Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Huis ingestort te Amsterdam. Het pand plotseling met donderend geraas naar beneden gekomen, Zes arbeiders on der de puinhoopen. Twee ernstig gewon den. Op de Lir.dengracht in het hartje van de Jordaan te Amsterdam is gistermiddag een oud huis, dat men bezig was te verbouwen of op te knappen, ingestort. Naar ver nomen wordt, gebruikte men de oude balken, waarvan eenige zich schijnen te hebben begeven. Op een gege ven oogenblik kwam plotseling het geheele pand met donderend geraas naar beneden en het moment dat er een zestal v/erklieden in aan het werk waren. Het was een niet bijzonder hoog huis, bestaande uit twee verdie pingen en de kap; in één oogenblik was het verkeerd in een puinhoop van balken en metselwerk. De eerste indruk van omwonenden en voorbijgangers was. dat er een ware ramp moest zijn gebeurd; uit de ruine, die in een wolk van stof gehuld was, stegen hulp kreten op. Van de arbeiders zag men geen spoor. Onmid dellijk zijn brandweer en geneeskundige Dienst gealar meerd, maar in afwachting van hun komst was men reeds begonnen met pogingen om de werklieden uit den wrakhoop te bevrijden. Het eerst kwamen twee werklie den te voorschijn, die sleohts lichtgewond bleken, later nog een derde, die kwetsuren aan het hoofd en aan een been had, dio ook niet van ernstigen aard waren. De vierde werkman die voor den dag kwam was er ook, op enkele onbelangrijke schrammen na, goed afgekomen. Toen de brandweer ter plaatse was, miste men nog twee mannen; die zijn door de brandweerlieden spoedig be vrijd, doch zij bleken dermate gewond (de een had een beenbreuk, de andere een beenbreuk en een hoofdwond) dat zij naar het Tesselschadeziekenhuis zijn overgebracht en daar ter verpleging zijn opgenomen. Nader wordt medegedeeld dat hun toestand niet zor gelijk is. Ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht waren ook spoedig ter piaatse voor het instellen van een onderzoek. Begrijpelijkerwijze heeft het geval in de dichtbevolkte buurt groote opschudding teweeg gebracht. Verhooging der Duitsche invoerrechten? Vandaag worden ln het Duitsche kabinet de plannen van den rijksminister van landbouw en voedselvoor ziening, Schiele, tot verhooging der Duitsche invoer rechten behandeld. In het brandpunt der discussie staan de invoer rechten op boter, welker verhooging men in agrari- sche kringen onder alle omstandigheden noodzakelijk acht, daar de zulvelproductie speciale bescherming eischt. Schiele verlangt derhalve een verhooging der invoerrechten op boter van 50 tot 100 merk per 100 Kg. i Dit zou een verhooging van den prijs tot 150 mark be- 1 teekenen. Men verwacht dat Schiele's plannen ln het kabinet wel op verzet zullen stuiten. Waarschuwingen in de Duitsche pers. r In de linksch-Duitsche pers wordt gewaarschuwd voor de gevolgen, welke een dergelijke maatregel zou kunnen hebben voor den Duitschen handel. Zoo schrijft de „B.B.C.", dat de agrariërs kunnen we ten, dat de invoerrechten niet zonder meer kunnen worden verhoogd, zonder dat men rekening houdt met de gevolgen „Wordt het invoerrecht op boter belangrijk verhoogd, dan dreigt het gevaar", aldus het blad, „dat f Nederland en Denemarken zich hunnerzijds ge dwongen zullen gevoelen tot het treffen van voor Duitschland gevaarlijke tegenmaatregelen. Eenmaal reeds heeft de Duitsche export dit moeten ondervinden." Zus wou niet rood stemmen. Wat op een Rotterdamse!» stombuerau ge beurd moet zijn. „Zus", had moeder gezegd, „je moet nu ook voor de eerste maal stemmen, en ik wil volstrekt geen invloed op je uitoefenen, maar doe me een plezier en stem niet rood. Denk om vaders en je eigen positie"Zus be loofde het en trok ter stembus. De eerste formaliteiten verliepen zonder eenige strub beling, maar toen Zus in een hokje stond en haar stem biljet opengevouv/en had, schrok ze van twee