SchagerCourant Arpad Moldovan, KBLAAUB0ER, SCHAGEN. VERHUIZINGEN per Aulo=Meubelwagens. Défde Blad. BERICHT. Plaatselijk Nieuws. Theater Royal. Kunstlicht-Installatie Bekendmakingen. Kostelooze inenting. Predikbeurten. Marktberichten. Bemiddeling in het Wieringermeer-conflict De onbewaakte overweg. Uit de tram geslingerd. Zware brand bij Waalwijk. Handgranaat ontploft. Een auto-avontuur. Een zeldzame operatie. 32 d ood en bij de „F 1 oria"< ramp. Schietpartij in een synagoge te Boedapest. Zaterdag 4 April 1931. 74ste Jaargang. No. 8844 Het volgend nummer van de Schager Courant verschijnt WOENSDAG 8 APRIL. DE DIRECTIE. MARKTOYTSRZICHT. De markt voor de Paaschdagen liet zich weer aan zien dat het stil zou wezen; de meeste slagers waren voorzien voor de Paasch, daar is wel rekening mede gehouden wat de aanvoer van vette koeien betrof. De handel was matig, de hoogste prijs, welke besteed werd, was 45 ets. Met de handel in kalf- en geldekoeien was het trekkend doch duur, het koude weer was op dien handel van grooten invloed. In pinken was wel handel geweest, indien er meer waren aangevoerd. Stiller was het met den handel in nuchtere kalveren bij de vorige week vergeleken; van de prijzen was ook iets af, de aanvoer wordt iets kleiner Toch waren nog 239 stuk6 aangevoerd. Paarden werden vlug verkocht, daar is tegenwoordig veel vraag naar. De oude slachtschapen golden van 3135 gld., handel stug, daar is tegenwoordig blijkbaar weinig vleesch noodig. Overhouders voor de weide golden van 2632 gld. en hierin was ook weinig handel, geen wonder, het land groeit geen sprietje De handel in vette var kens was gewoon, prijshoudend, wordt niet sleohter. De aanvoer van biggen en schrammen was zeer be duidend. Handel matig. Zware schrammen waren er niet aangevoerd, vandaar de noteering van 1823 geld. Op de kippenmarkt was het stilletjes wat de aanvoer betrof. De handel was goed, er moest veel meer geweest zijn. FILMNDEUWS. Zondag, Maandag en Dinsdag zal in het theater Igesz de grootste wereldfilm „Westfront" vertoond worden. (Zie advertentie). CANDIDATENLIJST DER S.D.A P. Na gehouden referendum is de uitslag van de can- didat.enlijst van de S.D.A.P. alhier voor den Ge meenteraad als volgt: 1. B. Orsel; 2. K. Bakker (aftr.); 3. mevr. Kramer- Keijzer; 4. P. Krook; 5. P. W. Weeber; 6 J. W. Look- man (aftr.); 7. K. Schouten; 8. G. Rempt; 9. C. F. N. Teijken; 10. H. Klaver. DE HANZE. De afd. Schagen van de Hanze zal in den herfst van dit jaar een groote propaganda-avond organi- seeren. Theater Royal heeft voor zijn bezoekers in deze Paaschweek een uitgelezen programma samengesteld, waarvan de hoofdschotel bestaat uit. „Paramount op Parade", een filmwerk, dat door de directie reeds voor een paar weken terug werd aangekondigd. Deze film, die ongetwijfeld weer aan honderden een jo- ligen avond zal bezorgen, wordt ook wel het „Feest der Sterren" genoemd, omdat al het talent, waar over de Paramount Film Mij. beschikt, er aan mee werkt. Namen als Maurice Chevalier, Clara Bow, Nancy Caroll, George Bancraft, Evelyn Brent en vele andere der bij het publiek geliefkoosde artisten, zijn den bezoeker een waarborg, dat hij in zijn verwachtin gen niet zal worden teleurgesteld. Zij treden op in een schier eindelooze reeks van verbluffende scènes, waarvan vele gekleurd zijn volgens het Techicoler 6ysteem. En dan niet te vergeten een groot aantal Hollandsch sprekende en zingende schetsen, met Louis Davids, Theo Frenkel en Mien Duymaer. In één woord een film, die éénig in zijn soort is en zooals terecht wordt aangekondigd, U slechts