Radioprogramma Uit onze Omgeving. Plaatselijk Nieuws. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. f 3.50 bedongen. Doorschot werd verkocht voor f 3.10 f 4.50. Aangevoerd werden 67 spoorwagens, waarvan 15 te Broek op Langend ijk. Gelukkig, dat de meeste uien opgeruimd zijn. Het werk op de akkers gunt geen tijd meer voor het uit zoeken van groote hoeveelheden uien. En op hooge prijzen is, menschelijker wijze gesproken, toch niet meer te rekenen. Deze week brachten uien aanvanke lijk f 1.1Ó1.90 op, later f 2.103.20. Grove uien f 1.30— 2.60, drielingen aan de Broeker veiling f 0.601.60, aan die van den Noordermarktbond f 0.902.20. Nep gold van f 0.801.20. Aangevoerd werden 8 spoorwagens. Voor peen werden de oude prijzen besteed: f 1.20— f 2.40 voor groote, f 0.90 a. f 1 voor kleine. Bieten werden Woensdag aan de veiling der L.G.C. verkocht voor f 5.50; aan den Noordermartbond voor f 1.50. Donderdag 9 April. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110*15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwartet o.l.v. Dick Groene- veld; 12.00 Tijdsein; 12.012.00 Gramofoonmuziek; 2.00 —2.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.303.00 Solisten-concert met medewerking van: Marie Grebe de Lange (zang) en Bernard Drukker (piano) 3.004.00 Causerie door Mevr. Ida de Leeuw-van Rees, over Jongenskleeding; 3.304.00 Gitaar-spel door Louise Walker; 4,00—5.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.005.30 Gevarieerd Loetafoon-programma; 5.307.00 Vooravond-concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 7.007.30 Radio-Volks-Universiteit: Dr. J. D. Bierens de Haan houdt een inleiding over „Nationaal Besef"; 7.308.00 Sportpraatje door H. Hollander; 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Gramofoonmuziek; 8.1510.15 Aan sluiting van het Concertgebouw te Amsterdam: Concert gebouw-Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg. Soliste: Sophie Braslau (zang); 10.1510.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.3011.15 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; 11.1512.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.009.00 Morgenconcert. N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het NCRV-Dameskoor; 10.30— 11.00 Korte Ziekendiejist. K.R.O. 11.0011.30 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig Halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.0112:15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchconcert door het K.R.O.-trio; 1.452.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 2.002.15 Gramofoonmuziek; 2.15—3.15 Cursus Froaie Handwerken; 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje; 3.454.00 Verzorging vap den zender; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.00 5.45 Cursus Handenarbeid voor de Jeugd; 5.456.30 Concert: zang en piano; 6.306.45 Cursus Knippen en Stofversieren; 6.45—7.00 Gramofoonmuziek; 7.007.30 Vragenhalfuurtje; 7.308.00 Politieberichten; 8.008.30 Zang door het Luth. Kinderkoor „Een Vaste Burg"; 8.30 9.00 Rede van den heer H. Amelink; 9.009.25 Zang Kinderkoor; 9.259.35 Intermezzo; 9.3510.00 Zang Kin derkoor; 10.0010.10 Persberichten Persbureau Vaz Dias; 10.1011.30 Gramofoonplatenconcert. WINKEL Op Zaterdag 4 April had alhier plaats dé algemeene vergadering van de Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland. Een groot getal leden, leeraren en belangstellenden uit alle afdeelingen verzamelde zich tijdig in de zaal van den heer