dingen: het roode potlood en de vloed van namen zonder eenige verdere aanwijzing dan een cijfer. Uit de kleur van het potlood concludeerde zij, dat iedere partij zeker haar eigen hokje had, en zij natuurlijk net in het verkeerde terecht was gekomen en dus keek ze om den hoek en jawel, het hokje naast haar was leeg, en vlug wipte ze erin. Weer een rood potlood! En ze had moeder beloofd, niet rood te zullen stemmen. Resoluut stapte ze naar de tafel, waar drie heeren zaten, en een van hen kwam haar reeds tegemoet: (zus ziet er goed uit). „Kan ik u misschien Inlichten, dame? „Ja mijnheer, heeft u geen ander potlood?" »Ander... pot... potlood?" stotterde de galante. „Ja, ik bedoel, andere kleuren, niet rood"... „Ze zijn allemaal rood, dame." „Ja, maar ik wil niet rood stemmen,'* en stampvoe tend »Jk wil stemmen wat i k wil, ziet u!" Het was een zeer stil stemlokaal in het centrum van Rotterdam, in de buurt van de Nieuwe Haven, maar ver der verraden we niets en de commissieleden hadden even moeite, hun voorgeschreven ernst te bewaren, maar een minuut later was Zus ingelicht en stond ze, nu zonder gewetensbezwaar, weer in haar hokje. Maar nu kon ze onmogelijk in dien warboel van na- .jpen haar candidaat terugvinden buiten had ze 't lijst- nummer nog geweten, maar door de emotie was ze het au glad kwijt en ze wilde hier toch geen uur blijven staan! Daar viel haar oog op een naam ,dien ze althans kende: J. ter Laan, Dat was die roode, dien ze niet wilde stemmen, en gedeeltelijk opgelucht zocht Zus het verst van dien naam verwijderde puntje op en stemde... no. twintig van dezelfde lijst. (N.R.Ct.) ministerieel bezoek aan den wieringer- meerpolder. De minister van Waterstaat, mr. P. J. Reijmer, ver gezeld van zijn administrateur, den heer Rosenwald, de ingenieurs S. Smeding-, F. P. Messu en A. Roe- Droek, directeuren der voorloopige directie van den .ivieriogerraeerpolder en den heer A. Minderhout, inspecteur van den Wieringermeerpolder, heeft gis ter een bezoek gebracht aan de werken aldaar. Ver scheidene werken, zoo met de hand als met de ma chine uitgevoerd. werden bezichtigd, o.a. het maken van slooten, kanalen, greppels, sluizen en woningen, zoomede het in aanbouw zijnde P.T.T.-kantoor. In het cantinegebouw, gelegen bij sluis I, waarin thans het Post- en telefoonstation gevestigd is, gebruikte het gezelschap de thee. In den laten namiddag aanvaardde het gezelschap de terugreis. gruwelijke bandieten-DAAD IN CHINA. 60 personen omgekomen. In China hebben, naar uit Canton wordt ge- hield, bandieten 2 veerbooten door bommen in de iuent l aen vliegen, omdat de passagiers weigerden oen door hen verlangden prijs om ongehinderd te ^ün[lcnvaren' te betalen. Daarbij zijn 60 personen om het leven gekomen. In 8 dagen uit Indië teruggevlogen. Record-vlucht. Srnirnoff op Schiphol geland. In een recordtijd van acht dagen, is gistermiddag het 14e retourvliegtuig de P.H.A.-G.R. uit Indië op Schiphol te Amsterdam teruggekeerd, wat een prach tige prestatie is. Nachtelijk drama te B e m e I e n. In waanzin zich zelf met benzine overgoten en in brand gestoken. In een vlaag van zwaarmoedigheid la een 34-jarige onderwijzeres, die op vacantie vertoefde bij eer. familie lid te Maastricht, gisternacht naar het nabij gelegen Bemelen geloopen, Daar heeft zij haar kleeren met ben zine overgoten en in brand gestoken. In deerniswekkenden toestand heeft de ongelukkige ln het holle van den nacht nog aan verscheidene huizen aangeklopt, doch vergeefs. Tenslotte werd zij aangetrof fen door den gemeenteveldwachter, die er terstond zorg voor droeg, dat de vrouw, die vreeselijk gewond was, door den G.G.D. naar het ziekenhuis „Calvariënberg" te Maastricht werd overgebracht Haar toestand is hope loos. HET NUT VAN DE RADIO. Dief opgespoord. Donderdagavond is te Delft door de recherche aan gehouden de 37-jarige H. uit