Uit onze Omgeving. Autobusdienst Den Helde r—K o 1 h o r n. verzacht c/e pijn geneesi de wond „RATIO" Bij volledigheid zal het politie-elftal op zijn toer door Duitschland geen ongunstig figuur slaan. Alcmaria speelde een besten wedstrijd en het is jammer, dat. juist nu het. einde der competitie geflo ten is. De verdediging was in conditie, evenals de halflinie. waarin Lcngers ook nu weer een goede par tij speelde. De voorhoede was buitengewoon actief, en er werd snel gehandeld, vooral Peereboom blonk uit. Ka den wedstrijd sprak de commissaris Walra ven, eenige woorden en was de meening toegedaan, omdat „van Alkmaar de Victorie begint", dat Alcma- ria had weten te winnen. Hij reikte vervolgens een zilveren beker van een onbekenden schenker aan den Alcmaria-captain over. Nadat Bos enkele woor den van dank had gebezigd, nam Alcmaria's voorzit ter, de heer Dietsma, het woord over, bracht woor den van dank aan de overgroote belangstelling, aan het muziekkorps „St. Louis" aan het Ned. Politie- elftal en wcnschte hun succes op het verdere pad. Na dat ter Horst, compitieleider, een slotwoord gaf, kon den allen huiswaarts gaan. Alcmaria 2—V.S.V. 2. 3—1. Ook Alcmaria 2 besloot de competitie met een over- winnig en behaalde evenals het eerste elftal 18 winstpunten. Alcmaria 4 wist in de laatste minuut, het eenigste doelpunt van den wedstrijd te scoren (10) tegen Uitgeest 2, waardoor zij de kans op het kampioen schap heeft behouden. Alcmaria 5 zag zich in Oudkarspel tegen D.T.S. 3 een 3—2 nederlaag toegebracht. Alcmaria 6 besloot de competitie met de 10e over winning en wist het maximum aantal winstpunten te behalen. Alcmaria a had bezoek van haar concurrente K.F.C. a en wist een goede 4—0 overwinning te be halen en tevens het kampioenschap, zooals on derstaande stand laat zien. Alcmaria a 11 10 0 1 46 8 20 K.V.V. a 11 7 1 3 37—8 15 W.F.C. a 10 7 1 2 39—16 15 K.F.C. a 9 6 0 3 27-14 12 Q.S.C. a 11 2 0 9 11—41 4 Z.F.C. b 8 1 0 7 7—41 2 Z.V.V. a 8 0 0 8 3—49 0 Alcmaria b won thuis van Schoorl a met 90, zoo dat hier het wachten is op een beslissingswedstrijd. [Bergen a 10 7 2 1 4312 16 Alcmaria b 10 7 2 1 3311 16 D.T.S. a 9 5 13 17—8 11 Vrone a 10 3 3 4 1416 *7 Schoorl a 9 2 0 7 442 4 Alcmaria c 10' 1 0 9 931 2 Vrone a twee verliespunten, w.n.o. De plaatselijke vereeniging Alkmaar 1 kreeg op eigen terrein van Vitesse 1 een 40 nederlaag te slikken, terwijl Bergen 1 zich voorloopig door een 4—2 overwinning op K.F.C. 3 in veiligheid bracht. BONDSELFTAL—SOCHAUX F.C. Morgenmiddag 4 uur speelt het volgende bondselftal op 't veld van Sparta te Rotterdam tegen Soahaux F.C. een sterk Fransch Elftal. Van der Meulen (H.F.C.); Van Run (P.S.V.) en Van Kol (Ajax)Breitner (A.D.O.), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord)Wels (Unitas), Vente (Neptu nes), Lagendaal (Xerxes), Maas (Willem II) en Van Nellen (D.H.C.) Reserves: Odijk (Hollandiaan), Weber (AJD.O.), J. Pauwe (Feijenoord), Van der .Heijden (Wageningen), Steens (Z.F.C.) Men mag, volgens de Sportkroniek, uit dit proef- elftal nog geen conclusies trekken omtrent de ploeg voor 26 April. 