Huishoudster, Huishoudster. Marktberichten. Nagekomen Berichten. Advertentiën. beste Trekhond, 2 Koeien, Frans Max 44 GEMEENTERAAD. De volgorde van de R.-K. candidaten voor den Ge meenteraad is na gehouden referendum als volgt: 1. H. F. van Nuland, 2. Th. L. Overtoom, 3. P. A. Klaver, 4. S. Stam, 5. W. Dekker, 6. J. Schilder, 7. H. W. Kager, 8. L. van Gastel, 9. P. Admiraal, 10. C. Huiberts Oz., 11. J. Schaaf. BENOEMD. De heer J. W. Blaauboer, caféhouder alhier, is na gehouden proefles, benoemd tot onderwijzer te Scho- terland bij Heerenveen en zal reeds op 1 Mei a.s. als zoodanig in functie treden. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Hillegonda Catharina Hartland, 32 jaren, eohtgenoote van Geert do Boer. POLITIE. Gevonden: een zilveren lepeltje. WARMENHUIZEN, 25 April. Roode kool le kw. f 19.50, 2e kw. f 8.50—15.10, gele kool le kw. f 5.70—7.20, 2e kw. f 2.30, witte kool le kw. f 7.809.20, 2e kw. f 1.80—8.30, drielingen f 0.60, uien f 3.101.10, grove uien f 2.50—2.80, blauwe aardap pelen f 4.60-7 per 100 Kg. Aanvoer: 1000 Kg. roode kool, 6475 Kg. gele kool, 17400 Kg. witte kool, 4600 Kg. uien, 300 Kg. aardappelen. ALKMAAR. 25 April. Aanvoer 340000 kipeieren, 5658 Kg. f 3.603.90. 58 60 Kg. f 3.70—4. 60—62 Kg. f 3.80—1.30. 62—64 Kg. f 4 5, bruine 6065 Kg. f 44.70, 70000 eendeleren f 3.40 —3.60. ALKMAAR. 25 April. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.62%0.70, 2e soort f 0.55 0.62% per pond. Eieren (groothandel) f 3.704, eend eieren t 3.40. ALKMAAR, 25 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 hitten f 90—250, 26 melkkoeien f 270 —350, 153 nuchtere kalv. slacht f 8—18, fok f 16—34, handel goed, 113 overhouders f 3038, handel matig, 17 lammeren, 27 schrammen f 1424, handel stug, 212 biggen (10 weken) f 713, handel stug, 2 bokken of geiten f 10—16. ALKMAAR, 25 April. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 4 korven en 88 kisten. De prijs was f 1.551.65 per Kg. De handel was vlug. ALKMAAR, 27 April. Aardbeien f 1.80—3.40, bloemkool I f 25—37, H f 10 —17, kropsla f 3.907.10, knolselderie f 1.70, komkom mers f 35 per 100 stuks, bieten f 5.20, gele kool f 8.10, roode kool f 10.40, spinazie f 0.570.81, uien f 2.305.20, per 100 Kg., peterselie f 5.6010.70, rabarber f 5—15, raapstelen f 3.905.70, slederle f 3.60, wortelen f 19.70 per 100 bos, postelein f 1.551.90 per dubb. bakje, spi nazie f 0.57—0.81 per bakje, witlof I f 10—14, II f 5—9 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 27 April Aangevoerd: 1250 Kg. gele kool f 8, 2600 Kg. D. witte kool f 8.50. 2100 Kg. uien grove f 3.60, uien f 3.80. NOORDSCHARWOUDE, 27 April. Drielingen f 1.70, uien f 3.704, grove uien f 3.80, peen f 2.30, D. witte kool f 6.80—9.50, gele kool f 5.30 per 100 Kg. Aanvoer: 1700 Kg. uien, 2600' Kg. peen, 6700 Kg. D. witte kool, 700 Kg. gele kool. DEN HELDER, 27 April. Aangevoerd en afgeslagen Gem. Vischhal Noordzee- Vlsscherij: Tongen f 0.450.40. kleine tongen f 0.10 0.08, tarbot f 7.50-6.50, schol I f 7.50—5, II f 4—2.50, «char f 21. Door garnalenvisschers: 2107 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.440.35. Door haring- en geepvls- sohers: 850 tal haring f 1.85—1.25, 4 tal geep f 31.50 per tal, 7500 Kg. ansjovisch per Kg. f 0.170.16. ALKMAAR, 27 April 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 27 vette koeien f 250390, 6 vette kal veren f 80—120, vette kalveren per Kg. f 1—1.40, 82 nuchtere kalveren, slacht f 8—20, fok f 20—28. 