Uit onze omgeving. Haagsche Brief. B.-elftal: Odijk Holland iaan); Diepenbeek en Van Kol (beiden Ajax); Sterk ('t Gooi), Ten Donkelaar (En- schedesche Boys), Breitner (A.D.O.); Viergever (Spar- ta), Vente (Neptunes), Ophorst (H.B.S.), Schoemaker (Quick, Den Haag), Van Es (D.W.S.) PROGRAMMA VOOR ZONDAG 12 APRIL. NH.V.B.: Ie klasse C: Sparta 1Helder 3; B.K.C. 1 Texel 1; Wieringerwaard 1N. Niedorp 1. 2 C: D.T.S. 2 Alcmaria 5; West Frisia 4Vrone 2; M.F.C. 1Berk hout 1. 2 D: Texel 2—DOSKÓ. 1; Succes 2—Sparta 2 3 C: Vitesse 3M.F.C. 3; Nieuwe Niedorp 2D.T.S. 3. 3 D: D.L'.S. 1—Suoces 3; DOSKO 2—Petten 1. 4 D: Helder 5Succes 4; Helder 6B.K.C. 3; H.R.C. 6Wie ringerwaard 2. Adspiranten: Succes aSparta a. H.R. C. c—IJ.R.C. e; H.R.C. d—B.K.C, a; Sparta b-^Helder e. Rauclibeker: Vrone 1O.S.V. 1; D.T.S. 1Meervogels 2. (Alg. Sportblad). AJAX—P.S.V. Zondag a.s. wordt in 't Stadion voor de kampioens competitie gespeeld de eerste ontmoeting tusscben Ajax en P.S.V. K. N. V. B. 4e KLASSE. Zaandijk heeft met een beetje geluk het kampioen- adhap behaald. Als ze won van Uitgeest was ze kam pioen. Dit gebeurde evenwel niet; het bleef gelijk, 11, zoodat een beslissingswedstijd met de Ahrends V.C. noodig geweest zou zijn, als deze gewonnen had. Maar de Amsterdammers lieten een steekje vallen tegen J.O.S. (2—2) wat juist voldoende was voor de Zaan- kanters. D.T.S. speelde haar laatste wedstrijd en ver mocht ook deze niet te winnen. Met 21, overigens zeer eervol, verloren de Oudkarspelieren in Amsterdam van de Rivalen. D.T.S. en Vrone bezetten thans de laagste plaatsen. Zaandijk 16 10 4 2 38—17 24 Ahrend's V.C. 16 11 1 4 44—22 23 Ajax 17 14 0 3 58—27 28 H.R.C. 2 18 10 2 6 43—41 22 W.F.C. 2 18 8 3 7 42—33 19 V.S.V. 2 17 7 4 6 41—33 18 De Spartaan 2 17 6 6 5 40—35 18 Alcmaria 2 17 7 2 8 34—51 16 W.A. 2 17 5 4 8 38—46 14 D.E.C. 2 18 7 0 11 37—54 14 Blauw Wit 3 18 5 3 10 39—36 13 K.F.C. 2 17 5 2 10 42—58 12 In Reserve 2e klasse B is Zeeburgia 2 kampioen. Zeeburgia 2 17 15 1 1 7923 31 Velox 2 17 9 7 1 74—32 25 Volewyckers 2 18 9 4 5 6047 22 RESERVE 3e KLASSE A. O.S.V. 2, dat waarschijnlijk kampioen wordt, (Ajax 3 imag niet promoveeren, ontving D.E.C. 3 en won met 3—2. Ook Alcmaria 3 sloeg z'n bezoeker, n.1. Z.R.C. 2 met 3—2. Ajax 4 ondervond heel wat tegenstand van Helder 2 en kon slechts met 4—3 winnen. Swift 16 8 5 3 33—21 21 Rivalen 13 6 3 4 20—23 15 J.O.S. 13 5 4 4 36—29 14 Uitgeest 14 6 1 7 37—36 13 S.L.T.O. 15 3 4 8 25—43 10 D.T.S. 16 4 2 10 37—44 10 Vrone 15 2 0 13 25—60 4 RESERVE 2e KLASSE. H.R.C. 2 heeft 't tegen V.V.A. 2 niet kunnen bolwer ken. 't Was trouwens niet noodig ook, want de Racing reserves war enal verzekerd van de tweede plaats, die hen meteen rechtigt om promotiewedstrijden te spelen, daar Ajax 3 de kampioen niet kan overgaan. K.F. C. 2 maakte D.E.C. 2 met 11—1 in. 't Schijnt nu nog te imoeten gebeuren met de Koogers, die danig onderaan staan. Als ze hun laatste match winnen, is 't reeds uit gespeelde BI. Wit 3 het slachtoffer. Ajax 4 16 14 2 0 67—22 30 Helder 2 18 10 3 5 57—50 23 O.S.V. 2 12 9 2 1 32—13 20 N.H.V.B. Voor de eerste klasse speelden alleen Wieringerwaard en Helder 3 tegen elkaar. Wieringerwaard wist met 6—1 te winnen. Sparta 13 11 0 2 53—21 22 Texel 12 8 2 2 41—15 18 Nieuwe Niedorp 12 6 1 5 41—34 13 Wieringerwaard 13 6 1 6 43—43 13 B.K.C. 13 5 2 6 34—37 12 H.R.C. 3 14 5 2 7 31—29 12 Succes 13 3 3 7 31—41 9 Helder 3 12 1 1 9 19—69 1*) Helder 3 heeft 2 verliespunten. 