't Is maar te hopen, dat de wedstrijd slaagt. Een fiasco als de match A tegen B verleden week, zou be langrijke schade aanrichten aan het mooie oefensysteem. ANNA PAULOWNA. Zondag hebben we dan eindelijk Texel op bezoek ge had. Nu, de eilandsche Nkampioenspretendenten hebben het hier warmpjes gehad. Een kwartier voor het eind was de stand nog steeds 11 en van een paar momen ten van verslapping heeft Texel dankbaar weten te pro- fiteeren om er 3—1 van te maken. De B.K.C.'ers zagen hun aanvoerder Rozenbroek uitvallen, die behoorlijk door Huisman werd vervangen. Texel miste een der Rannen en Winter. Het doelpunt van B.K.C. ontstond na een hevige schermutseling voor het Texelsche doel. Het derde, arriveerde door 'n misverstand met 4 man in Den Helder. Een viertal adspirantjes hebben de zaak tot 8 aangevuld en geen wonder dus, dat ze er met 170 in gingen tegen Helder 6. Van H.R.C. 6 en Succes 4, beide uit, moet echter ge wonnen worden, jongens! Dan beter opkomen! De adspiranten hebben hun kans vergooid door gelijk te spelen tegen H.R.C. d. De midvoor van onze adspi rantjes deed niet mee en... weg was de schutter. En fin, jullie hebt een fraai seizoen achter den rug. Zondag speelt geen enkel hooger B.K.C.-elftal. Alleen de adspiranten gaan naar Den Helder om hun laatsten wedstrijd te spelen tegen H.R.C.* c. WIERINGEN. Succes II—Schagen II. 4—0. Succes II had Zondag bezoek van Schagen II. Scheidsrechter Augustein laat om 2 uur beginnen. Direct ontwikkeld zich eenvlugge, gelijk opgaande wedstrijd, met S. eenigszins in de meerderheid. Her haalde aanvallen worden van beide kanten onderno men, doch du Succes- en ook de Schager achterhoede, houdt stand. Ongeveer 10 minuten voor rust weet de S. rechtsbuiten een hard schot te lossen, de Schager keeper vangt, doch de Schager back loopt toe en de keeper laat de bal door zijn handen rollen, hierdoor nam Succes de leiding. 10. Tot de rust bleef de stand onveranderd. Na de rust is Succes de meerdere van het terrein, bijna geregeld wordt op de Schager helft gespeeld. Wanneer de Succes linksbuiten de bal krijgt toege speeld, weet'hij Breebaart*te passeeren en schiet on houdbaar in 20. Kort daarna is het weer de Succes linksbuiten, die de stand verhoogd tot 3—0. Schagen speelt een verloren wedstrijd. Ze doen nog eenige po gingen om de eer te redden, doch de Succes achter hoede geeft geen kans, dan krijgt de Succes midvoor de bal vrij en met een kogel tegen den onderkant van fle lat, deponeert hij no. 4. Met dezen stand komt het einde. Sparta had wel een tegenpunt verdiend. Het derde elftal speelde uit tegen D.E.S. I te Bar- singerhorn en moest dezen keer het onderspit delven. Op Wieringen wisten ze te winnen, maar dezen keer wilde het niet vlotten. Succes 4 was bij Helder 5 op bezoek en verloor met 8—0. Succes adspiranten wisten tegén Schager adspi ranten een gelijk spel te behalen, waardoor ze hun eerste winstpunt boekte, alhoewel ze nog een achter stand hadden van 2 verliespunten. Volgenden Zondag spelen Succes I en II hun laatste competitiewedstrijd. Wint S II dezen wed strijd, n.m. tegen Texel II, dan is zij kampioen van de 2e klasse. Succes I krijgt bezoek van Texel I. WIERINGERWAARD. Wieringerwaard I—Nieuwe Niedorp I. 2—1. H.R.C. 6Wicringenvaard 2. 