557 vette varkens per Kg. f ,0.35—0.43, zouters per Kg. f 0.36. Handel goed. AMSTERDAM, 27 April 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 454 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 98110 ct., 2e kw. 8696 ct., 3e kw. 7484 ct., mindere soorten 64— 72 ct., alles per Kg. slachtgewlcht; 90 melk- en kalf- koelen f 280380 per stuk; 141 vette kalveren: le kw. 7080 ct, 2e kw. 60—70 ct, belde per Kg. levend ge wicht: 130 nuchtere kalveren f 612. 50 schapen f 34 38. belde per stuk; 1016 varkens: vleeschvarkens 90 110 Kg. 4849 ct., enkel hooger, zware varkens 4547 ct., vette varkens 4244 ct., alles per Kg. slaohtgewlcht, 169 paarden f 120—260 per stuk. Aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Dene marken. AMSTERDAM, 27 April 1931. Boerennoteerlngen. Witte tarwe f 68, roode idem f 68, rogge f 45, wintergerst f 66.50, haver f 4.50 6, dulvenboonen fll13 per 10 Kg. AMSTERDAM. 27 April 1931. Bericht van den mak. Jac. Knoop. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 67, blauwen f 57, bravo's f 4 6, rodstar f 4.50—5, klei Industries f 4.75—5, eigen heimers f 4.505, blauwe poters f 3.503.75, bonte po ters f 3.503.75. Bevelanders f 4.755, Vlaamsche klel- industries f 4.504.75, Eigenheimers f 4.505, Bravo's f 46, Roodstar f 4.505, Bevelanders f 4.755, Drerrt- ache eigenheimers f 2.804.20 per HL. Winter malta f 1617, per 100 Kg. Flakkeesche eigenheimers f 5.50 6. Spulsche eigenheimers f 5.506, Frlesche borgers f 4.50—4.75 per H L. Ophaalbrug ingestort Vrachtauto te water. Geen persoon lijke ongelukken. Gistermiddag is de over de spoorhaven gelegen ophaalbrug te Alfen aan den Rijn, die verbinding geeft tusschen de Gaslaan en den in aanleg zijnden weg, waarlangs binnenkort het doorgaande verkeer zal worden geleid, plotseling ingestort op het oogen- blik, dat een zware vrachtauto passeerde. De auto met de twee inzittenden stortte te water. Beiden konden spoedig op het droge klauteren. Des morgens was in hetzelfde water, waarvan nog al druk gebruik wordt gemaakt voor de fabrieken, een schuit gezonken. Een en ander veroorzaakt thans veel last. Godslastering strafbaar. Het wetsontwerp-Donner ingediend. Geen vloekverbod. Het sedert eenigen tijd verwachte wetsontwerp tot strafbaarstelling der godslastering is thans bij de Tweede Kamer ingediend. Daarin wordt voorgesteld in artikel 147 van het Wetboek van Strafrecht een nieuwe alinea in te voe gen, luidende: „Hij die zich in het openbaar, monde- liing of bij geschrift of afbeelding door smalende godslasteringen op voor godsdienstige gevoelens krenkende wijze uitlaat". Voorts wordt voorgesteld in te lasschen een nieuw artikel 429bis, luidende: „Hij, die op een van den openbaren weg zichtbare plaats woorden of afbeeldingen stelt of gesteld houdt die als smalende godslasteringen voor godsdienstige gevoelens krenkend zijn, wordt gestrafd met hechte nis van ten hoogste f100." Toelichting. Blijkens de Memorie van Toelichting gaat het bij den minister van Justitie over den vorm. De be strijding. hoe cn'tisch ook voor het godsgeloof op zich zelf, is hier niet in het geding. Zoolang in den vorm daarvan een bepaalde grens niet wordt over schreden, blijve de wet buiten spel. Godsdienstvrijheid