Schager Courant SPORT De Competitie-wedstrijden. Tweede Blad. Een noodlottige Zaterdag. Ernstig ongeluk bij het autogeen- lasschen. Een kleine held. Edele sport. West-Frisia kampioen. De aarde beeft. Helder—N.H.V.B.-elf tal. Is sport nuttig? Woensdag 8 April 1931. 74ste Jaargang. No. 8845 De Zaterdag vóór Paschen is voor enkele automo bilisten een noodlottige dag geworden, waarvan een paar ongelukken helaas niet zonder doodelijken afloop zijn gebleven. Bij Naarden twee auto's op elkaar geloopen. Eén der inzittenden gedood. Zaterdagmorgen om kwart over elf naderden op de brug over de Karnemelksloot in den Rijksweg bij Naarden twee auto's elkaar uit tegenovergestelde rich ting. De chauffeur van den auto, die uit de richting Laren kwam, zag, dat de andere wagen, die door een dame werd bestuurd, slipte en op hem toeschoot. Hij wierp het stuur naar rechts om, doch de beide auto's troffen elkaar in de flank. De ruiten werden verbrij zeld, de wanden ingedrukt. Een juist passeerende autombilist uit de richting Amsterdam en zijn chauffeur vervoerden twee der inzit tenden die licht gewond waren, naar den geneeskun digen dienst te Bussum, terwijl de auto van de Majella- stichting werd ontboden om een zwaar gewonde te ver,- voeren, die in den auto uit de richting Laren had geze ten. Deze, de circa 50-jarige heer J. uit Amsterdam, is tijdens het vervoer overleden. Hij had een schedel fractuur gekregen. De dame, die gestuurd had en de chauffeur van den auto van de Larensche familie V. kregen slechts eenige schrammen. De eerstgenoemde is naar het politie bureau te Naarden gebracht daar zij een zenuwtoeval had gekregen. Een uur later had op denzelfden weg nog een slip ongeluk plaats. Twee auto's, die hierbij voor elkaar wilden uitwijken, raakten in een sloot. De inzittenden kregen geen letsel. Auto met drie personen te water. Door kordaat optreden de inzittendenden gered. Zaterdagmiddag is te Utrecht een auto die met drie inzittenden uit de richting Kromme Rijn kwam door te ver uitwijken in het water van den Leidschen Rijn ge reden. De wagen werd bestuurd door een suikerfabri kant uit Utrecht, die twee bedienden, een 14-jarigen en een 16-jarigen jongen bij zich had. Vooral door de kranige hulp van den heer Van Kleef, lid van de Reddingsbrigade ter plaatse, die gekleed te water sprong, konden de drie drenkelingen uit hun ha chelijke positie bevrijd worden en behouden op 't droge worden gebracht. Hun toestand was zelfs van dien aard, dat zij per auto naar hun woning konden worden ge bracht. Later is ook de wagen naar boven gehaald. Tot ze ven uur was het verkeer tusschen de Dambrug en de Croeselaan gestremd. De burgemeester van Eist bij een auto ongeluk gedood. Zaterdagavond ongeveer 11 uur is mr. E. O.-J. baron van Hövell tot Westerflier, burgemeester van Eist (Gelderl.) tRet zijn auto, waarin vier volwassenen en drie kinderen zaten, komende uit de richting Mïel en rijdende naar Grave, bij 't z.g. Echarensche hoekske, ■waar twee grintwegen een rechten hoek vormen, tegen de herberg van de wed. Van den Hoogen gereden. De burgemeester werd met ernstige inwendige verwon dingen opgenomen en is na een paar uur overleden. De mede-inzittendenden hadden slechts lichte verwondin gen, welke dr. Kanters uit Grave, die zeer spoedig ter plaatse was, verbonden heeft. De auto was deerlijk gehavend. Baron van Hövell tot Westerflier was 51 jaar oud. Noodlottige