te Bree- zand om gelden beschikbaar te stellen voor nieuwe schoolbanken wegens uitbreiding van het getal leer lingen. 9. Verzoeken om tegemoetkoming in de kosten van het bezoeken van scholen in deze gemeente, in ver band met het bepaalde bij art. 13 der Lager Onder wijswet 1920 en verlenging van verleende tegemoet komingen. 10. Voorstel tot nadere vaststelling van den pensioens grondslag van N. Raap als hoofd der o.l. school UI. 11. Verzoek van het Gemeentebestuur van Arnemui- den inzake vrijstelling van het vak lichamelijke oefe ning op de scholen en adres van onderwijsorganisa ties betreffende de invoering van dit vab 12. Verzoek van de Adviescommissie der Noordholland- sche Gemeenten voor bouwontwerpen en uitbrei dingsplannen om een bijdrage van f 40 voor het uit geven van een geïllustreerd jaarverslag. 13. Voorstel tot vaststelling van een z.g. ..hoorverorde- nlng" bedoeld in de Ambtenarenwet 1929 14. Definitieve vaststelling van het plan tot uitbrei ding van de waterleiding tot de z.g. onrendabele ge bieden dezer gemeente. 15. Verzoek van het comité tot het houden van een bloembollententoonstelling in „De Donkere Duinen" te Den Helder om beschikbaarstelling van een me daille. 16. Verzoek van J. Benema om hem staanplaats te verleenen voor ziln danstent tijdens de a.s. kermis on gemeenteterrein. 17. Verzoek van de Ned. Ver. van kermisvakgenooten „Ons Belang" om vrijstelling van de vermakelijk heidsbelasting voor kermismrichtingen. 18. Voorstel tot vaststelling van een verordening aan wijzende de strafverordening, welke nog van kracht zijn. 19. Voorstel tot het verstrekken van een geldleening onder hypothecair verband aan de Coop. Bloembol- lenveilingvereeniging „Breezand" (W.A.) tot een bedrag van f 30.000. 20. Voorstel tot het aangaan van een geldleening, groot t 30.000. 21. Aanvragen om een voorschot tot bekoming van eer plaatsje ingevolge de bepalingen der Landarbei- derswet van A. VIaar, J. Oele, C. Verbrugge, R i Campagne en Jm. Sohoute 22. Voorstel om aan J. Oele een perceel grond te ven koopen van het terrein „Cérès", groot 900 M2. te gen den prijs van f 1.50 per M2. 23. Voorstel tot vaststelling van een suppletoir® be grooting voor 1930 en 1931. 24. De rondvraag. Gemeentelijke finantiëele steun aan de Coop. Bloembollenveiling „Breezand" WA DE ENORME VORSTSCHADE EN DE HULP AAN DE LEDEN. In de op a.s. Woensdag te houden vergadering van den Raad van Anna Paulowna, komt o.m. aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van ge meentelijken steun aan dc Coop. Bloembollenveiling „Breezand" W.A. Bij de agenda is een uitvoerige toelichting, waarvan we het volgende mededeelen: Zooals u bekend is uit vroeger aan uwe vergadering gedane mededeelingen, aldus luidt de toelichting, zijn besprekingen gehouden met het Bestuur der Coop. Bioemboll en veilingvereeniging „Breezand" (W.A.) over het verstrekken van kapitaal van gemeentewege, aan gemelde vereeniging, ten einde haar in staat te ste-llen de veiling in stand te houden. Voor het houden van een veiling als die te Bree zand Is n.1. een groot crcdiet benoodigd. De vereeni ging staat derhalve in relatie met een bankins'elling. Deze bankinstelling heeft de vereeniging er op gewe zen, dat een bedrag van f3ö.000.