Raad Den Helder. eenige Kostgangers Vereen!?™ voor Bloembollencultuur afd. Laneendijk e.o. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Uitvoering der Tarwewet De opstand op Madeira. Advertentiën. Schotsche Muizen Poters. een Jongen, Knecht, WINKELHUIS HOOI te koop, Tot leden van de nieuwe kascommissie werden aange wezen de heeren A. Nottelman, Mart de Zeeuw, D. v.d. Burg en Corn. Hoogvorst De aftredende bestuursleden, de heeren R. Wognum, C. Delver en F. Mosk werden met byna algemeene stemmen herbenoemd. Vervolgens bracht de heer C. Delver een tamelijk uit voerig verslag uit van de door hem bijgewoonde bonds vergadering, waarvoor hij bedankt werd oor den voor zitter. Het bleek, dat door de Schoorlsche vergadering nieta werd gevoeld om, wanneer aan den bond den stand der middelen worden opgegeven, ook de geschatte waarde van kleeding enz. op te geven. Tevens bleek, dat het idee van de afdeeling Heerhu- gowaard, om een kleedingfonds te stichten, hetwelk ge voed moet worden door de baten van niet-leden, welke door de zorgen der vereeniging zijn begraven, hier in Schoorl reeds lang, zij 't dan op eenigszins andere wijze, wordt uitgevoerd. Ingekomen was een schrijven van den heer J. Nap en 9 andere leden om art. 14 geheel te doen vervallen, dus geen boete bij absentie ter vergadering te heffen, doch ter getrouw vergaderingbezoek een verloting te houden. Zoowel voor als tegen dit adres werd 't woord gevoerd doch met 28 tegen 15 stemmen besloot men om de boete te handhaven. Nog vroeg de voorzitter wie van de dragers zich op wensohte te geven als plaatsvervangend voorlooper en wie in aanmerking wenschte te komen als reserve drager voor Groet. Ook werd het wenschelijk gevonden om menschen disponibel te hebben voor 't afleggen in de sterfhuizen. De voorzitter drong er op aan, dat menschen zich voor deze functie binnenkort bij het bestuur aanmelden. De heer P. Kos vraagt of als leden van de vereeniging ook lid zijn van een crematie-vereeniging, bij overlijden vergoeding wordt gegeven door de begrafenisvereeni- ging. De Voorzitter meent, dat in dit geval de kosten welke voor de bediening van de begrafenis tot aan de grens van de gemeente worden gemaakt, voor rekeninz van de begrafenisvereeniging komen. Dit antwoord bleek echter niet geheel afdoende, daar de heer Kos bedoelde of de vereeniging een-geldelij ke vergoeding geeft aan de crematievereeniging, daar deze laatste voor alle dingen zorgt, dus vanuit het sterfhuis alle kosten draagt. Het bestuur zal deze zaak nader onder de oogen zien. De heer G. Duinmeijer deelde mede, dat hij met den heer Hoogland een rondgang had gemaakt om na to zien of de pakken goed worden bewaard, 't Was overal keurig in orde en spreker bracht in dit geval een com pliment aan de vrouwen van de dragers voor de goede zorg. Na bespreking van nog enkele minder op den voor grond tredende belangen, sloot de voorzitter de verga dering. L A N GE N V IJ K Jaarvergadering van de afd. Langendijk en Omstre ken der algem. Vereen, voor Bloembollencultuur. Woensdagmiddag 2 uur hield bovengenoemde vereeni ging vergadering in Hotel Concordia alhier. De Voorzitter, de heer K. Wagenaar, opent de verga dering te ruim 2 uur en heet allen hartelijk welkom. „Het is mij een aangename taak", zegt spr., „U het wel kom toe te roepen. Onze afd. vergadert gewoonlijk 2 keer per jaar, zoodat wij niet oververzadigd worden. Dit heeft altijd het voordeel dat er meerdere frischheid blijft ln de behandeling der verschillende zaken. Een frischheid die altijd zoo aangenaam aandoet. Zie maar eens naar andere vereenigingen waar veel wordt vergaderd, daar openbaart zich vaak een matheid die een teeken is van oververzadigd zijn. van het vele vergaderen. Het moet dan ook de bedoeling van het bestuur zijn niet meer te vergaderen dan strikt noodzakelijk