2c Klasse. H.R.C. 4 heeft dan toch eindelijk Succes 2 geslagen! Met 10 won de Jeugdploeg der Racers. Het doelpunt maakte Hoogendijk. Succes heeft kansen te over gehad, maar de jonge Racers zaten er geweldig op en Van der Slikke c.s. konden 't net niet vinden. Al zal Succ. de ti tel van kampioen niet ontgaan, een kranige prestatie blijft het van H.R.C. 4. H.R.C. 4 14 11 0 3 39-32 22 Succes 2 12 10 1 1 58—18 19*) Texel 2 12. 5 4 3 44—27 14 D.O.S.K.O. 13 6 2 5 41—25 121 J.V.C. M 4 2 8 31—54 10 Sparta 2 13 3 3 7 27—47 9 B.K.C. 2 14 3 2 9 37—43 8 Helder 4 14 3 2 9 30-53 8 en Succes 2 en D.O.S.K.O. elk 2 verliespunten D.O.S.K.O. 1 won met 10 van Sparta 2. 3e klasse. Niets gespeeld. 4e Klasse. Helder 5 klopte Wieringerwaard 2 met 52. H.R.C. 5 won maar netaan van H.R.C. 6 (4—3). Helder 5 9 8 0 1 65—28 16 H.R.C. 5 10 8 0 2 55—24 16 Wieringerwaard 2 10 3 1 6 25—47 7 B.K.C. 3 9 .3 0 6 17—43 6 Helder 6 6 2 0 4 22—27 4 H.R;C. 6 6 1 1 4 14—25 3 Succes 4 6 2 0 4 14—28 2*) Succes 4 heeft 2 verliespunten. Adspiranten. Niet gespeeld. Gouden Kruis. Succes 2 dat naar J.V.C. moest kreeg nog juist op ijtd uitstel. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijden. Paaschzondag: Aartswoud I speelde legen Blokker I en won met 8—1. Paaschmaandag: Aartswoud II tegen Sijbekarspel II. Ook deze wisten onze jongens te winnen met 30. Beide dagen op eigen terrein SPORTNIEUWES SCHAGEN. Voor beide Paaschdagen waren slechs enkele Sparta- elftallen in het veld. Te Schagen werd een vriendschap- pelijken wedstrijd gespeeld tusschen de adspiranten van Nieuwe Niedorp en die van Sparta.. De Spartaantjes ble ken in het veld de meerdere, voor het doel wilde het ech ter niet al te best vlotten. De baoks van Sparta hadden weinig moeite met de N.V.V.-voorhoede. Tot doelpunten kwam het niet. Na dat de rust met 10 voor Sparta in ging, wisten ze nadien nog eenmaal het doel te vinden, zoodat met 20 voor Sparta a het einde kwam. Bij Spar ta waren de besten Slingerland, Dekker, Oosterbaan en dobacks. Sparta II verloor in een zeer spannenden wedstrijd met 20 van Dosko I te Oudesluis. RIVALEN I—D.T.S. L 2—1. Der traditie getrouw, heeft D.F.C. ook de laatste wedstrijd verloren met 21, hiermede 5 maal achter een verloren hebbende met dezelfde cijfers. Ten dui delijkste is hier weder aan het licht gekomen, dat de sterkste partij nog niet altijd de winnaar is. Was het voor de rust een vrije opgaande wedstrijd, na de thee was D.T.S. ver in de meerderheid. Maar hoe er ook gezwoegd werd, het succes kwam niet. Wat D.T.S. ook probeerde, v. Dijk midvoor, Eecen rechtsbuiten. Jonker rechtsbinnen, v. Meurs rechtsback, het wilde niet. Wel werd in deze periode de gelijkmaker ge scoord, maar verder brachten de D.