K. Blaauboer Abonnementsgelden. Tweede dag. Huldiging van Mr. H. Smeenge. Uit onze omgeving. Cursus voor Meikcoiüroleurs te Hoorn. Hst Wendel-vermogen van f250.000.000. ste. Met het tegenwoordige snelverkeer, zal de tijd nog wel eens komen, dat er geen wandelaar meer is. Moge de gemeente Broek op Langendijk en hare vrienden cn verwanten ervan overtuigd zijn dat de vereeniging ten allen tijde zal komen; om te komen tot de allerbeste uitvoering van het kanalenplan wenschen wij, dat deze tot een goed einde zullen komen. Dikwerf is het geld een bijzaak, maar als er welvaart gebracht of verhoogd kan worden, dan komt hierdoor vanzelf meer geld. Tenslotte geeft spreker den burgemeester in overweging, waar medezegging schap verkregen wordt in bruggen, wegen etc. „Maakt dan de tollen zoo laag mogelijk". Met een „Leve Langendijk" besluit spr. zijn rede. De burgemeester stelt voor een dronk te wijden aan de eonigste vrouwelijk© aanwezige, n.1. Mevrouw Keij- zer, die Z.Ed. noemt het achtste bestuurslid der ver eeniging. Hierna wordt het woord gevoerd door den heer Jn. Hoogland, als voorzitter der afd. Langendijk, die zijn dankbaarheid uit aan het Hoofdbestuur om hier te ver gaderen. Spreker had niet gedacht dat het bezoek zoo groot was in dezen uitersten hoek van Noorderkwartier. Spreker dankt de burgemeester, wethouders en raad voor de schitterende ontvangst. Uit alles is het spre ker gebleken, dat een leder zich hier thuis gevoelt. Voorts memoreert spreker de groote steun van den voorzitter en de vereeniging inzake de kanalisatie en wijdt een dronk aan den heer Smeenge. De heer Smeenge memoreert hoe er 2 personen zijn, aan wie de belangen van welke streek ook, zoo gerust- vol kunnen worden toevertrouwd, n.1. Mr. Vliegen en Ing. Rlngers, die een machtig aandeel hebben gehad met het geven van inlichtingen. De voormalige secretaris, de heer Mr. Vliegen, die zeer veel heeft gedaan voor de kanalisatie, is opge volgd door den heer Keijzer, die, bij voltooiing van het Kanalenplan hiermede een monument voor zichzelf heeft opgericht, want hierin heeft hij een rijkelijk aan deel. Eert allen daarom de nagedachtenis van den vroe- geren secretaris, eert uwen tegenwoordlgen secretaris en zorgt ervoor dat dezelfde harmonie, als nu, blijft bestaan, dan doet gij goed en de gemeenschap wel. (Applaus). DE FEESTAVOND. 's Avonds werd een gezellige bijeenkomst gehouden, waarop de vereeniging met genoegen kan terugzien. Er ls veel genoten. Was er 's middags slechts één dame aanwezig, nu was het zwakke geslacht sterk vertegenwoordigd. Het muziekensemble, onder leiding van den heer Jac. Prijs, wist er al spoedig de goede stemming in te bren gen Hierna sprak de voorzitter het welkomstwoord uit. Deze rede was doorspekt met kernachtige gezegden, afgewisseld met luim en scherts, zooals men dat van den heer Smeenge gewoon ls. De zaal daverde dan ook menigmaal van het schaterlachen der aanwezigen. Spreker bracht o.m. hulde aan den oprichter der ver eeniging, d!e nu 63 jaar geleden, meende iets te moeten doen voor de binnensohipperlj en die het roer met vaste har.d wl3t te hanteeren. Na diens overlijden is spr. als voorzitter opgetreden. Zijn belde voorgangers waren menschen, die als 't ware op 't water waren opgegroeid. Met spr. was 't geheel anders. Hij woonde toch op de heide zonder water en onderhield vandaar een bcurtvaart op Amsterds-m. Spr. huldigt de nagedachtenis van dezo heeren, omdat zij hebben begrepen dat er iets moeSt worden gedaan voor de belangen der binnenscheepvaart Daarna treedt het orkest weer op. Verschillende po pulaire wijsjes worden ten gehoore gebracht, en door de aanwezigen meegezongen. Vervolgens wordt het