SchagerCourant Raad Barsingerhorn. Tweede Blad. Noord-Hollands waterschapsbestuur. Ongeregeldheden in een Noorsch visschersplaatsje. Brutale inbraak te Brussel. Staatsloten", Donderdag 9 April 1931. 74ste Jaargang. No. 8846 Vergadering van den Raad op Woensdag 8 April 1931, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester; secretaris de heer G G. Loggers, De notulen worden onveranderd goedgekeurd on der dankzegging aan den Secretaris. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de volgende inge komen stukken: a. Schrijven van den A.N.W.B. te 's Gravenhage. houdende mededeeling, dat zoolang nog zoovele be langrijke punten in hoofdverbindingswegen niet van wegwijzers zijn voorzien, hij niet kan overgaan tot het plaatsen van een wegwijzer te Ilaringhuizen. De heer Kistemaker vraagt, of er bezwaar is het van gemeentewege te doen. De heer Kooijman acht het wel noodig dat er een wegwijzer komt en wijst op kleinere plaatsen waar wel een wegwijzer staat en begrijpt het standpunt van den A.N.W.B. niet. Er zal nogmaals aan den Bond worden geschre ven, helpt dat niet, dan zal het van gemeentewege ge schieden. b. Schrijven van Dijkgraaf en Heemraden der Schagerkogge, houdende mededeeling, dat er voor hen geen aanleiding bestaat, de gemaakte kosten voor het verwijderen van kroos te vergoeden. De heer Kater vindt het wat kleinzielig van het betrokken polderbestuur, want volgend jaar moet het weer gebeuren. Voorzitter zegt, dat B. en W. volgend jaar het pol derbestuur zullen aanschrijven om met het oog op de gezondheid de sloot te reinigen.' c. Als voren van hetzelfde college houdende me dedeeling, dat het niet vvenschelijk wordt geacht stap pen te doen tot het verhoogen van het zomerpeil. d. Verslag van den cursus voor winteravond- schoolonderwijs te Barsingerhorn, cursus 1930-1931. e. Als voren van eenzelfden cursus te Haringhui zen. Hier was het aantal leerlingen steeds dalende. Te Barsingerhorn waren eerst 14, later 12 leerlingen, een gemiddelde van 10 leerlingen. f. Verslag en rekening van de tuberculosebestrij ding der Afd. Barsingerhorn van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" over 1930. Er werden 176 bezoeken afgelegd. g. Verslag en rekening van de wijkverpleging van diezelfde Vereeniging over 1930. Er werden 1735 bezoeken afgelegd. Het ledental be droeg 285 en 77 lichamen droegen finantieel bij. Was ingekomen het verslag van den correspondent der Arbeidsbemiddeling. 196 lieten zich als werke- loozen inschrijven. i. Schrijven van het Dag. Bestuur der Banne Bar singerhorn, houdende mededeeling, dat het College van Hoofdingelanden heeft aangewezen om zitting te nemen in de Raadscommissie tot bijstand van B. en W. in het wegenbeheer den heer Jb. Pluist.er. j. Notulen van de vergadering der Commissie van Uitvoering van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den kring Barsingerhorn, gehouden op 26 Februari 1931. B. en W. stellen voor, de onder a t.m. j genoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen. Allen voor. k. Schrijven van de Centraal Ziekenhuiscommis sie voor de bijdragende gemeenten, houdende ver zoek in de kosten dier Commissie een bijdrage te willen verleenen van Yk cent per inwoner. B. en W. stellen voor, de gevraagde bijdrage te ver leenen. De bijdrage is voor deze gemeente ongeveer f5. De heer Engel wijst op het feit, dat de zieken in deze gemeente door den dokter steeds naar het St. Elisabethgesticht worden gezonden, omdat daar de behandeling beter is Spr. dringt er op aan, dat de commissie dit eens onderzoekt. Allen zijn dit met den heer Engel eens. De Secre taris licht in, dat dokter dit niet doet, het is eigen wil der menschen. Algemeen wordt het noodig geoordeeld, dat werk van deze kwestie wordt gemaakt. De gevraagde Yk cent per inwoner wordt goedge keurd. Een verkeersweg langs de Nieuwe Streek. 