63. Ten tweede male in deze competitie is Wieringer- waard er in geslaagd om van Nieuwe Niedorp te win nen. Direct na den aanvang was het een gelijk opgaan- den wedstrijd. Beide doelen verkeerden beurtelings in gevaar. Door het meer opene spel van Wierrager- waard, waren de aanvallen van de roodbroeken ech ter gevaarlijker dan die van Nieuwe Niedorp. De voorhoede van Nieuwe Niedorp hield het spel te kort, zoodat de Wieringerwaard backs geregeld op tijd in konden grijpen. In laatste instantie was keeper Ou dendijk steeds op de goede plaats. Even voor rust nam Rob een goede vrije schop op het N.V.V. doel, die de keeper er slechts met de grootste moeite wist uit te houden. Rust 0—0. Onmiddellijk na rust is Wieringerwaard in den aanval. De bal belandt bij de N.V.V. backs, die niet e-oed weg kunnen werken, v. d. Brink krijgt bijna op de uitlijn een voorzet, waaruit hij ineens onhoudbaar scoort 10. Nu blijft Wieringerwaard 'beslist een tijdje veel meer aanvallend en wanneer keeper Blok ker een bal niet al te klemvast grijpt, loopt Schenk hem uit zijn handen in het net. Wieringerwaard gelooft het nu wel, N.V.V. zet er echter alles op om nog in te halen en een hard schot tegen den paal had beter lot verdiend. Even voor het einde krijgt Nieuwe Niedorp een penalty te nemen, die onhoudbaar wordt ingescho ten. 2—1. Na nog een paar corners op het Wieringer- waard-do.el komt het einde van dezen strijd. Het was voor Wieringerwaard I tevens haar laat sten wedstrijd voor de competitie. Momenteel bezet Wieringerwaard de derde plaats op de ranglijst, wat voor het eerste jaar in de eerste klas van den N.H. V.B. een mooie prestatie is. Vermeldenswaardig is nog, dat Wieringerwaard thuis slechts éénmaal verloor, n.1. van Texel met 1—0, anders werden alle thuiswedstrijden gewonnen. Wieringerwaard 2 moest met 8 man naar H.R.C. 6. Na met 31 te hebben voorgestaan, moesten ze tenslotte met 6—3 het onderspit delven. OUDKARSPEL. D.T.S. II—Alcmaria V. 3—2. Nieuwe Niedorp: N.V.V.IID.T. S. III. 1—1. AARTSWOUD. Zaterdagavond vergadering voetbalvereeniging. Het bestuur werd als volgt samengesteld. P. Dirk- maat, voorzitter, Jb. Bos, secretaris, W. Deutekom penningmeester. Betreffende het terrein in de Wie- ringermeer, zullen pogingen worden gedaan, om hier van nog eenigen tijd gebruik te mogen maken. Zondag geen voetbalwedstrijd, wegens niet op komen van Ursem I. JULIANADORP. Zondag speelde een J.V.C.-combinatle tegen de Bil jartclub „Op Stoot", niet op het groene laken, maar op het groene veld. Om twee uur fluit de scheidsrechter de elftallen in het veld. Voor den aanvang werden door den aanvoerder van „Op Stoot", de heer Piet Gortzak, bloemen aangeboden. De biljartclub blijkt een invaller te hebben voor „De Kruik", wat een heele handicap bleek. Het wordt een op- en neergaande wedstrijd, waarin de verdediging van „O.S." uitblonk. De keeper Boele hield er alles uit Keiharde kogels en kopballen, werkte hij met veel élan weg. De rust treedt in met blanco stand. Na de rust heeft „O.S." het windvoordeel en is in het begin in de meerderheid, doch J.V.C. ver andert haar opstelling, wat een groote verbetering blijkt, doch de kanthalfs Veul en Zon werken alles weg, vooral hun zuiver plaatsen viel op. Het doel van „O.S." kroop herhaaldelijk door het oog van een naald. J.V.C. maakt een doelpunt, doch even tevoren is voor hands gefloten. De biljartclub houdt echter tot het ein de vol en werkt met man en macht om den stand ge lijk te houden, wat haar ook gelukt, want het einde