POSTER'C De Provinciale Slaten-verkiezingen. Jj[ RugpijnNierenPillen Voor geen klein gerucht vervaard. Zal Kürten ter dood gebracht worden. Uit onze omgeving. De gespecificeerde uitslag van de stemming District Den Helder. het *%uki££e 7ii&ï£si VelcütlaAen nowttcttye•petfofye/j Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan in wendige vergiftiging uw eenige bescherming te gen overtollig urinezuur en andere schadelijke on zuiverheden wordt gevormd door gezonde, krachti ge werking der nieren Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te kennen Rug pijn, hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid en urine stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheuraa- thiek, nierwaterzucht, blaaszwakte, graveel, en nier steen. Grijp de kwaal krachtig in haar wortels aan. De versterkende, heelcnde en opwekkende hoedanighe den van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd om hun uitsteken de werking bij verzwakte nieren, waardoor deze or ganen weder in staat gesteld worden om het bloed zuiver en rein te houden. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. MOORD OP EEN CHAUFFEUR TE BRUSSEL. De dader onbekend. V.D. verneemt uit Brussel: Woensdagavond is in een afgelegen laan in de Brusselsche voorstad Ukkel een taxichauffeur dood achter het stuur van zijn wagen gevonden. De man bleek met een revolverkogel achter het oor gedood te zijn. Waarschijnlijk is berooving het doel van den moord geweest. Het lijk van den chauffeur werd ge vonden met in de eene hand een doosje lucifers en in de andere hand een sigaret. Van den dader ont breekt elk spoor. Men weet alleen, dat de taxi is aangeroepen door een onbekenden heer in de omge ving van het Zuiderstation. EEN HINDERLIJKE VERGROEIING WEGGE NOMEN. In eene verleden week te Weenen gehouden zit ting van de doktorenvereeniging demonstreerde prof, dr. Ludwig Braun een patiënt die 14 jaren ge leden wegens levensgevaarlijke stoornissen van het hart in een hospitaal was opgenomen. Het hart was aan den voorsten ribbenwand vastgegroeid, waar door de ziekte voortdurend in levensgevaar verkeer de. De Weensche chirurg dr. Otto Zuckerkandi ver wijderde de hinderlijke libbedeelen, zoodat het hart vrij kwam en bereikte daarmede dat de zieke direct na de operatie volkomen herstelde en sedert dien een inspanning éischend beroep kan uitoefenen. PETROLEUM IN ITAUö. In de buurt van Salsomaggiore, waar de Italiaan- sche petroleummaatsehappij boringen verricht, heeft een dezer, no. 27 sinds Zondag een productie opgele verd van ongeveer 7000 litfer per dag. De wijze waar op deze bron werkt gelijk op die van de groote pe- troleumbeddingen. INFANTE ISABELLA VAN SPANJE OVERLEDEN. Tante van ex-koning Aifonso. De Infante Isabella van Spanje, de tante van ko ning Aifonso, die na haar aankomst te Parijs, Maan dag jl. naar een Klooster te Auteuil is overgebracht, is Donderdagmiddag overleden. Koning Aifonso en *ijn gemalin zijn van het overlijden in kennis ge steld. Reeds eenigen tijd was het bekend, dat de hoog bejaarde Maria Isabel-Francisca, de in 1851 geboren zuster van 's konings vader, ernstig ziek was. Welk een populariteit zij, ook in deze omwentelingsdagen, onder het Spaansche volk genoot, bleek wel bij haar vertrek uit Madrid, dat tot roerende tooneelen aan leiding gaf. Het valt niet te verwonderen, dat de vermoeiende treinreis naar de Fransche hoofdstad te veel van de krachten der tachtigjarige zieke heeft gevergd. HOOG WATER IN ESTLAND. V.D. verneemt uit Reval: Door het smelten van de sneeuw, zijn vooral in het Noordelijk deel van Estland, overstrooraingen