in den ruimsten zin immers is 'n vrucht van onze historische ontwikkeling, waarop wij trotsch mogen zijn. Doch waar de bestaande gees telijke vrijheid voert tot bandeloosheid, worde deze in het belang der vrijheid zelf met kracht tegen ge gaan. Geschiedt dit niet, dan ontstaat, sneller dan men zou denken, het gevaar, dat als terugslag met de bandeloosheid de vrijheid wordt geknot. Straf baarstelling van alles wat godsdienstige gevoelens in meer ol mindere mate kan kwetsen, zou te vèr strekken. Teneinde de beoogde herziening zoo scherp moge lijk te stellen, is uitdrukkelijk vastgelegd dat de godslastering een smalende moet zijn. BOERDERIJ BRAND TE GEMERT. Zes runderen cn een paard omgekomen. Te Gemert is gistermiddag door onbekende oorzaak afgebrand de kapitale boerderij van den heer Huy- bers. Zes runderen en een paard kwamen in de vlam men om. De Gemertsche brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon weinig meer tegen het vuur uitrichten. WINDHOOS TE ZESGEHUCHTEN. Voel schade aangericht. Uit Geldrop: Zaterdagmiddag omstreeks half vier, heeft een windhoos te Zesgehuchten, gem. Geldrop, in enkele minuten tijds zeer veel schade aangericht. Verschil lende daken werden afgerukt of zeer zwaar bescha digd. Een gevel waaide in en een kippenhok werd een 20-tal meter weggeslingerd. De totale schade wordt op f 1500.geschat. Slechts één eigenaar van de ge troffen huizen was tegen stormschade verzekerd. Madeira in staat van oorlog. Portugeesche troepen geland. Het radio station vernield en daarna aan boord van de oorlogsschepen teruggekeerd. V.D. verneemt uit Londen: Volgens ontvangen berichten werden gister onder be scherming van het spervuur der Portugeesche oorlogs schepen in de nabijheid van Funchal regeeringstroepen aan land gezet. De opstandelingen trachtten met machi negeweervuur de landing te verhinderen, doch vluchtten toen zij geen succes haden. De regeeringstroepen ver woestten het radiostation der opstandelingen en keerden daarna aan boord van de oorlogsschepen terug. Volgens de mededeelingen van reizigers, komende uit Madeira, hebben de opstandelingen het geheele eiland in staat van verdediging gebracht Voor de weinige buitenlanders, die- zich nog op het eiland bevinden, ls een bepaalde sector neutraal verklaard. De bevolking toont zich vrij onverschillig voor de gebeurtenissen. Het verhaal van een ooggetuige. Reuter seint uit Londen: Burggraaf Ullswater, vroeger Speaker van het Engel- sche Lagerhuis, verklaarde gister bij zijn terugkeer van Madeira, dat de opstandelingen op het eiland omvang rijke voorzorgsmaatregelen hebben getroffen tegen de aankomst van een miniatuur-armanda, doof de Portu- geezen uitgezonden tot het onderdrukken van den op stand. Hij zeide, dat loopgraven waren aangelegd, die alle in telefonische verbinding stonden met het hoofd kwartier, en dat alle bruggen waren gemineerd om in geval van nood te worden opgeblazen. Er waren nog andere oorlogstoebereidselen zooals het in positie bren gen van zwaar geschut en machinegeweren, die ln handen waren gegeven van met stalen helmen voorzie ne manschappen. Troepen marcheerden met stalen hel men rond, motorlorries schoten van tijd tot tijd door de nauwe straten ,doch verder was er geen enkel teeken dat er op wees, dat er Iets gaande was. Het leven op het eiland ging zijn gewonen gang