Bont Allerlei. Marktberichten. KOEOR AS JULLAN AD O RP. Door den heer J. Stuurman, kapper alhier is van den heer J. Kossen, een perceel bouwterrein gekocht naast het café „Het Centrum", waar deze binnen afzienbaren tijd een nieuwe zaak zal laten bouwen. Z IJ P E S T.-MA ART E NSBRXJ G. Men deelde ons mede, dat de bouw van de Zuivel fabriek „De Eensgezindheid" met Directeurswoning is gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren Sdhaaf en Stegerhoek te Alkmaar. W 1 E R I N G E N Vrijdagochtend werd door de anti-revolutionaire kies- vereeniging „Nederland en Oranje" afd. Wieringen een vergadering belegd in Concordia van Jb. Bruul. Als spre- ker°trad op de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer, met als onderwerp: „Om groote dingen". De avond wordt geopend met gebed, waarin voorging de heer Juisting, Voorzitter der vereeniging. Daarna werden de elf aanwezige welkom geheeten. Voorz. spijt het zeer dat de zaal niet tot in al1.- hoeken is bezet. Deze vergadering wordt nu juist belegd zegt spr., omdat we voor de verkiezingen staan der Staten en Ge meenteraad. Ook wordt de spreker welkom geheeten en worden woorden van dank tot hem gesproken omdat (hij de moeite wilde nemen zoo heel in het hooge Noorden te komen spreken. Daarna werd het woord gegeven aan den spreker van dezen avond, die begint te zeggen dat ih het algemeen de belangstelling voor een politieke vergadering niet groot is, wat met voorbeelden wordt duidelijk gemaakt. Deze vergadering Is niet belegd om bekeerlingen te wer ven. doch om elkaar te steunen in de gedachte. Daarna wordt gesproken over krankzinnigenverpleging in Noord- Holland en elders Onderwijs, vrouwenarbeid, en ge meentelijke autonomie. Spr. zegt dan hoe aan het gezag wordt geknaagd. Hierbij wordt gesproken over het communisme, S.D.- A.P., waarbij aangehaald het gehouden Paaschcongres enz. Spr. wijst op de juiste wijze der handhaving van het gezag. Verder wordt besproken het vraagstuk „Oorlog en Vrede". (Eenzijdige ontwapening of nationale ontwape ning). Verschillendo argumenten worden besproken daar over. Ook wordt gesproken over de huwelijkswetgeving. Op verschillende manleren wordt uiteengezet, hoe enkele partijen deze wet gewijzigd zouden willen zien. Men weet dan wel te zeggen wat in die wet geschrapt moet worden, maar niet wat er voor beters in de plaats te stellen. Heel veel punten werden zeer duidelijk door spr. uiteengezet en besproken, en de spreker had wel geen groot publiek, maar een aandachtig publiek. Bij het einde werd den heer V. d. Heuvel dank gezegd door den Voorzitter voor zün rede, terwijl de Voorzitter nogmaals zijn leedwezen uitsprak, dat niet een grooter menschenschaar aanwezig was. De heer V. d. Heuvel sloot daarna de vergadering met dankgebed. Op a.s. Vrijdag 17 April zal de heer Piet Kuin uit Haar lem voor de Jongeren-Vredes-actle spreken over oorlog en oorlogsbestrijdlng, verduidelijkt met lichtbeelden, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Tevens zal de avond gevuld worden met muziek en declamatie van verschillende medewerkenden. Een en ander gaat uit van de V.C.J.B. afd. Wieringen, en de Doopsgezinde Jonge- renbond e.a. Succes-nieuws voor as. Zondag: Succes nSchagen n, D.E.S. ISucces 3, Helder 5Succes 4, S.