D. A. de Bruijn. Omsteeks elf uur opende de voorzitter de vergade ring, er zijn genoegen over uitsprekende dat zoovelen aanwezig zijn, richt voorts een bijzonder woord van welkom tot de heeren Mr. H. Smeenge en de Vries, vertegenwoordigende de vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Drente. Voorts het gemeente bestuur van Winkel, vertegenwoordigd door Burge meester en Secretaris, de heer Lap, vertegenwoordiger van Dr. Boonebakker, Inspecteur van het Nijverheids onderwijs bij de Philipsfabrieken. In zijn openingswoord brengt spreker dank aan de afd. Winkel voor de goed verzorgde voorbereiding en de inrichting der tentoonstelling. De heer Mr. Smeenge zegt dank voor de vriendelijke ontvangst en zegt tegenwoordig te zijn met den heer De Vries als belangstellende vertegenwoordigers van de zustervereeniging uit Drente. In een gloedvolle rede zet spreker de strijd en de wording van het vakonderwijs in Drente uiteen, onderwijs waarvoor de regeering wel iets, doch nog veel te weinig doet en op het dit jaar te houden congres voor het Nijverheidsonderwijs, waarvan spreker voor zitter is, en waar in het bijzonder ook zal worden be sproken het leerlingen-stelsel, zal worden aangetoond hoe nutitg dit is, hoe noodig daaraan steun dient te worden verleend. Voorfs stelt spreker in het licht het groot nut der Vereeniging tot veredeling van het am bacht. Spreker is hier gekomen om te luisteren en te zien, teneinde mogelijke verdere kennis te verspreiden. De Voorzitter der afd. Winkel spreekt daarna een woord van welkom, brengt dank voor de beschikbaar stelling van het marktgebouw voor de tentoonstelling en betreurt het onder de afdeelingen in Westfriesland Schagen te missen; De Burgemeester van Winkel dankt daarna voor de vriendelijke ontvangst en hoopt dat vergadering en ten toonstelling een gunstig verloop zullen hebben. De Voorzitter dankt de verschillende sprekers. Door den Secretaris worden daarna de keurig ge stelde notulen der vorige vergadering gelezen, welke dankbaar worden goedgekeurd, evenals het daarna door hem, eveneens goed verzorgde jaarverslag. De Vereeniging telt thans 704 leden. 104 leerlingen namen deel aan het leerlingenstelsel; 281 leerlingen volgden de verschillende teekenscholen; 26 leerlingen maakten gebruik van de bibliotheek, waaruit 101 boe ken werden verstrekt; 16 leerlingen namen deel aan den cursus hout- en marmerschilderen. Door de commissie voor de rekening en begrooting wordt verslag uitgebracht en behoudens enkele bemer kingen voorgesteld de rekening 1930 goed te keuren, in ontvangst op f 8421.72, in uitgaaf op f 8314.67, bate •f 107.05, batig slot 1929 f 176.71, bate f 283.76; terug betaling aan het Rijk over 1928 f 78.17, blijft een bate tan f 205.59. Overeenkomstig het voorstel der Commissie wordt besloten en den penningmeester bedankt voor zijn ge houden beheer en de Commissie voor haar onderzoek. Voor het onderzoek der rekening 1931 wordt weder een commissie van drie leden benoemd. De begrooting voor 1931 wordt vastgesteld in qnt- Vangst en uitgaaf op f 7960. Inmiddels is ter vergadering verschenen de oud- Öirecteur, de heer Schuitemaker, eerelid der vereeniging, hn wordt door den voorzitter welkom geheeten. De heer Saai, directeur der vereeniging, zet daarna Uiteen het doel van het aanstaande congres voor Vak opleiding en wekt op tot toetreding tot het congres, waarvan de hoog9te kosten f 10.