is. Onze afd. heeft daarbij nog met deze omstandigheid rekening te houden dat hare leden wat ver uit elkaar verwijderd wonen, ook dat brengt zijn moeilijkheden mede voor vergaderen, voornamelijk daar onze vergadering wat later is dan ge woonlijk. Veel bijzonders is het niet dat ons samen roept doch al zijn het geen groote zaken, welke we te behan delen hebben, ook het kleine moet geregeld worden. Ook het kleine heeft zijn ordelijke behandeling noodig, ja, ik zou haast zeggen, juist het kleine, want als het groo te bestaat, komt dit door de doorwerking van het kleine. Zie rondom u, we zijn bloembollenkweekers, we telen bloembollen, we behandelen ze, een voor een, we verwar men daarvoor onze schuur, we bewerken daarvoor ons land, we spannen daarvoor, al onze krachten in en de inspanning van al die goede krachten hier en alom in ons land. dat is de bloembollencultuur van Holland. Klein in zijn deelen maar groot in zijn geheel. Er werd in 1930 voor meer dan 40 millioen uitgevoerd. Wat een eegen. Zoo is het met alles om ons heen, al onze per soonlijke arbeid is klein, maar wanneer we tezamen spannen en inspannen al onze krachten en samen wer ken ook op deze vergadering, in dit ons werk, dan zal ook van deze vergadering gelden, dat al is ze klein er door haar toch opbouwend wordt gewerkt. Daartoe roep ik U allen op en open deze vergadering. Hierna volgt het jaarverslag van den secretaris, den heer E. Vlug. Oudergewoonte komt op onze agenda voor het te be handelen punt: Jaarverslag over 1930, en is het de taak van den secretaris dit verslag zoo goed mogelijk samen te stellen en aan de vergadering te presenteeren. Maar aangezien mijn persoon dit afgeloopen jaar geen functie in het bestuur heeft bekleed en het spreekwoord: „In een andersmans boeken is duister te lezen", nog vol ledig van toepassing Is, roep ik de clementie in van de vergadering, bij al dien mocht blijken dat dit verslag niet in alle opzichten juist is. In het afgeloopen jaar zijn twee ledenvergaderingen gehouden, twee bestuursverga deringen en een vergadering van het bestuur met het be stuur van de L.G.C. Verschillende onderwerpen betref fende de bollenveiling werden aldaar besproken, o.a. de credietwaardigheid der koopers. Het veilingspercentage werd vastgesteld op 3 pet. met het doel om de nieuwe veiling populair te maken, zoodat ze de concurrentie met andere veilingen glansrijk zou kunnen doorstaan. Er werden 12 veilingen gehouden met een totaal omzet van f 183923. De ontvangsten van de afd. zijn f 105.66, de uit gaven zijn f 38.70, saldo f 66.96. Onze afd. gaat nog steeds in ledental vooruit 1 Jan. 1930 waren 115 leden ingeschreven terwijl er in den loop van dat jaar 57 nieuwe leden zijn toegetreden en 2 hebben er bedankt, zoodat onze afd. bestaat uit 170 leden. Hiermede verga- ©r^ng meen ik in vogelvlucht te hebben weergegeven wat er in 1930 in onze afd. Is voorgevallen, en hoop lk nat het jaar dat voor ons ligt een behoorlijk bestaan mogen geven aan allen, die zich met de bloembol lencultuur bezighouden. Daarna volgt de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. verg. welke gehouden zal worden op Maan dag 13 April in de bovenzalen van restaurant „De Kroon" Groote Markt, te Haarlem. Over verschillende punten werd nogal gediscusseerd, maar daar in bijna alle gevallen besloten werd een af wachtende houding aan te nemen tot de algem. verg., kunnen wij deze discussies wel achterwege laten. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren E. Vlug met 19 stemmen en O. de Boer met 13 stemmen. Hierna kwam aan de orde het Bestuurvoorstel om de convocaten af te schaffen. Na eenige bespreking werd dit •oor do leden verworpen. Dan volgt een bespreking over den keuringsdienst De Voorz. houdt een inleiding en verklaart zich tegen die keuring. De heer Band is van een andere meening en wil de gedachte van de vergadering wel eens hooren. Spr. zegt .i d® voorstell!nS v©n de keuring zooals hij die zich indenkt niet goed is, doch wel als ze geschiedt bU le vende keuring met certificaat. Ook de Voorz. ziet er niet veel heil in en ook niet, al worden er certificaten gegeven. Maar de keurings dienst is er en die zich er voor opgeven wil, vindt daar voor de gelegenheid. De Commissie van advies, drie Bestuursleden worden bij acclamatie herkozen. Deze vormen met drie Be stuursleden van de L.G.C. de veilingscommissie. Dan doet de heer C. Timmerman de mededeeling, dat er voor de voor-veiling geen animo bestond, de reden waarom zij niet is gehouden. Voorz. deelt mede, dat na briefwisseling met de L.G.C. is aangesteld als keurmeester de heer C. Timmerman, daar de aanstelling alleen kon geschieden indien men tevens bestuurslid was. De heer S. de Boer vraagt hierover het woord en licht de vergadering over dit punt volledig toe. Rondvraag. De heer Jn. de Geus stelt voor om de partijen een paar dagen vroeger op te geven, zoodat de catalogus ook vroeger kan worden weggezonden, waar door we meer kans krijgen meer kooplieden te krijgen. De heer S. de Boer is het met den heer De Geus eens. De Voorz. vindt de uitvoering van dit plan zeer moei lijk voor de bollenkweekers. De heer C. de Geus vindt het ook moeilijk uitvoerbaar. Hij heeft het meegemaakt, dat twee dagen te voren de catalogus klaar was, hij zag er zeer mager uit, maar op den dag van de veiling was er tweemaal zooveel. De heer Jn. de Geus wijst dan op Grootebroek en zegt, dat ze het daar toch maar volhouden, dus het be valt toch zeker goed. Nadat nog enkelen zich voor en tegen verklaarden, wordt besloten het to laten zooals het nu is en het te geven in handen van de veilingscommissde. De heer Pasterkamp vraagt of er per mand geveild moet worden of maat opgegeven. Dit leidt tot een langdurige discussie. Besloten wordt per mand aan te bieden. De heer C. Timmerman maakt de opmerking, dat de sorteering nog wel wat te wenschen overlaat, vooral bij de nieuwelingen. Als deze zich de moeite willen getroos ten bij de ouderen te rade te gaan dan zal dat euvel wel verholpen worden. De heer S. de Boer verzoekt den leden de manden wat vlugger terug te zenden. Nu blijven sommigen heel lang weg. Dat kan toch anders. De Voorz. zegt het ook opgemerkt te hebben en dringt er bij de leden op aan, direct na vi-ijkoming de manden terug te zenden. De heer L. Kalverdijk vraagt of er niet 's avonds ver gaderd kan worden. Nu kan niet elkeen uit zijn bedrijf stappen. De Voorz. zegt dat door bijzondere omstan digheden deze vergadering nu wat laat in den tijd ls, anders is ze vroeger en heeft niemand bezwaar tegen middagvergadering. De heer E. Vlug zegt dat er dezen winter heel wat tulpen zijn verwaterd, omdat de waterstand te hoog is. Volgens zijn oordeel is het Stoomgemaal niet in staat ons van het overtollige water op tijd te bevrijden. De waterstand is volgens spr. 5 c.M. te hoog in de winter maanden. Spr. dringt er met klem op aan dat de ver- gadering dit eens in overweging neemt. De heer S. de Boer zegt het niet eens te zijn met den heer Vlug, als deze beweert, dat het gemaal onvoldoende is. Spr. zegt dat de abnormale natheid, de ringvaart steeds op peil ,oek in oogenschouw genomen moet wor den. Voeg daarbij dat de kleine polders in het Ambacht voorheen een windmolen hadden voor bemaling en nu allen een machine, waardoor ze veel vlugger van het water af zijn dan voorheen. Toen kon men zien of ze bij het stopsein van Peil hieraan voldeden, terwijl dit nu ook veel moeilijker gaat. Besloten wordt, na bestrijding door den heer Vlug, de tuinbouworganisaties aan te schrijven, of ze mede wil len werken om In de wintermaanden het peil 5 c.M. te verlagen. Hierna sluit de Voorzitter met een woord