Mager Courant TilffiM H. K. L Jaarlijksche Zaaiwetlstrijden en Kring-Uitvosring De Eloembollenteutoonstellmg Den Helder-Anna Paulowna (Boltha). VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. BEZOEKT de Zondag 12 April 1931, Na afloop BAE. a 0| I Zaterdag 11 April 1931. Het koude weer Is ooraak geweest dat deze tentoon- «telling een veertien dagen is uitgesteld geworden en de officieele opening van deze met veel zorg en groote ac tiviteit opgezette tentoonstelling aan de Donkere Duinen had nu Vrijdag 10 April plaats. Tin Anomnlcoric Voor het welslagen der tentoonstelling verzekerde men Eich van de medewerking van een zeer groot aantal autoriteiten, en vooraanstaande personen en was daartoe gevormd een eerecomité, hoofdcomité en een uitvoerend comité. Het eere-comité wordt gevormd door de heeren: Jhr. Mr Dr A Roel! Commissaris der KoninEin in de Pro vincie Noordholland. Eere-voorzltter; W. F. G. I. Dries- Ben Burgemeester van Den Helder; W. Houwing, Oud- burgemeester van Den Helder; E. H. Krelage, Voorzit ter Algemeene Vereeniglng voor Bloembollencultuur; Mr. C H.°Guépin, Voorzitter der Mij. voor Nijverheid en Handel' C. R. T. baron Kraijenhof. Voorzitter Algemeene Nederlandsche Vereeniglng voor Vreemdelingenverkeer; A W. Michels, lid van Ged. Staten van Noordholland; Ch. li van de Bilt, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten'-Generaal; L. J. Quant, Vice-admiraal, commandant der Marine; G. J. Lovink, Burgemeester van Anna Pau lowna; L. C. Kolff, Burgemeester van Wieringen; W. B. Ort, Burgemeester van Texel; Mr. D. Breebaart, Burge meester van Callantsoog; Ir. A. I. Bijl, Directeur van de Rijkswerf; A. W. Arntz, Voorzitter van de Kamer van Koophandel; W. P. F. van Deventer, Directeur van de A.N.V.V. Het Dagelijksch Bestuur van het Hoofdcomité vormen de heeren: J. W. J. Schreuder, Voorzitter; W. Bierste ker, Vice-Voorziter; W. Velthuijs, algemeen Secretaris; M. A. Grunwald, 2e Secretaris; S. Jaring, algemeen Pen ningmeester; A. M. Engelmann, 2e Penningmeester; P. C. de Boer, P. H. I. Maas, H. C. M. Nypels, J. Fijting van Walsem, terwijl overige leden van het Hoofdcomité zijn de heeren: A. van den Berg Gzn., J. de Goede, J. Kamman, M. A. Kolster, D. Lubbert, P. Lujjckx, N. J. Onderwater, G. A. Preijde, D. Stammes, H. van Willigen, D. C. A. de Zwart. Het uitvoerend comité bestaat uit een 8-tal subcom missies, n.1. voor de terreinen, voor de financien, voor pers en reclame, voor verkeer, voor vermakelijkheden, voor muziek, voor versiei'ing en voor ontvangst en be geleiding. Wat met de „Boltha" wordt beoogd. In een kort voorwoord in het programma vertelt de heer E. H. Krelage, voorzitter van de algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur ons wat met de „Bol tha" wordt beoogd. Immers hij schrijft daarin: De bloembollententoonstelling in de Donkere Duinen vraagt de aandacht voor de ontwikkeling dezer teelt in het Noordelijkste deel der provincie Noord-Holland. De Anna Paulownapolder heeft zich in den loop .der laatste 20 jaar tot een belangrijk centrum van bollenteelt ont wikkeld en het zijn dan ook vooral de loden der in 1918 opgerichte afdeeling Anna Paulowna der Algemeene Vereenigir.g voor Bloembollencultuur, die op deze ten toonstelling hebben ingezonden. Zij biedt tevens de gelegenheid de toepassing van be planting met bloembollen te demonstreeren voor tuinen en parken, welker ligging en aard met die van het ten toonstellingsterrein in de Donkere Duinen overeenstem ming vertoonen. Door deze tweeledige beteekenis verdient de „Boltha" de aandacht zoowel