één maal in uw leven zult zien. Van de talrijke nummers die gegeven worden, vol gen hieronder een paar scènes: „De Oorsprong van de Apachendans". In deze ver makelijke en pikante schets van Ernst Lubitsch, laten Maurice Chevalier en Evelyn Bi*ent u zien, hoe de apachendrns zijn oorsprong vond in een slaapkamer. Met een inleiding door Theo Frenkel. „All I Want is just One Girl". De tweede schets van Ernst Lubitsch, waarin Maurice Chevalier u laat zien hoe in Parijs de minnende paartjes in het park door de politie behandeld worden. Maurice neemt na tuurlijk de liefde in bescherming en zingt nog een liedje bovendien. Met een inleiding door Theo Fren kel. (Nederlandsch.) „Tinus als Verkeersagent", voorgedragen door Louis Davids. Waaruit u leeren kunt dat een Hollandsch meisje och maar je ware is. (Nederlandsch.) En nog vele andere, die met elkaar een vroolijk mengsel vormen van gratie, talent, humor, fantasie en levensblijheid. Inderdaad iets bijzonders! KINDERPORTRETTEN. FAMILIEGROEPEN. BUSTEN. BRUIDS- en BRUILOFTSFOTO'S, enz. in allerfijnste uitvoering. Specialiteit in VERGROOTINGEN en REPRODUCTIES naar elk portret, ook naar oude foto's. Onze nieuwe, moderne te NIEUWE NIEDORP wordt met de Paaschdagen in gebruik genomen. Beide Paaschdagen geopend namiddags van 1 tot 9 uur. Fotografische Ateliers Nieuwe Niedorp Noordscharwoude. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken be kend, dat op Vrijdag 10 April a.s., des voormiddags 10 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinnering van hen, die zich daartoe ten huize van den heer A. C. Melchior aanmelden. Sohagen, 2 April 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen. ZONDAG 5 APRIL. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Groet, (zaal van K. Peijs), nam. 5uur, Ds. J. J. Ruijs. Sohoorl (dorp) Laanweg, nam. T*A uur, Ds. J. J. Ruijs. MAANDAG 6 APRIL VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Groet, voorm. 11 uur, Ds. J. J, Ruijs. EIERVEILING SCHAGEN, 2 April. Aangevoerd: 178532 kipeleren: 5254 Kg. f 3.203.50, 55—57 Kg. f 3.60—3.90. 58—60 Kg. t 3.80-4.10. 61—63 Kg. f 4-4.40, 6467 Kg. f 4.404.70, ongewogen wit f 3.20 4.20, ongewogen bruin f 3,904.50, klein f 33.50, ge middeld f 3.70; 6513 eendeieren f 3.603.70. HOORN. 2 April. Aanvoer: 18 stapels kleine fabriekskaas f 34.50, 2 sta pels kleine boerenkaas f 36., Aanvoer- 2G stapels, wegende 26201 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 3 April 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 67 stapels, wegende 95620 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen waren als volgt: Fabriekskaas: 62 st kleine f 34.50, 3 st. Commissie f 32. Boerenkaas: 2 stapels kleine f 35. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 3 April 1931. Op de hed engehouden graanmarkt waren in totaal 612 H.L. aangevoerd, als: 186 H.L. tarwe f 49, 124 H.L. gerst chev. f 67.25, 154 H.L. haver f 47.25, zaaihaver f 89, 32 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 1215, cl- troenboonen f 815, duivenbonen f 1516. witte boonen f 2022, 5 H.L. geel mosterdzaad f 10. karwijzaad 26.50 28.50, 10 H.L. blauwmaanzaad, tuinboonen f 18, 71 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) f 610, groerte erwten (groote) f 1517, grauwe erwten f 4561, vale erwten f 48—52. alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 3 April. Andijvie f 2.90—7.20, kropsla f 10.80—15.20, per 100 st... gele kool f 2.204, roode kool f 8.5010.20, uien f 1.90 3.30, wortelen f 2.401.90, per 100 Kg., prei f 5.60—13, rabarber f 1021, raapstelen f 