-voorwaartsen hoi niet, ondanks verwoede pogingen. In bovengenoemde samenstelling speelde D.T.S. na de rust. Hoewel eerst wat onwennig, soms vrij goed vlottend, kan toch ook deze voorhoede ons niet bekoren. Jonker in de eerste plaats is geen binnenspeler. Zooals gewoonlijk was de achterhoede goed. De halflinie speelde tamelijk on rustig. Hier telde men twee invallers. Maars en Lan- geciijk hadden hunne plaatsen door verhindering afge staan aan Kooij en Chatillon, van welke de eerste goed en de tweede nog lang niet le elftal fahig was. In de voorhoede speelde Kokkes in de plaats v-an S. Kuiper een niet onverdienstelijke partij. Rivalen was in één ding de D.T.S.'ers de baas, n.1. in grof spel. Het was goed, dat de scheidsrechter de heer Leguit, on danks zijn vele fouten, aan dit punt zijn volle aan dacht wijdde. Legio is het aantal vrije trappen tegen Rivalen geweest. Wij konden van onze plaats af niet goed zien, of dit wel opzet was of per ongeluk, een feit is het, het doet niet prettig aan. Zooals reeds eerder omschreven D.T.S. was voor de rust niet de mindere, maar op soms onbegrijpelijke wijze gingen de mooiste kansen verloren Het was Rivalen dat het eerst succes had, als hun linksbin nen onverwachts een hard schot inzond, dat Slikker te machtig bleek. 1—0 voor Rivalen. D.T.S. valt fanatiek aan, maar verder dan een serie goed genomen corners brengen zij het voorloopig niet. Rust komt met 10 voor Rivalen. Na de thee is D. ver in de meerderheid en einde lijk ziet v. Dijk kans na het leder mooi vrij ge maakt te hebben, den R.-keeper te passeèren, 11. Onophoudelijk valt D.T.S. aan, een ieder verwacht thans enkele doelpunten, maar zooals altijd, Vrouwe Fortuna was ook dezen middag D.T.S. niet goedge zind. Bij één der enkele aanvallen van Rivalen, be werkt de R. linksbinnen, den bal zeer duidelijk met den arm, doch de scheidsrechter laat doorspelen en wijst een oogenblik daarna naar het midden, m.a.w. 2—1 voor Rivalen. Nog had D. gelijk kunnen maken. De R. rechtshalf sloeg bij een corner den bal uit het doel, maar de scheidsrechter liet rustig doorspelen. Midden in een D.T.S.-aanval fluit de scheidsrechter af. Volgende week Zondag speelt D.T.S thuis tegen Meervogels 2 voor den Rauchbelter Apnvang 2 uur. SPORTNIEUWS CALLANTSOOG. In een zeer eenzijdigen wedstrijd tegen Doskoveteranen verloren de Callantsoogers met 81. VEENHUIZEN. De voetbalvereeniging L.V.C. alhier nam Zondag j.1. deel aan de nederlaagwedstrliden orn een belier. Za moesten kampen tegen T.F.C. I van Tvvisk. Onze verean. moest met 74 het loodje leggen. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond hadden wij het genoegen de „Masker spelers" van Bergen te zien optreden in het lokaal van den heer Kossen. I)e opkomst was uitstekend. Opgevoerd werd „Het Kind", drama in één bedrijf van II. 1-Ieijermans en „Overschotje", comedie in 3 be drijven van D. Nicodemi. Wij zouden kunnen volstaan met te zeggen, dat er uitstekend werk geleverd is en dat de aanwezigen hoogst voldaan huiswaarts zijn gekeerd. Trouwens, wij hadden niet anders ver wacht. Herhaalde malen immers hebben wij onder vonden dat een bezoek aan de Maskerspelers" betee- kent een avond van kunst en genoegen. Ook nu weer zijn we niet.teleurgesteld en hebben de Bergers voor de zooveelste maal hun roem gehandhaafd. OUDE NIEDORP Bij de gehouden aanbesteding van een woonhuis te bouwen met Rijkssteun, voor de gemeente Oude Niedorp,ten behoeve van den heer C. Wuis, werd in geschreven als volgt: F. Leek voor f 2295, Gebr. Boekei voor f2280, P. Burgmeijer voor f1807, J. de Boer voor f1770. E. van Leeuwen voor f 1C80. Allen wonende te Oude Niedorp, De gunning werd door B. en W. aangehouden. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Uitvoering „Concordia". De Harmonievereeniging „Concordia" gaf op den avond van den tweeden Paaschdag een openbare uit voering in de concertzaal van den heer Jb. Borst. De zaal was flink bezet met een grootendeels aan dachtig en dankbaar publiek. „Concordia" gaf zes muzieknummers, welke over't geheel uitnemend werden uitgevoerd. Wat meer nuan ceering hier en daar en wat minder zenuwachtigheid bij één der solisten zouden de muzikaliteit echter nog wel ten goede gekomen zijn. De utvoering van het vijfde nummer was, wat het eerste gedeelte betreft, niet heel gelukkig, maar al gauw kwam de juiste stemming en mochten we van krachtige, reine accoorden genieten. We kunnen dan ook iedereen met een gerust hart aanraden eens te gaan luisteren naar 't concert in de muziektent, dat Concordia, zoo spoedig het weer dit toelaat, hoopt te geven en waarbij de nu gespeelde nummers zeker wel weer op het programma komen. De medewerking werd dezen keer verleend door „Het Polder Trio" dat twee kluchtspelen opvoerde. Het wa ren werkelijk „dolle" kluchten, maar ze werden over 't geheel goed gespeeld en het publiek genoot re blijk baar flink van, want de lach was niet van de lucht. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Maandag, 2den Paaschdag, voerde de tooneelvereeni- ging „Nieuw Leven" alhier in de zaal van den heer D. Bruin op „Ynske", tooneelspel in drieb edrijven, door J. Fabricius. Dit stuk 'beeldt uit 't contrast enten gevolge daarvan de strijd tusschen twee categoriën van menschen, n.1. de „Krammers", de Zigeunerachtigen en de „Kleiers", de menschen, die het leven meer van den ernst!gen kant bekijken. Men gaf mooi, los spel, dat door de fraaie costuums e doelmatige grimeering des te meer tot zyn recht kwam. 's-GRAVENHAGE, 6 April 1981. De stille week, die dit jaar niet stil was. Een filmopname en een verbolgen burgemeester. Verkeersongelukken in het al- geloopen jaar. De week voor Paschcn is deze keer een wonderlijke geweest. Wordt zij niet steeds aangeduid als de stille week voor Paschen, waarin de wereldsche vermaken op den achtergrond worden geschoven en die de menschen geacht worden in meditatie door te brengen? Maar we leven in een wonderlijken tijd van spanning en van tem po, een tijd, waarin onze ingespannen zenuwen niet meer tot rust schijnen te mogen komen, waarin de film blijft doordraaien, al dan niet gesynchroniseerd, de jazzbands blijven huilen en ook overigens het lawaai niet verstomt Andere jai;en placht men in de residentie aan de stille week voor Paschen een zekere wijding te geven, door een algeheel muziek-verbod uit te vaardigen voor de vermaaksgelegenheden. Doch dit jaar heeft men, waar schijnlijk om deze branche, welke eveneens zeer van de crisis heeft te lijden, te helpen, deze gewoonte niet volgehouden. Dus hooren we de sound-installaties van de bioscoop theaters schetteren en de jazzbands brullen en wijst geen enkel theaterstuk, geen enkele film op de lijdens week. Neen, veqjger is deze week er een geweest van komische verrassingen, waartoe natuurlijk ook bijdroeg, dat de Woensdag op 1 tApril viel. Dit Is een gevaarlijke dag en men weet meestal niet wat men dan ernstig of niet moet opvatten. Men denkt dat achter alles het