1 Schrijven van J. Pool e.a., houdende verzoek een verkeersweg te willen doen aanleggen langs de Nieuwe Streek te Kolhorn. B. en W. stellen voor, dit adres in hun handen te stellen, met opdracht een onderzoek in te stellen naar de aan de verwezenlijking van dit plan verbonden kosten. De heer Smit zegt, dut in B. en W. is besproken deze zaak te onderzoeken, maar spr. meent dat dit werk nog zal moeten wachten met het oog op de hooge kosten en ivat de andere wegen van de ge meente aan kosten eischen. Het is een werk van be- teekenis. De Kol horn er kade zal moeten worden ver zwaard en verbeterd. De Streek zelf verbreed en be straat en men zal een kluft moeten maken aan den dijk. Als dit geschiedt, komen een deel der huizen achter de kluft, dus zal het beter zijn een brug te maken en langs den dijk een kluft te maken, wat tot gevolg zal hebben onteigening van een paar pakhui zen. Spr. wijst nogmaals op het vele geld dat uitge geven moet worden voor de verbetering der wegen van de Banne overgenomen en meent dat de finan- tieele draagkracht niet toestdat nog meer geld uit te geven. Voorzitter meent dat wat de heer Smit zegt, volko men juist is, maar een onderzoek kan toch ingesteld worden, dan weten wij wat het kost. De heer Kater is het met den heer Smit eens en wil uitstellen tot de volgende begrooting. Voorzitter zegt dat het met de begroot ing niets heeft te maken. De heer Engel acht het noodig een onderzoek in te stellen en eerst eens poolshoogte te halen bij de be woners. De ondertcckcnaars zullen hun grond wel gratis willen afstaan voor het goede doel, als zij ten minste de beschikking over dien grond hebben. Maar er zullen er ook wel bewoners zijn die van den nieu wen weg niets willen weten en dus hun grond niet willen afstaan. Het zal dus noodig zijn om dat alles eens na te gaan. Er zal voor dien nieuwen weg wel een brug moeten komen, met een kluft langs den dijk en wil men een goede verkeersweg met Schagen hebben, dan zal de kade moeten worden verbeterd. Maar met Schagen wordt in de toekomst een goeden verkeersweg verkregen, als straks het kanaal komt, waaraan ook deze gemeente bijdraagt. Ook wordt op deze wijze, als de nieuwe weg langs de Nieuwe Streek komt, geen bouwgrond verkregen, wel als het achter de Streek omgaat. Voorzitter zegt dat enkele bewoners die een pak huis hebben aan de Nieuwe Streek, van den nieuwen weg daarlangs niets willen weten. De heer Engel heeft zoo iemand gesproken, die niet eens was gevraagd. De heer Kistemaker uit zijn afkeuring over wat B. en W. nu willen, nl. het niet onderzoeken van het plan dat. hij toch in de vorige vergadering heeft aan gegeven. Spr. had een onderzoek gevraagd naar een nieuwen weg achter de nieuwe Streek om. Dit met het oog op het benoodigde bouwterrein, wipbrug, laad- en losplaats, kortom ales door spr. in de vorige ver gadering uitvoerig aangegeven. Dit onderzoek is spr. toen toegezegd en nu door dit nieuwe plan zou dat maar niet gebeuren, dat wil spr. niet accepteeren. Voorzitter zegt. dat het niet de bedoeling is het on derzoek niet te houden, maar het zou niet reeds in de eerstvolgende vergadering worden uitgebracht. De heer Kistemaker verlangt dat ook niet, maar het mag niet geheel achterwege blijven. De heer Engel wijst op de meening in B. en W. De heer Smit is er niet voor. Spr. wil wel een onder zoek en dan zien wat er gebeuren kan. Spr. meent echter, dat het voorstel van den heer Kistemaker niet al te ernstig is opgenomen. Spr. heeft dat tenminste niet gedaan. De heer Kistemaker herhaalt zijn motieven die hem tot het voorstel hebben gebracht en blijft met nadruk op een onderzoek aandringen. De heer Smit zegt, dat men nu algemeen wel wij zer is geworden, wat de kosten der wegen betreft van de Banne overgenomen. Het is zóó duur, dat