-adsp.Scha gen-adsp. L A N GE N DIJ K ZUIDSCHARWOUDE. Vragen van het raadslid Groen. Door het raadslid J. Groen zijn de volgende vragen gericht aan het College van B. en W. dezer gemeente: Is het juist, dat door B. en W. het verleenen van een bijslag in de kosten van het autovervoer van ar beiders naar de Wieringermeer is beëindigd? Officieel is deze zaak in den Raad nooit behandeld en het was mij dan ook, tot het mij door be doelde arbeiders was medegedeeld, totaal onbekend, dat deze vorm van werkloozensteun van de Gemeente slechts een offer vraagt van f5.50 per week. Het is mij bekend, dat genoemde arbeiders alhier geen werk kunnen krijgen en in de Wieringermeer een zoodanig matig loon verdienen, dat eenige tege moetkoming in de vervoerkosten zeer redelijk is, maar ook uit zakelijkheidsoogpunt hiertoe alle aan leiding is omdat het werkloosheid voorkomt. Minstens had ondergeteekende verwacht, dat over deze aangelegenheid de Raad eens was geraadpleegd. Intusschen hoopt hij dat dit nog zal geschieeden, ten zij B. en W. in deze besluiten met het verleenen der bijdrage door te gaan. Een tweede punt, wat ik ook wel verplicht ben vra genderwijze te behandelen, is het volgende: Met een groot deel der burgerij is mij tot mijn verbazing opgevallen de voorbereiding van de verlich ting van het Gemeentehuis, ter gelegenheid van de De oudste courant ter wereld. Het Ohineesohe blad „King Pao" kan zich er op be roepen de oudste courant ter wereld te zijn. Het blad verscheen n.1. reeds in het jaar 400. Het werd opgericht door Su King, onder de regeering van Tju-Kuay-Tsang. „King Pao" verscheen in den beginne in zes bladen op gele zijde gedrukt, op zeer ongeregelde tijden. Meerma len werd het opgedragen aan bekende Chineesche per soonlijkheden. Eeuwen lang heeft de uitgever zich mo gen verheugen in de grootst mogelijke onafhankelijkheid totdat hij zich in het jaar 1200 liet verleiden, de namen op te nemen van de Chineesche geleerden, die naar Euro pa trokken om daar geldende gebruiken en gewoonten te bestudeeren, om deze later in eigen land in te voe ren. Dit was der regeering niet welgevallig, doch tever geefs verzochten de autoriteiten den uitgever hiermede niet door te gaan en deze propaganda te staken. De raad- fR.Ri gevingen mochten niet baten en ten slotte moest de arme uitgever het met den dood bekoopen. Na een 140 jarig bestaan werd „King Pao" dagblad. Door de onthul ling van hof-intrigues werd het blad van regeeringswege het voortbestaan onmogelijk gemaakt. Eenige jaren la ter verscheen het evenwel weer, doch om dezelfde re denen moest het, na enkele jaren, wedrom verboden wor den. Kort daarop dook het blad weer op. In 1912 werd in een van de artikelen de president van de republiek beleedigd, reden waarom het blad zijn verschijnen nog maals moest slaken. Einde 1924 werd de poging nog eens gewaagd, doch de toenmalige politieke toestanden maakten het blad het leven dermate moeilijk, dat de uitgave toen wederom voor bepaalden tijd gestaakt moest worden. „King Pao" heeft dus wel een veelbewogen le ven achter zich. Het rooken op de Boedapester tram. Reeds eenigen tijd geleden, aldus schrijft men uit Boedapest aan de N.R.Ct, had de gemeenteraad gepro beerd de overheid van den staat, die in deze zaak de beslissing in handen heeft, er toe te bewegen, het rook verbod op de Boedapester trams op te heffen. Ook de directie der tram bleek het met deze actie eens te zijn. Tenslotte sloot zich ook de minister van financiën b\j de voorstanders van de opheffing aan en wel van het standpunt uitgaande, dat daardoor het tabaksverbruik zou toenemen en het staatstabakmonopolle daarvan zou profiteren. De minister voor volkswelvaart had hygiëni sche bezwaren, doch besloot uit eerbied voor de gevoelens van zijn collega voor financiën, toe te staan, dat op de balcons van den achtersten bijwagen mag worden ge rookt. De tram zal nu wel spoedig een verordening moe ten maken, waarbij het maximum aantal personen wordt vastgesteld, dat op d 1 e balcons mag worden toegelaten De krant in het land der cowboy's. In het land der cowboy's is de redacteur van eer. krant