Amsterdam, verdacht van diefstal van f600 en een gouden ketting, te Am sterdam gepleegd. Zijn aanhouding was per radio doorde politie te Amsterdam verzocht. De kejting is bij een familielid te Delft in beslag genomen. Van het geld was niets meer te vinden. Groote brand te Vriezenveen. Vier woningen door het vuur vernield. De schade op 20 mille geraamd. Eenig vee omgekomen. Gistermiddag brak door onbekende oorzaak te Vrie zenveen bij Almelo brand uit in de woning van den heer H. Neyentwilhaar. Het vuur sloeg over naar de aangren zende woningen van de families Lamberts, Dekker en Alberts. Verbrand zijn reeds een auto en een paard. Nader wordt gemeld, dat de brand uitbrak ln den kruidenierswinkel van H. Nyen Twilhaar, welk gebouw in korten tijd ln de asoh was gelegd. Van den inboedel kon slechts zeer weinig worden gered. De brand sloeg over op de daarnaast gelegen boerderij, bewoond door de familie J. Lambers en voorts door de familie H. Popsters Ook deze perceelen brandden in een minimum van tijd geheel uit Een brandend stuk hooi schijnt overgewaaid te zijn naar den overkant van de straat. Het kwam terecht op het stroodak in het achterhuls van den kruidenierswinkel van A. Dekker, dat eveneens vlam vatte. Nog kon men aan het alles vernielende vuur geen weerstand bieden en spoedig stond ook de boerderij van F. Alberts in lichte laaie. Ook deze boerderij ging geheel ln vlammen op. De brandweer was wel spoedig met twee autobrandspuiten aanwezig, doch kon tegen den geweldigen brand weinig uitrichten. Zij moest zic/h beperken tot het nathouden van aangrenzende perceelen om verdere uitbreiding te voorkomen. Dit gelukte tenslotte. Alle inboedels werden een prooi der vlammen, terwijl in de boerderij van Alberts een paard, een koe en een varken verbrandden. Voorts ging nog een bedrag van 150 gulden aan geld verloren. Verzekering dekt de soha- de, die men op ongeveer f 20.000 raamt. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. Vliegtuig landt in een Londensch park. Ongewone tooneelen. Geen persoonlijke ongelukken. Reuter seint uit Londen: In een park in het Zuid-Oosten van Londen werd gistermorgen groote opwinding veroorzaakt door een noodlanding van een Engelsch militair vliegtuig, ten gevolge van een defect aan den propellor. Even voordat het toestel aan den grond zou ko men, liet de piloot de machine een draai maken, ten einde een botsing met twee mannen te verhinderen. Bij deze manoeuvre sloeg het vliegtuig over den kop. Op wonderlijke wijze ontsnapte de piloot aan den dood. De parkwachter, die te hulp snelde, trof den piloot rustig een sigaret rookende, aan. Door een vogel veroorzaakt. Nader wordt omtrent het ongeluk gemeld, dat dit op 1500 meter geschiedde en veroorzaakt werd door een vogel, die met een schroef in aanraking kwam, waardoor de laatste brak en het toestel genoodzaakt werd te dalen. zichzelf de hand afgekapt. In de vleeschwarenfabriek van de firma Anton Hunnik te Deventer, had een arbeider gistermorgen het ongeluk zich een hand af te kappen. De Strombolie werkt weer. Geen reden tot ongerustheid. V.D. verneemt uit Rome: De Stromboli heeft, na hevig onderaardsch gerom mel, een stortvloed lava uitgeworpen. De bevolking werd door een paniek bevangen, en in de omliggen de velden en tuinen werd groote materieele schade aangericht door dc uitstroomende lava. Menschen- 1 evens vallen niet te betreuren. De laatste uitbarsting van de Stromboli dateert van 1930. In de omgeving van Pistoja werden gisteren te 6.34 uur aardschokken waargenomen, die echter geen schade aanrichtten. Te Prato werd de bevolking even eens door aardschokken opgeschrikt. De directeur van het Florentijnsche Observatorium verklaart, dat er geen reden tot ongerustheid be staat. TYPOGRAFENSTAKING IN BELGIë VERLOOPEN? Uit Brussel: Het socialistische orgaan, de „Peuple" deelt mede, dat de staking bij de Brusselsche