aanrijding by Hengelo. Drie personen gewond. Zaterdagavond reed de heer Tukker uit Vriezenveen per auto op den weg HengeloBorne een daar wande lende dame aan. Door de aanrijding verloor de automo bilist het stuur, zoodat de wagen over den kop sloeg en tegen een boom terechtkwam. Zoowel de heer Tukker als de dame werden levensgevaarlijk gewond; met een hersenschudding werden zij naar het R.K. ziekenhuis te Hengelo overgebracht. Een tweede inzittende van den auto werd licht verwond. Auto te Amsterdam te water. Een 71-ja rige man om het leven gekomen. O pde Weesperzijde te Amsterdam heeft Zaterdagmor gen een ernstig autoongeluk plaats gevonden, hetwelk aan den 71-jarigen heer A. A. uit Groningen het leven heeft gekost Ongeveer 10 uur reed zijn schoonzoon, de 36-jarige fa brikant D. K. uit Utrecht, met hem in zijn auto naar Utrecht terug. Voor de Verbandstoffenfabriek van Uter- möhlen moest hij uitwijken voor een hem tegemoetko mende auto, waarbij hij heeft moeten remmen, waardoor de wagen op de door den regen vette tramrails naar den waterkant is geslipt. De bestuurder gooide het stuur om en bracht de auto weer dwars over de ramrails; welke manoeuvre hij daarna gemaakt heeft, bleek moeilijk meer uit te maken; maar de wagen schijnt opnieuw ge slipt te zijn en is, achteruit den Amstel ingestort, en ge heel gezonken. De politieagent Woldhuis, een zeer goed zwemmer, die het ongeluk zag gebeuren, sprong onmid dellijk gekleed te water en dook de auto achterna; hy is erin geslaagd het portier te openen en den 36-jarigen heer K. te bevrijden. Deze is geheel ongedeerd op het droge gebracht. Zijn schoonvader echter heeft men eerst •w» kwartier later uit de op den bodem van den Amstel liggende auto kunnen halen; dit heeft een brandwacht gedaan van de motorspuit, die reeds ongeveer 3 minuten na het ongeluk voor het verleenen van hulp ter plaatse was. Gedurende een half uur heeft men pogingen aan gewend, ook met een zuurstoftoestel, om cfe levensgees ten van den ouden man, die ook ernstig in het aangezicht door glasscherven gehavend was, op te wekken, doch vergeefs. Per auto van den Geneesk. Dienst is de doode voorloopig naar een der ziekenhuizen vervoerd. De ver ongelukte auto is later door een kraanwagen van de brandweer op den wal geheschen. Naar de toedracht van het ongeluk stelt de politie een onderzoek In. Vier gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is in een werkbootje van de machinefabriek De Maasstad aan de Zalmhaven te Rotterdam, welk bootje in die haven voor de fabriek lag, een ernstig ongeluk gebeurd. Eenige werklieden waren bezig een olietank te lasschen met behulp van een autogeenlaschapparaat. De gassen in de tank hebben vlam gevat, waardoor 4 van de arbeiders gewond zijn ge raakt. De geneeskundige dienst heeft hen naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar 3 mannen zijn ongenomen, de vierde kan naar huis teruggaan. Opgeno men zijn: de 43-jarige C. H. uit de De Jagerstraat, die brandwonden aan handen, armen en gezicht heeft, de 28-jarige W. S. uit de Damstraat die brandwonden aan handen en gezicht heeft de de 33-jarige H. F., uit de Taanderstraat, die brandwonden in het gezicht, hoofd zakelijk bij het rechteroog heeft. De 50-jarige J. H. uit de Calandstraat, die brandwonden in het gezicht heeft, is naar huis gegaan. De politie stelt een onderzoek in. Belangstelling van den Amerikaanschen president. Uit