2.103.50, radijs f 2—6, selderie f 5.20—19, wortelen f 15 per 100 bos. spinazie f 0.94—1.20 per bak, witlof I f 12—19. H f 8—11 per 100 pd. BROEK OP LANGENDLJK, 3 April. Roode kool f 9.60—12.40, doorschot f 8.60—10.20, gele kool f 3.10—5.40, doorschot f 3.20—^4.60. D. witte kool f 3.805.20, grove uien f 1.20—1.70, uien f 2.10—2.30, drielingen f 0.700.80 per 100 Kg. Aanvoer: 16800 Kg. roode kool, 36000 Kg. gele kool, 42000 Kg. D. witte kool, 3700 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 2 April. Uien f 2.60—3.20, drielingen f 1.50—2.20, grove f 1.70 2.10, peen f 1.501.80, roode kool f 8.3013.40, gele kool f 4.106, D. witte kool f 3.704.80, kroten f 1.50 per 100 Kg. Aanvoer: 6600 Kg. uien, 4400 Kg. peen, 84600 Kg. roo de kool, 32800 Kg. gele kool, 126400 Kg. D. witte kool, 1500 Kg. kroten. NOORDSCHARWOUDE. 3 April. Uien f 2.803, drielingen f 1.201.40, nep f 2.20, grove f 22.30, peen f 1.10, roode kool f 7.9013.10, gele kool f 3.70—5.80, D. witte kool f 3.204.70 per 100 Kg. Aanvoer: 5400 Kg. uien, 1000 Kg. peen, 78000 Kg. roo de kool, 48200 Kg. gele kool, 112800 Kg. D. witte kooL WARMENHUIZEN, 2 April. Roode kool le kw. f 9.30—12.60, 2e kw. f 5.50—950, gele kool le kw. f 4.50—5.30, 2e kw. f 3.80—4.30, witte kool le kw. f 44.80, uien f 2.60—2.80, grove uien f 2.30, peen f 1.70, kleine f 1.101.40, blauwe aardappelen t 3 per 100 Kg. Aanvoer: 26900 Kg. roode kool. 7700 Kg. gele kool, 29300 Kg. witte kool, 2400 Kg. uien, 1550 Kg. peen, 75 Kg. aardappelen. WARMÉNHUIZEN. 3 April. Roode kool le kw. f 9.50—12.40, 2e kw. f 7.10, gele kool le kw. f 4.50, 2e kw. f 1, witte kool le kw. f 3.80—4.30. 2e kw. f 2.60, per 100 Kg. Aanvoer: 5850 Kg. roode kool, 1500 Kg. gele kool, 9150 Kg. witte kool. Verschillende berichten. Landarbeid of grondwerk? In Den Haag kwamen gisteren, onder leiding van den Rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries, vertegenwoor digers van de samenwerkende bouwarbeidersorgani saties, de 1 andarbeidersbonden, hét N.V.V. en het R.K. Werkliedenverbond bijeen ter bespreking van het conflict in den Wierinerermeerpolder. De directie was vertegenwoordigd door den heer Meshu. De besprekingen liepen goeddeels over de vraag, of de verkavelingswerken als landarbeid dan wel als grondwerk beschouwd moeten worden. Over de waar deering daarvan is men niet tot overeenstemming ge komen. Besloten werd, dat de gezamelijke vertegen woordigers in den loop der volgende week een excur sie naar den Wieringermeerpolder zullen maken voor het instellen van een onderzoek in loco. Vrachtauto door den trein meegesleurd. Geen persoonlijke slachtoffers. Gisteren is de vrachtauto van de Stoomwasscherij „De Blauwe Olifant" voorh. Corn. Quartel te Ughelen bij Apeldoorn, op den onbewaakten overweg te Eerbeek, door den trein, die om halfnegen in de richting Dieren daar passeert, aangereden, een tiental meters medege- sleurd en daarna onder aan het talud van de spoorbaan neergeworpen. Persoonlijke ongelukken zijn niet ge beurd, daar de chauffeur en een knecht zich bijtijds in veiligheid konden brengen. Slechts het linkervoorwiel en het spatscherm van de auto werden beschadigd; twee manden met waschgoed werden uit de auto geslingerd. Het uitzicht is daar ter plaatse tamelijk goed. Vraagt de prijzen eens van: MEUBELEN, TAPIJTEN, KARPETTEN, LINOLEUMS, KAPOKMATRASSEN, STAALDRAADMATRASSEN. COCOSARTIKELEN, enz. enz., welke in zeer grooten voorraad tegen scherp concurreerende prijzen worden aangeboden. Franco levering en plaatsing. Vraagt prijsopgave. Te ver uit het portier geleund. Het slachtoffer