Radioprogramma Abonnementsgelden. Bezuiniging op Indië's defensiekosten. De brutale oplichting van een Rotterdamsche juweliersfirma. Mishandeling door een rijksveldwachter. Verduistering van f65000. Poging tot doodslag in Den Haag. De tocht van de Graf Zeppelin. Opwindende gebeurtenis in een circus. Tumult in de rechtszaal. Artillerie-officier als inbreker. Moord uit godsdienst-fanatisme. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. N I EU 1VT E N I EDO RP Zaterdagmorgen j.1. heeft op de Kerkestraat alhier de Stiercnkciiring plaats gehad, voor de Provinciale Commissie tot Bevordering van de Hunclveefokkerij in Noord holland. Van de 12 aaligegeven éénjarige stieren werden goedgekeurd: Cor, eigenaar R. Mijts te Nieuwe Nie- dorp; Frans Jaeob, eigenaar J. Th. Broersma te J.utjewinkel. Terwijl tot een volgende keuring wer den aangehouden: Cor :35 van Jb. Rootjes te Oude Nicdorp en Frans Nicolaas 18 van A. Winkel te Nieuwe Niedorp. Terwijl van de tweejarige stieren, die ven IC. Oude- irian te Heerhugowaard, werd aangehouden. SC H 00 RL Afscheid van Zuster A. Molenaar te Schoorl- Ko-cdyk. Donderdagavond. 9 April j.1. waren in Hotel Ter Burg te Schoorldam een groot aantal belangstellenden uit Schoorl en Koedijk met Bestuursleden der ..Gezins verpleging" samengekomen, wegens het vertrek van Zuster A. Molenaar, die tegen 15 dezer benoemd is tot Directrice van het Sanatorium „Dennenrust" te Ren- kum. Ds. Mr. J. L. N. Zillinger Molenaar, die als Voorzitter van het Kringbcstuur de bijeenkomst leidde, verwel komde de aanwezigen en richtte zioh tot Zuster Mole naar ln een hartelijke toespraak, mede namens den Burgemeester van Koedijk, waarin hij wees op de dankbaarheid, die de Zuster zou gevoelen, nu zij na 4 jaren op deze wijze mocht heengaan, tot hooger arbeid geroepen, voorts op het weemoedige, dat afscheid ge nomen moest worden van veel, dat haar ondanks moei lijkheden, lief was geworden, maar tenslotte op hoop in de toekomst, nu grooter verantwoordelijkheid haar wacht als Directrice, in welke taak de Znster even zeer tot zegen zoude zijn, naar spr. vertrouwde, als zij dit in de afgeloopen jaren was, omdat zij haar hoop en vertrouwen in Hem heeft gesteld, die kracht tot ar beiden en hulp in moeilijkheden verschaft! Namens het Kringbestuur bood spreker als bewijs van waardcering aan het prachtwerk „St. Franciscus van Assisi". Vervolgens kreeg de heer S. G. L. F. baron van Fri- dagh het woord, om als Burgemeester van Schoorl en als Voorzitter van de Vereeniging „Het Witte Kruis" aldaar de Zuster te danken voor' al hetgeen zij voor de patiënten is geweest, waarbij inderdaad de moeilijk heden haar niet bespaard werden; hij herinnerde er aan, hoe in verscheidene gevallen overleg werd gepleegd om een goede oplossing te'verkrijgen, waar het hart sprak tot ingrijpen, doch waar het verstand moet remmen, omdat de wettelijke voorschriften nu eenmaal opge volgd moeten worden, maar hij was er van overtuigd, dat de bekende woorden „Gods molens malen lang zaam, maar ze malen", ook hier zouden worden be waarheid. Nog wees hij op de zoo geslaagde wintercursussen, welke de Zuster vrijwillig gaf, waaraan, zoowel te Koe dijk als te Schoorl. vele dames deelnamen, waardoor beter begrip omtrent de verzorging van patiënten in het gezin werd verspreid; ook herinnerde spreker aan de Vereeniging „Huisverzorging" te Schoorl, waarvan de Zuster de ijverige secretaresse was. Daarop las spreker voor van een door den heer H. J. van'der Sluijs vervaardigde map met de Gemeente wapens, bevattende de handteekeningen van patiënten en belangstellenden uit Schoorl en Koedijk, die het niet bij woorden alléén lieten, doch een belangrijke som 'bijeenbrachten, waarvoor verschillende meubelstukken aangeschaft konden worden, welke de Directricekamer te Renkum tot een gezellig vez^blijf zullen maken. Nadat deze in de zaal aanwezige geschenken bezich tigd waren, en nogmaals ververschingen werden rond gediend, nam Ds. G. J. W. E. van Hesteren, lid van het Hoofdbestuur het woord, waarin Z.Ed. de kunde en toewijding der vertrekkende Zuster prees, die hij als Arts in de afgeloopen jaren had gewaardeerd, ook als huisbezqekster der T.B.C.