komt met 00. Gaarne zien we de ploeg van Kaaiman nog eens terug. De afwijzende beschikking van Ged. Sta ten verworpen. Alsnog vergunning ver leend. Bij Koninklijk Besluit is met vernietiging van het besluit van Gedep. Staten van Noordholland van 23 Juli 1930, alsnog vergunning verleend aan H. J. en H. Naastepad te Anna Paulowna voor het in werking brengen van een autobusdienst van Kolhora over Wieringerwaard naar Den Helder. De Raad van State overweegt hierbij o.m. dat bo vengenoemde eutobusdienst een zeer aanmerkelijk snellere, goedkoopere en bovendien rechtstreeksche verbinding geeft tusschen Kolhorn en Den Helder en bij aldien in een verkeersbehoefte voorziet. OUDE NIEDORP Het R.K. Ziekenhuis „St. Martinus", vierde haar 25-jarig bestaan, bij welke gelegenheid een feestver- gadering werd georganiseerd ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel. Aanwezig was het voltallig bestuur met hunne echtgenooten alsmede ongeveer 70 leden, terwijl bo vendien was uitgenoodigd de heer Joh. Put van Schipluiden, die vóór 25 jaar het initiatief nam om deze vereeniging in het leven te roepen. Aangevangen werd met eene gewone algemeene vermeene vergadering, welke door den directeur, den heer C. Terbeek, op de gebruikelijke wijze werd ge opend. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Daarna kwam in behandeling het voorstel tot regle mentswijziging, hetgeen niet van ingrijpenden aard- bleek te zijn, en na eenige toelichting door den secretaris met algemeene stemmen werd aangeno men. Daarna werd de zakelijke aangelegenheid der ver gadering geöpend Moor den secretaris den heer F. Jong Cz. Spr. sprak een hartelijk woord van welkom aan bestuur en leden, heette in het bijzonder welkom de dames, den heer Put en de voor dezen avond uitge- noodigde humoristen Kuijs en Liefting, van Castri- cum. Spreker zei vervolgens gaarne een overzicht te heb ben samengesteld van het verloop der vereeniging over die 25 jaren, doch moest daar van afzien, omdat in 1917 het archief een prooi der vlammen werd, en spr. dus moest volstaan met een kort overzicht. Met den wensch dat allen zullen medewerken om het verloop van dezen avond zoo gezellig mogelijk te doen zijn, en vertrouwend dat daar niet het minst toe zullen bijdragen, de humoristen, verklaarde spr. deze vergadering voor geopend. Nadat de heer S. Groen van Waarland enkele num mers op de piano had ten gehoore gebracht, versche- men de humoristen ten tooneele met aanvankelijk 'n ernstig en indrukwekkend stukje van „Jan met zijn vlieger", dat met groote belangstelling door het pu bliek werd gevolgd. De verdere kluchtnummers, welke genoemde hee- ren op onovertrefbare wijze uitvoerden, opgesierd door een schitterende grimage en de meest vreemd soortige gelaatstrekken, werden door het publiek met onbedaarlijk gelach, en af en toe een daverend applaus, bekroond. Tusschen de bedrijven door werden door enkele be zoekers afwisselend voordracht en toespraken ten gehoore gebracht, waarbij door den ouden heer A. de Moei van Schagen, zeker den nestor van het gezel schap, nog op bewonderenswaardige wijze werd voor- gedragen „De Friesche turfschipper". Ook de heer P. Sinnige liet zich niet onbetuigd, terwijl de Secreta ris nog waardeerende woorden sprak aan het adres van de donateurs en den