wij wel verplicht zijn het in tweeën of drieën aan te pakken En wij zullen het er allen over eens zijn dat dit voorstel om nu te Kolhorn nog een nieuwen weg te maken finantieel niet is te dragen. Er is geen geld. En als men dat nu vooruit weet, waarom dan dat on derzoek, laat ons dan nog wat wachten. De heer Kistemaker beaamt, dat de wegenplannen veel van de finantiën der gemeente eischen. Maar spr. noemt het plan dat aanstonds aan de orde komt en wat te Kolhorn staat te gebeuren, twee zaken op zichzelf. Voor de eerste wegenverbetering geeft de Banne subsidie, ook wellicht Rijk en Provincie, En als de plannen voor woningbouw moeten worden uit gevoerd, hebben wij bouwgrond noodig. Als wij dat van anderen moeten koopen, moeten wij het ook be talen. Als het door een nieuwen weg achter de Nieu we Streek om wordt verkregen, kost het wellicht niet meer. Trouwens men wil Kolhorn uit zijn iso lement verlossen en spr. vraagt niet meer voorloopig dan alleen een kostenberekening. Tegen onderzoek is niets en men kan dan alles tegen elkaar laten op wegen. De heer Burger is ook niet tegen een onderzoek en spr. is een voorstander van woningbouw, er moet eindelijk in deze iets worden gedaan. Er zijn in Kol horn krotten genoeg die opgeruimd dienen en dan moet eerst met nieuwbouw worden begonnen. De heer Blaauboer: Die woningnood is tijdelijk. De heer Burger: Dat weet U niet. Als dat voorop zit, stel dan alles maar uit en wacht maar af, dan gebeurt er niemendal. Spr. vraagt zich echter af, of in deze het aangewezen plan is achter de Nieuwe Streek om, of dat de kanaal- en de daarmee verband houdende wegenplannen de oplossing zullen brengen. Besloten wordt dat B. en W. een onderzoek zullen instellen. Proces-verbaal van de laatste kasopname, waaruit blijkt dat in kas was en moest zijn f 6150.85. De heer Dr. Werner had dankbetuiging ingezonden voor verhoogd salaris. Was tevens verslag ingekomen van het werk van Dr. Werner als gemeentegeneesheer en schoolarts. Volgt de benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, vacature P. Kistemaker. B. en W. bevelen aan: i: P. Blaauboer: 2. C. Kaan. Benoemd met algemeene stemmen de heer P. Blaau boer. Vastgesteld wordt de 4e suppletoire begrooting 1930. Voor Ziekenhuisverpleging. B. en W. stellen voor tot het verleenen van een bij drage in het te kort der Vereeniging voor Ziekenhuis verpleging, groot f600.Dit bedrag kan worden be streden uit den post „Onvoorziene Uitgaven", aange zien op dien post, geraamd op f1347—, momenteel nog pl.m. f900.voor het jaar 1931 beschikbaar is. Allen voor. De wegenverbetering. Onder overlegging van een afschrift van een schrij ven van den heer Hoofdingenieur van het Hoog heemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier, betreffende een onderzoek, ingesteld naar de gesteld heid van de te verboteren wegen, en de diverse be grootingen van kosten van verbetering der verschil lende wegvakken, deelen B. en W. mede, dat in sa menwerking met de commissie van bijstand in het beheer der wegen, een onderzoek is ingesteld, dat zich voornamelijk beperkte tot de navolgende pun ten: 1. Welke verbeteringen zijn in verband met het sluitend houden der begrooting uitvoerbaar? 2. Indien voorloopig slechts gedeeltelijk uitvoering van de verbeteringsplannen mogelijk is, aan welke wegvakken moet dan in de eerste plaats de voorkeur worden gegeven? 3. Aan welke soort beharding is de voorkeur te ge ven? Punt 1 is van belastingpolitieken aard. Uit den op den verzamelstaat voorkomende eindcijfers is te zien, dat bij uitvoering van alle plannen tegelijk, de begroo ting de eerstvolgende jaren zal worden belast met groote bedragen ter zake van rente, aflossing en on derhoud der aan te brengen wegdekken. Voor 1932 becijferden wij ter zake b.v. reeds f 17000.