programma afgewerkt. De heer C. Wagenaar, als lnpressarlo komt wel een pluimpje toe voor de manier waarop alles was geregeld. Door den heer Bakker wordt een zelfvervaardigde voordracht voorgedragen, waarin het lief en leed van „Schuttevaer" werd berijmd. Het refrein werd door alle aanwezigen meegezongen. Hierna werden door de dames A. Plulster, T. Reljne, A. Leek, T. Muller en Mevr. Hop en de heeren P. Kist, P. Wit, C. Wagenaar en J. Koeman eenige stukjes muziek, voordrachten enz. op zeer ver dienstelijke wijze ten beste gegeven. De pianopartijen werden door den heer A. Kist Sr. op onberispelijke wijze verzorgd. Vooral het tooneelstukje „Baas boven Baas" door Mej. T. Muller en de heeren C. Wagenaar en P. Kist viel zeer in den smaalt. Tijdens de pauze werdt door den voorzitter zijn erken telijkheid betuigd, voor wat er door de eigen krachten van den Langendijk op het gebied van muziek en zang wordt gepresteerd. Als er in verband met een der num mers een oude grijsaard ten tooneele verschijnt, maakt de voorzitter van de gelegenheid gebruik om het 80-ja- rige lid van „Schuttevaêr" te huldigen en tot voorbeeld te stellen. Het ecrelld Buisman brengt hulde aan mevrouw Keij zer, de echtgenoote van den secretaris van het hoofd bestuur. die haar man steeds bij zijn werk behulpzaam is. Zij is daarom een groote steun voor „Schuttevaer". Spr. biedt haar hiervoor een bloemenhulde aan. Door den heer Hoogland worden neg eenige mede- deelingen gedaan over het beroek van morgen (Zater dag) aan de groenteveilingen. Een gezellig bal tot slot 's Morgens had een boottocht plaats, terwijl tevens een bezoek werd gebracht aan de twee groentenvei- lingcn. Te ruim 10 uur wordt de vergadering voortgezet met de behandeling der verdere voorstellen. Door de afdecling Amersfoort, wordt voorgesteld aan te dringen op maatregelen ter bevordering van het tot stand komen van een kanaal van den Rijn neer de F.em. Voorzitter antwoordt dat bij heef' gehoord dat door Arbeid oen onderzoek is ingesteld en een com missie gevormd, zoodat er wel werk van zal worden gemaakt. Voorzitter beet de vertegenwoordigers van den Mi nister van Arbeid, van Defensie en Waterstaat bar tel iik welkom en dankt hun voor hunne aanwezig heid. Van Z.K.TI. Prins Hendrik was een gelukwensch- telegram aanwezig in verband met het 40-iarig jubi leum, eveneens van het Kamerlid Gen. Duymsnr van Twist. Van de Rijnschipnersverecniging Onze Kracht ook een telegram met felicitatie. Voorzitter heet tevens de beide wethouders welkom, Spr. verzoekt hun, als er hier kanalen komen en klachten die eenige korten met zich brengen, de tolk ven dezo vergadering bij den Raad dezer gemeente te zijn, zoodnt er verbeteringen worden aangebracht, wanneer dit noodig is. Ook heet do voorzitter de vertegenwoordigers der pers hartelijk welkom. Het voorstel der afdeeling Amsterdam, om zich met kracht te verze'ten tegen de vervanging van beweeg bare bruggen door vaste, wanneer door onvoldoende hoogte de belangen van den vaarweg worden ge schaad, wordt na toelichting door den secretaris met applaus aangenomen. Verkiezing Bestuursleden. In de vacature Ilortonsius wordt door het Bestuur voorgesteld: 1. de heer L. Hortensius; 2. de heer A. Bce's. In de vacature T. P. Keijzer is de voordracht: 1. T. P. Keijzer, 2. A. Vlieger. De heeren L. Hortensius en T. P. Keijzer worden met groote .meerderheid van stemmen herkozen. Voorzitter heet in de middagvergadering de auto riteiten, welke op het oogenblik aanwezig zijn, har telijk welkom. De kasnazieners adviseeren tot goedkeuring der re kening, waartoe wordt besloten. Voorzitter spoort aan tot spoedig toezenden der con tributie. De voorstellen van Hasselt, Ouderkerk