-bestrijding en als leidster dei- cursussen. zoodat hij haar alles goeds in harer nieuwen werkkring toewenschte. Tenslotte dankte Zuster Molenaar in welgekozen be woordingen het Bestuur der „Gezinsverpleging" voor het "beleggen van dezen avond, de sprekers voor hunne goede wenschen, de aanwezigen voor hunne opkomst, het Kringbestuur en de burgerij van Schoorl en Koedijk voor de stoffelijke bewijzen van waardeering. Zij verklaarde zoo goed mogelijk te hebben gewerkt, doch was zich bewust van hare tekortkomingen,zou intusschen aan het vele goede, dat zij alhier mocht ondervinden, met dankbaarheid terugdenken, zoodat het minder aan gename zou vervagen. Waarna het oogenblik van scheiden was aangebroken! Sch., 10, IV, '31. V. F. SCHAKEN. ALJECHIN—CAPABLANCA. Aljechin neemt de uitdaging aan. Uit New York. Dr. Aljechin, de houder van het wereldkampioenschap, heeft de uitdaging van Capablan- ca, om zijn titel tegen den Cubaan te verdedigen, aan genomen. De wedstrijd zal te Havana worden gespeeld. (Een datum is blijkbaar nog niet vastgesteld. Woensdag 15 April, HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00—10.15 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoon- muziek; 11.05 Radio-Volksuniversiteit; 11.35 Gramofoon- muziek; 12.00 Middagconcert door het VARA-Septct, afgewisseld door gramofoonplaten; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.25 Voruwenuurtje, 3.15 Gramofoonmuziek; 3.20 Coop. Kwartiertje, 33.35 „Mas^k het Zelf", 4.25 Gramo foonmuziek; 4.30 Voor de Kinderen; 6.00 Concert door Meijer Smeer (zang) en Johan Jong (piano); 6.30 Mandolinecursus door Joh. B. Kok; 7.00 Radio-Volks- Universiteit. M J. Bruese spreekt over: „Mijn leven onder de mcnschen"; 7.30 Opvoering van de Operette „Die Flcdermaus" van Joh. Strauss, door het Mainzer Opera-G.ezelschap; 10.30 Persberichten van Vaz Dias; 10.35 Lezing; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 MA K.R.O. 8.00—10.30 Uitzending van het Herdenkingsfeest van het 40-jarig bestaan der Koloniale Reserve te Nijmegen. N.C.R.V. 10.30—11.00 Korte Ziekendienst; 11.00—12.00 Harmonium bespeling door M. F. Jurjaanz; 12.0012.30 Politiebe richten; 12.30—2.00 Middagconcert door Kwartet; 2.00— 2.30 Gram-ofoonplaten-halfuurtje; 2,303.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3.00—4.00 Concert te geven door het Hll- versumsche Strijkkwartet; 4.304.45 Gramofoonmuziek; 4,455.00 Verzorging van den zender; 5.006.00 Kinder uurtje; 6.00—6.30 Uurtje voor de landbouwers, door H, Pilon. Onderwerp: „Weidegang, voor- en nadeelen, ziekten"; 6.30—7.00 Politieberichten; 7.00—8.45 Uitzen ding vanuit de Nieuwe Kerk te Veenendaal; 8.459.00 Gramofoonmuziek; 9.00—10.30 Concert, te geven door het „Wognums Zangkoor", o.l.v. D. Saai Wzn., in de Ned. Herv. Kerk te Wognum. Sopraan: Mej. Dini van Daalen te Haarlem. Organist, de heer J. A. Doorn te Hoorn; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.3011.30 Gra- mofoonplatenconcert. UIT ONZE OOST. Hoe de 4J4 mlllioen gevonden worden. Fi- nancieele draagkracht van het land voorop gesteld. Aneta seint uit Batavia: Ir. de Memorie van Antwoord op het Afdeelingsverslag inzake de crisismaatregelen wordt ten aanzien van de voorgenomen vermindering van 4% millioen van de oor- logsbegrooting medegedeeld, dat de regeering een