— kunnen bedragen. De Voorzitter deelt mede, voor dit doel machtiging aan den Minister voor overschrijding der begrooting is gevraagd. Door den Directeur, den heer Saai en den heer Span, permanent lid der examencommissie, wordt uiteengezet de plannen tot wijziging der lesprogramma's, waarin aan de theoretische vakken evenveel waarde zal worden toegekend als aan de practische vakken. Als plaats der volgende vergadering wordt aangewezen Medemblik. Daarna wordt medegedeeld de uitslag der bekronin gen en jury-rapporten, reeds vermeld in het nummer van Zaterdag j.1. Na deze mededeeling en het uitreiken der diploma's, wordt de vergadering gesloten en de tentoonstelling geopend. Daarna werd het Hoofdbestuur met zijn gasten, jury leden en bestuur der plaatselijke afdeeling Winkel, offi cieel ten Raadhuize ontvangen, waar het gezelschap door den Burgemeester wordt toegesproken, die het nut van goede voorbereiding voor den komenden vakman bepleit en allen die daarin belang stellen en aan wer ken, wenscht spreker veel succes. De Voorzitter der Vereeniging dankt den Burgemees ter en het gemeentebestuur voor de hartelijke ontvangst en de groote belangstelling voor het Vakonderwijs. De heer Mr. Smeenge, boeiend redenaar als hij is, spreekt woorden van waardeering voor werk in die richting, tot opvoering van den komende vakman. Na een kort verblijf ten raadhuize begeeft het gezel schap zich naar het tentoonstellingsgebouw. Het marktgebouw, nu tot een tentoonstellingslokaal ingericht, maakt een prettigen indruk en er is veel te zien aan werk, dat met zorg is samengesteld door tal van leerlingen en werkstukken in de practijk samen gesteld. Voor Paschen vergaderde de afd Winkel van het Ilollandsch Bloembollen Genootschap, ten huize van den heer R. Laan. De opkomst was bevredigend. Na de opening dooi- den voorzitter, werden de no tulen der vorige vergadering door den secretaris ge lezen en onder dankzegging door de vergadering goedgekeurd. De te Haarlem gehouden algemeene vergadering is bijgewoond door den heer C. Koorn van Nieuwe Nie- dorp, die daarvan een uitvoerig verslag uitbrengt, welk verslag dankbaar wordt aanvaard. Een der be langrijke daarin behandelde onderwerpen was de stichting van een federatie van bloembollenveilin gen, waartoe reeds 11 van de 13 bestaande bollenvei- lingen waren 'toegetreden. De afge.loopen cursus met de tuinbouwvereeniging Nieuwe Niedorp werd daarna besproken en het ver loop daarvan had niet de instemming der vergade ring. Men had daar liever gezien den heer Volkers, specialist op het gebied van bloembollencultuur en er wordt ernstig over gedacht genoemde heer Vol kers den komenden herfst alsnog te laten komen, terwijl er bovendien over gedacht wordt de bloem bollenfilm te laten vertoonen. Uitvoerig werd besproken de keuze van vakbladen en ecnig verschil van meening bestond over het „Kweekersblad" of „Bloembollencultuur", doch ten slotte kwam men tot overeenstemming dat het „Kweekersblad" het meest gewenscht was, gezien het feit, dat dit door het oprichten der federatie van bollenveilingen nog meer tot zijn recht zal komen. Tot bestuurslid wordt herkozen de heer P. I-Ionigh te Winkel. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. Na de ledenvergadering heeft het. bestuur de func ties onderling verdeeld en de heer C. Amels te Nieu we Niedorp tol voorzitter gekozen. De heer P. IIo- ningh te Winkel, die deze functie vervulde, meende als gevolg van drukke werkzaamheden daarvoor te moeten bedanken. Zondag lsten Paaschdag gaf de gymnast,iekver- eeniging „Sparta" in de zaal van den heer D. A. de Bruijn onder leiding van haar directeur, den heer S. Keesman te Schagen, eene uitvoering. Deze uitvoering, welke voornamelijk was bestemd voor de groote gymnasten, jongens en meisjes, en heeren veteranen, had veel belangstelling en ver diende dit ook. Er werd zeer correct gewerkt en uit alles blijkt, dat de vereeniging onder goede leiding staat. Een tooneelstukje tot slot, „Een Vergissing', bracht een aangename afwisseling en had, blijspel als het was, veel succes. Bal na afloop hield de goede stem ming er nog geruimen tijd in WARMENHUIZEN Een zeldzame gebeurtenis. Bij den veehouder Jn. Blankendaal heeft zich dezer dagen een vreemd verschijnsel voorgedaan. Bij één zijner koeien werd geboren een kalf met 2 koppen, 7 poot.en en 2 staarten. Zooals men zegt waren de beesten achter (bij het kruis) aan elkander gegroeid. Volgens den deskundige, den heer Pronk, moet liet dier nog tot zeer kort voor de geboorte hebben ge leefd. De koe maakt het goed, wat voor den heer Pronk een compliment is als veeverloskundige. Biljart seance. Zondagmiddag, lsten Paaschdag, gaf mej. Schrier uit Domburg een biljartseance in het lokaal van den heer Slikker. Door mej. Schrier werden 500 caramboles gespeeld met een voorgift voor de tegenpartij van 350. De 500 caramboles werden door haar gespeeld in 10 beurten, een gemiddelde dus van 50 en hoogste serie van 173. Door haar tegenpartij, den heer Jn. Kuiper, werden 37 punten behaald in 9 beurten, gem. 4 en hoogste serie 13. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1931. Geboren: Johanna Comelia Josephina, dochter van L. v. d. Berg en M. Put. Dirk, zoon van D. W. C. Pastoor en C. C. Wisse. Wilhelmus Maria, zoon van A. Tesselaar en A. Huibers. Petrus Jozef, zoon van P. de Moei en Maria Vrasdonk. I-Ienricus Aloysi'us, zoon van II. Nolet en ,T. W. M. de. Rijk. Gerardus Bernar- dus, zoon van G. B. Delis en W. Groot. Johanna Ma ria, dochter van And. Boekei en G. de Groot. Overleden: Pieter Vos, echtgenoot van Guurtje Dirk- maat. Getrouwd: Geene. Ondertrouwd: Geene. ANNA PAÜLOWNA Uitvoering „Ormenio". Maandagavond voerde de fooneelvereeniging „Or menio" in Veerburg het tooneelspcl „De Koekoek" op. Zeker heeft „Ormenio" net publiek, dat de zaal ge heel vulde, een zeer mooien avond bezoégd met de opvoering van dit stuk en toch, we kunnen begrijpen, dat dit tooneelspel van Fabricius minder'vaak geko zen wordt dan de andere stukken van zijn hand. „De Koekoek immers eischt niet alleen zeer goede spelers, •maar bovendien vinden wij den schrijver, in de tee- kening van enkele figuren en de dialogen, die hij hen laat voeren, minder gelukkig. Het uitbeelden van sommige rollen, als gelden het dan voor het mee- rendeel geen hoofdpersonen, vraagt daardoor van di lettanten wel wat al te veel en het is voor ons de vraag of zelfs beroepsartisten ons hierin geheel zou den kunnen bevredigen. Aan den anderen kant echter,'en dat maakt het stuk aantrekkelijk, geeft het pracht-spelmomenten en mooie gedachten. Hoe fijn b.v. wordt het den men- schen, die zoo spoedig geneigd zijn tè oordeelen en vooral te veroordcelcn, in den persoon van den stu dent Kluns Eek geteekend. hoeveel moois en edels er schuilen kan in iemand, die aan de buitenwereld niets anders toont dart ce»^ verboemeld, zedeloos le ven. Alleen wie de oorzaak weet, kart; begrijpen, zegt Aalk Aikes en als daar eens meer aan gedacht werd en ook wat den dokter had ondervonden. n.I. dat „het hoogste recht vaak liet