gewoonlijk ook uitgever, medewerker, letterzetter en expediteur tegelijk. Eenigen tijd geleden kon men in de „Pampa Leader" de volgende „redactioneele verklaring" lezen: „De kranten uit de groote steden zijn zeer met zich zeiven ingenomen, omdat zij door een uitgebreiden stat van medewerkers bediend worden. Hieronder publicee- ren wij een lijst van medewerkers aan ons blad en onze lezers kunnen hieruit zien, dat ook ons blad over de zelfde afdeelingen beschikt als de dagbladen der groote steden. Daarna volgde de uiteenzetting: hoofdartikel, plaatse lijk nieuws, rechtszaken, handel en financiën, buitenland- sche politiek, berichten uit het parlement enz. Verantwoordelijke redacteur van alle afdeelingen A. C. Courron. En ais verantwoordelijk redacteur der laat ste afdeeling staat mevrouw Courron aangegeven, voor het geval, dat Mr Courron elders werkzaam is." Daar polemieken van de Pampa Leader met den krip.g zijner lezers aan de orde van den dag zijn, behoort er van de zijde der redactie een zekere routine toe, om deze kwestie in der minne te beschikken. Al wordt ook niet meer, zooals in de gouden tijden der „Wild West" direct de revolver gehanteerd, toch is een vuistgevecht nog de meest beleefde vorm van samenspraak met een beleedigender. lezer. „Daar hebben ze er weer eens een uitgesmeten, zeg gen de voorbijgangers op straat, zonder zich in het minst op te winden, wanneer zij de redactie-bureaux passeeren en een mensoh als een meelzak de straat ou vliegt. Dementi's worden door de kranten slechts ongaarne gepubliceerd; gebeurt het echter, dan geschiedt dit op zeer drastische wijze, zooals een dementi in een krant in Texas bewijst: „Ons blad", zoo staat daar, „heeft als voornaamste blad in Texas het bericht over den schitterenden brand in Jacksonville gepubliceerd. Thans zijn wij wederom de eerste krant in den staat, die mede kan deelen, dat er van dat bericht geen woerd waar is." Typisch is het ook, hoe de abonnementsgelden betaald worden, in den regel wordt de krant op crediet aan de lezers geleverd. Een uitgever in Arizona, die in moeilijk heden verkeerde, publiceerde in zijn blad, de volgende waarschuwing aan de lezers: „Hebt u het abonnementsgeld reeds betaald? Vergeet niet, dat ook de uitgever leven moet. Ook hij moet lede ren dag zijn vrouw geld geven om inkoopen op de markt te doen. Hebt u geen geld en zijn de aardappelen nog niet goed, breng dan kool of mais. Hout is ook goed. Wy hebben een nauwkeurige schaal. Zou de uitgever eventueel niet thuis zijn, dan is zijn vrouw gemachtigd, alles wat gebracht wordt tegen kwi tantie in ontvangst te nemen." De advertenties zijn ook in overeenstemming met de ruwe zeden van het land. We lezen daar b.v. de volgende advertentie: „Zoekt u een advocaat, kom dan bij mij. Mijn cliënten winnen alle processen." Of: „U wenscht een smakelijk diner. U kunt voor stuivers volop eten. Wanneer u waarde hecht aan 'n sneeuwwit tafellaken en kristallen servies gaai u dan ergens anders heen!" Of: „Hoe is uw pols? Hoest u? Zoo ja, dan zult u al leen door Mainzens Selterwater genezen. Sla hem on barmhartig op zijn gezicht, die u eenig ander water aanbiedt!" Het aanschaffen van een revolver wordt u op de vol gende wijze aangeraden: „Onze revolvers weigeren nooit. Van onze patronen zou Jacques Dempsy zelfs niet meer genezen? Wij geven gaarne de revolvers van onze firma acht dagen op proef." Wat met de klanten gebeurt, die den revolver op 8 dagen proef gekocht, de patronen verschoten, maar nog niet betaald hebben, kan men in geen enkele advertentie lezen, dat kan men vinden onder de rubriek politiebe richten! WAT ZIJ VAN DE LENTE ZEGGEN De kamergeleerde: Ik lees zoo juist, dat de lente