—! De moei lijkheden bij de samenstelling der geme-entebegroo- ting 1931 ten gevolge van de geringe opbrengst der ge- meentefondsbelasting ondervonden, hebben reeds doen zien, dat kosten van wegverbetering zoolang de crisisgevolgen de inkomstenbelastingopbrengst drukken zullen moeten worden bestreden uit op centen op de personeele belasting. Als in aanmerking wordt genomen, dat de hoofdsom dier belasting voor 1931 is geraamd op pl.m. f9000.wordt het duidelijk, dat van het voornemen tot ter hand neming van de verbetering van alle wegen moet worden afgezien. B. en W., zoowel als de Commissie van Bijstand, meenen unaniem dat allereerst die wegvakken ter hand moeten worden genomen, waardoor de verbin dingsweg HoornSchagen, voor zoover in onze ge meente liggend, aan de eischen van het tegenwoor dige verkeer komt te voldoen. Dit biedt 2 belang rijke voordeelen: le. wordt de kans grooter, dat ten behoeve van dit weggedeelte een gedeelte van het vermoedelijk door de Provincie beschikbaar te stellen bedrag voor op een aanvullend wegenplan te brengen wegen, aan deze gemeente zal worden toegekend. De Voorzitter is ter zake van deze subsidie-aanvrage voornemens binnenkort de noodige voorbereidende stappen te doen, 2e. Daardoor zal eindelijk worden voldaan aan bet verlangen van de ingezetenen dezer gemeente naar een stofvrijen weg door de kom van het dorp. Wat het soort wegdek betreft, wordt gemeend zich te moeten neerleggen bij de uitgebrachte adviezen en wordt voorgesteld de volgende verbeteringen aan te brengen: a. wegvak TinHeerenweg: na verbetering en ver breeding van fundeering enz. te bedekken met porfier- bristar; b. wegvak HeerenwegLeekerweg: na verbreeding en verbetering van fundeering enz. een wegdek aan te brengen van eerste soort straatklinkers, benevens een loopstraat ter breedte van 1 M., gelegen op de zelfde hoogte van het degdek; c. den Leekerweg en het wegvak Leekerweg Oosterbrug op dezelfde wijze, als genoemd onder a. Ter bestrijding van de daaraan verbonden kosten stellen B. en W. voor aan te gaan een geldleening van hoogstens f91000.rentende hoogstens 4l/2 De heer Blaauboer meent dat waar B. en W. en de Commissie van Toezicht in deze met hun voorstellen komen, de drie overschietende raadsleden niet veel anders te doen staat dan de voorstellen aanvaarden. De heeren zijn homogeen, dus geeft eonig verzet niet veel, of er moesten zulke nieuwe gezichtspunten ko men dat zij waren te overtuigen. Voorzitter zegt dat de voorstellen niet steeds met algemeene stemmen worden gedaan en gaarne zal geluisterd worden naar de heeren. De heer Blaauboer zegt van het onderzoek niets te weten. Er is een advies van commissie en B. en W. en dat zullen wij maar moeten goedvinden. Spr. doelt hier op de wegbedekking en wijst op het zeer veel hooger bedrag van een klinkerbestrating. Voorzitter zegt dat de deskundigen dit adviseeren. De heer Smit had ook eerst bezwaar tegen dat veel hooger bedrag, dat ongeveer op f12000 is becijferd. Spr. wilde daarom ook eerst een andere wegbedek king die goedkooper was. Maar de bezwaren werden gemaakt dat bij gasaanleg, waterleiding of electrici- tcit een straat gemakkelijker was op te breken dan een weg met een vast dek. Bovendien was de aflos sing yan een leening voor een klinkerstraat op langer termijn te brengen en dus practisch gemakkelijker te dragen. De heer Blaauboer blijft een goedkooper wegbedek king prefereeren. Dat opbreken voor gasaanleg enz. acht het niet zoo bezwaarlijk, terwijl die langer af- lostcrmijn toch niet zooveel verschil maakt en betaald moet het toch worden. De heer Engel wijst op de goedkoopere wijze van onderhoud van een klinkerbestrating. Deze eischt eenmaal per 10 jaar een onderhoud van beteekenis, terwijl dit met een weg met een vast dek eenmaal om de drie jaar moet gebeuren. Dit brengt dus zijn voordeelen. De heer Kater wijst nog op het lang nat zijn van de wegen in het dorp en dan is een. vast wegdek niet te prefereeren. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. met al gemeene stemmen aangenomen. De heer Kater brengt den Raad hartelijk dank voor dit besluit. De dorpsbewoners worden nu einde lijk van die stof- en slikplaag verlost. Voorzitter meent ook, dat, de bewoners van Barsin gerhorn er zeer blij mee zullen zijn. En spr. deelt mee dat al pogingen in het werk zijn gesteld om Provin ciale subsidie te krijgen. De Raad vindt tevens goed een geldleening aan te gaan van f91.000 tegen hoogstens 4x/z De heei Ir. Poppens van het Hoogheemraadschap zal het bestek opmaken en een zijner opzichters aan wijzen voor het dagelijksch toezicht. De heer Kater wenscht hierover na de vergadering nog iets te zeggen. Waar de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting. De herziening van het bijzonder reglement. Ged. Staten van Noord-Holland hebben, aldus lezen we in de „Tel." aan de besturen der waterschappen in de provincie een circulaire gezonden in verband met de a.s. invoering van het in het vorige jaar vastgestelde nieuw algemeen reglement van bestuur voor de water schappen. Voor ieder van de omstreeks 400 in de provincie be staande waterschappen moet door de Pi-ov. Staten het bijzonder reglement van bestuur worden herzien, ten einde dit met het nieuwe algemeen reglement ln over eenstemming te brengen. Na die herziening van het bij zonder reglement wordt dan ook het algemeen regle ment voor het betrokken waterschap ingevoerd. Ged. Staten wenschten bij de vaststelling van de nieu we bijzondere reglementen met de wenschen van de wa terschapsbesturen zooveel mogelijk rekening te houden. In de eerste plaats vragen zij hun gevoelen over de mogelijkheid om in het waterschap naast den omslag over grond ook een omslag over gebouwen te heffen. Tot dusver heeft zoo goed als algemeen alleen heffing van landerijen plaats en zijn de gebouwen vrij van water schapsbelasting. Tevens zal dan ook aan de eigenaars van gebouwen stemrecht in het waterschap dienen te worden toegekend. Een andere mogelijkheid is dat de waterschapsomslag niet meer zal worden geheven naar de kadastrale maat, maar naar de opbrengst, hetzij volgens de kadastrale leggers of volgens schatting. In zake de verkiezing van het bestuur is bepaald, dat deze met of zonder candidaatstelling zal geschieden.^ De gedachte zit in het nieuwe algemeen reglement voor, dat de verkiezing met voorafgaande candidaatstelling de normale vorm zal zijn en slechts in uitzonderingsge vallen bijv. bij kleine waterschappen daarvan zal worden afgeweken. Ook hieromtrent wordt het gevoelen van de waterschapsbesturen gevraagd. Drieduizend vlsschers tegen drie man poli tie. De Commissaris ernstig gewond. In het Noorsche visschersplaatsje Svolvaer hebben Donderdagavond ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Ter gelegenheid van de feestdagen lagen er ongeveer 12.000 visschers. De meeste hooren niet in het plaatsje thuis, maar zij waren er heen gegaan omdat Svolvaer sedert eenigen tijd een bioscoop heeft waar geluidsfilms vertoond worden. De vangst is tot nu toe zeer slecht ge weest, belooft voorloopig ook niet veel op te zullen leve ren en daarom heerschte er een ontevreden stemming onder de visschers. De aanleiding tot de relletjes was vrij onbeteekenend. aldus sohrjjft men uit Stockholm aan de N.R.Ct. Een dronken visscher maakte in de bioscoop zoo'n spectakel, dat hij er uit gezet werd. Op straat gedroeg de man zich onbehoorlijk en de eenige politieagent van Svolvaer vond het 't beste den man op te brengen. Dit geschiedde zon der incidenten. Maar eenige vrienden van den man wa ren hier niet mee tevreden. Zij trokken schreeuwend naar het politiebureau en eischten dat de arrestant on