grootste onrecht is, dan zou menjg oordeel heel wat milder uitvallen. Jammer, dat weer niet allen schenen te voelen, waar liet orrr ging; vaak lachten om iets, wat oogen- schijnlijk grappig leek en toch werkelijk in en in tragisch was. Er waren er zelfs nog, die niet begre pen, dat de,'lach van Aalke geen lach was, die uit- noodigde orrti mee te lachen, maar dat het was een dieper uiting van leed, dan de heftigste huilbui kon zijn( een la<jh van iemand, die bijna waanzinnig wordt van verdriet. En als een deel van het publiek, die smart niét goed aanvoelde, lag dat zeker niet aan de vertolking, want Aalke Aikes werd door mevrouw Van der HorstStammes uitmuntend gespeeld. Ook de rollen vart den dokter (C. D. Rezelman) en Klaus Eek (W. Kaan) waren in zeer goede handen. Vonden wé de grimage van Aafke en den dokter heel goed, don student. Klaus hadden we graag wat meer „verboemeld" gezien. De notaris was wat grime betreft, ook goed verzorgd en de heer C. de Wit, die deze rol vervulde, vond daarin juist iets, wat hem zeer goed 'ligt. Politie. Verloren: een herder. Inlichtingen ter secretarie. VAN EWIJCKSLUIS. In de afgeloopen week is de betonning en bebake- ning van het Amstelmeer, welke met het jongste win tertje volledig in desorde was geraakt, omdat vrijwel alle bakens door het ijs van haar plaats waren ge schoven, weer in orde gebracht. Hierdoor is dus het gevaar, dat voor niet ter plaat se bekende 'zijnde schippers bestond, nl. dat deze door verkeerde of onvolledige tonnage op een dwaal spoor zouden worden geleid en daardoor aan den grond zouden varen, weer weggenomen. Vrijdag werd in den Oostpolder op een stuk land nabij den Kruisweg, door den heer J. E. K. het eer ste kievitsei gevonden. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Namens het Bestpur der Coöp. Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" te St. Maartensbrug is door archi tect D. S. de Boer te Alkmaar aanbesteed het afbre ken van het bestaande én het bouwen van een nieuw fabrieksgebouw met bet bouwen van een Directeurs woning. Begrooting f95.980.—. Fa. Schaaf en Stegerhoek, Alkmaar f90.000; Gebr. van de Vliet, Kortezwaag, f93.950; N.V. Matser en Hamstra, De Rijp, f94.400; O. I\. Riemersma, Drach ten, f95.200; Gebr. J. Henselmans, Limmen, f 97.020; J. J. Baron, Drachten, f98.200; J. v. d. Velde en J. v. d Sluis, Balk-Langweer f98.450; J. Veuger, St. Maar tensbrug, f98.SC0; M. K. de Groot, Heerenveen, f99.900; Fa. Krijten burg. Harlingen, f 102.600: R. K. Koppen, Alkmaar f 100.800; J. Rutsen, Nieuwe Nie dorp, f 107.000. Gunning volgt. PETTEN. Door den heer H. S. Eriks alhier, die in de laatste jaren zich ook is gaan toeleggen op den teelt van bloembollen, waarvoor de Pettener grond zeer ge schikt schijnt te zijn, is steeds meer uitbreiding aan dit deel van zijn bedrijf gegeven en naast grond, is ook berg- en sorteerruimte noodig. Voor dit laatste zal een groote bollenschuur worden gebouwd, inge richt naar de nieuwste eischcn en voorzien van de noodige behoeften, als centrale verwarming, water leiding, electriciteit enz. De bollenschuur zal een oppervlakte beslaan- van 200 M2. H .1 R E N K A RSPE L liet bericht van de kostelooze vaccinatie alhier gesteld op Donderdag 9 April, gaat door bijzondere omstandigheden niet door en zal nu plaats hebben op Donderdag 16 April e.k. op dezelfde uren als reeds in het vorig bericht werd vermeld. Een ernstig ongeluk met dood'eiijken afloop over kwam Zaterdag jï. een zoontje van den veehouder