New-York: Wegens het feit, dat het grootendeels aan den 13- jarigen jongen, Bryan, te danken is geweest, dat het leven van 17 kinderen, die in een verblindenden sneeuwstorm in Colorado met een autobus waren blijven steken, behouden is gebleven, is de knaap uitgenoodigd tot een bezoek aan President Iloover op het Witte Huis. Op het oogcnblik ligt de jonge held nog in bed om te herstellen van de gevolgen der on dergane ontberingen, doch zoodra hij genezert zal zijn, mag hij naar Washington gaan. President Hoo- ver was buitengewoon getroffen door den helden moed van dezen jongen, die, toen de chauffeur de autobus verlaten had, om hulp te gaan zoeken de man kwam daarbij om het leven de andere kinde ren op allerlei wijzen aanspoorde e;i dwong, in bewe ging te blijven, om ze voor bevriezen te behoeden. Doodslag bij een bokswedstrijd. In Mexico-city is het bij een bokswedstrijd tot op windenden tooneelen gekomen, toen een van de beide boksers zijn tegenstander met een dolk doodstak. De moordenaar stond op het punt te verliezen. Na den gongslag voor een der laatste ronden, sprong hij plotseling van zijn stoel op en stiet zijn tegenstander een dolk in de borst. Met bloed over stroomd zakte het slachtoffer ineen. De ongelukkige stierf reeds op weg naar het zie kenhuis. De moordenaar is onmiddellijk gearresteerd. Toen hij naar de gevangenis werd overgebracht, moest de politie hem tegen de woede van het publiek dat hem wilde lynchen, beschermen. H.R.C. gered! K.V.V. verliest K.N.V.B^-overzicht van 7 April. Weinig is er op den tweeden Paaschdag wel gespeeld, maar belangrijk was 't kleine programma wel. AFDEELING I. In de tweede klasse A heeft Z.V.V., na taaie volhar ding toch eindelijk het loodje moeten leggen tegen de Enkhuizers, die na spannende strijd met 10 wonnen. Een gelijk spel was reeds voldoende geweest. De West- Frisianen, die thans met een voorsprong van minstens 3 punten op Z.V.V. den kampioenstitel hebben behaald, mogen het nu tegen D.W.S. en de hekkesluiter van afd. I gaan probeeren. We wenschen hun veel succes. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat de Enkhuizers in 1925'26 voor 't eerst in de tweede klasse uitkwamen H.R.C. heeft op energieke wijze het nog steeds drei gende gevaar afgewend, door W.F.C. op 't Wormer- veersche terrein met 21 te slaan. Wat er ook gebeu- re, Racing is definitief in veiligheid. Alcmaria maakte zich warempel van de derde plaats meester door Zee- burgia met een 72-nederlaag naar huis te zenden. De Noordelijke tweede klassers hebben zich derhalve kranig gehouden. De stand: West Frisia 18 16 1 1 66—18 3S Z.V.V. 17 13 2 2 43—23 28 Alcmaria 18 7 4 7 53—54 18 Zeeburgia 16 8 0 8 46—38 16 W.F.C. 17 6 4 7 35—36 16 H.R.C. 18 6 2 10 26—45 14 Hollandia 17 5 3 9 34—44 13 D.E.C. 18 4 5 9 35—38 13 T.O.G. 18 5 3 10 33—51 13 A.F.C. 17 5 0 12 2649 10 't Amsterdamsche A.F.C. is dus tenslotte 't slacht- offer geworden. 