aan de gevolgen overleden. Gistermorgen om S uur is onder Ocgstgeest de 19- jarige v. II. uit Leiden, die zich met de stoomtram naar Sassenheim begaf, doordat hij zich met het bo venlichaam buiten het balcon bevond, in aanraking gekomen met een betonnen paal langs den weg. Hij werd uit de tram geslingerd en is kort daarop over leden. WINDHOOS. Onder Apeldoorn. Een windhoos heeft Donderdag te Apeldoorn bij velen schade aangericht, In het bijzonder was dit het geval bij eenige groentenkweekers, o.a. bij den heer D. Dekker aan den Deventerstraatweg, bij wien vijf tig groote ramen, waarmede de kassen waren afge dekt, in de lucht werden geslingerd. Door het val lend gas werd tevens veel schade aangericht aan de jonge gewassen. Ook bij den heer Apon, aan den Meidoornweg, werden vele ramen van broeikassen de lucht ingeslingerd. RIJKSWEG DOOR CASTRICUM. Bij het gemeentebestuur van Castricum is bericht binnengekomen dat de minister van Waterstaat heeft beslist, dat het plan tot omlegging van den rijksweg buiten de kom van Castricum voorshands, niet zal worden uitgevoerd, doch dat het bestaande tracé van den weg door de kom zal worden verbeterd. Er aan toegevoegd wordt, dat later naar behoefte van het zich ontwikkelende verkeer nog tot het maken van de oostelijke afsnijding om die kom zal kunnen worden besloten. BOERDERIJ TE WEHL AFGEBRAND. Hoornvee en varkens omgekomen. Woensdagavond omstreeks acht uur is te Wehl in den Gelderschen Achterhoek door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer G. Mentink. Door den sterken Oostenwind aangewakkerd, stond in weinige oogenblikken de geheele boerderij in lichtelaaie. Een dertigtal varkens en de kippen konden gered worden. Negentien stuks hoornvee en veertien varkens verbrandden, benevens de geheele inboedel. Bij gebrek aan water kon er niets gebluscht worden, zoodat alles tot den grond afbrandde. De landbouwer was met zijn gezin naai de kerk in Wehl geweest en wilde, nadat, hij een kop koffie gedronken had, het vee verzorgen. Toen hij in de schuur kwam, stond deze reeds in volle vlam. Alles is verzekerd, doch laag. Twee boerderijen en twee woningen een prooi der vlammen. Gistermorgen omstreeks elf uur is loor onbekende oor zaak brand uitgebroken in de Vrijhoeve—Capelle. gem. Sprang—Capelle (N.-Br.) De brand werd het eerst ont dekt in de kapitale boerderij van den heer H. Stam, bij wien mede inwoont de heer P. Stam. In zeer korten tijd stond de boerderij met stallen en schuur in lichtelaaie. Alleen het vee kon worden gered. Tien minuten later werd de nevenstaande boerderij van P. van der Schans door het vuur aangetast. De sterke Z.O. wind maakte het blusschingswerk vrijwel onmogelijk; ook deze boer derij ging in de vlammen op. Het vee kon worden gered Het water van een slang, die op de waterleiding was ge koppeld, kon niets anders doen dan de aangrenzende gebouwen nathouden. Te ongeveer kwart over 12 werd ook de dertig meter lange bakkerij, met het woonhuis van den heer Van der Hagen, een prooi der vlammen Assistentie werd ingeroepen van de Tilburgsche en Waalwijksche brandweer. Omstreeks kwart voor één was Waalwijk met een motorspuit aanwezig. Bii ver- sohillende perceelen ontstond hierna nog een begin van brand aan de verschillende rieten daken en de bijlig gende schuren, welke behuizingen slechts met de groot ste inspanning konden worden gered. Thans liggen geheel in de asch de boerderij met stallen en schuren van H. Stam. de boerderij met schuren en stallen van P. van der Schans, de woning van den heer Van der Hagen, waarin gevestigd