plichtgetrouwen bode van het fonds den heer P. Kok. De afdeeling zang werd zoo af en toe, op voortref felijke wijze verzorgd, door de heeren G. Kok en A. Groen. Ruim 1 uur was de tijd van sluiting aangebroken, hoewel het publiek zich nog allerminst verveelde, doch er is een tijd van komen en een van gaan, al dus de waarnemend voorzitter, die met hartelijke dankwoorden aan allen, die tot het welslagen van de zen genotvollen avond hadden medegewerkt, en de beste wcnschen voor het fonds, de vergadering sloot met den Christelijken groet, waarna allen in vroo- lijke stemming voldaan huiswaarts keerden. HOOGWOUD Stierenkeuring, gehouden op 11 April j.1., bij het café van den heer Modder te Hoogwoud. 2-Jarige stieren. Aangehouden: Wodan, eigenaar J. van Berkel, Wognum; Wodan, eigen. Stierenvereeni- ging De Gouw; Nellie, eigenaar C. Vlaar, Hoogwoud; Hoover, eigenaar P. Wijnker, Opmeer; Max Wodan, eigenaar K. Hoek, Hoogwoud; Frans 142, eigenaar P. Donker; Frans Maria, eigenaar P. Donker; Corrie, eigenaar P. Donker, Hoogwoud* Niet aangehouden: Claudiens, eigenaar P. Schip per, Spanbroek; Antje, eigenaar C. Wit, Opmeer; Piet, eigen. Stierenvereeniging De Gouw; Frans 16, eigenaar C. Donker, Hoogwoud; Gerard 21, eigenaar C. Vlaar, Hoogwoud; Willem II, eigenaar P. Glas, Aartswoud; Marie Wodan, eig. P. v. d. Oord, Aarts woud; Willem III, eigenaar C. Klaver, Weere, Hoog woud; Piet, eigenaar D. Koning, Spanbroek; Leo, eigenaar Jb. de Jong, Hoogwoud; Robert 3, eigenaar J. Benit, Hoogwoud; Frans Clazina, eig. P. Donker, Hoogwoud; Frans Cornelia, eigenaar dez.; Frans Aag jes, eigenaar dez.; Minke, eigenaar P. Koorn, Aarts woud; Frans, eigenaar J. J. Kossen, Hoogwoud; Roo- de Frans, eigenaar C. Donker, Hoogwoud; Frans 2. eigenaar Jn. van Diepen, Hoogwoud. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Vergadering „Plaatselijk Belang" Bovengenoemde vereeniging, die in Maart jl. in de zaal van den heer Slikker is opgericht, hield een al gemeene vergadering bij den heer Jb. Borst. Onge veer 40 personen waren aanwezig. De voorzitter, de heer P. Jonker, gaf in zijn ope ningswoord een uitgebreide uiteenzetting van het doel der vereeniging. waarna de notulen, gelezen door den secretaris, den heer G. Kuiken, onveran derd werden vastgesteld, hoewel de heer D. Koorn nog wel een kleine opmerking maakte. Toen daarna een contributieregeling was gemaakt, waarbij het lidmaatschap op fl per jaar bepaald werd en tevens vastgesteld, dat indien man en vrouw uit een gezin beiden lid zijn, toch de contributie maar fl blijft, volgde samenstelling van de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De lijst zag er ten slotte als volgt uit: 1. D. Koorn; 2. G. Kuiken; 3. C. Smit: 4. E. Romar; 5. G. Visser, 6. M. Cornelissen; 7. VV. Waiboer: 8 L. Raven; 9. mevr. Buij-van der Wees. Met het volgende punt van de agenda, het benoe men van een commissie van bijstand, was men spoe dig gereed. Zij, die op bovenstaande lijst voorkomen en niet in den raad komen, zullen de bedoelde com missie vormen De uit de lijst gekozen raadsleden hebben tot plicht voor elke raadsvergadering rugge spraak te houden met hen die de commissie van bij stand vormen. De heer Koorn wees er nadrukkelijk op, dat de gekozenen zich echter niet konden laten binden door een bespreking in