van den vakman als van den bloe menliefhebber, terwijl de belangstelling van het publiek in 't algemeen zeker niet zal ontbreken, waar het geldt het bezoek aan een schilderachtige plek, een mooi stuk natuur en een deel van het land, dat betrekkelijk weinig bekend is. De officieele ontvangst geschiedde 's morgens te half twaalf door het Gemeente bestuur van Den Helder, ten raadhuize aldaar. De Bur gemeester heette de gasten met de volgende woorden welkom. Dames en heeren, Op mij rust de zeer aangename taak u allen, en in het bijzonder U, mijnheer de Commissaris der Koningin, in dit gewest, als Voorzitter van het Eere-Comité, zoo mede de overige leden van dat Comité en de leden van het Hoofdcomité welkom te heeten bij gelegenheid van het feit dat zoo aanstonds de bloembollententoonstelling die van heden af tot 26 Mei gehouden zal worden in het Heldersche natuurmonument „De Donkere Duinen", of ficieel zal worden geopend. „Wij schrijven vandaag den lOen April 1931. Het is heden juist 150 jaren geleden, dat de Admiraliteit een langen brief richtte aan de Staten van Holland en Wesc- friesland, waarin zij klaagde als volgt: In de twee laatst afgeloopen winters zijn wij uit ge brek van een welgeschikte en veilige haven genoodzaakt geweest onze schepen van oorlog eerst in de balg en nu laatst in het oude veer (dat is achter het eiland Wie ringen), voor den ijsgang te bei-gen; en van het gebruik van twee gewapende schepen, die voor den ijsgang op den Zuidwal hebben moeten vlugten, tot in de laatst af- gelopene maand ontzet gebleven". Aan het slot van dezen brief wordt dringend verzocht een veilige haven te wil len inrichten. Als gevolg van deze klacht werd eenige dagen daarna door de Staten van Holland en Westfriesland besloten tot stichting van de zeehaven „Het Nieuwe Diep." Ik heb gemeend goed te doen deze bijzondere omstan digheid even te memoreer en." Toen in 1929 door de leden van het bestuur van het Departement Den Helder en omstreken van de Neder landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel het plan werd opgevat, om in dit voorjaar een bloembollen tentoonstelling te organiseeren in „De Donkere Duinen" stond het Gemeentebestuur aanstonds sympathiek daar tegenover. Hoe kon het ook anders! Immers, deze ex positie zal zonder twijfel er het hare toe bijdragen om Ben Helder en zijn omgeving wederom meerdere bekend heid in den lande te geven. Zij zal getuigen van het feit, dat een landstreek, die tot voor slechts enkele jaren in allesbehalve florisanten toestand verkeerde, bezig is zich *e ontwikkelen tot een bloeiend bloembollengebied. Het zij mij vergund van deze plaats reeds thans U, Wijnheer de Commissaris der Koningin, den dank van bet Gemeentebestuur te betuigen voor Uwe bereidwillig heid om zoo dadelijk onze tentoonstelling te willen ope- hen. Deze bereidwilligheid schenkt ons opnieuw de over- uiging, dat gij met alles wat er in uwe provincie voor belangwekkends plaat3 grijpt, van harte medeleeft. Voorts breng ik gaarne hulde en dank aan de organi satoren van deze tentoonstelling en aan de heeren kwee kers, die kosten noch moeite hebben gespaard, om haar te doen slagen. Ik spreek ten slotte den wensch uit, dat de „Boltha" »ich in een zeer druk bezoek, vooral van menschen bui en deze gemeente, zal mogen verheugen. Applaus. Door den Voorzitter van het Hoofdcomité, den heer Notaris J. W. J. Sch.