spot- duivelte van de voor-den-gek-houderij schuilt en leest op dezen dag met meer dan gewone critiek de berich ten, welke er in de dagbladen zoo al plegen te ver schijnen. En iedereen geloofde dan ook met een April mop te doen te hebben, toen het bericht verscheen, dat op Woensdag 1 April, 's middags om twee uren een filmopiiame zou plaats vinden van een eenigszins fantastisch huwelijk. Allerlei min of meer bekende grootheden uit de tooneelwereld zouden verschijnen als de verheugde familieleden en het jonge bruidspaar zou bestaan uit een tweetal charmante Haagsche tooneel- spelers. Dat klonk wel wat erg verdacht. Wij zijn wat trouwerijen betreft, hier in Den Haag heel wat gewoon, maar zooiets en dat op 1 April, dat kon niet waar zijn. Maar toch, het was wel waar, het was geen Aprilmop. En zoo was dan een niet al te groot opgekomen publiek getuige dat om twee uur bij de Twee Steden een zon derlinge bruiloftsstoet werd opgesteld, voorafgegaan door een vrachtauto, waarom een filmcamera was ge plaatst en die maar draaide. De politie zorgde dat de filmoperateurs ongestoord hun werk konden verrich ten, want hier werd de finale gedraaid, de eerste Ne- derlandsche geluidsfilm, die binnenkort op het projectie doek van de bioscopen zal verschijnen. Alles ging prach tig. De stoet kwam ongehinderd bij het stadhuis, het paartje toog naar binnen, de hardsteenen trappen op, de gang in, maar het heilige der heiligen bleef gesloten, want het was en bleef toch slechts, een filmhuwelijk. Dies draaiden de twee in de gang weer om, verwissel den van plaats, dat hoort immers bij een huwelijk, en kwamen stralend van geluk weer de trappen af, in den echt verbonden! En draaien, dat die filmoperateurs de den, draaien van belang. Want elke goede film moet toch een happy end, een roerend, doch gelukkig slot be zitten en het trieste van Finale was, dat alle personen dood en begraven waren. Maar een filmman staat voor niets en derhalve liet hij allen weer uit het graf ver rijzen. Waar een Nederlandsche filmman helaas niet tegenop kan, dat zijn de stroeve vaderlandsche autori teiten en in dit geval had hij buiten den waard gere kend, den waard in den persoon van den nieuwen bur gemeester. Nu hoort een burgemeester zijn stadhuis te kunnen betreden om daar te doen en te waken over de belangen van de aan zijn hoede toevertrouwde stede lingen, -ntuurlijk zeer belangrijk is en over welks ambt een simpele filmregisseur zich natuurlijk geen voorstelling kan maken. De burgemeester had heelijk geluncht, of zou er misschien in de koffie, die hij geconsumeerd had, een slechte boon hebben gezeten of Uitstekend werd de rol van Ynske gespeeld. Dit was wel de hoogstaande, doch tevens begrijpende vrouw. Blijkens het krachtig applaus dacht het publiek er ook zoo over. In het laatste bedrijf, hoogst dramatisch, wordt de spanning wel wat hoog opgevoerd, zoodat er storing dreigde te komen in het contact met de toehoorders. Het decor was als altijd goed verzorgd. Na afloop ge zellig bal onder pittige muziek. WIERJNGER WAART> Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden bos sleutels. Zondag werd bij gelegenheid van 't openingsbal bij den heer Jb. Zeeman een ringstekerij gehouden op fiet sen, waaraan door 14 deelnemers werd deelgenomen. De le prijs werd