a. d. IJsel en Rijnstreek, om met klem aan te dringen op lan gere en meer openingstijden van verschillende spoor bruggen, in het bijzonder wanneer de sluitingstijden gevolg zijn van het rangeeren op deze bruggen, wor den na eenige bespreking aangenomen. Van verschillende afdeelingen kwam het voorstel om tc wijzen op de onbillijkheid dat Belgische schip pers onbelast in Nederland varen en Nederlandsche schippers in België worden belast. Al reeds lang is bij den Minister aangedrongen hier in verandering te brengen. Van den Minister is be richt ingekomen, dat men er mede bezig is, zoodat er spoedig verandering zal komen. Van de afdeeling Steenwijk kwam het volgende voorstel van sociaal-economischen aard: Nogmaals en met klem aan te dringen op verlaging van de watertollen, havenrechten e.a. in het alge meen. Dit voorstel werd door de afdeelingen Zwolle, Gro ningen, Giesenmunde, Langendijk, Ouderkerk a. d. IJscl, Oude Tonge, St. Philipsland, Alkmaar, Werken dam en Zwartsluis ondersteund. De secretaris houdt een warm pleidooi voor de alge- heele afschaffing der watertollen. Voorzitter geeft in overweging zonder eenige be sprekingen deze voorstellen aan te nemen. Een afgevaardigde van Zwolle zou een waterbelos- 'ing willen invoeren, evenals de wegenbelasting. Dan hebben wij» betere controle op het geld, wat. er voor word: betaald. De heer Roelants leest een nieuw gezichtspunt voor, waarin hij de afschaffing van alle watertollen be pleit. Hij bespreekt de mogelijkheid van het instellen van een vaarwaterfonds, dat de groote kosten van het vervoei worden verlaagd. Dit zou toch net zoo goed kunnen als het Wegenfonds. De bestaande tol len zijn deloyaal. De heer Keijzer antwoordt den heer Roelants, dat hij beter alleen het slot van zijn rede had kunnen meedeelen. Spr. stelt voor op rien ingeslagen weg voort te gaan en geen besluiten te nemen alvorens al les goed tc hebben onderzocht cn onder de oogen ge zien. Door nog eenige personen wordt dit voorstel bespro ken. Van de afdeeling Amsterdam het volgende voorstel: Met klem aan te dringen op regeling van het onder wijs aan schipperskinderen als buitengewoon onder wijs. Voor 1031 te verzoeken beschikbaarstelling van meer gold voor het aan den wal doen verblijven van z.g. schipperskinderen. Gelijke voorstellen zijn ingekomen van de afdeelin gen Enkhuizen, Maassluis, Hasselt en Zwolle. Door verschillende afgevaardigden wordt de rege ling van het onderwijs bepleit. De secretaris licht eenige wenschen van Amster dam toe, o.a. eenige meerdere drang op do ouders. Al is het moeilijk, er is toch wel iets te bereiken. Spr. zou een drang willen uitoefen :n op de regeering, dat een meer buitengewoon onderwijs aan schipperskiri- dcren.Ook merkt spr. op, dat het zoo moeilijk is, om 30 zwervende kinderen te onderwijzen. De schippers- school te Amsterdam heeft dit jaar' 1006 leerlingen gehad. Spr. noodigt belangstellenden uit zijn school eens te bezoeken. Voorzitter stelt voor deze voorstellen voor vandaag achterwege te laten. Ze zijn in goede handen. Er wordt besloten te ijveren voor het algemeen ver- leenen van vrijstelling van havengeld voor verblijf van Zaterdagavond tot Maandagmorgen, indien niet wordt geladen of gelost. De afdecling Alkmaar heeft een voorstel om in ver band met de malaise in de binnenscheepvaart maat regelen te willen overwegen in hoeverre i* deze door de vereeniging zou kunnen worden voorzien. Dit voorstel wordt door den heer Duinker verdedigd, waarna het met algemeene stemmen wordt aangeno men. De afdeelingen Deventer, St. Philipsland en Has selt stellen voor er op aan te dringen, dat bevrachting in de particuliere vaart alleen plaats mag hebben