-euder, wordt een woord van dank gesproken voor de vriendelijke woorden door den burge meester gesproken, voor de gastvrije ontvangst van het gemeentebestuur. Ververschingen en een sigaar worden geoffreerd en onder gezellig gebabbel bleef het gezelschap eenigen tijd ten raadhuize vertoeven. Iji een 20-tal auto's gaat dan te half een het gezel schap, bestaande uit een 85-tal personen, naar „Duin oord" waar allereerst het woordwordt gevoerd door den Voorzitter van het Hoofdcomité. Rede Notaris J. W. J. Schreuder. Als voorzitter van het Hoofd-comité van de Bloem bollen-Tentoonstelling Den HelderAnna Paulowna 1931, bij verkorting „Boltha" genaamd, is het mij een aangename taak, U hartelijk welkom te heeten, in de eerste plaats den heer Eere-Voorzitter en de heeren leden van het Eere-Comité, onder dankzegging voor de bereidwilligheid, waarmede die heeren hun functie heb ben aanvaard, vervolgens de leden van den Gemeente raad van Den Helder en de overige hier aanwezige hee ren, waaronder speciaal de heeren van de pers, die, naar ik hoop, hun welversneden pennen ten dienste zullen willen stellen, teneinde dm- wereld kondschap te doen van hun bevindingen ten deze. U allen zeg ik hartelijk dank, dat U onze uitnoodi- ging tot bijwoning van de opening van de „Botha" wel hebt willen accepteei'en en deze met Uw zeer gewaar deerde tegenwoordigheid vereert. Den heer Eere-Voorzitter zeg ik in het bijzonder dank voor diens bereidwilligheid om de „Boltha" te openen; het zij mij vergund deze opening met een enkel woord in te leiden: In een der vergaderingen van het Departement Den Helder en Omstreken van de Maatschappij van Handel en Nijverheid, waarvan ik de eer heb voorzitter te zijn, is het denkbeeld gerezen een bloembollententoonstelling te organiseeren, waarmede wij vermeenden niet alleen het belang van Den Helder, doch van de gansche streek in den kop van Noord-Holland te dienen. Nadat het besluit tot het organiseeren dezer tentoon stelling was genomen, heeft ons Departement zich on middellijk in contact gesteld met het Gemeentebestuur van Den Helder, de heeren bloembollen/kweekers te An na Paulowna en diverse zustervereenigingen alhier. Met groote waardeering kan ik gewagen van den grooten steun, die alom werd verleend en is het mij een behoefte een woord van hartelijken dank te richten tot: de heeren bloembollenkweekers te Anna Paulowna voor het gratuit beschikbaar stellen van de voor deze tentoonstelling benoodigde bollen; het Bestuur der gemeente Den Helder voor de loyale medewerking, waarbij een speciaal woord van dank tot het Dagelijksch Bestuur dier gemeente voor zijn krachtr dadige ondersteuning onzer plannen; en voorts die vereenigingen, colleges en personen, zoowel te Den Helder als elders, die ons hun steun in velerlei vorm, verleend hebben. Onder het uitspreken van den wensch, dat de „Bol tha" moge slagen, en dat na afloop daarvan moge blijken, dat door haar het belang van Den Helder en Omstreken is gediend, zal ik eindigen. Mag ik thans den heer Commissaris der Koningin beleefd uitnoodigen deze tentoonstelling te openen en hem daartoe het woord verleenen. Applaus. Rede van Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. De Commissaris der Koningin in dit gewest, de heer Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. eere-voorzitter van het eere-comité zegt gaarne aan dit verzoek te zullen voldoen en betuigt zijn oprechten dank voor de uitnoodiging om als voor zitter van het eerecomité te willen optreden, tevens dank f-1 - -1 /- "J" r v - V Jhr. Mr. Dr. A. Roëll. zeggende voor de vriendelijke woorden die door den heer burgemeester en den voorzitter van het hoofdco mité tot hem zijn gericht. Z.E. acht het een gelukkige gedachte van de afdeeling Den Helder