ontstaan. In de nabijheid van het Peipusmeer, is een spoorbrug door het hooge water vernield. Talrijke boerenhofsteden staan onder water. Het aantal door het hooge water vernielde verbindingen is zeer groot. Ook in de buurt van Dorpat heeft het hooge water groote schade aangericht, zoo zelfs, dat de stad gevaar loopt overstroomd le wotden. De stad Narwa is reeds voor het grootste deel overstroomd. Ook aan de Letlandsch-Estlandsche grens te Walk staat het wuter zeer hoog, zoodat de spoorlijn Reval—Riga in gevaar verkeert. Een misdadi persgevecht te Berlijn. Donderdagmiddag op klaarlichten dag heeft zich In het Zuidoosten van Berlijn een schietpartij voorgedaan, die aan den misdadigerskrijg te Chicago doet denken. Een dozijn leden van de misdadigersvereeniging „Hand In hand" heeft getracht het huis binnen te dringen van den slotenmaker Soppa, dat op een binnenplaats uit komt. Klaarblijkelijk had men te doen met een straf expeditie tegen Soppa, omdat deze niet langer met de bende mee wilde doen. Soppa scheen op den aanval voorbereid te zyn en ontving de indringers met revol verschoten. Voordat dezen over de binnenplaats kon den vluchten, had Soppa zich uit het raam gebogen en belette hij hun de plaats te verlaten, daar hij deze met zijn schoten bestreek. Op het schieten kwam een alarm patrouille van de politie aangerukt, die acht man van de bende wist aan te houden. De overifjen schijnen over de daken te zijn gevlucht. Hangt van het Pruisische ministerie af. Daar Kürten, de Dusseldorper moordenaar, die negen maal ter dood veroordeeld is, van hooger beroep heeft afgezien, zal het Prulsche ministerie moeten uitmaken of de doodstraf aan hem voltrokken zal worden. De rechtbank dient zul^s aan het ministerie aan te vra gen. Volgens de Tempo zal het ministerie in dit geval wel niet van de voltrekking van het vonnis afzien, hoe wel het zich tot dusver steeds op het standpunt heeft gesteld, dat geen doodvonnissen voltrokken worden zoo lang niet vaststaat of in de strafwet de doodstraf be houden zal worden. Men beschouwt dit geval echter als een uitzondering vanwege zijn gruwelijkheid, die buiten het kader van elk strafwetstelsel valt. De regee- rlngspartijen moeten volgens het blad deze opvatting deelen. SINT MAARTEN Donderdagavond vergaderde de vereeniging „Zieken- huisverpleging" alhier, in café „Rust en Lust". Aanwe zig met bestuur 14 leden. De voorzitter opende te half acht de vergadering met een welkom aan de aanwezigen, tevens zijn teleurstel ling er bij uitsprekende, dat zoo weinigen van hunne belangstelling blijk hadden gegeven. Voorts deelt voorzitter mede, dat deze vergadering wat te laat in den tijd wordt gehouden, doch dat dit zijn oorzaak vindt in het niet kunnen afwerken der rekening daar door op een volgende uitzending naar het ziekenhuis te innen contributie in twee gedeelten moest worden geind. Ook voor 1931 is al ruim f 600.— aan HOE DE 77 ZETELS IN DE PROVINCIE NOORD HOLLAND VERDEELD WERDEN. In aansluiting op de uitslagen der Provinciale Staten verkiezingen in ons nummer van Donderdag volgt hier onder nog de verdeeling van de zetels, welke als volgt geschiedde: Er waren uitgebracht 678.777 geldige stemmen, zoodat de kiesdeeler was 8816. (Driekwart van den klesdeeler bedroeg 6612). Bij de eerste verdeeling werden toegewezen: L Ohrist Hist Unie 59768 stemmen, is 6 zetels plus overschot 6872 stm. 2. Chr. Dem. Unie 5829 stemmen, is 0 zetels plus over schot 5829 stm. 3. R.K. Staatspartij 52571 stemmen, is 5 zetels plus overschot 8491 stm. 3. N. Plattel. Bond 482 stemmen, is 0 zetels plus over schot 482 stm. 