bladen kan worden beschouwd als mislukt te zijn voor de typografen. De dagbladdirecteuren melden dat talrij ke arbeiders naar de werkplaatsen terugkeeren. HET DRAMA TE BEMELEN. Het slachtoffer overleden. In het hospitaal Calvariënberg te Maastricht is gis termiddag de 34-jarige onderwijzeres, die in een vlaag van verstandsverbijstering zich in het dorpje Beme len met benzine overgoot, en zich in brand stak, (zie ook elders in dit nummer), aan de gevolgen van haar bekomen verwondingen overleden. uit onze oost. DE BRAND TE SAMARINDA. De schade nader geraamd op drie mll- Hoen. Nader wordt uit Samarinda geseind: De totale schade van den grooten brand (zie ook elders in dit nummer) wordt geraamd op drie mil- lioen gulden. Practisch is niets verzekerd. De vermisten der „Italia" Zal een nieuwe expeditie hen vinden? 25 Mei a.s. zal het drie jaar geleden zijn, dat de we reld werd opgeschrikt door het bericht van het ver ongelukken der „Italla", het luchtschip, waarmee Noblle zou trachten, den Noordpool te bereiken. Sinds dien dag zijn zes leden van die expeditie, de z.g. ballongroep, ver mist. Het waren allen nog betrekkelijk jonge mannen: de beide oudsten war entoen juist 38 jaar oud. Van hun lot weet men niets met zekerheid. In het jaar, volgen de op dat der expeditie, ln 1929 dus, is er nog een expe ditie uitgezonden om hen te zoeken, doch deze kwam onverrlchterzake weer in Noorwegen terug. Deze expe ditie heeft 70.000 kronen verbruikt van het bedrag van 100.000 kronen, dat een krant te Milaan voor dit doel heeft verzameld. De rest van het geld ls gestort in een fonds, dat als belooning zal worden geschonken aan den- gene die, wanneer dan. ook, Iets van de zes vermisten vindt ilVy mogen n.1. ook nu, na drie jaar, nog niet de hoop pgeven, dat het lot van deze mannen nog eens opge helderd wordt. Het tragische einde van Andrée en de zijnen is eerst na veel langer tijd bekend geworden. Alle IJszee-vaarders van Noord-Noorwegen zijn er dan ook van overtuigd, dat er na korter of langer tijd sporen van de ballongroep zullen worden gevonden. Er bestaan n.1. plannen om in dezen zomer een Noorsch-Zweedsche expeditie naar het Witte eiland te zenden om opnieuw en nu voor de derde maal, te zoeken naar meerdere overblijfselen van Andrée's expeditie. Men zal dan met een zoeken naar de mannen der „Italia", die ruim schoots proviand en andere artikelen bij zich hadden en mogelijk nog in leven zijn. De eenvoudige Noren ver wachten wonderen van deze expeditie, doch de deskun digen zijn al zeer pessimistisch gestemd, ten opzichte der z.g. ballongroep. ook al zou er een speciale hulp expeditie worden afgezonden. Sverdrup heeft er b.v. van gezegd: „Ik geloof niet, dat men hen nog terug zal vinden. De kans is 1 Inderdaad is Andrée met zijn metgezellen naar het witte eiland afgedreven, doch dat is een gevolg van een samenloop van vele omstandigheden en het is zeer on waarschijnlijk, dat die zich opnieuw op dezelfde wijze zouden voordoen. Naar mijn meening zijn de ongeluk kige Italianen met het ijs naar de open zee afgedreven en daar omgekomen. Bij de mogelijkheid om land te bereiken spelen daarginds niet alleen de zeestroomingen een besllssenden rol, doch vooral de wind! Daarom is het zeer goed mogelijk, dat er nog weieens iets aan land spoelt op grooten afstand van de plaats des on- heils. Men heeft indertijd aan de kusten van Noorwegen en IJsland ook wel boeien gevonden van de expeditie van Andréè." Kapitein Wisting zegt: „Wij hebben ln den zomer en herfst van 1928 naar RoaM Amundsen gezocht en zijn ten Noorden cm het Witte eiland heengovaren; wij zijn er echter niet aan land gegaan, omdat er te veel pakijs lag. Doch op Störö zijn menschen aan land geweest zon der iets te vinden en de Noorsche vlieger Rüser-Larsen ls op het Victorla-eiland geweest zonder het minste spoor van de ballongroep te