er moet zijn. De echtgenoot: Lente, een akelige uitvinding van mo dehuizen. De bakvisch: Wanneer is nu eindelijk het volgende bal? De apotheker tegen zijn bediende: Haal de hoest- pastilles uit de etalage en zet er anti-transpireer en muggen-verdelgingsmiddelen in de plaats. De leeraar: „Lente", een prachtig onderwerp voor een opstel. De textielfabrikant: Lente? Neen, de witte week is mij liever. De ambtenaar van den Burg. Stand: Hij cijfer van het aantal gesloten huwelijken stijgt. De dichter: „Inllggend heb ik de eer u een lentege dicht toe te zenden, met het beleefd verzoek mij een afdruk en honorarium te willen toezenden. Hoogach tend" De vrijgezel: De lente ls de sterkste verzoeking voor ons om door den zuren appel heen te bijten. Het jonge meisje: O, wat kijken de mannen mij ver liefd aan! De zestienjarige: J De andere aap. Op Montmartre bestond voor jaren een lokaal: „Les deux singes", de twee apen, dat aan een zeke ren Meunier toebehoorde, die niet bij iedereen in even goede reuk stond en altijd zeer geprikkeld was. De bekende komiek dier dagen, Remiqr, wilde hem een groote poets bakken en op zekeren nacht toen ieder een reeds onder de wol lag, trok hij aan de nacht- schel van het lokaal. Na eenigen tijd verscheen slaap dronken de huisknecht en vroeg hem wat er van zijn dienst was. Ik zou graag uw chef spreken, zei Rernier. Die ligt al lang te bed. Dat geeft niet. Ik heb een dringende boodschap. Wek hem dadelijk. Na eenig tegenstribbelen besloot de huisknecht aan het verzoek gevolg te geven en ging naar boven. Spoedig werd een raam geopend, Meunier, die in nachtgewaad was, keek naar buiten en vroeg verstoord, waarom hij in zijn slaap werd gestoord. Kom els 't U blieft naar beneden, zei de komiek. Het is dringend en ik heb niet veel tijd. De waard die dacht aan goede zaken, kleedde zich aan en kwam naar beneden. Waarmede kan ik u dienen vroeg hij en maakte een buiging voor Rernier die als man van de wereld bekend stond en dikwijls veel geld uitgaf. Ik moet dadelijk uw compagnon spreken, zei hij Meunier keek hem verwonderd aan. Compagnon? Wat voor een compagnon, ik heb geen compagnon. Dat is toch ongehoord, riep de komiek. „Hoe kunt u fatsoenlijke menschen zoo een rad voor de oogen draaien. Ik dacht dat uw lokaal heette „De Twee Apen". „Maak dat u wegkomt, schreeuwde de waard, dol van woede. Maar Rcmier was reeds lang om den volgende hoek verdwenen. algemecne vergadering van de Schippersvereniging „Schuttevaer" Indien de intrekking van den werk loosheidssteun juist is, dan is het aanbrengen van een vrij kostbare verlichting ter gelegenheid van bo vengenoemde vergadering hiermede wel in zeer scherp contrast. Temeer, omdat het toch zeker geen gewoonte is in eenige gemeente, om op deze wijze een algemeene vergadering van een, al is het dan ook een belangrijke vereeniging, op te luisteren. En in ieder geval niet te vergelijken met een feest waar aan de geheele burgerij of een groot deel hiervan deel neemt. En wederom moet ik vragen: Waarom is de Raad hierin niet geraadpleegd? NOORDSCHARWOUDE. Dezer dagen werd op het einde der Oo«terstraat een hoop riet aangestoken met lucifer door een paar jeug dige kv/ajongens, met gevolg, dat een 3-tal uienhoopen door het vuur werden aangetast, waardoor voor den eigenaar de heer B. eenige schade het gevolg was. Door de politie is de zaak onderzocht en vernemen wij, dat de schade door de ouders vergoed zal worden. De Jongeheer K. Heidsma is toegelaten op de Am bachtsschool te Alkmaar voor het leervak metselen. OUDKARSPEL. Vergadering van de voetbalvereeniging D.T.S., op Vrijdagavond 10 April j.1., ten lokale van den heer C. Jansen. De voorzitter opende de vergadering met een kort woord van welkom. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Bespreking zomerwedstrijden. Op voorstel van het bestuur werd besloten voor het eerste elftal nederlaag wedstrijden te organiseeren en hiervoor diverse clubs uit de derde en vierde klasse van den K.N.V.B. uit te noodigen. Het tweede elftal moet nog verschillende compe titie-wedstrijden spelen en met het oog hierop zullen voor dit elftal serie wedstrijden gehouden worden, welke in een of twee Zondagen verspeeld zouden kun nen worden. Voorts zou het tweede elftal deelnemen aan andere seriewedstrijden. Voor het derde elftal zal men clubs uitnoodigen voor vriendschappelijke wedstrijden. Tenslotte zal er nog 'een adspirantendag georgani seerd worden. Uit het een en ander blijkt dus, dat er in de a.s. zomermaanden volop gevoetbald zal worden. Bestuursvoorsteel verlaging donateurs- en entréegelden. De vergadering ging met het voorstel tot verla ging accoord. De volgende regeling werd vastgesteld: Donateurskaarten zullen voor het a.s. seizoen f2.50 kosten en toegankelijk zijn voor alle wedstrijden, dus zoowel competitie- als vriendschappelijke wedstrijden. De entrée wordt met ingang van den eerstvolgenden wedstrijd verlaagd tot dertig cent. We zullen met de vereeniging hopen, dat het aan tal donateurs en toeschouwers belangrijk zal stijgen in de toekomst, want D T.S. kan het best gebruiken. De rondvraag leverde eenige besprekingen van huishoudelijken aard op en niets meer aan de orde zijnde sloot de heer N. Kaan, die inmiddels de leiding van den heer A. Ootjers had overgenomen, met een woord van dank de vergadering. EIERVETLTNG SCHAGEN, 9 April 1931 Aangevoerd: 173764 Kipeieren: 50—52 Kg. f 3.10—3.20, 52—54 Kg. f 3.40—3.70. 55—57 Kg. f 3 70—3 80. 58—60 Kg. f 3.70—4.30, 61—63 Kg. f 3.90—4.30, 64—67 Kg. f 4.40- 4.60, ongewogen wit f 3.204.00, idem bruin f 3.80 4.30, klein f 3.00—3.20. gemiddeld f 3.60. alles per 100 atuks. 7532 Eendeieren f 3.40-^3.90, 53 kievitseieren f 16 tot f 23, per 100 stuks. HOORN, 9 April 1931. 16 stapels kleine Fabriekskaas f 34, 1 stapel kleine Boerenkaas f 35, 1 stapel Boeren Comm. Kaas f 32. Aangevoerd: 18 stapels, wegende 26762 Kg. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 9 April 1931. Uien f 1.70—2.20, drielingen t 1.10—1.70, grove f 2.10— 2,50, peen f 1.502.10, roede kool f 91015.40 gele kool S 4.406.10, Deensche witte f 45.60, alles per 100 Kg Aanvoer: 16400 Kg. uien, 1500 Kg. peen, 83600 Kg. roode kooi, 7i200 Kg. gele kool, 142200 Kg. D. witte. NOORDSCHARWOUDE, 10 April 1931. Uien f 1.80—2.10, drielingen f 1.60-2, grove f 1.90— 2.60, peen f 11.70, roode kool f 10.9016.40, gele kool f 4 20—6.20, Deensche witte f 4.30—5.80, alles per 100 K.G. Aaanvoer: 10400 Kg. uien, 5600 Kg. peen, 66800 Kg. roode kool, 49400 Kg. gele kool, 117400 Kg. Deen sche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 10 April 1930. Roode kool f 916.40, idem doorschot f 8.8014.40, gele kool f 46.10, idem doorschot f 3.604.70, Deensche witte f 3.905.30, uien, grove f 1.902.40, uien f 1.60 2.40. drielingen f 0.80—1.30, peen f 1.30—1,60, kleine peen f 0.90, ^es per 100 Kg. Aanv^r: 28000 Kg. roode kool, 100.000 Kg. gele kool, 28000 Kg. Deensche witte kool, 6100 Kg. uien, 150 Kg. peen. ALKMAAR. 10 April. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 51 stapels wegende 113000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 46 stapels kleine f 33.50, 3 stapels Commissie f 32, boerenkaas: 1 stapel kleine f 34, 1 stapel commissie f 33. alles met rljksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 10 April. Op de heden gehouden velling waren in totaal 587 H.L.'s aangevoerd, als 285 H.L. tarwe f 68.75, 1 H.L rogge, 114 H.L. gerst chev. f 6.507, 92 H.L. haver f 5 —7.25, zaaihaver f 8.50—9, 40 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 1316. citroenboonen f 1516. witte boonen f 1821, 11 H.L. karwijzaad en 10 H.L. blauwmaanzaad waarvan prijzen niet genoteerd; 34 H.L, erwten, w.o.: groene erwten (groote) f 2830, grauwe erwten f 40— 62, alles per 100 Kg. De handel was goed. WARMENHUIZEN, 9 April 1931. Roode kool, le kw. f 9.4014.60, Idem, 2e kw. f 11.20 12.60, gele kool, le kw. f 4.10—5.60, idem 2e kw. f 3.10— 3.50, witte kool. le kw f 3.80—4 70 Uien f 1.70—1.80, grove uien f 1.10210, peen f 1.401.80 Aanvoer: 26900 Kg. roode kool, 16200 Kg. gele kool, 37600 Kg. wittè kool, 1950 Kg. uien, 1300 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 10 April 1931. Roode kool, le kwal. f 14.70—16.10, 2e kwal. f 12.50, gele kool ,1e kw. f 4.205.20, witte kool, le kw. f 4.60— 5.10, 2e kw. f 3, uien f 2.10—2.40, grove uien f 1.70, Aanvoer: 3900 Kg. roode kool, 2500 Kg. gele kool, 4500 Kg. witte kool, 1650 Kg. uien. AMSTERDAM, 10 April 1931. Aardappelen. Bericht v. d. mak. Jac. Knoop. Zeeuwsche? bonten f 67.50, id. blauwen f 67.50, id. roodstar f 45, ld. klei industrie f 4.755, ld. eigen heimers f 4.505, id. blauwe poters f 3.103.25, ld. bon te poters f 3.103.25, ld. Bevelanders f 4.504,75, Vlaam- sche klei-industries f 3,754, id. eigenheimers f 4.505, IJpolder bravo's f 45, ld. Bevelanders f 44.25, Drent- sohe eigenheimers f 2.804.20 per H.L. Winter Malta f 1516 per 100 Kg.; Flakkeesche eigenheimers f 5.50 6, Spuische eigenheimers f 5.506, id. roodstar f 5—5.25, Friesche borgers f 4.505 per H.L. ALKMAAR. 10 April. And^vie f 3.5011, kropsla f 5.2010.90, per 100 st.. bleten f 4.20, gele kooi f 2.805.20. roode kool t 6.30 - 14, per 100 Kg., prei f 2.80--13.30. rabarber f 12—21 raapstelen f 2.204.30, radijs f 46.50, selderie f 2.50 - I.40 per 100 bos, spinazie f 0.900.40 per bak, witlof J 1013, II f 59 per 100 pond. De nieuwe Zomerdienstregeling. Tusschen Den Helder en Alkmaar. Hieronder vindt men de nieuwe zomerdienstrege ling voor de Spoorwegen tusschen Den Helder en Alkmaar, zooals die op den 15den Mei a.s. ingaat. We misten nog de gegevens voor de tusschenligggende stations, doch het zal niet moeilijk zijn deze tijden ten naastenbij voor zichzelf te bepalen. Den Helder—Alkmaar Alkmaar—Den Helder. Helder Alkmaar Alkmaar Helder (Vertr.) (Aank.) (Vertr.) (Aank.) 7.31 7.40 7.16 8.33 7-25 8.20 x 8.47 9.35 7.38 8.21 9.53 10.45 9.39 10.42 10.51 11.50 10.58 11.42 12.47 13.33 12.35 13.39 14.47 15.50 13.13 13.54 Zat. 16.47 17.54 13.51 14.40 17.55 1855 15.59 16.40 19.47 2052 16.47 17.53 22.08 23.05 x 18.37 19.40 x 22.47 23.41 18.51 19.40 0.08 0.51a 19.51 20.40 x 21.29 2&.18 x 21.31 22.40 Verklaring der teekens: Alleen werkdagen, x Alleen Zon- en Feestdagen. Werkdagen behalve Zaterdag, a Alleen in den nacht van Zondag op Maandag en den nacht na een feestdag. AUTO OMGESLAGEN. Handelsreiziger ernstig gewond. Gistermorgen geraakte op den Korteraarschen Kerk- werg onder Ter Aar een handelsreiziger uit Amster dam, die daar per auto passeerde, door te snel rijden het beheeer over zijn stuur kwijt, waardoor de wa gen eenige malen over den kop sloeg en ten slotte op het land van een tuinder terechtkwam. De be stuurder werd uit de auto geslingerd en bleef bewus teloos liggen. Hij werd een naburige woning binnen gedragen, waar een geneesheer vrij ernstige verwon dingen constateerde. De reiziger is naderhand naar zijn woonplaats vervoerd. De auto was geheel vernield. RLTWIELDIEVEN AANGEHOUDEN. Vader en 12-jarlg zoontje maakten zich aan het misdrljl schuldig. Zondag werd aan de Laagstraat te Eindhoven een rijwiel ontvreemd; de bestolene