nauw gezet onderzoek instelt naar de wijze, waarop dè ge- wenschte bezuiniging bereikt kan worden, uiteraard voor oogen houdende, dat het leger ten volle berekend blijft voor de handhaving van rust en orde. De verdere doel stellingen van de grondslagen voor do defensie moeten zeker onder de hufdige ernstige omstandigheden en die der volgende jaren ondergeschikt worden gemaakt aan het financieele landsvermogen en dientengevolge blijvpn voorshands achterwege, de uitgaven voor de modernisee ring en perfectioneering van het deel der weermacht dat speciaal is gericht tegen aanvallen van buiten. In verband hiermede oordeelt de regeering dat: (en eerste de per manente fondsen voor de moderniseering van het leger aanzienlijk moeten worden besnoeid, ten tweede voorloo- pig niet kan, worden overgegaan tot het treffen van voorzieningen van de kustverdediging van Soebarabaja zoomede van de luchtverdediging van Soerabaja en Tand- jong-Priok, ten derde voorloopig moet worden afgezien van de inrichting van de verdediging van Balik Papan en Tarakan. De regeering overweegt bovendien een ver dere bezuiniging door c(e reorganisatie van het leger zelf. Hoever daarmede kan worden gegaan en in welke rich ting dit zou moeten geschieden staat nog niet vast. Verschillende berichten. Groot aantal arrestaties. Hét gestolen goed grootendeels terecht. In ons nummer van Zaterdag maakten wij melding van een brutale oplichting, waarvan de juweliersfirma Merkes in de Kipstraat te Rotterdam het slachtoffer werd. De firma werd de vorige week gebeld door een klant van de Nieuwe Haven die een vrij belangrijke zending ringen en armbanden op zicht vroeg. De be diende leverden deze bestelling af aan een man die. in de deurpost van het beneden de woning van den klant gelegen pakhuis stond en eerst enkele dagen daarna kwam aan het licht dat de familie aan de Nieuwe Haven van de zaak niets afwist. De waarde van de verdwenen sieraden bedroeg f 2700. De politie stelde oogenblikkelijk een nauwgezet on derzoek in en daarbij kwam een rechercheur van het Hoofdbureau al spoedig te weten, wie de man was, die de sieraden jn het pand aan de Nieuwe Haven in ont vangst had genomen. Donderdagavond werd deze man, de 27-jarige groentenkoopman B. W. te Rotterdam, aangehouden. Hij legde bij een verhoor onmiddellijk een volledige bekentenis af. Het verder onderzoek wees uit dat de gestolen sieraden naar Amsterdam gebracht waren. Een Inspecteur en enkele rechercheurs van het politiebureau aan den Oppert trokken daarom Vrijdag naar Amsterdam en insamenwerking tnet de politie aldaar gelukte het twee kooplieden aan te houden, de gebroeders S. en N. B., respectievelijk 49 en 39 jaar oud. op wie bij fouilleering een gedeelte van het gestolen goed gevonden werd. Het grootste deel van de sieraden werd teruggevonden in de woning van S. B. Beiden verklaarden volkomen te goeder trouw de ringen en armbanden gekocht te hebben. De politie meeen't ech ter deze goede trouw op gegronde redenen in twijfel te mogen trekken en heeft het tweetal dan ook in be waring gesteld. Met deze laatste arrestatie was men er tevens achter gekomen dat bij het verkwanselen van de gestolen sie raden nog een tusschenpersoon de hand in het spel had gehad. Deze tusschenpersoon, de 34-jarige koopman L. K. is Zaterdagavond aangehouden en in bewaring gesteld. Tenslotte is Zaterdagavond nog de 24-jarige koopman V. v. d. D. aangehouden, die zeer waarschijnlijk de Auc tor intellectualis van deze handig opgezette maar niet feilloos uitgevoerde oplichting is. Hij wordt er van verdacht de firma Merkes opgebeld te hebben, waar na hij zich van de hulp van W. verzekerd heeft om zijn plannen verder uit te voeren. Ofschoon hij hardnekkig ontkent, iets met de zaak te