(welk bedrag vrij wel overeenkomt met de schuld, welke de vereeniging heeft, in verband met hare bezittingen, bestaande, uit een huis, met erf, benevens veilinggebouw en kan toor met inventaris) niet behoort tot het z.g. handels- crediet. Zij verklaarde, daarom niet bereid te zijn de vereenigiing verder te financieren, indien voor dat be drag geen andere dekking werd gevonden. Andere bankinstellingen bleken desgevraagd van gelijke op vatting. Het veilingsbestuur kan deze opvatting billijken, temeer, waar voor handelsgeld meer rente verschul digd is dan voor kapitaal, verkregen uit een gewone geldleening. Het kapitaal, hier bedoeld, had dan ook reeds bij de oprichting bijeen moeten zijn gebracht. Het is evenwel niet mogelijk thans de gemaakte fout te herstellen, omdat de financieele omstandig heden van het grootste deel der leden, als gevolg van de enorme vorstschade, geleden in den winter 1928— 1929 en van de thans heerschende economische crisis zulks niet toelaat, terwijl bij hypotheekbanken hoog stens 60 a 70 der waarde kan worden verkregen, terwijl het ook de -raag is of de daarvoor te houden taxatie het bedrag van f30.000,zal aanwijzen. Op een hooger bedrag zal die taxatie vrij zeker niet uit komen. Wij hebben ons overtuigd van den finantieelen toe stand van de vereeniging en daarbij is ons gebleken, dat de vereeniging zich behalve met het veilen van bloembollen en het verstrekken van voorschot aan de leveranciers dier bollen, in niet onbelangrijke mate bezig houdt met het bieden van hulp aan hare leden, die behoefte hebben aan bedrijfskapitaal. Die hulp wordt verleend op z.g. kraameontract, hetwelk den geldnemer o.a. bindt om de leverbare bollen op de veiling te Breezand aan te voeren. Deze maatregel die indirect ook het belang beoogt van de veiling als zoodanig, is toegepast speciaal met het doel een de bacle in de bedrijven van Breezand te voorkomen en draagt derhalve een bijzonder karakter. Van dit ter rein zal de veiling zich dan ook geleidelijk terugtrek ken. Met deze toezegging en met het uitzicht op gemeen telijken steun heeft het Bestuur der vereeniging de bankkinstelling bereid gevonden de relaties aan te houden. Tot het verleenen van dien steun, in den vorm van verstrekking van een kapitaal van f30.000,—, stellen wij u thans voor te besluiten. Wij achten het voldoende gemotiveerd het risico aan die uitgave verbonden door de gemeente te doen dragen, waar het hier gaat om het behoud van de vei ling te Breezand. Die x 'iling toch kan worden be schouwd als een soort barometer voor do streek. Gaat het haar goed, dan zal dit de instellingen die de in- dividueele kweekers aan hypotheek en bod rijf scrcdie- ten moeten helpen, meer vertrouwen schenken. De voorwaarden. Niettemin eischt het gemeentebelang, dat verstrek king van dit kapitaal gepaard gaat met de meest mo gelijke waarborgen, weshalve wij u voorstellen aan voormeld besluit de volgende voorwaarden te verbin den: 1. op de vaste goederen der vereeniging wordt ten behoeve der gemeente hypotheek verleend; 2. de leiding van de veiling wordt onder verant woordelijkheid van het bestuur toevertrouwd aan een directeur-boekhouder, bijgestaan door een vei lingmeester. Geen dezer beide functionarissen mag derhalve lid zijn van het bestuur; 3. de belooning van den directeur-boekhouder dient als volgt te worden geregeld: a. vast salaris f2500.—; b. een aandeel van do overwinst, als volgt: 10 totdat een salaris van f3000.— is be reikt; 5 totdat een salaris van f 4000.— is bereikt; 2V| boven een salaris van f 4000.—. Wijziging in deze salarisregeling behoeft de goedkeuring van Burgemeester en Wethou ders; 4. het bestuur wordt terzijde gestaan door een ac countant; deze zal, om tegenover het bestuur ge heel onafhankelijk te kunnen staan, worden be noemd en ontslagen door de algemeene vergade ring. Hij zal zich niet tot het enge accountants- werk moeten beperken, doch ook over de organi satie en het algemeen beheer moeten ndviseeren en elke drie maanden een verslag van zijne be vindingen moeten uitbrengen aan de algemeene vergadering en den gemeenteraad; 5. de benoeming van directeur, zoomede de benoe ming en bezoldiging van accountant, veiling meester en vast kantoorpersoneel is aan de goed keuring van Burgemeester en Wethouders onder worpen; 6. aan Burgemeester en Wethouders moeten te al len tijde inlichtingen worden verstrekt, waartoe zij bevoegd zijn zich rechtstreeks tot den accoun tant te wenden en inzage van boeken on beschei den te verlangen; 7. aan een of meer leden van het Dagelijksch Be stuur dezer gemeente of hun gemachtigde wordt toegang verleend tot de ledenvergaderingen, waartoe tijdig aan Burgemeester en Wethouders telkens een uitnoodiging wordt gezonden; 8. eene voor den aanvang van een boekjaar bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen begroo ting behoefi de goedkeuring van dit college. 