3e KLASSE A. Een verrassing voor Kinheim en Helder was de 20- nederiaag dir D-S.V. aan K.V.V. bracht. De Kromme- nieërs hebben een leelijke slag gekregen. Kinheim Helder wordt nu wel de wedstrijd die 't zal moeten uit maken. En... Helder heeft nog een zeer goede kans om den tegen Hortus verloren wedstrijd overgespeeld te krijgen. Afwachten is nochtans de boodschap. Oosterpark hield zich de Meteoor van het lijf (31). De stand: Kinheim 16 13 0 3 80—31 26 KW. 17 11 4 2 46—24 25 Helder 16 12 1 3 63—32 25 AFDEELING IL Ze klasse A. Neptunes behield haar kleine kans om Xerxes te be dreigen door Vios met 54 te kloppen Xerxes 15 12 1 2 63—35 25 Neptunes 13 10 0 3 54—28 20 AFDEELING IV. Hier klopte B.V.V. Longa met 31 in een wedstrijd die geen belang meer had. Ir. 2 B. besloot Roermond haar fraaie seizoen met een 41 zege op Hero. Roermond 18 12 5 1 67—29 29 T.A.C. 18 12 2 4 69-33 26 Tegelen 17 9 3 5 63—34 21 In 2 C is de kampioenskwestie nog lang niet uitge maakt. Bleijerheide verloor n.1. met 21 van Wanbach, terwijl Staatsmijn Emma Heer met 32 sloeg. Jullana en Miranda wonnen resp. met 3-1 van Heerlen Sport en met 32 van Hoensbroek. Bleijerheide 18 11 3 4 42—19 25 Staatsmijn Emma 20 9 6 5 40—27 24 Wanbach 18 9 5 4 31—31 23 Juliana 19 10 3 6 66-35 23 Hevige aardbeving in Argentinië. Ook een schok te San Francisco. Uit Buenos Aires: Ken hevige aardbeving heeft plaats gehad in Tucu- nian, Saltn en Catamarca. Men vreest, nat hierbij slachtoffers te betreuren zijn, doch het aantal is nog niet bekend. Vrijdagnacht is ook in verschillende wijken van San Francisco een korte maar hevige aardschok waargenomen, die echter geen schade aanrichtte. Vulkaanuitbarsting in Japan. Talrijke dooder.. Volgens een bericht uit Tokio is d e vulkaan Koeohierabe in het Zuiden van Japan Donderdag avond onverwacht gaan 'werken. Er had een hevige uitbarsting plaats. Volgens nog niet nader bevestig de berichten moeten talrijke personen daarbij om het leven zijn gekomen, terwijl ook het aantal gewonden groot moet zijn. De bewoners van de dorpen, die in de buurt van den vulkaan zijn gelegen, namen door een paniek aangegrepen, de vlucht. Nadere bijzonderheden omtrent den omvang van de ramp ontbreken nog, daar de verbindingen onder broken zijn. De lijken van 40 vrouwen in een krater- meer te Managua gevonden. Omtrent de aardbeving in Nicaragua wordt nog uit Managua gemeld; In een meertje in een krater van een uitgedoofden vulkaan heeft men de lijken gevonden van 40 vrou wen. Tal van vrouwen hadden de gewoonte in het meer haar wasch te doen. Blijkbaar zijn deze 40 vrouwen door de aardbeving verrast eti in het meer geworpen. X Bedreiging met hondsdolheid. Een nieuwe verschrikking bedreigt de inwoners van Managua. Er zwerven een groot aantal honden door de straten die geen eten en drinken hebben. Reeds zijn er verscheiden gevallen van hondsdolheid gesignaleerd. Er is een patrouille uitgezonden met opdracht om alle rondzwervende honden dood te schieten. Een andere patrouille heeft bevel gekregen de gedoode dieren te begraven. Twintig plunderaars doodgeschoten. Amerikaansche mariniers hebben twintig plunde raars doodgeschoten. AFDEELING V. 't Was te voorzien dat Velocitas van Frisia zou winnen Met een 61-zege verlieten de kampioenen de Friesche hoofdstad. M.S.C. speelde een enthousiasten wedstrijd tegen Be Quick en won met 32. Een kleine kans be houden de Meppelaars hierdoor. De stand is onderaan: 7. Achilles 17 7 1 9 32—46 8. Be Quick 16 5 1 10 35—40 9. Friesland 16 3 5 8 31—50 10. M.S.C. 17 4 2 11 30-57 In de tweede klasse A bracht de plaatselijke wedstrijd SneekL.S.C. een verx-assing. Het kanslooze L.S.C. sloeg haar stadgenoote met 31. Daar F.V.C. met 30 van Rood Geel won zijn de mannen van de Friesche Voetbal Club zoo goed als binnen. In 2 B bleef de situatie ook gelijk. Alleen is H.S.C. uitgeschakeld, dat met 31 door Noordster werd geklopt W.V.V. behield de leiding door Groninger Boys met 53 te slaan. G.V.V. won van Stadskanaal (43). Een koude beweging was dat in Den Helder bij dien wedstrijd. In de schaduw van de tribune was 't behoorlijk frisch en vuur in het spel dat kan verwarmen was er niet. Een lauw partijtje dus, tusschen een derde klasser, die „op z'n slofjes" speelde en 3 invallers telde en dan het N.H.V.B.