middellijk in vrijheid gesteld zou worden. Spoedig was hier een joelende bende van ongeveer drieduizend vis schers verzameld. Behalve den commissaris van politie heeft Svolvaer nog één agent. Volgens de voorschriften moesten drie man van de visscherij-inspectie ln het plaatsje zijn nu de visschers binnen waren, maar twee van hen hadden verlof gevraagd. De derde was een jongeman van onge veer 23 jaar. De visschers namen spoedig een dreigende houding aan Toen de commissaris naar buiten kwam werd van alle kanten met steenen gegooid, zoodat hij zich moest terug trekken. De woedende bende bekogelde daarop het bu reau van politie met steenen en sintels en stukken Ijs. De drie politiemannen deden herhaaldelijk uitvallen en trachtten de menigte uiteen te drijven, maar zij konden niet tegen de duizend maal sterkere overmacht op. De commissaris verzocht daarna telefonisch aan de brand weer om hem hulp te verleenen door eventueel de me nigte weg te spuiten en tenminste door naar 't bureau te komen. In dit verzoek werd echter niet getreden. Een der belhamels kondigde toen aan dat men het po litiebureau zou bestormen indien de arrestant niet binnen vijf minuten vrij gelaten zou worden. Daarop ging de commissaris naar buiten om te trachten de menigte tot kalmte te brengen. Hij was nog niet op de stoep van het bureau of van alle kanten vlogen steenen door de lucht. De commissaris werd ernstig aan het hoofd gewond en viel bewusteloos neer. Onder hevig gejoel bleef men doorgaan met het steenigen tot de politieagent er in slaagde den commissaris naar binnen te halen. De vis schers trachtten nu het bureau binnen te dringen. In- tusschen kwam de commissaris weer bij. Hij gaf last den arrestant vrij te laten, waartegen deze eerst overwegende bezwaren had daar hij zoo rustig sliep. De agent heeft den man toen de deur uit gezet, Nog tot diep in den nacht was het onrustig te Svol vaer. Van het politiebureau zijn alle ruiten verbrijzeld. Ook enkele huizen in de buurt hebben geen raam meer heel. Vrijdagmorgen zijn uit verschillende plaatsen in to taal 20 men politie naar Svolvaer gezonden. Ook op Goeden Vrijdag was het er zeer onrustig en vooral 's avonds vreesde men nieuwe relletje. Gevecht tusschen een juweber en een der Inbrekers. Drie vreemde bandieten hebben den eersten Paasch- dag in den loop van den middag in den winkel van een horlogemaker-juwelier aan de Maurice Lemonnier-la3n te Brussel, niet ver van de beurs te Brussel, ingebroken, maar werden omstreeks half vijf door den van een uit stapje per auto terugkeerenden eigenaar, di< r:- vrouw en een andere dame verrast. Tusschen een der bandieten en den juwelier, dien hij met een revolver had bedreigd, ontstond op de trap een verwoed gevecht, waarbij beide mannen van de eerste verdieping naar beneden rolden. De tweede schelm vluchtte, na met de twee vrouwon aan den slag te zijn geweest, de straat op, maar werd kort daarop door de politie gearresteerd. Een dorde mis dadiger, die met de anderen de brandkast had openge broken en voor een half millioen franken juweel en ge stolen, wist echter te ontkomen. De twee gearresteerde bandieten zijn anarchistische Italianen: de dorde schelm zou een Pool zijn. De juwelier, die tijdens het gevecht nogal erge verwondingen opliep, moet het bed houden. Trekking van Dinsdag 7 April. 2e Klasse le Lijst. No. 17234 f 20.000. No. 10742 f 2.000. Nos. 4290 4714 ieder f 1500. Nos. 8799 14677 ieder f 1000. Nos. 1041 1817 3238 6867 leder f 400. Nos. 1805 7820 11262 ieder f 200. Nos. 2701 8028 8137 10340 11125 15726 ieder f 100. Prijzen van f 30. 