maken te hebben, is hij tooh in bewaring gesteld. Van de gestolen sieraden is het overgroote deel teruggevonden. Slechts enkele sieraden ontbreken nog. Deze zijn waarschijnlijk weer door een zooveelsten dader in dit complot, dat zich door het aantal van de dramatis per- sonal onderscheidt, aan de gebroeders B. afhandig ge maakt. Naar dezen laatsten schuldige worHt momen teel nog gezocht. Om een boete van 50 cent. Zaterdagmorgen zou zich in een huis aan het Water- looplein te Amsterdam een ernstig geval van mishan deling door een rijksveldwachter hebben voorgedaan. „Het'Volk" meldt hierover, dat vroeg in den ochtend een rijksveldwachter zich naar de woning van zekeren v. djfsK. spoedde, om den man, die in gebreke gebleven was 'om een boete van 50 cent, wegens het onrechtmatig verzuimen van de school door zijn dochtertje, te voldoen te arresteeren en een dag lang in hechtenis to stellen. De man bleek echter niet van zins om den rijksveld wachter te volgen en toen een van de kinderen van den man, dat zijn vader wilde helpen, den veldwachter van achteren beetpakte, trok de laatste zijn sabel en sloeg •daarmede op den m3n in, die vrij ernstige kwetsuren op liep. De man vluchtte ten slotte overhaast naar het dak. De veldwachter volgde hem en doorzocht de verschillende woningen in het huis, waarbij hij alles behalve zachtzin nig optrad. De gewonde, die na het vertrek van den veldwachter weer in zijn woning teruggekeerd was, moest zich in het Binnengasthuis laten behandelen. Door een bediende van een effectenkantoor te Amsterdam. Naar wordt vernomen ia onlangs door een bediende van een effectenkantoor %a.an de Keizersgracht te Rot terdam een bedrag van f 65000 verduisterd. De bediende had het geld gekregen om daarvoor in- opdracht van een cliënt een partij effecten te koopen. Hij deed dit echter niet, doch behield het geld voor zich zelf, terwijl hij om bij zijn patroon geen wantrouwen te wekken een valsche kwitantie overlegde. Toen de cliënt echter ongeduldig begon te worden en een onderzoek instelde, bleek het geld verdwenen te zijn De jongeman, die tot een van de gegoede families daar ter stede zou behooren, had het gehéele bedrag opge maakt, waarschijnlijk om schulden te betalen. De cliënt eischte zijn geld terug, doch de firma kon hieraan niet voldoen, zoodat vermoedelijk binnenkort een faillisscments-aanvrage zal volgen. Nader wordt vernomen, dat de directeur der firma door deze omstajicngheid zenuwziek is geworden en niet meer in staat is zijn functie waar te nemen. De bediende is door de politie gearresteerd en reeds yoor den rechtercommissaris geleid, zoodat men binnen afzienbaren tijd de behandeling dezer zaak door den strafrechte? kan vernachten. Noodlottige huiselijke twist., Vrouw in den hals gesneden. Zaterdagochtend kwart vóór zes werd de politie te Den Haag telefonisch gewaarschuwd, dat in een perceel aan het Achterom in Den Haag een vrouw met een scheermes in den hals was gesneden. In verband hiermee werd in dat perceel gearresteerd als verdacht van poging tot doodslag de 45-jarige mijnwerker C. K., wonende te Utrecht, die zijn 40-jarige vrouw met een scheermes een ernstige wond in den hals had toegebracht. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Haar toestand is naar omstandigheden re delijk: Man en vrouw hadden oneenigheid gehad aar aanlei ding van de langdurige werkloosheid van den man. Omtrent dezen aanslag wordt nader vernomen, dat de 45-jarige mijnwerker K. wegens doofheid voor zijn ar beid ongeschikt was geworden. De vrouw had reeds meermalen te kennen gegeven dat zij op zijn aanwezig heid niet langer prijs stelde; zij had in tusschen een be trekking als dienstbode in genoemd perceel verkregen, terwijl de man in Utrecht verblijf hield. Onlangs was oogluikend toegestaan, dat- hij voor acht dagen naar Den Haag zou komen en gedurende dien tijd met haar zou samenwonen in het huis waar de vrouw als dienstbode in tern was. Toen deze Zaterdagmorgen circa vijf uur wilde opstaan, zei de man dat zij nog maar wat moest blijven liggen. Intusschen haalde hij een scheermes onder zijn hoofdkussen vandaan en kort daarop gaf hij daarmee de vrouw een snede in den hals. Op het gegil van de vrouw kwam een andere dienstbode af, terwijl ook de op straat surveilleerende politie aldus opmerkzaam werd gemaakt op het gebeurde. Intusschen had K. getracht te vluchten, doch hij werd door de politie èegrepen, die hem in ver zekering stelde. Het bebloede scheermes werd in beslag genomen. De getroffene raakte door bloedverlies buiten bewust zijn, doch kwam later bij kennis. Groote geestdrift te CaïroO Zaterdagochtend om zes uur 20 is de Graf Zeppelin op liet vliegveld Almaza bij Cairo in Egypte geland. Ondanks het. vroege uur woonden 25.000 mcnschen do landing bij en verbrak, zoodra het luchtschip den grond raakte, het politiecordon onder luid gejuich en de deur van den gondel. Toen Eckener verscheen werd hem een geweldige ovatie gebracht. Van de Engelsche luchtmacht hebben 150 man, versterkt door 200 Engelsche soldaten, de Graf Zep pelin een uur lang vastgehouden, waarna het lucht schip om 7 uur 20 naar Palestina koers heeft gezet. Daar het publick nu en dan sterk opdrong, heeft de brandweer enkele malen waterstralen op de me nigte moeten richten om ze achteruit te drijven. Boven Jeruzalem. Naar Reuter uit Jeruzalem seint is de Graf Zep pelin daar gisterochtend om elf uur aangekomen en heeft onder geestdriftige toejuichingen der bevolking eenigen tijd hoven het centrum der stad gevlogen. Dierentemmer een oor afgeslagen. Het publiek in het Czaja-circus te Boedapest is in de Paaschdagen getuige geweest van eene opwinden de gebeurtenis. In een van de nummers van het pro gram treedt n.1. de dierentemmer Berberidas met tien leeuwen op, waarbij de dierentemmer met een van de leeuwen moet worstelen. Zondagavond werd de leeuw bij de worsteling plotseling wild, sloeg met zijn klauw naar het hoofd van den temmer en scheur de hem daarbij een oor letterlijk van het hoofd. Do temmer verloor echter zijn tegenwoordigheid van geest niet. Met zijn stok in de eene en zijn revolver in de andere hand, beschermde hij zich tegen ver dere aanvallen van het wilde dier en slaagde er zoo in, achteruitlftppcnd, uit de kooi te ontsnappen. Ber beridas werd naar een ziekenhuis gebracht, waar men het afgerukte oor weer aan zijn hoofd naaide. Verdachte valt den officier van justitie aan. In een groote strafzaak, welke voor de Brcslausche rechtbank behandeld werd, werden door den officier van justitie zware tuchthuisstraffen gcëischt. Een der verdachten werd bij het hooren van den ei sch onwel en moest naar buiten gedragen worden. Toen hij in de rechtszaal teruggekeerd was, sprong hij eensklaps over de bank der verdedigers heen, op den officier toe on greep hem beet. De aangevallene, die ecnigc lichte verwondingen opliep, trok zijn revolver. Voor hij behoefde te schie ten, kon de verdachte echter onschadelijk worden gemaakt. De zitting werd daarop gesloten. Bij de ontruiming van de zaal protesteerden de ver dachten op luiden toon tegen de gecischte straffen. De Schupo, die gcrequircerd werd, had groote moeite de opgewonden menigte in bedwang te houden. Betaling le kwartaal 1931. Aan onze lezers buiten Schagen doen wtj het ver. zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het eerste kwartaal 1931, ten bedrage van 1.80 (voor courant met Zondagsblad f2.53). vóór 1 Mei a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt geschikt met f0.14 verhooging. Toezending is dus voordeeligl Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1931, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f 2.