-elftal, dat danig verzwakt de lijnen binnentrad. Ze waren in 't veld niet zwakker, de witgehen\de provin cialen maar een schutter ontbrak. Twee goede spelers ontbraken er in de voorhoede, n.1. Cuup Watertor en Winters, maar toch hadden ze wel eenige punten kunnen maken, ondanks de lange maaibeenen van Mulder en Meijlink-in-topvorm. De halflinle speelde niet kwaad. Schuijt speelde zelfs uitstekend en was in 't geheel niet de mindere van z'n overbuurlinie. Joop Sanders speelde ook geen kwade partij, als dwaalde hij nog al eens naar 't midden af. Overigens een uitstekende kracht, die Ra cing 1 weldra een uitstekende steun zal zijn. Ares Saai die op de linkshalfplaats inviel deed flink z'n best en heeft 't er goed afgebracht. Ook hem zagen we nogal eens wat afdwalen. Maar wat ver-wacht men anders van een halflinle van 3 spillen? Min, Janson en Jonker hebben er best opgezeten en vooral Min was z'n tegenstanders heel vaak de baas. Hij stelde zich uitstekend op en is de rechte man op de rechte plaats. Minder vonden we Janson, hoewel hij vol deed. Bux-ger was echter een zware tegenstander. Kee per Jonker was puik. Bij Helder beviel ons Mulder's houding in 't begin niet erg. We houden niet van sportlui die zich door hun houding in 't veld volleerd wanen. We weten nu .wel, dat hij met z'n lange beenen overal bij kan. Piet Meijlink heeft z'n doel op sublieme wijze ver dedigd. Voorzoover hij aan den tand gevoeld werd ver werkte hij alles safe en zeker. Spigt deed z'n best om Bodenstaff naar behooren te vervangen en slaagde daar vrij goed in. Barend en Henk de Boer hebben een pracht-wedstrijd gespeeld. Zoo tactisch als die samenspeelden was 't een genot om ze te zien voetballen. Schotting miste nog al eens. In de voorhoede werd het een verbetering, toen Burger en Bak van plaats verwisselden. Reinders speelde een goe de partij midvoor. Schieten bleek toch ook de kracht niet van de Helder-voorhoede. De wedstrijd, die door scheidsrechter Reijex-s van Alk maar werd geleid, werd in de eerste helft op de Helder- halft gespeeld, doordat de provincialen de wind voor hadden en na halftime op de N.H.V.B.-helft. De krach ten ontliepen elkaar weinig, 't Ging nog al gemoedelijk en langen tijd bleven goals uit, totdat Burger doorbrak en Jonker kalm passeerde (10). N. N. scoorde een minuut of tien later bij een schermutseling van korten asftand (20). De tweede helft bracht dan eindelijk een goal op, toen Bruijn een gat zag en inschoot (21). Wieren, die ondertusschen linksbinnen speelde, kreeg nog gelegenheid voor de derde maal te scoren (31). Kort hierna was 't einde. Niet veel publiek, maar wel vrij veel van buiten, waande den wedstrijd, die de ver wachtingen niet heeft bevredigd, bij. Nou en of!... Ik zie ze al meelijdend hoofdschudden die bezorgde oudelui. die hun kroost van dc sportvelden afhouden en die het nageslacht angstwekkend trachten te behoeden voor algeheele degeneratie en toenemende bandeloosheid! Maar ik zie ook andere blikken! Gezichten met fiere cn eerlijke trekken van