9. de balans en de verlies- en winstrekening over een boekjaar zijn binnen een maand na afloop van dat boekjaar aan de goedkeuring van Bur gemeester en Wethouders te onderwerpen; 10. het onderpand is ten genoege van Burgemeester en Wethouders tegen brandschade te verzekeren; 11. wijziging der statuten is onderworpen aan de voorafgaande goedkeuring van Burgemeester en Wethouders; 12. voor het aangaan van schulden of andere finan- tieele verplichtingen, welke niet rechtstreeks het gevolg zijn van het eigenlijke work der vereeni ging (het veilen van bloembollen) is vooraf de toestemming van Burgemeester en Wethouders noodig; 13. tot aflossing van het kapitaal moet telken jare worden betaald: lo. op vijftien Mei ten minste een bedrag van één duizend vijf honderd gulden en 2o. een bedrag, overeenkomende met 20 van de netto winst tot tientallen van guldens naar beneden afgerond, binnen een maand, nadat de verlies- en winstrekening is vastge steld en goedgekeurd: 14. tot liquidatie der vereeniging zal niet mogen wor den overgegaan zonder toestemming van Burge meester en Wethouders, die deze toestemming echter alleen zullen mogen onthouden op grond, dat de finantieele noodzakelijkheid om te liqui deeren naar haar oordeel niet aanwezig is; 15. het geleend bedrag of het niet afgelost gedeelte daarvan zal dadelijk moeten worden terugbetaald indien door Burgemeester en Wethouders gege ven aanwijzingen niet worden opgevolgd of in strijd wordt gehandeld met de hiervoor genoem de voorwaarden; 16. de leden van de veiling moeten worden opgewekt de door hen geteelde bollen aan eigen veiling te veilen. 17. de te sluiten overeenkomst, waarin alle voor-' waarden zullen worden vermeld, houdt op te gel den, zoodra de finantieele verplichtingen door de vereeniging geheel zijn nagekomen; 18. de kosten op deze overeenkomst en op hare uit voering vallende zijn ten laste van de vereeni ging. SINT MAARTEN Onze plaatsgenoot, de heer J; B. Visser, kaasmaker aan „de Tijdgeest" alhier, is als 1ste kaasmaker be noemd bij de fabriek „Mariëndal" te Apeldoorn. De jongeheeren C. Koning Pz. en C. Koning Dz., leerlingen van de Ambachtsschool te Alkmaar, zijn overgegaan resp. van de le naar de 2e en van de 2e naar de 3e klas. De jongeheer P. de Vries alhier, ook leerling der Ambachtsschool te Alkmaar, heeft als no. 1 zijn eind diploma verworvene, zoodat he mals zoodanig een le prijs werd toegekend, bestaande uit een studieboek voor timmerlieden. Na een tusschenruimte van 4 jaar was 't, dat de vrijzinnige kiesvereeniging alhier weer teeken van leven gaf, door met haar leden te vergaderen in café „Rust en Lust", teneinde voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing weer met een aantal candidaten uit te komen. De heer J. Glas, voorzitter, opende deze bijeenkomst, welke door 19 leden was bezocht en sprak zijn spijt uit over het feit, dat van Eenigenburg en Groenveld geen leden aanwezig waren. Voorzitter releveert hetgeen in de afgeloopen 4 jaar verbetering voor de gemeente heeft gebracht, waarbij de gelijkstelling van het financieel gedeelte voor de gemeente een reuzen-vooruitgang is, daar voor deze gemeente per persoon van het Rijk ont vangen wordt f 9.40, bijna geen gemeente