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1-25 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Panorama f2.60 Voor Het Leven f2.50 DE ADMINISTRATIE. Door een 70-jarigen man doodgeschoten. Zaterdagnacht hoorde een 70-jarige eigenaar van een buitengoed plotseling eenig geluid, dat van achter de deur van de slaapkamer scheen te komen. Hij begaf zich naar het vertrek naast zijn slaapkamer en stond plotseling voor een gemaskerden inbreker, die zich op hem wierp. Ondanks zijn hoogen ouderdom, slaagde hij er in, na een worsteling, die bijna een uur duurde, de revolver te bereiken, die op een stoel in zijn slaapkamer lag. Hij loste twee schoten, waardoor de indringer op slag ge dood werd. Toen de gendarmerie arriveerde, bleek uit de papie ren dat de inbreker de zoon van een in de omgeving wonend grondbezitter was en als officier dienst deed bij een artillerie-regiment. Men vermoedt dat de jongeman schulden had en toen tot dit middel zijn toevlucht had genomen, om aan geld te komen. Waarschijnlijk gaat de oude heer vrij uit, aangezien uit alles blijkt, dat hij uit noodweer gehandeld heeft. Onder den invloed van den sterken wil der „priesteres." In het plaatsje Wilkesbarre in Pennsylvania heeft eeri gehuwde vrouw een moord gepleegd. De gehuwde on derwijzeres Francess Thompson, vermoordde tijdens een bezoek een zekere Mej. Minnie Dilley, bekend als de priesteres van den „liedescultus". De moordenares vei*- klaarde, dat zoowel zij als haar echtgenoot, evenals vele andere aanhangers van den eeredienst, zeer sterk onder den psychischen invloed van de „priesteres" stonden. Miss "Dilley had Thompson overgehaald, „h'oo2i»pr!»«t?r" van den cultus te worden en mrs. Thompson meende dat haar huiselijk leven geheel verstoord dreigde te wor den. Zoowel zij als haar man waren niet opgewassen te gen den sterken wil van de priesteres, en bij een bezoek aan het huis van Miss Dilley werd zij zich p.'otseling be wust, dat zij slechts door gebruik te make.i van haar physleke kracht zich zou kunnen bevrijden van de gees telijke tirannie van de leidster. Zij pleegde toen den moord. NOODWEER TE SMYRNA. Tien dooden. De stad Smyrna in Turijke is Zaterdag door noodweer geteisterd. "Verscheidene wijken zijn overstroomd. Vijf menschen zijn verdronken en vijf andere door den blik sem gedood. De schade is zeer groot. OVERSTROOMINGEN IN GRIEKENLAND. Uit Londen. Naar gemeld wordt, zijn tengevolge van groote overstroomingen in Thessalië en andere gebieden in Noord-Griekenland de spoorwegverbindin gen verbroken. Honderden menschen zijn dakloos ge worden. Men hoopt het spoorwegverkeer binnen eenige dag hersteld te hebben, zoodat het verkeer met de Simplon-Orient-Express zal kunnen worden hervat. TREINROOF IN BENGALEN. Een doode, twee gewonden. Uit Mymensingh (Bengalen^»Britsch-Indië) Vrijdagavond hebben in den trein van Bhaira Bazar naar Mymensingh aan de Bramapoetra drie jonge bandieten drie land-eigenaars aangevallen, daar dezen weigerden hun geld af te geven. De bandieten losten revolverschoten, waardoor een der aangevallenen werd gedood, e'en tweede ernstig en de derde licht gewond. Daarop maakten zij zich van het geld meester en ont vluchtten door uit den trein te springen. 105. „Je bent gesnapt," zei de cipier erg norsch. Hij had hem bij de kraag gegrepen. „Het is maar goed dat ik je heb betrapt, Je was er stiekum uit geknepen. Hij hield zijn pistool voor 's mans gelaat. Die van angst begon te beven, Zijn haren rezen van schrik overend, Hij zei: „wel heb ik van mijn leven". Of

Schager Courant | 1931 | | pagina 10