4. Neutjr. Middest. bl. 20832 stemmen, is 2 zetels plus overschot 3200 stm. 5. Vrijheidsbond 68047 stemmen, is 7 zetels plus over schot 6335 stm. 6. Comm. Partij 24692 stemmen, is 2 zetels plus over schot 7060 stm. 6. R.K. Staatspartij 92316 stemmen, is 10 zetels plus overschot 4156 stm. 7. Staatsk. Ger. Partij 3802 stemmen, is 0 zetels plus overschot 3802 stm. 8. S.D.A.P. 210539 stemmen, is 23 zetels plus overschot 7771 stm. 9. Rev. Soc. Partij 11385 stemmen, is 1 zetel plus over schot 2569 stm. 10. Lijst dr. de Hartoch 6152 st, is 1 zetel plus over schot 6152 stm. 11. Herv. Ger. Staatsp. 2426 stemmen, is 0 zetels plus overschot 2426 stm. 12. Anti-Rev. Partij 51922 stemmen, is 5 zetels plus overschot 7912 stm. 13 R.K. Volkspartij 3345 stemmen, is 0 zetels plus over schot 3345 stm. 14. Vrijz. Dem. Bond 55675 stemmen, is S zetels plus overschot 2779 stm. 15. Liist-Lampetje 1786 stemmen, is 0 zetels plus over schot 1786 stm. 15. Comm. Partij 7138 stemmen, is 0 zetels plus over schot 7138 stm. Er waren dus toegewezen 67 zetels, zoodat bij de tweede verdeeling nog tien zetels aan de onderscheidene lijsten moesten worden, toegekend. Op grond van het bepaalde in het derde lid van art. 100 der Kieswet moest de toe wijzing van de nog te vervullen plaatsen geschieden akn de lijsten, die na toekoming dier plaatsen hét grootste gemiddelde aantal stemmen per toegekende plaats zou- verpleeggeld uitbetaald, dus is dit jaar tot hede^i nog niet voordeelig voor de kas. Voorts, "zegt voorzitter, is de contributie over 1930 f 1.10 per lid geweest, zoodat het eindcijfer meevalt. Hierna volgt lezing der notulen, welke zonder aan merking in dank worden goedgekeurd. Daar geen ingekomen stukken waren ingekomen, volgt de "rekening, welke bij monde van den heer A. P. Blaauw werden goedgekeurd, op een ontvangst van f 1372.C3, uitgaaf f 1169.17 en batig saldo f 203.06 en een tegoed bij de boerenleenbank van f 8.98. Uit het nu volgende jaarverslag stippen wij aan, dat in 1929 de vereeniging 1130 leden, waarvan 995 betalen de bezat, waarvan 16 leden zijn verpleegd met een to taal van 295 verpleegdagen; in 1930 waren er 1136 leden, waarvan 998 betalende; 18 leden werden verpleegd, met een totaal van 294 verpleegdagen en dat over 1930 de contributie f 1.10 per lid bedroeg. den aanwijzen. Het z.g. stelsel d'Hondt moest dus worden toegepast. Het bleek nu dat na toekenning van een plaats het grootste gemiddelde had: le. De S.D.A.P.. (Gemiddelde van 8773) en vervolgens 3 R.K. Staatspartij (gemiddelde 8762), 12 Anti-Rev. Partij (gemiddelde 8666), 1 Chr. Hist. Unie (gemiddelde 8539), 5 Vrijheidsbond (gemiddelde 8506), wederom: 8 S.D.A.P. (gemiddelde 8422), 6 R.K. Staatspartij (gemidd. 8393), 6 Comm. Partij (gemiddelde 8232, ten derde male 8 S.D. A.P. (gemiddelde 8098), 14 Vrijz. Dem. Bond (gemid delde 7954). Bij de tweede toewijzing verkreeg dus de S.D.A.P. op een overschot van 7771 drie zetels, de R.K. Staatspartij op twee overschotten van resp. 8491 en 4156 twee zetels, en vervolgens de Anti. Rev. Partij, de Christ. Hist. Unie de Vrijheidsbond, de Comm." Partij en de Vrijz. Dem. Bond elk een zetel. Evenals vier jaar geleden heeft dus de S.D.A.P. als gevolg van de toepassing van het stelsel d'Hondt twee extra zetels verkregen. Stempercentages van 1927 en 1931 in de provincie Noord-Holland. Voor de provincie Noord-Holland zijn de in 1927 en thans verkregen stem percentages der voor naamste partijen: 1927 1931 Vrijheidsbond 11.4 10.02 S.D.A.P. 27.8 31.01 R.K Staatspartij 21.3 21.3 A.-R. Partij 7.35 7.65 Staatsk. Ger. Partij 0.54 0.55 C.