zoo hocg, zegt voorzitter. Dat is een bewijs dat onze gemeente door de vele scholen zoo uiterst zwaar belast was. Hierna las de secretaris, de heer W. C. Speets, de no tulen der vorige vergadering voor, welke de goedkeu ring verkregen. Het financieel beheer, toevertrouwd aan den heer M. Louw. sloot met een saldo van f 41.19. Gezien dat voor 2 jaar de geheele inboedel bij den penningmeester is Verbrand, en hq de kas der vereeniging heeft gered, komt dezen penningmeester een extra pluimpje toe voor de groots accuratesse en de groote waakzaamheid voor de vereeniging betoond. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende hee- ren J. Glas en W. C. Speets beiden herkozen en aan vaardden dit. Op de vraag of de thans zittende raadsleden weer op de lijst wenschen voor te komen, wordt dit door de heeren Glas, Blom en Brak geaccepteerd, terwijl de heeren A. en K. Wit, niet aanwezig, ook weer als zoo danig zich beschikbaar stelden. Bij stemming werd nu uitgemaakt, dat op de lijst geplaatst worden de heeren: 1 J. Glas, 2. A. Wit. 3. K. Wit. 4. D. A. Blom. 5. P. S. Eenhoorn, 6. A. Brak, 7. L. Barten, 8. D. Burger, 9. Jn. Bijpost en 10. Jb. Schermerhorn. terwijl als plaatsver vangers de heeren T. Rens en M. Louw werden geko zen. Behandeld werd thans een verzoek om geldelijken steun van de Vrijz. Kiesvereeniging te Schagen. ter dekking kosten propaganda voor de a.s. Prov. Staten verkiezing. Wordt goedgevonden dat het bestuur dit re- regelt. Na nog eenige onbeduidende opmerkingen sluit voorzitter onder dank deze bijeenkomst. BARSINGERHORN B. en W. hebben den dag van stemming voor verkie zing van leden van den Gemeenteraad bepaald op 17 Juni 1931. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. Klstemaker als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, bieden B. en W. den Raad de na volgende aanbeveling aan: 1. De heer P. Blaauboer: 2. de heer C. Kaan. Wegverbetering. Naar wij vernemen zal in de op 8 April a.s. te houden Raadsvergadering worden behandeld het voorstel van B. en W. den weg voor doorgaand verkeer Hoorn Schagen als volgt te verbeteren: a. wegvak TinHeerenweg: na verbetering en ver breeding van fundeering enz. te bedekken met porfier- bristar; b. wegvak HeerenwegLeekerweg: na verbreeding en verbetering van fundeering enz. een wegdek aan te brengen van eerste soort straatklinkers, benevens een loopstraat ter breedte van 1 M., gelegen op dezelfde hoogte van het wegdek; c. den Leekerweg en het wegvak LeekerwegOoster- brug op dezelfde wijze, als genoemd onder a. We gelooven. dat als dit voorstel is aangenomen en uitgevoerd aan een lang gekoesterden wensch van de ingezetenen zal zijn voldaan. overkomenlijke bezwaren bestaan betreffende den groo- tsn afstand, enz. In deze verandering is geen enkele verbetering te zien. doch wel verslechtering. De verdere besprekingen waren van huishoudelljkcn aard. J.l. Vrijdagmiddag had aan den Westerlanderweg nabij de Laan ean autobotsing plaats tusschen de vrachtauto van den heer H. Kaan en de luxe auto van den heer A. Peersboom van Nieuwe Niedorp. De vracht auto kwam uit de Laan en de bestuurder zag de luxe auto te laat, welke laatste, komende van rechts den voorrang had. De luxe auto werd flink beschadigd aan spatbord en treeplank, doordat deze bij het te veel uit wijken naar rechts in botsing kwam met hetl angs den weg staande hek. Het ongeval bepaalde zich dus tot materiecle schade. Woensdagavond vergaderde de Coöperatieve Boeren leenbank Barsingerhorn ten lokale van den heer A. de Graaf alhier. Aanwezig 41 leden. Voorzitter opent de 23ste jaarvergadering met een woord van welkom, zijn gcr.cegcn uitsprekende over de bevredigende opkomst. Door den secretaris van den Raad van Toezicht wor den de notulen der vorige vergadering ge'ezen, welke