C. Hóedjes in den Slootgaardpolder. Bedoeld kind van 7 jaar ging namelijk na het eten naar buiten en klom toen op een bak van een driewielde kar, die tegen den muur van het huis op stond. Genoemde bak is toen achterover op een betonnen plaat geval len, het jongetje medenemende. Deze is toen onder de bak-terecht gekomen en werd een oogenblik latei- met een schedelbreuk voor dood opgenompn. HEERHUGOWAARD Zondagavond gaf het tooneelgezelschap „Harmonie" alhier in café Rus voor een goed bezette zaal efen op voering van „Het Onvermijdelijke", waarin de hoofd rol werd gespeeld door den heer Snijders. Dank zij de bereidwilligheid van mej. Blokker uit Akersloot, die wegens ziekte van mej. Reine voor deze ds rol van opofferende dochter zeer goed vertolkte, kon het stuk vlot worden afgespeeld. Scheen het in het begin van het jaar, dat dit voorjaar niet veel nieuwbouw zou plaats vinden, thans zijn er zes enkele woningen, één dubbele en een gebouw, waarin plaats zal zijn voor vier gezin nen, in aanbouw. Ook naast het terrein van de dezen winter afge brande hoeve „Torenburg", lange jaren bewoond door wijlen den heer J. Ursem, zal wederom ten nieuwe behuizing verrijzen, terwijl tegenover de R.K. kerk aan den Hensbroekerweg, behoudens nadere goedkeu ring, een patronaatsgebouw zal worden opgericht. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1921. Geboren: Cornelis Petrus Joseph, zoon van J. v. Langen en M. Meereboer: Geertruida Maria, dochter van W. Appelman en E. Kenter; Geertruida Therisia, dochter van J. P. Sinnige en J. Borst; Petrus Adria- nus, zoon van G. Jak en C. Schouten; Albert, zoon van J. S.nippe en E. Slendebroek; Thomas, zoon van M. de Krijger en II. E. Weerkamp; Jacob. zoon van J. Koopmans. en H. Tas; Cornelis, zoon van Jac. Zuurbier en Petronella Poland; Catharina. Anna, dochter van A. Th. Jongkind en H. Hoogland; Jacob, zoon van J. Tesselaar en C. Bleeker; Jacoba Cathari na Maria, dochter van P. J. Mul en R. A. Kos. Ondertrouwd: J. J. G. Konijn, 25 jaar, Ilpendam, en G. Offeringa, 24 jaar. Joh. Snoek, 25 jaar en Cath. A. Laan, 20 jaar. Gehuwd: Geene. Overleden: Aafje Glorie, 75 jr., echtgcn. van P. Met- tes. Jacob Jelsmn, 19 jaar, zoon van W. Jelsma en L. de Vries; Tlieodorus Maria Groot, 18 mnd., zoon van S. Groot en M. Zonneveld. VEENHUIZEN. Dezer dagen werd de jongeheer Jb. Rentenaar van de 2e klasse der Ambachtsschool naar de 3e klasse bevorderd (machinebankwerker), terwijl de heer S. Rentenaar Jr. het einddiploma der 5-jarige Burger avondschool (electro technisch teekenen enz.) "be haalde. SINT MAARTEN Zaterdagavond had de 2e samenkomst van ons Nut en Genoegen plaats in café „Rust en Lust" alhier. De opkomst was deze keer gering, wat wel te den ken was, daar het voor deze samenkomsten wel wat laat in den tijd wordt en de menschen al wat te hard cn te lang moeten werken en hierdoor de lust tot uit gaan vervalt. Maar, de griep speelde de leden parten, zoodat het steeds uitstellen was, vandaar de late da.