verlangen naar ontspanning en ontlading van jeugdig vuur, naar het rennen achter een voetbal, naar plensen in het koele nat, naar 't rondzwie- pen aan een rekstok of het werpen van een speer! En zij toetsen hun lichaamskracht, bollen hun spieren en leven zich uit in welverdiende ontspanning na 't da- gelijksche werk in de tredmolen van het maatschappe lijk leven. Zoo waren zij, de sportlui uit het begin... Toen kwamen de vereenigingen. Weldra de bonden en 't wedstrijd wezen... en de bron van al het tegen van de sport was er. Het wedstrijd wezen: aansporing tot het verrichten van topprestaties, wakker roeping van menschelyk egoisme, en te voorschijn kwam tevens het slechte in den mensch in de ooi-spronkelijk zoo mooie en reins sport. Praktijken bezigde en bezigt men om het vooi-tschrij- den van anderen te stuiten door middelen uit de tred molen, strijd, maatschappelijke concurrentiestrijd en wij, de jeugd der 20e eeuw bezeten door den duivel van het strijdwezen, zien het maar nauwelijks! Verblind als wa zijn door de sleur die de sportwex-eld bezeten heeft, da zen we achter onze werktuigen, de doode objecten aan die ons genot en ontspanning moesten vex-schaffen, tot we niet meer kunnen en de ondei-geschikten zijn gewor den van die levenlooze voorwerpen! Competitiestanden worden uit het hoofd geleerd. Velen" hebben aan een sportverslag. partijdig of niet, reeds een voldoende mate van geestelijk voedsel. Is het niet belachelijk, dat een sportvereeniging, en dan speciaal een voetbalclub, doodelijk bevreesd Is voor degradatie, omdat er dan een paar honderd gulden min der in 't laad je komt! 't „Aardsche slijk" heeft ook al een bezit genomen van de sport. En dan de invloed van het „publiek", dat, de goeds niet te na gesproken, z'n Zondag moet slijten op een voetbalterrein en dat z ij n club moet zien winnen om des Maandags weer gelukkig aan het werk te kunnen gaan! Maar waar blijven de goede, de ideeele eigenschappen van den mensch. De zin voor eerlijkheid, de opofferings gezindheid en de eerbied voor den ander bijvoorbeeld* Ze komen in de verdrukking! Ondergeschikte worden ze van het menschelijk egoisme. 't Zal ons beniewen hoe de tegenwoordige sportwoeds vex-loopt. Meer en meer jongelui komen tot de sport. Van een bron van vermaak van een gezellig partijtje voetbal of iets anders komt het tot een stryd, een strijd tusschen elf lichamen aan den eenen kant en evenveel aan den an deren kant Competitiebokken worden we. Als we onze op mooie en eerlijke grondslagen geves tigde sportbeweging niet in de goede banen houden, moet het misloopen. En daarom zij het in de allereerste plaats gezegd tot jeugdleiders: houdt de jeugd de mooie en goede zijde voor en weg met de slechte elementen! Dan alleen kan er een generatie komen die werkelijk sportiviteit be tracht. En als we in dit licht gezien de hierboven opgeworpen vraag: „Is sport nuttig?" bezien, dan alleen kan het antwoord onaantastbaar en onweerlegbaar luiden: „Nou en of!" HENK JONKER. De opstellingen waren: N.H.V.B.: Jonker (Verkade); Janson (Alkmaar), Min (Bergen); Joh. Sanders (H.R.C. 4), J. Schuijt (Alk maar), A. Saai, (Wieringerwaard); H. Tauber (B.K.C., R. Bruijn (W.F.C. 3), A Wals (I.V.V.), W. Hoogendijk (H.R.C. 4) en Van der Ven (W.F.C. 3). Helder: P. Meijlink; W. Mulder, S. Spigt; G. Schot ting, H. de Boer, B. de Boer; W. Wieren, N.N., W. H, Reinders, J. Burger en D. Bak. ANNA PAULOWNA. De vastgestelde wedstrijd tegen Texel op den tweeden Paaschdag was, zooals reeds Zaterdag in dit 6lad werd gemeld, op verzoek van Texel uitgesteld. Dit was achteraf jammer, want het mooie weer had stellig publiek getrokken. Alleen een wedstrijd van de adspiranten b was er nu vastgesteld. Maar ook hier teleurstelling, want de te genpartij, de R.K. Lagere school van de Spoorbuurt, kwam niet op. Volgende Zondag krijgen we dan Texel hier. 