de coöperatieve bak kerij „Ons Belang" en de woning van Heurtens, waarin een gezin met twaalf kinderen was gehuisvest. KIND IN BRAND GERAAKT. En overleden. Te Kerkrede zijn hij het vuurtjesoken op een land de kleertjes in brand geraakt van een vijfjarig kind van den hoer Cichon. Met zware brandwonden over dekt werd het kind naar het ziekenhuis te Kerkrade vervoerd, waar het aan dc hekomen verwondingen is overleden. Kinderen nauwelijks aan een wissen dood ontsnapt. In de Berliinschc voorplaats Hohenschönhausen heeft gistermiddag op de binnenplaats van een huis in de Dingelstadterstrasse een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor vele vensterruiten worden verbrijzeld en verscheiden telegraafdraden vernield werden. De politie vond op de binnenplaats de over blijfselen van een buisvorige handgranaat. Tusschen Hohenschonhausen en Friedrichsfelde werden later tien handgranaten van dezelfde constructie gevon den. Daarnaast lagen stukken pakpapier en verschei den ineengefrommelde exemplaren van een commu nistisch blad. Men veronderstelt, dat kinderen het pakket, dat daar reeds langen tijd moet hebben gelegen, hebben geopend en er een handgranaat uit hebben gehaald, die zij naar de binnenplaats van het huis in de Din gelstadterstrasse meenamen. Daar hebben zij de ont steking bewerkt en toen waarschijnlijk angst gekre gen. Onmiddellijk nadat zij waren weggeloopen, had de ontploffing plaats. Met een gestolen «ito. Donderdagavond te ongeveer negen uur hebben twee jongemannen, die ln de omgeving van het Leidscheplein te Amsterdam een auto hadden ontvreemd, een ritje gemaakt door plan-Zuid. In de Apollolaan zagen zij twee meisjes, zusters, een van 21 en een van 18 jaar, die zij uitnoodigden mede te rijden. Het góng in do richting van den Amsteldijk en vandaar de Kalfjeslaan door naar den Amstelveenschen Weg. In de Kalfjes laan evenwel reed de chauffeur tegen een boom aan. de linkerzijde van den weg. De botsing was zoo hevig, dat de auto geheel werd vernield, terwijl de meisjes verwondingen opliepen. Zij werden in het Wilhelmina- Gasthuis verbonden en konden vandaar huiswaarts keeren. De jongens kwamen er beter af. In het duister zijn zij ontkomen. De politie stelt een onderzoek in. Vijftienjarige schooljongen van «en wis» j sen dood gered. Uit Stockholm wordt melding gemaakt van een hoogst, zeldzame operatie, dezer dagen door een jong chirurg dr. Ernst Bergenfeidt verricht. Twee schooljongens van 15 jaar hadden in 'eert gang van de school voor de grap geduelleerd, doch daarbij van scherpe messen gebruik gemaakt ei> door een ongelukkig toeval was een der knapen in de borst getroffen. Het mes was tot de hartkamer doorgedrongen. De gewonde werd stervend naar het hospitaal ge# bracht, waar men zijn toestand als hopeloos be# schouwde. De jonge chirurg wilrle echter nog eert laatste poging doen. om het leven te redden en ging daarom terstond tot de operatie over. waarbij hi|t twee ribben verwijderde en de hartwonde toenaaide. i Hij slaagde er in de operatie te volbrengen voor», dat de jongen doodgebloed was. 24 uur lang zweef de de patiënt in doodsgevaar, doch thans bevindt hij zich op weg naar beterschap. Slechts zeer enkele soortgelijke operaties zijn be* kend. Enkele jaren geleden heeft ook de Zweedsche chirurg Einar Key een dergelijke operatie verricht bij een patiënt, die dooi- een schot uit een flobertge-: weer in het hart was getroffen. j Nedere berichten over de aanvaring in de Middellandscne Zee. In aansluiting met hetgeen reeds elders in dit nummer gemeld wordt, over de aanvaring