op uniforme charters. Dit is geen eenvoudig punt. Voorzitter stelt voor, dit in handen van bet Bestuur te stellen. Mr. Van Dam merkt op, dat het al in een verder stadium is, als de voorzitter het voorstelt. Daarom is gewenscht een uniform charter in te stellen. De char ters welke de gevrachters thans gebruiken, zijn niet alle gelijk, dit is voor de schippers wel eens moeilijk. Kanalenplan. De heer Hoogland, afd. Langendijk, merkt,op, dat als dit plan is uitgevoerd, de mogelijkheid voor de leden der afd. zal zijn geopend, om grootere vaartui gen in de vaart te brengen. Langendijk ziet er zijn belang in dat het Oosten van het land hierdoor zal zijn geopend voor de schepen van hier. De Voorzitter antwoordt, dat er iets ontbrak. Schuttevaer ijvert voor goede va.arten. Spr. huldigt den heer Van Aalst, als voorz. der Kanalencommissie, vóór de goede leiding. Ook den secretarise den heer Mr. W. C. Bosman brengt hij zijn dank voor de aange name werkwijze. Allen zijn er aan te pas gekomen. Ook de gemeenten en provincie hebben hun medewer king verleend. Hiervoor ook een woord van dank. Het waren geen ijdele phrnsen. waarmee dit nijvere .volk van zijn kanalenplan is voorzien Spr.. eindigt zijn rede met een „Leve de Westfriesche Kanalencommis sie". Hierna wordt de vergadering geschorst. Z.Ex. de Minister van Waterstaat zegt, dat het heel wat be teekent, om 40 jaar voorzitter te zijn van .Schut tevaer". U kunt op uw goede werk terugzien. U denkt niet aan heengaan, u denkt niet aan rusten. Ik wensch u geluk met uw arbeid. Gij denkt met genoegen aan uw jeugd, maar ook aan do toekomst. Het is> mij een genoe gen u te kunnen meedeelen dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, u te benoemen als Groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. Spr. wenscht den heer Smeen ge hartelijk geluk met deze onderscheiding en hoopt, dat deze dag een onvergetelijke voor hem en zijn familie mag zijn. De heer Smeenge dankt zeer aangedaan voor deze onderscheiding,1 in de eerste plaats H.M. de Koningin Ook aan de regeering brengt hij zijn dank. Het is zwaar om te zeggen wat er in mij omgaat, ik zal het dan ook niet doen. Spr. verklaart zich nog weer opnieuw aan de vereeniging te zullen verbinden. De heer Hortensius spreekt namens de vereeniging „Schuttevaer". Het is, aldus spr., 26 jaar geleden, dat ik met u als bestuurslid kennis maakte. Spr. brengt zijn dank voor al hetgeen de heer Smeenge voor de vereeni ging heeft gedaan. Spr. wenscht hem geluk met zijn onderscheiding en spreekt den wensch uit dat hij nog lang de vergaderingen van „Schuttevaêr" mag leiden, zooals wij dat altijd gewoon zijn. Ook de heer Bertz, spreekt den jubilaris toe. Bij uw 12%-jarlg jubileum heeft men u een voorzittershamer als aandenken gegeven. Het doet ons zeer veel genoegen dat u nog altijd deze hamer hanteert. Spr. huldigt do opgeruimdheid van den jubilaris. Toen u voorzitter werd. hadden wij 20 afdeelingen, nu hebben wij 47 afdeelingen met ruim 2400 leden. Dat is het resultaat van het vele werken van den voorzitter. Spr. wil het insigne der ver eeniging als volgt uitleggen, n.1. „S.V.S.", „Schuttevaêr voor Smeenge". De heer Bergmann, voorzitter der huldigingscommls- tle brengt hulde aan den heer Smeenge, ^ie zich op zooveel manieren voor het welzijn van het land Inspant. In overleg met do dochter van Mr. Smeenge zijn enkele cadeaus uitgekozen, n.1. een stel in „de Porse'.eine Fles" vervaardigde borden p".et de beeltenis van den heer Smeenge, Tevens - werd een gedenkboek aangeboden, waarin dj namen der deelnemers staan gecalligrafeerl. De heer Grossheide, voorzitter van het Nederlandsch Binnenvaar Ibureau, omvattende enksla