23 26 30 39 113 153 184 198 272 297 324 337 351 358 377 421 520 579 584 609 645 654 659 673 693 696 715 730 777 845 903 945 957 990 994 997 1008 1052 1060 1063 1106 1129 1130 1157 1162 1204 1227 1238 1258 1263 1269 1273 1295 1303 1321 1340 1397 1400 1402 1416 1451 1462 1500 1509 1517 1520 1533 1543 1573 1616 1649 1650 1693 1713 1729 1745 1798 1878 1888 1914 1917 1932 1936 1991 2010 2101 2107 2169 2197 2201 2230 2331 2365 2419 2455 2601 2610 2674 2690 2715 2726 2764 2789 2792 2804 2817 2844 2857 2860 2861 2910 2967 2973 3009 3011 3013 3029 3032 3035 3037 3051 3071 3087 3143 3169 3273 3305 3371 3378 3451 3464 3466 3469 3492 3493 3494 3495 3540 3557 3572 3600 3603 3605 3609 3634 3638 3645 3833 3837 3932 3951 3961 4040 4045 4090 4162 4170 4207 4226 4267 4348 4433 4463 4492 4497 4504 4557 4598 4725 4756 4659 4674 4681 4696 4813 4815 4855 4882 4890 4896 4897 4906 4910 4914 4923 4931 4947 5011 5012 5027 5045 5105 5109 5267 5424 5441 5508 5570 5582 5588 5609 5613 5619 5621 5630 5636 5660 5668 5742 5747 5792 5823 5827 5870 5932 5960 5961 5987 5995 6018 6034 6085 6088 6104 6122 6142 6180 6236 6285 6286 6320 6364 6416 6437 6444 6655 6659 6688 6697 6718 6909 6932 6950 6971 6989 6990 7016 7054 7074 7085 7086 7091 7096 7175 7192 7194 7202 7210 7231 7366 7377 7404 7468 7488 7521 7583 7615 7637 7641 7683 7725 7758 7816 7855 7862 7891 7917 7920 7954 7973 8000 8020 8082 8146 8202 8240 8246 8275 8289 8296 8313 8326 8400 8409 8423 8474 8562 8564 8586 8588 8606 8639 8641 8668 8713 8734 8760 8773 8787 8819 8857 8866 8870 8885 8935 8987 8997 9113 9217 9285 9287 9300 9354 9398 9418 9467 9473 9487 9490 9492 9499 9523 9548 9557 9596 9650 9750 9754 9761 9767 9776 9782 9797 9812 9822 9878 9989 10035 10050 10071 10081 10114 10177 10192 10195 10201 10253 10270 10369 10437 10475 10489 10493 10503 10506 10518 10626 10534 10536 10623 10640 10656 10665 10673 10716 10731 10751 10770 10789 10809 10866 10884 10949 10950 10956 10978 10991 11051 11060 11062 11083 11098 11118 11138 11148 11189 11260 11263 11283 11286 11292 11356 11398 11422 11436 11437 11449 11464 11477 11481 11555 11696 11716 11898 11909 11911 11917 11975 11987 12017 12031 12051 12058 12098 12170 12279 12319 12344 12438 12501 12511 12534 12537 12551 12579 12649 12669 12693 12726 12741 12747 12752 12806 12887 12955 12972 12973 13024 13033 13044 13100 13111 13141 13325 13351 13389 13435 13449 13455 13485 13507 13559 13624 13626 13633 13704 13715 13722 13757 13762 13771 13804 13816 13843 13856 13866 13902 13921 13968 13972 13977 14060 14095 14110 14188 14191 14197 14215 14288 14313 14338 14373 14412 14451 14541 14594 14595 14647 14652 14665 14680 14723 14734 14737 14751 14753 14773 14849 14850 14857 14890 14959 14969 14981 14991 15013 15032 15035 15093 15103 15144 15191 15205 15213 15251 15268 15281 15282 15299 15329 15334 15373 15411 15420 15496 15523 15593 15608 15618 15649 15663 15670 15678 15679 15701 15715 15720 15804 15830 15884 15894 15923 15955 15994 16003 16015 16064 16082 16109 16128 16207 16210 16215 16242 16294 16316 16366 16379 16385 16406 16221 16423 16428 16475 1648* 16549 16563 16588 16591 16623 16648 16668 166&-; 16697 16739 16791 16801 16828 36870 16935 17000 17018 17035 17041 17098 17100 17102 17162 17170 17251 17277 17382 17412 17417 17455 17480 17489 17512 17549 17551 17602 17614 17618 17628 17665 17677 17682 17713 17737 17771 17817 17837 17886 17905 17906 17941 18012 18017 18042 18064 18108 18130 18162 18164 18189 18221 18225 18227 18258 18266 18290 18331 18357 18359 18380 18409 18420 18460 18492 18498 18515 18582 18630 18633 18662 18689 18698 18861 18865 18890 18934 19001 19035 19040 19051 19063 19122 19201 19210 19217 19224 19225 19243 19247 19284 19309 19349 19426 19448 19471 19499 19508 19560 19568 19585 19586 19599 19610 19615 19624 19711 19777 19928 19949 19957 20028 20034 20060 20065 20067 20120 20166 20201 20262 20273 20283 20297 20366 20419 20453 20461 20681 20688 20608 20637 20675 20708 20725 20749 20772 20809 20850 20911 20914 20926 209397 20954 20962 20978 20991

Schager Courant | 1931 | | pagina 5