zag Donderdag een persoon, die hij bij naam kende, rijden op een rijwiel waaraan eenige onderdeelen aangebracht waren, die hij als van zijn rijwiel afkomstig, herkende. De poli tie stelde een onderzoek in en vond in de woning van een 43-jarigen Duitscher, wonende aan den Ontgin- ningsweg te Eindhoven drie heerenrijwielen, eenige damesrijwielen alsmede vele rijwielonderdeelen; Tal van deze rijwielen waren gedeeltelijk gedemonteerd, terwijl enkele rijwielen voorzien waren van onder deelen van andere fietsen afkomstig. De Duitscher bekende, dat zijn 12-jarig zoontje en hij samen de dief stallen hadden gepleegd. De vader werd in arrest ge steld. Luchtaanvallen op dorpen in Irak. Bij den strijd tegen opstandige Koerden. Er zijn thans, naar de „Times" uit Bagdad meldt, operaties gaande in Koerdistan, waarbij de Britsche luchtmacht, de Royal Air Force, samenwerkt met troepen en politie van Irak. Zij zijn gericht tegen den Sjeik der Koerden Mahmoed, die ondanks de verbin tenis, drie jaar geleden door hem aangegaan, in Sep tember met een bende roovers uit Perzië een inval heeft gedaan in Irak. Hij heeft afgelegen politiepos ten van Irak aangevallen en gepoogd stammen der Koerden over te halen zich bij hem aan te sluiten voor een opstand tegen de regeering van Irak, door zich voor te doen als de kampioen van het Koerdische nationalisme. Totdusver heeft hij weinig succes ge had. De taak der luchtmacht is voornamelijk afdeelin gen rebellen op te sporen en ze in een gevecht te wik kelen tot de troepen genaderd zijn. Wegens de ge woonte der rebellen om bij de nadering der vliegtui-' gen een schuilplaats te zoeken in de dorpen, is het zoo nu en dan noodig luchtaanvallen op die dorpen te doen. Dit gebeurt echter pas wanneer het vast staat dat de rebellen zich in de dorpen bevinden en nadat er gedrukte proclamaties zijn neergeworpen, waarbij de inwoners worden gewaarschuwd, dat er na een bepaalden tijd een actie uit de lucht, zal wor den gevoerd Aldus kunnen de bewoners zich dan eerst in veiligheid brengen voor er luchtoperaties geschieden. De verliezen aan weerszijden zijn totdusver onbe- teekenend geweest. Proclamatie van de Portugeesche regeering. Bijzondere maatregelen In verband met de opstandige beweging. Een bedreiging aan het adres van „beroepsmisdadigers". Het N.T.A. seint uit Lissabon: De regeering deelt in een officieele bekendmaking mede, dat zij, teneindo de ontwikkeling van een po ging tot opstand te voorkomen, tot bizondere maatre- telen haar toevlucht zal nemen zoolang dit noodig blijkt Zij zegt dat de beroepsmisdadigers, die door de Liga te Parijs betaald worden, de moeilijkheden zullen ondervinden, die hun bij hun misdadige plan nen tegen het Portugeesche volk in den weg zullen worden gelegd. De regeering verlaat zich op de gewa pende macht, die rustig en vastbesloten de voor den arbeid onontbeerlijke rust te waarborgen. Vliegofficieren gevlucht De regeering heeft gister het vliegkamp Amadora laten bezetten. De opstandige vliegofficieren waren toen echter reeds pervliegtuig over de Spaansche grens ontkomen. ONDER DE TRAM GERAAKT. Jongen op slag gedood. Op den Rotterdamschen dijk te Schiedam nabij het pompstation geraakte gisterenmiddag te half zes de tienjarige F. P L., wonende Munnikenbuurt 12 aldaar, onder een tram van lijn 4, die in de richting Rotter dam reed. De jongen was nl van een sleeperswagen gespron gen en stak daarna zonder op het verkeer te letten, de tramhaan over mei bovengemeld noodlottig gevolg De knaap bekwam zoodanige ernstige verwondin gen dat hij bijna onmiddellijk overleed. Het lijk is naar de algemeen begraafplaats overgebracht.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15