zonder storende bemoeienis. Het ergste was, dat zich werkloosheid be gon te manifesteeren. Fascisme en Katholieke actie. De Paus mengt zich opnieuw in het con flict. Krachtige termen gebruikt. Het N.T.A. seint uit Rome: De rede, welke de secretaris-generaal der fascistische partij, Giurati, Zondag voor een week te Milaan voor de fascistische jeugdbonden heeft gehouden en waarin hij ook zijn opvatting ten opzichte van de katholieke jeugdopvoeding uiteenzette, heeft den paus aanleiding gegeven tot een brief aan den aartsbisschop van Milaan, kardinaal Schuster. De paus mengt zich daarmee ten tweeden male in het geschil tusschen het fascisme en de katholieke actie. Hij wijst op de speciale bevoegdheid en autoriteit der kerk ten aanzien van de quaesties der jeugdopvoeding. Het fascistische regime, betoogt hij, heeft niet alleen tot plicht, dit door God aan de kerk opgelegde ambt te respecteeren, maar het moet ook de uitoefening daar van begunstigen. De paus komt verder met klem op tegen de veronder stelling, die in en buiten Italië wordt geopperd, als zou de fascistische staat den heiligen stoel In een val heb ben gelokt Verder gaat hij de beweerde moeilijkheden na. welke door het optreden der katholieke actie zouden kunnen ontstaan, en verklaart, dat de fascistische aanspraken, die ook het geestelijk leven willen omvatten, een mis kenning zijn van de werk. Het zou z.i. een onrechtvaar dige monsterachtigheid zijn, indien zij werden verwe zenlijkt De overstroomingen in Polen. Honderden menschen dakloos. De overstroomingsramp nabij Wilna neemt nog steeds ln omvang toe. Vooral de stad Wilna zelf ls zwaar ge troffen. De Vilija-rivier heeft een stand van ongeveer 9 meter bereikt Het is den militairen troepen ondanks groote inspanning niet gelukt de electrische centrale, die eenige honderden meters afstand van de rivier ver wijderd ligt, tegen het water te beschermen. De opge worpen dijk brak door en het water stroomde in de turbinezaal, zoodat de machines stopgezet moesten wor den. Geheel Wilna is dientengevolge zonder licht Ook de hooger gelegen stadswijken worden thans bedreigd. Drei gend spoelen de golven rondom de oude Kathedraal van Wilna. Meer dan 150 huizen staan tot boven het dak ln het water en ruim twee duizend menschen zijn dak loos. Verscheidene hulzen zijn ingestort. De orthodoxe aartsbisschop Theodorius van Wilna heeft tengevolge van de ontsteltenis een aanval van beroerte gehad. Zijn toestand ls zorgwekkend. De minister van arbeid gene raal Hublcky heeft zich Zondag naar Wilna begeven om verdere maatregelen te beramen. D© overstroomln g entn Letland. De overstroomingen van de Duna hebben, naar uit Riga gemeld, catastrophale vormen aangenomen. Boven Dunaburg staat het water 9.8 M. boven normaal. Dit is de hoogste waterstand sedert een eeuw. De IrtoesJ bulten de oevers getreden. 