in de Mid- dellandsche Zee blijkt uit nadere berichten, dat da botsing tusschen de „GloriousJJ en de „Florida" plaata had toen eerstgenoemd schip" met een snelheid van dertig knoopen voer om een in het water gevallen vliegtuig te hulp te komen. De „Florida" voer mett een snelheid van 17 knoopen. Nog 22 personen vermist*, Uit Malaga, 3 April: 1 Reddingsploegen werkten den geheelen nacht tofl het te voorschijn halen van de slachtoffers aar», boord van de „Florida", die met een groot, gat de haven binnenliep na de aanvaring met de „Giorious", het Engelsche moederschip voor vliegtuigen. Er werden zes lijken gevonden, waardoor het aantal slachtoffers, dat teruggevonden Is. tot tien stijgt, doert' er moeten nog twee-en-twintig vermisten worden ge» identifieeërd. i De „Giorious" naar Gibraltar.j Nader uit Malaga, 3 April: De „Giorious" heeft, de haven van Malaga gisiereri weder verlaten en is naar Gihraitar vertrokken. Aan boord bevinden zich de passagiers van de „Flo-'j rida"e die door de „Giorious" waren opgenomen en te Gibraltar aan land zullen gaan, waaronder zevën-j tien gewonden. Er zouden in totaal 32 dooden zijn. met name vier Polen. 17 Italianen, drie Zuid-Slaviërs zes Syricrs en' twee Spanjaarden. Vier personen gewond* YVolff meldt uit Boedapest: In een synagoge in de TabaksgasSe heeft gister# gisteravond gedurende de godsdienstoefening een sen# sationoel voorval plaats gehad. Een man drong plotse#', ling door de voorste rijen der aanwezigen en vuurde drie schoten af, waardoor vier personen gewond wer#| den.'De dader kon door de personen, die zich dicht bij hem bevonden, worden gegrepen. Hij werd eerst} afgestraft en daarna naar een politieposthuis ge#| bracht., waar uit het onderzoek bleek, dat. hij de 53# jarige ingenieur Zatloka was. Hij deelde mede geert godsdienst te hebben. Van de gewonden moesten eit twee in het ziekenhuis worden opgenomen. JACA REBELLEN NAAR DE STRAFKOLONIE. Toegejuicht door het publiek* Dc meeste sergeants, korporaals en soldaten, die in verband met den opstand in Spanje te Jaca veroor deeld zijn, zijn gisteren scheep gegaan naar de Cha» farines (een eilandengroep aan de kust van Ma rok», ko). Zij werden bi.i hun vertrek hartelijk door de me»' nigte toegejuicht, waarbij herhaaldelijk de kroot „Leve de republiek" weerklonk. Spoedig daarop kwam het tot relletjes, waarhij svn# dicalisten uit Barrelona de leiding hadden. Naar da politie werd met stoonen geworpen, terwijl van dc of# ficieele gebouwen de Spaanscho vlag werd afgerukt» Eerst na hot vertrek van het schip kon de orde wor den hersteld. Dc bevolking protesteerde tegen de af zijdige houding van de politie. RECHTZAKEN. NA DEN MOORDAANSLAG TE BLOEMENDAAL. Penisonhouder tot twee Jaar veroordeeld, De rechtbank te Haarlem veroordeelde Donderdag een Leidsch pensionhouder, die verdacht werd op zijn vrouw te Bloemendaai een moordaanslag te hebben gepleegd, overeenkomstig den eisch van het O.M. tot twee jaar gevangenisstraf. UITSPRAAK IN ZAKE ROOFMOORD TE CUYK. Twee daders tot 8 jaar veroordeeld, De rechtbank te 's Hertogenbosch deed Donderdag uitspraak in de zaak van den roofmoord te Cuyk. Op 30 Juni van het vorige jaar werd de zwerver B. Tap vermoord in een schuur. Als verdacht van dezen moord had terechtgestaan de vrouw B. M. en de 58- jarige zwerver D. van D. De rechtbank veroordeelde heide verdachten ieder tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch van het OM. had geluid: tegen Van D. acht jaar en tegen vrouw M. 12 jaar gevangenisstraf.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9