van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel om in samenwerking met de afdeeling Anna Paulowna van Bloembollenccultuur deze tentoonstelling te organiseeren, niet alleen uit het oogpunt van natuurschoon, doch ook om daardoor de beteekenis van de bloembollencultuur te doen demon streeren. De bloembollenteelt is in deze omgeving 20 jaar oud en is in dien tijd van groote beteekenis gewor den. Ook zij heeft de pokken en mazelen gehad en heeft met groote moeilijkheden te kampen gehad, om. wat de hyacinthenteelt betreft. Doch zij heeft deze moeilijkhe den glansrijk het hoofd geboden en toen in 1913 is op gericht de afdeeling Anna Paulowna van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, toen was het pleit gewonnen. Toen na den watersnood van 1916 bleek dat d« grond van de overstrooming niet blijvend bad geleden is de grondprijs gestegen en is welstand ontstaan, en thans telt de afdeeling Anna Paulowna reeds 150 leden. Reeds in 1928 heeft de afdeeling Anna Paulowna een bloembollententoonstelling georganiseerd, teneinde de beteekenis van de bloembollen of het welslagen van het product te doen zien. Nu is het 3 jaren later en wordt deze tentoonstelling gehouden om de beteekenis van de bloembollenteelt voor de beplanting in 't licht te stellen Z. E. noemt het organiseeren van een dergelijke ten toonstelling onder de tegenwoordige omstandigheden een moedige daad en dat die moed beloond zal worden en deze tentoonstelling aan haar doel zal beantwoorden, daaraan twijfelt Z.E. niet. Als wij thans nog niet alles zullen zien, zooals het be hoort te zijn, dan wijst Z.E. er op dat deze tentoonstel ling tot 26 Mei duurt en spr. hoopt dat wat te zien zal zijn, steeds crescendo zal zijn. Met den hartelijken wensch dat deze tentoonstelling glansrijk aan de ver wachting moge beantwoorden, verklaart Z.E. de ten toonstelling voor geopend. (Applaus). Naar de tentoonstelling. Nadat bij den ingang enkele persfotograven hun fo to's hebben genomen, volgt dan de gezamenlijke wande ling naar de tentoonstelling. En dan pas blijkt onder welke ongunstige omstandigheden deze tentoonstelling zich inzet. Immers dit aan natuurschoon zoo rijke plek je zou, wanneer een vroolijk zonnetje zou hebben ge schenen. een veel prettiger indruk hebben gemaakt. Maar het was koud, triest weer, en het voor de bloem bollencultuur zoo ongunstige weer van den laatsten tijd had gezorgd, dat we van een bloemenpracht zoo goed als niets te zien kregen. Alleen de crocusjes waren hier en daar in bloei, als om te demonstreeren hoe het had moeten zijn. Aan waarskanten van de wandelwegen zijn de voor de verschillende beplantingen aan te wenden bolgewassen beplant, vanaf het Duinoord naar het Plein, op den weg langs de Plaggenhut, voorts een Pleinbe planting, langs den toegangsweg naar de Vijver, rondom de Vijver enz. Wanneer straks die enkele en dubbele vroege tulpen, enkele late tulpen, die crocussen. hyacin then, Darwin tulpen, narcissen enz. in bloei staan, wat zal dat alles dan in die mooie omgeving een prachtig -effect maken. Nu moesten we tevreden zijn met een wandeling door Helder's natuurmonument. De koffietafel. Na deze wandeling zette het gezelschap zich aan de koffietafel in de eetzaal van het resta.ura.nt „Duinoord" aangeboden door het Comité, en het was daar dat de heer Kamman, als voorzitter van het ontvangst-comité allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den heer Commissaris der Koningin en den heer Krelage, de groote man van de bloembollencultuur. Een eenvoudig menu, aldus de heer Kamman wordt het