-H. Unie 9.8 8.80 Herv. Ger. Staatspartij 0.58 0.35 V.-D. Bond 9.46 8.20 Communisten 5.2 4.68 Middenstandspartij 2.2 3.06 Rev. Soc. Partij 1.67 ANDERE PROVINCIES Zuid-Holland. In de provincie Zuid-Holland zijn gekozen: S.D.A.P. 21 (21; R.K St.partij 16 (16); A.-R. 13 (13); Vrijheids bond 11 (10); C.-H. Unie 10 (10); Staatsk. Ger. Partij 4 (4): Vrijz. Dem. Bond 3 (3); Communisten 2 (2); Rev. Soc. Partij 1 (0); Herv. Ger. Staatsp. 1 (2);. Vrijheids bond en Rev. Soc. -Partij winnen elk één zetel ten kosto van Plattelandersbond en Herv. Geref. Staatspartij, die elk één zetel verliezen. Thans rest nog alleen de uitslag van de provincie Ut recht, waarvóór men elders in dit nummer gelieve te zien De secretaris ontvangt den dank van voorzitter voor zijn keurig jaarverslag. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de heeren Jb. Schermerhorn en C. Stoop herbenoemd, ter wijl voor den heer K Borst van Groenveld, die geduren de den tijd dat hij als bestuurslid fungeerde.geen enkele bestuurs- of ledenvergadering had bezocht, de heer K. Wit Dz. werd benoemd. Bij de nu volgende rondvraag is het de heer C. Stoop, die voorzitter verzocht eenige nadere toelichting aan de aanwezigen te doen omtrent doel en werken der federatie van vereen. Ziekenhuisverpleging, daar de uitingen hieromtrent in de straks gelezen notulen wat pessimistisch klonken. Voorzitter deelt mede, 1 federatie-vergadering te heb ben bijgewoond en dat hij aldaar een goeden indruk van dit verbond heeft gekregen en dit geen reden tot pessl- misme heeft gegeven. De klachten, dat verhuizende le. den in hun nieuwe woonplaats wel eens last hebbel met het verkrijgen van directe rechten in hun nieuw® v/oonplaats, kan door den secretaris worden voorkomen door kennisgeving aan den secretaris waar de persoon zich vestigt, van zijn lidmaatschap alhier. Jammer vindt voorzitter het, dat de heer Dijken van Schoorldam is vertrokken, daar deze zich liet kennen als een goed propagandist voor de federatie. Voorts zegt voorzitter, dat door de federatie ge werkt wordt aan uniformiteit, hetwelk ons altijd ten goede komt. De rondvraag leverde hierna niet veel noemenswaard op, zoodat voorzitter de vergadering onder de beste wenschen voor 1931 sloot. L ANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van het Centr. Gen. voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies, op Woensdag 22 April, in „Concordia". De vergadering wordt geopend door de voorzitster, Mevr. EecenSlot, welke de weinige aanwezigen harte lijk welkom heet De notulen worden onder dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag stippen we aan: Eenmaal is er een leden- en eenmaal een bestuursvergadering gehou- end; 32 kinderen zijn uitgezonden, te zamen met 1127 verpleegdagen; mooi zijn de resultaten te noemen, voor al ook van de winterverpleging, waar 22 kinderen van hebben geprofiteerd. Het financieel verslag luidt: ontvangsten f 1506.31, uitgaven f 1247.64, een batig saldo van f 268.14. De voorzitster zegt dank voor de uitgebrachte ver slagen en spr. vindt, gezien het resultaat van de uit zending en de kas welke nog aanwezig is, dat we weer vol moed het nieuwe seizoen kunnen ingaan. Hierna volgt bespreking Algemeene vergadering. Gezien de weinig belangrijke punten, werd besloten hier geen afgevaardigde heen te zenden. Bespreking aantal uit te zenden kinderen. Besloten werd dit aantal op 25 te stellen en de kinderen, welke het 't meest noodig hebben, in de zomerverpleging te doen en vervolgens wederom de overgeblevenen in de winterverpleging, gezien het mooie resultaat van het vorige jaar. Opgegeven zijn thans reeds