gewonnen door den heer K. Buik; 2e prijs de heer J. Groot en de 3e prijs door den heer H. Stöve. Den eersten Paaschdag hadden we het genoegen voor een volle zaal het ensemble Kees Pruis voor ons te zien optreden. De heer Van der Woude heeft nu kunnen zien wanneer hij werkelijk iets goeds zooals nu het het geval was, engageert, hij op een flink bezoek kan rekenen. Kees Pruis begint met een welkomstwoord, doorspekt met geestige moppen om daarna het programma aan te kondigen. Stella Seemer komt dan eerst met eenige mooie liedjes, waarbij ze wederom getoond heeft, zoo wel In het komische als het meer ernstige het publiek te kunnen boeien. Kees Pruis werkt natuurlijk meeren- deels op de lachspieren, want die houdt van lachen, en dit is hem volkomen gelukt. Er is onbedaarlijk gelachen niet alleen om den inhoud, doch ook vooral om de ma nier, waarop het gedaan wordt Voor afwisseling ook een fluitliedje. Behalve cabaret hadden we ook een tooneelstukje. Een verlegen huwe- lijkscandidaat, welke rol door Piet Hesse schitterend werd vertolkt. Onbedaarlijk is ook hier om gelachen. De bekende Willem Ciere was weer een uitstekend begeleider. WARMENHUIZEN Den 2en Paaschdag gaf de gymnastiekvereeniging D.A.S.K.O. onder leiding van haren Directeur, den heer De Rie uit Alkmaar, een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De zaal \vas tamelijk goed'bezet en de oefeningen werden zeer goed afgewerkt, zoowel door de kleinen als door de grooten. Vooral de knotsoefeningen van de meisjesafrleeling B., werden heel keurig afgewerkt en dan nog de verschillende standen waren mooi. Om niemand te vergeten, kunnen we gerust zeggen, dat alle leden uitstekend hun best hebben gedaan en gebleken is, dat er zeer goed geoefend wordt. Ter afwisseling werd door eenige jonge dames nog ten beste gegeven: Levende Getuigen, blijspel in één bedrijf. Ook dit nummer slaagde goed. Ten slotte nog een nieuwe ster uit Krabbendam en wel de goochelaar Klaas Frans, die op dit gebied ta melijk wat presteert en dit vak ja zelfs heel goed machtig is. Met genoegen kan D.A.S.K.O. op dezen avond te rugzien. was soms zijn eitje wat te hard gekookt geweest een menschelijk humeur is vaak van kleinigheden af hankelijk dat hij in woede ontstak, toen hij een van zijn ingangen van zijn stadhuis versperd vond door film- menschen, terzijde gestaan door zijn eigen politie agenten, die het nieuwsgierige publiek, dat eens had willen zien hoeveel menschen er wel in dezen April grap zouden Invliegen, op een afstand hield. Door deze haag van menschen wilde nu de burgemees ter heendringen. En nu is het een feit. dat deze ambts drager eerst kort aan het hoofd onzer gemeente staat, zoodat hij nog niet door iedereen gekend wordt. Toe7i hij dus het cordon trachtte te verbreken, dacht het pu bliek, dat is natuurlijk iemand, die graag op de voorste ijr wil staan en daar voelt het weinig voor. Dies geeft een der omstanders hem den welgemeenden raad om „effies om te loope". De burgemeester kan dus niet door dezen ingang naar binnen. Wat nood! Ons stadhuis heeft nog een ingang en wel een zeer mooie, middeleeuwsche opgang, daar naar toe te snellen was dus het werk van een oogenblik. Maar onze burgervader was boos, riep de inspecteur, welke de afzetting regelde, bij zich en gelastte