deze commissie en ter raadsvergadering vrij mandaat moesten hebben. Op de oprichtingsvergadering was de heer G. Kui ken als secretaris aangewezen. Daar hij echter, als no. 2 der lijst, groote kans maakt gekozen te worden, tot raadslid, vond men het beter aan een ander de ze functie op te dragen. Op voorstel van den heer Polet wordt daarop de heer M. Cornelissen bij accla matie tot secretaris benoemd. De rondvraag werd door enkelen gebruikt om een hartig woordje te zeggen, dat den voorzitter noopte aan te manen om geen oude koeien uit de sloot te halen. Besloten werd de vergaderingen der vereeniging beurtelings te Kleinsluis, Breezand en Van Ewijck- sluis te houden. Het directe resultaat der vergadering was, dat 17 personen zich als lid opgaven, zoodat het ledental tot 32 is gestegen. Wel beginnen nog maar enkele sterhyacinten en narcissen te kleuren, maar toch gaat men er al reke ning mee houden, dat weldra weer velen uit de om geving naar de bloeiende velden in Breezand zullen komen. De heer Jb. Borst laat met het oog op de te verwachten drukte, voor zijn café een terras bou wen, waar de bezoekers in rieten stoeltjes, geplaatst bij gezellige dikke biertonnen, die als tafeltje dienst moeten doen, een luw plekje zullen vinden, om even uit te rusten en den dorst te lesschen. WIERINGEN Zaterdagavond had in café J. Duijnker te Westerland een openbare verkooping plaats ten overstaan van no taris Obreen, ten verzoeke van de erven nu wijlen den heer D. Tijsen Cz. Aangeboden werd een huls met erf en een perceeltje grond, groot 2.25 aren. Dit alles bracht In combinatie f 1680 op. Kooper werd de heer Jb. Bakker Jz., te Westerland. Betreffende het arbeidsconflict in den Wieringermeer- polder kunnen we vermelden, dat de arbeiders daarbij betrokken zijnde, opnieuw Maandag onder protest aan het werk zijn gegaan. In het gezin van den heer H. K. de Roo te De Hau- kes is een geval van diphtherie geconstateerd. Wegenaanleg Wieringermeerpolder. Op 6 Mei a.s. zal door de Directie der Zuiderzeewer ken te Den Haag worden aanbesteed den aanleg van verkeerswegen binnen de Wieringermeer van De Hau- kes naar Oostpunt en van Oostpunt naar Nieuwesluis, het uitvoeren van grondwerken nabij Oostpunt en langs de kade tusschen Oostput en Nieuwesluis, met bijko mende werken. Raming f 140.000. Op 13 Mei wordt aanbesteed dej aanleg van een gedeelte van den weg NieuwesluisKolhorn en van den weg Nieuwesluis Sluis I, grondwerken nabij Nieuwesluis en bijkomende werken. Raming f 100.000. 'De muziekvereeniging „Harmonie" heeft van het gemeentebestuur toestemming ontvangen om haar mu ziektent te plaatsen op het oude schoolplein te Hippo- lytushoef. Van de lichting 1931 moeten de dienstpl. C. Ruiten- burg en Joh. Takes op 26 Augustus a_s. te Den Helder bij de Zeemacht worden ingelijfd; de dienstpl. F. Vis- ker op 1 Juli te Amersfoort bij het le Halfreg. I Reg. Huzaren. De dienstpl. v. h. Reg. Kust-Art., lichting 1928, J. Smid, is opgeroepen om op 20 April voor 17 dagen op te komen voor herhalingsoefeningen te Den Helder. Ten bate van de gemeente Wieringen is een be drag aan gewetensgeld gestort, groot f 600.