beurtvaart'ver- eenigingen, voegt nog enkele woorden aan de redevoe ringen van de vorige sprekers toe. Als bewijs van waar deering voor alles wat u voor ons hebt gedaan wilden uw zusterverenigingen u iets ahnbieden. Aangeboden worden de penningen welke ter gelegen heid van de vijftigste verjaardag der Koningin door Begeer werden geslagen. De burgemeester van Zuidscharwoude, Jhr. A. L. v, Spengler biedt namens den raad dezer gemeente zijn ge lukwenschen aan. met zijn onderscheiding. Namens de gemeento wordt een bloemenhulde aangeboden. Namens de afd. Langendijk biedt de heer Hoogland een bloemen mand aan, zijn genoegen uitsprekende, dat de vergade ring hier in deze gemeente is gehouden. Spr. feliciteert den jubilaris met de verleende onderscheiding van H.M. de Koningin. De heer Timmermans, voorzitter van den Rijnschip persband spreekt vervolgens den heer Smeenge toe. Hij biedt den jubilaris een stukje van Rotterdam aan. Spr. besluit zijn rede met „Lang leve Smeenge, lang leve Schuttevaêr." De Voorzitter der Chr. schippersvereen. spreekt ver volgens. Door den burgemeester van Alkmaar wordt een ge dicht voorgedragen. De heer T. P. Keijzer wil ook een woordje spreken, niet als secretaris, niet als meester Keijzer, maar als schipparsjongen. Spr. herinnert aan een voorval van vroeger, toen spreker met een schuit van Amsterdam naar Texel moest en overvallen werd door een mist en later door een sneeuwstorm, maar dank zij de belboei. welke door het werken en streven van Schuttevaêr en 'zijn Voorzitter, was aangebracht bij de Leekerhoek, niet op den dijk is geloopen en misschien verongelukt. Dat is het dankbare werk van den Voorzitter geweest. Mr. Smeenge bedankt ten zeerste geroerd de verschil lende sprekers voor hunne mooie redevoeringen en de aangeboden cadeaux, waardoor hij steeds aan dezen dag zal terugdenken, als een der mooiste van zijn leven. Hierna wordt de vergadering geschorst. 's Avonds werd een diner aangeboden en waar de Burgemeester van Zuidscharwoude Jonkheer Van Spengler zich zoo weinig gentlemanlike toonde om onze verslaggever niet voldoende hoffahig te achten om mee te mogen aanzitten, kunnen wij van dit diner geen mededeelingen doen. Schagen Telefoon 49. Wonderlijk gelijk matige elasticiteit. Onbegrensde duurzaamheid. Veerenfle Bovenmatrasson, -vanaf f67,50 Kapok Matrasoen, volledig, vanaf f 53.50 Staaldraadmatrassen, vanaf f 15.50 Prima afgeschilderde Ledikanten v.a. f 11. 2-Perscons maten. Opmaken en bijvallen van bestaande Bedstellen. Verhuizingen per Autotractxe. De jaarlijksche cursus tot opleiding van melkcon- troleurs voor rundveefokvereenigingen, zuivelfabrie ken en melkinrichtingen, welke van half September 1930 tot bpgin April 1931 vanwege het Rijkszuivel- consulenlschap voor Noordholland is gegeven, werd gevolgd door 24 leerlingen. Na afgelegd eindexamen ontvingen 21 deelnemers het diploma, n.1.: J. de Boer Wz., Edam; P. Boersma, Opmeer; Tj. Bol- leina, Berkhout; J. Butter Pz., Hauwert; F. Eppinga, ileerhugowaard; P Ilakel Dz., Abbekerk; M. Miem etra, Oudendijk; C. Houtkooper, Hensbroek; J. Jon- gejan, Berkhout; P. J. van Leuzen, Edam; J. van Leijen, Schellinkhout; P. Maijer, Beets; A. van der Meer, Julianadorp; G. van Meerveld, Zunderdorp; Ph. J. Mol, Berkhout; J. Peper, Rustenburg; Th. A. Schipper, Spanbroek; M. van Tiel, Graft; Jb. J. Visser, Wijde Wormer; D. Weeder Kz., Hauwert; Jb. Zoon, Heiloo. W J E R1 N GE N Onze correspondent uit Wieringen meldt ons: De laatste dagen doet hier het gerucht de ronde over een groote nalatenschap in Amerika, dat hier te den Oever een verre bloedverwant zou wonen. Op dezo geruchten zijn we op informatie uitgegaan, welke ons zeer welwillend