- tum. Was er weinig publiek, het ten gehoore gebrachte voldeed ten volle, zoodat zij, die zich de moeite van heengaan getroost hadden, hiervan geen berouw zul len gehad hebben. Nadat voorzitter met een gepast woord de bijeenkomst had geopend cn de secretaris zijn accurate notulen had voorgelezen, werd de ge ijkte lezing gehouden, waarna voordracht, zang, too- neelstukjes en Symphonie in ruime getale elkaar op volgde, zoodat er voor elk wat wils ten tooncele werd gevoerd. Op verzoek van voorzitter wordt geen critiek op hét gebodene uitgeoefend, zoodat een nadere beschrijving achterwege blijft. Wel kan gemeld worden dat dooi de aanwezigen is genoten, zoodat zonder critiek of pluimpje de werkende leden met genoegen op. dien avond terug mogen zien. NIEUWE NIEDORP De navolgende leerlingen van de Ambachtsschool te Alkmaar, zijn per 1 April j.1. bevorderd: G. v. d. Oord Sz., van de le naar de 2e klasse, metselen; G. de Vries Hz. van de le naar dè 2e klasse, monteurs; N. Koomen en II. de Vries Hz., van de 2e naar de 3e klasse, timmeren. Terwijl Jn. Wit het diploma timmeren driejarige cursus behaalde. HOOGWOUD Voor de ambachtsschool te Hoorn slaagde dezer da gen onze plaatsgenoot R. Nieuwebocr, leerling van de openbare lagere school in de Kerkelaan alhier. STIERENKEURING. Op het erf van den heer G. Plevier werd Zaterdag 4 April de jaarlijksche voorjaarsstierenkeuring ge houden. Keurmeesters wai'en de heeren Jm. Blaauboer Kz., te Schagen, en E. Koster Dz. te Berkhout, arbiter de heer Ir. De Vries, rijksveeteeltconsulent te Alkmaar. De uitslag der keuring was als volgt: Van de 45 ter keuring aangeboden éénjarige stie ren werden er 15 goedgekeurd, nl. Dirk II, Anna's Frans en Frans B van den heer A. Brak Jr., Sint Maarten; Zwarthak, Albert 18, Frans Max 53 en Al- bert 13 van den heer Jm Blaauboer Kz., Schagen; Albert 20 en Albert 9 van den heer W. v. d. OorrV, Barsingerhorn: Gerard 20 en Gerard 18, van den heer heer R. Vader Cz„ Dirkshorn; Gerard 18 van den heer Jb. Kistemaker, Koegras; Albertina's Frars van den heer W. Jimmink, 't Zand; Frans Max 21 van .den heer M. Wonder, Schagerbrug; Frans Max 62 van den heer A. Francis, Schagen. Voorts werden aangehouden de volgende tweeja rige stieren: Frans Max 29 van den heer A. Francis, Schagen; Frans Max 32 van den heer W. Klok, Schagerbrug; Frans Nicolaas 12 van den heer W. v. d. Oord, Bar singerhorn; Jonge Emma 5 van den heer G. Schoorl, Harenkarspel; Frans Marie van den heer J. Hoog- Schagen, Koegras. STIEREN-VERKOOP. Op de stierenkeuring te Schagen werd Zaterdag jl. de goedgekeurde éénjarige stier Dirk II door den eigenaar, den heer A. Brak Jr., Sint Maarten, ver kocht voor f800. Koopster werd de combinatie uit de heeren G. Schoorl Pz. en J. Hoogland te Harenkarspel en A. Brak Jr. te Sint Maarten. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Elisabeth, dochter van Johan de Veer en van Hendrica Borst. Ondertrouwd: Petrus Johannes Antonius Huiberts, 25 jaren, stucadoor en Vronica Alida Koomen, 21 ja ren .zonder beroep, beiden te Schagen. Klaas Baken, 37 jaren, landbouwer, te Zijpe en Guurtje Schoorl, 32 jaren, zonder beroep, te Schagen. Cornelis Schoorl, 35 jaren, veehouder te Schagen en Wilhelmina An- tonia Korstanje, oud 31 jaren, zonder beroep, te Scha gen. Gerardus Nicolaas Gouwenberg, 23 jaren, boek houder en Aafje Catharina Oudejans, 25 jaren, zon der beroep, beiden te Schagen. Gerrit Breed, 29 ja ren, bloemistknecht, te Zijpe en Pietertje Hofland, 20 jaren, zonder beroep, te Schagen. Getrouwd: Pieter van der Pruik en Geertruida Cornelia Rentenaar. Cornelis Jong en Geertruida Maria Ilenriëtte Brugemann. Of ïot. Maar juist toen de koopman zich zakken liet Kwam een cipier aangewandeld. „Zoo'„ zei hij kwaad, wil je weg zonder groet. Dat vind ik niet netjes gehandeld. Ik dacht, je hebt het zoo goed bij ons, Je kon niet beter verlangen. Het is net op tijd dat ik hier kom. Om je uit het raam te zien hangen

Schager Courant | 1931 | | pagina 10