gezelschap aan geboden ter eere van het nieuwe Heldersche, de bloem bollencultuur, doch door het aan te bieden vischmenu, waarvoor een der meest werkzame comité-leden heeft gezorgd, wordt ook aan het oude Heldersche aandacht geschonken. En het „oude Heldersche" bleek goed te smaken; mede door de hulp van een dames-comité was alles tot in de puntjes verzorgd en de woorden van dank die burgemeester Driessen tot dit dames-comité richtte, waren wel verdiend. En gaarne willen we hier ook mel ding maken van de grobte gastvrijheid, vriendelijkheid en hulp, die de pers te beurt mocht vallen. De heer Krelage betuigde vervolgens zijn ingenomen heid met hetgeen hier was gepresteerd. Dat Den Helder hoewel een maritieme gemeente zijnde, zooveel belang stelling betoonde voor de bloembollenteelt, daarvoor was wellicht deze oplossing denkbaar. Spr. herinnerde n.1. aan het verhaal, waarin een matroos een dure bol, die hij aanzag voor een ei, opat Is dit wellicht de band tus- schen Den Helder en de bloembollencultuur? De afdee ling Anna Paulowna heeft, zegt spr., zichzelf overtrof fen wat de voorbereiding van deze tentoonstelling be treft, en spr. richt naast een woord van dank tot het ge meente-bestuur en het comité der tentoonstelling, een •woord van hulde tot de afdeeling Anna Paulowna. De omstandigheden waaronder de organisatie plaats vond waren niet gunstig, maar als men dan ziet wat tot stand is gebracht, is dat een bewijs van energie. Het is mogelijk dat het de veiling in Anna Paulowna op het oogenblik niet goed gaat, maar spr. wijst er op dat hel gebied van Anna Paulowna voor de bloembollencultuur goed geconsolideerd is, de cultuur rust in Anna Pau lowna, dank zij de mannen die met deze cultuur in het Zuiden hun sporen hebben verdiend op een solieden ba sis: De toekomst behoeft Anna Paulowna dus niet duis ter in te zien en spr. spreekt den wensch uit dat deze omgeving in bloei vooruit moge gaan. (Applaus). En hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen. Moga mooi zomerweer en een druk bezoek het ijverig pogen van de tentoonstellingscommissie beloonen! Strafzitting van Vrijdag 10 April. NIET HET VERKEER VAN DEN HOOFDWEG, DOCH DAT VAN RECHTS GAAT VOOR. De chauffeur van een grossiersfirrca te Alkmaar de heer T. J. C. O. aldaar geraakte op 13 December te Uit geest, toen hij met zijn beladen vrachtauto door de hoofd straat kwanr aantuffen. in aanrijding met een kleine luxe Fiat, bestuurd door den heer D. Jansen, jachtopziener te Wijk aan Zee en Duin, die van rechts naderde uit een zijstraat en dus voorrang had. Signalen werden wel ge geven, doch niet gehoord en merkte de vrachtautochauf feur door de beregende zijruit de Fiat iets te laat op, zoodat een botsing volgde en de heer Jansen aan zijn wagen een sctiade van f 48.50 bekwam, terwijl deze scha de tot dusver niet werd vergoed. De vraohtautochauf- feur stond alsnu terecht en verkondigde als zijn mee ning, dat de heer Jansen door te snel rijden zelf de schuld was, terwijl naar zijn meening het verkeer op den Hoofdweg voorrang had, 'n opvatting, die echter niet als juist werd aangemerkt. Daar nog een tweetal getuigen nadeellge verklaringen aflegden, moest de ver dachte de vlag strijken en werd hij veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen en de civiele vordering van de bena deelde partij toegewezen. 