van dank de vergadering. OUDKARSPEL. Tooneelvereeniging „Jong Leven". Woensdagavond hadden wij het genoegen de twee de opvoering van het Amerikaansche kluchtspel ,'n Partijtje Poker" van Robert Smiley-Peple bij te wonen, wat opgevoerd werd door bovengenoemde tooneelvereeniging. Evenals Zondag was het lokaal van den heer C. Vis flink bezet, wat wel bewijst dat „Jong Leven" een goeden naam heeft verworven. De inhoud van het stuk is overbekend, dus dat be hoeven wij niet weer te geven. De rollen der 2 firmanten werden vervuld door de heeren C. Wagenaar en P. Kist, de advocaat was de heer J. Kuilman, de typiste mej. A. de Waard, de boekhouder de heer J. Huigen, Mrs. Cole mej. Kan sen, Jimmy de heer J. Koeman, de negermeid mej Heijmans. En al met al liep het op rolletjes en waren de verschillende rollen in goede handen. Wij gelooven dat „Jong Leven" met dit blijspel veel succes zal boeken. Voor een kermisstuk leent het zich ook uitstekend. Het is voor de talrijke aanwezigen een genotvolle avond geweest, waar met genoegen op kan worden teruggezien. Vermelden wij nog, dat door de Gebr. Kos verdienstelijk muzikale mede werking werd verleend. HARENKARSPEL De minister^ van waterstaat brengt ter kennis: dat bij vonnis van het kantongerecht tc Purmerend vaji 10 Maart aan Pieter Jacobus Yff, geboren 20 April 1879, wonende te Dirkshorn, gemeente Harenkarspel, de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen, is ont zegd voor een termijn van drie maanden, welke ter mijn is ingegaan op 25 Maart. Vergadering van 8 April 1931. Bij afwezigheid van den Burgemeester fungeert de heer Bok als Voorzitter. Voorts zijn afwezig de heeren Monhemius en Van Loo. Na de opening volgt de gebruikelijke serie ingeko men, stukken, welke conform het voorstel van B. W. voor kennisgeving worden aangenomen. Verschillende perceclen grond worden vervolgens aan diverse personen in erfpacht uitgegeven, terwijl andere perceelen worden verkocht. Over het voorstel om aan behoeftige kinderen van gemeentewege gymnastiekschoenen te verstrekken, blijken de meeningen nogal verdeeld te zijn. De heer Schoeffelenberger wil nog verder gaan dan B. en W. en wil aan alle kinderen gymschoenen geven. Weth. De Zwart bestrijdt dit en verdedigt het voorstel, dat trouwens (je volle instemming heeft van de commissie van bijstand, en over een klein bedrag gaat. Zonder stemming gaat het voorstel er daarop door. De wijziging ven de verordening van het georgani seerd overleg, zooals die is voorgesteld, kan den heer van Dam niet voldoen. Spr. gaat vooraf de geschiede nis van het georganiseerd overleg en van de commis sie na en constateert vervolgens, dat hier het twee partijenstelsel wordt voorgesteld, waarmee spr. niet accoord kan gaan, omdat hier de gehcele basis van het georg. overleg veranderd wordt, zonder den Raad daarin te kennen. Wanneer daar raadsleden in die commissie moeten worden benoemd, moeten die raadsleden ook het recht hebben een raadsman met adviseerende stem mede te brengen, terwijl zij ook afschriften van de behandelde stukken zullen moe ten ontvangen. In verband hiermee stelt spr. enkele amendementen op de verordening voor. De heer Van Gessel ondersteunt de opmerkingen van den heer Van Dam, zich daarbij afvragende of B. en W. wel bevoegd zijn. Spr. geeft dan nog enkele kleine rectificaties aan. Wethouder De Zwart acht B. en W. wel bevoegd tot het daarstellen van dit reglement en het college heeft niet anders te doen dan dit aan den Baad mede te deelen, gelij'k dit in het Ambtenaren- en Werklie- denregloment is bepaald. De Baad kan z.i. thans niets andei's doen dan de wenschen van den heer Van Dam eenvoudig voor kennisgeving aan te nemen. Spr. gaat echter nog op enkele opmerkingen van de heeren Van Dam en Van Gessel in, hoewel dit z.i. ge heel overgbodig is. Tenslotte wijst