zien. Wanneer de ballon Of ui. De cipier, erg tuk op twee kwartjes, Die verdien lk, dacht hij, gauw. Ging toen ln de ton naarstig zoeken. Met een opgestroopte mouw, De man keek daarna met genoegen, Dat was nu echt naar zijn zin, Nog een beetje meer voorover gebogen, En dan duikelt hij er ln. van de „Italia" met de zes mannen ergens geland zou zijn, had men er wel wat van gevonden. Ik voel persoon lijk voor de opvatting, dat do ballon dicht bij Frans- Jozefsland is neergekomen en dat de resten ervan aan de Noordkust van dat eiland zijn aangespoeld. Op Syd- kapö ten Zuiden van West-Spitsbergen hebben wij n.1. boeien, stangen en blikken bussen gevohden, dio daar in den loop der jaren aan land gespoeld zijn. Er loopt daar een zeestroom langs, die komt uit het zeebekken •tusscben Spitsbergen en Frans-Jozefslend en daarom is het ook wel mogelijk, dat daardoor nog eens drijfijs met overblijfselen van de ballon wordt meegevoerd of dat men daar andere sporen van de ballon-groep vindt." Adolf Hoel, een geleerde, die deel zal nemen aan de voorgestelde expeditie van dezen zomer, zegt: „Door toeval kan men nog wel eens resten van den bal!on vinden, hoewel ik het practisch uitgesloten acht, dat men ooit nog iets vindt van de zes vermiste mannen. Naar mijn meening zullen eventueele vondsten echter niet gedaan worden op het Witte eiland, ook niet op de N.W. kust daarvan, waar sedert de ramp van de Italia niemand meer aan land ls geweest. Men zou misschien een kans hebben op Noordoost-eiland, waar onze ex peditie ook heengaat cn een grondig onderzoek zal in stellen." De drie aangehaalde deskundigen zijn ervaren pool- onderzoekers. Hun uitspraken laten ons niet veel hoop. Maar de IJszeevaarders laten zich niet uit het hoofd praten, dat zij eenmaal nog eens de zes Italianen zul len vinden en niet alleen hen, doch ook hun eigen Roald Amundsen, die ergens, dood of levend, op hen wacht, om hem terug te brengen naar het vaderland. GEMEENTE SCHAGEN. Sies Prins, 27 jaren, deurwaarder te Texel, en Maria Catharina Rol, 23 jaren, zonder beroep te Schagen; Al bert de Boer, 58 jaren, magazijnknecht en Hcndrika Catharina Hellingman, 63 jaren, zonder beroep, belden te Schagen. Getrouwd: Gerrit Breed en Pietertje Hofland. Overleden: Gerrit Kant, 81 jaren, weduwnaar van Ma ria Bos. POLITIE. Verloren: een regenjas. Vermist: een varken. Gevon den: een ragebol; een portemonnaie met eenig geld. WINKET Vrijdagavond vergaderde de Vereeniging voor Zie kenverpleging ten huize van den heer R. Laan al hier. Tegenwoordig waren 12 leden. Met een welkomstwoord opende de voorzitter de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade- rinig worden gelezen en onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. Door voorzitter en secretaris is bijgewoond dc fe deratievergadering te Alkmaar, waar werd toege zegd, dat deze vereeniging zou toetreden als lid. Er is echter niets meer van vernomen en de bespreking omtrent het verleenen van tegemoetkoming in ope ratiekosten heeft niet plaats kunnen hebben. Het bestuur zal nu zelf deze zaak onder het oog zien. De commissie voor de rekening 1930 brengt daarna verslag uit, bij monde van den heer A. de Ridder. Allereerst is de rekening 1930 onderzocht, en de uitgaven met de bescheiden vergeleken en in orde bevonden; de ontvangsten hebben bedragen f 1735-60, de uitgaven f 1731.85, batig saldo f 3.75. Vervolgens de rekening 1931 over het tot nu toe verstreken gedeelte van het jaar, vergeleken en in orde bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 481.45, de uitgaven f202.