'N DUUR FLESCHJE SPUITWATER. Een te Het Woud, gemeente Bergen zy'n bedrijf uit oefenend verlofhouder, de heer J. de W. ontving onlangs een zeer onvoordeelig klantje in zijn inrichting, in den persoon van een politieman, door -wien werd geconsta teerd, dat genoemde verlofhouder een flesch sterken drank in voorraad had. Ter zake deze ernstige overtre ding werd de heer W. heden veroordeeld bij verstek tot f 25 boete of 25 dagen en de in beslag genomen flesch met geestrijk vocht verbeurd verklaard. ALS ER GEEN KAART IS. KAN MEN NIET PLAKKEN. De heer Tyke S., verlofhouder te Alkmaar, stond te recht op grond van het hem ten laste gelegde feit, dat hij vanaf 3 tot 19 Nov. verzuimd had rentezegels te plakken ten behoeve van een in zijn dienst werkzamen kelner, den heer J. Boersen. De heer St. verdedigde zich echter met in het raidden te brengen, dat hij dezen plicht zeer zeker zou hebben vervuld, doch dat gezegde kelner hem nimmer in het bezit had gesteld van een rente- kaart ï)eze kaart was eerst later voor den dag geko men en weigerde de heer B. Bravo hem gelegenheid te geven de rentezegels alsnog in te plakken. Besloten werd alsnu de zaak aan te houden tot a.s. week en de heeren B. Bravo, O. Huibers en Joh. Boer sen al3 getuigen te hooren. op in het Noord-Hollandsch Koffiehuis te SCHAGCN. Entree: Wedstrijden f 0.60, Uitvoering f 0.60, Dagkaarten f 1.bel. inbegrepen. Kinderen half geld. Aanvang Wedstrijden 's morg. 9 uur. Aanvang Uitvoering 's avonds 8 uur. SCHADELIJKE VERSTROOIDHEID OF EEN ON- GELUK SCHUILT SOMS IN EEN VERKEERD JASJE. Op den derden Maart werd de 47-jarige heer Corn. H. melkhandelaar te Purmerend, tot zijn grooten schrik te de Rijp in de Rechtestraat aangehouden met zijn vrachtauto door den rijksveldwachter v. d. Meulen en scheen er ook veel reden te bestaan voor zijn bezorgd heid, want het bleek, dat hij momenteel niet in het bezit was van een rijbewijs, dat hij helaas in een# andere jas had achtergelaten. Het gebruikelijke bonnetje bleef natuurlijk niet uit en had de verstrooide melkhandelaar zich heden voor den Kantonrechter te verantwoorden. Hij was echter in staat het geval gunstig te belichten, en het rijbewijs, gesierd met zijn, zooals de kantonrechter meende, spre kende gelijkenis, te overleggen, zoodat het conflict met de justitie door betaling van 2 gulden boete, subsidiair 2 dagen hechtenis, tot aller tevredenheid uit den weg geruimd kon worden. LEVEN EN PORTEMONNAIE VAN EEN AUTO- CHAUFFEUR VERKEER EN VOORTDUREND IN GEVAAR. Een te Doorn woonachtige vrachtauto-bestuurder, de heer A. v. VI., bereed op 20 Nov. met een tractor, waarachter aanhangwagen, den rijksstraatweg onder Heiloo met een knap vaartje van pl.m. 40 Kilometer en moest alstoen uitwijken voor een langs den kant van den weg staanden luxe auto, terwijl van de andere zijde eenige andere auto's naderden. Aangezien echter van D. de achterste van die auto's niet tijdig genoeg opmerkte en dus te gauw doorreed, dreigde een aanrijding, die van D. door krachtig remmen trachtte te voorkomen. Door de gladheid van den weg kwam evenwel de trac tor dwars over den weg te staan en raakte de aanhang wagen kwaadaardig de luxe auto, een Ford, bestuurd door den heer C. J. Groot, veehouder uit Zuid- en Noord-Schermer naast wien zijn flink ontwikkelde echtgenoote, Marianna Poel, was gezeten. De schok was hevig en de schade niet gering, doch gelukkig kwam het waardige echtpaar er ongedeerd af. De chauffeur van den tractor verleende alle mogelijke hulp, maar de verzekering bleek niet genegen, aan de eischen van den heer Groot, die f 112 schade had bekomen, te voldoen. Zoo bereikte dit verkeersongeval dus den kantonrech ter en werd de chauffeur met inachtneming van zijn S bloedjes van kinderen en zijn gunstig bestuurdersver