6 dooden. Uit Moskou wordt gemeld, dat volgens berichten uit Alma-Ata (Turkestan) de Irtosj buiten zijn oevers ls getreden en de stad Oest-Karenogorka geheel onder wa ter heeft gezet Zes personen zijn om het leven gekomen. Broedermoord te Aalten. Beide broeders stonden als zeer ruw bekend. Over het drama te Aalten (zie ook elders in dit num mer) ls nog het volgende te melden: Zaterdagmorgen om 8 uur is de verdachte naar Zut- phen overgebracht en daar ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. P. zou Vrijdagmorgen een partijtje kunstmest naar het land brengen en daarvoor kwam V. een paard lee- nen, toen dit niet gehaald werd, ging men kijken en vond het lijk van P. op den deel liggen. Het schijnt dat bij de familie P. herhaaldelijk heftige oneenigheid voor kwam. Beide broers stonden als zeer ruw bekend. In den vroegen morgen van Vrijdag heeft weer een worsteling plaats gehad en deze is zoo hevig geweest, dat het een der broers waarschijnlijk het leven kosttte. Een bekentenis? Nog kan worden meegedeeld, dat gistermorgen, na dat ds. Gerritse de weduwe P. bezocht had, de burge meester en de chef-veldwachter per auto naar de wo ning van de weduwe P. gereden. Deze moet daarna verklaard hebben, dat de Vrijdag gearresteerde de daad heeft begaan. Van officieele zijde kon geen bevestiging van het bovenstaande verkregen worden, doch het wordt evenmin ontkend. Nieuwe aanslag op Jack Diamond. Gewond naar het ziekenhuis gebracht. Uit Albany, de hoofdstad van den staat New York, wordt gemeld dat er Zondagmorgen schoten zijn ge lost op Jack Diamond, die juist tegen borgstelling op vrije voeten was gesteld; hij wordt beschuldigd van een aanslag. Diamond werd in het ziekenhuis opgenomen met wonden door schoten hagel veroorzaakt. Hij heeft voorts een armfractuur en twee gebroken ribben. Alle beschikbare politie van den staat is onmiddellijk naar de plaats van den aanslag gedirigeerd, die ge legen is op nog geen 10 K.M. afstand van zijn verblijf plaats in de Catskillbergen. Volgens de politie dineerde Diamond rustig in een hotel toen hij eensklaps naar de deur liep. Plotseling klonken schoten en vond men hem in de hall lig gen. De aanvallers waren gevlucht. De politie heeft Diamond's vrienden, de vroegere revue-actrice Marion, Roberts, en twee mannen in Diamond's schuilplaats te Accra gearresteerd. Volgens do laatste berichten wordt Diamond's toe stand kritiek geacht. Dr. Holmes, die hem behandeld heeft, deelt mede, dat zijn rechterlong door een kogel van een machinegeweer is doorboord en dat een an dere kogel zijn lever had getroffen. De patiënt on derging gister een operatie. BOTSING IN DE PARIJSCHE MéTRO. Talijke gewonden. Uit Parijs: Gisteravond 8 uur is een trein van de ondergrondsche spoor in het station Bastille op een anderen trein gereden. Twee wagons werden vernield. 80 reizigers werden gekwetst, van wie zeven naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Menschen- levens zijn niet te betreuren. GÖBBELS GEARRESTEERD. Naar Berlijn overgebracht. Uit Munchen: Het Duitsch-nat.-socialistisch rijks daglid dr. Göbbels is gisteravond, toen hij in een ho tel alhier wilde gaan soupeeren, door de politie ge arresteerd en naar Berlijn overgebracht om door den rechter te worden gehoord. DE MOORD BIJ VOORBURG. In verband met den anderhalf jaar geleden gepleeg- den moord aan den Westvlietweg op den Voorburg- schen manufacturier Van der Drift, heeft de politie thans weer drie dagen achtereen den Vliet achter het park Vreugd en Rust afgedregd; ze zocht naar de ver moedelijk daarin geworpen revolver, maar heeft ze niet gevonden. Men schijnt weer een nieuw spoor te hebben gevon den, althans een inwoner van Voorburg, van wien men denkt, dat hij iets van den moord weet, ls onder spe ciale controle gesteld. DE STATENVERKIEZING. In Noord-Holland. Uit Haarlem