't Derde gaat naar Helder 6 (om 2 uur spelen) en de adspiranten a naar H.R.C. d (11 uur). Denkt er om jongens, h(j moet gewonnen worden! Het tweede is, zooals men weet, uit gespeeld. SUCCES-NIEUWS. H.R.C. 4—Succes 2 1—9. Het was Zondag een belangrijke wedstrijd voor beidei elftallen. H.R.C. had nog een kans op het kampioen schap en heeft deze kans niet laten voorbijgaan. Succes 2 haar ongeslagen record is gebroken door de x-oodjakken Om ruim half drie blaast scheidsrechter v. d. Hof da elftallen bijeen en H.R.C. wint de toss en verkiest ln, de zon op te spelen, doch heeft het geringe windvoor- deel. Men kon direct bespeuren dat H.R.C. er alles op zou zetten om dezen wedstrijd te winnen. Een frissche jonge keeper was voor dezen wedstrijd opgecommandeerd en waarlijk, het was een goede keuze, De aanvallen voor de rust waren van H.R.C. het gevaarlijkst. S. scheen eenigszins overbluft. Tot een kwartier voor rust ging hot spel vrijwel gelijk op, doch toen een S.-back miste, wist H.R.C. hiervan gebruik te maken en nam de leiding. S. was niet van plan het cadeau te geven, docht door aller lei omstandigheden ging de rust met den stand 1—0 voor H.R.C. In. Na rust begon S. beter te spelen en zat ge regeld voor het H.-doel, doch dopr slecht schieten en de goede verdediging van H.R.C. hield deze ploeg kranig stand. Toen het einde begon te naderen en S. door eca mooi opgezette bal de gelijkmaker dacht te scooren, schoot de midvoor jammerlijk naast. Spoedig daarna blaast de scheidsrechter, die zeer slecht voldeed door slap en ondoordacht optreden einde. S. heeft nu nog een kleine kans haar kampioenschap te behouden, doch de twee wedstrijden die nog gespeeld moeten worden, moeten beiden worden gewonnen. Suc ces 4 werd op het laatste moment afgelost, evenals do wedstrijd J.V.C. 1Succes 2, die gespeeld zou worden voor het gouden kruis. HOLLAND—DUITS CHLAND. De toeloop voor dezen wedstrijd, die op 26 April plaats vindt, is zoo enorm, dat volgens de Sportkroniek slechts een zeer klein percentage van de aangevraagde kaar ten verstrekt zal kunnen worden. Uit Duitschland zijn meer dan dertig duizend aan vragen binnen gekomen. De Bond plaatst zich o.i. te recht op het standpunt dat aan de bezoekers niet meer dan een vijfduizendtal plaatsen wordt gegeven. Nu we zullen het beste er maar weer van hopen. We waarschuwen er uitdrukkelijk tegen, dat parti culieren nooit behoeven te probeeren om bij het bonds- bureau kaarten te krijgen. Ook andere dan voetbalvereenigingen, aangesloten bij den K.N.V.B. of z'n Erkende Bonden, kunnen aan vragen gevoegelijk achterwege laten. ALWEER EEN OEFENWEDSTRIJD. Woensdagavond, 8 April, spelen er alweer een twee tal elftallen op het verlichte V.U.C.-terrein tegen elkaar. A.-elftal: Van der Meulen; Van Run, Wanders (Wa- geningenen); J. Pauwe, Anderiesen, Van Heel; Wels (Unitas), W. Tap, Lagendaal, Van der Heijden, Van Nellen. Voetbal.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5