—, Millioenen gaan verloren door groote fouten In de voederrantsoenen, schrijft Prof. Or. SJolloma dato 5 Febr. 1831 In hot Algam. Nederl. Landbouwblad en schat deza op 20 ot. per koe, per dag, of voor 200 ataldagen bij oon bedrijf van 40 kooien op ƒ1600- Do Dlraotour van haf melkstatlon Z—Holland puhll- oeerde 9 voorbaaldon van foutieve voeding uit do praktijkop een atol van 43 kooien werd, door vermindering van het rantooen, eone besparing van 40 oant per koe per dag varkragan dit maakt over 200 ataldagen gerekend 3440.-bovendien stoog het molkvot aanzienlijk. Door RATIONEELE VOEDING overeen- komstig de melkgift van iedere koe, wordt deze voeder- en geldverspilling in eens opgeheven. Deze voedering met ons uit gebalanceerd volledig dagrantsoenkoekjo (Wettig gedeponeerd) voor IEDERE MELKGIFT tot 4 MELK VET, is zeer eenvoudig. Vraagt BROCHURE RATIOVOEDERRANTSOENEN voor melk en mestvee, waarin een 20-tal voorbeel den ge'ljkwaardiqeruwvoeder- rantsoenen, die de boerderij zelf oplevert, zijn aan gegeven. De melk van RATIO kost slechts 3 cent per liter. VEEHOUDERSPRIJS ƒ8.30 PER 100 KILO bruto in doozen af Amsterdam. Garantie onder A. H. V. Bestelt bij Uw leveranoier in Uwe plaats en waar niet verkrijgbaar direct aan de fabriek. Bertels' Ollefabrieken N.V., A'dam. x WIERINGERWAARD In een gehouden bestuursvergadering van de vereeni ging Het Witte Kruis werd burgemeester Haringhuizen tot Voorzitter gekozen en de heer J. Speets tot vice- voorzitter. BARSINGERHORN De dienstplichtige P. Liefhebber der lichting 1931 uit deze gemeente is opgeroepen om op 6 Juli a.s. voor eer ste oefening onder de wapenen te komen by het Re giment Veld Artillerie te Lelden. HEERHUGOWAARD Zondagavond werd in Ned. Herv. Kerk een propagan- da-bijeenkomst gehouden, belegd door de afdeeilngen van den V.C.J.B. uit deze gemeente en van den Lan gend ijk. Gedeclameerd werd door Mevr. Smit uit Noord- soharwoude, terwijl het koor, waarvan langzamerhand de stemmen meer geschoold en vaster worden, voor af wisseling zorgde. Gedurende de pauze serveerden jonge dames thee en daarna werd de bekende Gelijkenis van de Talenten in aansohouwelijken vorm vertoond. Zeker mogen nog vermeld worden de prolog en het Instrumentale gedeelte, zoodat op een geslaagden avond kan worden terugezien. Het oude Raadhuis, reeds lang leegstaande en voor verschillende doeleinden in gebruik, waardoor het er in den loop der jaren, voornamelijk wat het interi eur betrof, niet bepaald op was vooruitgegaan, is thans, nadat het door de gemeente gerestaureerd is, door het Witte Kruis voor hoogtezonbehandeling in gebruik ge nomen. SINT MAARTEN Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jn. Brouwer, is als chef botermaker benoemd aan de zuivelfabriek te De Rijp. Zondagavond was het voor de biljartliefhebbers een avondje van genot daar in café „De Tuinbouw" de bij velen bekende mej. Schriers een biljartseance gaf. 500 punten cadre werden gespeeld met een voorgift van 350 p. voor haar partner. De heer G. Snaas uit Schagen, welke met de juffrouw in het strijdperk trad, liet zich als een kundig biljarter kennen en wist de dame te verslaan, welke tot de 487 punten kwam. Hierna de mooie kunst- en fantasiestoo- ten, welke allen wederom blijk gaven van haar groo te biljartkunst. K 0 E 0 R A S JULIANADORP. Feestavond van de afd. Koegras van den Modernen Landarbeldersbond. In de zaai van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. had