hem, dat er een einde aan die filmdraaierij moest gemaakt worden. Daar hielp geen lieve moederen aan en binnen enkele oogen- blikken was de stoet met stralend blije gezichten uit el kaar. Deze geste van den nieuwe burgemeester zal er intusschen niet toe bijdragen om tot groote populairiteit te geraken. Zij schijnt wat tegen filmmenschen te hebben hetgeen hij waarschijnlijk vanuit Groningen heeft over gehouden. Onze verkeerspolitie, die ook bij deze verstoorde film bruiloft weer zulk goed werk verrichtte, kan het helaas niet voorkomen, dat in onze residentie 't aantal ver keersongelukken nog steeds toeneemt. De sombere sta tistiek, welke hierop betrekking heeft, is dezer dagen weer verschenen. Hieruit blijkt, dat in 1930 in totaal 3226 verkeersongevallen hebben plaatsgevonden, terwijl in 1929 dit aantal 2974 bedroeg, een stijging dus van 252. Het aantal dooden, dat aan verkeersongelukken is te wijten bedroeg 27, tegen 22 in het voorafgaande jaar. Dit komt er dus op neer, dat elke veertien dagen in de se- sidentie een mensoh als slachtoffer van het verkeer valt 219 personen werden ernstig gekwetst tegen 211 in het voorafgaande jaar. Naar de oorzaken van de verschillende ongelukken laat zich de volgende indeeling maken. Door niet rechts houden ontstonden 31, door verkeerd uitwijken en geen voorrang verleenen 265, verkeerd om den hoek rijden 28, nalaten signalen of teekens te gen 36, veiligheid van verkeer in gevaar brengen op andere wijze 248, niét op volgen van de bevelen der politie 7, slippen, doorglijden en dergelijke 66„ technisch gebrek aan een voertuig 15, op hol slaan of schrikken van een paard 7, verkeerd oversteken, verkeerd of niet uitwijken door voetgangers, 50, onvoorzichtig spelen op straat 1, zich vastklemmen aan of klimmen op tram of voertuig 4, springen op of afspringen van een in beweging zijnde tram 1, andere omstandigheden 51 en onbekend 43, verkeersongevallen. Deze cijfers hebben betrekking op het laatste kwartaal van 1930. Dit kwartaal laat echter weer een aanmerkelijke stij ging zien tegenover hetzelfde kwartaal van het jaar te voren, bedroeg het totaal aantal toen 802, thans is het gestegen tot 853. Het intensere verkeer, het steeds groo- tere aantal auto's dat door onze straten snort en de slechte verkeersgesteldheid van de binnenstad, die op den duur onhoudbaar zal blijken te zijn, vergt in steeds angstiger tempo zijn slachtoffers. De meeste ongevallen kwamen immers voor op de drukke verkeerswegen in de binnenstad en het centrum van Scheveningen. En toch in deze deelen van de stad wemelt het van verkeersagen ten en van aanwijzingen op tallooze roode borden wat mag en niet mag. Het komt ons zelfs voor dat deze vele verkeersteekenen niet altijd in het belang van de veilig heid werken en menige weggebruiker raakt in de war als hij al die aanduidingen moet lezen. En voor een stadsbewoner is het nog om te doen, maar voor de vele vreemde1ingen, die onze residentie bezoeken waaronder buitenlanders, die onze taal niet machtig zijn is het ab soluut ondoenlijk al deze voorschriften in zich op te ne men. Versobering op dit gebied zou waarschijnlijk heel wat nuttiger effect sorteeren. Het zou dan ook niet noo dig zijn een heele verkeersgids alleen gewijd aan de bepalingen van 's Gravenhage