door notaris H. P. D. J. v. d. Speek Obreen alhier werden verstrekt, welke het onderzoek in handen heeft. Mrs. Elle Wendel, overleden op 13 Maart jl. in den staat New-York, heeft een vermogen nagelaten van ongeveer f250.C00.090. Naar verluid is het enorme ka pitaal bij testament vermaakt aan liefdadige en ker kelijke instellingen. Echter schijnt het testament ook in te houden, dat als er bloedverwanten zijn, die dan als erfgenamen zullen optreden. Ella Wendel had nog 4 zusters en 1 broer, allen blijken ongehuwd te zijn. Volgens vermeldingen blijkt echter, dat de broer John Wendel in 1855 in het geheim gehuwd is ge weest en dat uit dat huwelijk een dochter is gebo ren; welke gehuwd is. Deze laatste komt in Amerika voor de erfenis op. In Wurtemburg in Duitschland, vanwaar oorspron kelijk het Wendel-geslacht afkomstig is, is reeds een vergadering belegd van mannelijke en vrouwelij ke Wendels, die trachten aanspraak te doen gelden op het genoemde groote vermogen. Maar er is gebleken, dat in Nederland bloedver wanten van den grondvester van het kapitaal aan wezig zijn. Een zekere Jochem Wendel, de vader van eerstgenoemden vermoedelijken bloedverwant te den Uever, geboren te Alkmaar, op 7 Maart 1851, dus nu 80 jaar oud en thans wonende aan den Balgweg no. 8 te Anna Paulowna, (Breezand), beweert, dat de grondvester van het groote kapitaal, waar het om gaat, een broer is van zijn grootvader. Naar verluid worden door hem stappen gedaan om zijn aanspraken eventueel geldig te maken! Het zal natuurlijk van den inhoud van liet tes tament van Ella Wendel en van de regeling van het erfrecht in den staat New-York afhangen, of even- tueele bloedverwanten van genoemde Ella Wendel gegronde verwachtingen kunnen koesteren op dit enorme vermogen. In elk geval schijnt het ons voor zichtig en verstandig, om "die verwachtingen niet te 'ooi ta s' annen. een uitgebreid en nauwgezet onderzoek, waarmede veel tijd gemoeid gaat, zal moe ten worden ingesteld, alvorens verdere stappen kun nen worden gedaan. Tot zoover de mededeelingen van den notaris. Zoo in ons blad van Woensdag vermeld, gaf Mej. Sehrier op j.1. Donderdagavond in Hotel de Haan een billard-seance. De belangstelling was zeer groot en hoe kan hot ook anders. Het is nu 12 jaar geleden dat zij ook in Hotel de Haan eenselfden avond gaf en velen konden zich dien avond nog best herinneren. Er werd onder andere een partij cadre gespeeld van 500 caramlb. met een voorgift van 350 caramb. aan de tegenpartij, welke gespeeld werd door den heer H. Lont Dz. Er werd mooi ge-bil jard. De eindstand was in 22 beurten: Mej. Sehrier 500 carain. met een hoogste serie van 122. De heer Lont maakte in 22 beurten 94 caramb. met een hoogste serie van 32 caramb. Daarna werd nog een partij gespeeld van 15 caramb. van meer dan 3 banden, dooh oogenschijnlijk leek dit gemakkelijk, doch lang werd gespeeld eer dit uit was. De uitslag was: Mej. Sehrier 15, Lont 8. Tevens werden nog prachtige kunst- stotoen gedemonstreerd. Bij de verloting van een bureauklokje werd W. Kooij Jz. winnaar. Alizoo was het een mooie billard-avond. Aanbesteding verkeerswegen in de Wierin germeer. Door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken zal op 6 Mei a.s. onder goedkeuring van den Minister van. Waterstaat in het gebouw der Zuiderzeewerken, Zee straat 102 te 's-Gravenhage, worden aanbesteed den aanleg van verkeerswegen binnen de Wieringermeer van de Haukes naar Oostpunt en van Oostpunt naar Nieuwesluis, het uitvoeren van grondwerken nabij Oostpunt en langs de kade tusschen Oostpunt en Nieu- wesluis met bijkomende werken. Raming f 140.000. De la.ndelijke rij vereeniging „Wieringen" vergaderde Donderdagavond