wordt gemeld; Het centraal stembureau zal Dinsdag den uitslag vast stellen van de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Wij vernemen, dta de officieele uitslag zal over eenstemmen met de reeds gepubliceerde officieuze uit slag der stemming. Nederland bijna 8 millioen inwoners. Voorloopige cijfers der volkstelling. Er zijn reeds enkele, zij het zeer voorloopige en onofficieele cijfers over de jongste volkstelling be kend. Het maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft n.1. iedere maand een over zicht der geboorten, sterfte enz. in verschillende pro vincies en plaatsen. In zijn jongste nummer heeft het die gegevens over Januari j.1. gepubliceerd. Daarbij heeft het bureau de voorloopige cijfers der volkstel ling die destijds bekend waren als grondslag geno men. Men dient daarbij in het oog te houden, dat er van in alle opzichten zeer voorloopige cijfers sprake is, die nog geenerlei houvast bieden, daar thans nog niet alle gegevens binnen zijn en meer betrouwbare cijfers eerst in den loop der maand Mei zullen vol gen. Het aantal inwoners van Nederland zou volgens de voorloopige cijfers bijna acht millioen bedra gen. Snowden's millioenenrede. Een tekort van 450 millioen op de Engel' sche begrootingen. Hoe de dekking gevonden zal worden. De Engelsche minister van Financiën, Snowden, heeft gister zijn begrooting ingediend, die met groote belangstelling werd tegemoet gezien. Het Lagerhuis was dicht gevuld en ook op de pu blieke tribune bestond groote belangstelling. Bijna alle afgevaardigden waren aanwezig, zelfs op de trapen zaten de leden. Snowden hield slechts een korte rede, die echter in politieke kringen als bijzonder goed wordt be schouwd. Snowden gaf eerst een overzicht over het afge- loopen jaar en stelde vervolgens vast. dat voor het nieuwe begrootingsjaar een bedrag van 37 J4 millioen p.st. (is 450 millioen gulden) aan nieuwe uitgaven moet worden gedekt. Een bedrag van 20 millioen p.st zal gevonden worden uit het reservefonds voor de schuldbetalin gen aan Aemirak, wat volgens Snowden zonder ge vaar kan geschieden Voorts zal 10 millioen p.st. gevonden worden door de inkomstenbelasting niet na afloop, doch bij het begin van het kwartaal te doen betalen. Het overige bedrag zal gevonden worden uit een verhooging van de belasting op benzine. Voorts kondigde Snowden een wetsontwerp aan tot herziening van de taxatie der waarde van het grondbezit. Volgens deze herziene taxatie zal dan de grondbelasting worden geheven. Snowden verklaarde van de heffing van invoer rechten af te zien, daar dit een verouderde methode is. NIEUWE N 1 EDO R P Zondagavond had een bioscoopvoorstelling plaats van de Noordholandsche Cinema van Noordschar- woude, in de Prins Maurits met als hoofdnummer „lm Westen nichts Neues", naar het bekende werk van Remarque, een film die ons al het verschrikke lijke van den oorlog laat zien en daarom, al heet het geen aanklacht tegen den oorlog te zijn, toch een aanklacht is. Vooral het slot met orgelspel van het Largo van Handel was prachtig. Het was de eerste sprekende film die hier werd vertoond. Het spreken zelf kon ons nog maar matig bekoren. Het deed nog al vreemd aan dat deze film vooraf werd gegaan door een Paramount-Journal met veel militair ver toon en de onthulling van een oorlogsmonument. De zaal was jammer genoeg maar