uit te geven. Neen, de regeling van het Haagsche verkeer laat veel te wenschen over. Dat men zich betere! (Nadruk verboden). HOOGWOUD Zulke gasten kan men missen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hoorde de bewoonster van een perceel te Aartswoud leven in het schuurtje achter het huis, ze waarschuwde haar man en die meende ook geluid te hooren, alsof de deur van het schuurtje achter zijn huis geopend werd. Hij ging naar huiten, maar zag niets. Toen hij des morgens om vijf uur naar zijn werk ging keek hij nog eens rond, maar merkte geen onraad. Toen zijn vrouw 's morgens om 7 uur in het schuurtje kwam, bemerkte ze een brandlucht, het bleek haar toen dat turven, die daar in het schuurtje lagen, in brand gestoken waren en zelfs toen nog brandden. Zij haalde direct het vuur weg en zag dat er reeds een gat in den plankenvloer was gebrand. Dit bluschte ze. Denzelfdcn morgen omstreeks 9 uur zou een vracht rijder die een vrachtauto heeft met die auto weg rijden, ook hij werd een brandlucht in de auto ge waar. Hem bleek, dat in de cabine een bilkken si garenkistje stond, waarin brandende briketten aanwe zig waren. Een plank waarop het kistje stond smeulde reeds. Van voorbijgangers vernam hij, dat zij des mor gens een persoon in de cabine hadden gezien, die daarin waarschijnlijk geslapen had. Het sigarenkistje werd herkend als het eigendom van den persoon, die 's nachts leven in de schuur gehoord had en waarin een begin van brand was uitgebroken. Van een en ander is aangifte gedaan en een onderzoek zal wor den ingesteld. Gistermorgen omstreeks negen uur werd alhier aangifte gedaan van een varken, dat niet accoord ging met zijn vroege ritje naar de markt. Dit vlugge dier had de aardigheid om onderweg uit een vracht auto te springen en wandelde eerst nog eens een poosje rond, maar viel tenslotte toch dood neer. De baas van de vrachtauto had er niets van gemerkt, ter wijl dit, echter werd opgemerkt door een voorbijgan ger. Het varken werd tenslotte naar het schuthok ver voerd, vandaar zal het gebracht worden naar de destructor te Michvoud. Heeft de eigenaar het beestje daarvoor opgevoed? T A N GE N DIJ K Tot de U L.O. School te Noordscbenvoude zijn 2# leerlingen toegelaten. Deze school wordt gemest schappelijk in stand gehouden door de gemeentel Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude, Broek op Langendijk doet niet mee. Van die 29 leer lingen behooren er echter 11 uit Broek en 18 uit de 3 andere gemeenten, of gemiddeld 6. Zal de gemeen teraad van Broek op Langendijk nu nog niet inzien, dat het redelijken en zedeïijken plicht heeft ook aan de instandhouding mee te werken. Wie de lusten heeft, moot toch ook de lasten dragen. NOORDSCHARWOUBE. Zondag, len Paaschdag, hadden wij het genoegen een opvoering bij te wonen in het lokaal „Concordia" van den heer L. Hop, waar het bekende gezelschap „De Witte Raaf" uit Amsterdam optrad. Dit gezelschap, waarvan Piet Holman de stichter en artistieke leider is, beoogt goede cabaretkunst onder het publiek te brengen. Het wakkere clubje van zes, waarmede dit gezelschap voor het voetlicht kwam, is hierin o.i. volkomen geslaagd. Het was heel jammer dat er niet meer dan een 30-tal personen aanwezig waren.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6