weer een 70- tal kinderen, en nog is van één sohool geen opgaaf bin nen. Nog wordt het punt: keuring ernstig onder de oogen gezien. Door de heeren doktoren wordt n.1. altijd wel willend gratis gekeurd, doch gezien het groote aantal kinderen, wordt wel wat veel van den zeer bezetten tijd van den dokter geëischt. Getracht zal worden een andere regeling hierin te brengen. Hierna deelde de secretaresse mede, dat het volgend jaar 25 jaar geleden is, dat de afd. Langendijk werd opgericht Gesproken werd over een dan te houden bazar of iets dergelijks, om door nog meerdere inkom sten dit feit te herdenken, door b.v. een dubbel aantal uit te zenden kinderen. Nog wijst de secretaresse op een honderdtal toege zonden loten, geprobeerd zal worden hier zooveel moge- lijk van té plaatsen, waar dit voor de •afd. 30 cent van ieder verkocht lot in de kas brengt. Nog altijd wordt zilverpapier en vooral theelood gaar ne in ontvangst genomen door de secretaresse, Mevr. PaarLbergHartland te Oudkarspel. Met een hartelijk woord van dank sluit de voorzitter de vergadering. OUDKARSPEL. De opbrengst der Emmabloem-collecte bedroeg f 50.06, Jammer was het, dat de bloempjes te gauw op waren; een honderdtal had in dit dorp nog wel geplaatst kunnen worden. ALKMAAR Ce motorraces te Alkmaar, De Zondag 19 April uitgestelde motorraces zullen thans a.s. Zondag 26 April worden gehouden. Weliswaar had Amersfoort voor dien dag beslag gelegd op de ren ners, maar toevallig had deze vereeniging een week uit stel gevraagd. De nu vrij komende Zondag werd natuur lijk gaarne door Alkmaar geac.cepteerd. Het programma is vrijwel onveranderd gebleven. Ak leen in de seniores-klasse belooft de strijd nog grooter te zullen worden. In de eerste plaats 'zal v. Hamers- cld waarschijnlijk met 'n nieuwe dirttraclc machine op de baan komen en verder komt de populaire Rotter dammer v. d Pluym (op Norton) uit Deze laatste hai ook ln Dordrecht en Hilversum ingeschreven, maar ee; jekneusde arm belette hem te starten. In Alkmaar a' hij dus voor'het eerst in dit seizoen aan den start fe men! We krij'gen dus een heftigen strijd tusschen v. i mersveld, v. d. Berg, v. d. Pluym en v. Gent die elktf ibsoluut niets zullen willen toegeven. Naar men weet, is de terreininrichting thans gehefl 'n orde. De nieuwe staantribune bij de uitgaande Noor derbocht biedt, evenals trouwens de groote tribune en het paddockterrein, een schitterend overzicht over d* geheele baan. Luidsprekers en publicatieborden zorgen voor den inlichtingenlienst voor het publiek. Al met al belooft het dus Zondag een der mooljte motorevenementen van het seizoen te worden, en het -ucces zal zeker nog grooter zijn dan in Dordrecht en Hilversum! De wedstrijden vangen precies half twee aan, zulks met het cog op het groote programma (bijna 60 In schrijvingen!), dat afgewerkt moet worden! 111 F. n 1 N GE R U' ,j IRP Politie. Gevonden: een gouden (dcublé) dames- ringetje. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. ANNA PA V L O IV 'v 4 Loop der bsvoüdnfl Ingekomen: Mej. A. Helfrich van Idaarderadeel; J- Erkelens van Lonneker: C._ Vroegop en gezin van St Annalrnd: G. Kaper van Wieringerwaard; C. Heijboer van St. Annaland; C. Klomp en echtg. van Wieringen waard; P. L. Oosthof en gezin van Haarlemmermeer; M. Dwarswaard en gezin van Lisse; L. J. Vlught va° Lisse; B. Smid en gezin van Schagen; G. W. J. Tuyn en gezin van Wijk aan Zee en Duin; Mej. D. v. Brugge0 van Lisse; T. Huisman van Zoeterwoude; A. WaumaH en gezin van Stekene (België); W. Dunke van Egge0, stein (Duitschland)S. van den Oosterkamp van Rhe- nen: J. Kabel van Zijpe: Mej. B. Nobbe van Wieringöft H. M. van Niekerk van Voorhout; S. Bouma van ttym- brltseradeel J. Kalter en gezin van Giethoorn; Quist van St. Philipsland. Vertrokken: Th. Schoffclmeer naar Amsterdam; K. Hogewcning naar Den Helder; Mej. T. de Smidt na® Koedijk; J. J. Koster naar Aengwirden; A. UiterwU naar Zweeloo; J. Sas naar Zeist: V. Otjes en g^_ naar Beemster; Mej. C. Neejes, wed. L. Tiessen n*01 Bussum. Christelijk Historisch'! Partij. 