—, saldo f279.45, welk be drag ons aan contanten is vertoond. Op de spaarbank is geplaatst een bedrag van f545.48. Gedurende 1930 is een rente gekweekt van f 16.80. Vervolgens is nagegaan het ledenboek en volgens dit had aan contributie geind moeten worden f 1668.20 terwijl als geïnd is verantwoord f 1067.30. Een verschil derhalve van f0.90. Het komt de Commissie voor. dat, gezien de vele posten, welke herhaaldelijk moeten worden behan deld over verschillende schijven, een verschil van fO.90 geen noemenswaard verschil is en zonder be zwaar durft zij uwe vergadering te adviseeren de re kening over 1930 goed te keuren tot bovengenoemde bedragen en den penningmeester te dechargecren, terwijl de Commissie daaraan gaarne een woord van dank voor zijn gehouden beheer toevoegt. Met genoegen constateert de commissie dat de fi- nantieele positie der vereeniging zich gunstiger laat aanzien, dan een vorig jaar het geval was. Overeen komstig het advies wordt besloten èn penningmeester èn commissie bedankt. Daarna brengt de secretaris het volgende verslag uit. Ledental. Per 1 Januari 1930 stonden ingeschre ven als betalende leden 1151. Aan het eind van het jaar 1173, zoodat wij een winst aan betalende leden boekten van 19 stuks. Contributie. De contributie bedroeg f 0.35 per betalend lid en per kwartaal- Ook nu was de heer K. Bakker met de inning belast. Achterstand bestaat practisch niet, waarvoor een woord van hulde aan onzen bode op ztin plaats is. Administratie. Zooals wij dit van den heer Van Dijk gewoon zijn, werd de administratie geregeld en accuraat bijgehouden. De algeheele controle kon practisch van geen verschil getuigen en ook aan den heer Van Dijk brengen wij gaarne onzen dank. Verplegingcn. 3 Patiënten werden voor rekening van de vereeniging verpleegd: Het gemiddeld aantal vcrpleegdagen bedroeg 14.13, tegen 22.66 in 1929. Aan geld was hiermede gemoeid f 1214.50 tegen f 1621.30 het vorige Jaar. Vervoer. Aan vervoerkosten werden ln het afgcloopen jaar betaald f 225.30 tegen f 189.20 het vorige jaar. Bestuur. Dit Jaar fungeerden als bestuurders de heer J. Koster, voorzitter, H. Eeukman. secr.-penningmces- ter, G. J. van Leersum. B. Span, Zr. Duyvenbode, G. Kamp, W. Kcetman, B. H. Lenghaus en Mevr. dc Veer. Balans. Nadere beschouwing der onderstaande cijfers toonen aan, dat de ingevoerde contributlevcrhooging noodzakelijk ls geweest. Niet alleen voor het afgeloopen Jaar, maar blijkbaar en helaas ook voor do toekomst, Het vorige jaar hadden wij een exploitatieverlies van f 472.87. Hierbij moeten wij tellen de resultaten der ge houden collecte f 346.50, Totaal verlies 1929 f 819.377. Over 1930 hebben wij een exploitatiewinst van f 47.05, waardoor onze schuld groot f 253. 72, verminderd is tot f 260.67. eVrheugdend is, dat wij met elkaar eikaars lasten hebben kunnen dragen., waarvoor toch per slot van rekening onze vereeniging is opgericht. Wij kunnen dit verslag beëindigen met de hoop uit te spreken, dat de exploitatie over 1931 beduidend gun stiger moge zijn. De eerste cijfers in het nieuwe boek- jaar zijn dermate bemoedigend, dat wij deze hoop ge heel gerechtvaardigd achten. Hierna volgde de balans. Met een woord van dank aan den secretaris wordt dit verslag goedgekeurd. Tot loden der Commissie voor het nazien van de reke ning 1931 worden benoemd de heeren K. Bart, S. P. Vries en C. Keizer Gz. '3 Tot bestuursleden worden herbenoemd de heeren J. Koster, H. Beukman en G. J. van Leersum. In de plaats van den heer B. Span, die niet meer in I aanmerking wenschte te komen, wordt benoemd de heer ,j J. Leijen Gz., die zijn benoeming aanneemt Aan het einde der vergadering wordt nog medegedeeld dat leden uite en andere gemeente die zich hier vesti- gen, zonder entré worden overgenomen en geen wacht-P tijd wordt toegepast, wanneer zij komen uit een vereeni ging. die dit eveneens toepast op inkomende leden uit andere verenigingen. De rondvraag levert niets op. Met een woord van dank voor de opkomst en de hoop ook dit jaar nuttig werk te zullen veirichten, en het ge tal patiënten steeds kleiner te zien worden, sluit de Voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1931 | | pagina 19