spr. op enkele practische verbeteringen in het thans voorgestelde reglement, in vergelijking met het vorige reglement: nij acht de voorgestelde amendementen fout en niet ter zake dienende. De heèr Van Dam repliceert en handhaaft zijn standpunt, en doet een voorstel van orde om die 3 raadsleden thans nog niet aan te wijzen, en spr. in de gelegenheid te stellen hierover nadere voorstellen te doen. Hierna volgt een korte dupliek van wethouder De Zwart, die het voorstel van orde van den heer Van Dam ontraadt, daar de samenstelling van de Com missie van georg. overleg geheel en al aan B. en W. is overgelaten. (De heer Van Dam ontkent dit bij in terruptie). Door al deze verschillende interrupties ont staat een verwarde discussie, waaraan de voorzitters hamer enkele malen te pas moet komen. Spr. blijft volhouden, dat, als de heer Van Dam zijn voorstellen wil zien behandeld, hij allereerst een voorstel moet doen tot wijziging van de ambtenaren- en werklieden reglementen. Ook de heer Eijlders zegt hierover zijne meening, die aanhouding van het voorstel bepleit, teneinde de zaak nog eens te bekijken. De heer Biersteker onderstreept, dat B. en W. be voegd zijn en verzoekt B. W. de opmerking van den heer Van Dam onder oogen te zien. De Voorzitter, de heer Bok, wil de zaak liever niet uitstellen en bepleit aanneming van het voorstel. Eventueele wijzigingen kunnen dan altijd nog later worden aangebracht. Verschillende sprekers voeren nog het woord over deze „geweldige" kwestie, waarmede blijkbaar het wel en wee van de gemeente Den Helder is gemoeid. De Raad toont weinig belanstelling voor de verschillende peroraties en de vroede vaderen zitten onder elkander lustig over koetjes en kalfjes te keuvelen. De heer Biersteker maakt er een eind aan, door voor te stellen nu maar te stemmen en het college van B. en W. uit te noodigen de gemaakte opmerkin gen te overwegen, hetgeen door den heer Van der Vaart wordt ondersteund. De eenigste kwestie is thans nog welke 3 raadsleden er moeten worden be noemd. Wij weten nu, dat het college afvaardigt de heeren Bok en De Zwart, zoodat wij de andere 3 moe ten kiezen uit de overige fracties. Spr. beveelt dan nog aan de heeren Van Loo, van Gessel en Van Dam. Het voorstel van B. en W. wordt daarop zonder stemming aangenomen. Stemming over de 3 raadsle den aan het einde der zitting. Thans volgen een aantal hamerstukken. Tot onderwijzeres aan school 5 wordt benoemd mej. A. J. de Snaijer en aan school 14: mevr. R. van Engel- Davidson. Tot leden van de commissie v. h. georgani seerd overleg worden vervolgens benoemd de heeren Van Loo, Van Gessel en Van Dam. Bij de rondvraag stelt de heer Biersteker enkele vra gen over de gehouden inschrijving voor de autobus diensten in de gemeente, welke door den betrokken wethouder worden beantwoord. Hierna sluiting. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De stemming voor den Gemeenteraad is vast gesteld op Woensdag 17 Juni 1931. De candidatenlijsten moeten ingeleverd worden op Dinsdag 12 Mei 1931. OP DE VOORDRACHT. Mej. A. Harder, onderwijzeres aan de O. L. school alhier, staat no. 1 op de voordracht voor onderwijze res aan de Jan Ligthart-school te Amsterdam. BENOEMD. Tot opzichter bij den schoolbouw alhier is door B. en W. benoemd de heer H. Houtkooper te Nieuwe Niedorp. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De nieuwe kiesvereeniging „Schagen's Belang houdt a.s. Dinsdag eene ledenvergadering voor de candidaat- stelling voor den Gemeenteraad. De Vereeniging telt reeds meer dan 150 leden. PER AUTO NAAR HET BUITENLAND. Onze lezers zullen weten, dat men voor een reis per auto of motorrijwiel naar het buitenland eenige grens- documenten noodig heeft, welke de A.N.W.B., Toeristen bond voor Nederland, ln den Haag en Amsterdam kan toorhoudend, kan versohaffen. Wy vernemen thans, dat de formulieren tot het aan vragen dezer papieren vanwege den A.N.W.B. voortaan ook verkrijgbaar gesteld zijn hier ter plaatse en wei bij den consul van den A.N.W.B., den heer D. J. C. de Leeuw, Landbouwstraat C 125, zoodat men thans met het minste tijdverlies zijn aanvraag volledig kan inzenden. Dit zal door hen, die per auto of motor de grens over gaan, wel ten zeerste worden toegejuicht en w\j zijn overtuigd, dat zij hiervan thans druk gebruik zullen ma ken. Het verkeer met het buitenland, dat vroeger door zoo vele moeilijkheden belemmerd werd, wordt de laatste jaren wel zeer vereenvoudigd en voor ledereen mogelijk DE NIEUWE OPENB. LAGERE SCHOOL. Hedenmorgen was nog niet bekend aan wien de bouw van de nieuwe Openbare Lagere School op het Heerenbosch, waarvan gister de aanbesteding heeft plaats gehad (men zie ook de vóórpagina), zou wor den opgedragen. POLITIE. Verloren: een broche; een dop van een patentas, een paar handschoenen, een mes; een portemonnaie met eenig geld. Gevonden: een damestaschje. SCHAGEN. 9 April. 4 stuks paarden f 150200, 1 stier f 250, 5 pinken f 140, 66 gelde koeien (magere) f 180340 55 dlem (vet te) f 250462.50, 76 kalfkoeden f 260410, pinkstieren f 125150, 317 nuchtere kalveren f 10—24, 145 Overhouders f 2636, 6 bokken en gelten, 24 varkens, magere f 18—24, 98 idem vette per Kg. f 0.40— 0.43, 185 biggen f 10—16, 9 konijnen f 1—2.50, 38 kip pen f 1—1.75. E IERVEILING SCHAGEN. 9 April. Aangevoerd zijn: 170 partyen 169764 stuks kipeieren, 25 partijen 7469 stuks eendeieren, 52 stuks kievitseieren De prys liep van: kipeleren f 45, eendeieren f 3.6G— 3.70. De veiling duurt voort AMSTERDAM. 8 April 1931. Aardappelen. Bericht van den mak. Jac. Knoop. Zeeuwsche bonten f 67.50, ld. blauwen f 67. idem roodstar f 5—5.50, id. klei industrie f 4.50—4.75, id. bl. poters f 3.103.20, id. bonte poters f 3.103.20, id. Be velanders f 4.504.75, Vlcamsche klei-industries f 4.25— 450, LJpoIder roodstar f 45, id. Bevelanders f 4.25— 4.50, Drentsche eigenheimers f 2.804.20 per H.L. Win ter malta f 1516 per 100 Kg., Flakkeesche eigenhei mers f 5.506, Spuische eigenheimers f 5.506.50, ld. roodstar f 66.40, Friesche borgers f 4.504.75 per H.L AMSTERDAM, 8 April. Tef veemarkt waren heden aangevoerd: 118 vette kal veren, le kw. 90102 ct., 2e kw. 8090 ct., 8e kw. 74 80 ct., per Kg. levend gewicht; 59 nuchtere kalveren f 814, 520 varkens, vleeschvarkens (90—110 Kg.) 51 52 ct, zware varkens 4951 ct, vette varkens 4748 ct. per Kg. slachtgewicht Aan het abattoir werden aangevoerd 6 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 8 April. Andijvie f 3.10—9.10, kropsla f 5—18.10. per 100 stuks, bieten f 5.20, gele kool f 2.80—6. roode kool f 5.6013, uien f 1.702.60. wortelen f 1.40—2.60. witlof f 11—16, H f 6—9 per 100 Kg., prei f 5.20—15.20. rabarber f 10—20, raapstelen f 1.403.80. radijs f 2.205.20, per 100 bos, spinazie f 0.791.04 per 8 pond, BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. Roode kool f 10.3014.20, gele kool f 3.506.30, Deen- sche witte kool f 2.704.70, grove uien f 2.502.70, uien f 1.802.50, drielingen f 0.500.60, peen f 2 per 100 Kg. Aanvoer: 30000 Kg. roode kool, 72000 Kg. gele kool, 70000 Kg. D. witte kool, 6600 Kg. uien, 1000 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 8 April. Uien f 2.20—2.50, drielingen f 1.602, grove uien f 2.10 —2.70, peen f 1.60—1.80. roode kool f 9.3014.50, gele kool f 4.40—6.40, D. witte kool f 4.20—5.60 per 100 Kg. Aanvoer: 8S00 Kg. uien, 8000 Kg. peen, 82800 Kg. roo de kool. 46200 Kg. gele kool, 120800 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN. 8 April. Roode kool lek w. f 8.4013, gele kool le kw. 4.60 5.30, witte kool le kw. 3.604.50, peen f 1.70, id. kleine f 1.10 per 100 Kg. Aanvoer: 8600 Kg. roode kool, 4200 Kg. gele kool, 30100 Kg. witte