leden, veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. De heer Groot zal intusschen probeeren zijn vordering per deur waarder geind te krijgen. HET NOODLOTTIGE GESCHENK OF EEN DROE VIGE SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN. De bloemenhandelaar Joh. Gr. S., 'n 42-jarig ingeze tene van Alkmaar, wien de weelde des levens niet in overgroote mate is toebedeeld, ontving op 25 Febr. van een goeden vriend, den koopman Andries D., cadeau 'n hoeveelheid nuchter Kalfsvleesch, afkomstig van een. doodgeboren runder-baby. Zeer verheugd haastte de be gunstigde zich deze onverwachte verrassing uit de schuur van den milden gever te halen, doch werd helaas in het Kennemerpark aangehouden door een agent van politie, die bij inspectie van het kalfsvleesch tot zijn ambtelijke ontzetting'constateerde, dat de goedkeurings stempels van het slachthuis ontbraken. Het treurig gevolg laat zich denken en verscheen heden de heer S., die niet alleen beroofd werd van zijn vérsnapering, doch tegen wien ook nog proces-verbaal was opgemaakt, voor den Kantonrechter als verdachte. Gevorderd werd niet minder dan f 40 boete of 40 dagen, waarop de ramp zalige gedaagde bevend repliceerde „straatarm" te zijn. De Kantonrechter hield gelukkig rekening met dit overwegend bezwaar, maar veroordeelde verdachte nog tot t 15 boete of 15 dagen. Niet zoo gemakkelijk echter kwam de niet verschenen gulhartige vriend D. er af. Tot dank voor zijn mildheid werd al het gerechtelijk odium op zijn hoofd uitgestort en hem opgelegd f 40 boete subsidiair 40 dagen hechte nis. HET PAARD KREEG DE HAVER EN DE VOER MAN 'N PROCES-VERBAAL. De 52-jarige groentenventer Pieter B. uit Heiloo be vond zich op 24 Maart met zijn aangespannen groenten- kar te Alkmaar in de nabijheid van een vriendelijk lok kend café'tje in de Wildemanstraat en hij besloot al daar den inwendigen mensch te versterken door het nuttigen van een boterham met 'n kop koffie. En als een behoorlijken dierenvriend liet hij bruitnje ook niet toekij-ken, maar onthaalde zijn paard niet op koffie of 'n catsie, doch op een meer passend haverdiner. Daar het niet doenlijk was het paard in het café te noodigen, moest hij paard en wagen eenige oogenblikken onbe heerd achter laten. Verzuimde alstoen het dier behoor lijk vast te zetten, welke nalatigheid de aandacht trok van een surveilleerend politie-agent, met het voor de^ onfortuinlijken voerman schadelijk resultaat, dat hij heden tot f 2 boete of 2 dagen werd veroordeeld ter zake overtreding der desbetreffende politie-verordening. HET VALT MOEILIJK DE GEIT EN DE KOOL TE SPAREN. Een huis- en autoschilderspatroon te Noordscharwoud» de heer Dirk D., had het tegen Paaschtijd overloopend druk met autobezitters, die hun wagentje voor de feest dagen graag wat zagen opgeknapt, zoodat het werk. hem over de hand liep en hij zich hoewel noode, ver plicht zag. de strenge arbeidswet te schenden door op 2 April een tweetal jongelieden, die hem assisteerden, doch reeds om 6 uur n.m. tot rust gedoemd werden, tot 11 uur te laten werken met het opspuiten van een auto die per se klaar moest zijn. Deze overtreding werd na tuurlijk geconstateerd door een rijkspolitieman en ver scheen de politieman heden op de audiëntie van den vrederechter, het feit volkomen toegevend. Het werd welwillend geadviseerd te trachten een overwerkvergun- ning te bekomen, ook met het oog op den thans nade renden Pinkstertijd en den overtreder voorts veroordeeld tot 2 keer f 3 of 2 keer 3 dagen retrait in de daarvoor bestemde rijksinrichting.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9