1 J. 2 R. 5 Ir. Ringer Bets Pzn. P. de Vos Kroonenburg C. van Dam Bloem Dor.iee Joh.zn. C. Dun Pzn. TJtsma Vogelaar Stemcijfer 1537 14 20 287 262 360 8 46 130 7 2671 Christ. Democratische Unie. 1 M. de Visser 11.0 2 F. Schuier 14 3 P L. Gerritse 9 4 Mei. C E. Cieremans 11 5 B. Visser 2 6 P. Tjebbes 6 7 J Fris 5 Chr de Vries 9 L. P. du Bois 7 F. H. Geusebroek 2 10 Stemcijfer 184 N. Plattelanders Bond. J. Krijger Kzn. D.Seheringa Pzn. T, Haven K. Balk Kzn. W. Vijn Stemcijfer 96 Middenstandspartij. Alfred Weiss 106 Adolphus Foppe Bruins- ma. z.n. en schr. Adolf Bruinsma 40 Willem Albertus van de Kamp 13 Frederik Johannes Bernhard 8 Juda Abraham Milhada, z.n en scbr J A. Melhado 12 Cornelis Johannes Schweitz 5 Dr. Walther Maria Frede rik Johannes Holzhaus 5 Mr. Jan Bernardus ten Bruggen Cate 12 Christiaan Ludwig Wil lem Rogger Emmeriks Roelof Boven F.lise Henri Rapmund 2 Johan Hendrik Christiaan Jansen 0 Maurits van Gelder, z.n. en schr Max van Gelder 7 Hendrik Baadenhuijsen 2 Johannes Gerardus Koot 3 Pieter Andreus Smit 5 Pedro Frederik Hendrik Clignet 1 Albert Joseph Martin van Lier 1 Mr. Dirk "Wisboom Verstegen 8 Cornelis Johannes van Ast 16 Stemcijfer 262 Vrijheidsbond. Joh. de Veer 1463 W F G. L. Driessen 764 S-Kz. de Boer 98 M. D Dijt 728 A. W Dekker, geb. Klik 444 Jb Swpag 134 W. Hz. Jirhmink 70 Stemcijfer 3701 R. Kath. Staatspartij. H. F. van Nuland J Groen Az. A. van den Berg Gz. C. Kramer M. ,W. de Graaf H. Nolet Stemcijfer 9804 Staats Ger. Partij. E Kuijk 121 C. M van Joole'n 4 C. J. Kesting 5 Chr. Blom 5 A. Jansen 2 O. van Hiel 11 Stemcijfer 148 S.DJV.P. 1 A. W. Michels 12285 O J W esterhof 208 3 P. Zeeman. 106 4 N. Swierstra 15 5 N Slooten, geb Smit 26 6 P. Ilart 58 7 J. de Vries 27 8 J. Hemelrijk 116 9 G. Schagen 6 10 D. Marinus 8 11 J. van Dok 14 12 P. Kcuiiing 12 Stemcijfer 12891 Rev. Soc. Partij H J. F M. Sneevliet A. I.angkemper F. Bosman T. de Haan, gcb. Zwagerman W v. d. Wal C. Kitsz S Zwart G. van Setteh. geb. Boelens P. A. Jacobs G. Kaas 118 10 Stemcijfer 152 Herv. Ger. Partij. 1 II. A. Vromans 55 2 D. Hamer 3 3 L. Warmolts 5 Stemcijfer 63 Anti-Rev. Partij. 1 A. Gravestein 3317 2 P. Slot A. Pzn. 50 3 Mr. A Schenkeveld 7 4 A. Barten Pzn. 14 5 P Sluis Nzn. 11 6 S. Steensma 9 7 S. L. Goede 4 8 E. H. Bos 55 9 G. Prins Jbzn. 3 10 J. Balder Jaczn. 2 11 P. Steenblok 3 12 K. Vlaming 64 Stemcijfer 353f R.-K. Volkspartij. 1 J. J. Gemmel 57 2 J. A. I. van Winsen 1 3 J. Eijking 6 4 J. H H Hendriks K 5 W. H. Kuil li Stemcijfer 8r Vriiz.-Dem. Partij. 1 P. Kostelijk Pzn. 617° 2 W. de Boer 136~ 3 O J. Bosker Jzn. ion 4 C. Wijdenes Spaans 21' 5 H. K. Koster 14/ 6 P. Kaan Czn. 46 7 L. F. van Loo 347 8 .T. P F. Meijer 10" 9 R. P. Keiiser Czn. 37' 10 Jb. de Vries 7r 11 K. van Terwisga 220 12 P. PI uister Azn. 41 13 F1 Schermer 85 14 G. van der Sluis 1S< 15 D. Kooiman, 762 Stemcijfer 1115c Communistische Partij. L. Seegers N Beuzemaker D. Wijnkoop K de Vries P Kuiper L. Peper A. Hopman L. van Wieringen D. Makkinga S de Roo T. van Delden A. van Woensel L. Grapendaal 14 Stemcijfer 236 Aantal stemmen 46252 Van onwaarde 1842 Van waarde 44410

Schager Courant | 1931 | | pagina 14