kool. 750 Kg. peen. WIE RINGEN, 8 April. Aanvoer aan de vischafslag: 16 balen wulken f 13.60 —14.80. B O E R D E RIJ. Nog onrevoer 119.000 ton tarwe oogst 1930 cp de boerderijen aanwezig. Naar het „Hsbl." uit goede bron verneemt, heeft een voorloopige inventarisatie plaats gehad van de hoeveelheden binnenland6che tarwe, welke nog op de bouwboerderijen aanwezig is van den oogst 1930. Het resultaat van deze inventarisatie is, dat men nog kan rekenen op 'n aanwezigen voorraad van honderdne- gentienduizend ton. De groote vraag met het aanstonds, binnen enkele weken vast te stellen maalcijfer, is thans welk ge deelte van die 119.000 ton toegelaten zal kunnen wor den gezien de q u a 1 i t e i t! tot het broodmeel. De meeningen van de landbouworganisatie-vertegen woordigers en die van de meelfabrikanten daarover loopen sterk uiteen. Voegen wij er nog aan toe, dat deze uitkomst de verwachting van den regeeringstarwecommissaris, den heer S. L. Louwes, sterk heeft overtroffen. De oogst 1930 kon geschat worden op pl.m. 180.000 ton, zoodat nog niet veel door de boeren verkocht schijnt te zijn! Krachtig verzet teftan Lissabon. Omtrent den opstand op Madeira, het eiland ten N.YV. van Afrika, dat onder rechtstreeksch bestuur staat van Portugal, wordt gemeld, dat de militaire junta met de instemming der geheele bevolking, haar reserves mobiliseert, met het oog op de mogelijkheid dat de regeering te Lisabon pogingen doet de bewe ging te onderdrukken. Drie Portugeesche stoomschepen zijn in beslag ge nomen, ten einde de voedselvoorziening der 200.000 inwoners te verzekeren. Alle plaatselijke autoriteiten zijn door andere ver vangen, de civiele gouverneur is afgezet. Het doel der beweging is het herstel der openbare vrijheid op elk gebied. Britsche kruiser aangekomen. De kruiser „London", dien de Britsche regeering met het oog op de onlusten op Madeira naar de hoofd stad Funchal zond, is daar ter stede aangekomen. Een hongerblokkade in voorbereiding. Het Portugeesche ministerie van Marine maakt be kend, dat de regeering niet voornemens is geweld dadig in te grijpen. Zij zal de opstandelingen door middel van een honger-blokkade tot capituleeren dwingen. HET PROCES TEGEN DEN MOORDENAAR VAN DUSSELDORP. Zal Maandag a.s. beginnen. Men meldde gisteravond uit Berlijn: Het proces tegen Peter Kurten, den moordenaar van Dusscldorp ,zal Maandag te Dusseldorp beginnen. De beraadslagingen zullen plaats vinden in de turnzaal van de politiekazerne. De belangstelling is echter van dien aard, dat een groot aantal belangstellenden geen toe gangskaarten meer hebben kunnen krijgen. Men vermoedt dat het proces 7 10 dagen zal duren. Aan Kurten worden ln het geheel 9 moorden en 7 po gingen tot moord ten laste gelegd. LUCHTV AART VLIEGONGELUKKEN. Het 34e Engelsche militaire slachtoffer. Reuter seint uit Londen; Bij een vliegongeluk van een Engelsch militair vliegtuig, bij Ismailia (Egypte) werd de bestuurder gedood: twee inzittenden werden ernstig gekwetst. Dit is het 16e noodlottige ongeluk, dat de Engel sche luchtmacht dit jaar trof. In totaal zijn thans 34 dooden gevallen. TE KOOP: Taai veldgeel Zaad, f 2.— per pond, bij K. FRANS Pz., Groenveld, Sint Maarten. Niet op Zondag. Gevraagd: 14 d 15 jaar, kunnende melken, l ij C. BOEKEL, Walingswcg, Wieringerwaard. Tegen 1 Mei of iets later gevraagd. AdresWed. J. KATER, Schorweg, Breezand No. 32. Gevraagd, voor direct: Een bij Jac. ZANDER, Schoolvaart, Julianadorp. Direct gevraagd, voortijdelijk: een flinke hulp, Mej. v, d. OORT— Sman, Schagerbrug. TE HUUR GEVRAAGD: EEN TE SCHAGEN, Uiterste huurprij* Brieven onder letter H W, Bureau van dit Blad. TE KOOP: lekkere en puike blauwe AARDAPPELEN, bij P. FRANS, Groenveld, SI. Maar- ten. (Niet op Zondag). bij M. WIGGERS, Balgweg, Breezand.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3