in Concordia van Jb. Bruul te Hippoly- tushoef. Als hoofdpunt werd behandeld het inrichten van een buitenmanege. De Voorzitter deelde mede dat een terrein-beschikbaar v/as en dat is gelegen achter de woning van den heer M. Minnes. Het terrein ligt zeer goed gelegen. Voordat tot het inrichten wordt overgegaan, zullen enkele be stuursleden eerst de manege te Anna Paulowna gaan bezichtigen. Tevens werd in beginsel besloten tot het koopen van zadels over te gaan. Ook werd besloten om op 1 Mei a.s. deelte nemen aan de groote estafetterit vanaf den Oever tot den Haag. Deze bestaat uit het overbrengen van een oorkonde, welke wordt overhandigd aan H.M. do Koningin. Hierna sluiting. OUDE N1E DO RP De bibliotheek der Ned. Hervormde gemeente is weder gesloten. Er is dezen winter wederom een tamelijk druk gebruik van gemaakt. Aan 35 personen werden 648 boe ken uitgereikt Verloren. In deze gemeente of op den Terdiekerweg is verloren een portemonnaie met eenig geld. Inlichtingen ter secretarie. WINKEL Donderdagavond gaf de heer D. Kleen alhier een dam- seance in het lokaal van den heer D. A. de Bruin. Door acht spelers werd hieraan deelgenomen. De heer Jac. Krap Tz. speelde remise en allo andere spelers verloren De heer P. Honingh alhier, die destijds in de droogge legde Wieringermeer tulpen had mogen planten, teneinde na te gaan of de nieuw gewonnen grond zich ook zou leenen voor bloembollencultuur, deelt ons thans mede, dat het resultaat van deze proef gunstig belooft te wor den, aangezien het gewas zeer goed is, en de .planten zich goed ontwikkelen. HOOGWOUD Aangehouden, Naar we vernepien is de vermoedelijke dader van de brandstichting te Aartswoud door de politie te Schagen aangehouden wegens landiooperij en ter beschikking van den Officier van Justitie te Alkmaar gesteld. Daar hier tegen hem proces-verbaal is opge maakt wegens poging tot brandstichting, zal verdach te aldaar door den gemeenteveldwachter gehoord wor den. ANNA PAULOWNA Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning tot bouwen aan: R. Compagne, Schorweg, een woonhuis; J. Geervliet, Meerweg, verbouwing; J. Oele,.Zandvaart, een woon huis; G. Meuleveld, SI oom weg, woonhuis met schu ren; A. Bakker, Bcnedenbuurt, bergplaats; C. Ver- brugge, Schoweg, woonhuis; C. Bakker, Zandvaart, dubbel woonhuis; H. Brouwer, Zwarteweg, bloembol- lonschuur; wed. P. Maars, Kleiweg, boerderij. - Het maken van een gecombineerden grond- en inlaatduiker te Van Ewijcksluis, is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan Jan de Vries te Heem stede. Politie. Gevonden: een halsdoek; aan komen loopen een jonge herdershond. Inlichtingen ter secretarie. Op Woensdag 15 April zullen des middags de kinderen van Anna Paulowna, Breezand en 't Zand gevormd worden door Z.H. Exc. den Bisschop van Haarlem, in de parochiekerk te'Anna Paulowna. Mej. A. J. de Snaijer, onderwijzeres aan school I, is in dezelfde functie benoemd aan school 5 te Den Helder. Betaling le kwartaal 1931. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het eerste kwartaal 1931, ten bedrage van 1.80 (voor courant met Zondagsblad 12.53). vóór 1 Mei a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over to maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt geschikt met 10.14 verhooging. Toezending is dus voordeeligl Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bl] ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1931, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag 12.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.25 Voor Gracieuse i 2.15 Voor Panorama f 2.60 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE.

Schager Courant | 1931 | | pagina 14