Zaterdagavond bovengenoemde feestelijk* bijeenkomst plaats, die voornamelijk belegd was, om den band die de leden onderling samenbindt, nog wat te ver sterken en ook met het oog op de komende verkiezingen voor Prov. Staten en Gemeenteraad. Voorts was deze bijeenkomst voor iedereen toegankelijk, en wij konden dan ook constateeren, dat velen hiervan gebruik hadden gemaakt; de entreeprijs was dan ook geen bezwaar. Me dewerking aan dezen avond verleenden de heer H. van der Wielen, hoofdbestuurslid en de arbelderstooneelver- eeniglng uit Den Helder. Velen waren dan ook opgeko men om naar een en ander te luisteren en toen dan ook de heer Van der Wielen namens het afdeelingsbestuur de talrijke aanwezigen het welkom toeriep, was de zaal grootendeels bezet. Spr. toen toch aan het woord zijnde, begon meteen om zijn rede uit te spreken, die voor in gewijden ln de Vakbeweging en Partij nu juist wel geen nieuws bracht, maar toch verschillende punten daarom trent weer helder voor den geest werden gesteld of eens nader werden besproken. De heer Van der Wielen, die een goed spreker is, sprak een en ander met overtuiging uit, en drong er tenslotte op aan om schouder aan schouder in party en vakbeweging te strijden met alle vatbare middelen voor een betere maatschappij. Een donderend applaus beloonde den spreker. Daarna volgde een korte pauze, die aangenaam ver kort werd door de Beverwijker Harmonicavirtuosen. Vervolgens was het woord aan de arbeiderstooneelver- eeniging uit Den Helder, hetwelk opvoerde het biyspel van J. J. Rentmeester getiteld „Kleptomanie". Wij had den dit biyspej reeds meer op zien voeren, maar mogen de spelers de eer niet onthouden dat zij goed spel le verden. Om vele daarin voorkomende scènes werd har telijk gelachen en ook aan het einde was een dankbaar applaus hun welverdiend loon. Hierna was het weer de heer Van der Wielen, die een kort slotwoord sprak en allen opwekte om in de eerst komende maanden op de bres te staan om den invloed van de arbeidersbeweging overal te versterken. En toen was het bal na, waarvoor heel wat animo be stond. De BeverwijkeTS leverden hiervoor goede muziek, zoodat het een heel genoeglyke avond was, althans in den beginne, want tot onzen spijt moesten wij vernemen, dat er na ons vertrek nog eenig geharrewar is ontstaan, waaraan de politie moest te pas komen, zoodat een en an der nog met wanklank eindigde; LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. De Alg. Tuinbouwcursus L.T.B. heeft op Zaterdag 11 April een excursie gehouden naar het Westland on der leiding van het bestuur en den heer Mallekote. Be- ziohtigd werden de bedrijven van de heeren v. Spronsen, v. Stein en v. d. Gaag, om het groote verschil te doen zien tusschen de vollegronds cultures en die der warme kassen. Na een bezoek aan de Loosduinsche veiling en den proeftuin „Westland" (waar intressante belichtlngs- proeven werden genomen) werd de terugtocht aanvaard. Door de R.K. Partij werd voor de a.s. gemeenteraads verkiezing de volgende lijst ingediend: No. 1 P. Duyves, 2. L. Schrijver, 3. A. Schuffelen, 4. A. Weisenborn, 5. N. Groot, 6. G. de Boer, 7. K. Bekker Pz., 8. N. SchaapHes, Het tegenwoordige raadslid, de heer P. Zut (aftredend lid) stelt zich niet meer herkiesbaar

Schager Courant | 1931 | | pagina 7