matig bezet. Een ieder moest feitelijk deze film zien. Het feit dat de zelfde film reeds in Sckagen, Langedijk en Alkmaar is vertoond, zal wel mede oorzaak zijn geweest, dat de zaal niet tjokvol was, zooals we voor een derge lijke film hadden verwacht. De tamelijk hooge entrée is stellig ook voor velen wel een beletsel geweest, want tegen een dergelijke entrée is zoo'n film in den tegenwoordigen tijd nu eenmaal geen spek voor een arbeiders en een landbouwers bNa afloop bal Maandagmorgen geraakte de knecht van den heer A. Winkel met 2 paarden voor een boerenwagen, met daarachter nog een drlewielde kar, op hol. Ongeveer bij de sluis werden de paarden schichtig en gingen er hoe langer hoe sneller vandoor. De wagens begonnen hevig te slingeren en de voerman spande al zijn krachten in, de beesten tot stilstand te brengen. Hoe het mogelijk ls, dat hij niet van den wagen werd geslingerd, mag een wonder worden genoemd; tot twee maal toe geraakte hij op den dissel van den boeren wagen, maar wist toch weer op zijn zitplaats te komen. Overal om heen en tusschendoor slingerende, wist hij tenslotte aan het andere einde van 't dorp, even voorbij de Coop. Malerij, de paarden tot staan te brengen. Wonder boven wonder liep deze holpartij verder, dank zij de volharding van den voerman, zonder ongelukken af. De verkiezing voor den Gemeenteraad, alhier, is door B. en W. vastgesteld op Woensdag 17 Juni a.s. HEERHUGO WAARD Mond- en klauwzeer. Blijkens een geval van aangifte, gedaan door den heer W. P. Bakkum, heerscht deze ziekte thans ook weder in onze gemeente. Kostelooze inenting. Voor hen, die den 15den April j.1. gebruik gemaakt hebben van de kostelooze inenting, zal de controle plaat» vinden op Woensdag 29 April, des nam. 2 uur, in het Oude Raadhuis en om half vier in de Openb. Lagere school m, Hoofd de heer Post. Overplaatsing. De heer Hendrikx, sedert 1926 chef van het station Hugowaard, wordt binnenkort overgeplaatst naar Hei voort (N.Br.), terwijl de tegenwoordige chef van het station te Castricum alhier in zijn plaats zal komen. De heer J. C. Ohms, hoofd der Par. School aan den Hondenweg is als hoofd benoemd te Maassluis. Het door de afdeeling van het Witte Kruis aange schafte Ultra-Sol hoogtezon-apparaat is Maandag 27 April officieel in werking gesteld. Patiënten kunnen be handeld worden op Maandag- en Donderdagnamidda gen, na overlegging van medisch advies van hun genees heer. Een en ander in nader overleg met de behande lende Zuster, wijkverpleegster Smit. Gevraagd te Schaeen, een nette eenv 35 a 40 jaar. P.G., liefst uit den werkenden boerenstand, bij Vader en Zoon. Br onder lett. B.B. Bur. van dit blad. Gevraagd: Een bij P. GOOTJES, Groenveld, St. Maarten. Terstond gevraagd, wegens ziek te-omstandigheden een Huishoudster, van 4050 jaar, die alle huishoude lijke bezigheden wil «.n kan ver richten, bij vader en zoon, Burger gezin. Adres; WILLEM KOOIJ Tz., Duinweg 5, Schoorl (N.-H.). 8% It. n.d. 28 Schrammen te koop, bij P. GR1N, Verlaat, Oude Niedorp. TE KOOP: 1 zomerkalver en 1 gelde, bij P. RA VEN, Ruigeweg D 7a, St. Maartens brug, Zijpe. Op stal bij RAVEN, Schagerweg, nabij de Stolpen. TE KOOP: de goedgekeurde Sti< opbr. m. 3-j. 4076 K.G. melk, 3.4 vet in 280 m.d., opbr. V.M. 2-j. 3892 K.G. melk, 3.52vet in 298 r P. SAAL, Wieringerwaard,

Schager Courant | 1931 | | pagina 2