onveranderd en onder dankzegging aan den samenstel ler worden goedgekeurd. De secretaris van het bestuur was door ongesteldheid afwezig. Vervolgens brengt de kassier verslag uit over de ver schillende Bankzaken over het afgeloopen jaar. Uit een en ander blijkt, dat 11 nieuwe leden zijn toegetreden, terwijl 7 leden bedankten. Het aantal leden per 31 Dec. 1930, bedroeg 152. Over 1930 vermeerderde het aantal spaarders met 8 en kwam op 375 met een gezamenlijk tegoed van f 480464.06 52 voorschotten werden verstrekt; 33 gedeeltelijk en 34 geheel afgelost. Het aantal voor schotten bedroeg op 31 Dec. 104 beloopende een bedrag van f 2-16685. Het aantal loopende rekeninghouders was 38, terwijl over 1930 1876 dak boek posten zijn geboekt. Dc rente van voorschotten bedraagt 4% pet, de rente van spaargelden 3% pet. en met een looptijd van een jaar 3*4 pet De winst heeft bedragen f 1073.65, welk bedrag na vaststelling der rekening de balans aan de reserve zal worden toegevoegd, waardoor die reserve stijgt tot f 17236.23. Den kassier wordt dank gebracht voor zijn duidelijk verslag. Namens de Commissie belast met het nazien der re kening adviseert de heer Jb. van Meurs dc rekening goed te keuren, daar alles in de beste orde is bevonden Alduc wordt besloten. Voorzitter brengt dank aan de Commissie voor hun ne bemoeiingen. De verkiezing van een lid van het Dag. Bestuur, we gens periodieke aftreding van den heer W. Kooijman Jr. heeft tot resultaat dat de hoer Kooijman mot groote meerderheid van stemmen wordt herbenoemd. Genoem de heer laat zich de herbenoeming wederom welgeval len onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrou wen. De heer Jb. Bakker Az. wordt daarna herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht. Ook de heer Bakker neemt die herbenoeming weer aan. Voorzitter dankt de heeren Eriks. Van der Oord cn Blaauboer, die het stembureau vormden, voor hun werk. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden hierna bij acclamatie benoemd de heeren Jb. Kistemaker en Alb. Vis. Voorzitter brengt hierop verslag uit van de gehouden vergadering van de Centrale Bank, hetwelk geen aanlei ding geeft tot het maken van opmerkingen en tot het stellen van vragen. Bij de rondvraag zegt de heer Jb. Kistemaker namens den Raad van Toezicht een woord van dank aan het Bestuur voor al hetgeen ook over 1930 in net belang van den Bank is gedaan. Wanneer we de rekening na der beschouwen, aldus spreker, en v.e constateeren daarop een winst van ongeveer f 1903.dan kunnen we wel gerust zijn en de toekomst met vertrouwen te gemoet gaan. Den kassier brengt spreker eveneens dank, mede namens de leden, voor zijn bereidwilligheid om steeds, ook bulten kantooruren, behulpzaam te zijn. Met een lu'd applaus stemt de vergadering met het gespro kene in. Voorzitter dankt tenslotte den heer Kistemaker voor de gesproken woorden, den kassier voor zijn gehouden correct beheer en de vergadering voor de belang stelling en gaat over tot sluiting met de beste wenschen voor het komende jaar. HARE N K A II S I' E L GEMEENTE IIAREN KA RS PEL. Burgerlijke Stand over de maand Maart 1931. Geboren: Pieter Otto, zoon van Willem Grin en Anrie Otto; Tiieodorus Jozef, zoon van Jan Dekker en Naatje Oudeman; Cornelia Maria, dochter van Mottheus I-Ioo- geboom en M-rgaretha Pronk; Maria Jcscflna, dochter van Jacobu3 Lr.dovieus Morsink en Wilheimina Maria Hoedjos; Anna. dochter van Pieter Karsten cn Cathar-ra van Duin: Jacobus, zcon van Lambertus Stoop en Aga- tha Zut; Johanna Cornelia, dochter van Petrus Johannes Mulder en Alida Bleeker; Michiel Gerrit, zoon van Pieter de Kraker en Neeltje Ootjers: Rigtje Anna. dochter van Hendrik Hosper en Aafkc Huisman; Simcn. zoon van Johanna Cornelia Noiten; Dieuwertje. dochter van Arie Stins cn Neoltje Kuiper; Jan, zoon van Petrus Hendricus Spaans en Cornelia Brigitta van Duin; Anna Cornelia Catharina, dochter van Simon Groen en Elisabeth Ca- tharina Groen; Theodorus, zoon van Jacobus Bleeker en Xatharina Smit. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Catharina Maria Eleeker, oud 30 jaren, echtgenoote van Petrus Ruiter; Maartje Boerdijk, oud 71 jaren, weduwe van Cornelia Kleijer; Gerrit Entes. oud 55 jr.rcn, echtgenoot van Hill'etje Vlaar, Johannes Tijm, oud 1 maand. 11 O O (I H' O u D De op 1 April jl. vastgestelde kiezerslijst dezer ge meente bestaat uit lllo kiezers, te weten: 1116 voor de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal. 1C99 voor de Provinciale Staten en 1C54 voor den Gemeenteraad. Onze plaatsgenoot, P. Koorn Sz.. slaagde voor waardelijk voor de Ambachtsschool te Hoorn, terwijl C. Benit Jz. aan de Langereis mol gunstig gevolg toe latingsexamen had gedaan voor de Ambachtsschool te Alkmaar, heiden leerlingen van den heer I. Hoek stra, Hoofd der O. L. school in de Kerkelaan alhier. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1031. Geboren: Geertruida Maria, dochter van Jacob Groot en van Anna Klaver: Cornelis Johannes, zoon van Cornelis Rood en van Agatha Twisk. Catharina Margaretha, dochter van Hillebrand Stam cn van Catharina Wever Margaretha Elisabeth. dochter van Johannes van Diepen en van Johanna Guurtruida Schipper. Cornelia, dochter van Adrianus Langedijk en van Cornelia Beerepoot. Overleden: Elisabeth Tromp, oud 72 jaren, echtge noote van Pieter Koning. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Gerardus Rempt oud 22 jaren te Hoog woud, met Jeltje de Leeuw, oud 20 jaren, te Opper does. Vertrokken en ingekomen personen van -1 tot cn met 31 Maart 1931. Reinhold Faber, geen. van Aartswoud O 9 naar Schagen, Nes; Hendrik Brandsma en gezin, N.H., van Aartswoud K 8. naar Zijpe N.H.; Gerardus Rempt, N.H., van Aartswoud E 23. naar Winkel; Marijtje Vet, weduwe J. Blom, van Aartswoud F 40 naar Oude Niedorp; Maria Groot, R.K.. van Noordeind I) 89, naar Venhuizen; Rommert van Riesen en vrouw, geen. van Langereis A 27 naar Winkel; Gerrit en Antje Rcnooij. N.H., var» Boekelwegbuurt 1 24 naar Abbekerk. Geertruida Paur. R.K.. van Wecre K 13 naar Grootebroek; Eytje Spoelder. weduwe L. David- zon, X.H.. van Kerkelaan C 14 naar Zwaag, Huize Avondlicht; Johanna de Boer, R.K., van Gouwe II 2 naar Sijbekarspel: Geertje Pruirn. weduwe R. Baron en gezin, geen. van Langereis A 45 naar Nieuwe Nie dorp: Sophia Luise Hofma G.K., van Bergen naar Langereis A 47; Pieter Wijtman en vrouw, van Mid- woud naar Langereis A 45: Fie Drost en gezin, N.H., van Winkel naar Langereis A 41; Cornelis Mol. R.K., van Wervershoof, naar Zuideind D 10; Anne van der Meulcn, geen, van Ileiloo naar Aartswoucl O 10; Ilugo Faber, geen, van Wieringerwaard naar Aartswoud G 9; Wieger Veen en gezin, V.E./Z.G., van Steenwij- kerwold naar Aarts woud E 18; Elisabeth van Dijk, geboren Veen. N.H., van Steenwijkcrwold naar Aartswoud E 18; Ottilie Hermina Diederichs, echtge noote van Dirak Hoogenboom en dochter, van Zand- voort, naar Aartswoud E 49 Cornelis Manshanden, R.K.. van Heiloo naar Lambertschaag L 10.; Klaas Bakker en vrouw, N.H. en D G.. van Ileerhugowanrd naar Langereis A 27: Johannes Butijn, G.G., van Ril land Bath naar Aartswoud F 43; Jan Postumus. geen, van Schagen naar Boekelwegbuurt I 11; Hendrik van der Scheer. G.K.. van Grijpskerk naar Boekel wegbuurt I 24: Jan Ebele Frankes. N.H., van Grijos- kerk naar Boekelwegbuurt 1 24; Gosse Rein van der Wal en vrouw. N.H.. van Zuidhorn naar Boekelweg buurt I 24; Derk Zeihorst, en gezin, van Stad Vol- lcnhovo naar Aartswoud E 32. Jan Scholte en gezin, N.IL, van Heemskerk naar Zuideind D 43.

Schager Courant | 1931 | | pagina 19